Jump to content

Çok eş yasal olsun.

Recommended Posts

Karşı çıkan da var,destek veren de var.Bana kalırsa evlilik son derece kolpa bir kurumdur.Evlilik cüzdanı iki yüzlülük belgesidir.Benim kimle seviştiğim belediyenin ilgi alanına girmez.

Evliliğin tek esprisi ataerkil toplumlarda kadının sokağa atılmasının önüne geçmektir.Kadın sosyal açıdan erkeğe eşitlendiği an evlilik tüm anlamını yitirir.

Mesele o değil mesele burada islamın sistemi ve insanları manipüle ederek kontrolü ele almaya çalışması.

Yani islam insanlara karşı asimetrik savaş uyguluyor liberaller şöyle düşünsün devlet yarın öbürgün amanda insan hakları amanda demokrasi diye iki tane evlilik türü çıkarırsa mesela bir tanesi bire bir standart paket ikincisi genişletilmiş paket genişletilmiş pakette 4 kadına kadar hak var.

Sonra bu genişletilmiş paket aileye (haliyle bunların çok çocuğuda olacak)aile yardımı altında normal vatandaşın vergilerinden aktarım yaparsa .

Yapmaz demeyin islam bunları gayet kolay yapar şimdi biz ateistler bu durumda bazı liberallerin gönlü olsun diye islamı finanse mi edeceğiz. Ya o finanse ettiğiniz genişletilmiş paket islam aileleri iyice çoğalıp bir gün gelir sizin karınızı kapatmaya, sizi sakal bırakmaya namaz kılmaya zorlarsa.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 266
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

>>> Evliliğin tek esprisi ataerkil toplumlarda kadının sokağa atılmasının önüne geçmektir.

Bunun tam tersi olabilir aslında olay. Bu, belkide erkeğin kadın tarafından sokağa atılmasını engellemek için ortaya çıkmış olabilir. Ve bu olayın peşinden, kadının elinden alınan biyolojik hakları, elbette ki diğer haklarının da yok olmasıyla sonuçlanmıştır.

>>> Bu çok eşliliğe ateistler neden karşı çıkıyor anlayamıyorum.

Bak ben anlatayım sana.

İsalm çok eşliliği, erkeğin iri göğüs, küçük göğüs, dar kalça ve geniş kalça fantezilerinin her biri için ayrı ayrı karı alması gibi basit bir olay değildir. İslam çok eşliliği, aynı zamanda kadının mal, bir vajina haline düşürülmesini de içerir.

Kadın parasıyla satın alınır. Bu ne demektir? Bu noktadna sonra kadının herhangi bir hak iddia etme durumu yoktur evinde.

Erkek kadını dilediği zaman kapının önüne koyabilir. Boşanan kadının çocuğunu görme hakkı dahi yoktur.

Erkek kadını dövebilir.

Kadının sosyal hayatta var olması mümkün değildir.

Sonuçta kadın erkeğin seks kölesi olmaktan öteye geçemez.

Kendi uçkurumuzdan bakınca, bunların bir meselesi yok elbette. Ohhh, gelsin karılar... Ama o karıların birinin anamız, birinin bacımız, birinin kızımız olduğunu aklederseniz, o zaman belki aklınız başınıza geliverir.

Eğer bu, erkek ile kadının cinsel özgürlüklerini tamamen sağlamak olayı olsaydı, o zaman hay hay. Dileyen kadın aynı anda 72 kişiyle yatağa girsin, çokta umrumda olurdu. İsteyen erkekte 300 kadınlar birden yatsın. Hatta 12 kadın ile 12 erkek deniz tavşancılığı oynasın, emin olun hiç mesele değil benim açımdan. Ama şundan da emin olun, herkes böyle "bana ne" dediği ortamda, ortada kalacak şey, her iki tarafında diğerini ezemediği tek eşli bir sistem olacaktır.

Sitelerde Paylaş

>>> başka bir erkeğin yavrularına bakma konusunda fazla istekli değildir.

Bu işkembesel çıkarımları artık bir aşın.

Siz hiç evlatlık alan insanlar gördünüz mü?

Bu dünyada, kadınların istediği erkekle istediği zaman özgürce yatabildiği ve doğan çocukların babasını asla bilmediği toplumlarda var. Ve çocuklaırn baba rolünü dayılar yerine getiriyor. Şka, laf filan değil. Birisi geliyor. Kızkardeşinin odasının kapısına şapkasını asıyor ve içeri girip işini bitiriyor, şapkasını giyip gidiyor. Sonraki gelen, şapka varsa kapıda, geri dönüp gidiyor. Tek şart, kızkardeşinin gönüllü olması. Sende doğan çocuğa babalık ediyorsun. Elbette seninde şapkan var, senin şapkayı astığın kapıdaki dayıda yeğenine babalık ediyor. Bu düzenin bilfiil hala yaşadığı yerler var dünyada. Ve hallerinden de gayet memnunlar.

Sen çıkmış "başkasının bebeğine bakmak istemezler.." diye sayıklıyorsun sadece. Bunların tamamı sosyal örgüye dair mevzulardır. Bunların geneli yoktur.

Ama mesele bu da değildir. Mesele şudur. Eğer kendi bebeğini büyütmek istiyorsan, o bebeğin anasını buna ikna etmek zorundasın. Onu tatmin etmek zorundasın. Yapmıyorsan, kadın seçici olandır, unutma..

verdiğin örnek doğal olarak kabul görmeyen seçilime uğramış ve kıyıda kenarda kalmış ve muhtemelen tamamen elenip gidecek bir şey...

erkeğin kendi yavrusuna bakma davranışı ise baskın olan ...

tabi ki tek eşlilik en sağlıklı ve güzel ilişki biçimi...

ama eğer bir çok eşlilik söz konusu olacak ise bu ancak erkeğin çok eşli olmasıyla verimli olabilir...

dişinin çok eşliliği insan yaşamında elimine olmaya daha yakındır...

Sitelerde Paylaş

Karşı çıkan da var,destek veren de var.Bana kalırsa evlilik son derece kolpa bir kurumdur.Evlilik cüzdanı iki yüzlülük belgesidir.Benim kimle seviştiğim belediyenin ilgi alanına girmez.

Evliliğin tek esprisi ataerkil toplumlarda kadının sokağa atılmasının önüne geçmektir.Kadın sosyal açıdan erkeğe eşitlendiği an evlilik tüm anlamını yitirir.

Dünya'nın ileri ülkelerinin tümünde neredeyse resmi bir nikah var.Ve bunun amacı karşılıklı hakların hukuki zemine dayanmasını sağlamak.

Tabi ülkemizde cinsellik başlı başına tabu haline geldiğinden cinselliğe bir geçit bir ruhsat amacıyla evlilik yapılması düşüncesi daha öne gelmiş.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Sürmenenin HAKOMAS yaylasında bizim evin karşısında bir yamak vardı.O yamak bintürlü çiçeklerle doluydu.Henki birini gohlayacagım ı şaşırırdım vallaha.

Bir ona bir ötekisine koşardım.

Hepsinde ayrı bir güzellik vardı.

Kadınlarda ÇİÇEK olduğuna göre,herisine bir başka çiçek gibi gohduğunu düşünürsek bende erkeklerin çoh evliliginden yanayım.

Kadınlaraysa bir goca çoh fazla.

Yalnız

Cileopatra

Katerina harıç.

Katerina bir mumu 25 ataşlı kadının içinde 5 dakkada tamaman eriten tek kadındır.

Kırak çıharın şeylerinizden mumları deyınce katerinanin şeyinden sadaca mumun ipi çıhmıştır.

Bu yüzden boşayamam Katerinayı demiş kıral.

Saray erkenide hahlısın demişmiş.

Bele ATAŞA yüsgek garılara birden fazla evlenmelerine müseede, hahları sanıyam..

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

yok,bi müslüman ve bayan olarak ben söyleyeyim,adı hatırımda olmayan o bayanın kelamları zerre umurum değil,siz ateistlere malzeme vermeyi çok iyi başarmış,buda sorulur ona tabi!

Kur'an'a 4 eşe kadar izin vardır,cümlenin devamında ise siz bilmezsiniz ama 1 olan haktır ifadesi geçmekte belki bunu burada bin kez demişimdir,savaşta kimsesiz kalmış bayanları eş alabilirler,bu bayan olarak pek haz etmeyeceğim bi konu olsada başımla beraber kabulüm,zaten müslüman bi erkek dinini bilen bi erkek hangi şartlarda bu iznin geçerli olacağını bilir,iyikide siz gibiler müslüman değil ayetleri kırparak işinize geleni uygulardınız Alalh korumuş biz bayanları..

bu mevzu öyle çok bayatladı ki ne idüğü elirsiz kişilerin söylemlerini getirmeyin buraya!

Sitelerde Paylaş

yok,bi müslüman ve bayan olarak ben söyleyeyim,adı hatırımda olmayan o bayanın kelamları zerre umurum değil,siz ateistlere malzeme vermeyi çok iyi başarmış,buda sorulur ona tabi!

Kur'an'a 4 eşe kadar izin vardır,cümlenin devamında ise siz bilmezsiniz ama 1 olan haktır ifadesi geçmekte belki bunu burada bin kez demişimdir,savaşta kimsesiz kalmış bayanları eş alabilirler,bu bayan olarak pek haz etmeyeceğim bi konu olsada başımla beraber kabulüm,zaten müslüman bi erkek dinini bilen bi erkek hangi şartlarda bu iznin geçerli olacağını bilir,iyikide siz gibiler müslüman değil ayetleri kırparak işinize geleni uygulardınız Alalh korumuş biz bayanları..

bu mevzu öyle çok bayatladı ki ne idüğü elirsiz kişilerin söylemlerini getirmeyin buraya!

Kadında zaten diyor ki maddi ve cinsel gücü yüksek erkekler alabilir.Sonrada ekliyor ki bu Kuran'da var ve kimse itiraz edemez.Ederse şirke girer.Yani kadın yanlış birşey söylemiyor.

Sitelerde Paylaş

doğruyu söylüyor ama ince bi çizgi var,size sakız olan hani! ince incecik çizgiyi aşamadınız bi türlü!

kadın makara vari konuşmuş,doğruladığım yerleri var elbet,nice kadınlar var ki kimsesi yok eşinden başka bakacak,eşte bunu kadının kimsesizliğini kullanıpta kadın nasılsa ses etmiyor diye çok eş alırsa zaten nefsi için almış olur bunu ve karşılığını alır,siz erkeklerin 4lere çok sıfırlar eklenmiş haliyle eşiniz yok um sanki,anlatmayın kendinizi bize! din bunada sınır getirmiş,bu konu beni geriyor,sustum .

Sitelerde Paylaş

doğruyu söylüyor ama ince bi çizgi var,size sakız olan hani! ince incecik çizgiyi aşamadınız bi türlü!

kadın makara vari konuşmuş,doğruladığım yerleri var elbet,nice kadınlar var ki kimsesi yok eşinden başka bakacak,eşte bunu kadının kimsesizliğini kullanıpta kadın nasılsa ses etmiyor diye çok eş alırsa zaten nefsi için almış olur bunu ve karşılığını alır,siz erkeklerin 4lere çok sıfırlar eklenmiş haliyle eşiniz yok um sanki,anlatmayın kendinizi bize! din bunada sınır getirmiş,bu konu beni geriyor,sustum .

yahu kardeşim bu insanlar ne zaman makara yapıyor ne zaman yapmıyor sen nasıl anlıyorsun ?

Stand-up yapmaya mı çıkmış konuşmuş tv'de ?

Biz niye hiç de makaraya benzetemedik ?

Sitelerde Paylaş

Mechule bırak şimdi bizim bol sıfırlı eşlerimizi.Kuran burada kadınlara çalışıp kendi ayakları üzerinde durmayı öğütlemek yerine git bir erkeğin bilmem kaçıncı karısı ol kurtar hayatını diyor. Rezillik değilde nedir bu?

Sitelerde Paylaş

Noldu?? Zoruna mı gitti Allah'ın ayetleri??

Seni germesi normal tabii Allahının sizi mal yerine koymasına tahammül edemiyorsun da ondan.

Anadili Arapça olan Müslüman devletler ayetleri anlamıyor; yanlış yorumluyorlar ama bir sizin gibiler doğru anlıyor.

Kuranda 4 eşe izin var mıdır yok mudur?

Olduğuna göre diyecek laf yok.

Yok savaş haliymiş, ayette ince bir çizgi varmış, yok hedef tek eşlilikmişmiş

Geçin bunları.

Sen Allah'ın erkeklere ve kocana helal kıldığını ne hakla onlara haram kılabilirsin.

Nereden bu gücü alabiliyorsun

Sitelerde Paylaş

Kur'anın öyle demediğini gayet iyi biliyorsun,aslında siz kadınları çalışmak mecburiyetinde bırkaıp ayakları üzerinde duramayan bi varlıkmış gibi gösterdiniz1 kadınlar zaten ayakları üzerinde hem o ayaklarının altında cenentler var! çağdaşlıktır kadına psiolojik baskı yapan,kadın erkek doğasını değiştiren,ne anneliğinden anlıyor kadın ne çalışma hayatından arada yitip gidiyor yorgunluktan! alın tüm çağdaşlığınızı sizin olsun,dinim ne emretmişse bana üstüme cuk diye oturmuştur herzaman!

ön yargı,ön yargı,kurtulun şu beladan,kurtarın paçanızı çağdaşlıktan,bu dünyadan!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...