Jump to content

Çok eş yasal olsun.

Recommended Posts

• İleti 266
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kur'anın öyle demediğini gayet iyi biliyorsun,aslında siz kadınları çalışmak mecburiyetinde bırkaıp ayakları üzerinde duramayan bi varlıkmış gibi gösterdiniz1 kadınlar zaten ayakları üzerinde hem o ayaklarının altında cenentler var! çağdaşlıktır kadına psiolojik baskı yapan,kadın erkek doğasını değiştiren,ne anneliğinden anlıyor kadın ne çalışma hayatından arada yitip gidiyor yorgunluktan! alın tüm çağdaşlığınızı sizin olsun,dinim ne emretmişse bana üstüme cuk diye oturmuştur herzaman!

ön yargı,ön yargı,kurtulun şu beladan,kurtarın paçanızı çağdaşlıktan,bu dünyadan!

Bunları söylemek istemezdim ama buna mecbur ettin. Sen onursuz, gurursuz bir insansın mechule. Hayatı boyunca bir asalak gibi yaşamayı kabul etmiş, evlenene kadar baba evlendikten sonrada koca parasıyla yaşayıp hiç bir hak talep edemeyecek ezilince sesi çıkamayacak, dayak yediğinde kocamdır haklı diyebilcek bir insansın. Ve bu hayatımda en ama en nefret ettiğim insan tipidir. Tam bir asalak parazit gibi yaşayan boşuna oksijen tüketen dingiller..

tarihinde PearlyGates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kur'anın öyle demediğini gayet iyi biliyorsun,aslında siz kadınları çalışmak mecburiyetinde bırkaıp ayakları üzerinde duramayan bi varlıkmış gibi gösterdiniz1 kadınlar zaten ayakları üzerinde hem o ayaklarının altında cenentler var! çağdaşlıktır kadına psiolojik baskı yapan,kadın erkek doğasını değiştiren,ne anneliğinden anlıyor kadın ne çalışma hayatından arada yitip gidiyor yorgunluktan! alın tüm çağdaşlığınızı sizin olsun,dinim ne emretmişse bana üstüme cuk diye oturmuştur herzaman!

ön yargı,ön yargı,kurtulun şu beladan,kurtarın paçanızı çağdaşlıktan,bu dünyadan!

Zavallı Mechule. Bunları düşünürken bile utanmıyor musun? Başkasının sırtından geçinmek senin için gurur kaynağı demek. Daha sana ne diyelim. Sen b.k çukuruna düşmüşsün anlaşılan çıkmaya da hiç niyetin yok.

Sitelerde Paylaş

Bunları söylemek istemezdim ama buna mecbur ettin. Sen onursuz, gurursuz bir insansın mechule. Hayatı boyunca bir asalak gibi yaşamayı kabul etmiş, evlenene kadar baba evlendikten sonrada koca parasıyla yaşayıp hiç bir hak talep edemeyecek ezilince sesi çıkamayacak, dayak yediğinde kocamdır haklı diyebilcek bir insansın. Ve bu hayatımda en ama en nefret ettiğim insan tipidir. Tam bir asalak parazit gibi yaşayan boşuna oksijen tüketen dingiller..

Katılıyorum.Dini orospuluğu emretse yaparlardı.Ver mehri düdükle beni diyen saçma sapan hukuksal değeri olmayan imam nikahı vs.

Sitelerde Paylaş

kadınlar istedikleri adamla o adam evli de olsa bekar da olsa evlenebilirler...

ama erkekler sadece bekar olanlarla evlenebilirler...

Bu neydi şimdi?

Reklam kampanyası mı?

Hem böyle bir şey yasal olursa ben erkek olduğumdan benim işime yarar.

Bir de köleliliği getirirlerse çok bomba olur.

4 karı + sınırsız cariye yapacağım...

Sitelerde Paylaş

Iyi ya iste kendi agzinla nede güzel söylüyorsun. Kadin evliyse demek ne demek? Bir baska erkegin karisi demek. Bu kural iste o bir baska erkek icin isliyor.

"Kim takar kadini" havasi var yine.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Allah'ın "mal'ı (meta anlamında)" Mechule,

Şu alıntıladığım iletiyi oku da anlamaya çalış diyeceğim ama, imkansız olduğunu iyi biliyorum.

Bak aşağıda alfa bireylerden sözetmiş. Haremi olan erkeğin, sürünün en güçlü, en becerikli vs. erkeği olduğunu ve bu sayede kadınları etrafında toplayıp onlara tek başına sahip olduğunu anlatmış. Bu özelliklerine rağmen kadınların kendisini aldatmasını önleyemediğini de.

Öyle ince bir ayrıntı var ki burada, en güçlü, en iyi, en dominan olan o erkeği bile aldatmaya zorlayan seksüel arzu değil, daha güçlü ve sağlıklı olduğu düşünülen genlerle karışma ve kendini idameyi, sonraki neslini garantiye alma isteği.

Siz var ya, bizim bu anlatılan dönemimizden bile daha değişiksiniz. Sizin eşiniz menendiniz yok, atalarınız kadar olamıyorsunuz. Hani biz o döneme (nedense?) ilkel dönem falan deriz ya kısaca ve kabaca, işte siz çok daha korkunçsunuz.

Sizin etrafında toplaştığınız, sizi haremine alan erkekler, aşağıdaki iletide anlatılan "alfa birey" falan da değil. Sümsük, pis, bırak dört taneyi tek kadına bile yetmeyecek kadar pasif, iğrenç herifler..

Size o sümsük herifler çok bile..

İşe yaramaz bir penisin (beyinden sözedemiyorum ne yazık ki çünkü yok; olsaydı böyle olmazdı zaten) etrafında dört dönün, ondan sonra da o heriften farksız başka öküzlere sulanıp durun..

Yani siz, anibal'in iletisinin son cümlesindeki kadınlar olarak yaşayanlarsınız.

Reziller kimmiş, gör istedim.

Senin dinin bu. Pislik.

>>> Bu yuzden kadinlarin cinsel tatminsizligini bu yontemle bastirdiklarina inaniyorum.

Jadi, patlıcan ve biberle bunu yapan çok kadın biliyoruz.

Aldatma vs. mevzuları boş tartışmalar. Seks, hormonların yönettiği bir olgudur. Aldatma gibi durumları kınamanın aslı yoktur. Bilimsel olarak olay budur fakat bilim ahlak denen abesliği kapsamaz.

Bir kadın başkasının çocuğunu kendi çocuymuş gibi erkeğe tanıtıp onu "aldatıyorsa" burada gerçekten ahlaki bir sorun var diyebiliriz. Ama bunu bilimsel bir olgu olarak ortaya koyamayız, fakat sosyolojik bağlamda ele alabiliriz. Fakat önce olaya bilimsel açıdan bakalım.

İnsan bir sürü canlısı. Bu da sürünün gen havuzunun idamesinin birinci öncelik olması gereği. Kadın bu noktada aldatan olunca, genlerinin -kendince sağlıklı başka bir gen kümesi ile birlikte- idamesini garantiye almış olacaktır. Yani, biyolojik bir yetenek olarak sahip olduğu güçlü/iyi genleri seçme marifetini, seçtiği genlerin devamını garantilemekle pekiştirmiş olacaktır. Biraz karışık oldu sanırım.

Sürü olarak yaşayan pek çok türde, sürünün bir alfa bireyi var olur. Primatlarda bu genellikle iri, güçlü bir erkek bireydir. Bu sürüyü bir harem olarak kullanır ve üreme hakkını kimseye vermez. Bize en yakın olan şempanzelerde de durum böyledir. Ama şempanzeler harem sahibi erkeği aldatır. Beğendikleri bir erkeğe teslim olur ve onun yavrularını da doğurur. O yavrularda sürünün içinde güvenli bir ortamda gelişip güçlenir. Elbette sürü lideri bu durumu tasvip etmez, o erkeği yakalarsa durum cidden kötü olur.

Bu, sürünün gen havuzunun geniş olmasını, böylece adaptasyon yeteneğinin daha yüksek olmasını sağlayarak türe önemli bir avantaj getirir.

Yani, kadının aldatması biyolojik açıdan toplumun faydasınadır. Fakat bu durumun günümüz insan dünyasındaki vaziyeti sorgulanabilir. İnsan evriminde ne tam olarak tek eşli, ne de şempanzeler gibi harem usulü bir noktada yer alır. Bu nedenle şempanzeler için olan faydayı bu noktada o kadar rahat söyleyemeyiz.

İnsan için uzun ve sıkıntılı bir gebelik ve çocuk büyütme süreci malumdur. Bu süreçte dişi ve erkeğin birlikte bebeği büyütmesi insan türü için zorunludur. Tamam bugün bu durum teknolojiyle birlikte ortadan kalkmış haldedir ama genlerin bundan haberi yoktur.

Bizim için, kadınların aldatması kavramı sürümüzün (toplum) gen havuzunun genişlemesi açısından faydalıdır. Fakat, bu oluşumun birde zararı vardır, çocukları büyütememek. Şimdi dar bakarsanız, kadınların aldatması kavramını abes görürsünüz. Kadın tek başına aldatamaz. Kadının aldatması demek, aynı zamanda bir erkeğinde bir başka kadını aldatması demektir. Toplum dinamiği açısından olay budur.

Peki nedir olay? Biyoloji açısından sürü için doğru olan, kadınların ve erkeklerin birbirini aldatması doğru olandır. Fakat hala şempanze ile ortak atalarımızdan kalan seviyeyi aşamamış olan ve harem düşkünü ilkel insanlar da var malum, şu tanrı varda, bedeviyi peygamber etti diyenler gibi. Bunlara bu durumu anlatamazsınız zaten ve insan türüne en büyük kötülüğü yaparlar.

Peki iş nedir, nereye varır? Aldatmak kadının bir numaralı biyolojik hakkıdır, gasp edilemez. Değerli yumurtalarını farklı spermlerle birleştirip çeşitlendirmek en doğal hakkıdır. Ki genleri var olabilsin, genlerinin devamı garantili olsun. Peki garibim erkekler?

Erkeğinde yapması gereken kadını beklentilerini karşılamak suretiyle başka erkeklere tamah etmemesini sağlamaktır. Atalarımız bunu başarmış ve bu cinsel seleksiyon sarmalı, aslında tavus kuşunun kuyruğunda bile daha ucube olan bugünkü aşk, sevgi gibi kavramları ortaya çıkarmıştır. Olması gereken, kadının sınırsız çok eşlilik hakkının olması, ama erkeğin onu başka bir erkeğe gerek yok denecek şekilde tatmin edebiliyor olmasıdır.

Günümüz dünyası için bir tespit yapmak gerekirse, kadının aldatma hakkını kullanarak erkeğin üreme hakkına zarar verdiği sorunu vardır. Bu durumda elbetteki Y kromozomu da bir şey yapmak durumundadır. Yapılabilecek en hakkaniyetli şey, aldatmanın aldtam olmaktna çıkıp, biliniyor olmasıdır. Yani şöyle. Kadın dilediği erkekten gebe kalır. Fakat, o çocuğu büyütüme yükümlülüğünü başka bir erkeğe yükleyememelidir. Asıl baba çocuğa bakmakla kendini sorumlu hissedebilmelidir. Kısaca, sorun, kadının çocuğu başkasına büyüttürmesidir. Bu sorunu çözdükten sonra, kimin kaç karşı cinsel birlikte olduğunun önemi, kıymeti v.s kalmaz zaten.

Eğer bu son noktayıda birleştirirsek, insan türünü doğası için en uygun olan durumun monogami, yani tek eşlilik olduğu ortaya çıkar zaten otomatikman. Fakat bunun kuralı, kadın ve erkek arasında var olması gereken cinsel birleşme (s...şme değil, bir olma, tek vücut olma) dürtüsünün cinsellikte yeğane araç olmasıdır. Açık yazmak gerekirse, kadının ve erkeğin birlikte bir ömür geçirmeye razı olacakları şekilde aşık olmalarıdır. Peki neden?

Zira, insan türü için olay döllenme değildir. Balık olsaydık, budur derdik, biterdi. Ama insan türü, birleşme ve ötesinde nerdeyse bir ömür alan bir birlikteliği gerektiren zorlu bir üreme sistemine haizdir. Bu hususta şu gözardı edilecektir malum angut teistlerce özellikle. İnsan türünde seçici olan dişidir. Ve dişilerimiz öyle her gün başka kollarda gezmeyi sevmez, bunu istemez. Eğer istiyor olsaydı, şu anda her köşede düzüşen insanlar görüyor olurduk hiç birimizde bunu kınamazdık, emin olabilirsiniz.

Peki ne oluyor? Siz kadının cinsel seçme hakkını elinden alıyorsunuz. Kadın ömrü boyu birlikte olmak için yapacağı seçimi yapamıyor. Bu durumda elbette ki aldatan olacaktır, çünkü, hormonları hala kadın hormonlarıdır. Siz ona bu seçim hakkını tam olarak teslim etmedikçe, o bu seçim hakkını doğru kullanmayı asla öğrenemeyecek ve orgazm hakkına döndürüp işi, her fırsatta bir başka erkeğe kapılacaktır.

Sitelerde Paylaş

tüm sebepeleri taşıyorsa,hak hukuktan zerre açık vermeyecekse buyursun alsın,laf eden yok.

Tüküreyim ben senin olmayan kadınlık onuruna, gururuna, haysiyetine. İnsan olmayı geçtim, kadın olmanın azıcık onuru olur. Ne biçim insanlarsınız siz..

Her türlü pis muameleyi hakediyorsunuz. Size az bile.

Allah sizi kahretmesin...

Daha da bir şey demiyorum.

Sitelerde Paylaş

Niye?

Sizin özelliğiniz ne? Kimsiniz ki siz?

Neyiniz var da kadınları üst üste istifleyebiliyorsunuz?

Dininiz mi? Allah'ınız mı?

Kim size bu hakkı veriyor?

Sitelerde Paylaş

Niye?

Sizin özelliğiniz ne? Kimsiniz ki siz?

Neyiniz var da kadınları üst üste istifleyebiliyorsunuz?

Dininiz mi? Allah'ınız mı?

Kim size bu hakkı veriyor?

erkek kendi yavrusuna bakmaya başka erkeğin yavrusuna bakmaktan daha isteklidir...

bu durum yavrusunu düşünen dişi için tek erkeğe bağlı olmayı gerekli kılar...

Sitelerde Paylaş

erkek kendi yavrusuna bakmaya başka erkeğin yavrusuna bakmaktan daha isteklidir...

bu durum yavrusunu düşünen dişi için tek erkeğe bağlı olmayı gerekli kılar...

Başkasıyla evli olan bir erkek, çocuk sahibi olmak için ideal bir erkek değildir öncelikle.

Madem olayı çocuklara sahip çıkmak ve bakmak biçiminde değerlendirdin ve diğer tüm sosyal parametreleri es geçtin, senin dilinle konuşalım.

Sen başkasına aitsin, başka bir kadının ve yavruların var. Ne bana ne de senden doğuracağım yavruma yeterince ve gereğince sahip çıkıp bakamazsın. Mutlaka çok önemli sorunlar olacaktır, kadın da çocuk da haksızlığa uğrayacak, sağlıksız bir ortamda büyüyecektir.

Yemezler.

Karın böyle bir saçmalığı kabul eder mi?

Etmezse neden?

Oh ne güzel.

Artık öyle olmuyor bu işler. Kadın adama öyle güzel tekme atıp çocuğunu da öyle rahat büyütebiliyor ki, aklın durur. Veya kendi babası, erkek kardeşi vs. destek oluyor. Kimin eli kimin cebinde belli olmayan, kadınların babası için birbirine düştüğü, bir sürü tatminsiz annenin bir arada olduğu rezil bir evde büyümekten çok daha evladır. Düşünmek bile korkunç.

Geçin bu masalları, bilimsel bilgiyi böyle kötüye kullanmayın.

En sağlıklı olanı tek eşliliktir. Adam gibi birini seçecek, ondan çocuk sahibi olacaksın (eğer istiyorsan tabii), güven içinde paşa paşa yaşayacaksın hayatını.

Sitelerde Paylaş

Dünya'nın ileri ülkelerinin tümünde neredeyse resmi bir nikah var.Ve bunun amacı karşılıklı hakların hukuki zemine dayanmasını sağlamak.

Tabi ülkemizde cinsellik başlı başına tabu haline geldiğinden cinselliğe bir geçit bir ruhsat amacıyla evlilik yapılması düşüncesi daha öne gelmiş.

İşte evliliğin ikiyüzlü bir kurum olmasının sebebi bu.Çok kolay suistimal edilebilir.Boşanmak için varını yoğunu karısına hibe edenler var.Bir taraf boşanmak istemiyorum dediğinde dava yıllarca sürüncemede kalabilir.Birçok evlilikte aslında evlilik bitmiş durumda.Karı kocanın birbirini görmeye tahammülü yok.Ama imza bir arada tutuyor bunları.Boşanmak istiyorsan mahkemelerde sürün,avukat tut,mali külfet...ne gerek var?

Evlenmek bir nevi ben senin üstünde hak iddia edebilirim demektir.Sen istemesen de iddia ederim,çünkü yasa bana bu yetkiyi veriyor.Evlilik,sana yasalarla istediğimi yaptırabilirim demektir.Sana sülük gibi yapışırım ve iliğini sömürene kadar bırakmam demektir.

Sitelerde Paylaş

Bu da konuya Baş(ka)bakanın cevabı :)

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17888121.asp?gid=381

<H2>Başbakan Tayyip Erdoğan, bazı belediyelerde muhafazakar aile danışmanlığı yapan Sibel Üresin’in, “Çok eşlilik yasal olsun” önerisi anımsatılınca, “Okudum. Benim şahsen böyle yasayı tasvip etmem mümkün değil. Gayri ahlaki olarak bu işi yapanları da tasvip etmiyorum” dedi.

Cümle içinde geçen ŞAHSEN kelimesine dikkat...

Bu adam çok akıllı çoookk...</H2>

Sitelerde Paylaş

Bu da konuya Baş(ka)bakanın cevabı :)

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17888121.asp?gid=381

Cümle içinde geçen ŞAHSEN kelimesine dikkat...

Bu adam çok akıllı çoookk...</H2>

Sadece o kelime değil oradaki okudum ve böyle yasayı kelimeleri de çok itina ile seçilmiş. İddaa ediyorum halkın en az % 95 inde falan sizin bu dikkat çektiğiniz noktayı anlayacak beyin ve bilgi birikimi yoktur. O % 5 inde %4 CIA müslümanı % 1 de sizin gibi durumu kavrayanlardır.

İslam resmen asimetrik psikolojik savaş yapıyor liboşlar dönme solcular ılımlı tatlısu müslümanları ise hala eyyam yapma pesinde.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte embeleee,

Gadınlar yarım USLU deyenler bence hahlı.

Yosa 86 kadın bir adam ın garısı olurm u?

Her gün biriyle yatah güreşi yapsa 86 günde bir sıra gelir.

Ne yalan söyliyim ilk evlendigimizde iki yıllıh izinimi almıştır(60 gün)3 günde geç gittiydimde komutan,izin az geldi gelibe dediydi.

Gündüz sekkiz gece dogguz yapıydıh.

Peki 86x17 eder 1500 dafadan fazla.

Bu avratlar yarım uslu olmasalar bun

u heseb etmezlermi?

Adamın canına com com.

Hergün bahşa bir çiçek yatır aşşağa çıh üstüne.

İstersede yatsın altlarına.

Yoh yoh,müslüman gadınlar yarım uslu bülem degüller.

Ahhhhhhh Ata Türk ahhhhh.

Bu yüzden sene çoh gızıyam:-)))))).

Atamız sivil elbiseleriyle Tekirdağda bir tatbıkata gözlemci olarah geder.

Yahındakı köy gayfasına çay içmek için bir uğrar.

Gayfanın bahcasına oturup bir gayfa ister.Gayfasını içerken bir köylü dedenin cebinden bir resim çıhartıp,remi hem ohşayıp şöyle dedigini duyar,SEN ÇOH EYİSİN ,EYİSİN EMME BİZİM KÖYÜN AĞASINI MİLLET VEKİLİ YAPTIĞIN İÇİN SENİNDE ANANI s........ deyip resmi ohşıyarah kor cebine.

Atatürkün dıkkatını çeker bu ihtiyer.

Atatürk gider yaşlı adamın masasına oturur iki çay ister.

Çaylar gelir,Ata dedeye derki,dede dıkkatımı çekti,cebinden çıhardığın resimi hem seviyorsun hemide küfredip koyuyorsun cebine.

O resme bir bakabilirmiyim .

Dedeyi korku alır kim bu adam?

Memursa eger pohu yedik deye düşünür.

İhtiyar vermemekte isrer eder,

Ata Türkse görmekte isrerci.

En sonunda Ata derki,sen beni tanıdınmı,dede derki tanımadım.

Ata derki ben Atatürküm.

Bu yanıtı alan dede baygınlıh geçirir.

Su içirilir sekinleştirildikten sonra ver bakıyım şu resme,adam resmi uzatırkı kendi resmi.

Neden hem sevip hemide küfrediyorsun bana.

Seviyom ülkeyi gurtardın.

Gızıyom,bizlere gan gusturan bizim köyün agasını milletveki yaptın böyle üç kağıtcının birini.

Ata yaşlı adama gorhma sana birşey kimse yapamaz.

Ama köyden ayrılma.

Ata Ankaraya bir telgıraf Tekirdagın falan koyün agası derhal buraya gelsın.

Millet vekili ağa gelir.

Köylü kahvede toplanır.

Vekil perdenin arhasına konur.

Dedeyi Ata konuşturur.

Geçen gün bana söylediklerini şimdi tekrer et.

Dede korkarak önce söylediklerini aynan söyler bitirir.

Atanın buyruğuyla perde açılır.Millet vekili gorhudan gözleri yerinden oynar.

Ata köylünün huzurunda ULAN DEYYUS siz gibi namussuzlar yüzünden benim anama avradıma sövüyorlar der.

Cendermelere çıharın palaskalarınızı bu herifi iyi bir dövün der.

Cendermeler Atanın dedigini yaparlar ve Ata millet vekilini siktir ol git.Artıh milletvekilide degilsin deye ekler..

Şimdi bende Atayı çoh sevmem yanında şu tek evlilik guralını goduğundan ECCİG gızıyam Atamıza:-)))).

Kendisi yasayı çıharmadan önce izmirli zengünün gızını boşadı,fazla dır dır ettigi için ataya.

Ondan kellim FINDIH üstüne FINDIH gırdı.

Gerçi haggıda ,vallaaaa.

Negeder gırsa Mehemmede yetişemez sanıyam.

Bülmiyem,belkime geçmiştirde.

Negeder olmasa Osmanlı subayıya.

Osmanlıdan birşeyle bulaşmıştır canım,AZDA OLSA:-))))))).

Dimek oda,

Beline pek sahap olamamış

Uhçuru gevşekmiş:-)))))

.

Müslümanlarda UHCURU kör dügüm olan yoh galibe,Kemel Sunaldan gayrı:-)))))

Tolonbeg

.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...