Jump to content

Çok eş yasal olsun.

Recommended Posts

İşte böyleee,

Ben bir gücün var olduğuna ınananlardan biriyim.

Ama bizim kitebleri

Mehemmet

Isa

Musa

Davut,

Yahutta GAVUTLARDAN bürü yazmadı.

Onları yazan,yapan,oluşturan hakkında hiç kimse ZIRNIH bir bilgiye sahap degildir.

Evrenlerdeki herşeyi geceli gündüzlü çalışıp araştıranlar onlardakı SAKLI bilgileri bulup,hem kendilerine MUAZZAM fayda sağlarkan dünye ınsanlarıda bu bilgileri,bilgi ürünlerini paracıkları bastırarah satın alıyorlar.Bu paracıklarla o ınsanlar çoh zengün ve guvvatlı olup kAFAYI Allahla bozanlarla kedinin SIÇANLA oynadığı kimin oynamahdadırlar.

Kedinin SIÇANLA oyununun sonu nasıl biter bilirsiniz.

Bir TOHAT sağdan bir okkalı tohatta soldan bir vARYOZ yumruhda yuhardan kellere indirdilermi YEDDİ GAT yerin dibine sohıylar valla.

Taaaaaaakı kureyşin Allahını pırahıp Gerçek yüce güce dönene gadar.

Odaaaaaaa LA MÜMKÜN.

Tolonbeg

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 266
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu kadının söylediklerini paylaşmamakla birlikte en güzel cevabı Nihal Bengisu Karaca yazısında vermiştir.

http://www.haberturk.com/yazarlar/633874-statuko-bekcisi-dindar-kadinlar

Hayatın zengin ve kariyeri olan; arzularını başkalarının mutsuzluğu pahasına giderme eğilimi içinde olan erk sahibi erkeğin hizmetine sunulmuş bir “statüko”da sabitlenmesini kabul etmek, böyle bir veriyi kaçınılamaz ve değiştirilemez olarak kabul etmek, din tarafından önerilen bir tasavvur değildir, bu neo-liberalizmin hayat felsefesidir. Ucu sosyal Darvinizm’e kadar gider. Kimse kendini kandırmasın, böyle bir hayat dizaynının Kuran’ın sunduğu “ideal” olduğunu iddia etmesin.

Nihal Bengisu Karaca

Nihal Bengisu Karaca, "Bunlar Sibel Hanım’ın incileri." diyerek baslamis yazisina ve ardindan kendi incilerini dokmus. Bu durum zaten "Sosyal Darvinizm" in sonucuymus. Peki neden? Cunku Nihal Bengisu Karaca oyle diyor. Hadi bilimsel cikarimi gectim, mantiksal bir cikarim yapmaya dahi gerek gormemis. Kendi okuyucu kitlesini iyi taniyor anlasilan.

Sempanzeleri bonobolardan ayiran 2 onemli ozellikleri vardir. Birincisi, bonobolarin bariscil sempanzelerin ise siddete donuk birer toplumsal hayat surmeleri. Ikincisi ise bonobolarin cinsel ozgurluk ile, sempanzelerin ise cinsel egemenlik ile ic ice gecmis bir toplum olmalari. Hatta sempanze toplumlarinda, gruba yeni katilan erkekler disilere ne kadar erken erisim saglayabilirse, toplumsal olarak siddetten bu derece uzak bir cizgi seyrediyorlar.

Simdi cok eslilige gelecek olursak, anibal evrimsel bazi noktalara zaten deginmis yukarida. Bunlara ek olarak, toplumun siddet yonelimi, erkegin disiye olan erisimi ile ters orantili sekilde seyrediyor. Toplumsal yasami sayesinde ayakta kalan ve %50 disi %50 erkek oranina sabitlenmis insan irki icin bundan daha onemli bir avantaj dusunemiyorum. Zaten bu durum kendisini bilimsel dusun ve ilerleme anlaminda gostermektedir, cinsel ozgurlugu saglamis toplumlar ile saglayamamis toplumlari karsilastirdigimizda.

Cinsel ozgurlugude acmak lazim aslinda cunku ister istemez bununda cok eslilik kapisina ciktigi sanilabilir fakat bilimsel arastirmalar gosteriyor ki, disiler kendi genetik yapilarina en uzak bireyleri kokularindan belirleyebilme yetenegine sahip. Cinsel ozgurluk, disinin bu secimi yapma ozgurlugudur ayni zamanda. Bu yetenek, adina ask dedigimiz evrimsel mekanizma icerisinde kullanildiginda bir anlam ifade etmektedir. Yoksa bir erkege dokunmasi dahi yasak olan bir disiden bu yetenegini kullanmasini ummak ve bu surecten saglikli bir cikti beklemek, rulet masasinda butun paranizi goturup 4 kere ust uste ikinci 12 ye oynamaya benziyor.

Bu analizin aslinda sig oldugunuda gormek lazim. Isin icerisine kadinin ekonomik ozgurlugunude koymamiz gerekiyor. Bu ozgurlugun baskilandigi bir toplumda bu bahsini ettigimiz mekanizmalarin yine allak bullak olmalari kacinilmaz. Degerlendirebildigim bilgiler dahilinde gelebildigim nokta budur.

Sitelerde Paylaş

yavrulara her ne kadar dişiler baksa da bu konuda erkeğin yardımına muhtaçlar...

erkek yavru bakımında dişisine yardım ederse o yavruların yaşama şansı artıyor...

kendi yavrusu olmadığını bildiği yahut şüphelendiği durumlar da erkek bu yavruya bakmakta isteksiz davranıyor...

dişiler bu nedenle tek eşliliği tercih edip yavrularının bakımını garanti altına almak istiyorlar...

erkein çok eşliliğinde ise yavruların bakımı konusunda büyük bir problem çıkmıyor...

erkeğin çok eşli olması dişinin tek eşliolması doğal süreçlerin belirlediği bir şey sanırım...

Sitelerde Paylaş

Bütün ömrünü bilimle geçirmiş Darwin bilmiyor evrimi inceleyen binlerce bilim adamı bilimi bilmiyor

Dini uygulamaya koyan onu büyüten yayan kuran araplar kuranı sünneti bilmiyor.

Bizim Nihal Bengisu Karaca yarım yamalak bir türban taktığı için her şeyi biliyor.

Breh breh breh

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dinci molozun dediği şu:

Erkek taifesi nasılsa gidip orada burada bir şekilde halvet olmakta...verelim 4 karıyı ayağı dışarıdan kesilsin.

Dört taneyi alınca beşincinin peşinde kesin koşmayacaktır diyen ve öyle olacak sanan bir zavallı.

Bir çoğumuzun adına iyisinden bir cevabı bugün Yılmaz Özdil vermiş vermesine ama yetmez.

Bunların tamamı nabız yoklama girişimleri.

Kasetlerde (bu arada kaset tedavülden kalkalı beş sene oluyor) kıçı görünen dallama çıkıp yaptığını nasıl meşru hale getirdi:

-Kadın imam nikahlımdır!

Sokaktaki sürü taifesinden şunu bekliyor:

-Haaaa, o zaman tamamdır.

Bunların başındaki de akademik titri olan biri haaa...

Bunca kepazeliğe mal mal bakan TC milleti 12 haziranda bu durumları oylayacak!

Göreceksiniz...

...ahlaksızlık, hayasızlık, rezillik, kepazelik, yobazlık, eşşoğlueşşeklik seçim sonrasında üst sıralara yerleşecek.

Partilerin değil...

...bu milletin tabanı ahlaksız da ondan.

E zaten demiyorlar mı:

-Bu milletin bağrından çıkaaaaaan yüce mecliiiiis...

Sitelerde Paylaş

Bu da iyi:

Adama bakıyorsun bildiğiniz karıların alayına bakacak halde...

...sıraya girerler herhalde.

Diyelim ki işler ters gitti, adamın işi bitti...

...bu sefer karılar bakacaktır...

...başlarının çaresine.

Nasılsa kerhane var.

Di mi ama...

Sitelerde Paylaş

Diyelim ki işler ters gitti, adamın işi bitti...

...bu sefer karılar bakacaktır...

...başlarının çaresine.

Nasılsa kerhane var.

Di mi ama...

Adam kelli felli, limuzinli, altin bilezikli patron oldu desene. :)

Sitelerde Paylaş

>> erkein çok eşliliğinde ise yavruların bakımı konusunda büyük bir problem çıkmıyor.

Bunu nerenizden uyduruyorsunuz?

Gerek tarih öncesinde, gerekse bugün, yavruların bakımı konusunda erkeğin desteği olmak zorundadır.

Ki o yüzden toplumlarda tek eşlilik daha yaygın olandır.

Sitelerde Paylaş

Bu kadının söylediklerini paylaşmamakla birlikte en güzel cevabı Nihal Bengisu Karaca yazısında vermiştir.

http://www.haberturk.com/yazarlar/633874-statuko-bekcisi-dindar-kadinlar

Böyle kişilere ne diyorum ben biliyormusun?

Yavşak diyorum.

Çünkü yaptıkları yavşaklık.

Kıvırtmaya çalışıyorlar "Aslında kuran öyle demiyor , kuran o kadar tü kaka bi kitap değil , kuran böyle demek istemedi."

Ne la bu ?

Bazılarıda var diyorki kuran allahtan inmiştir evet.

Şöyle iyi kitaptır böyle iyi kitaptır.

Sonrada çıkıyor cumhuriyet falan diyor.

Bir karar verin.

Birçok solcunun(öyle geçinenin) duruşu , sağcılardan daha şerefsizce.

Kabul edin kardeşim.

Bu kitap böyle.

Bu kitapta kadınlar 2. sınıf.

Bu kitaba göre cumhuriyet olmaz.

Bu kitaba göre kapalılık var.

Bu kitaba göre kadınların şahitliği erkeğinkinin yarısı.

Bu kitaba göre el kol kesme cezası var.

Bu kitaba göre cihad anlayışı var.

Hem diyeceksin kurana tapıyorum.Hemde bu kitaba uymayacaksın.

Tipik otorof mantık.

Ya varsa ? En azından cennet şansımız tamamen gitmesin.

Yada ateistim diyemem ben korkusu.

tarihinde Absürdizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Böyle kişilere ne diyorum ben biliyormusun?

Yavşak diyorum.

Çünkü yaptıkları yavşaklık.

Kıvırtmaya çalışıyorlar "Aslında kuran öyle demiyor , kuran o kadar tü kaka bi din değil , kuran böyle demek istemedi."

Ne la bu ?

Bazılarıda var diyorki kuran allahtan inmiştir evet.

Şöyle iyi kitaptır böyle iyi kitaptır.

Sonrada çıkıyor cumhuriyet falan diyor.

Bir karar verin.

Birçok solcunun(öyle geçinenin) duruşu , sağcılardan daha şerefsizce.

Kabul edin kardeşim.

Bu kitap böyle.

Bu kitapta kadınlar 2. sınıf.

Bu kitaba göre cumhuriyet olmaz.

Bu kitaba göre kapalılık var.

Bu kitaba göre kadınların şahitliği erkeğinkinin yarısı.

Bu kitaba göre el kol kesme cezası var.

Bu kitaba göre cihad anlayışı var.

Hem diyeceksin kurana tapıyorum.Hemde bu kitaba uymayacaksın.

Tipik otorof mantık.

Ya varsa ? En azından cennet şansımız tamamen gitmesin.

Yada ateistim diyemem ben korkusu.

adam haklı,

Delikanlı gibi islam karşıtıyız diyemiyor millet, sonra da Atatürkçü'yüz falan diye kıvırıyor.

Atatürk'ün ideolojisinde çağdaşlaşmak yok mu ?

Böyle çağdışı bir zihniyetle beraber Atatürkçülük sentezi yapmaya çalışanlara hep gülüyorum.

Karşıma çıkan çok kişi oldu böyle.

Sitelerde Paylaş

adam haklı,

Delikanlı gibi islam karşıtıyız diyemiyor millet, sonra da Atatürkçü'yüz falan diye kıvırıyor.

Atatürk'ün ideolojisinde çağdaşlaşmak yok mu ?

Böyle çağdışı bir zihniyetle beraber Atatürkçülük sentezi yapmaya çalışanlara hep gülüyorum.

Karşıma çıkan çok kişi oldu böyle.

+1905

Sitelerde Paylaş

Buradaki ironi şöyle bir şey.

Eğer müslümansan, kocanın diğer 3 karısıyla gül gibi beraberce takılmanızı engelleyen bir yasa var mı?

Eğer müslümansan, boş ol deyip seni defeden kocandan, nikahtan önce aldığın/belirlediğin mehirden (kadın maldır, mehirde onun ücretidir) başka bir şey talep hakkın var mı? Bunu engelleyen bir yasa var mı?

Eğer müslümansan, kocandan kalan mirası paşa paşa islami usullere göre paylaşmak zorundasın, bunu engelleyen bir yasa var mı?

Hal böyleyken, müslüman olan ve kendini erkeğini tarlası olarak gören kadının, bir tarla olma hakkını engelleyen ne var? Bakın ne var, söyleyeyim:

4320 sayılı Ailenin Korunmasına Dair Kanun, TCK, 86/87/88. maddeleri gereğince, kadınların dayak yeme hakları gasp edilmiş. Laik cumhuriyet, allahın Nisa suresi 34. ayette kadınlara bahşettiği bu kutsal dayak yeme hakkını gaspederek, müslüman kadınlara zulm etmektedir.

Hal böyleyken, herhnagi bir müslüman kadın, islam dairesinde dayak yeme hakkı dışında tüm haklarını alabiliyorken, gidip burada "amanda çok eşlilik yasak olsun" teranesi okumak, boş bir çıkıştır.

Kadınların elinden alınmış tek hakları, dayak yeme hakkıdır. Beklentimiz müslüman kadınlaırn türban eylemi gibi eylemler yaparak bu zulmü nihayete erdirip, kutsal dayak yeme haklarına kavuşmak için çalışmalarıdır.

Sitelerde Paylaş

>> erkein çok eşliliğinde ise yavruların bakımı konusunda büyük bir problem çıkmıyor.

Bunu nerenizden uyduruyorsunuz?

Gerek tarih öncesinde, gerekse bugün, yavruların bakımı konusunda erkeğin desteği olmak zorundadır.

Ki o yüzden toplumlarda tek eşlilik daha yaygın olandır.

yavruların bakımı konusunda erkeğin desteği olmak zorundadır ...

bu doğru...

erkek kendi yavrularına bakmaya daha isteklidir...

başka bir erkeğin yavrularına bakma konusunda fazla istekli değildir...

Sitelerde Paylaş

>>> başka bir erkeğin yavrularına bakma konusunda fazla istekli değildir.

Bu işkembesel çıkarımları artık bir aşın.

Siz hiç evlatlık alan insanlar gördünüz mü?

Bu dünyada, kadınların istediği erkekle istediği zaman özgürce yatabildiği ve doğan çocukların babasını asla bilmediği toplumlarda var. Ve çocuklaırn baba rolünü dayılar yerine getiriyor. Şka, laf filan değil. Birisi geliyor. Kızkardeşinin odasının kapısına şapkasını asıyor ve içeri girip işini bitiriyor, şapkasını giyip gidiyor. Sonraki gelen, şapka varsa kapıda, geri dönüp gidiyor. Tek şart, kızkardeşinin gönüllü olması. Sende doğan çocuğa babalık ediyorsun. Elbette seninde şapkan var, senin şapkayı astığın kapıdaki dayıda yeğenine babalık ediyor. Bu düzenin bilfiil hala yaşadığı yerler var dünyada. Ve hallerinden de gayet memnunlar.

Sen çıkmış "başkasının bebeğine bakmak istemezler.." diye sayıklıyorsun sadece. Bunların tamamı sosyal örgüye dair mevzulardır. Bunların geneli yoktur.

Ama mesele bu da değildir. Mesele şudur. Eğer kendi bebeğini büyütmek istiyorsan, o bebeğin anasını buna ikna etmek zorundasın. Onu tatmin etmek zorundasın. Yapmıyorsan, kadın seçici olandır, unutma..

Sitelerde Paylaş

Bir tanesiyle bile baş etmek zorken birden fazlasıyla baş edebilecek olanlar varsa sorun yok. Bu çok eşliliğe ateistler neden karşı çıkıyor anlayamıyorum. Çok eşliliğe karşı ateist argüman nedir ki? Kadın erkek eşitliği bozuluyor gibisinden bir argüman üretilebilir o zaman kadınlarda birden fazla evlensin. Hatta bana kalırsa evlilik kurumu diye bir kurum olmasın. Zaten yeterince yıprandı, bu çok eşlilik tartışmaları sadece evlilik kurumuna son darbeleri vurmaktan öte bir işe yaramaz.

Sitelerde Paylaş

Bir tanesiyle bile baş etmek zorken birden fazlasıyla baş edebilecek olanlar varsa sorun yok. Bu çok eşliliğe ateistler neden karşı çıkıyor anlayamıyorum. Çok eşliliğe karşı ateist argüman nedir ki? Kadın erkek eşitliği bozuluyor gibisinden bir argüman üretilebilir o zaman kadınlarda birden fazla evlensin. Hatta bana kalırsa evlilik kurumu diye bir kurum olmasın. Zaten yeterince yıprandı, bu çok eşlilik tartışmaları sadece evlilik kurumuna son darbeleri vurmaktan öte bir işe yaramaz.

Karşı çıkan da var,destek veren de var.Bana kalırsa evlilik son derece kolpa bir kurumdur.Evlilik cüzdanı iki yüzlülük belgesidir.Benim kimle seviştiğim belediyenin ilgi alanına girmez.

Evliliğin tek esprisi ataerkil toplumlarda kadının sokağa atılmasının önüne geçmektir.Kadın sosyal açıdan erkeğe eşitlendiği an evlilik tüm anlamını yitirir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...