Jump to content

Son Seçim Tahminleriniz

Recommended Posts

• İleti 249
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hokus pokus...

Seçmen sayısı 10 milyon arttı.

Velev ki, yedik.

Alt tarafı üç tane evraka doğru

dürüst bakmayı beceremeyip, memleketi birbirine sokan Yüksek Seçim Kurulu, noksanlık, fazlalık olmadığını söyledi.

Velev ki, güvendik.

Seçmen sayısında fazlalık olmadığını söyleyen Yüksek Seçim Kurulu, oy pusulası bastırdı, 12 trilyon liraya... Hooop, ne sihirdir ne keramet, aha işte marifet, noksanlaşıverdi 1 trilyona!

Velev ki, uyanmadık.

Oy pusulasını anca 12 trilyona basarım diyen firmayla, olsun canım 1 trilyona da basarım diyen firma, aynı firma... Vatan, millet, demokrasi sevgimizle fiyatımızı indirdik dedi.

Velev ki, ikna olduk.

Velev ki...

Biri izah eder diye soruyorum:

Seçmen sayısı 52 milyonsa eğer, neden 69 milyon oy pusulası basıldı ve dağıtıldı?

Yırtık olur, bozuk olur, 1 milyon yedek bastırdın, hadi bol bol diyelim, 5 milyon yedek bastırdın... Seçmen sayısından

17 milyon fazla oy pusulasının anlamı nedir? Ay ben heyecandan yanlış oy attım, yedek oy pusulası rica edebilir miyim diyen var mı aranızda?

Yedek oy pusulası kullanma imkânı varsa, neden, orasına burasına mürekkep bulaşmış diye, milyonlarca oy geçersiz sayılıyor? Neden bulaşanlara yedeği verilmiyor? Bulaşıp bulaşmadığını

sandık açıldıktan sonra görebiliyorsan...

Yedeklemenin manası ne?

Oy pusulası dediğin, alt tarafı kâğıt parçası, ne filigranı var, ne barkodu...

Niye yok?

Velev ki...

Oy pusulası buldun, x partisine eveti bastın, arkasına da patates mührü vurdun, zarflayıp, tutuşturdun garibanın eline, koy bunu cebine, git sandığa at, sana verilen oy pusulasını bana getir, makarnayı bulguru veya çeyrek altını kap dedin... Kim fark edebilir? İstediğin kadar parti denetçisi görevlendir, üst araması yapılıyor mu sandık başında?

Sizce niye yapılmıyor?

Oy sayısı 52 milyon.

Oy pusulası 69 milyon.

Nerde bu devleti boşverin artık...

Nerde bu millet?

Yılmaz Özdil/Hürriyet

Sitelerde Paylaş

Niye, nasıl, ne hakla gibi soruların sorulamayacağı bir dönemdeyiz de onun için.

Buna şimdi isyan etmenin de artık bir anlamı yok.

PerşembeWnin gelişi Çarşamda'dan belliydi.

Söyledik bunu, bağırdık, çağırdık ama nafile.

Olan bize oldu...

Sitelerde Paylaş

Evet bu 10 milyon yeni seçmen tam bir muamma.

Seçmen kütüklerinin tespitinin YSK'dan alınıp İçişleri Bakanlığı'nın denetimine verilmesi insanı kıllandırıyor haliyle.

Bakanlık bunların elinde olduğundan istedikleri gibi oynama yapabilirler.

Bu gibi haberler de üzerine tuz biber ekiyor. Daha duyulmayan kim bilir neler vardır.

Esenyurtta vatandaşın eline ulaşması beklenen seçmen bilgi kartlarından 145i polis tarafından bir parkta bulundu. Seçmen bilgi kartlarının posta yoluyla vatandaşa ulaşmaması vatandaşın sıkıntı yaşamasına neden oldu.

Önceki dönemlerde muhtarlıklardan seçmen bilgi kartlarını alan bazı vatandaşların da kartlarının bu dönem posta yoluyla geleceğini bilmedikleri görüldü. Aynı sokakta oturan vatandaşlardan bazıları kartlarına ulaşırken, bazılarının ulaşamaması ise sıkıntı yaşanmasına neden oldu. Seçime 11 gün kala hala nerede oy kullanacağını bilemeyen vatandaşlar, mahalle muhtarlarının kapısını çaldı. Seçmen bilgi kartları eline ulaşmayan ve soluğu muhtarlıkta alan mahalle sakinlerine muhtarın tavsiyesi internet üzerinden seçmen bilgilerine ulaşmaları oldu.

Konuya ilişkin bilgi veren Saadetdere Mahallesi Muhtarı Yavuz Zilek, yıllardır muhtarlıklardan alınan seçmen bilgi kartlarının bu dönem İlçe Seçim Kurulu kararı ile posta yoluyla dağıtılacağının bildirildiğini anlattı. Zilek, "Bu evlere gitmeyen, vatandaşımıza ulaşmayan seçmen kağıtları bizlere geliyor. Bizlere gelince de, biz de burada kendi çabamızla vatandaşa yardımcı olmaya çalışıyoruz. Fakat bu görev bizlerden alındı. Mesela 109uncu sokak denilen bir sokağımızda 145 tane oy pusulamızı sokakta emniyet güçleri bulup, pazar günü beni çağırıyorlar, diyorlar ki, Şurada 145 tane oy pusulası bulunmuştur. 145 tane oy pusulasına zabıt tutuluyor ve zabtı da biz götürüyoruz, İlçe Seçim Kuruluna teslim ediyoruz. İlçe Seçim Kurulu da artık bundan sonra gerekli işlemi yapacaktır diye düşünüyoruz" diye konuştu.

100 BİN SEÇMENİN ELİNE GEÇMEYEBİLİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM

Zilek, vatandaşların, konudan haberdar olabilmeleri için muhtarlık binası önüne pankart açmalarına rağmen, vatandaşın hala kendilerine gelerek, seçmen bilgi kartlarını sorduğunu kaydetti. Esenyurtta 20 mahalle bulunduğunu söyleyen Zilek, "20 mahallenin 300 bine yakın seçmeni var. 100 bin seçmenin eline geçmeyebilir diye düşünüyorum" dedi. Zilek, 29 Mayıs pazar günü bazı seçmen bilgi kartlarının bir parkta bulunduğunu belirterek, "Biz imza karşılığında vatandaşlarımıza teslim ediyorduk. Bu dönem imza karşılığı verilmesi gereken evrakları sokaklarda buluyoruz. Vatandaşın eline geçmiyor" diye konuştu.

Hürriyet

Sitelerde Paylaş

Ben çok ümitli değilim, şu +10 Milyon seçmen yolsuzluğundan dolayı. Onun dışında sayımda da hile yapılacağından eminim. Yampak zorundalar. Ahlaki olarak da bunu kılıfına uyduroyurlar zaten, herşey mübah yaklaşımıyla. Hele ABD hala AKP'yi destekliyorsa bence hiç şansı yok CHP'nin. AKP %50 CHP %22 ve MHP baraj dışı senaryosunu inatla dillendirdiler, çünkü hile sonunda sonuç bu çıkartıldığında kimse şaşırmasın diye.

10 milyon sahte seçmen diye bişey yok.

Önceden 5 yılda 1 yapılan nüfus sayımlarına göre seçmenleri sayısı aşağı yukarı ortaya çıkar seçme hakkı kazanan kaydolurdu şimdi bu her yıl MERNİS'le otomatikman oluyor.

Her yıl 18'ine giren nüfusun 1,5-2 milyon civarında olmasını 73 milyon için makul buluyorum.

Türkiye'de sandık sayısı belli hangi sandıklar nerede olacak o da belli.Hatta sandıklarda olacak ilgili partilerden görevliler de.

Ayrıca her sandığın sayımına itiraz edilip oylar yeniden sayılabilir.

Burası sıradan bir MUZ cumhuriyeti değil.

Sitelerde Paylaş

10 milyon sahte seçmen diye bişey yok.

Önceden 5 yılda 1 yapılan nüfus sayımlarına göre seçmenleri sayısı aşağı yukarı ortaya çıkar seçme hakkı kazanan kaydolurdu şimdi bu her yıl MERNİS'le otomatikman oluyor.

Her yıl 18'ine giren nüfusun 1,5-2 milyon civarında olmasını 73 milyon için makul buluyorum.

Türkiye'de sandık sayısı belli hangi sandıklar nerede olacak o da belli.Hatta sandıklarda olacak ilgili partilerden görevliler de.

Ayrıca her sandığın sayımına itiraz edilip oylar yeniden sayılabilir.

Burası sıradan bir MUZ cumhuriyeti değil.

Galileo;

Bu 10 milyonluk değişim içinde sahte seçmen var mı bilemem ama ortada büyük bir anormallik olduğu kesin.

4 yılda 10 milyon fark, yıl başına 2,5 milyon eder.

Bu da 2,5/73 = %3,4 eder.

Yani yıllık nüfus artışı %3,4.

Türkiye'nin yıllık nüfus artışı %1,5 - 1,7 arasında.

Dünyada %3-4 nüfus artışı olan bir ülke var mı?

Ben yok biliyorum.

Ayrıca 2007 nüfusumuzun 70,5 milyon olduğunu göz önüne alalım.

Sitelerde Paylaş

şimdikinden cok farklı bir meclis dağılımı beklemiyorum..

akp'nin vekil sayısı biraz düşecektir (bkz: oy oranı demiyorum)

ama üç aşağı beş yukarı şimdiki gibi bi meclis cıkar ortaya.

haa ama, mesela deselerdi ki, "100 iq'nun altındaki insanlar oy kullanamaz" diye.

o zaman akp sittin sene bu ülkede iktidar yüzü görmezdi.

Sitelerde Paylaş

şimdikinden cok farklı bir meclis dağılımı beklemiyorum..

akp'nin vekil sayısı biraz düşecektir (bkz: oy oranı demiyorum)

ama üç aşağı beş yukarı şimdiki gibi bi meclis cıkar ortaya.

haa ama, mesela deselerdi ki, "100 iq'nun altındaki insanlar oy kullanamaz" diye.

o zaman akp sittin sene bu ülkede iktidar yüzü görmezdi.

Doğru tespit.

İsviçre merkezli bir yatırım kuruluşu için anket yaptırmıştık, ankete göre eğer sadece üniversite mezunları oy kullansa AKP barajı geçemiyor.

Sitelerde Paylaş

akepe'nin bu seçimde ( tabi bir üçkağıt çevirmezlerse ) alıp alacağı en yüksek oy %35 dir. recep efendinin bu kadar sinirli olmasının tek sebebide budur kanımca. yoksa %40-45 arası oy alacağı düşünülen bir parti lideri bu kadar asabi, bu kadar kızgın, sinirden ağzından çıkanı kulağı duymayan bir ruh halinde olur mu ?

Sitelerde Paylaş

Galileo;

Bu 10 milyonluk değişim içinde sahte seçmen var mı bilemem ama ortada büyük bir anormallik olduğu kesin.

4 yılda 10 milyon fark, yıl başına 2,5 milyon eder.

Bu da 2,5/73 = %3,4 eder.

Yani yıllık nüfus artışı %3,4.

Türkiye'nin yıllık nüfus artışı %1,5 - 1,7 arasında.

Dünyada %3-4 nüfus artışı olan bir ülke var mı?

Ben yok biliyorum.

Ayrıca 2007 nüfusumuzun 70,5 milyon olduğunu göz önüne alalım.

Türkiye'deki nüfus artışı 18 yaş dolaylarında daha fazla.Ayrıca seçmen kaydı metodu eskisi gibi ilkel metodlarla yapılmıyor.

2007'deki seçmen sayısı çok eksik ve hatalı imiş ve çoğu kişi seçmen kaydı olmayarak oy kullanmamış olduğunu da göz önünde bulundurmalı.

73 milyon nüfusun 51 milyonunun seçmen olabilme yaşı olan 18 yaş ve üstü olması bana göre gayet makul bir rakamdır.Ben 40 milyon gibi rakamları komik buluyorum asıl.

Türkiye seçim sistemi gayet güvenli bir sisteme dayandırılmıştır.

Sandıklardaki sayım ve kontol sadece AKP'nin değil tüm parti görevlilerinin işidir.

Diyorum sandık sayısı belli görevlileri belli ve bu sandıkların nerede olacakları belli.Oylara sahip çıkılsın bu kadar basit.

tarihinde Galileo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Türkiye'deki nüfus artışı 18 yaş dolaylarında daha fazla.

Tersine giderek düştüğü belirlenmiş.

Genç nüfus azalıyor

2007'deki seçmen sayısı çok eksik ve hatalı imiş ve çoğu kişi seçmen kaydı olmayarak oy kullanmamış olduğunu da göz önünde bulundurmalı.

Seçmen kendisi kaydolmuyor. Kayıtlar Seçmen kütüğü genel müdürlüklerince hazırlanıyor. Eksikliklere itiraz edilmemiş olabilir.

Eğer 2007'de milyonlar düzeyinde bir eksiklik varsa bu da 2007 seçimlerinin sağlıklı olmadığı sonucunu verir.

73 milyon nüfusun 51 milyonunun seçmen olabilme yaşı olan 18 yaş ve üstü olması bana göre gayet makul bir rakamdır.Ben 40 milyon gibi rakamları komik buluyorum asıl.

2007 sayımına göre 70,5 milyonun 25 milyonu 19 yaş altı görülüyor. Bu durumda 2007'de seçmen sayısı 45,5 milyon olmalıydı. 5 milyon açık var.

http://www.gozlemci.net/5972-yasa-ve-cinsiyete-gore-2007-turkiye-nufusu.html

Türkiye seçim sistemi gayet güvenli bir sisteme dayandırılmıştır.

Sistemin güvensiz olduğu iddiaları daha fazla. Tabi seninki de bir iddia.

Sistem alarm veriyor

Sandıklardaki sayım ve kontol sadece AKP'nin değil tüm parti görevlilerinin işidir.

Mesele sandıkta bitmiyor.

Bilgisayarlara sonuçların aktarılmasında partilerin denetimine izin verilmiyor.

Sitelerde Paylaş

Ekşisözlükte konuyla ilgili şöyle bir ileti gördüm. Ne kadarı doğru bilemem:

(bescayi, 05.06.2011 16:10 ~ 16:11)

"az önce genel merkezi aradım. öncelikle şunu söyleyeyim parti müthiş çalışıyor. bu seçimlerin farklı olduğunu, insanların ses tonundan bile anlayabiliyorsunuz. benim çekincem diğer herkes gibi oyların çalınıp çalınmama tehlikesi ile ilgiliydi. bu seçimlerde farklı bir uygulamaya gidildiğini söylediler genel merkezden. toplamda 300000 parti görevlisi sandıkların başında bekleyecekler. oylama bittikten sonra tutanak tutularak sandıktaki oy sayısı, oy atanların ismi vs. chp' nin parti görevlisine teslim edilecekmiş. tüm türkiye' de sadece 3 ilçede parti görevlisi olmayacakmış(orada chp örgütü yok) son olarak da haberler iyi. chp' nin oy oranlarını ilk ağızdan sorabilme şansı yakaladım. merak eden olursa msj atsın cevaplarım."

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=23881915

Sitelerde Paylaş
2007 sayımına göre 70,5 milyonun 25 milyonu 19 yaş altı görülüyor. Bu durumda 2007'de seçmen sayısı 45,5 milyon olmalıydı. 5 milyon açık var.

http://www.gozlemci....iye-nufusu.html

2007'de seçmen sayısı 42 milyondu, kayıt sistemi adrese dayalı sisteme dayanmıyordu.Ve seçmen kaydı yaptırmayan 3 milyona yakın kişi olmuş demek ki.Açığın sebebi eski usüllerdeki kayıt sisteminin yetersizliğidir.Bu YSK'dan çok kaydını yaptırmayan seçmenin suçu.

Sandıkların bilgisayara aktarımında partilere izin verilmesi neden gerekli bir uygulama olsun ki?Sandıklara ve sayım sonuçlarına ulaşmak yeterli.İlgili sandığa itiraz edilir yeniden sayılır.Nadiren bir sandıkta geçerli geçersiz oylarda 1-2 oyda ihtilaf olur.Bu da doğaldır.Ne sandığın tüm oyları değişti bu zamana dek ne de önceki seçimlerde sandıkların oyları hatalı girildi.

Bence seçimde hile olduğu olacağı düşüncesiyle hareket edenlerin derdi sandıkta alıncak yenilgiye bahaneden başka birşey değil.Somut ispatlar olmalı.Hangi sandıkta nasıl hile yapıldığında dair.Somut olmayan hile iddiaları destek bulmayacağı gibi bu iddiayı dillendirenler için hiçbir artı sağlamıyor.

tarihinde Galileo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

AKP geçen seçim aldığı oyun altına düşmez.

:blink:

Siz nerede yaşıyorsunuz yahu?

Gözlemlerinizle değil, karamsar duygularınızla görüş belirtirseniz; böyle anormal tahminlerde bulunursunuz tabi.

Bakın sadece şu İstanbul Kazlıçeşme mitingini kıyaslayalım:

Dün CHP'nin mitinginde trafik polisleri özellikle güzergahlara yayılmış CHP otobüslerini durduruyordu. Bütün yollarda trafik kilitlendi.

Aynı şekilde denizden gelenlerin motorlarının önü deniz otobüsleri tarafından kesilerek engellenmek istendi.

Buna rağmen meydan hınca hınç doldu.

Bugün ise İETT otobüsleri, halk otobüsleri, vapurlar, deniz otobüsleri, trenler AKP'lileri taşıdı, hem de ücretsiz olarak.

Buna rağmen meydanda boşluklar vardı, CHP'den fazla dolduramadılar.

Geçmişte durum böyle değildi.

AKP ile CHP arasındaki fark bariz belli oluyordu. AKP'nin ezici üstünlüğü ortadaydı.

Ama bugün manzara farklı. AKP-CHP başabaş görünüyor.

Bir fark olacaksa CHP'nin milletvekili çıkaramadığı 10-15 şehir nedeniyle olacaktır.

Bu da 5-6 puanı geçmeyecektir.

Sitelerde Paylaş

:blink:

Siz nerede yaşıyorsunuz yahu?

Gözlemlerinizle değil, karamsar duygularınızla görüş belirtirseniz; böyle anormal tahminlerde bulunursunuz tabi.

Bakın sadece şu İstanbul Kazlıçeşme mitingini kıyaslayalım:

Dün CHP'nin mitinginde trafik polisleri özellikle güzergahlara yayılmış CHP otobüslerini durduruyordu. Bütün yollarda trafik kilitlendi.

Aynı şekilde denizden gelenlerin motorlarının önü deniz otobüsleri tarafından kesilerek engellenmek istendi.

Buna rağmen meydan hınca hınç doldu.

Bugün ise İETT otobüsleri, halk otobüsleri, vapurlar, deniz otobüsleri, trenler AKP'lileri taşıdı, hem de ücretsiz olarak.

Buna rağmen meydanda boşluklar vardı, CHP'den fazla dolduramadılar.

Geçmişte durum böyle değildi.

AKP ile CHP arasındaki fark bariz belli oluyordu. AKP'nin ezici üstünlüğü ortadaydı.

Ama bugün manzara farklı. AKP-CHP başabaş görünüyor.

Bir fark olacaksa CHP'nin milletvekili çıkaramadığı 10-15 şehir nedeniyle olacaktır.

Bu da 5-6 puanı geçmeyecektir.

Sen AKP'nin İzmir mitingindeki dehşet kalabalığı görmedin herhalde.

İzmir bile bu hale geldiyse AKP bu seçimde %50 bile alır.

Hile yapmadan hem de.

Sitelerde Paylaş

Şu seçim sistemi de saçmalıktır.

Bu baraj sistemi nasıl olur da ülke genelindeki yüzdeye göre belirlenir.

Şimdi bir parti herhangi bir ilde %80 oy alsa ama barajı geçemese bile orada %10 oy alan ama barajı geçen bir parti o ildeki tüm vekilleri alabiliyor.

O ilin temsilini bu vekiller nasıl yapabilirler.

Bunun emsalleri daha önceki seçimlerde görülmüştür.

Ondan sonra da milletin iradesi diye zırvalarlar.

Madem baraj uygulanıyor o zaman il il uygulansın.

Sitelerde Paylaş

Sen AKP'nin İzmir mitingindeki dehşet kalabalığı görmedin herhalde.

İzmir bile bu hale geldiyse AKP bu seçimde %50 bile alır.

Hile yapmadan hem de.

O mitinge katılanların yarısına yakını çevre illerden getiirilen bindirme kıtalardı.

Aynı Hakkari'de, Trabzon'da yaptıkları gibi..

Siz de bunlara aldanıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...