Jump to content

Son Seçim Tahminleriniz

Recommended Posts

Seçim anketleri düzenleyen araştırma şirketleri en rezil dönemini yaşıyor.

AKP'nin düşüşe geçtiği bariz olarak ortada iken bunu dile getiremedikleri gibi, kendilerini emniyete almak için yöntem değiştirdiler.

"%40-45 bandında" şeklindeki ifadeler ilk defa bu seçimde yoğun olarak kullanılıyor.

Ne demek bandında?

Sen yaptığın anketin net sonucunu bildirmekle yükümlüsün. Ne çıktıysa odur.

Ama neredeyse tüm kuruluşlar aynı yöntemle hareket ediyorlar.

Onu normal vatandaş da tahmin eder. Önemli olan +2, -2 hata payıyla tam rakam verebilmek.

Şimdi bu kuruluşların asıl çelişkilerine gelelim: Kamuoyunda en çok dile getirilenler;

- MHP ile ilgili kasetler oy kaybına neden olmadı, tersine MHP'nin oyunu 2-3 puan yükseltti.

-Doğu ve Güneydoğu'da sürpriz olabilir. AKP düşerken, CHP oyları yükselişte.

-Kılıçdaroğlu'nun yeni CHP'si en az 8-10 puan oylarını arttıracaktır.

-AKP, şifre ve kopya nedeniyle gençliğin desteğini büyük ölçüde kaybetti.

-AKP'nin yasakçı zihniyete yönelmesi, bunun karşısında CHP'nin daha özgürlükçü bir politika ortaya koyması liberal kesimin AKP'ye desteğini azaltabilir.

- CHP'nin kürt sorunu konusundaki yeni yaklaşımı, bilhassa batıda yaşayan Kürtlerin CHP ile barışmasını sağlamıştır.

- Şanlıurfa, Trabzon, Kütahya gibi bazı illerde AKP'nin yanlış politikaları oy kaybetmesine neden olabilir.

Şimdi tüm bunları dikkate aldığımızda;

Madem ki MHP'nin oyları ters tepki nedeniyle artmıştır. Öyleyse MHP'nin oy oranı %15-17 bandında değerlendirilmelidir. (Çünkü 2007'de %14 idi)

Madem ki CHP'nin oyları Kılıçdaroğlu faktörü ile 8-10 puan yükselmiştir, öyleyse CHP en az %30-32 bandında düşünülmelidir. (Çünkü 2007'de %21 idi)

Peki bu oyları hangi partiden eksiltip alacaklar?

Tabi ki AKP'den. Diğer partilerin kaybedecek oyu gözükmüyor. Tersine küçük partilerde de bir yükseliş var.

AKP, 2007 seçimlerinden %46,5 oy almış.

Bağımsızların, küçük partilerin oy artışını katmasak bile sadece MHP+CHP'nin oy artışı %10-12 civarında olduğuna göre;

AKP'nin oyu 10-12 puan düşecek demektir.

Bu durumda AKP'nin oy oranı %34-37 bandında olur.

Bu oranla da barajı geçemeyen partilerin oylarının tamamına yakınını hanesine yazamaz. CHP ile eşit oranda paylaşır.

Dolayısıyla milletvekili sayısı en az 50-100 arasında azalır.

Hesap bu kadar açık.

Var mı başka bir izahı?

Bu tabloyu ancak nereden geldiği belli olmayan 10 milyon seçmen artışındaki şaibe hileye dönüşürse değiştirebilir.

Seçmen artışı 18'ini dolduran genç seçmenler sayesinde olur. Ölenler eksilir, seçmen yaşını dolduranlar arttırır.

Yıllık nüfus artışı %1,5 alındığında 4 yılda %6 yapar. Bu da ölenleri düşmesek bile 2,5 milyon fark getirir.

7,5 milyon gibi büyük bir rakam açıklanamıyor.

O rakam AKP'ye oy olarak yazıldığında AKP %45 de alır, %50 de.

Bunu engellemek için sandıklara sahip çıkmak, bilgisayar verilerini de tek tek kontrol etmek gerekiyor.

tarihinde Pante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 249
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

MHP ile ilgili kasetler oy kaybına neden olmadı, tersine MHP'nin oyunu 2-3 puan yükseltti.

İşte bu tam bir düzmece. Bir yalanı 40 kere söylemekle doğru imajı verme girişimi. Adam kızı yaşında kızı düzecek karşılığında jip verecek ve bu halk bu durumu MHP nin mağduriyeti kabul edecek ve oy verecek. Hadi ordan...

Sitelerde Paylaş

Ben ona karşı değilim. Yani kız 15 ise adam da 17 falan ise olabilir nitekim oluyor... ama kız 15 adam 30 ise ve evleniliyor ise burada biraz gariplik var.

Senin gözünle bakınca evet bir gariplik var ama biz bu dünyayı yarım saat sonra kalkacak bir treni bekleyen yolcular gibi görüyoruz. (Ya da görmeliyiz)

Sitelerde Paylaş

Senin gözünle bakınca evet bir gariplik var ama biz bu dünyayı yarım saat sonra kalkacak bir treni bekleyen yolcular gibi görüyoruz. (Ya da görmeliyiz)

İyi de o yaşta kız kendisinden çok yaşlı olan bir adamdan bayar. Kızlar o yaşlarda kendinden biraz büyüklerden hoşlanırlar. 20'li yaşların sonuna doğru büyük erkeklerle ilgilenmeye başlar bazıları.

Sitelerde Paylaş

İyi de o yaşta kız kendisinden çok yaşlı olan bir adamdan bayar. Kızlar o yaşlarda kendinden biraz büyüklerden hoşlanırlar. 20'li yaşların sonuna doğru büyük erkeklerle ilgilenmeye başlar bazıları.

Hayrunisa'nın yerinde olmak isteyen kaç kadın vardır sence?

Sitelerde Paylaş

Adet görmeye başlayan bir kimseyle yatağa girilir.

Şunu yazmaya insan utanır. Allah adına da olsa utanır azıcık, yazamaz.

Kızların buluğa girme yaşı genel olarak düştü dünyada. 9-10 yaş civarı adet gören çocuk sayısı azımsanmayacak kadar çok.

Sen 10 yaşındaki çocukla yatağa girmekten bahsediyorsun.

Sapıklık değil de nedir bu?

Allah kahretmesin size şunu yazdıran şeyi.

Sitelerde Paylaş

Şunu yazmaya insan utanır. Allah adına da olsa utanır azıcık, yazamaz.

Kızların buluğa girme yaşı genel olarak düştü dünyada. 9-10 yaş civarı adet gören çocuk sayısı azımsanmayacak kadar çok.

Sen 10 yaşındaki çocukla yatağa girmekten bahsediyorsun.

Sapıklık değil de nedir bu?

Allah kahretmesin size şunu yazdıran şeyi.

O dönemin örf adetlerini bu dönemle kıyaslayan sizsiniz. İşinize gelince bilimden dem vurur gelmedi mi ahlaktan bahsedersiniz. İslamda evlilikte aslolan üremek, çoğalmaktır. Çoğu eşler birbirini ilk gece görürler. Sana bu sistemi beğendirmek zorunda değilim. Ama milleti de satılık olarak görmekten vazgeç. O senin Cumhurbaşkanının eşi. Ayağa kalkmayan generalin şuanda içerde olduğunu da hatırlatırım.

Sitelerde Paylaş

O dönemin örf adetlerini bu dönemle kıyaslayan sizsiniz. İşinize gelince bilimden dem vurur gelmedi mi ahlaktan bahsedersiniz. İslamda evlilikte aslolan üremek, çoğalmaktır. Çoğu eşler birbirini ilk gece görürler. Sana bu sistemi beğendirmek zorunda değilim. Ama milleti de satılık olarak görmekten vazgeç. O senin Cumhurbaşkanının eşi. Ayağa kalkmayan generalin şuanda içerde olduğunu da hatırlatırım.

Hiç çırpınma Cübbeli. Yazdığın manyakça cümle ortada. O dönemi bu döneme taşıyan sizsiniz. Bu sapıklığı yapan milyonlarca da erkek var.

Dinin madem bu sapıklığa cevaz veriyor, sen de dindar olarak dersin ki "evet, din buna izin verir ama o döneme ait bir genel yaklaşımdır bu, o dönemde normaldir ama şimdi yanlıştır, onay vermek mümkün değildir, 10 yaşındaki çocuğu koynuna alan adam da sapıktır."

Bu kadar basit. Amanın da sen nasıl müslümansın, müslümansan bunu da kabul etmeli ve yapmaslısın diyenlere de atacak daha iyi bir tokatın olacaktır mutlaka, merak etme.

Cumhurbaşkanın da karısı da senin olsun. Çok korktum..

Para için, mevki için kadınlığı satana elbette "satılık" diyeceğim, başka ne diyeyim?

Daha çok para ve daha iyi statü vadeden biri bastırır bunları, o kadını kocasından da alır. Böyle bu iş..

Yani ben erkek olsam param ve statümle sahip olduğum kadından korkar, onu eve hapsetmenin yollarını ararım tabii.

Anlıyorum sizi de...

Ne olacak.. Kölerle sağırlar birbirini ağırlar işte. Öyle erkeğe öyle kadın..

Sitelerde Paylaş

Cübbeli tehdit mi ediyorsun? Bizi de mi Silivri'ye göndereceksin?

Siz değil misiniz kadınlara mehir veren.

Bu mehir bir fiyat değil mi sence?

Parayı veririm tepe tepe kullanırım.

İzni de babasından alırım.

Ona bile sormama lüzum yok.

Hala adet gören çocukla evlenilir diyecek kadar beyinden mahrumsunuz.

Sitelerde Paylaş

Geçenlerde kızımı komşumla birlikte, arkadaşlarıyla lunaparka gitmek üzere kapıdan uğurlarken küçük çaplı bir şok yaşadım. Düşük bel pantolon ve kısa tişört giymesine, babasıyla istediği zaman iletişim kurabilmesi için cep telefonu kullanmasına bir diyeceğim yok ama göz kapaklarına sürdüğü far ve dudaklarındaki parlatıcıyı görünce ne diyeceğimi ve nasıl davranacağımı şaşırdım doğrusu. 14 yaşındaki bir ergenden bahsetmiyorum size. Söz konusu olan henüz 9 yaşında olmasına rağmen 38 numara ayakkabı giyen, 150 santimlik boyu ve hızla gelişen fiziğiyle adeta bir genç kızı andıran bir çocuk! Birkaç ay önce de, babasına reglden hamileliğe kadar aklına takılan tüm soruları tek tek sormuş bir çocuk benim kızım. Babası önce ne diyeceğini şaşırsa da, sonrasında cinsel yaşamla ilgili pek çok konuda bilgi vermiş. Benim yüreğimi ise son zamanlarda bir kuşku sardı: Acaba kızımın bu yaşta ergenliğe girmesi normal mi?Hemen telefona sarılıp, endişemi doktorlarla paylaştım. Ve, öğrendim ki, özellikle beş yıldır ergenlik yaşı gitgide düşmeye başlamış. Ben de erken yaşta ergenliğe giren 9 yaşındaki Lidya Nisan Ersemiz, 12 yaşındaki Anıl Kırkyıldız ile Yağmur Şenoğuz'un anne ve babalarıyla görüştüm. Aileleriyle yaptığım görüşmelerde bu çocukların yaşları küçük olsa da, zihinlerinin yetişkin bir bireye çoktan ulaşmış olduğunu duyunca yalnız olmadığımı düşündüm ve kendi kızım adına endişe duymaktan vazgeçtim.

http://www.formsante.com.tr/saglik/401-ergenlik-yasi-9-cinsellik-yasi-14-e-dustu-ne-yapacagiz-bu-cocuklarla-.html

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...