Jump to content

Son Seçim Tahminleriniz

Recommended Posts

Sen AKP'nin İzmir mitingindeki dehşet kalabalığı görmedin herhalde.

İzmir bile bu hale geldiyse AKP bu seçimde %50 bile alır.

Hile yapmadan hem de.

Miting günü hayatımda görmediğim kadar 45,43,09 plakalı otobüs gördüm.O kalabalığın çoğu İzmir dışından gelen taşıma insanlar.Belediye seçimlerinde de,Referandum öncesinde de buna benzer kalabalık vardı İzmir'de.O gün gerçek İzmir'liler miting alanın az ötesinde içiyorlardı :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 249
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

O mitinge katılanların yarısına yakını çevre illerden getiirilen bindirme kıtalardı.

Aynı Hakkari'de, Trabzon'da yaptıkları gibi..

Siz de bunlara aldanıyorsunuz.

Yüz binlerce insanı ne ile taşıdılar?

Diyelim ki yüzlerce gemi AKP yandaşı taşıdı, öyleyse neden hiçbir gazete bunu yazmadı ya da TVde duymadık?

Senin istihbaratın nedir?

Sitelerde Paylaş
Madem baraj uygulanıyor o zaman il il uygulansın.

Mantıklı.Öyle olursa da mecliste çoğunluğu sağlamak çok zor olacaktır.ikili üçlü koalisyonlar ülkeyi kaosa sürükleyebilir.

Bence daha mantıklı olan çözüm,ABD'deki sistem.İki partili sistem olacak,ama bu meclis halk üzerinde mutlak hakimiyete sahip olmayacak.

Eyaletler olacak,her eyaletin meclisi olacak ve anayasaya bağlı kalmak koşuluyla kendi kararlarını alacaklar.Bu şekilde halkı temsil etme oranı artar.

Sitelerde Paylaş

Yüz binlerce insanı ne ile taşıdılar?

Diyelim ki yüzlerce gemi AKP yandaşı taşıdı, öyleyse neden hiçbir gazete bunu yazmadı ya da TVde duymadık?

Senin istihbaratın nedir?

Aynı şeyi 2007'de de yaptılar.

Araştırırsan bulursun. O yıl da böyle görkemliydi miting.

Ama seçim sonuçları ortada.

Bu yıl ise 3000 civarında otobüsle taraftar taşındığı söyleniyor.

Aydın'dan, Denizli'den, Manisa'dan, Muğla'dan..

Bunları medyada haber yapamazlar.

İzmirlilerden dinleyeceksin.

http://forum.paticik.com/read.php?13,5656293,5657702,page=3

Sitelerde Paylaş

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/17934036.asp?yazarid=249&gid=61

Seçmen sayısı birden 10 milyon artmış.

Ayrıca 52 milyon seçmen olmasına karşın 69 milyon oy pusulası basılmış.

Seçmen sayısında kısa sürede 10 milyonluk bir artış olması ya da 17 milyonluk (%30-40 civarında) yedek(!) oy pusulası basılması normal midir?

Neden büyük medyada bu olaylar hiç irdelenmez tartışılmaz? Sanki herşey olması gerektiği gibiymiş gibi bir vurdumduymazlık içinde yorumlar analizler yapılır?

Şark usulü demokrasi böyle oluyor işte...

Sitelerde Paylaş

Miting meydanlarındaki kalabalıklar anketler gibi tesirlidir.AKP, iktidar olmanın gücü ve hazineden aldığı yardımların artısıyla mitinglerini daha maddi güçle yapmaktadır.

İzmir'deki neticenin ne olacağı haftaya belli olur.İzmir üçüncü büyük kalabalık kentimiz.O ilde oyu %25lerde olan bir partinin çevre şehirlerden katılımıyla kalabalık mitingi olması doğal.

Ben İzmir'de %55- %60 lık bir CHP oyu bekliyorum geri kalan %40-%45 AKP,MHP arasında paylaşılır.

Şu bir gerçek AKP yükselen CHP oylarının farkında ve sürekli CHP'ye saldırıyor İkinci Dünya Savaş'ı ve ABD ambargosu dönemlerine dönerek.Haksız güreşiyor.

AKP tek başına iktidar gelsede ne 367 ne de 330 gibi sayıya ulaşamayacaktır.Bu da Sivil Anayasada muhalefetle daha sıkı çalışmasını gerektirecektir.

tarihinde Galileo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Miting günü hayatımda görmediğim kadar 45,43,09 plakalı otobüs gördüm.O kalabalığın çoğu İzmir dışından gelen taşıma insanlar.Belediye seçimlerinde de,Referandum öncesinde de buna benzer kalabalık vardı İzmir'de.O gün gerçek İzmir'liler miting alanın az ötesinde içiyorlardı :)

ahahahahaha evet ya biranında içine ettiler. kuru gürültü resmen. amcanın biride habire bağırdı durdu ön tarafa bayanlar gelecek yanlız diye :D :D

egedeki akepe üyelerinin nerdeyse hepsini taşımışlardır. daha evvelde aynısını yaptılar. alıştık artık izmirde böyle akepe mitinglerine. ayrıca kültür bakanının izmirden aday gösterilmesi akepe için iyi değil tam tersi kötü oldu. oy kazandıracağına adam oy kaybettiriyor izmirde.

Sitelerde Paylaş

ahahahahaha evet ya biranında içine ettiler. kuru gürültü resmen. amcanın biride habire bağırdı durdu ön tarafa bayanlar gelecek yanlız diye :D :D

O adam kendini o kadar yırttı ama yinede haremlik selamlık yapamadılar.Birde Tayyip "Gelirken gördüm gençler serpilmiş içiyorlar" dedi.Ben "serpilmiş tıksırıyorlar" demesini beklerdim :)

Sitelerde Paylaş

AKP' yi devirmek isteyen arkadaslar sunu bilmeli ki, CHP ile olmaz o is. Bir genel baskan degisti diye o kohne partinin halk nezlindeki degeri degismeyecek.

Oncelikle yeni bir parti gerek, merkez sagda olacak bu. Dersine iyi calismis ve uluslararasi destege sahip olacak. Ancak bu sekilde AKP birinci olsada bir koalisyon hukumeti cikabilir. Chp'nin tek ayagini olusturdugu ikili demokratik sistemde Akp sonsuza dek iktidarda kalacak hissi var bende

Şu zırvalara bakın hahaha. HEPAR'a ver sen oyunu en iyisi.

Sitelerde Paylaş
AKP: %45 CHP: %25 MHP: %9 Bağ: %6 (7 oy [17.50%]

AKP: %40 CHP: %30 MHP: %10 Bağ: %7 (7 oy [17.50%]

AKP: %37 CHP: %33 MHP: %12 Bağ: %8 (16 oy [40.00%]

CHP:%37 AKP: %34 MHP: %15 Bağ: % 7 (7 oy [17.50%]

CHP: %35 AKP: %35 MHP: %12 Bağ: %9 (3 oy [7.50%]

Seçime 5 gün kala Ateistforumdaki anketimizin son değerlendirmesini yaparsak;

Katılımcı sayısı: 40

AKP'nin %40 ve üzeri oy alacağını tahmin edenlerin sayısı: 14 - Oran: %35

AKP'nin %37 ve altı oy alacağını tahmin edenlerin sayısı: 26 - Oran: %65

Aynı şekilde katılımcıların %35'i CHP'yi %30 ve altında kalacağını, %65'i ise %30'un üzerinde oy alacağını tahmin ediyor.

MHP'nin barajın altında kalacağını düşünenlerin oranı sadece %17,5. MHP'nin %12'nin üzerinde oy alacağını tahmin edenlerin oranı ise %65.

En fazla oylanan oran ise; AKP:%37, CHP: %33, MHP: %12, Bağ. %8

Bence bu anket pek fazla yanılmayacak, araştırma kuruluşlarından bile daha başarılı tahminde bulunmuş olacaktır.

Sitelerde Paylaş

Bu seçimde ilginç mitingler olmaya devam ediyor.MHP 16 yıl sonra Diyarbakır'da ve hiçte azımzanmayacak bir miting gerçekleştiriyor.

Bunlar güzel şeyler.Doğu'da BDP dışında sadece AKP var söylemini bitirecek adımlar.Umarım oylara da yansıyacaktır..

tarihinde Galileo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mevcut partilerden hicbirisi AKP'nin tek basina iktidarina son verecek guce sahip degil, olmasin da zaten. Akp' den kurtulmak isteyenler umudu Turk-islamcilara ve modernimsi Turk -islamcilara baglamislar. Su durumda en iyisi AKP'nin devam etmesi olur ulkemiz icin. Beni tek irrite eden sey su cemaat, ama bu cemaatin bu gucuyle var olasi da AKP'nin sucu degil neticede

Chp %25 alirsa, Mhp baraji gecerse kendilerini sansli saymalidirlar, ama zor

tarihinde jadi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

:blink:

Siz nerede yaşıyorsunuz yahu?

Gözlemlerinizle değil, karamsar duygularınızla görüş belirtirseniz; böyle anormal tahminlerde bulunursunuz tabi.

Bakın sadece şu İstanbul Kazlıçeşme mitingini kıyaslayalım:

Dün CHP'nin mitinginde trafik polisleri özellikle güzergahlara yayılmış CHP otobüslerini durduruyordu. Bütün yollarda trafik kilitlendi.

Aynı şekilde denizden gelenlerin motorlarının önü deniz otobüsleri tarafından kesilerek engellenmek istendi.

Buna rağmen meydan hınca hınç doldu.

Bugün ise İETT otobüsleri, halk otobüsleri, vapurlar, deniz otobüsleri, trenler AKP'lileri taşıdı, hem de ücretsiz olarak.

Buna rağmen meydanda boşluklar vardı, CHP'den fazla dolduramadılar.

Geçmişte durum böyle değildi.

AKP ile CHP arasındaki fark bariz belli oluyordu. AKP'nin ezici üstünlüğü ortadaydı.

Ama bugün manzara farklı. AKP-CHP başabaş görünüyor.

Bir fark olacaksa CHP'nin milletvekili çıkaramadığı 10-15 şehir nedeniyle olacaktır.

Bu da 5-6 puanı geçmeyecektir.

Dostum ben karamsar düşünmüyorum.

Geçen seçimlerde AKP'ye oy veren insanların AKP'ye oy vermemesi için en son ki seçimlerden bu yana hiç bir şey olmadı.

Onun ben geçen ki seçimlerde AKP'ye oy veren birisi olarak.

Ve arada bir askeri vesayetin ortadan kalkmasını ve terör olaylarının bitmesi için AKP gibi güçlü bir iktidarın aslında yararlı olabileceğini düşünüyorsam (AKP'nin dinciliğinden ve Nurculardan ya da Gülen'in operasyonlarından da haberdar olarak)

O zaman AKP'nin geçenki seçimlerde aldığı oyun altına düşmeyeceğini görüyorum.

Düşmez.

Herkes kaldığı yerde kalıcak.

AKP karşıtları İdeolojik olarak oy verecek.

Masum, sadece Türkiye'nin geleceğini düşünen, nötr insanlar yine AKP'ye bindirecek.

tarihinde inevitable tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ortada bir de nufus faktoru var. Yani muhafazakarlar ulkede sayica daha fazla (Cumhuriyet ve Ataurk olmus olmasaydi simdi bu ulkede modernistler %30 degil, %5 falan olacakti bu arada). O yuzden CHP en fazla %30a cikar. Ve Sag oylar AKPde toplandigi surece AKP en az %45 alir. AKP antidemokratik uygulamalara hiz verecek ve herkesi tasagindan yakalayip birakmayacak. Kisilerle tek tek ugrasan aslinda bi bok olmayan bir eskiyanin yonettigi AKP ulkenin demokratik kazanimlarini yok edecek.

Sitelerde Paylaş

Mevcut partilerden hicbirisi AKP'nin tek basina iktidarina son verecek guce sahip degil, olmasin da zaten. Akp' den kurtulmak isteyenler umudu Turk-islamcilara ve modernimsi Turk -islamcilara baglamislar. Su durumda en iyisi AKP'nin devam etmesi olur ulkemiz icin. Beni tek irrite eden sey su cemaat, ama bu cemaatin bu gucuyle var olasi da AKP'nin sucu degil neticede

Chp %25 alirsa, Mhp baraji gecerse kendilerini sansli saymalidirlar, ama zor

Nihayet içindeki AKP aşkını itiraf ettin.

Türk-İslamcı olarak AKP'yi değil de CHP'yi görenlere söyleyecek laf bulamıyorum.

AKP nedir sence liberal demokrat mı? Gördük demokratlığını.

Sakın bir daha Türkiye'de dincilik yükseliyor diye itiraz etme.

Cemaat seni neden irrite ediyor ki? Cemaatin bu kadar etkin olmasını AKP^ye değil de CHPye hatta Atatürke bağlamak gerek değil mi?

Sitelerde Paylaş

http://www.sabah.com...cmene-oy-kagidi

Somut ihbar kabul edilecek bir durum var.

2007'de vefat etmiş biri hala seçmen olarak görülüyor.Nüfus idaresine duyurulur.

Takipçisi olalım.

F. Gülen'in referandum için: "Ölüler bile mezardan kalkıp evet oyu vermelidir" lafı düşünmeden boşa söylenmiş bir söz değildi.

Rahmetlinin referandumda oy kullanıp kullanmadığına da bakmak lazım. :D

Sitelerde Paylaş

F. Gülen'in referandum için: "Ölüler bile mezardan kalkıp evet oyu vermelidir" lafı düşünmeden boşa söylenmiş bir söz değildi.

Rahmetlinin referandumda oy kullanıp kullanmadığına da bakmak lazım. :D

Sevgili Pante valla ben oy kullandığım sandığın ne kadar oy aldığını sayım zamanı takip etmeyi düşünüyorum:)

Alıntıladığım vakada adrese kayıt sisteminin ve bunun seçmen kaydına yapılan güncellemelerinde sıkıntılar olduğunu gösteriyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...