Jump to content

MASALCI ALLAH

Recommended Posts

MÜMTEHİNE

1 - Ey inananlar! Benim de düşmanım, sizin de düşmanınız olan kimseleri dost edinmeyin.

Onlar size gelen gerçeği inkar ettikleri, Rabbiniz Allah'a inandığınızdan dolayı Resulü ve sizi (yurdunuzdan sürüp) çıkardıkları halde siz onlara sevgi ulaştırıyorsunuz.

Eğer benim yolumda savaşmak ve benim rızamı kazanmak için çıktınızsa içinizde onlara sevgi mi gizliyorsunuz?

Oysa ben sizin gizlediğiniz ve açığa vurduğunuz her şeyi bilirim.

Sizden kim bunu yaparsa doğru yoldan sapmış olur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 126
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

O anki konum o anki konjonktür o anki strateji....

Bunu gerektiriyorsa dogru olan odur. Dogru olan gercekmidir hic zannetmem. Bide hak vardi ya o dahda celtefilli senide benide asar.

Dur daha bu neki öyle bir an öyle bir konjonktür, öyle bir strarteji gelip catacak ki.....

onu bunu dost edinmeyi bile rafa kaldirip benden baska dost edinmeyecen der. vallla cokta iiii der.

Kisinin kendinden baska dostu olmadigi gibi seveceksen kendini sev arada sirada seyhate cikar, ne bileyim iste hosuna gidecek hosnut kalacak bi seyler yap , aman dikkat et egona takilma ben oyum diye ...

:-)

Sitelerde Paylaş

Bu haliyle hitlerin gestaposundan farkı yoktur. Toplumsal birliktelik yaratmak için bir düşman imajı çizmek...

Neticesi?

yahudilerin sabun yapılması

amerikanın ortadoğunun içine etmesi

medinelilerin mekkelileri katletmesi

aralarında bir fark göremiyorum...

Sitelerde Paylaş

ENAM

21 - Allah'a iftira ederek yalan uydurandan veya âyetlerini yalanlayandan daha zalim kim olabilir? Hiç şüphe yok ki zalimler kurtuluşa eremezler.

125 - Allah kimi hidayete erdirmek isterse, onun gönlünü İslâm'a açar.

Kimi de saptırmak isterse, sanki göğe yükseliyormuş gibi, göğsünü dar ve sıkıntılı yapar.

Allah, inanmayanları işte böyle pislik içinde bırakır.

Sitelerde Paylaş

................... sanki göğe yükseliyormuş gibi, göğsünü dar ve sıkıntılı yapar.

Bak Deve Çobanım, bu kısım çok önemli çünkü bazı allahsızlar "Kur'anı Muhammed yazdı" diyorlar. Muhammed bir insanın göğe yükselirken göğsünün daraldığını, sıkıntı bastığını nereden bilsin? Bunu bilse bilse allah bilir. Gerçi Miraç gecesi Muhammed'in allahın yanına çıkmak için göğe yükseldiğini (!) unutuyorlar ama neyse.

Ben asıl şu noktaya takıldım;

Allah kimi hidayete erdirmek isterse, onun gönlünü İslâm'a açar.

Kimi de saptırmak isterse, sanki göğe yükseliyormuş gibi, göğsünü dar ve sıkıntılı yapar.

Yahu, madem ki kimin hidayete ereceği, kimin sapacağı senin isteğine kalmış, ne diye insanları kendine inandırmak için bi taraflarını yırtarsın? Kendin saptırdığın insanları "pislik içinde bırakmak" da ne demek oluyor? Manyak mısın, nesin? Tööbe tööbe...

Bunu şuna benzetiyorum.

Adamın biri bir çocuğa hırsızlık yapmayı öğretir ve onu çalmaya teşvik eder. (Burada adam allah, çocuk da allahın saptırmak istediği kişi oluyor.) Çocuk birşeyler çalıp geldiğinde de çocuğa kızıp, ceza olarak onu fosseptik çukuruna daldırıp çıkarır. (Pislik içinde bırakır.)

Medet ya mantık !

Sitelerde Paylaş

Allah kimi hidayete erdirmek isterse, onun gönlünü İslâm'a açar.

Yahu, madem ki kimin hidayete ereceği, kimin sapacağı senin isteğine kalmış, ne diye insanları kendine inandırmak için bi taraflarını yırtarsın? Kendin saptırdığın insanları "pislik içinde bırakmak" da ne demek oluyor? Manyak mısın, nesin? Tööbe tööbe...

Masal anlatiyor iste abicim...

Kücükken cocuk olanlar bu masallari dinleye dinleye büyüdükleri icin beyinleri yikanmis. :)

Sitelerde Paylaş

asinar kardesım...

Verdıgın örnekte adam allah olsaydı ona hırsızlık degıl daha mantıklı seyler söylerdı çünkü insanın iradesi ile hareket edior olması...

Yanı saparsada yine iradesi ile sapmış olucak düşünmeden ve karar vermeden yapmış olucak çünkü insan herseyden üstündür....

Sadece dogru kararlar verin hıcbırsey bos yaratılmamıstır insan öldükten sonra sadece yaptıgı amelı ıle kalacaktır beden çürüyüp toprak olcaktır yaratıldıgı gıbı ....

İyı olmakta kötü olmakta bızım elımızde kımse sana zorla bırsey yaptıramaz ama bız ıstedık mı hersey olur...

Bu dunyada bıle yapılanların cezası vardır neden öldükten sonra olmasın...

hiç bir şey boş yaratılmamıştır demişsin.

Virüslerin bana yaratılış amacını söyler misin?

Ya da karadelikler neden varlar?

ya da dünya neden güneşin etrafında döner de güneş dünyanın etrafında dönmez_?

İnsanın kendi iradesi var diyorsan Allah yalan mı söylüyor?

Kimimizi hidayete erdirir kimimizi de saptırırım diyor.

Buna cevabın varsa aşağıdakii başlığa cevap bekliyorum:

Allah geleceği biliyormuydu ?

Bu allah ayetleri 23 senede gönderirse böyle olur tabii.

Önceden gönderdiklerini unutmuş :)

Sitelerde Paylaş

Bu dunyada bıle yapılanların cezası vardır neden öldükten sonra olmasın...

Bu dünyada yapilanlarin cezasi varmis...

Ingiltere kraliyet ailesine simdiye kadar kim ceza verebildi?

Olmayan allaha ve kulaktan zeytinyagli dolmalara inananlarin yüzünden cekmedigimiz kalmadi...

Tutmus bir de öldükten sonra demis...Kan emen vampirlerin dogmalara inananlari birer toz zerresi gibi görenlere kafasi akiz etmiyor garibimin, öldükten sonrasini düsünmekte...

Torpagin altinda kurt böcek olduktan sonra daha hasmetli ve kudretli olacagini saniyor.

Sitelerde Paylaş

Bir varmis bir yokmus evvel zaman icinde kalbur zaman dışında ben allahin beşiğini tingir mingir sallariken allah:

BAKARA

30 - Bir zamanlar Rabb'in meleklere: "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım" demişti.

(Melekler): "A!.. Orada bozgunculuk yapacak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın? Oysa biz seni överek tesbih ediyor ve seni takdis ediyoruz" dediler. (Rabb'in): "Ben sizin bilmediklerinizi bilirim." dedi.

Yok canim nerden bilecek henüz o zamanda hiyari, kabagi, domatesi bilmiyordu.15. yüzyildan sonra Güney Amerika kitasindan dünyaya yayilmislardi...

Hiyari bilmez tutar ''kelekler" hakkinda bi dünya masal anlatir...

Adi üstünde "MASALCI ALLAH" demisler ona. :)

Sitelerde Paylaş

BAKARA 60. Musa, milleti için su aramıştı; "Asanla taşa vur" dedik; ondan on iki pınar fışkırdı, herkes içeceği yeri bildi. Allah’ın rızkından yiyin, için, yalnız yeryüzünde bozgunculuk yaparak karışıklık çıkarmayın.

ŞUARA 63. Bunun üzerine Biz Musa’ya: "Değneğinle denize vur" diye vahyettik. Hemen deniz ikiye ayrıldı, her parçası yüce bir dağ gibiydi.

A’RAF 117. Biz de Musa’ya, "Asanı at!" diye vahyettik. Bir de baktılar ki bu, onların uydurduklarını yakalayıp yutuyor.

İndiana jones'a söyliyelim de şu asa'yı buluversin. Bu kadar marifetli bir asa çürüyüp gitmiş, yok olmuş olamaz. Ben israiloğullarının yerinde olsaydım bu kadar marifetli bir asa varken gidip de buzağıya tapmazdım.

EN’AM 125.Allah, iyiye ve güzele götürmek istediğinin göğsünü İslam’a açar. Saptırmak dilediğinin de göğsünü öylesine daraltıp tıkar ki, o, göğe yükseliyomuş gibi olur. Allah, iman etmeyenler üzerine pisliği işte böyle atıverir.

HACC 22. Kim, Allah’ın ona, dünyada ve ahirette kesin olarak yardım etmeyeceğini sanıyorsa, göğe (yani yukarıda bir yere , tavana veya bir ağaç dalına) bir ip (sebeb) uzatsın sonra kesiversin de bir bakıversin, kurduğu düzen, onun öfkesini giderebilecek mi?

En'am 125'te ki ''yassa’adu fîs semâi''

Yüksek bir yere çıkmak anlamına gelir. Yani bir dağa veya tepeye tırmanmak gibi.

Sitelerde Paylaş

BAKARA

13 - Onlara: "İnsanların (müslümanların) inandığı gibi inanın." denilince, "Biz de o beyinsizlerin inandığı gibi mi inanacağız?" derler.

İyi bilin ki, asıl beyinsiz kendileridir fakat bilmezler.

Sitelerde Paylaş

MÜMTEHİNE

1 - Ey inananlar! Benim de düşmanım, sizin de düşmanınız olan kimseleri dost edinmeyin.

Onlar size gelen gerçeği inkar ettikleri, Rabbiniz Allah'a inandığınızdan dolayı Resulü ve sizi (yurdunuzdan sürüp) çıkardıkları halde siz onlara sevgi ulaştırıyorsunuz.

Eğer benim yolumda savaşmak ve benim rızamı kazanmak için çıktınızsa içinizde onlara sevgi mi gizliyorsunuz?

Oysa ben sizin gizlediğiniz ve açığa vurduğunuz her şeyi bilirim.

Sizden kim bunu yaparsa doğru yoldan sapmış olur.

Emrin olur allahım. Peki, sayın allahım neden maide suresi 51. ayette hıristoları ve yahudileri dost edinmeyin diyorsunuz acaba?! Siz yollamıştınız ama onlara da kutsal kitapları. Değişmesine neden müsade ettiniz padişahım. Herşeye kadirsin sen tabi ama 51. ayete bak not aldım ben de, dost edinmeyin diyorsun ama aynı zamanda önceki kitaplara da iman koşulu sunuyorsun. Biraz beyin ambolesi geçirdim. Neyine iman edecem anlamadım ki! İnsanlar değiştirmiş diyorsun kudretinizde sorun varsa hemen destek güç için israiloğullarıyla irtibata geçelim.

Yok böyle birşey...

Sitelerde Paylaş

Yok böyle birşey...

Var var...

Masalci allah var.

Durmadan sallayip desteksiz atmakta...

Bu kadar sallayip desteksiz atan, olmayan masalci allahin anlattiklarina milyarlarca akil fukarasinin inanmasi akillara zarardir...

Aslinda olmayan allahin bu iste hic bir sucu yok...Ceplerini doldurmak icin insanlari aldatan, adlarina "reformist islamci" denilen sabalak dümbüllülerin sucudur.

Bir tanesi donanimli bir ateistin karsisina cikip kurani alahi tartisamaz, kivirip calkalayip gerdan kirmayi becerirler...Örnek sorana, bu sitede ara sira kitabinin reklamini yapmak icin yazan kivirdak singirdak Eyüp'ü iftiharla sunarim.

Ya digerleri?

Her gazetenin bir kösesine kurulan yalaka yalama paraci kandirikcilarin da bir tanesinden simdiye kadar kurani tartisabilmek icin cesaret ettigini göremedim...

Ammmaaaa...."hocam tam dömelirken kicimi sivrisinek isirivedi acaba abdestim bozulmusturkine" diyen cumbullulara habire yanit yetistirirler.

Masalci allah kullarina allahin masallarini anlatmaya devam edecegim.

Sitelerde Paylaş

Tevrat ve İncil'in de Allah katından geldiğine ama insanların o kitapları dünyalıkları karşılığında değiştirdiğine iman edeceğiz.

Yahu kafalarinizda 5 kurusluk akil yok mu?

Eger tevrati ve incili de allah yollamissa neden insanlarin degistirmelerine gücü yetmemis da salya sümük zirlayip durur...

http://www.youtube.com/watch?v=4TAtRCJIqnk

Sitelerde Paylaş

dost edinmeyin diyorsun ama aynı zamanda önceki kitaplara da iman koşulu sunuyorsun. Biraz beyin ambolesi geçirdim. Neyine iman edecem anlamadım ki!

Tevrat ve İncil'in de Allah katından geldiğine ama insanların o kitapları dünyalıkları karşılığında değiştirdiğine iman edeceğiz.

gol haberi mi var! 1-0 mı oldu?!... attık! :) "allah ol derse o anda olur" / "allahın kudreti herşeye yeter" / "allahın yücedir, herşeye kadirdir" ... vs. vs.

Konuya gelelim... allahınız büyük bir ayrımcılık örneği sergileyerek kitab-ı mukaddese üvey evlat muamelesi çekiyor ve bir anda nankör kediler gibi(her kedi nankör olmuyor, bu da önyargı, benim de kedim var :) ) yüzüstü bırakıyor eski ve yeni ahitçileri. Ansızın herbiri çil yavrusu gibi ellerindeki kitapların hikaye kitabı olduğuna mı inansınlar, yoksa allahlarının, pardon yahwehnin kendilerini sattığına mı yansınlar?!

Yeri geldi, musaya on emir verdi dağın başında... musa sinirden kırdı 10 emiri de, allah gene 2. seti kendisine yedekten verdi. Yeri geldi, katliam yaptırdı. Yeri geldi şaka şakacılık yapıp ibrahimin oğlunu son anda ölümden(kurbanlıktan) kurtardı. :) Yeri geldi yahudi bir kardeşimiz YHVH ile güreşe tutuştu da tanrıya el ense çekip alt etti. Bu muydu yani bu kadar, onca emek!

eyvahcüppeli... kendinizi 1-0 önde görüyorsunuz işte böyle iman ediyoruz onlara ama insanlar değiştirdi diye, kendi kitabınızı melekler koruyor değil mi? cebrail misali... cebro reis zannedersem vahiy sırasında çok yorulmuş olacak ki, arada yerini şeytana da bırakmış anlaşılan... :) :) :)

üzgünüm ama 90'da gol oldu 1-0 oldu. maç bitti... önünüzdeki maçlara bakınız. Daha çok var ama şampiyon belli, ikinci kim??!! :)

Sitelerde Paylaş

BAKARA

25 - İnanıp yararlı işler yapanlara, altlarından ırmaklar akan cennetlerin kendilerine ait olduğunu müjdele! Onlardaki herhangi bir meyveden rızıklandırıldıklarında: "Bu daha önce de rızıklandığımız şeydir" derler ve o rızık birbirinin benzeri olmak üzere, kendilerine sunulacak. Orada çok temiz zevceler de onların. Hem onlar orada ebedî kalacaklar.

26 - Muhakkak ki Allah bir sivri sineği, hatta daha üstününü misal getirmekten çekinmez. İman edenler bilirler ki, o şüphesiz haktır, Rabb'lerındandır. Ama küfre saplananlar: "Allah böyle bir misal ile ne demek istedi?" derler. Allah onunla birçoklarını şaşırtır, yine onunla birçoklarını yola getirir. Onunla ancak o fasıkları şaşırtır.

Sitelerde Paylaş

25---> Fırat Dicle yöresi... mezopotamya da diyebiliriz. Zaten cehennemi biliyoruz, israildeki Hinnom Vadisinde... :) cennet cehennem dünyamızda zaten de şu 26. ayete takıldım. Böyle adamı sağ gösterirken sola çekerim işte mi demek istemiş Sir allah?! Vay anasını, öyle bir kelime oyunu çekiyorum ki, anlayan anlar, anlamayan israil vadisini boylar anlamı çıkarttım ansızın... :)

Sitelerde Paylaş

Yararli is derken bile salliyor...Kuran, kan katliam asip kesme ve kadinlari kullanma kilavuz kitabi degil mi?

Neyse bu baslikta nasil yusyuvarlak ifadelerle masal anlatmasi ile ilgilenmekteyiz.

25. ve 26. ayeti birlikte asmmamim nedeni var.

Yararli is yapip cennete gidebilmek icin sivrisinek beslemek gerekmekte.Sivrisinegi koskoca allah hic bos yere örnek verir mi?Iste burada bir sivrisinek mucizesi bulunmakta.Çakılakıl Ömer bir dümenini bulup sayilarla bunu aciklayabilir.Ya da reformist yalakalar mutlaka süper "allahci" yorumlar yapacaktir.

Demek ki neymis?Sivrisinekler cok faydali yaratiklarmis.Öyleyse dini bütün müslümanlarin hepsi sivrisinek besleyip üretmeleri gerekmektedir.Yalniz cok narin hayvanciklardir hele bellerine cok dikkat etmelidirler.Ölen müslümanlarin bir an önce cennete gidebilmeleri icin kulaklarina sivrisinek sokulup tikanmalidir.

Böyle cennet garantilesti ama masalci allah, yesillik sulak yerlerden ve egzotik meyveler sebzelerden haberi yok.Garibimi anasi cölde dogurmus birakmis kacmis.Babasi da belli degil.Cennet olmasa bile söyle sulu sulu meyveler olsa olmaz mi?Karpuz kavun ananas kivi seftali cilek gibi...Garibimin cölden baska bir yerden haberi olmadigi icin mecbur yuvarlayip yuvarlayip sallayacak.Kusurun bakmayin abileri/ablalari.

Iyi ki dinazoru balinayi köpek baligini bilmiyor...Yoksa nice olurdu milletin hali degil mi?

Sivrisinekle idare ettigine ben cok memnunum.

Sitelerde Paylaş

nette var avusturalyalı bir kişi araya araya müslümanlığı bulmuş.

ateistmiş.

dinleri araştırmış bulmuş.

siz daha diğer dinleri bilmiyorsunuz ki ateist olabilesiniz.

sanıyorum

la bırak git kendi kafandan tanım yapma bu kadar kişi hakkında. siz dini biliyor musunuz demiş bir de! Dini bilmesem neden negatif-atesit olayım aptal müslo. o avustralyalı da beyin yokmuş ki bir anda islamın içine düşmüş zaten. Verdiğin örneğe bak çay demle! Sen dünyadaki 51 tane dini, hadi birini geçtim islam dışındakileri biliyor musun da burada konuşuyorsun zavallı?! Gidip araştırdın mı diğer dinleri, neden sadece islam yok diğer insanlar salak bir siz zekisiniz değil mi tek din islam deyip. rahatsızlar güruhu...

Arkadaslar yaratıcı var...

Sıze göre yok...

“Ya Rabbî, onlar bilmiyorlar, bilselerdi yapmazlardı”

Gulelım eglenelım dünya kımseye kalmaz ...

Ölum hakıkattır kurtulus ölüm gibi görunse de ölüm bır gercegı ortaya cıkarmaktır...

Bize göre yok değil, allah %100 yok... bunu aklına iyice kazı. olmayan allahınız kitapta ve sizin sorunlu, hastalıklı beyinlerinizde mevcut. muhammed denen raina bir kitap yazıyor, onun da yazdığı şüpheli gerçi araya oebubekir, osi filan katma değer vergisi gibi eklemeler yapıyor belli ki sonra gelmiş allah var diyorsunuz. Bu dünya kimseye kalmaz merak etme aynen! ölüm de hakikattır aynen... ölüm bir gerçeği ortaya çıkarmaktadır o da doğru! Cümlenin devamını yazmamışsın müslü, ben sana söyleleyim allahın mekanına gidiyoruz değil mi size göre... allahın mekanı filan yok, uyan da balığa gidelim. Cehennemi dünyada israildeki hinnom vadisinde, cennet te mezopotamya yöresi o zamanlar için... ölünce bitiyor olay allah mallah ta tarihe karışıyor, domaldığınızla kalıyorsunuz namazlarda... :) geçmiş olsun! :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...