Jump to content

MASALCI ALLAH

Recommended Posts

BAKARA

187 - Oruç gecesi kadınlarınıza yaklaşmanız, size helâl kılındı.

Onlar, sizin için bir örtü, siz de onlar için bir örtü durumundasınız. :lol:

Allah, nefsinize güvenemeyeceğinizi bildiği için müracaatınızı kabul buyurdu ve sizi bağışladı.

Şimdi onlara yaklaşın ve Allah'ın sizler için yazdığını isteyin. :lol:

Ta fecrin beyaz ipliği siyah iplikden size seçilinceye kadar yiyin, için. Sonra da ertesi geceye kadar orucu tam tutun. Bununla beraber siz mescitlerde îtikaf halinde iken onlara yaklaşmayın. :lol:

Bunlar, Allah'ın sınırlarıdır, sakın onlara yaklaşmayın. Allah, âyetlerini insanlara böyle açıklıyor ki sakınıp korunsunlar.

Hangi pozisyonlar da cinsel iliskide bulunulacagini da söylese tam olacakmis.Pecete satmaya mi calisiyor acaba? :lol:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 126
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sevgili Deve Çobanım,

Çok önemli bir noktaya parmak basmışsın; İTİKAF.

İtikaf'ın ne olduğunu bilmeyenler için önce bir tarif verelim;

"Ramazan ayının son on gününde, gece gündüz bir camide kapanıp ibadet etmeye, itikaf denir."

İtikaf eden kimse camide yiyip içer, yatar. Abdest için dışarı çıkabilir.

Kadınlar camide itikaf yapmaz. Evde ise şarta bağlıdır. Eğer mescit olarak kullandığı bir oda varsa, o odada itikafa girebilir. Yemek yapmak, temizlik gibi ev işlerinin hiç biri yapılmaz. Sadece ibadetle uğraşılır. Abdest gibi zaruri işleri yapmanın mahzuru olmaz.

Ayette ne yazıyor?

"Bununla beraber siz mescitlerde îtikaf halinde iken onlara yaklaşmayın."

Demek ki Arabın, derin ibadet halindeyken bile aklına "Allah'ın insanlar için yazdığı" şey geliyor. Muhammed de bunu biliyor tabii, bilmez mi?

"İşin cılkını çıkarmayın lan!" demeye getiriyor.

İtikaf'la ilgili birkaç hadis-i şerif meali görelim şimdi:

(İtikafta olan, günahlardan uzaklaşır, her iyiliği işlemiş gibi sevaba kavuşur) [İbni Mace]

(Bir devenin iki sağımı kadar itikaf eden, bir köle azat etmiş gibi sevap kazanır) [Tenvir]

Bu hadis seni yakından ilgilendiriyor, Deve Çobanım.

(Ramazanda on gün itikaf eden, 2 defa [nafile] hac yapmış gibi sevap kazanır) [beyheki]

(Allah rızası için bir gün itikaf, insanı Cehennemden çok uzaklaştırır) [Taberani, Hakim]

Resulullah efendimiz buyurdu ki:

(Mirac gecesi, beşinci göğe geldiğimde, Osman’ın suretini gördüm. Bu mertebeye ne ile eriştin dedim Mescidde itikaf etmekle dedi) [Menakıb-ı Cihar Yâri Güzin]

Heeeey! Müslümanlar! Haydi itikafaaaaa!

Sitelerde Paylaş

(Bir devenin iki sağımı kadar itikaf eden, bir köle azat etmiş gibi sevap kazanır) [Tenvir]

Bu hadis seni yakından ilgilendiriyor, Deve Çobanım.

Asinar abicim ben bunlardan daha güzellerini yazarim.Hele develer söz konusu ise. :)

Evet ıslam hakkında baya bırseyler ögrenmısınız...

Bılım ınsanları sızın yorumlarınızı okusa...

ıslam hakkında cok sey ögreneceklerı kesın :lol:

Fanidünya "bilim insanlari" olarak kimleri kastediyorsun?Sakin Türkiye'de ki pijamali profesörleri "bilim insanlari" kategorisinde görme.

O pijamali profesörlerden cok daha bilimsel insanlarimiz bulunmaktadir fakat isimlerinin önlerinde renkli süsleme tüyleri yoktur. :)

Türkiye profesörden gecilmiyor ama elekten gecirilseler belki yüzde otuzu gercek profesördür diye düsünüyorum.

Bilinmezligin profesörlerinin isimlerinin üstlerini de komple cizip atmayi sakin unutma.Masal okumasini ögrenip ceviri yapabilenler asla profesör olamazlar!Üstelik bu kokarcalarin hic biri kurana inanmaz ama ceplerini doldurmak icin insanlari zehirlerler.

Sitelerde Paylaş

Fanidünya,

Bizim İslam bilgimizi dalgaya getirip, sırf birşey yazmış olmak için yazacağına, anlattıklarımızla ilgili iyi kötü bir yorum yapsan daha makbule geçecek inan.

Örneğin, "İtikaf halindeyken, yani kendinizi bütün benliğinizle bana teslim etmişken, sakın kadınlarınızla düzüşmeyin" diyen bir Allahınız var. Demek ki Muhammed''in ve kendisine bu gibi konularda sürekli sorular soran mü'minlerin aklı fikri cimada. Yok dışarı boşalsak olur mu? Yok oruçluyken kadınlarla sevişsek günah olur mu? Yok kendini mehirsiz olarak sunmak isteyen kadınları sana (Muhammed'e) helal kıldık... (Muhammed'in peşkircisi sanki. Ücreti de ibadetten ibaret.)

Bu Allah İsa'ya niye hiç kadın konusunda birşey yazdırmamış? Zavallı adamcağızın, babasının yanına bakir gittiğine inanılıyor. Allahınız adamcağıza ne büyük haksızlık etmiş.

İnanç gözlüğüyle bakınca, bütün bunlar normal geliyor sana, değil mi? Biraz da soru üretip mantıklı yanıtlar aramayı denesen?

Sitelerde Paylaş

Bu Allah İsa'ya niye hiç kadın konusunda birşey yazdırmamış? Zavallı adamcağızın, babasının yanına bakir gittiğine inanılıyor. Allahınız adamcağıza ne büyük haksızlık etmiş.

İnanç gözlüğüyle bakınca, bütün bunlar normal geliyor sana, değil mi? Biraz da soru üretip mantıklı yanıtlar aramayı denesen?

Olur mu abicim...Bak deve cobani torbasindan ne cikaracak?

Masalin katmerli kaymaklisini alalim buraya müslüman arkadaslar yanit versinler. :)

BAKARA

213 - İnsanlar tek bir ümmetti. :lol:

Ayrılmaları üzerine Allah, rahmetinin müjdecileri ve azabının habercileri olmak üzere peygamberler gönderdi ve beraberlerinde hak ile ilgili kitap indirdi ki, insanların, aralarında ihtilaf ettikleri şeyler hakkında hakem olsun. :lol:

Bunda da sırf o kitap verilenler, kendilerine bunca deliller geldikten sonra tuttular, aralarındaki hırs ve kıskançlık yüzünden anlaşmazlığa düştüler. :lol:

Bunun üzerine Allah kendi izniyle, iman edenleri, onların hakkında anlaşmazlığa düştükleri hakka, ulaştırdı.

Allah, dilediğini doğru yola iletir. :lol::lol::lol:

Yahu Cem Yilmaz'in esprileri allahin yaninda halt etmis...

...kopalim bari hadi gari.Oooffff. :)

Sitelerde Paylaş

Olur mu abicim...Bak deve cobani torbasindan ne cikaracak?

Masalin katmerli kaymaklisini alalim buraya müslüman arkadaslar yanit versinler. :)

BAKARA

213 - İnsanlar tek bir ümmetti. :lol:

Ayrılmaları üzerine Allah, rahmetinin müjdecileri ve azabının habercileri olmak üzere peygamberler gönderdi ve beraberlerinde hak ile ilgili kitap indirdi ki, insanların, aralarında ihtilaf ettikleri şeyler hakkında hakem olsun. :lol:

Bunda da sırf o kitap verilenler, kendilerine bunca deliller geldikten sonra tuttular, aralarındaki hırs ve kıskançlık yüzünden anlaşmazlığa düştüler. :lol:

Bunun üzerine Allah kendi izniyle, iman edenleri, onların hakkında anlaşmazlığa düştükleri hakka, ulaştırdı.

Allah, dilediğini doğru yola iletir. :lol::lol::lol:

Deve cobaninin buna akli ermiyor.Emme allahin mübarek develeri mutlaka biliyorlardir da sir gibi sakliyorlardir.Bilmek icin deve olasim geldi...

Bir müslüman arkadas bu ayetteki cümleleri tek tek aciklasin lütfen yoksa gülme krizinden gurtulamiyom.

Evet..."insanlar tek bir ümmetti" den basliyalim...

Reformist var mi reformist?Vardir da deve cobanina hendek atlatamazlar. :)

Neyse tarih cografya bilgileri kuvvetli olan bir arkadas aciklarsa cok sevinirim.Ne zaman, nasil ve nerde "insanlar tek bir ümmetmis"

Sonracima diger cümlelere gececegiz.

Sitelerde Paylaş

Ne zaman, nasil ve nerde "insanlar tek bir ümmetmis"

ruhlarımız bedenlerimize üflendiğinde yani kal'ü belada,tek ümmettik,hepimiz Rahman'ı kabul edip söz verdik,peygamberleri yol yordam göstersin diye elçi kılmıştır,gülünecek ne kısmı var anlayamadım :huh:

Sitelerde Paylaş

ruhlarımız bedenlerimize üflendiğinde yani kal'ü belada,tek ümmettik,hepimiz Rahman'ı kabul edip söz verdik,peygamberleri yol yordam göstersin diye elçi kılmıştır,gülünecek ne kısmı var anlayamadım :huh:

Bunlar "üflenme"yi ne çok seviyorlar yahu. Bi sorunları olduğunda da üflesin diye hocalara koşarlar.

".... peygamberleri yol yordam göstersin diye....."

İbrahim'i örnek alalım.

Mısıra gittiğinde ne yapmış? Güzel karısını firavuna "kızkardeşim" diye tanıtmış. Masalın gerisi Kur'anda, merak eden bakar.

İbrahim esaslı bir yol gösterici peygamberdir. İnandığı hayali tanrı uğruna oğlunu hayvan keser gibi kesmeye bile kalkışmıştır. Bu gün böyle birşey yapmaya kalkanı tımarhaneye tıkıyorlar.

Muhammed de evlatlığının karısını alıp nikahını da Allahına kıydırmış, tanrısını nikah memuru mertebesine düşürmüştür. Hikmet-i ilahi işte ne yaparsın? Bu da bir örnekmiş. Neyin örneği? Evlatlık konusunda cahiliye Arapları yanlış uygulama yapıyorlarmış da onu düzeltmek içinmiş. Muhammed'den sonra bunun bir örneği bile görülmediğine göre, boş bir örnek olmuş. Tüh, tüh, tüüüh.

Daha ne örnek peygamberler var... anlat anlat bitmez.

Örneğin, Musa da çok iyi bir peygamber örneğidir. Katildir. Ama tanrısı başka peygamber yapacak adam bulamadığı için onu peygamber yapmıştır. Dahası, Musa tanrısına akıl veren bir peygamberdir. Kendisi biraz tutuk olduğu için, tanrısına, "Kardeşimin ağzı iyi laf yapar, o da benimle gelsin," diye akıl vermiştir. Tanrısı da,"Ulan oğlum, şimdi senin bu dediğin de laf mı? Ben tanrıyım, seni firavunun karşısında bülbül gibi konuştururum," diyeceğine, "Ha, öylemi? Haklısın yahu. Sen şimdi gider, firavuna karşı iki çift laf bile edemez, beni rezil edersin. Tamam, hadi kardeşini de al git," demiştir.

Off, yoruldum. Şimdilik bu kadar.

Sitelerde Paylaş

Ne öyle bir yer biliyorum nede ben kimseye böyle bir söz vermedim.O yerin koordinatlarini rica edeyim.Ayrica bir tane peygamberin yasadigina dair kanit istiyorum...Tek bir kanit...

...dişi olan var mi?

Altin, gümüs kaplama disi olan peygamber yok mu?Peygamber olacakta kiymetli madenlerden esyalari olmayacak öyle mi?

Her camide olan Karabaş kılı olmaz.DNA testinden gecemezler.Ah bir tanesini test ettirseler ne olur ya. :)

Sitelerde Paylaş

niçin hep bir kanıt istiyorsun? niçin bu maddecilik? oysa ki ayet der ki onlara gökten kapıda açılsa bizim gözlerimiz şaşırdı yada bu bir büyüdür derler diyor,yani bir kanıt olsada (ki yokluğu sana/size göre yok) inkarcılığına devam edebilme ihtimalin var,dediğin gibi o kıl belki efendimin(asm) değil ama bir müslüman buna takılmaz ki,o kıl bir adımdır salavat getirmeye gördüğünde,öyle biatlara ihtiyacı yoktur dinimin! berzahı hatırlamıyorsun bi bilsen her gece uyuduğunda ruhun oraya gidiyor..

Sitelerde Paylaş

niçin hep bir kanıt istiyorsun? niçin bu maddecilik? oysa ki ayet der ki onlara gökten kapıda açılsa bizim gözlerimiz şaşırdı yada bu bir büyüdür derler diyor,yani bir kanıt olsada (ki yokluğu sana/size göre yok) inkarcılığına devam edebilme ihtimalin var,dediğin gibi o kıl belki efendimin(asm) değil ama bir müslüman buna takılmaz ki,o kıl bir adımdır salavat getirmeye gördüğünde,öyle biatlara ihtiyacı yoktur dinimin! berzahı hatırlamıyorsun bi bilsen her gece uyuduğunda ruhun oraya gidiyor..

Mechule kanit belge olmasi gerekir.Senin düsündügün gibi olmaz.Olsa mahkemelerde savcilarin anlattiklari masallar ile insanlar sorgusuz sualsiz hapislere atilirdi.Neden "dis" den bahsediyorum?

Insan disleri ve kemikleri cürümezler...Disi veya kemigi bulunmus bir peygamber var mi?Bir tane dahi yok.Dolayisi ile kanit belge olmadan iddialar masaldan öteye gecemezler.

Sitelerde Paylaş

Bu Arabın Putunun gönderdiği (!) elçilerin insanlığa nasıl yol yordam gösterdiğini bir iki örnekle daha pekiştirelim mi?

Lut masalını ele alalım;

Lut kavminin erkekleri, kadınlar dururken, erkeklerle halvet olurlarmış. Bir gün Arabın Putu elçilerini Lut'a gönderip, yaptıkları bu kötü şey yüzünden bu kavmi helak edeceğini, ama Lut ve ailesini (karısı hariç) kurtaracağını bildirmiş. Karısının neden hariç tutulduğuyla ilgili bir ayrıntı yok ama o da herhalde kadınsever (lezbiyen) olsa gerek.

Her neyse, bu gelen elçiler çok parlak şeyler olmalı ki, bunların geldiğini her nasılsa haber alan Lut kavmi "koşa koşa" Lut'un kapısına dayanır ve "onları bize ver" derler. Ancak o kadar kalabalık olmalarına rağmen, onları bir türlü alamazlar.

Bu arada Lut kavmine, "Aha kızlarım, onlara yapın ne yapacaksanız," diyerek, okuyanları gözyaşlarına boğacak derecede duygulu bir yol göstericilik örneği sunar.

Demek ki ne yapacakmışız?

Bize erkek misafir gelir de, halk onları becermek için kapımıza dayanırsa, "Yahu siz manyak mısınız? Taş gibi kızlarım dururken onlara asılınır mı?" diyerek onlara kendi kızlarımızı sunacakmışız.

Nasıl? Dersinizi aldınız mı?

Yani homoseksüel ilişkinin yanlış olduğunu anlatmak için kendi kızlarınızı sunacaksınız ahaliye.

İyi ki Lut kavmi Lut'un bu teklifini kabul etmemiş. Yoksa zavallı kızların akibeti ne olurdu düşünsenize.

Bir de Davut var... Her ne kadar bu salih kul Tevrat'ta peygamber değil de bir kral olarak anılsa da, Kur'an bunu peygamberler arasına katar.

Bu yol-yordam gösterici peygamber de elin karısının nasıl halledileceği konusunda eşsiz bir yol gösterir insanlığa.

Bir gün sarayının balkonundan etrafa bakarken, çok güzel bir kadın görür ve "Uff, karıya bak bea! Haremimde onlarcası var ama ben bununla yatmazsam uyku bana haram olsun vallahi" der kendi kendine.

Sorar soruşturur ve kadının, kendi komutanlarından birisinin karısı olduğunu öğrenir. Ve ne yapar biliyor musunuz?

Adamcağızı bir savaşta en ön saflarda savaşmak üzere cepheye yollar. Adamcağız o savaşta ölür. Muhtemelen adamı kendisi öldürtmüştür.

Sonra? Kadını haremine katar.

Yaa, Arabın Putunun insanlığa yol-yordam göstersin, örnek olsun diye gönderdiği (!) peygamberleri görüyorsunuz, değil mi?

Haydi şimdi hep beraber;

La ilahe la Allah! (Kimin imzasıydı bu yahu?)

Sitelerde Paylaş

asinar başkan, bu davud olayı kuranda yok tevrattan mı okudun bunları?! Yok yani, tam olarak bu hikayeyi okumadım da atlamışım ondan söyledim doğrudur. Tam hangi bölümünde geçiyor bu eski ahidin? Kuranı şekerimde zaten lutun hikayesi resmen verilmiş o konu hakkında en ufak birşey diyemez müslümancıklar! :) Adi allaha bak neleri anlatıyor, nelerle meşgul... allahımız yoksa bir sapık mı gerçekten de!? :) :) :)

Ya, müslolar, siz gidin bir azhap suresi 50'den 54'e kadar okuyun hala müslümansanız sizde beyin yok derim. Sapık sapık ayetleri allah&mami ne kafalarla monte etmişler o kuranı şekerime ben de anlamadım. Böyle bir allah varsa ben cehennemde yanmayı tercih bil ederdim zaten olsa da. Benim tuzağım sağlamdır diyen bir allah var, elim azap olayını kaç defa tekrarlayan sadist bir allah var. Son peygamberim diye kadınları onun önüne sunan bir allah, köleliği resmen savunan bir allah ve en önemlisi pezoluğu adeta yapan erkeğe sorun yok gibi bir anlam var bir ayette. Bunu okuyunca kitabı atacaktım az daha pencereden zaten! Zina yasak, alkol yasak ama kölelik, cariyecilik hüküm sürüyor yok böyle bir şey... kuranı şekerim yerine başka bir şey diyeceğim de atılmak istemiyorum şimdi siteden..!

Bu mu kutsal(!) kitap şimdi!? Sonra da bunlar en önemli şeylerden biridir der bu müslümancıklar! Yazık size ya acıyorum ciddiyim. Sinirim aşırı bozuldu bunları okuyunca. Keşke okumasaydım. Zaten yalnızım muho bile harem kurmuş, biz sap gibi tek kaldık 30'a yakın yaşımızda. Böyle allahın da resullerinin de ben ancak hayatına başlarım. Dalga da geçerim.

Sitelerde Paylaş

Kanıt kanıt sızlerde ınkar ettıklerınızın kanıtını bıze ızah edemıorsunuz neymıs evren teorısı yeterlıymıs...

Evren ne kı sıze yeterlı oluor senın benım yasadıgım dunyanın bır parcası sen ondan nasıl gelebılırsın...

Babanız sız dogmadan önce ölmüş olsa mezarı bulunamıor olsa şimdi babanız hıc yasamamış oluor...

Yoksa bırılerı yasadıgına dair sıze gecmısten baban şöyleydı böyle ıdı demelerı sıze yetmezmıydı...

Ben dedemın dedesını resımlerınden ve gecmısde yasadıgı zamandan ve cektıgı zorluklardan gırdıgı savaslardan bılıorum ...

mezarının nerde oldugunu bıle bılmem,ama anlatanlara gecmısı bugunlere getırenlere ınanmak zorundayım

Sizler 1400 yıl önceki muhammed denen pedofilinin yalanlarına inanıyorsunuz sorun da bu! Dede baba örneği vermen de senin beyninin ne kadar çalıştığının göstergesi. Pardon sizin allahınıza göre kalpti değil mi?! Kalpleriniz anlamıyor! :) Muhammed isimli bir yalancının kokuşmuş sakalı, obez ayak izi gibi pislik uzuvlarının kalıntılarının sergilenmesi insanlık onuruna aykırıdır. Ancak bu da müslüman ülkelerde olur ancak! :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...