Jump to content

Doktor yok mu doktor ?

Recommended Posts

her haltı allaha mal etmek

ilim isteyene ilim ,mal isteyene mal verirmiş

nerden geliyor bu ilim

tepeden kucağamı düşüyor yoksa direkt bilgi olarak beyne mi yerleşiyor

çalışıp çabalayıp kendin kazandıktan sonra

birisi çıkıp sen kazanmadın aslında sana verildi derse

sinirleriniz tavan yapmaz mı?

her neyse

göstermelik bir iki sahtekarı iyileştiren peygamberler istemiyoruz

şunu yap bunu yapma diyen peygamberler istemiyoruz

doktor göndersin doktor

gönderdiği adam dinle ilgilenmesin

tüm insanlığa faydalı işler yapsın

gelmiş gelecek tüm hastalıkları bilsin

dermanlarını da bildirsin

sadece tıbbı terimlerden kitaplar yazsın

hastahaneleri yüceltsin

kendi gibi süper doktorlar yetiştirsin

allahın insanları hastalıkla test etmesine gerek yok

savaşlar kazalar doğal felaketler zaten insanlara yeterince zarar veriyor

hadi dua edin müslümanlar sizin hatırınız vardır heralde

doktorun yanında birde fizik çi eşantiyon iyi giderdi

Sitelerde Paylaş
  • İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

her haltı allaha mal etmek

ilim isteyene ilim ,mal isteyene mal verirmiş

nerden geliyor bu ilim

tepeden kucağamı düşüyor yoksa direkt bilgi olarak beyne mi yerleşiyor

çalışıp çabalayıp kendin kazandıktan sonra

birisi çıkıp sen kazanmadın aslında sana verildi derse

sinirleriniz tavan yapmaz mı?

ne oluyor şimdi islam ve müslüman inancı mı eleştirdiniz siz, daha müslümanların mantığından "dua" hususunu bilmiyor olup, biz müslümanların aksine gözleri açık aydın mı aydın ateist mi oldunuz,

şimdi hocam, sizin bu istemek dediğiniz şey öyle dille "ver Allahım ver" demek değildir,

efem 4 çeşit dua vardır haberiniz var mı bilmiyorum,

biri istidad dili iledir,

bir diğeri ihtiyaç dili iledir,

bir diğeri fiili duadır,

sonuncusu da sizin bahsettiğiniz olan dille, sözle istemektir,

ama 4 dua çeşidinin 4ü de istemektir,

ilk ikisi mutlaka makbul dualardır,

üçüncüsü olan işte tam sizin bilmediğiniz olandır ki, biz genel, çoğunlukla makbul, kabul edilmiş duadır deriz,

ve sana bir sır, bu üç dua için, kabul edilmesi için imanlı imansız farkı yoktur,

örnekleyeyim mi?

mesela zengin olmak için çalışmak bir fiili duadır,

sağlık bulmak için doktor doktor koşmak fiili duadır,

ilim sahibi, bilgi sahibi, sizllerrrr gibi aydın olmak için, dosdoğru eleştiriler yapabilmek için okumak, tarafsızca bilgi sahibi olmak için okumak, okul okul, kitap kitap seyran etmek de, "Allahım bana ilim var" demektir, ama fiilen, fiili duadır, terim adı,

bizi boşver de;

gözüm sen şimdi ateistim diye çıkıyor olup en basit, en sıradan bir konu olan "dua" mevzuunu en basit hatları ile bile bilmiyor olup, bunun senin sinirlerini tavan yaptırmıyor olması asıl hayret çeken durum değil midir?

tarihinde tehabb tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

balık gibi geldin oltaya konu dua değil

sen beni eleştireceğine kendi algısızlığını gör önce

hiçbir ilimden haberi olmayan karacahil peygamberlerine takılıyorum

alıntıladığım yere idi sözlerim algıladığınız üzere, girizgah bozuk olunca yok gerisini anlayamadım ben,

herkesin huyu türlü türlü.

dediğin gibi algı yoksunluğu ne edersin işte.

Sitelerde Paylaş

bende diyorumki amuda kalkıp ayaklar uvuç içi gibi açılınca dua kabul edilir

herşey de olduğu gibi dua larda eğip büküp sınıflandırılmış

hangi duanın makbul olacağını nerden biliyorsunuz

dua lar son olarak sizde mi tasdikleniyor

saçma saçma terimlerle

insanların kafalarını karıştırıp karıştırıp düşenemez hale getirince en sonunda

doğrusunu allah bilir diyen adamlar ne halt yemeye konuşurlar

ayrıca hoşuna gitmeyen yazıları gören adamların kişisel yazmaya başlamasından nefret ederim

Sitelerde Paylaş

beden dua sırasında dik olacak .

dua ederken, eller tam 90 derece yukarıyı gösterecek, böylencek elin tersi yeryüzünün merkezindeki demiri gösterirken, düzü de arşın tepesine kurulmuş ilahımız efendimizi işaret edecek, yanları da kürenin yüzeyine teğet geçecek.

kaşınırken, esnerken ve af buyurun yellenirken dua edilmeyecek.

dua sırasında belirli kazalar yaşanması halinde "h..st..r" türü nahoş ifadeler yerine, "tü tü tü elhamdülillah, estağfurullah" nidaları ile af dilenecek, çünkü her şeyin bir adabı var değil mi, bağırsaklardaki metan gazını yaratan allah, dua ile geri isteyecek değil ya?

dua'ya da hazırlanmanın bir kaç türü var, hadesten taharet, necasetten taharet, setr-i avret, ki onlar da başlı başına ayrı bir mevzuudur...

tarihinde bilelimogrenelim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bende diyorumki amuda kalkıp ayaklar uvuç içi gibi açılınca dua kabul edilir

evet aynen öyle, aksini söyleyen kim veya şekilden bahseden kim, yatarak, oturarak, amuda kalkarak,

herşey de olduğu gibi dua larda eğip büküp sınıflandırılmış

hangi duanın makbul olacağını nerden biliyorsunuz

dua lar son olarak sizde mi tasdikleniyor

ama siz de hiç birşeyi beğenmiyorsunuz,

farzı misal iki iki dört eder gibi ve kolaylıkta bir matematikten hanginiz hoşlanırdı, hücre, atom şudur sevgili insanlık, buyrun şu da temsili resmidir, görsellerde arayınca çıkıyor, gerisini karıştırma dese idi bilim adamlarımız sevinecek miydik,

bilim, herhangi bir ideoloji, felsefe, yok o kadar da basit olmasın, yoksa kime ne fayda var ki, ince elenir sık dokunur, ayrıntısına, ilmek ilmek kategorilerine inilir, ne sakınca var bunda,

sevgili sperser madem bazen bazı konular bilmediğiniz konulardır, laf cambazlığı ile galip gelme çabasında olmak da pek hoş olmuyor,

sıraladığım dua çeşitlerinin ilk ikisi ki mutlaka makbuldur, bunu ben demiyorum, bu böyledir, yazıyorum sadece, kendi fikrim değil, bir üçüncü dedim ki fiili dua bu da genelde kabul olandır, bir tarlaya bir ekim işlemi yapacak isek, en iyi tarım aletleri, en iyi toprak türü, en iyi tohumlar, kafi suyu hazır ediyor isek ki buna fiili dua deniyor, elbette kuvvetli ihtimal ile iyi verim verecektir tarlanız, olağandışı, rutin dışı bir kuraklık, herhangi bir hastalık vuku bulmamış ise, işte buna biz makbuldur diyoruz, itiraz götürmez konudur,

genel bilgidir bunlar, kullanın da daha güçlü olun,

saçma saçma terimlerle

insanların kafalarını karıştırıp karıştırıp düşenemez hale getirince en sonunda

doğrusunu allah bilir diyen adamlar ne halt yemeye konuşurlar

torba değil ki büzesin,

ama lütfen terimlere laf etmeyelim, neden saçma olsun ki, terim adı üstünde, saçması, mantıklısı, kulağa hoş geleni, falanı filanı olur mu?

Canis lupus familiaris, Eastern Cottontail, Apis melliferalar bilmem neler,

Helianthus annuus, bölümü Magnoliophyta, sınıfı Magnoliopsida, takımı Asterales, ailesi Asteraceae, bir de alt ailesi var ki, alt kategorilere hiç girmeyelim; Barnadesioideae, Cichorioideae,

ooff manyak mı bu bilim adamları, deli mi yani, ne bu terimler, Allah'ın ayçiçeği alttarafı, kim ne yapsın magnoliophytasını, magnoliopsidasını ama değil mi, kafamızı karıştırıyorlar saçma sapan terimlerle,

değil mi?

ayrıca hoşuna gitmeyen yazıları gören adamların kişisel yazmaya başlamasından nefret ederim

hiç bilmedikleri konu üzerine yazanlardan çok değildir eminim.

Sitelerde Paylaş

Tehabb olayı kişiselleştiriyorsun sana diyoruzki madem inanıyorsun dua ette şu hastalıklar bitsin dünyada yeterince problem var zaten demiş arkadaş ne güzel et duanı işte bizimkisi kabul olmaz malum...

zerath;

tamam sizi anladım da, işte o iş öyle olmuyor diyorum ben de, hastasın aç ellerini semaya, otur tarla başında, mahsul diyerekten aç ellerini semaya, para mı lazım, aç ellerini semaya,

iş böyle değil diyorum, dua ise bir sıra yapsak, dördün dördüncüsü o dediğiniz,

o dediğin problemler için yattığım yerden, anlımı koyduğum yerden çalışmadan, emek vermeden istediğim duayı edeyim, olmaz, ama sen çalışırsın emktarsındır, doktorsundur hastalıkların tedavisine ömür vakfedersin, bir fiili dua işlersin, benim binlerle el açıp dua etmemden daha makbul olur, yani basiti, benimki kabul olmaz da senin ki kabul olur,

dua konusu böyledir, neden el açmaktan ibaret zan ediyorsunuz anlamıyorum, çevrenize, ailenize, mahallenin imamına, sağınıza, solunuza bakmak yerine bizim argumanlara bir göz atsanız, daha mantıklı olmaz mı?

sonra bir yanlışın doğrusunu yazmaya kalkınca neden adı "kişiselleştirmek" olsun?

ve tabi kişiselleştiririm, biz bunu hep yaparız, anlayın bizi, müslümanım, dinim islam, islama ne dense ben de ağzıma geleni yazsam, çok mu garip olur ki?

Sitelerde Paylaş

Tehabb saçmalıyorsun hastalıklar bilinçli olarak kazanılan şeyler değildir (en azından çoğu) evet sigara, alkol vb. şeyler kullanmak zararlı kabul ama insanoğlunun elinde olmayan faktörlerden hasta olması veya doğuştan sakat/özürlü doğması gibi olaylar tanrı kavramıyla tamamen çelişen şeyler.

Herkes eşit değil burda anlatılmak istenen bir konuda o...

Sitelerde Paylaş

Tehabb saçmalıyorsun hastalıklar bilinçli olarak kazanılan şeyler değildir (en azından çoğu) evet sigara, alkol vb. şeyler kullanmak zararlı kabul ama insanoğlunun elinde olmayan faktörlerden hasta olması veya doğuştan sakat/özürlü doğması gibi olaylar tanrı kavramıyla tamamen çelişen şeyler.

Herkes eşit değil burda anlatılmak istenen bir konuda o...

zerath, sana saçma geliyor olabilir, saygı duyarım, ondan sen orada ben buradayım değil mi? algı farkımız var,

hem herkes eşit diyen yok ki, imtihan kavramı için de eşit demeyiz,

herkes denk hayatlar yaşar deriz, imtihan eşit değil denktir deriz,

eşitlik ile denklik farklıdır bilirsin,

tanrı kavramı nedir veya bizdeki ile senin bahsettiğin ne kadar uyumludur,

-ki hastalıklar ile sakatlılık ve özürlülük ile birebir eşit olmayan hayatlar ile çelişebilsin,

Sitelerde Paylaş

Laf canbazlığı konusunda dincinin ve senin eline kim su dökebilir

terimlerden bahsederken dini terimlerden bahsettiğimi çok iyi anladın ama kıvır sen kıvır

188 33 reklamında da görmek isteriz seni

dua dan konu geçmişken sana dua çeşitlerini mi sorduk

mantığa bak mantığa birileri bişeyler keşfettiğinde sevinsin diye

allah ilmini kıskanıyor kimseye gökten inen ilim vermiyor

senin allahın zaten gökten kimseye bir şey veremeyecek kadar aciz

senin allahın zaten cahil

bir şey bilseydi peygamberine anlatırdı

birşey yaratabilseydi a4 kağıdı yaratırdı muhammedine

ne uğraştırıyor adamını derilerle taşlarla kürek kemiklerinle

avuç açmakla bir halt olmayacağını sende biliyorsun

emek sarfetmeden bir şey olmayacağına göre

SENİN OLMAYAN allahının DUA ETMEKLE VERDİĞİ BİR ŞEY

YOKTUR

Kafamı bozdukça daha ağır eleştirilerle göreceksin beni

Sitelerde Paylaş

Tehabb ben sana bilimsel birşey söylüyorum sen bana felsefe ile cevap veriyorsun istersen çok güzel felsefik cevaplar veririm sana karşılıklı kıvırır dururuz somut birşey söyleyeceksen buyur laf kalabalığı yapacaksan hiç konuşmaya gerek yok eşit değilde denkmişmişiz bunuda ilk defa senden duyuyorum her müslümanda kendi dinini yaşıyor yahu bu islamda kişiden kişiye değişiyor sanki bukalemun gibi mübarek...

Sitelerde Paylaş

Tehabb ben sana bilimsel birşey söylüyorum sen bana felsefe ile cevap veriyorsun istersen çok güzel felsefik cevaplar veririm sana karşılıklı kıvırır dururuz somut birşey söyleyeceksen buyur laf kalabalığı yapacaksan hiç konuşmaya gerek yok eşit değilde denkmişmişiz bunuda ilk defa senden duyuyorum her müslümanda kendi dinini yaşıyor yahu bu islamda kişiden kişiye değişiyor sanki bukalemun gibi mübarek...

"eşitlik ve denklik" sana çok mu felsefik geldi?

matematik biliminde de kullanıyoruz ilkokul bebeleri iken bile, eşit kümeler var denk kümler var, çağrışım yaptı mı?

işte benden duyma, ondan, bundan duyma, din var iken, ideolojiler var iken, felsefeler, bilim var iken neden kişilere bakarsınız ki, kişinin senden benden farkı ne ki, hata payı, algı sıhhati ne kadardır,

sonra ilk defa duyarsınız tabi sözde eleştiriyor olduğunuzu zannettiklerinizi,

Sitelerde Paylaş

Laf canbazlığı konusunda dincinin ve senin eline kim su dökebilir

terimlerden bahsederken dini terimlerden bahsettiğimi çok iyi anladın ama kıvır sen kıvır

laf cambazlığı güzeldir, keyiflidir, ama dayanağı var ise, ruhsuz yazılar bunlar, kelime oyunu olmadan sıkıcı ve etkisiz oluyor, yanlış üzerinde idaalaşmak ile laf cambazlığını karıştırmıyoruz umarım.

ben sizi anladım da,

terim de bir terimdir, kategorileri vardır, dini olanı, dini olmayanı, bilimsel olanı, yemek pişirmeye dair olanı, çiçek ekmeye, saç boyamaya dair olanları vardır, bir kısmına "aman ne güzel ne güzel, hmmm alkışlar, bravolar, oy oy ne bilimsel," deyip, bir kısmına "aman ne bu terim, dal dal ağaç gibi, karma karışık" diyemezsiniz,

lazımmış, ayrı imiş alanlar, bölmüşler değil mi, farka ve ihtiyaca binaen,

dua dan konu geçmişken sana dua çeşitlerini mi sorduk

mantığa bak mantığa birileri bişeyler keşfettiğinde sevinsin diye

allah ilmini kıskanıyor kimseye gökten inen ilim vermiyor

senin allahın zaten gökten kimseye bir şey veremeyecek kadar aciz

senin allahın zaten cahil

bir şey bilseydi peygamberine anlatırdı

birşey yaratabilseydi a4 kağıdı yaratırdı muhammedine

ne uğraştırıyor adamını derilerle taşlarla kürek kemiklerinle

tebriklerrr, islam da en basit konuyabile vakıf olmayıp, yaradılış felsefesini, tevhid sistemini mi çözdünüz şimdi siz, tebrikler,

forum burası, kim kime birşey soruyor, görmedim ben?

sevgili spenser söyle bakalım, haydi, şu soruma bir de sen cevap ver diyen var mı sana? forum cehaletim belki,

formspringte ekleşsek mi, orada bak soruşuyorlar,

bak sana bir hitap var ise sana sorulmadan yazıyorsun, sana kim sordu ki fikrini?

bana da hitap, benim inancıma yanlış bir ithaf var ise çok tabi değil mi olaya kendimce müdahale etmem?

avuç açmakla bir halt olmayacağını sende biliyorsun

emek sarfetmeden bir şey olmayacağına göre

e ben de bunu dedim ama, lütfen okuyalım,

çalışana ilim de, para da, sıhhat de vardır, çalışmayana yoktur, aksini kim söyledi?

Kafamı bozdukça daha ağır eleştirilerle göreceksin beni

burası ise başka bir boyut,

korktum peki,

ne oluyor, bilmediğinizin doğrusu yazınca böyle tehdit mi geliyor, ben açığım eleştrilere, ve ağır eleştrinizden korkan da yok.

ama kafanız bozulmasın maazallah, yazık, ne gerek var.

Sitelerde Paylaş

sıraladığım dua çeşitlerinin ilk ikisi ki mutlaka makbuldur, bunu ben demiyorum, bu böyledir, yazıyorum sadece, kendi fikrim değil, bir üçüncü dedim ki fiili dua bu da genelde kabul olandır, bir tarlaya bir ekim işlemi yapacak isek, en iyi tarım aletleri, en iyi toprak türü, en iyi tohumlar, kafi suyu hazır ediyor isek ki buna fiili dua deniyor, elbette kuvvetli ihtimal ile iyi verim verecektir tarlanız, olağandışı, rutin dışı bir kuraklık, herhangi bir hastalık vuku bulmamış ise, işte buna biz makbuldur diyoruz, itiraz götürmez konudur,

Kuranı eğip büküp işkembe-i kübradan mucize uydurmakla benzer bir şey yapıyorsunuz. Ahlakı çaldığınız gibi bilimi de çalmaya çalışıyorsunuz. Bu dediğin fiili dua, imanlı imansız ayırdetmiyorsa nasıl dini bir kavram oluyor ? Bilim sayesinde eriştiğimiz bilgiye teknolojiye fiili dua deyip dine yamamaya çalışıyorsunuz, hırsızlık bu.

Sitelerde Paylaş

Kuranı eğip büküp işkembe-i kübradan mucize uydurmakla benzer bir şey yapıyorsunuz. Ahlakı çaldığınız gibi bilimi de çalmaya çalışıyorsunuz. Bu dediğin fiili dua, imanlı imansız ayırdetmiyorsa nasıl dini bir kavram oluyor ? Bilim sayesinde eriştiğimiz bilgiye teknolojiye fiili dua deyip dine yamamaya çalışıyorsunuz, hırsızlık bu.

haksızlık daha büyük hırsızlık ama,

ben elime bilim almaya çalışıyorum, siz bırak o sana olmaz mı diyorsunuz,

benim olmayan birşeyi çaldı isem hırsızımdır,

bundan da mı haberiniz yok, biz açıktan, bağıra bağıra bilim islam'ın, bilim tevhidin malıdır, tevhid hepsini kapsıyor diyoruz, üzgünüm, bilim en küçük bir bulgusuna kadar benimdir, teknoloji benimdir,

bundaki kurgumuz da şudur, şimdi ben bir imanlıyım, bir Allah'a inanırım, Allah'ın nasıl olduğunu, ne gibi özellik ve sıfatları olduğunu bilmiyor, yaşamıyor, öğrenmiyor isen onu nasıl sevebilir, nasıl itaat edebilirim, imanlı olur muyum?

bir küçük örnek, Allah kayyumdur deriz, bu özelliği, sıfatı, adıdır diye söyleşiriz, şimdi ben bu Kayyum yönünü öğrenmek için, algılamak için, örnek olarak uzayı, bir bir her yıldızı, gezegeni, uyduyu, insanın bedeni-ruhi temel taşlarını, atomu, bir bitki sapına kadar, herşeyi ama herşeyi, istisnasız, ayrıntıları ile bilmeliyim, öğrenmeye çalışmalıyım, buna çok da imkan yok aslında, bin ömür de yetmez belki, ama bu lazım bana, başlamalıyım, Kayyum nedir bilmek için buna ihtiyacım var, işte ömrüm yettiğince bunlara bakmalıyım, okumalı, araştırmalıyım, ki inandığım Allahın kayyum olması nedir, kayyum nedir bileyim, bilim burada baş roldedir, çaldım gitti,

ki ilk akla gelen bin tane özellik var ise, kayyum teriminin ifade ettiği kavram bunlardan sadece bir tanesidir,

Bu dediğin fiili dua, imanlı imansız ayırdetmiyorsa nasıl dini bir kavram oluyor ?

bu kategorize şekli sadece sizde var, misalen; domatesler ikiye ayrılır, islami domates ve islami olmayan domates, bunu siz dersiniz, biz demeyiz, her domates, tevhid eseridir deriz,

aman ne olur terimler önemlidir,

din teriminden çok tevhid anmak icab ediyor, din burada hatalı kelime oluyor,

(tabi tevhide göre yazıyorum ben, kabul etmenizi beklemiyorum, yanlış anlaşılmasın)

tevhidi olmayan hiç birşey yoktur ve kul olmayan hiç bir birey yoktur, siz istediğiniz kadar ben inanmıyorum, yoktur deyin, kulluktan sizi atan bir ilah yoktur, ölene kadar bağlar kopmaz kesilmez,

fiili dua, haktır, hukuktur, sahibliktir, hakkın hakkıdır, bir olağan rutindir, insanın değil, fiilin duasıdır bir nevi, sebeplere sarılmaktır, duanın en samimisidir,

haklar heba edilmez, hak sahibi hakkını alır, bu adalettir, adalet sistemin imanıdır,

sen ateist isen, benim senin hakkını alma hakkım yoktur, bu gibi bir mantığı var bu fiili duanın, çalıştı isen senin olmalıdır, işleyiş hep böyledir. zalim olsa da, imansız olsa da, kötü biri olsa da,

örnek basit, bir hastalıktan ötürü doktor doktor gezmek, şifa için en iyi duadır, imanlı imansız farkı yoktur çünkü bu fiili işliyor isen şifa senin hakkındır ve bulursun, çünkü kural budur, bu kural senin iman etmenden daha önemlidir,

ama bir müslüman yattığı yerden, hiç bir doktora gitmeden, aramadan el açmaktan başka birşey yapmadan durması, dinen de oldukça hatalıdır, intihar olarak da adlandırılabilir.

yarınki yazılısına çalışmadan iyi notlar için dua eden bir müslüman dinen büyük bir hata içindedir, fiilen(çalışarak) "Allah'ım iyi not almak istiyorum" dememiş ise, dille ne dese nafile,

Sitelerde Paylaş

Katrilyonlarca mümin dua etsede allah denen hayal ürünü varlık rüzgar geçirmeyen vakumlanmış şeffaf bir kaba konulmuş bir toz tanesini bile yerinden oynatamaz.

Katrilyonlarca mümin dua etsede allah denen hayal ürünü varlık bir kadının azospermisi olan bir erkekten gebe kalmasını sağlayamaz.

Katrilyonlarca mümin dua etsede allah denen hayal ürünü varlık ALS'li bir hastanın sağlığını geri veremez.

Dua insanı sadece psikolojik olarak motive eder o kadar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...