Jump to content

Doktor yok mu doktor ?

Recommended Posts

benim en cok aklima takilan da allah neden kullarinin butun gun ona dua etmesine ihtiyac duyuyor? madem ki her seyi yeri gogu yaratan sinirsiz guc sahibi benim duama neden ihtiyaci var? ancak bana itaat edene dua ve iman edene istedigini veririm gibi bir bakis acisi daha cok insani duygulari barindiriyor mu?

dua etmene ihtiyacı yok ama namaz kılmana birilerinin ihtiyacı var

bol bol namaz kılıp sessiz bir kuzu olup öbür dünyayı düşünmelisin

bu dünyayı ise zenginlere ve liderlere bırak

öbür tarafı düşünüp avun sen isyankar olma

dualar ise fakirlik, acılar ve hastalıklar yüzünden çaresiz kalmanın verdiği duruma çözüm arayışı

tarihinde Spenser tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bol bol namaz kılıp sessiz bir kuzu olup öbür dünyayı düşünmelisin

Çok yanlış bir düşüncedir bu. Bu şekilde bir müslüman düşünemez. Bununla ilgili ilk aklıma gelen hadisi şerif:

Kıyametin koptuğunu görseniz bile elinizdeki fidanı dikin..

Hepinize gerçeği gören göz ve idrak eden bir akıl dilerim.

Sitelerde Paylaş

Çok yanlış bir düşüncedir bu. Bu şekilde bir müslüman düşünemez. Bununla ilgili ilk aklıma gelen hadisi şerif:

Kıyametin koptuğunu görseniz bile elinizdeki fidanı dikin..

Hepinize gerçeği gören göz ve idrak eden bir akıl dilerim.

La bir karar verin artık, kalple mi düşüneceğiz yoksa beyinle mi!? Kalp gözümüz mü açık olacak yoksa gerçek gözümüz mü! :) Gerçek diyor hala ya! :) Yok çaresi cidden. Ben sana 2miligram domalgan yazıyorum gidip bunu eczaneden al sonra da namaz kıl üstüne bir güzel... Kıyanet kopacak ta müslümanlar fidan dikecek ha?! :) Devam edin süpersonik hayallerinize sizler. İsa gelirken de doğudan başlayıp batıya doğru bir şimşek çakacakmış o zaman göreceksiniz ebenizinkini tersten! Hıristolara göre öyle! :) fidanı artık marangoz isaya mı verirsiniz bir tarafınızda mı saklarsınız bilemem. İşinize gelince de hemen hadislere başvurun. Ancak beğenmediğiniz hadislerde hemen bunlar uydurma çekin! Ne kadar güzel. Dönüşümlü, işine gelen hadisi alıp seçmece karpuz gibi kullanmak, sömürmek! Yok yok, sizin idrak kapasiteniz bu kadar bu rezil kitabı o kadar ciddiye almışsınız ki artık beyninizdeki örümcekler bile ağ örmüyor!

Sitelerde Paylaş

negatıf_ateıst...

Sen nıe ustune alınıosun kı akıldan beyınden yoksun kardesım...

Yazdıgın her kelımen kufurden baska bırsey degıl adam yorum yazmıor dılıne hakım olamıor saygısızlık dız boyu...

Adam gıbı sohbet etsen ne bız sana karsı terbıyemızı bozucaz ne sen ama masallah dıl dıl degıl kı kufur cambazlıgı yapıor :)

Dıger ateıstler gıbı sevıyelı yazsana kardesım ....

Sitelerde Paylaş

negatıf_ateıst...

Sen nıe ustune alınıosun kı akıldan beyınden yoksun kardesım...

Yazdıgın her kelımen kufurden baska bırsey degıl adam yorum yazmıor dılıne hakım olamıor saygısızlık dız boyu...

Adam gıbı sohbet etsen ne bız sana karsı terbıyemızı bozucaz ne sen ama masallah dıl dıl degıl kı kufur cambazlıgı yapıor :)

Dıger ateıstler gıbı sevıyelı yazsana kardesım ....

Sende beyin olsaydı zaten kuranı şekerimi savunmazdın. Ben hakaret etmiyorum size kişisel olarak siz de yediremeyip saygısızlık diz boyu ayağına girişiyorsunuz hemen. Sizin anlayacağınız dil bu çünkü. İnkar üstüne kurulu bir düşünceye sahipsiniz. Bana kardeşim çekme bir de... senin gibi kardeşim olacağına mescid-i aksada evim olsun. Kanıt sunamayınca köpürmeyin hemen. Beyin kapasitenize zorlayıp microsoftun windowsu gibi mavi ekran veriyorsunuz her seferinde...

Sitelerde Paylaş

Allahın (cc) hiçbir şeye ihtiyacı yoktur ki, bizim ibadetimize ihtiyacı olsun!

Karar verin

1-Allahınızın ibadete ihtiyacı yok

2-Kainatın varlık sebebi Muhammed'dir, Allahınız bilinmek istemektedir, bir sürü peygamber göndermiştir ki insanlar bilip ona ibadet etsin.

Bu ikisi arasına 40 tane laf doldurunca hiç çelişki kalmıyor, böyle ikisini ardarda yazınca kabbak gibi çıkıyor ortaya çelişkiler.

Sitelerde Paylaş

Karar verin

1-Allahınızın ibadete ihtiyacı yok

2-Kainatın varlık sebebi Muhammed'dir, Allahınız bilinmek istemektedir, bir sürü peygamber göndermiştir ki insanlar bilip ona ibadet etsin.

Bu ikisi arasına 40 tane laf doldurunca hiç çelişki kalmıyor, böyle ikisini ardarda yazınca kabbak gibi çıkıyor ortaya çelişkiler.

1-Sen olmasaydın Alemleri yaratmazdım.

2-Gizli bir hazineydim bilinmekliğimi sevdim ve yarattım.

Sitelerde Paylaş

1-Sen olmasaydın Alemleri yaratmazdım.

2-Gizli bir hazineydim bilinmekliğimi sevdim ve yarattım.

Birşey açıkladığını mı sanıyorsun ? Sorduğum sorunun cevabı değil bu. Allahın ibadete ihtiyacı yok ama bilinmekliğini sevmiş ondan peygamber yaratıp göndermiş. İstemem yan cebime koy hesabı.

Sitelerde Paylaş

Şu söylediğinde samimiysen kurandaki hukuk kurallarını uygulamak zorunda mıyız değil miyiz sen onu söyle ? Onlar 1400 yıl öncesi için iyi güzeldi, şimdiki toplum yapımıza uymaz diyebiliyor musun ? Hayır diyemiyorsun,

neden demem gereksin ki? gayet de günümüz toplumunu ıslah edici kurallardır, iman ve itikadimle alakalı herhangi bir problemim yok benim, onu begendim sevdim yoo bunu sevmedim diyeyim...

siz bu kuralları uygulamak zorunda değilsiniz, yer yüzünde ne kadar hırsız var ise de rahat uyusunlar, bir ziynet eşyası için bir masum kadının elini kolunu kesenler, içinde ne olduğu meçhul bir çanta hayali ile masum insanları metrelerce yerlerde sürüyenler de hiiç hiç kafalarına takmasınlar, bu cezaları uygulayacak bir devlet yoktur, bu hukuğu hukuğu bilen devlet şartımız var, özellikle belirttim yazımın sonunda, masumu anmadan hırsızların haklarını böyle düşünüyor olmanız, kendilerine verilmesi oldukça uygun olan caydırıcı cezaları insanlık dışı görmeniz de ayrıca gözlerimi yaşarttı, tebrikler, avukatlık kariyerinizde size başarılar, siz onları korumak için biz de diğer tarafı korumak için çabalayalım, hem adil olur değil mi,

hala yok el kesilmesi simgesel, yok üçyüz yılda sadece 6 infaz olmuş. Sizin kaynakların güvenilecek bir tarafı var mı ? Hangi anlaşmaların hangi mahkeme kararının yazılı belgesi var muhammed'in kurduğu devletin? Kuran'ın orjinal diyeceğin bir nüshası bile yok sen neye dayanarak sadece 6 kişiye uygulanmıştır diyorsun? Üstelik sizinkiler sayı saymayı bilmiyor ! Bülent Arınç internet sansürüne karşı yürüyenleri saymış, 15-20 kişi yürüdü diyor. Nerden kaynak alıyorsan onlar da bu şekil saymışsa vay halimize. Ayrıca bir şey yanlışsa yanlıştır 6 kişi 60 kişi farketmez, 6 kişi deyip önemsiz ayrıntı gibi gösterip üstünü örtmeye çalışmayın. Hırsızlık yapmış adamı sakat bırakmayı hangi mantığa sığdırıyorsun onu bir daha açıklasana bana. Bu anlattıkların yeterli gelmedi bana. Hırsızdı adam, sen bir eli, bir bacağını kestin, adamın aklı başına geldi sizin deyimle tövbe etti, ee el yok bacak yok, sen iş bulup çalışmasını kat be kat zorlaştırdın adamın, ne oldu şimdi ? Adam iş bulamazsa zaten el bacak gitmiş gideceği kadar, tekrar yakalanırsa daha kesilecek birşey yok , hırsızlığa devam.

:) konu ile bülent arınç bağlantısı nasıl ve neden kurdunuz ki, hangi mantıktır bu, çok ilginç ve komik, alaka kurma mantığınız ve kabiliyetiniz belki benim dinimi anlama, bağlantıları ve mantıkları çözme hususunda yeterli değildir, başka birşey düşünemem bu durumda,

dediğim gibi bizim problemimiz, bizim meselemiz, 6 olmuş 60 olmuş farketmez, bunun böyle olduğunu biz biliyoruz, hoştur ki benim için de sayıların önemi yok, hukuk böyledir, ve bence güzeldir, toplumun sıhhatini tehtid eden kangrenleri kesmek hiç de adaletsiz, gereksiz, zulüm, haksızlık değildir, toplumun sıhhati esastır,

bizde tek dünya fikri olmadığı için, dünyayı mutlak ödül veya mutlak ceza mahalli olarak görmüyoruz,

ki bunları yazdım neden yeniliyorsunuz ki, olay durum hukuk budur, toplumda muzır olana hoş görü, mazur olana, mazlum olara hoş görüden ileri olamaz, tövbe etti ise de, Rabbi katında kayıp olan birşeyi yok, samimi ise bulamayacağı iş de yok, eli kolu bacağı pek çok iş yapanlar var. abartmayın bence,

1- Hırsız çalmadım derse el kesilmezmiş.

2- Yanlışlıkla kesilirse tazminat ödenirmiş.

Eli yanlışlıkla kesilirse parasını veriyorlarmış, pek de merhametliymiş uygulama. Sen adamın sehven! elini kestikten sonra geçmiş ola. Hem her söylenene bu kadar inanmak zorunda mısınız arkadaşım? Üstteki maddeleri yanyana koyduğun zaman yanlışlıkla kesilip tazminat ödenmesi için hırsızın önce suçunu kabul etmesi sonra yok ben yalan söyledim ben çalmamıştım demesi lazım. Sana mantıklı geliyor mu bu şimdi ? Sanığa zorla ben çaldım dedirtiyor olmaları falan lazım, yoksa el kesilmesi diye birşey sözkonusu olmazdı gibi geliyor bana. Bana göre hiç mantıklı bir tarafı yok bu anlattıklarının. Ayrıca neresinden bakarsan bak, ilkel bir hukuk bu. Burdaki ilkelliği göremiyorsunuz. Düşünmeyelim, araştırmayalım, el kesilmesi gerçekten ibret olmuş mu, adamın elini kesmekten daha iyi bir yöntem bulunabilir mi falan düşünmek yok. Muhammed ne emretmişse benim düşünebileceğim herşeyden iyidir diye baştan kabul ediyorsunuz, sonra her saçmalığınıza kılıf arıyorsunuz. El kesilmesinin ilkel bir hukuk olduğunu anlatabilmek için benim de epey yazmam gerekecek bu gidişle.

Her topluma özel şeriat gelmiş, her topluma göre, pek güzel pek güzel ama 1400 yıl öncede takılıp kalmışız, Muhammed son peygamber üstelik sadece Kureyşe değil bütün toplumlara gelmiş diyorlar. Nerde benim bugünkü kendi toplumuma daha uygun bir hukuk getirecek peygamberim ? 1400 senede köprünün altından çok sular aktı, o zamanın hukuğu epey demode oldu. Erkeğe 4 karı,köleliğin kaldırılmamış olması, hırsızın elinin kesilmesi, kadına mirastan yarım pay falan insanlar 1400 önceki toplum yapısında yaşamak istemiyor. Sen ülkeye, hatta dünyaya hakim olacağım, Muhammedin şeriatını uygulayacağım, herşey güzel olacak diyorsun. Epey uğraşıp destan gibi yazmışsın el kesilmesinin şartlarını, sağolasın ama ben çok meraklı değildim el kesilmesinin şartlarına. Onun yerine bana bugün devlet yönetimi hırsızın elinin kesilmesi bizim toplumumuza uymaz diye karar verip Kuran'da hırsızın elinin kesilmesini gerektiren durumlarda başka ceza uygulayabilir mi el kesmesi gerekirken başka ceza uygularsa küfre mi düşmüş olur ? Keşke bana öncelikle bunun cevabını verseydin.

yerim ben böyle metre kareye düşen hırsız sayısı aklı hayali zorlayan toplumunuzu,

uymaz mış, komik gerçekten, benim emeğimi, alın terimi, evladımın rızkını çalacak adamın ben elini düşüneceğim, bana merhameti anmayana karşı hırsıza merhameti mi konuşacağım, kusura bakmayın...

dinim demode değildir, toplum istediği kadar modernleşsin ilkelliğini de vahşiliğini de asla ve asla kaybetmez, kabetti mi?

hedef mi dağıtıyorsunuz, sırf bu paragrafa en az 10 uzun yazı yazmalıyım, bir oradan bir buradan ağzınıza geleni yazmışsınız, cevap mı vermeliyim, ki vereirim sorun yok, ama meraklısı değil iseniz, destanlar yazmak gibi bir kıymet verecek de değilim sözlerinize,

bir soru var ise ben de biliyor isem hırsızın eli kesildi ne olacak sorunuza tam karşılık olan cevabı yazmalıydım, ben de meraklısı değilim,

Keşke bana öncelikle bunun cevabını verseydin.

ne sordu iseniz ona cevap verdim, ceza o olmasa idi de şu olsaydı gibi bir fikrim yok, oldukça munasip, oldukça caydırıcı, şu modern, güzide, hasta olunası toplumunuzun parazitlerine de ilaç gibi gelecek bir hukuktur,

ama dediğim gibi hrsızlarımız rahat olsunlar, üç gün yatıp çıksınlar, işi bir perioda bağlasınlar, siz de üzülmeyin artık, kesilen birşey yok.

Sitelerde Paylaş

Tekrar ediyorum. Düşünmüyorsunuz, sorgulamıyorsunuz, el kesilmesi gerçekten ibret olmuş mu, bir işe yaramış mı bu yöntem diye sorgulamak yok, adamın elini kesmekten daha iyi bir yöntem bulunabilir mi falan düşünmek yok. Muhammed ne emretmişse benim düşünebileceğim herşeyden iyidir diye baştan kabul ediyorsunuz, sonra her saçmalığınıza kılıf arıyorsunuz.

İnsanların malını koruma işini el kestirip korku salacak kadar ciddiye alıp kurana yerleştiren allahın, kadınlara tecavüz suçundan ve bunun cezasından niye hiç bahsetmez? Niye bunun cezasını içtihada bırakmış. Bu ne biçim hukuk!

Bunu nasıl savuştururum diye değil ne diyor bu allahsız diye düşün. Cevap vermeden önce bir daha düşün. Hala bana kurandaki hukuğu savunacaksan da al o hukukunu mağarana geri dön.

Sitelerde Paylaş

....

Kuran'ın adaleti.

Kur’ân’ın; hakikatleri olduğundan abartmadan, olduğundan küçük göstermeden, her şeyi tam kıymetine göre, tam olması gereken kadar anlatış biçiminde, ınsanları Allah’ın adaletinden korkuturken de, insanları Allah’ın rahmetine teşvik ederken de; insanı överken de, döverken de; Cenneti anlatırken de, Cehennemi anlatırken de zerre kadar abartılara yer vermiyor, tam hakikati ifade ediyor.6

Sitelerde Paylaş

....

Kuran'ın adaleti.

Kur’ân’ın; hakikatleri olduğundan abartmadan, olduğundan küçük göstermeden, her şeyi tam kıymetine göre, tam olması gereken kadar anlatış biçiminde, ınsanları Allah’ın adaletinden korkuturken de, insanları Allah’ın rahmetine teşvik ederken de; insanı överken de, döverken de; Cenneti anlatırken de, Cehennemi anlatırken de zerre kadar abartılara yer vermiyor, tam hakikati ifade ediyor.6

Ya sana kaç sefer diyeceğiz! Şu Cehennem-gehonnam olayına bir açıklık getir hemen! Dünya üstünde varolduğu söyleniyor, şu yahudi İsrail'deki Hinnom Vadisi'nde, sizin kökenden dintürdaşınız olan ülke hani... :) Sizin temelinizi atan dinin yaşatıldığı ülkede... ???

acil yorum yaz, kaçma!

Sitelerde Paylaş

Tekrar ediyorum. Düşünmüyorsunuz, sorgulamıyorsunuz, el kesilmesi gerçekten ibret olmuş mu, bir işe yaramış mı bu yöntem diye sorgulamak yok, adamın elini kesmekten daha iyi bir yöntem bulunabilir mi falan düşünmek yok. Muhammed ne emretmişse benim düşünebileceğim herşeyden iyidir diye baştan kabul ediyorsunuz, sonra her saçmalığınıza kılıf arıyorsunuz.

İnsanların malını koruma işini el kestirip korku salacak kadar ciddiye alıp kurana yerleştiren allahın, kadınlara tecavüz suçundan ve bunun cezasından niye hiç bahsetmez? Niye bunun cezasını içtihada bırakmış. Bu ne biçim hukuk!

Bunu nasıl savuştururum diye değil ne diyor bu allahsız diye düşün. Cevap vermeden önce bir daha düşün. Hala bana kurandaki hukuğu savunacaksan da al o hukukunu mağarana geri dön.

alır o hukuğumu hepinizin tepesine çıkarım arkadaş, mağara imiş, luks gökdelenlerde evrimleştiniz galiba, kabul edersin etmezsin, beğenirsin begenmezsin, sana karşı bir hazımsızlık taşıyan yok karşında, ama sizde ki bu tahammülsüzlük nedir insan şaşırıyor,

her kuruma, her hukuğa insanların karşılaşacağı her duruma yer verilmiştir

kuranda yer alış şekli azınlık çoğunluk kuralına göredir, toplumun daha büyük çoğunluğunu ilgilendiren konular, konuya dahil olan bireylerin çoğunluğu kuranda yeri de arttırır, ayrıntıyı de beraberinde getirir, miras gibi konuların çokça anılması hırsızlığın az anılması gibi,

kuran en nihayetinde bir kitaptır, içinde de herşeyin olması mümkün değildir,

tek kaynağımız kuran da değildir,

boşverin siz bunları, daha iyi bir altarnatif var ise begendiğin tavsiye ettiğin söyle ve hem sevgili ırkın, ataların daha iyisini bulmuş mu uygulamış mı, uygulayabilmiş mi onu de hele bir bana,

hırsızlar da, tecavüzcüler de saldım çayıra mevlam kayıra modunda ruyi zeminde seyeran etmekte hocam, demek sizinkiler de pek başarılı değil bu konuda,

begenmiyor isen daha iyisini sen söyle.

Sitelerde Paylaş

alır o hukuğumu hepinizin tepesine çıkarım arkadaş, mağara imiş, luks gökdelenlerde evrimleştiniz galiba, kabul edersin etmezsin, beğenirsin begenmezsin, sana karşı bir hazımsızlık taşıyan yok karşında, ama sizde ki bu tahammülsüzlük nedir insan şaşırıyor,

her kuruma, her hukuğa insanların karşılaşacağı her duruma yer verilmiştir

kuranda yer alış şekli azınlık çoğunluk kuralına göredir, toplumun daha büyük çoğunluğunu ilgilendiren konular, konuya dahil olan bireylerin çoğunluğu kuranda yeri de arttırır, ayrıntıyı de beraberinde getirir, miras gibi konuların çokça anılması hırsızlığın az anılması gibi,

kuran en nihayetinde bir kitaptır, içinde de herşeyin olması mümkün değildir,

tek kaynağımız kuran da değildir,

boşverin siz bunları, daha iyi bir altarnatif var ise begendiğin tavsiye ettiğin söyle ve hem sevgili ırkın, ataların daha iyisini bulmuş mu uygulamış mı, uygulayabilmiş mi onu de hele bir bana,

hırsızlar da, tecavüzcüler de saldım çayıra mevlam kayıra modunda ruyi zeminde seyeran etmekte hocam, demek sizinkiler de pek başarılı değil bu konuda,

begenmiyor isen daha iyisini sen söyle.

Hırsıza ceza belli, tecavüzcüye belli değil, kadın olduğun halde? böyle bir garabeti savunuyorsun bana. Tepeme çıkarmaya kalkarsan o hukuku başka dille konuşmaya başlanır. Hukukunu al, hira mira herneyse onun gibi bir mağara bulup gir, doğru düzgün bir hukuk anlayışına gelene kadar çıkma ordan.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...