Jump to content

Orucun Zararları Nelerdir?

Recommended Posts

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29390676.asp

http://webtv.hurriyet.com.tr/haber/kopegi-acimasizca-oldurdu_115003

EDİRNE’de bir kişi, pompalı tüfekle bir inşaatının şantiyesindeki bekçi köpeğini acımasızca vurarak öldürdü. Yere saçılan boş fişekleri toplayan saldırgan daha sonra hiçbir şey olmamış gibi geldiği motosiklete binerek uzaklaştı. Bu anlar şantiyenin güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedilirken, görüntülerin internette paylaşılması üzerine olay, hayvan severlerin büyük tepkisine neden oldu. Yakalanan saldırgan ''Bu köpek beni ısırdı, şu anda yaralıyım. Beni ısırdıktan sonra oğluma yöneldi parçalayacaktı. Canıma kast etti, öfkeme yenik düştüm. Onu vurduğumda oruçluydum. Bu mübarek Ramazan gününde beni iki türlü günaha soktu. Benimde hayvanlarım var, pişmanım elbette. Günah sahibi oldum'' dedi. İfadesinin ardından serbest bırakılan Yüksel K. evine dönerken olayla ilgili soruşturma başlatıldı
Nolcak canım, 2 rekat namaz kılar, 2 teraviye gider, ramazandan sonra 6 gün şevval ayı orucu tutar az da biraz töbve eder günahını sildirir
tarihinde gonzo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 261
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

:) Şimdi öyle olsaydı o yaratıcılar bitmezdi kardeşim O YÜZDEN İLLA Kİ EN BAŞTA EZELDEN BERİ OLAN BİR YARATICI OLMAK ZORUNDA OLMAZSA DÜNYA AHİRET OLMAZ BU KAİNAT OLMAZDI ŞUNU ANLAYIN ARTIK

İyi başlamaşsin (öyle olsaydı o yaratıcılar bitmezdi)

Sonunu getirememişsin!

BU YÜZDEN BİR YARATICI OLAMAZ!!!

doğru sonuç!

iyi günler :-)

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • 9 months later...

oruç ayı geliyor, gün boyu karınları guruldayıp pis kokan nefesleriyle gezip akşamda öküz gibi yiyip yayılma ayı. oruçun zararları belli, hele bide bu sıcaklarda daha tehlikeli, umarım aşırı sıcak olurda oruç yüzünden ölen müslümal sayısında artış olur ne de olsa şehit falan gidicektir ne mutlu ona. aslında beddua etmiyorum onlara yani.

Sitelerde Paylaş
  • 8 months later...

Nobel ödüllü Japon bilim adamından oruç tespiti : 2016 Nobel Tıp Ödülü'ne hücrelerin kendi kendini sindirmesi olarak bilinen otofaji alanındaki çalışmaları nedeniyle layık görülen Japon bilim adamı, bu çalışmaları ile orucun insan sağlığına iyi geldiğini bilimsel olarak ispatlamış oldu.

Hücreler çöplerini özel torbalara dolduruyorlar (otofagozomlar), ve konteynerlere depoluyorlar (lizozomlar). En kirli olanları yokedilip sindiriliyor, bazıları da yeniden dönüştürülerek enerji üretiminde kullanılıyor. Otofaji vücut stres altındayken çok daha fazla çalışıyor. Mesela oruç tutarken ya da açlık sırasında. Bu durumda hücre enerji üretimini kendi iç imkanlarını kullanarak yapmaya çalışıyor ve tabii ki ilk olarak çöpünü ve patojen bakterileri sindirerek başlıyor. Açlık vücuttaki kök hücrelerindeki bir düğmeyi aktif hale getirerek vücudun bağışıklık sisteminin kendini yenilemesini gerçekleştiriyor.  

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, democrossian yazdı:

Açlığın yararlı olduğu zaten biliniyor, bu bir keşif değil. Zararlı olan susuzluk.

Ayetlerde hasta olanlar bir fakiri doyuracak kadar fidye verirler diyor, normal insanın belli bir süre susuz kalması böbreklerine zarar vermez.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, sokullu yazdı:

Ayetlerde hasta olanlar bir fakiri doyuracak kadar fidye verirler diyor, normal insanın belli bir süre susuz kalması böbreklerine zarar vermez.

:D herkes doktor

2015te ramazanda pakistanda sıcak hava yüzünden binlerce müslümal nalları dikti. ölü sayısı hergün yükselirken, bu kerizler oruç tutmaya devam ettiler :D  her sıcak ramazanda ölüm oranı belirgin biçimde yükselir. soğuk ramazanların da çok değişik olduğunu sanmıyorum.

ek bilgi:

uyduruk kitabınızda oruçtan zorluk olarak söz edilir. siz gibiler bilmez ya, oruç aslında bir kurban ritüelidir. sizin uyduruk dininiz, insanlık tarihindeki bütün tanrılı dinler gibi, tanrılara kurban vermek üzerine ritüellere sahiptir. böylece, tanrım bak ben kibirli falan değilim, gerekirse kendimi bu zorluklara koşarım, beni terketme vb demek içindr. 

oruç da aynı şekilde, ben kibirli değilim, kendimi zora sokup dayanmasını bilirim demek adına bir kurban işlemidir. uyduruk kitabınızı okumadığınız için, orucun hep zorluk olarak anlatıldığını, bazen ceza, bazen yük olarak söz edildiğin bilmiyorsunuz.

kuranda orucun sağlık verdiğine dair hiçbir şey yoktur. ama birini haksız yere öldürünce ya da bir günah işleyince oruç tutulur. 

uyduruk kitabınızı okumuyorsunuz

Sitelerde Paylaş

Susuzluk vücut için son derece zararlıdır. Sadece böbrek değil karaciğer, kalp, ne varsa hepsine çok zararlıdır. Bu kesin bir bilgidir, tartışması olmaz. Özellikle ter ile su kaybedilen uzun sıcak bir günde kendini susuz bırakmak salaklığını, aptalca saçmalıklara inanan embesillerden başka kimse yapmaz.

Açlık ise bir günde fayda göstermez. Hele akşam olunca tıka basa yenirse daha zararlı olur. İftardan sonra kalp krizleri yaygındır. Uzmanlar yararlı açlığın üç gün sürmesi gerektiğini söylüyorlar. Bu sürede vücut tüm depoları tüketiyor ve kendi proteinlerini yakma aşamasına geliyor. Bu tehlikeli bir süreç olduğu için üçüncü günün sonunda mutlaka açlığa son vermek gerekiyor.

Tabii bu süre içinde bol su içilmesi gerektiğini söylemeye gerek yok. Su içilmezse yıkım ürünü toksinler atılamaz. 

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Engse Hohol yazdı:

... otofaji ... otofagozomlar ... lizozomlar ...  

Bilimsel üç beş sözcük serpiştirilmiş saçmalıkları islam adına yutturmak Müslümlerin standart salakça tebliğ biçimlerindendir. Kendilerini ve kendi gibi kerizleri böyle keklerler.

Sitelerde Paylaş

Oruç manevidir-Maddi degildir-Maddi olmadıgı içinde Maddi gıda almama su içmeme diye bir sey olamaz-Ramazan denilen sey en sıcak yakıcı gündür-Buda manevidir-İnsan Bilincinin  yasamın agır darbesini aldıgı anı onun ramazanın baslangıcıdır-Sabanlıgın yani yasamdaki salaklıgın sonucudur-)):rolleyes:Tekrar toparlanması icin gecen süre yani sayılı günler onun Ramazanıdır-Bu sayılı günler ise Bayram degildir-Aksine yaslı olan günlerdir-Alınan gıdalarda bilgiler yada ugraslardır-İste bu günlerde insanlar çalısmalarını rölantiye alırlar-Yeni seyler ögrenip yeni çalısmalara mecbur kalmadıkça girmezler-İste bu hal gıda almamadır-Su maddeyi temsil ettigi  için aynı yeme içme eglenme gibi maddiyattan geçici bir süre için rölantiye geçme halimizdir- para  pul,Mal alımı ,satımı,Cinsellik gibi seylerdir- Mecbur kalınmadıkça ugrasmayız-Geceler ise maneviyatta Zulmeti sembolize ederler-Yani mecburi hallerdir-Onun icin sembolik olarak  gıdalar ve su vede cinsellik(Buda aslında Beynin düsünce üretimidir) geceleri alınmaktadır-Yani Ramazan bir Bilinç aybasısı olup Bilincimizin kendini rölantiye almasıda onun Orucudur-Bunu her insan farkında olmadan yapar-Müslümanlıgın yaptıgı rütüeller ise tek kelime ile berbattır-Ne diyete yarar nede organları dinlendirmeye -En güzelini II Hasan Alamutta yapmıstır-Bir Ramazan günü "Ben Mehtiyim" diyerek Orucu yasaklayıp  insanların eglenmelerini sarap içmelerini ;buna uymayanlarıda bir zamanlar Oruç tutmayanlara yapıldıgı gibi degnekle cezalandırmıstır)):rolleyes: 

Sitelerde Paylaş
14 hours ago, sokullu said:

Böbrek vücutta musluk dengesini sağlamakta ve gelen sıvıya göre vücuttan toksik(zehirli) maddelerin atılımını planlamaktadır.

Ancak böbrek hastalarında bu düzenleme ortadan kalkmaktadır.

Türkiye’de Böbrek Hastası Sayısı Nüfusun %15’ini Geçti! 

http://doktorlarsitesi.net/2016/02/29/turkiyede-bobrek-hastasi-sayisi-nufusun-ini-gecti/

Sitelerde Paylaş

Müslümlerin böbreklerini oruç kadar namaz da hastalandırıyor. Çünkü kış günlerinde aptes almaya üşendikleri için aptesi bir sonraki namaz vaktine kadar tutuyorlar. Kışın terleme de olmayınca mesane hızla doluyor ve namaz vakitleri kısa da olsa ters basınç başlıyor. Böbrekler de ayvayı yiyor tabii. İslamlaşma ile böbrek harabiyeti birlikte artıyor. Diyalize mahkum kalmanın ne kadar korkunç olduğunu bilirim. Nerden, çevremden. Hepsi ölmek isterler ama ölemezler. Üre zehirlenmesi başlayınca mecburen diyalize girerler ve bir gün daha hayatta kalırlar.

Bu din insanları öte dünyada cehenneme doldurmayı vaad etmekle kalsa iyi, dünyayı da cehenneme çeviriyor.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 26.01.2017 at 01:07, sokullu said:

Peşin peşin hükümleri bol keseden sallamaya alışmışsınız. Şu dediğini bilimsel olarak kanıtla Susuzluk nasıl böbreklere zarar vermez.

Sitelerde Paylaş
On 26.01.2017 at 07:07, bir_akil_insan yazdı:

:D herkes doktor

2015te ramazanda pakistanda sıcak hava yüzünden binlerce müslümal nalları dikti. ölü sayısı hergün yükselirken, bu kerizler oruç tutmaya devam ettiler :D  her sıcak ramazanda ölüm oranı belirgin biçimde yükselir. soğuk ramazanların da çok değişik olduğunu sanmıyorum.

ek bilgi:

uyduruk kitabınızda oruçtan zorluk olarak söz edilir. siz gibiler bilmez ya, oruç aslında bir kurban ritüelidir. sizin uyduruk dininiz, insanlık tarihindeki bütün tanrılı dinler gibi, tanrılara kurban vermek üzerine ritüellere sahiptir. böylece, tanrım bak ben kibirli falan değilim, gerekirse kendimi bu zorluklara koşarım, beni terketme vb demek içindr. 

oruç da aynı şekilde, ben kibirli değilim, kendimi zora sokup dayanmasını bilirim demek adına bir kurban işlemidir. uyduruk kitabınızı okumadığınız için, orucun hep zorluk olarak anlatıldığını, bazen ceza, bazen yük olarak söz edildiğin bilmiyorsunuz.

kuranda orucun sağlık verdiğine dair hiçbir şey yoktur. ama birini haksız yere öldürünce ya da bir günah işleyince oruç tutulur. 

uyduruk kitabınızı okumuyorsunuz

2015 te hindistanda 3000 kişi pakistanda 700 kişi ölmüştür. bunu oruca bağlamak yanlış, hasta ve yaşlılar her sene o bölgelerde aşırı sıcaktan ölüyorlar, gelişmişlik durumu zayıf bölgeler genellikle , buda bir gerçek.

oruç tutmak bilimsel olarak yararlılığı kanıtlanmış bir ibadettir, senin ateist ritüelinde ne var, nedir, ateistlik sana göre, ne yaparlar, ne ederler, öğretileri nelerdir, bilgi kiştabınız varmı, sen ateist doğruların nelerdir, ateist mesela ahlak kurallarını kendine göre mi yapar, yoksa ateist kitabında belli şeyler yazarmı, nedir ateistlik, inanmama ve İslama saldırma dışında bir fonksiyonu varmıdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...