Jump to content

Orucun Zararları Nelerdir?

Recommended Posts

• İleti 261
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bır cok resım var belkı sızlerde bunları gormus sunuzdur ...:)

kavımlerın helakı dıe yazdıgınız da tas olan bedenlerı görursunuz....

Ben sıze ne kadar kanıtta getırsem sız görsenızde ınanmazsınız...

Ya yürü git işine... denyo denyo konuşmayın! İskandinav ülkeleri neden helak olmuyor o zaman?! Başlarına taş maş yağdığı yok. Senin gibi iğrenç biçimde abdest te almıyorlar, çağdışı bir şekilde... bu mu sunacağın kanıt?! Doğru ama müslüman olduğun için normaldir. Git şimdi kuranı şekerimini okumaya devam et.

Nerde? hangi ayet?

Gelelim sana... nerde değil nerede denir önce onu düzgün yaz! teyzenin, halanın kızları sana haram kılındı bilmem ne... ulan yaratılışta bir kere ensest mantıktasınız siz ne diye gelip şimdi bunları söylüyor raina muhammede! Ayrıca, sıraya koyuyor karılarını... hangi ayet diyor bir de! Ulan sen müslüman değil misin?! Git bak işte bildiğin kuranı şekerimden! Üçer Dörder evlenebilirsiniz diyor ayette. Allaha bak, sayı koyuyor bir de. Neden beşer altışar değil de üçer beşer; embesillik üst düzeyde de ondan. Elinizdeki cariyerlerle yetinin hele en büyük aşağılık laf. İnsan aşağılama en büyük olayınız sizin bu adi kitabınızdaki. Bunu da asla unutmayın!

Sitelerde Paylaş

Gelelim sana... nerde değil nerede denir önce onu düzgün yaz! teyzenin, halanın kızları sana haram kılındı bilmem ne... ulan yaratılışta bir kere ensest mantıktasınız siz ne diye gelip şimdi bunları söylüyor raina muhammede! Ayrıca, sıraya koyuyor karılarını... hangi ayet diyor bir de! Ulan sen müslüman değil misin?! Git bak işte bildiğin kuranı şekerimden! Üçer Dörder evlenebilirsiniz diyor ayette. Allaha bak, sayı koyuyor bir de. Neden beşer altışar değil de üçer beşer; embesillik üst düzeyde de ondan. Elinizdeki cariyerlerle yetinin hele en büyük aşağılık laf. İnsan aşağılama en büyük olayınız sizin bu adi kitabınızdaki. Bunu da asla unutmayın!

6666 ayetten sadece birine göz dikip cımbızlama yapma. Aile meselesi en önemli konulardandır. Çoğalmak adına bir seferlik çapraz evlendirme ensestlik değildir. Allah'ın emridir. Sorgulanamaz.

Sitelerde Paylaş

6666 ayetten sadece birine göz dikip cımbızlama yapma. Aile meselesi en önemli konulardandır. Çoğalmak adına bir seferlik çapraz evlendirme ensestlik değildir. Allah'ın emridir. Sorgulanamaz.

hahahahahahahahahaha... sorgulanamaz işte, en büyük komedi burada! Sorgulanamaz değil mi! Hiçbir şey sorgulanamaz çünkü padişah allah öyle emretti. Klasik osmanlının da en büyük salaklığı Padişahçılık gibi allah ne derse o, o bilir herşeyi. Cımbızlama yapmaymış hemen kıvırma. Aile bir anda en önemli konulardan birisi haline geliyor ama üçer beşer nedense sorun olmuyor. Madem adem ile havva tek çift yaratıldı neden şimdi gidip üçer beşer diyor angut allahınız?! Adem'le Havva'dan 3-4 tane yaratsaydı A B C D diye de alfabeye göre isim verseydi latin alfabesine göre de sunsaydı onları dünyaya... işinize gelince işte böyle kıvırırsınız sizler ama şap diye şeye oturursunuz işte! :) Çoğalmak adına bir seferlik çapraz evlendirme ensestlik değilmiş, hadi oradan lan, işine gelmeyince bir tarafından element-kural uydurma!

Bu arada, şunu da iyi okuyun!

Bir de müslümancıklar şunu es geçmemem lazım. O değiştirildi dediğiniz kitab-ı mukaddes denilen kitap yok mu?! Yeni ahit-new testament bölümünde marangoz isa der ki: benden sonra sahte peygamberler gelecek, bunların yolunda gitmeyin der! Bu açık ve nettir ki, müslümallar topyekün cehenneme gideceklerdir. İsayı kabul ediyoruz deseniz bile olmuyor o işler. Muhammed çünkü isanın öldürülüş olayınu olmayan allahından yanlış şekilde iletiyor müslümancıklara! Bunu da hıristiyanlar söylüyor işte. Hadi siz de bunu ispatlayın o zaman. Zavallısınız işte, işinize gelince değiştirildi dersiniz hemen sizler raina muhammedinize güvenerek! Efendi çektiğiniz adam yüzünden cehenneme gidiyorsunuz hıristolara göre, bunu da bilin! Çelişkiler yumağı din işte ne beklersin ki, al birini vur ötekine sonra da at çöpe!

Sitelerde Paylaş

İşte bizim söylediğimiz yanılgı da budur. Allah'ın emridir. Sorgulanamaz.

Bu dogmadır. Sorgulanamayan şey doğru kabul edilemez.

Bu nedenle uyduruk her şeye inanma eğilimi içindesinizdir.

Fanidünya senin söylediklerin kanıt olamaz. Boşuna çabalama.

Bu arada Orucun yararlarını bilimsel olarak kanıtlamanızı bekliyorum.

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Doktorların çoğu bütün sene aman saat 19'dan sonra yemek yemeyin,aman gece yemek yemeyin der durur ama Ramazan geldiğinde bütün büyük Prof.lar sanki bilimsel bir çalışma yapmışlar gibi,sanki hayatı botunca oruç tutan ve oruç tutmayan gruplar üzerinde çalışma yapmışlar gibi orucun faydaları hakkında yazılar yapar,televizyondan televizyona koşuşurlar ve onlarca öneride bulunurlar(Allah kullarına ne yiyip içeceklerini önermemiş Kuran'da) aman az yiyin,aman çorbayla başlayın,aman sahurda çay içmeyin,komposto yiyin vs. Orucun bilimsel olarak faydası yoktur,varsa diyen buyursun bilimsel olarak ispatlasın. Benim oruç tutanlarda gördüğüm nerdeyse öğleden sonra sürekli bir uyku ve sersemlik hali. Aslında doktorlar korktukları için yararlı diyorlar. Siz düşünebiliyor musunuz TR'de bir doktorun TV'de çıkıp oruç zararlıdır,tutmayın diyebileceğini!?

Sitelerde Paylaş

Doktorların çoğu bütün sene aman saat 19'dan sonra yemek yemeyin,aman gece yemek yemeyin der durur ama Ramazan geldiğinde bütün büyük Prof.lar sanki bilimsel bir çalışma yapmışlar gibi,sanki hayatı botunca oruç tutan ve oruç tutmayan gruplar üzerinde çalışma yapmışlar gibi orucun faydaları hakkında yazılar yapar,televizyondan televizyona koşuşurlar ve onlarca öneride bulunurlar(Allah kullarına ne yiyip içeceklerini önermemiş Kuran'da) aman az yiyin,aman çorbayla başlayın,aman sahurda çay içmeyin,komposto yiyin vs. Orucun bilimsel olarak faydası yoktur,varsa diyen buyursun bilimsel olarak ispatlasın. Benim oruç tutanlarda gördüğüm nerdeyse öğleden sonra sürekli bir uyku ve sersemlik hali. Aslında doktorlar korktukları için yararlı diyorlar. Siz düşünebiliyor musunuz TR'de bir doktorun TV'de çıkıp oruç zararlıdır,tutmayın diyebileceğini!?

:)

He ya bende diyecektim doktorlar beslenme uzmanları vs

Ramazandan önce Az az sıkı sık yiyin akşam 7 - 8 den sonra bir şey yemeyin uzun süre aç susuz kalmayın kahvaltınızı sabah yapın uykunuzu alın.

Ramazanda: Günde iki ögün yiyin paygamberimizde böyle yerdi. Gece oruç için kalmak faydalıdır detoks etkisi yapar uzun süre aç susuz kalan vucut mikropları temizler.

Doktorlar beslenme uzmanları bunu söylüyor aslında biz ne kadar kanuşursak konuşalım etkisi bir yere kadar bunu çözecek olan bilim adamları avrupa 1500 sene konuştu bir iki adım anca attı darwin bir çıktı din ağacı paldır kültür devrilmeye başladı.

Sitelerde Paylaş

uzun süre açlığa vücut metabolizmayı yavaşlatarak tepki verir. Bunun sonucunda vücut daha az kalori yakmaya başlar. iftarda yemeğe saldıran ve yüksek miktarda kalori alan insanlar metabolizmaları yavaşladığı için normalin çok üzerinde kilo alırlar. Kendimden örnek vereyim yıllar boyunca 55 kilonun üzerine çıkamayan ben denir 5 yıl önce ramazan ayında 7 kilo aldım ve 62 kiloya çıktım.

Sitelerde Paylaş

Recep Bey bu sene oruçtan bayılmadı geçen seneki gibi, aman allah korusun, gani gani versin . Ama sanmayın ki oruç faydasızdır böyle bu şekilde.

Arabasının kapıları kilitlenmişti de, camları kırmak için balyoz bulunmuştu .

Şimdi o balyoz müzeye konulacakmış sanırsam.

Mübarek balyoz müzesi, bir tarih şaheseri.

Müzede orucun faydalarını yakından müşahade edebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • 10 months later...

ateistın zararları nelerdır :)

Hayatı bos yasamaya yarar....

Butun dınlerı ve ınanısları ınkar etmeye yarar...:)

Hayatın evrımden maymundan dogadan geldıgıne yarar:)

ölene kadar ben neye ınanacagım dıe bos bos dusunmeye yarar...

En buyuk özellıgı ıse cok buyuk gunah ıslemeye ve ahıretı heba etmeye yarar......

( tabı bunları dusunmek bır ömur beynı yormaya ve verımsız kullanmıs olmaktır buyuk zarar )

bana bak boş beyinli arkadaşım...asıl bir yalan peşinde bomboş yaşayan sizlersiniz..sen ota boka huuu çekerken o beğenmediğin ateistler

bilim yaparlar..hastalandığında koştura koştura gittiğin mr tomografi röntgen vs gibi tıbbi cihazlar icad ederler..(kurandaki şifa ayetlerini nedense yeterli bulmazsınız hiçbiriniz) iyileşmek için aldığın ilacları hazırlarlar..seni deve sırtından alıp arabayı uçağı hizmetine verirler

yaşam kalitesini artıran herşeyi ateist amcaların bulmuştur...dünyayı uzayı doğayı anlamanı sağlarlar..hangi birini sayayım...

bak şunu bilki eğer bir cennet varsa orasını ateistler kadar hakeden yok ...emin olabilirsin...

Sitelerde Paylaş

En buyuk özellıgı ıse cok buyuk gunah ıslemeye ve ahıretı heba etmeye yarar......

( tabı bunları dusunmek bır ömur beynı yormaya ve verımsız kullanmıs olmaktır buyuk zarar )

yok yok ateizm kesinlikle boş. insanın 1400 yıl önce yaşamış dağda tanrıyla iletişime geçtiğini söyleyen çöl bedevilerine göre yaşayıp, hayatını şekillendirmesi çok mantıklıdır. hayatı güzel kılar.

Sitelerde Paylaş

Orucun şu zararı olabilir yeni farkettim, millet pide yemeye başlıyor, şu ülkemizde yeni ekmeğe yapılan kepek oranı standardı da bir güzel çiğnenmiş oluyor ohhhhh ölüme davetiye, cennete erkenden rezervasyon : ))))))))))))

Sitelerde Paylaş

ben doğuştan inanmayan ve zihnimde hiçbir zaman "neye inanayım, acaba allah var mıdır" vb. sorular sormayan bir insan olarak hayatımın boş geçtiğini düşünmüyorum ayrıca hayatın evrimden geldiğine de inanmıyorum fakat ihtimal veriyorum tabki(teori sonuçta) ve senin gibi düz mantıklar oldukça bu forumda daha çok yorum yaparım, asıl zarar ne bunu özgür düşünebilen çoğu insan anlayabilir.

tarihinde KuşkusuzAteist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben de bir ateistim fakat cevap bulamayınca adamın konuşma şekline saldırıp saçma varsayımlarla kendini haklı çıkarmanı bayağı kınadım

Sitelerde Paylaş

Orucun faydaları: Nefsi körertir.

Nefis körerdiğinden ne kadar acınası 1 durumda oldugunu anlar.

Oruç kardeşliği ve daveti tetikler.

Oruçlu insan Allah için nefsini sınar.

Bu yüzden Allah bunun ödülü mükafatı sadece bana aittir. Kuluma ben vericem zamanı geldimi demiştir.

Oruç sabırdır.

Orucun zararlarından bahsedelen içkinin zararlarından bahsetsinler.

Orucun zararlarından bahsedelen cevre içerisinde zinadan dolayı kaynaklanan asırı sapkınların yarattıgı deger kayıplarından bahsetsinler.

Siz ateistsiniz dini degerleri bilmenizi beklemıyorum Kaybolan millet değerlerden bahsediyorum.

Bunu düşünün oruç insandaki Allah korkusunu hatırlatır oruç insanı duraklatır.

Diyorsunuzki ramazanda gösterişli iftar sofraları falan filan.

Herkez mükemmel değildir.

İnanın gözünde inanmayan veyahut inanmayanın gözünde inanın ne kadar değeri olabilirki?

Lakin inanmayanla , ihtisamlı iftar sofrası hazırlayıp orucun manasını unutan topluluk yine benım için daha degerlidir.

İhtisamlı veyahut görkemli 1 sofra hazırladıgından bahsediyorsunuz lakin inancından dolayı en azından tutuyor.

Ayrıca konuda okudum. İnanan bir müslümana salak diyemezsiniz.

Derseniz Milyarlarca müslümanın size hakaret etmesi sizi linc etmesini otomatikman kendinize davetiye cıkarırsınız.

Cunku etki tepkiyi dogurur?

İnanmayabilirsiniz hakaret edemezsiniz.

Cahil olan müslüman değil. Cahil olan kimsayal maddelerin gunumuze kadar tesadüfen evrim gecirip en uygun ortamda yasanabilecek kesimde oldugunu sanıp herseyi topyekün silmektir.

Bu esası cahilliktende ötedir.

İnsanın kendini yok etmesidir.

Lakin ne yazıkki inancsızlıgı 1 kenara bırakın.

İnancsızlıgını savunmak adına hakaret eden mücadele eden kişilerin durumu cok daha vahimdir.

80 90yıl yasayacagını sanıyor ateist diyorsunuz?

20yasında gencler gizli kalpten vefat ediyorlar.

Öleceğin zamanın senedinimi yazıyorusn.

Odamı 1 tesadüf.

Tesadüflere inanıp 1 ömür sürmek.

Çok vahim bir durum.

Sitelerde Paylaş

Orucun su zararları vardır diyip islama saldırırsanız.

Bende en dogal hakkımı kullanıp ateistliğin zararlarını sayıp zavallısınız derim.

İbadetime hakaret eden bunu haketmiyormu aslında?

Lakin ben sizin gibi olursam ne farkım kalır??

ateistforum.org diye 1 site acmıssınız Dunyada binlerce yıldır inanclı yasan milyarca insanlaırn arasında 1 azınlıksınız.

Diyorsunuzki biz her seyin farkındayız.

Siz bilmiyorsunuz cahilsiniz.

Sonra foruma bakıyorum formunuzda İSLAM,MUHAMMED baslıgı altında 1 cok aleyhimizde konu acıyorsunuz.

Bu sitenin amacı İSLAMİYETE SALDIRMAK.

Bu belli.

Allah askına bu ülkede adam ateist diye öldürüldümü?

Adam diyorki yemek için hastaneye yakın yerler secin.

Hayal göruyor cunku. Arabistanda İRAN da bile kimse sana karısmaz.

Tamamen abartı hayal ürünü.

Bu siteyi kuran kişiler. Kime hizmet ediyorsunuz.

İslamiyete saldırmak için 1 cok felsefeler gorüşler cıkartıldı.

Paganistlik halen süre geliyor gunumuzde

Satanistlik

Ateistlik

Bilimcilik

Temel amaç nedir?

İslami yok etmektir. 1400yıldır basaramadınız asla basaramauyacaksınız

Her zaman azınlık kalmaya mahkum kalacaksınız.

Annenize 1 sey olacak dogan cocugunuza 1 sey olacak diyeceksinizki tesadüf halbuki hayr ve ser Allah tan gelir.

Allah müşrikler ve kafirler için kalpleri mühürlüdür buyurmustur.

Siz hiçbir zaman hak yolunu tercih etmediğiniz sürece cevrenizdeki olusan afet veyahut kötü durumları farkedemeyeceksiniz.

Hepsine tesadüf ismini vereceksiniz.

Gerceği öldüğünüzde göreceksiniz.

Lakin Bunun için cok kalıcaksınız.

Üzülüyorum.

İnancıma saldırdıgınız için değil.

Hakaret ettiğiniz için değil.

Sizin için üzülüyorum.

Kendinizi heba ediyorsunuz.

Cok yazık..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...