Jump to content

Muhammed bugun yasiyor olsaydi..

Recommended Posts

Muhammed bugun yasiyor olsaydi asklari ile televolelik olur muydu?

Islam dininin peygamberi bugun yasiyor olsaydi, televole programi her hafta o'nun sayesinde reyting rekorlari kirardi desek

pek te abartmis sayilmayiz.. Islam kaynaklarindan aldigimiz bilgilere dayanarak rahatca soyleyebiliriz ki, Muhammed yasadigi zamanlarda hem evlilikleri ve hemde ask yasadigi cariyeleri ile her zaman gundemde olmustur.

Muslumanlar Muhammed'in yasak tanimayan iliskilerini kabullenmekde epey zorluk cekerler. Simdi bu zorluk ceken muslumanlarin, Muhammed'in yasak ve sira disi asklarini biraz daha rahat kavrayabilmeleri icin bazi "gercekleri" saglam islami kaynaklarla ele alacagim.

Oncelikle su hadise bir goz atalim;

Ravi: Aişe

Hadis: Urve merhum, Hz. Aişe (ra)`den şunu nakletmiştir: "Hz. Peygamber (sav) bana dedi ki: "Rüyamda sen bana üç gece gösterildin: Melek seni bana bir ipek parçası icerisinde getirdi ve "Bu senin zevcendir, aç onu!" dedi. Ben de açtım, içindeki sendin. Ben: "Bu rüya Allah katında ise, onu gerçekleştirecektir" dedim."

HadisNo: 5610

Ayse konusu Muslumanlari en cok terleten konularin basinda gelmektedir. Bir cok ilahiyatci Ayse'nin Muhammed ile evlendiginde cok kucuk yaslarda oldugunu kaynaklarin guvenirliligi ve saglam olmasi dolayisi ile kabullenir iken, ote yandan bazi muslumanlar bu olayi peygamberlerine yakistiramadiklari icin kesinlikle reddederler ve hadislerin uydurma ve yalan oldugunu iddia ederler. Her ne kadar Buhari hadislerini inkar eden bir musluman'in islam dininde kafir olarak sayilacagini bildikleri halde.

Ustte alinti olarak ornek verdigim hadiste "Melek seni bana bir ipek parçası icerisinde getirdi" cumlesinden Ayse'nin bir melek tarafindan kundaklanmis bir bebek olarak getirilidigi anlami cikiyor. Hemen ardindan "Bu senin zevcendir, aç onu!" cumlesi geciyor ki orada melegin Muhammed'e ac diye emrettigi seyin ipekle ortulmus bir bebek oldugunu anlamak icin pek beyin yormaya gerek kalmiyor. Insanliga ornek olarak gonderilmis bir peygamberin kundakta ki bir bebege (ruyasinda bile olsa) hanim olarak bakmasi degil bir peygambere, siradan bir insana bile yakisik vermeyen nefis meselesidir.

Muhammed'in Ebu bekir'den Ayse'yi istemesi ise islami kaynaklara gore aynen su sekil gecer;

Ümmü'l-mü'minîn Âişe Şöyle rivâyet olunmuştur: Nebî salla'llahu aleyhi ve sellem Ebû Bekir'den Âişe'yi nikâhlamak için istedi. Ebû Bekr radiya'llahu anh: Fakat ben senin kardeşinim, demişti. Resûl-i Ekrem de: Ey Ebû Bekr, sen benim Allah'ın dîninde ve kitâbında kardeşimsin. Bu cihetle Âişe bana halâldir, buyurdu. 1790

Simdi buraya kadar hersey normal. Ustte ki hadiste herhangi bir sapkinlik yada celiski soz konusu degil. Esas celiski Muhammed'in bir baska hadiste hamza ile olan konusmasi. Simdi hemen o hadise de bir goz atalim;

Ravi: Ali

Hadis: Ben: "Ey Allah`ın Resulü! Siz niye bizi bırakıp da Kureyş`e rağbet gösteriyorsunuz?" demiştim. Bana: "Yanınızda rağbet göstereceğim bir (kadın) var mı?" dedi. Ben: "Elbette, Hamza`nın kızı var!" dedim. Bunun üzerine: "O bana helal olmaz. Çünkü o, benim süt kardeşimin kızıdır" buyurdular.

HadisNo: 5671

Simdi bu ustte ornek olarak verdigim iki yaziyi da dusunerek sorularimiza baslayalim;

1) Can dostu ve manevi kardesi Ebu bekir'in kizi helal oluyorda, diger manevi kardesi Hamza'nin kizi neden Muhammed'e helal olmuyor?

2) Hamza'nin kizi (Umame) cok mu cirkindi?

3) Hamza'nin kizi Umame'nin yasi kacti?

Ustte sordugum ilk 2 sorunun cevabi gayet acik ve net. Lakin 3. soru (Umame'nin yasi) hakkinda kesin bir bilgi bulamadim.

Fakat Muhammed'den yasca cok cok kucuk oldugu hatta Ayse ile hemen hemen yasit olabilme ihtimali yuksek. Boyle dusunmemin nedenlerinden bir tanesi Hamza'nin kizi Umame'nin daha sonra Muhammed'in uvey oglu Ebu Suleme ile nikahlanmasidir. Diger nedeni ise (ki bence Umame'nin yasini gosteren en guclu kaynak) su hadistir;

Ravi: Bera İbnu`l-Azib

Resulullah (sav) Zülkade ayında umreye çıkmıştı. Mekkeliler Onun Mekke`ye girmesine izin vermediler. Resulullah, gelecek yıl girmek, orada üç gün kalmak, Mekke`ye silahlar torbalarda olarak girmek, ailelerinden peşine düşmek isteyen çıksa bile kimseyi almamak, Ashabından Mekke`de kalmak isteyen çıkarsa kimseye mani olmamak şartları üzerine anlaşmıştı. Resulullah (sav) (Mekke`ye umre için) girip, müddet de dolunca, Mekkeliler Hz. Ali`ye gelip: "Arkadaşına söyle, bizi terketsin, müddet doldu!" dediler. Resulullah (sav) çıktı, ancak Hamza`nın kızı (ra) peşine takıldı: "Ey amcam, ey amcam!" diye bağırıyordu. Hz. Ali (ra) onu alıp elinden tuttu. Hz. Fatıma (ra)`ya: "Amcanın kızını yanına al!" dedi. [Medine`ye gelince] kızı (yanına alma) hususunda Hz. Ali, Zeyd ve Cafer (ra) ihtilafa düştüler. Hz. Ali: "O benim amcamın kızıdır! (Ben ehakkım)" diyordu. Cafer (ra): "O hem amcamın kızı, hem de teyzesi nikahım altında!" diyordu. Zeyd de: "Kardeşimin kızıdır! diyordu. Resulullah (sav), kızın, teyzesinin yanında kalmasına hükmetti ve: "Teyze anne makamındadır!" buyurdu. Hz. Ali (ra)`a yönelerek: "Sen bendensin, ben de senden!" buyurdu. Cafer (ra)`a: "Yaratılışın ve huyun bana benzer" diyerek iltifat etti. Zeyd (ra)`e de: "Sen bizim hem kardeşimiz, hem de mevlamız (azadlımız)sın!" buyurdu.

Hadis: 4270

Simdi ustte verdigim hadisi okuyanlar belki "iyide Umame Hz. Muhammed'i bir amca olarak gorebilir, zaten Hz. Muhammed onunla evlenmemis ki?" diyebilir. Fakat benim altini cizmek istedigim olay Muhammed'in Umame ile evlenebilme ihtimali degil, bilakis Muhammed'in Umame ile evlenmek istemeyisinde ki gosterdigi maazerettir. Bakiniz ustte verdigim hadisde Muhammet'in Umame ile evlenmemek icin Hamza'ya verdigi sebeb "Hamza ile sut kardesi oldugu icindir". Bu demektir ki, Hamza Muhammed'in sut kardesi olmasa idi, kendisine "Amcam" diye hitab eden genc bir kizi Muhammed kendisine helal gorebilecekti.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evvettt

Muhammet bugun yasayipda internete girmis olupda seni görseydi,vallah gurtulamazdin Arap Muhammetten.

Petrol zenginide olacahdiki,dolarlari otelinden senin evine kadar serer seni hali yerine dolarlarin üzerinden yürütürdü.Bunu yedügüm yemek kimin büliyem.

Ahhhhhhhhhhh su paranin gözü cihmasin.

Gerci bende ,dolar milyarderi olsam ,bahsa türlü yapamazdin sanirim:-))))))

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
Evvettt

Muhammet bugun yasayipda internete girmis olupda seni görseydi,vallah gurtulamazdin Arap Muhammetten.

Petrol zenginide olacahdiki,dolarlari otelinden senin evine kadar serer seni hali yerine dolarlarin üzerinden yürütürdü.Bunu yedügüm yemek kimin büliyem.

Ahhhhhhhhhhh su paranin gözü cihmasin.

Gerci bende ,dolar milyarderi olsam ,bahsa türlü yapamazdin sanirim:-))))))

tolonbeg

Tolonbeg arkadasim..

muminlerin basini donduren seksi bacaklarim hakkinda degilde, konuya yazdigim yazinin hakkinda birseyler yazsaydin keske

Konuya zenginlik katmani bekliyoum. bacaklarimda zenginlik zaten mevcut :)

Sitelerde Paylaş
müslüman arkadaşlardan ricam özellikle sexihuri ve brucee lee nin başlıklarına yorum yazmasınlar.böylece karşıt cevap olmayınca yazı kendiliğinden kaybolacaktır.

Nedenmiş?

Müslümanların cevap vermekten aciz oldukları konular mı var?

Haşa! her soruya yanıtımız vardır elhamdülillah!

Ben bir müslüman olarak, bir agmostik müslüman olarak her konunun tartışılabilmesinden yanayım. Yeter ki seviyeli olsun.

Eğer İslam peygamberi günümüzde yaşamış olsaydı ve benzer evlilikleri yapsaydı elbette televole'lere de, haber programlarına da konu olurdu. Bırakın Arabişstan'ı, Türkiye'yi dünya medyasında reyting rekorları kırardı.

Zaten böyle bir zamanda iletişim sayesinde kadınlar, kızlar onun eşi olabilmek için yarışırlardı. Tabi ki hepsini memnun etmesi, eş olarak kabul etmesi mümkün olmazdı.

Ama istese Süleyman peygamberin rekorunu kırardı.

Sitelerde Paylaş

sayın seksi huri..her konuda açık destekcin ve takipcinim..

başlık konusuna gelince..

flash flash ... muhammed kadınlarını istanbuldan bodruma götürmek isteyince izdiham oldu..özel korumalar ve güvenlik güçleri konvoyun güvenliğini sağlamakta zor anlar yaşadılar..4 güvenlikçi yaralandı..

muhammedin karılarını taşıyan 3 adet O 404 bodruma güçlükle giriş yapabildi..

muhammed kısa beyanatında : kadınlarımı korumak için ATEİSTFORUM'ın eski üyesi HİMMLER'i koruma şefi tayin edeceğim dedi..

bu misafirleri ağırlamak için ise ,""çalık ,,ülker ve sabancı holdingin otelleri sefrber oldu..nokta..

dakikalar sonra gelen oflama.....neydik lan o zaman o HİMMLER İSMİ İLE..içim yanar hala o nick'e

tarihinde daldabiryaprak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Guest garibademoglu
Muhammed bugun yasiyor olsaydi asklari ile televolelik olur muydu?

Islam dininin peygamberi bugun yasiyor olsaydi, televole programi her hafta o'nun sayesinde reyting rekorlari kirardi desek

pek te abartmis sayilmayiz.. Islam kaynaklarindan aldigimiz bilgilere dayanarak rahatca soyleyebiliriz ki, Muhammed yasadigi zamanlarda hem evlilikleri ve hemde ask yasadigi cariyeleri ile her zaman gundemde olmustur.

Muslumanlar Muhammed'in yasak tanimayan iliskilerini kabullenmekde epey zorluk cekerler. Simdi bu zorluk ceken muslumanlarin, Muhammed'in yasak ve sira disi asklarini biraz daha rahat kavrayabilmeleri icin bazi "gercekleri" saglam islami kaynaklarla ele alacagim.

Oncelikle su hadise bir goz atalim;

Ayse konusu Muslumanlari en cok terleten konularin basinda gelmektedir. Bir cok ilahiyatci Ayse'nin Muhammed ile evlendiginde cok kucuk yaslarda oldugunu kaynaklarin guvenirliligi ve saglam olmasi dolayisi ile kabullenir iken, ote yandan bazi muslumanlar bu olayi peygamberlerine yakistiramadiklari icin kesinlikle reddederler ve hadislerin uydurma ve yalan oldugunu iddia ederler. Her ne kadar Buhari hadislerini inkar eden bir musluman'in islam dininde kafir olarak sayilacagini bildikleri halde.

Ustte alinti olarak ornek verdigim hadiste "Melek seni bana bir ipek parçası icerisinde getirdi" cumlesinden Ayse'nin bir melek tarafindan kundaklanmis bir bebek olarak getirilidigi anlami cikiyor. Hemen ardindan "Bu senin zevcendir, aç onu!" cumlesi geciyor ki orada melegin Muhammed'e ac diye emrettigi seyin ipekle ortulmus bir bebek oldugunu anlamak icin pek beyin yormaya gerek kalmiyor. Insanliga ornek olarak gonderilmis bir peygamberin kundakta ki bir bebege (ruyasinda bile olsa) hanim olarak bakmasi degil bir peygambere, siradan bir insana bile yakisik vermeyen nefis meselesidir.

Muhammed'in Ebu bekir'den Ayse'yi istemesi ise islami kaynaklara gore aynen su sekil gecer;

Simdi buraya kadar hersey normal. Ustte ki hadiste herhangi bir sapkinlik yada celiski soz konusu degil. Esas celiski Muhammed'in bir baska hadiste hamza ile olan konusmasi. Simdi hemen o hadise de bir goz atalim;

Simdi bu ustte ornek olarak verdigim iki yaziyi da dusunerek sorularimiza baslayalim;

1) Can dostu ve manevi kardesi Ebu bekir'in kizi helal oluyorda, diger manevi kardesi Hamza'nin kizi neden Muhammed'e helal olmuyor?

2) Hamza'nin kizi (Umame) cok mu cirkindi?

3) Hamza'nin kizi Umame'nin yasi kacti?

Ustte sordugum ilk 2 sorunun cevabi gayet acik ve net. Lakin 3. soru (Umame'nin yasi) hakkinda kesin bir bilgi bulamadim.

Fakat Muhammed'den yasca cok cok kucuk oldugu hatta Ayse ile hemen hemen yasit olabilme ihtimali yuksek. Boyle dusunmemin nedenlerinden bir tanesi Hamza'nin kizi Umame'nin daha sonra Muhammed'in uvey oglu Ebu Suleme ile nikahlanmasidir. Diger nedeni ise (ki bence Umame'nin yasini gosteren en guclu kaynak) su hadistir;

Simdi ustte verdigim hadisi okuyanlar belki "iyide Umame Hz. Muhammed'i bir amca olarak gorebilir, zaten Hz. Muhammed onunla evlenmemis ki?" diyebilir. Fakat benim altini cizmek istedigim olay Muhammed'in Umame ile evlenebilme ihtimali degil, bilakis Muhammed'in Umame ile evlenmek istemeyisinde ki gosterdigi maazerettir. Bakiniz ustte verdigim hadisde Muhammet'in Umame ile evlenmemek icin Hamza'ya verdigi sebeb "Hamza ile sut kardesi oldugu icindir". Bu demektir ki, Hamza Muhammed'in sut kardesi olmasa idi, kendisine "Amcam" diye hitab eden genc bir kizi Muhammed kendisine helal gorebilecekti.

1-neden siz önce o dönemin arab toplumunu anlamak istemiyorsunuz

o dönemin toplumu bunu normal karşılarken siz bunu anlamakta güçlük çekiiyosunuz diye mi anormal oluyor hı

şimdinin adetlerinide bizden sonrakiler garib karşılayacak ozaman

heeemm arab cografyasında 9 yaşında bir kız cocugu bizim memlekete göre daha gelişmiş olur artı

arabların kullandıkları olay takvimi ve ay takvimi neticesinde ki 33 sende 1 sene eksiktir böylece yaş hesaplamaları birkaç yıl oynayabiliyor vee böylece hz. aişenin yaşı söylenenden daha büolur.

2-Peygamber a.s bu dönemde yaşamazdı çünkü Allah onu o dönemde gönderdi mülk Allahın ne isterse onu yapar

3- ilk hadis sahih mi bilmem bakmadım ama sahih bile olsa o bir rüyyadır rüyyalar yorum gerektirir

hem sen hiç rüyya görmez msin

unutma peygamber de bir insan ona sadece vahiyle bildiriliyor

4- ikinci hadise gelince hadisin kaynagını ver numaralarını degil bende bir numara sallasam olur mu olmaz

artı orda ki yönelmek evlenmek konusundaki yönelmek yani ----- evlenmek için neden kureyşten degil --- anlamı vardır

5- umame ile evlenmedi çünkü gerççekten süt kardeşi idi

Hz. Hamza, Peygamberimizin amcalarının en küçüğüdür. Peygamberimizi emziren Ebû Lebeb'in câriyesi Süveybe daha önceleri Hz. Hamza'yı da emzirmiş olduğundan, Hamza Peygamberimizin süt kardeşi idi. Hz. Hamza ve Peygamberimiz aynı zamanda değil de farklı zamanlarda emzirmiştir. Dolayısıyla süt kardeştirler

lütfen bilgileri cımbız gibi alıp çarpıtmayalım

Sitelerde Paylaş

garibademoglu,

Savundugun dini iyi bilmedigin kesin. Cunku verdigim hadis ve islami bilgilerden haberin yok ki kaynak istiyorsun.

yazinin cogu bir osuruktan ibaret..

cevaplamaya deger gordugum tek mezu su cumlendir;

"heeemm arab cografyasında 9 yaşında bir kız cocugu bizim memlekete göre daha gelişmiş olur "

Simdi sana bir soru sormak istiyorum..

Ayse'nin hadislerde gecen oyuncaklari sizin tabirinizle bizim memlekette (yani bu devirde) 20-30 yas arasi cocuklar'in oyuncaklari gibi mi?

9 yasinda oyuncaklarla oynayan bir cocuk ne kadar gelismis olabilir?

Ayrica ben hamza Muho'nun sut kardesi degildir mi dedim?

Muhammed ebu bekir ile din kardesi oldugu icin Ayse ona helal, hamza 'da din kardesi oldugu halde umame o'na helal degil. her iki durumdada manevi bir kardeslik soz konusu. Muhammed isine geleni kari olarak almistir, isine gelmeyen cirkinleri geri cevirmistir.. bunun kaniti bu ayettir;

50. Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helal kıldık. Ayrıca, diğer mü'minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber'e bağışlayan, Peygamber'in de kendisini nikahlamak istediği herhangi bir mü'min kadını da (sana helal kıldık.) Mü'minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Ayette acikca belli oluyor ki Muhammed kendi keyfinin kahyasi. isine geldigini nikahlar, isine gelmedigini uyduruk bir bahane ile reddeder.

Sitelerde Paylaş
Guest garibademoglu
garibademoglu,

Savundugun dini iyi bilmedigin kesin. Cunku verdigim hadis ve islami bilgilerden haberin yok ki kaynak istiyorsun.

yazinin cogu bir osuruktan ibaret..

cevaplamaya deger gordugum tek mezu su cumlendir;

"heeemm arab cografyasında 9 yaşında bir kız cocugu bizim memlekete göre daha gelişmiş olur "

Simdi sana bir soru sormak istiyorum..

Ayse'nin hadislerde gecen oyuncaklari sizin tabirinizle bizim memlekette (yani bu devirde) 20-30 yas arasi cocuklar'in oyuncaklari gibi mi?

9 yasinda oyuncaklarla oynayan bir cocuk ne kadar gelismis olabilir?

Ayrica ben hamza Muho'nun sut kardesi degildir mi dedim?

Muhammed ebu bekir ile din kardesi oldugu icin Ayse ona helal, hamza 'da din kardesi oldugu halde umame o'na helal degil. her iki durumdada manevi bir kardeslik soz konusu. Muhammed isine geleni kari olarak almistir, isine gelmeyen cirkinleri geri cevirmistir.. bunun kaniti bu ayettir;

50. Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helal kıldık. Ayrıca, diğer mü'minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber'e bağışlayan, Peygamber'in de kendisini nikahlamak istediği herhangi bir mü'min kadını da (sana helal kıldık.) Mü'minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Ayette acikca belli oluyor ki Muhammed kendi keyfinin kahyasi. isine geldigini nikahlar, isine gelmedigini uyduruk bir bahane ile reddeder.

''Muhammed ebu bekir ile din kardesi oldugu icin Ayse ona helal, hamza 'da din kardesi oldugu halde umame o'na helal degil. her iki durumdada manevi bir kardeslik soz konusu. Muhammed isine geleni kari olarak almistir, isine gelmeyen cirkinleri geri cevirmistir.. bunun kaniti bu ayettir;''

bu cümle senin ve ban dini bilmedigimden bahsediyorsun dikkat et karşında bir ilahiyatcı var

ve sen dini bilmiyorsun süt kardeşligi dinimizde evlenmeye yasak getirir süt kardeşleri gerçek kardeş gibidir ve gerçek kardeşin kızı ile evlenilme z

bunu bilmiyordun kalkıp güzellik ten falan bahsediyorsun peygamberimizin ihtiyar hanımları da vardı bilmedigini farzederek bunu da bil

Sitelerde Paylaş

Evvettt

Sevgili ademoglu,

Gel su ümmetcilerden bir dogru sözlü olarah sen cih.

Muhammedin gencliginde karisiz kalmasi,parasiz,fakir ve gururlu olusundandir.Cevresi zengin cevredir.Yüz veren bir kiz cikmamistir.

Ne zamanki teklif Haticeden gelmistir ,baliklama dalmistir.

Bircok dul kadini bakim icin aldigi yalandir.

Hepsinin üstüne cihmistir.

Eyer bahim icin almis olsaydi Serveyi Ayseyi aldiktan sonra bosamak istemezdi serve adli karisini.

Serve Muhammedin ikinci karisidir.

Dünür basisi aldirmistir serveyi muhammede.

Serve

Fakir

Yasli

Cirkin

Sisko bir kadindi.

Dünür basisi,ilk elden bunu al,cocuklarini bakacak kimse yoh eyisini buldunmu ne istersen onu yaparsin demis, kadin islerine bahan kadin.

Serve alinmis,

Arkadan baska güzel,genc,suh kadinlar sökün edince Muhammet Serveye ,Serve ben seni bosayacagim demis.

Serve baslamis aglamaya ,benim gidecek yerim yok diye.,ama bakmiski Muhammet yumusamiyor.Tek bu cati altinda kaliyimda SENDEN KOCALIKTA Istemiyorum demis.Kocalik istemiyorum lafini duyan muhammet ,oldu kalabilirsin demistir.

Eyer fakir dul kadinlari bakmak icin almis olsaydi,Serveyi bosamaya kalkmazdi.

Ayse Abdullahoglunun yazdigina göre,Serve haric aldiklarinda fakir kimsede yoktu.

Gelelim cocuk yasdaki cocuklarla evlenmeye,Tabiki soguk ülkelerdeki kadinlarla bol günesli sicak ülkelerdeki kadinlardaki beraber olma arzususu ayni deyil.

Bol günesli sicak ülkelerdeki cocuklar daha kücük yasda sevisme arzulari ateslenir,soguk ülkelerdeyse daha gec.

Günes,insanin sevisme arzusunda bir nevi VIYAGRA etkisi yapar.

Bir tarihde bir parkta resmi kiyafetle dolasiyordum,3 tane kiz cocugu etrafinda cesitli arzulu hareketler yaparak dolanip duruyorlardi,laf söylüyor kahkahalar atiyorlardi.Yaslari cok olsa ,olsa 8-9- civarindaydi.Ama bayagi ilgilendiydiler benimle.Bende resmi kiyafetli oldugumdan ilgilensem görenler yanlis anlayacagindan,gülüp geciyordum.

Yasli bir adam gelip,evladim ,bunlar sana kur yapiyorlar,biraz ilgilensene dedi.Bende,bende biliyorumda.bunlarla ilgilensem cocuklari bastan cikariyor diye birlige bile gidip sikayet ederler deyince,sende haklisin evladim dedi.

Kücük yasda bizdede gelisen cocuklar mümkün.

ama Aise Abdurrahmanoglunun kitabinda yazdigina göre,Muhammet ayseyile nikahlandiginda Ayse 5 yasindaymis iki yilda büyüsün diye beklenilmis 7 yasinda gerdeye girdigini yaziyor.

Bir halktan biri olsa kabul edile bilinirde belki, bir din adami ,üstelikte peygamber,evdede bir sürü karisi varken 7 yasindaki bir cocukla gerdeye girme kabulü mümkün deyildir.

Bizim ,güney,güney dogu anadoluda bu tip evlilikler bayagi ragbette,Araplarin,kürtlerin mintikalarinda bu tip evlilikler bayagi cok.Ama 7 yasindakiylede evlenildigini görmedim duymadim.

Azda olsa tek tük diyer bölgelerdede bu tip evlilikler görükmektedir.

Bunlarin cogu cahil dogulu veya güneylilerdirler.

Bizim Huriye gelince,onun öyle yatisi vede isveli bakisi,insanin sirtini karincalastiriyor.Aklina insanin neler getiriyor neler.

Yarin mahserde sikayetci olcem Sexy Huriden:-))))))Sahatim olcen deelmi ademogliiiiii.

Olmazki,

Böylede cibildah ,

yatilmazkine.

Üstelikte bahar günesleri kizdirmaya basladi insanlari.

Ahhhh insafsiz HÖRÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜ :-))))))

Tüm güzellikler seninle

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
Guest garibademoglu
Evvettt

Sevgili ademoglu,

Gel su ümmetcilerden bir dogru sözlü olarah sen cih.

Muhammedin gencliginde karisiz kalmasi,parasiz,fakir ve gururlu olusundandir.Cevresi zengin cevredir.Yüz veren bir kiz cikmamistir.

Ne zamanki teklif Haticeden gelmistir ,baliklama dalmistir.

Bircok dul kadini bakim icin aldigi yalandir.

Hepsinin üstüne cihmistir.

Eyer bahim icin almis olsaydi Serveyi Ayseyi aldiktan sonra bosamak istemezdi serve adli karisini.

Serve Muhammedin ikinci karisidir.

Dünür basisi aldirmistir serveyi muhammede.

Serve

Fakir

Yasli

Cirkin

Sisko bir kadindi.

Dünür basisi,ilk elden bunu al,cocuklarini bakacak kimse yoh eyisini buldunmu ne istersen onu yaparsin demis, kadin islerine bahan kadin.

Serve alinmis,

Arkadan baska güzel,genc,suh kadinlar sökün edince Muhammet Serveye ,Serve ben seni bosayacagim demis.

Serve baslamis aglamaya ,benim gidecek yerim yok diye.,ama bakmiski Muhammet yumusamiyor.Tek bu cati altinda kaliyimda SENDEN KOCALIKTA Istemiyorum demis.Kocalik istemiyorum lafini duyan muhammet ,oldu kalabilirsin demistir.

Eyer fakir dul kadinlari bakmak icin almis olsaydi,Serveyi bosamaya kalkmazdi.

Ayse Abdullahoglunun yazdigina göre,Serve haric aldiklarinda fakir kimsede yoktu.

Gelelim cocuk yasdaki cocuklarla evlenmeye,Tabiki soguk ülkelerdeki kadinlarla bol günesli sicak ülkelerdeki kadinlardaki beraber olma arzususu ayni deyil.

Bol günesli sicak ülkelerdeki cocuklar daha kücük yasda sevisme arzulari ateslenir,soguk ülkelerdeyse daha gec.

Günes,insanin sevisme arzusunda bir nevi VIYAGRA etkisi yapar.

Bir tarihde bir parkta resmi kiyafetle dolasiyordum,3 tane kiz cocugu etrafinda cesitli arzulu hareketler yaparak dolanip duruyorlardi,laf söylüyor kahkahalar atiyorlardi.Yaslari cok olsa ,olsa 8-9- civarindaydi.Ama bayagi ilgilendiydiler benimle.Bende resmi kiyafetli oldugumdan ilgilensem görenler yanlis anlayacagindan,gülüp geciyordum.

Yasli bir adam gelip,evladim ,bunlar sana kur yapiyorlar,biraz ilgilensene dedi.Bende,bende biliyorumda.bunlarla ilgilensem cocuklari bastan cikariyor diye birlige bile gidip sikayet ederler deyince,sende haklisin evladim dedi.

Kücük yasda bizdede gelisen cocuklar mümkün.

ama Aise Abdurrahmanoglunun kitabinda yazdigina göre,Muhammet ayseyile nikahlandiginda Ayse 5 yasindaymis iki yilda büyüsün diye beklenilmis 7 yasinda gerdeye girdigini yaziyor.

Bir halktan biri olsa kabul edile bilinirde belki, bir din adami ,üstelikte peygamber,evdede bir sürü karisi varken 7 yasindaki bir cocukla gerdeye girme kabulü mümkün deyildir.

Bizim ,güney,güney dogu anadoluda bu tip evlilikler bayagi ragbette,Araplarin,kürtlerin mintikalarinda bu tip evlilikler bayagi cok.Ama 7 yasindakiylede evlenildigini görmedim duymadim.

Azda olsa tek tük diyer bölgelerdede bu tip evlilikler görükmektedir.

Bunlarin cogu cahil dogulu veya güneylilerdirler.

Bizim Huriye gelince,onun öyle yatisi vede isveli bakisi,insanin sirtini karincalastiriyor.Aklina insanin neler getiriyor neler.

Yarin mahserde sikayetci olcem Sexy Huriden:-))))))Sahatim olcen deelmi ademogliiiiii.

Olmazki,

Böylede cibildah ,

yatilmazkine.

Üstelikte bahar günesleri kizdirmaya basladi insanlari.

Ahhhh insafsiz HÖRÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜ :-))))))

Tüm güzellikler seninle

tolonbeg

peygamber efendimiz unutmayın ki tüm bunları Allah için din için yapmıştır

Sitelerde Paylaş
oooooo uğurcum zındandan çıktın ha geçmiş olsun.bakıyorum gülüyorsun :lol:

Tşkler kardeşim.. ;) Alla kimseyi gülmekten ayırmasın değil mi :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
''Muhammed ebu bekir ile din kardesi oldugu icin Ayse ona helal, hamza 'da din kardesi oldugu halde umame o'na helal degil. her iki durumdada manevi bir kardeslik soz konusu. Muhammed isine geleni kari olarak almistir, isine gelmeyen cirkinleri geri cevirmistir.. bunun kaniti bu ayettir;''

bu cümle senin ve ban dini bilmedigimden bahsediyorsun dikkat et karşında bir ilahiyatcı var

ve sen dini bilmiyorsun süt kardeşligi dinimizde evlenmeye yasak getirir süt kardeşleri gerçek kardeş gibidir ve gerçek kardeşin kızı ile evlenilme z

bunu bilmiyordun kalkıp güzellik ten falan bahsediyorsun peygamberimizin ihtiyar hanımları da vardı bilmedigini farzederek bunu da bil

garibademoglu,

O devirdeki kizlar simdinin kizlarina gore daha cabuk gelistikleri icin 9 yasindaki bir kizin peygamber ile evlenmesinde bir sorun gormuyorum demistiniz..

bende size bir soru sormustum fakat sorumu sanki hic sormamisim ve sizde hic gormemissiniz gibi es gecmissiniz.

sordugum soruyu tekrarliyorum;

"Ayse'nin hadislerde gecen oyuncaklari gunumuzun 20-30 yas arasi cocuklarin oynadiklari oyuncaklar gibimiydi?"

"Ilahiyatciyim, bana dinimi ogretme" gibi soylemlerde bulunmussun.

Sut kardesligi olayini carpitiyorsun ya da anlamadin.

ben diyorum ki, Muhammed kendisine "Amca" diye hitab eden kiza potansiyel bir eş gozuyle bakabiliyor ki evlenmek istememesine neden olarak "o benim sut kardesimin kizidir" diyor.

Size bir soru soracagim sayin Ilahiyatci,

Muhammed'in umame ile evlenmek istemeyisindeki gosterdigi neden sizce hamza ile arasinda olan sut kardesligi mi olmaliydi, Yoksa "Ben bana amca diyen kucukuk bir kizla evlenemem" mi demeliydi?

Muhammed'in maazeretinden acikca belli oluyor ki hamza Muhammed'in sut kardesi olmasa idi, Hamza'nin kucucuk kizini kendine nikahlayacakti.

Sizin yasinizi bilmiyorum ama 11 yasinda olan amcanizin kizi ile evlenmenizi isteyen kisilere "hayir, o benim amcamin kizidir" mi derdiniz?

Yoksa "yuh artik!, kizin amcasi yasindayim, elimde buyudu, kucukken sirtimda gezdirirdim..midem kaldirmaz" mi derdiniz?

Yorum sizin..

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
peygamber efendimiz unutmayın ki tüm bunları Allah için din için yapmıştır

çok sağlam bi argüman.

dokuz yaşındaki kızı alırken allaha:allahım bunu 6 yaşında nikahladın bana,bişey demedim,bi üç sene de daha beklesen olmaz mı der.çünkü ayşe bebeklerle oynamaktadır.allahın ısrarı üzerine yapacak bişeyi kalmaz.

allaha itiraz ettiği bi konu da zeynep meselesidir.evlatlığımın kızını nasıl koynuma alırım,ben peygamberim,bana yakışır mı der.

allah da ona ayak yapma,içinde gizlediğini biliyoruz der ayette.allah evlatllıklarınız karıları ile evlenebilesiniz diye,istemediğii halde onu zeydden boşatıp,muhammedle evlendirir.zavallı muhammed. :P

cüveyriyeyi istemediği halde acısını dindirmek için alır.

safiyyeyi de sırf anası babası soylu olduğu için,sahabenin elinden alır,kızcağız soylu incinmesin diye kendi evlenir.ama bunu tabi vicdani duygularla yapar.40 erkek gücü mevzu bahis değil burda. :lol:

çok sağlam bi argüman dediğim gibi.hepimiz ikna olduk.

başta sexy huri olamak üzere tüm arkadaşları kelimeyi şahedete davet ediyorum. :lol:

Sitelerde Paylaş
Guest garibademoglu
çok sağlam bi argüman.

dokuz yaşındaki kızı alırken allaha:allahım bunu 6 yaşında nikahladın bana,bişey demedim,bi üç sene de daha beklesen olmaz mı der.çünkü ayşe bebeklerle oynamaktadır.allahın ısrarı üzerine yapacak bişeyi kalmaz.

allaha itiraz ettiği bi konu da zeynep meselesidir.evlatlığımın kızını nasıl koynuma alırım,ben peygamberim,bana yakışır mı der.

allah da ona ayak yapma,içinde gizlediğini biliyoruz der ayette.allah evlatllıklarınız karıları ile evlenebilesiniz diye,istemediğii halde onu zeydden boşatıp,muhammedle evlendirir.zavallı muhammed. :P

cüveyriyeyi istemediği halde acısını dindirmek için alır.

safiyyeyi de sırf anası babası soylu olduğu için,sahabenin elinden alır,kızcağız soylu incinmesin diye kendi evlenir.ama bunu tabi vicdani duygularla yapar.40 erkek gücü mevzu bahis değil burda. :lol:

çok sağlam bi argüman dediğim gibi.hepimiz ikna olduk.

başta sexy huri olamak üzere tüm arkadaşları kelimeyi şahedete davet ediyorum. :lol:

o arguman dedigini ben acelem oldugu için kısaca cevapladım ama unutmaki o arguman dogrudur da

farkındamısınız siz islamı=peygamberi sadece sex konusu içinde ele alıyorsunuz

siz kadınlarınızla bayanlar varsa kocalarınızla sevişmez misiniz

evet diyeceksiniz insanın insan olma dogallıgıdır bu ama siz islamı sadece bu konuya oturtmuş başka bir şey bilmiyor ve bektaşi gibi ayetlerin bir bölümünü alıp tamamını hiçe sayıyorsunuz

artı kiminiz hadisleride ki belki buna inanan kesimde dahil uydurma olarak görüyorsunuz

şunu söyleyim ben sizin aptal salak cahil diyebileceginiz bir tipim teslimiyetçiyim

ve inanın bu sitede benim gibi bir müslüman bulamazsınız

aptal salak cahil olmam ve teslimiyetçi olmam açısından

Sitelerde Paylaş
çok sağlam bi argüman.

:

sen bunu gördünmüki 6 yaşındaki kız diye kesin kesin konuşuyorsun.bana kaynak filan getirme inanmıyorum çünkü..benim için tek kaynak kuranı kerimdir ve kurandada 9 yaşındaki kızla evlen diye birşey yok.

Sitelerde Paylaş
sen bunu gördünmüki 6 yaşındaki kız diye kesin kesin konuşuyorsun.bana kaynak filan getirme inanmıyorum çünkü..benim için tek kaynak kuranı kerimdir ve kurandada 9 yaşındaki kızla evlen diye birşey yok.

sana bunu her söylediğinde namazı,orucu kurana göre mi belirleyeceksin diye soruyorum.her seferinde buna cevap vermek yerine,her forumda bunlar yalan deyip kıvırıyorsun.

ya bi cevap ver.namazı hadisler olamdan neye göre kılacaksın?

hadisleri g.tünden uyduran buhari namaz hadislerini de aynı yerden çıkarmış olmasın.

namazını yanlış kılıyorsun muhtemelen.çünkü kuranda namazın 5 vakit oluşu bile geçmez. :blink:

Sitelerde Paylaş

Kuran Namazin nasil kilinacagida yazmaz.. ne boka millet 5 vakit secdeye yatiyor o zaman?

Sen neden namaz kilarsin?

gusul abdestini nasil alirsin?

neden dininin bir kismini kurana diger kismini hadislere gore uyguluyorsun?

bence varya.. sen ne bok yedigini bilmiyorsun..

kafa olsa sende bir dakika dusunur ve sorardin kendine..

"ulan ben madem hadislere inanmiyorum, ne bokuma namazi bu sekilde kiliyorum? neden gusul abdestimi hadislerde yazildigi sekilde aliyorum" diye sormazmisin kendine bre ahmak adam..

Bir kerecik olsun aklini kullansan ne cikar?

Bir kerecik te muhammedin uydurdugu cehennemden korkmasanda ozgur iradenle kendine sorsan ne cikar?

Sitelerde Paylaş
Kuran Namazin nasil kilinacagida yazmaz.. ne boka millet 5 vakit secdeye yatiyor o zaman?

kafa olsa sende bir dakika dusunur ve sorardin kendine..

"ulan ben madem hadislere inanmiyorum, ne bokuma namazi bu sekilde kiliyorum? neden gusul abdestimi hadislerde yazildigi sekilde aliyorum" diye sormazmisin kendine bre ahmak adam..

Bir kerecik olsun aklini kullansan ne cikar?

Bir kerecik te muhammedin uydurdugu cehennemden korkmasanda ozgur iradenle kendine sorsan ne cikar?

müslümanlar birbirine zıt olan iki önermeyi aynı anda doğru kabul edebilecek bir mantığa sahiptirler.

sadece bu tecelli ediyor burda.

bi metot takip etmeden işine geleni al,

işine gelmeyeni alma.

;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...