Jump to content

Muhammed bugun yasiyor olsaydi..

Recommended Posts

• İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

dostum muhammed hakikaten garibanmış,

haksızlık etmeyelim.

karılarına sahabe aralarında para toplayıp bakmaktaymışlar. :lol:

ganimetin beşte birini alıyordu diyeceksin sen şimdi.

ancak,malum ganimetin beşde biri allah ve peygamberindi.

allah her seferinde ihtiyacı varmış gibi peygamberine üç kağıda getirip parasını almıştır.

bizimkinin hırkası bile olmamıştır ömrü bayunca. ;)

Sitelerde Paylaş
sen bunu gördünmüki 6 yaşındaki kız diye kesin kesin konuşuyorsun.bana kaynak filan getirme inanmıyorum çünkü..benim için tek kaynak kuranı kerimdir ve kurandada 9 yaşındaki kızla evlen diye birşey yok.

Evet kuranda 9 yaşındaki kızla evlen diye bişey yok 4 karı al diye bişey var dimi :lol: Siz işinize geldiği zaman hadisleri islamın en önemli kaynaklarından biri olarak görürsünüz işinize gelmedği zaman tek kaynak kuran dersiniz hatta tartıştığım bi müslüman kuranında aslında biraz değiştirilmiş olabileceğini o kadar ayetin toplanırken araya kuranda olmayan şeylerin girebileceğini söylemişti.Yakında, o kaynak değil bu kaynak değil derken elinizde kaynak kalmayacak haberiniz ola :lol:

tarihinde manwex tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Evet kuranda 9 yaşındaki kızla evlen diye bişey yok 4 karı al diye bişey var dimi :lol: Siz işinize geldiği zaman hadisleri islamın en önemli kaynaklarından biri olarak görürsünüz işinize gelmedği zaman tek kaynak kuran dersiniz hatta tartıştığım bi müslüman kuranında aslında biraz değiştirilmiş olabileceğini o kadar ayetin toplanırken araya kuranda olmayan şeylerin girebileceğini söylemişti.Yakında, o kaynak değil bu kaynak değil derken elinizde kaynak kalmayacak haberiniz ola :lol:

Az kaldi arkadasim, sabret.

En fazla 3 jenerasyon sonra kuraninda gidecegi yer çöplüktür

Sitelerde Paylaş

o hadislerin çoğu uydurma. Hz Muhammed yaşasaydı, gerçek adalet olurdu. peygamber efendimiz yaşıyor olsaydı, önce islamı yanlış anlatan tarikatçılarla mücadele ederdi. peygamberimizin hata yapmama özelliği olduğundan gittiği hiç bir yerde yanlışlık yapmazdı, yapamazdı. çünkü Allah, peygamberimizi yaratırken ona üstün özellikler vermiştir. bunların en önemlisi de, hata yapmama özelliğidir. hz muhammedin tüm insanlığı kucaklayan bir yönü de vardır. veda hutbesinde seslenirken, ey insanlar demiştir. dikkatinizi çekerim ey araplar dememiştir. bu bile peygamberimizin ne kadar ileri görüşlü olduğunun bir götergesidir.

tarihinde AMERIKANCI tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
o hadislerin çoğu uydurma. Hz Muhammed yaşasaydı, gerçek adalet olurdu. peygamber efendimiz yaşıyor olsaydı, önce islamı yanlış anlatan tarikatçılarla mücadele ederdi. peygamberimizin hata yapmama özelliği olduğundan gittiği hiç bir yerde yanlışlık yapmazdı, yapamazdı. çünkü Allah, peygamberimizi yaratırken ona üstün özellikler vermiştir. bunların en önemlisi de, hata yapmama özelliğidir. hz muhammedin tüm insanlığı kucaklayan bir yönü de vardır. veda hutbesinde seslenirken, ey insanlar demiştir. dikkatinizi çekerim ey araplar dememiştir. bu bile peygamberimizin ne kadar ileri görüşlü olduğunun bir götergesidir.

yuh artik!

uydurma dediginiz hadisler sadece isinize gelmeyenlerdir. peygamberin yasiyor olsaydi islami en iyi sekilde uygulayan tarikatci ve teroristlere armaganlar verir, senin gibi kolpa muslumanida kafir ilan edip oldurur, karini bacinida cariye diye koynuna atardi. Senin islamdan haberin yok. Kurani bilseydin zaten muhammedin "ben sadece allah'in habercisiyim, benden mucize falan beklemeyin, benim tek mucizevi uydurmam kurandir" dedigini bilmen lazimdi..

bos bos konusup kendini komik duruma dusurme.

Sitelerde Paylaş
peygamber efendimiz unutmayın ki tüm bunları Allah için din için yapmıştır

Aynen siz din baronlarının, milletin parasını haybeden din için,allah için cukkaladığınız gibi değilmi ? Çalışmadan milletin parasıyla karınını doyuran asalaklar ordusu.

Sitelerde Paylaş
yuh artik!

uydurma dediginiz hadisler sadece isinize gelmeyenlerdir. peygamberin yasiyor olsaydi islami en iyi sekilde uygulayan tarikatci ve teroristlere armaganlar verir, senin gibi kolpa muslumanida kafir ilan edip oldurur, karini bacinida cariye diye koynuna atardi. Senin islamdan haberin yok. Kurani bilseydin zaten muhammedin "ben sadece allah'in habercisiyim, benden mucize falan beklemeyin, benim tek mucizevi uydurmam kurandir" dedigini bilmen lazimdi..

bos bos konusup kendini komik duruma dusurme.

islamı iyi biliyorum ama siz gerçekleri kabullenmekte zorluk çekiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
peygamberimizin hata yapmama özelliği olduğundan gittiği hiç bir yerde yanlışlık yapmazdı, yapamazdı.

Peygamberiniz Kuran'a göre de hatalar yapmış Amerikancı ve bu konuda uyarılıyor..

Sen Kuran'dan filan bi habersin..Uyuşturucuyu beynine yemiş bu şöyledir şu şöyledir diye atıp kesiyorsun..

Destur bakalım ağır ol...

Sitelerde Paylaş

Al iste ..lafinin uzerine cart diye yapistirdim sana cevabi.. hemde kutsal diye taptiginiz uyduruk kitaptan.

sen ne dedin peki?

yine her zamanki gibi tipik bir musluman misali sacma sapan bir cumle yazdin..

neymis kabullenemedigimiz gercekler?

Hani kanitin nerde?

sizin hayatiniz yalan!

Muhammed olaganustu guclere sahipti dedin, bende o salakca ve bilincsizce yazdigin yaziyi kurandan ornek vererek curuttum..

hatani kabullenip beynini calistirmaya baslayacagin yerde muslumanligini kanitlayip yine bir cekirdek kabugunu bile dolduramayacak kadar bos bir cumle yazdin..

Senin islami bilmedigine sevindim aslinda..

kimbilir belki islami bu site sayesinde daha da ogrenince esas gercekleri gorur, teroristlerin dinine tapmaktan vazgecersin.

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Al iste ..lafinin uzerine cart diye yapistirdim sana cevabi.. hemde kutsal diye taptiginiz uyduruk kitaptan.

sen ne dedin peki?

yine her zamanki gibi tipik bir musluman misali sacma sapan bir cumle yazdin..

neymis kabullenemedigimiz gercekler?

Hani kanitin nerde?

sizin hayatiniz yalan!

Muhammed olaganustu guclere sahipti dedin, bende o salakca ve bilincsizce yazdigin yaziyi kurandan ornek vererek curuttum..

hatani kabullenip beynini calistirmaya baslayacagin yerde muslumanligini kanitlayip yine bir cekirdek kabugunu bile dolduramayacak kadar bos bir cumle yazdin..

Senin islami bilmedigine sevindim aslinda..

kimbilir belki islami bu site sayesinde daha da ogrenince esas gercekleri gorur, teroristlerin dinine tapmaktan vazgecersin.

Kur’an’a aykırılık taşımayan ve tarihsel senedi de sağlam olan hadislere güvenebilirsiniz. Hz. Muhammed'in kendi ağzından çıktığını emin olarak bildiğimiz hadisler vardır. Bunlara "mütevatır hadisler" denir. Sayıları 50'yi geçmez. İmamı Azam'a göre sayıları 17'dir. Ben sadece uydurma hadisleri yani Kur’an’dan onay almayacak hadisleri kabul etmiyorum.

“Bu Kur’an uydurulacak bir hadis / bir söz değildir.” (Yusuf, III) ayeti, Bu ayette Kur’an, mucize bir biçimde tamamen uydurma hadislere dikkat çekmiştir. Uydurma hadislere dayandırılan aldatma ve sömürme dini yaşadıkça, bunları saf dışı etmek mümkün olmaz. Öncelikle dini bu uydurmalardan temizleyecek niyet ve iradeyi elde etmek gerekir. Halen bu uydurma hadislerle dolu kitaplar yayınlanmaktadır. Bir hadisin mütevatırlığı için tarihsel verilere ve Kur'an'a uygunluğuna bakmak gerekir.

Sitelerde Paylaş

sen islamı iyiy biliyorum diyorsun kız arkaaşımla ilişkiye giriyorum diyorsun sonra da kalmış hala konuşuyorsun

foruma bir zırvalama bölüaçsakherhale sadece sen yetersin

Sitelerde Paylaş
sana bunu her söylediğinde namazı,orucu kurana göre mi belirleyeceksin diye soruyorum.her seferinde buna cevap vermek yerine,her forumda bunlar yalan deyip kıvırıyorsun.

ya bi cevap ver.namazı hadisler olamdan neye göre kılacaksın?

hadisleri g.tünden uyduran buhari namaz hadislerini de aynı yerden çıkarmış olmasın.

namazını yanlış kılıyorsun muhtemelen.çünkü kuranda namazın 5 vakit oluşu bile geçmez. :blink:

millet gece vardiyasından yeni çıktım yormayın beni ;);)

evet kuranda namaz ın şekli yazmaz.peki kuranda nasıl kahvaltı edeceğimizdemi yazacak? :blink: .kuranda kahvaltı etmeyi anlatan ayet yok diye biz kahvaltı etmicezmi? elbette namazın anlatımı kuran gibi bir kitapta belirtilmemiş hz peygamber bunu uygulamış ve günümüze kadar gelmiştir.

Sitelerde Paylaş
sen islamı iyiy biliyorum diyorsun kız arkaaşımla ilişkiye giriyorum diyorsun sonra da kalmış hala konuşuyorsun

açık konuşmayı severim. ben müslümanım ama yobaz değilim. yalan söylesem daha çok mu hoşunuza giderdi? zinayı Allah affeder ayrıca.

Sitelerde Paylaş
Kuran Namazin nasil kilinacagida yazmaz.. ne boka millet 5 vakit secdeye yatiyor o zaman?

Sen neden namaz kilarsin?

gusul abdestini nasil alirsin?

neden dininin bir kismini kurana diger kismini hadislere gore uyguluyorsun?

bence varya.. sen ne bok yedigini bilmiyorsun..

kafa olsa sende bir dakika dusunur ve sorardin kendine..

"ulan ben madem hadislere inanmiyorum, ne bokuma namazi bu sekilde kiliyorum? neden gusul abdestimi hadislerde yazildigi sekilde aliyorum" diye sormazmisin kendine bre ahmak adam..

Bir kerecik olsun aklini kullansan ne cikar?

Bir kerecik te muhammedin uydurdugu cehennemden korkmasanda ozgur iradenle kendine sorsan ne cikar?

hadi canım başka kapıya.bu içeriksiz sözleri papağan gibi tekrarlıyorsunuz artık bu tür sözleri görünce gülem krizine giriyorum :lol:

Sitelerde Paylaş
açık konuşmayı severim. ben müslümanım ama yobaz değilim. yalan söylesem daha çok mu hoşunuza giderdi? zinayı Allah affeder ayrıca.

Yobaz olmaman güzel yalnız İslam'dan ve Kuran'dan bihaber yazıyorsun..Senin düşüncenin alakası yok bazı gerçeklerle..

Söylemlerini Kuran ayetleriyle pekiştirsen daha güzel olur tartışacak ortak bir kaynak bulunur..

Senin fikirlerinle sıkıntımız pek yok..Ama islamı çağdaşlaştırma işi yapanlar dansözlük yapmadn bunu başaramaz..

tarihinde sokrates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir de hertürlü ilişki diyerek de bence bir kadına yapılabilecek en iğrenç şeyi ima ediyor...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...