Jump to content

Hopa'daki çatışmalar ve baskınlar

Recommended Posts

O alan üzerinde akp'nin hiçbir hakkı yoktur.Meydanlar halka aittir.O alanda miting yapmak ne kadar hukuka aykırıysa,protesto yapmak da o kadar hukuka aykırıdır.Ben senin tezine karşılık akp orada miting yaparak halkı tahrik etti de diyebilirim.Devleti halkın üstünde bir güç olarak görmek yıkanmış beynin bir sanrısıdır.

Devleti halkın üstünde gören kim? Ama o beğenmediğin devlet gerekli önlemleri almasa, kafasına esen miting yapmaya kalksa, seçimlerde oy kullanacak adam kalır mı?

Düşün bakalım BDP-MHP mitingini aynı alanda?

Devlet elbetteki olacaktır ve halkı için gerekli düzenlemeleri yapacaktır. Bu devleti halkın önüne koymaz.

Aynı alanda miting ve protestoya izin verilmemesi aslında tatsızlık çıkmamasını sağlayan bi önlem ancak maalesef bunu anlamamakta ısrar ediyorsunuz.

Sanki eylemi ertesi gün yapamazlarmış gibi.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 104
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hadi bizde insanlık yok,sizde beyin var mı beyin?

Tamam hiçbirmiz AKP'yi sevmiyoruz ama eleştirecekken düzgün eleştirelim.

Ben miting yapıcam, benim dibimde de birileri protesto yapacak, tabi ki sinirlenirim. Yarın öbür gün CHP iktidarında CHP mitinginin dibinde şakirt bi grup da protesto yapsa aynı manzarayı izler dururuz.

Ama bi farkla.

Dedin ya insanlık yok mu sizde diye..

Ben o ölen emekli hocaya da üzüldüm, yarın öbür gün CHP mitinginde ölen şakirte de üzülürüm. İnsanlık bunu gerektirir. Ama ben eminim bir çok kişi o şakirt için üzülmez.

Soru şu: Sen üzülürmüsün?

Belki üzülmem ancak, saldırırsa, tam şeriatçı kafadaysa üzülmem heralde.

Bilmiyorum belki de üzülürüm belli olmaz.

Militan olmadığı sürece kimseye bir şey yapamassın.

Şunu anlıayamıyorum.

AKP'nin mitingini bu adamlar protesto ederken, polis engelini aşıp gidip insanları mı tartaklıyacaktılar?

Onlar dışardan protestosunu yapsaydı. Polis de arada soğukkanlı bir şekilde bekleseydi.

Neden hopaaa diye üzerlerine saldırıp dağatmaya çalışıyor ya?

tarihinde inevitable tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Devleti halkın üstünde gören kim? Ama o beğenmediğin devlet gerekli önlemleri almasa, kafasına esen miting yapmaya kalksa, seçimlerde oy kullanacak adam kalır mı?

Düşün bakalım BDP-MHP mitingini aynı alanda?

Devlet elbetteki olacaktır ve halkı için gerekli düzenlemeleri yapacaktır. Bu devleti halkın önüne koymaz.

Aynı alanda miting ve protestoya izin verilmemesi aslında tatsızlık çıkmamasını sağlayan bi önlem ancak maalesef bunu anlamamakta ısrar ediyorsunuz.

Sanki eylemi ertesi gün yapamazlarmış gibi.

İki parti aynı alanda aynı anda miting yapmaz,zaten iki partinin de işine gelmez,takvimi de ona göre ayarlarlar.

Tayyip erdoğan Hopa'ya gelirken oranın son derece muhalif bir bölge olduğunu biliyor olmalıydı.Başka yer mi yoktu da Hopa'da miting yaptı?Şehir merkezi değil bir şey değil.Orada bir protesto olacağı kesindi,buna bile bile gitti.Protesto yapmak isteyenlere ise polis resmen saldırdı.Burada bir provokasyon varsa onu da Akp yapmıştır.Eğer Akp'nin amacı üzüm yemek olsaydı,protestoya müdahale etmezdi.Bu müdahale sonucu hopa'dan alacağı üç beş oy varsa onu da kaybetti.

Sitelerde Paylaş

PKK gösterilerine müdahale etmeme gerekçeleri nedir acaba?

Polise sordum bayrak xikeriz diyorlar bir şey yapılmıyor hadi biji serok apoya tamam da dedim, neden müdahele edilmiyor dediğimde, boşver sen işine bak dedi bana... :)

Ben miting yapıcam, benim dibimde de birileri protesto yapacak, tabi ki sinirlenirim. Yarın öbür gün CHP iktidarında CHP mitinginin dibinde şakirt bi grup da protesto yapsa aynı manzarayı izler dururuz.

Ama bi farkla.

Ben o ölen emekli hocaya da üzüldüm, yarın öbür gün CHP mitinginde ölen şakirte de üzülürüm. İnsanlık bunu gerektirir. Ama ben eminim bir çok kişi o şakirt için üzülmez.

Şakirte üzülmem ben! Sevinirim hatta... normal dindar olsa üzülürüm o ayrı...normal dindar diye kastettiğim özgürlükçü, namazını kılan ama kimseye karışmayan, içki de içebilen şahıslar... nasıl sami offer geberdiğinde sevindiysem aynen ona da sevinirim. :)

tarihinde negatif_ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ama bi farkla.

Ne mal olduğunuzu biz biliyorduk da üstüne sizin de itiraf etmeniz iyi oldu.

Neymiş efendim, şakirt grubun protestosuna sinir oluyormuş.

Öyleyse şakirt grupların seni protesto edeceği belli olan yerlere gidip bile bile lades demeyeceksin.

Ki adamlar neyin protestosunu yapıyorlar? Derelerimiz kuruyacak diyor herifler, bile bile doğamıza zarar vermeyin diyorlar.

Bir gün bile Hesler hakkında açıklama yapma, protesto edildin mi saldır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...