Jump to content

Ölümden sonrası

Recommended Posts

Şimdi düşünelim... Kişi, mezarda "diri" yani "şuuru yerinde" olarak mevcut olmasa, böyle bir azap söz konusu olur mu hiç?..

Sizde düşünce olsa böyle saçma sapan cümleler yazmazsınız ,beyin ölümü gerçekleşmeyen şuuru yerinde kimseyi zaten gömmüyoruz .

Ölüleri gömüyoruz ,dirileri değil .

Dirilerin mezarda işi ne ? :lol:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 234
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Öldünmü ne ruh kalır ne şuur.

Ölüm tam bir iyilik halidir ne acı kalır ne elem ,hiç bir şey de duymazsın .

Bir ölüye iğne batır bakalım , ah anam diyecek mi ,adamın kıçına pamuk tıkıyorlar yine de sesini çıkarmıyor garibim :lol:

Sitelerde Paylaş

CİNlerle ilgili pek çok eserde yazılı olduğu gibi CİNlerin gıdası kokudur!.. CİNlerin en çok sevdikleri koku da SİGARA kokusudur...

Sigara içen bir kişiyi buldukları zaman, artık kolay kolay onun yanından ayrılmazlar ve onun peşini de bırakmazlar. Kişinin sigara bağımlılığının artmasında en büyük faktör CİNlerdir.

CİNler, sigaraya yönelik bir kişi buldularmı, hemen onun içine sıkıntı verecek şekilde beynine bir sinyal yollarlar... Kişi bu sıkıntı ile hemen bir SİGARA yakar!..

Dumanlarını üflemeye başladıktan kısa bir süre sonra içindeki sıkıntı kesilir!.. Çünkü, yanındaki CİN, o dumandan gıdalanmaya başlamış ve onun içine sıkıntı veren etkileri göndermeyi kesmiştir... Böylece o kişi sigarasını bitirir ve bir süre rahatlar...

Sonra yanındaki CİN tekrar SİGARA kokusu istedi mi gene beynine içinde sıkıntı oluşturacak bir impuls yollar ve o kişi de elinde olmayarak tekrar bir sigara yakar... Ve bu durum böylece devam edip gider...

Eğer, böyle devamlı SİGARA içen bir hoca veya mürşit, Gavs(!) yanına giderseniz, hemen Kur`ân-ı Kerim`in Sâd sûresinin 41, Mü`minun sûresinin 98,99 ve Saffat sûresinin 7`inci âyetlerindeki dualara devam ediniz...

Göreceksiniz ki, bu duaya devam suretiyle beyninizin yayacağı belli dalgalar o kişinin ilişkide olduğu CİN ile ilişkisinde kopukluk oluşturacak ve bu yüzden karşınızdaki kişide bazı dengesiz söz ve davranışlar ortaya çıkacaktır.

Ayrıca, Ruh çağırma celselerinde, CİNci, falcı hocaların yanında da bu duayı okursanız, bunun böyle olduğunu görerek söylediklerimize kesinlikle inanabilirsiniz. Evet bu âyetleri okunuşu gibi yazıyorum:

v

"Rabbiy enniy messeniyeş şeytânu binusbin ve azâb. Rabbi euzübike min hemazâtiş şeyâtıyni ve eûzübike rabbi en yahdurun... Ve hifzan min külli şeytanin marid."

v

"Evliyaullah`ın asla SİGARA içmediğini" asırlar önce yazmış olduğu "EL İBRİZ" (saf altın) isimli kitabında anlatan Seyyid Abdulaziz Ed Debbağ; mânevi yöneticiler topluluğu olan "DİVAN ehlinin" de kesinlikle SİGARA içmediklerini açıklamaktadır.

"RİCAL-İ GAYB" denen evliyaullah`ın asla SİGARA içmemesine karşın, CİNNİ olan kişilerin hemen tamamının SİGARA müptelâsı oldukları, gözlemlerimiz arasındadır.

Bu sebepledir ki, "CİN" adıyla anılan bu görünmez varlıklardan uzak kalmanın en başta gelen tedbiri SİGARAdan uzak durmaktır...

http://tumkitaplar.org/find/default.asp?KA=0&Sub=1&chk_BKD=&chk_TMK=&chk_HPI=0&txtFind=&cmb_Kitaplar=&SubID=921

Sigaranın icadı da cinlerin insanları sihirle yönlendirmesiyle oldu di mi DabbadaH? Ben de senin gördüklerini görüyorum. Gelip konuşuyorlar benimle. Beynimde hissediyorum onları. Sigaranın içinde bağımlılık yapan maddeler bulunmaz. Bunlar hep, cinleri dost edinmiş, onları gizlemeye çalışan bilim sahtekarlarının işi. Tutturmuşlar 'tiryakiliğin sebebi nioktin gibi maddeler' diye. Bu iyi cinler de bana da sana anlattıkları bilinmezlikleri anlatıyorlar.

Birgün buluşalım mı?

Bir hastanede doktor dostum var. O da bizim gördüklerimizi görüyor. Ziyaret ederiz.

Yoo yoo. kesinlikle muayene için seni kandırmıyorum.

tarihinde Ulaş'ın sesi bu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 6 years later...
On 03.06.2011 at 19:42, VahsisBack yazdı:

Bu aralar kafamı bu düşünce kurguluyor. Düşünmek istemiyorum ama gitmiyor kafamdan lanet olası şey. Kendimi tatmin edebilecek cevaplar arıyorum ama bulamıyorum. Geçenlerde bir habertürk muhabiri öldü, 26 yaşında daha. Trafik kazasında ölmüş. Twitter'ı falan var bakıyorum ölümden 1-2 gün önce yazdıkları var. Mesela şu çok eşlilik konusunda yorum yapmış en son. 24 Mayıs'ta yapmış bu yorumu, sonrası yok. Ya düşünsenize bir varsın bir yoksun. Ölümün ne zaman geleceği belli olmuyor. Kafayı yiyeceğim gerçekten.

Ölümden sonra hayat varsa mesela, sonsuza kadar azap çekeceğiz ki hayal etmesi bile korkunç Ölümden sonra cennette sonsuza kadar mutlu yaşamak, bu da kötü yani düşünsenize sonsuza kadar öyle anlamsız yaşıyorsun. Ölümden sonra ise hayat yoksa, sonsuza kadar bir hiç olacaksın. Bu da korkunç bir şey. Yani ölümden sonra bir daha yaşayamacağız mı dünyayı. Ateizme göre mesela, yaşam fonksiyonunu sağlayan bu atomlar protonlar falan her neyse bir daha meydana gelemez mi. Bir reenkarnasyon olamaz mı yani. Gerçekten bitiyor mu herşey, günlerce düşünüyorum kafayı yiyeceğim beni rahatlatacak bir cevap gelirse gerçekten minnettar olacağım.

Hocam inan birkaç gündür aklimi kurcalayan seylerin aynisini yazmissin. Absurdizm nickli arkadas muthis cevaplar vermis. Hocam bu mesajimi gorursen alintilar misin?

Sitelerde Paylaş

İnsanlar ölümden sonrasına harcadıkları zamanı ve enerjiyi ölümden öncesine ayırsalardı, yeryüzü herkes için eşit derecede yaşanılır olabilirdi.

Ancak bencillik genlerimizde var, olmasaydı, kimbilir belki de hălă taş devrinde taşları tokmaklıyor olacaktık.

Tahtalı köyü çok merak edenlere tavsiyem şu:
Okula gidiyorsanız, okula odaklanın.
Birine karşı meyilliseniz, ona odaklanın.
İş hayatında, işinize odaklanın.
Boş zamanlarınızda, hoşunuza giden eylemleri yapmaya odaklanın.
Hasta iseniz, iyileşmeye odaklanın.
Kısaca  söylersek, yaşamın ta kendisine odaklanın.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 03.06.2011 at 19:51, VahsisBack said:

müslüman olmakla ne alakası var. Yani ölüm korkutmuyor mu sizi arkadaşlar. Sonsuza kadar hiç olucaksın bilinç yok falan. Bu bana korkutucu geliyor. Dinlerin ölümden sonra hayat iddiası bile bana korkunç geliyor.

Dünyada yaşamak istiyorum ben. Ölüm bir gün bir anda hiç ummadığın bir anda gelebilir. Rastgele yaşıyoruz yani hayatta. Bu düşünceden kurtulmak istiyorum tavsiyeniz var mı...

Sana Tavsiyem bu konuyu kafana hiç takma..

Çünkü ölenlerin hiç biri öldüğünü bilemedi.

Çoğunluğu uykusunun geldiğini düşünerek öldü.

tarihinde Mempish tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
On 03.06.2011 at 19:42, VahsisBack yazdı:

Bu aralar kafamı bu düşünce kurguluyor. Düşünmek istemiyorum ama gitmiyor kafamdan lanet olası şey. Kendimi tatmin edebilecek cevaplar arıyorum ama bulamıyorum. Geçenlerde bir habertürk muhabiri öldü, 26 yaşında daha. Trafik kazasında ölmüş. Twitter'ı falan var bakıyorum ölümden 1-2 gün önce yazdıkları var. Mesela şu çok eşlilik konusunda yorum yapmış en son. 24 Mayıs'ta yapmış bu yorumu, sonrası yok. Ya düşünsenize bir varsın bir yoksun. Ölümün ne zaman geleceği belli olmuyor. Kafayı yiyeceğim gerçekten.

Ölümden sonra hayat varsa mesela, sonsuza kadar azap çekeceğiz ki hayal etmesi bile korkunç Ölümden sonra cennette sonsuza kadar mutlu yaşamak, bu da kötü yani düşünsenize sonsuza kadar öyle anlamsız yaşıyorsun. Ölümden sonra ise hayat yoksa, sonsuza kadar bir hiç olacaksın. Bu da korkunç bir şey. Yani ölümden sonra bir daha yaşayamacağız mı dünyayı. Ateizme göre mesela, yaşam fonksiyonunu sağlayan bu atomlar protonlar falan her neyse bir daha meydana gelemez mi. Bir reenkarnasyon olamaz mı yani. Gerçekten bitiyor mu herşey, günlerce düşünüyorum kafayı yiyeceğim beni rahatlatacak bir cevap gelirse gerçekten minnettar olacağım.

Efendim

Bütün bakterilerin, böceklerin, sineklerin, canlıların ruhu ve iradesi var. Siz bir insan olarak kibirinizden kendinizi üstün görüyorsunuz. 

Ve bütün bu canlılar öldükten sonra tek bir yere gidiyorlar... Hiçliğe.. 

Siz dünyaya bir insan olarak geldiğiniz için çok şanslısınız. Bir sivrisinek olarak ta dünyaya gelebilir ve bir insanın tokadıyla bir an yaşamınız son bulabilirdi. 

Yarın ne olacak diye kara kara düşüneceğinize bugünün tadını çıkarın. Çünkü bugün bir daha geri gelmeyecek. 

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş

hint kutsal kitaplarından  upanişatlar  da ölüm sonrasıyla ilgili çok ilginç,bilinenlerin dışında açıklamalar var..hatırladığım kadarıyla ölenlerin ruhunun önce Ay'ın aydınlık  yüzeyine  gideceği yazılı.bir kısmıda karanlık tarafa gidermiş.sonra Ay da olmaktan memnun olmayanlar yağmurla vs dünyaya tekrar döner, ot,çiçek,ağaç,böcek,domuz,tavşan,insan olarak hayatına devam edermiş.güneşte ve Ayda insan varmış.o insanın arkasında gizemli dünyaya açılan bir kapı.(yanlış hatırlamıyorsam )..seneler önce bir tanidiğim bana aya baktığında yürüyen bir insan gördüğünü söylemişti.yanında da bir çocuk varmış..şizofren olabileceğini düşünmüştüm ama söyledikleri kitapla uyuşunca şaşırdım..benzer inanç tengricilikte de vardır.. ..upanişatlar da    deniyor ki hakikate,gerçek bilgiye erişmek isteyenler OM üzerine meditasyon yapsın.sesli şekilde OM demeye devam etsin..ilginç.denemedim.ama deneyebilirim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...