Jump to content

Ölümden sonrası

Recommended Posts

Birinci Tekil Şahis

benimle dogru konusun.. Alay eder gibi hitap edemezsiniz!

Yaptiginiz sakanin haddi hesabi yok.. Allah korusun, o soyledikelrinizin sakasi bile igrenc..

boslukta yasayan, bedeni var olan ama RUHUNUN OLMUS oldugu bir varligi esim olarak koluma takarmiyim??

Hayirrrr.. Allah binlerce yuzbinlerce uzak etsin....

Bakin harbi sIktInIz canimi yeter artik.. Kapatin su masal, sindirella kirmizi baslikli kizi,....

Yeter!!! Siz her susa kaldiginizda birsey soyleyemediginizde boylemi yaparsiniz??? Size melhem olmadim hem..

Buradaki akli karismis, acemi dusunceli insanlaraaaa... Sizin gibi kartlasmis dusuncelere sahip bir geride kalmis insana melhem zor bulunur..

Adinizi gectim, nerelisiniz peki onu soyleyin??

Merak etmeyin kisisel saldiri yapmicammm..

Sen kırmızı başlıklı kız ile sindrellaya iman etmedikçe kurtuluşa eremezsin.

Ve onlara iman etmedikçe benim gözümde kafirsin. Değersizsin.

Haşa tövbe!

Sen nasıl inkar edersin kırmızı başlıklı kızı?

Görmez misin kırmızı gülleri?

O güller onu tesbih eder.

Ya Sindrella?

Görmez misin volkanlardan fışkıran küller onu tesbih eder.

Ona işaret eder.

Ahlaksız seni!

İmansız kafir!

Yanacaksın cayır cayır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 234
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Temple Grandin

Benim yazilarimi kast ediyorsaniz, merake tmeyin silerler... Gercekler kiymetlidir..

Isteginiz yerine gtirilir, iciniz rahat olsun..

Silememk buyuk cesarettir.. Konunun uzerine gitmek, buyuk yurek ister...

O yuzden endise etmeyin SILINECEK...

HACI denen nickli kisinin forumundada birseyler yazdim orayida okuyun isterseniz silinmeden..

Aaaah yada bosverin.. sizin dha aonemli isleriniz vardir...

Kişisel algılama. Babam trollük yapsa onu da sildirtirdim. Fikirleri ne kadar değerli olursa olsun.

Sitelerde Paylaş

Sizede yuh dogrusu...

Oldu hanimefendi/beyefendi siz istediniz diye ben simdi suracikta ayet cikaririm

Ayet yazarim.. Ne de olsa bende bunu yapmakta vazife edinebilirim cunki ben bir tanriyim ya ( hasaaaa)

Kendinize gelseniz biraz diyorum... Ben size bir din yaratipta, o yarattigim dinle tartismiyorummm...

Ben zaten var olan yuce islami anlatmaya calisiyorum.....!!!!!

Tabiki ayetleri oldugu gibi aktarmam lazim.. Tam tersi ayni sekilde aktarmazsam eger beni SUCLAYIN! cunki ozaman uyduruyorumdur..

Kaynak olamayan asli olmayan bilgi egridir, yalandir!!!

Sizede sastim dogrusu akil isimi dedikleriniz...

Ve eger birazicik dunerek okusaydiniz bunu cok iyi gorurdunuz...

Tartismanin alasini yaparim.. Ki zaten en buyugunu ayetleri vererek yapmaktir.. Dogru herzaman dogrudur...

Sizin gibi kendi fikirlerimi dusuncelerimi DIN yapmiyorum, ey karsidaki insan!!

Ben dinimi din olarak savunuyorum..

Hodri meydan...

Ben de onu diyorum iste, ayetlere/hadislere ulasmak mesele degil, onemli olan ondan ne anladigin ve neye karsi neyi savundugun. Sen bunu yapmadigin alt alta koyup teblig yapar gibi yazilar koydugun surece burada tartisan insanlar icin ne onemi / farki var ki?

Sitelerde Paylaş

Ben de onu diyorum iste, ayetlere/hadislere ulasmak mesele degil, onemli olan ondan ne anladigin ve neye karsi neyi savundugun. Sen bunu yapmadigin alt alta koyup teblig yapar gibi yazilar koydugun surece burada tartisan insanlar icin ne onemi / farki var ki?

Bakin ben ayetleri dusundurmek icin yolladim.. Eger azicik dusunebilen insan olsaydi.. Bana soru sorarak tartisma yaratirdi..

Ama yapmadi, burda kimse ayetten soru sormadi.. demekki ateistlik keyfi birsey.. Insanin fitratinda vardir merak.. Ama siz resmen inatcilik pesindesiniz..

Bile bile inkar bu sizin yaptiginiz, EGER MERAK EDIP SORMUYORSANIZ....

Inkar derken, yani herseyi inkar, kendi varliginin inkari.. Havanin, dunyanin varligina inkar,.. (say say bitmez..)

Ya cok merak ediyorum, Sizler namaz kilmaktan, abdest almaktan, kuran okumaktan mi useniyorsunuz???( sadece soru)

Eger o yuzdense ozaman burdan gidecegim soz...! SOZ GIDECEGIM!

Cunki bu resmen gafletin, adiligin, yuzkaraligin, degersizligin, gerizekaliligin, hatta cahilligin onde gideni demek...!

Ve benim zamanim cok degerli... Burada harcayamam.

Akli basinda insan zaten burada durmazda, benimkisi sirf kalpten gelen sesle.." belki, hani belki bir isik, ogras biraz" diyor..

Ama ben yoruldum, sadece bir baslik actim oraya herseyi yazacam.. oradaki yorumlar ne olur ona gore cekip gidecem..

Sizde mutlu olursunuz, bayram edersiniz...

KIMSE UZERINE ALINMASIN... EGER CEVAP EVET USENGECLIK ISE OZAMAN ALINABILIRSINIZ...!

Sitelerde Paylaş

Kişisel algılama. Babam trollük yapsa onu da sildirtirdim. Fikirleri ne kadar değerli olursa olsun.

Trol degilim, biliyorum diceksinizki alinganlik yapiyorsun.. hayir alinganlik degil. sizin ne demek istediginizi gayet iyi anliyorum..

Birsey daha, Babaniniza deger vermezsiniz, banami vereceksiniz...!

Bir insan kendi babasini aldirmiyorsa geriye herkez bostur, cunki ilk saygi anne babadan baslar. O bakimdan banami vereceksiniz ddedim..

Ben babami canim kadar cok annemide canimdan cok seviyorum.. Degil onlara sesimi yukseltmek, gonunllerini kirsam kendimden nefret ederim..

Degerlerimi ustun tutarim! Yaslilarima saygida kusur asla etmem, cunki atamiz koca ozumuzdur onlar..

Dinime laf ettirmem cunki dinim ebeddir...

Size gelince: Sizinde akliniz var. Hadi benimle birlikte dusunun:

1) Burada siz kabullenseniz ve kabullenmeseniz: bana ne olur???

2) Burada konussaniz konusmazsaniz: bana ne kari veya zarari olur??

Yani guzel kardesim, buraya sizi sIkmaya gelmedim.. Elime ne birsey gecer nede birsey kaybederim..

Sadece kufun yaninda kuf kaldikca kufden baska birsey olmaz ya: Ama bir toplumda herkez pis kokarda bir guzel kokan gelirse, o koku dagilir ortam guzel kokar

Benimkide bu son dedikelrim... Belki diyorum birazicik bir isik sacarim size dedim..

Ama farkindayim! Dinsizin kalbi bile merhamet ve sefkat doludur emmaaaaa Imansizin kalbine setrrr cekilmis.. Onunkisi tas, kati, katran gibidir..!

O yuzden sizinle daha ograsmicam... Sevinin gidecegim.. ! SIz dogruyu bulamicaksinizbelli, umarim dogru sizi bulur..

Cunki bu tartismalar bir yana inaniyorumki sizinde bir vicdaniniz vardir ( kalbiniz calismasa bile) ve mutlak bundan oturu bir iyilikte vardir..

Artik sadece hidayete gelirsiniz umarim demekten baska caremde kalmadi.. gule gule..

Sitelerde Paylaş

Sen kırmızı başlıklı kız ile sindrellaya iman etmedikçe kurtuluşa eremezsin.

Ve onlara iman etmedikçe benim gözümde kafirsin. Değersizsin.

Haşa tövbe!

Sen nasıl inkar edersin kırmızı başlıklı kızı?

Görmez misin kırmızı gülleri?

O güller onu tesbih eder.

Ya Sindrella?

Görmez misin volkanlardan fışkıran küller onu tesbih eder.

Ona işaret eder.

Ahlaksız seni!

İmansız kafir!

Yanacaksın cayır cayır.

SENINLE birdaha konusmicam, SANA yorum daha yapmicam.. Artik SEN ve SANA diyorum cunki artik SANA saygim kalmadi..

Sen ki bu kadar asagiladin, benim degerlerimi seninde degerlerin alt ust olsun!!!!

Sana aciyorum inan.. Masal diye tutturmussun.. Sanki karsinda cocuk var..

Kimse senin gibi cocukca konustumu etrafina bir bak!!! Burda beni sinir eden cok kisi oldu ama senin gibi sinir konusmadi hicbiri..

Sen HAYAL DUNYANDA YASAMAYA DEVAM ET!!! Beni etkeliemedin inan hic etkilemedin.. Dahada ograssan yine yapamazsin PLASTIK HAYATINLA!!

Umarim basina bir bela gelmeden su kufur dolu agzindan, su iki dudaklarindan bir destur, bir sehadet cikmayi nasip eder Allah..

Yazdiklarini oneme bile almiyorum... Seninkisine laf bulamiyorum..

Psikolojin bozuk senin.. valla bak!! Git baktir.. Yaninda olsaydim edindigim tecrubelere dayanarak diyroum, seninle dertlesir ben care arardim ama iste..

Ben senin gibi ucuruma inanmiyorum. Ben ucurumun kenarindan donulebilecegine inaniyorum..

Sana kizmiyorum!! Sana uzuluyorum!!! Yemin ederim bak!

Sanada gule gule...

Sitelerde Paylaş

SENINLE birdaha konusmicam, SANA yorum daha yapmicam.. Artik SEN ve SANA diyorum cunki artik SANA saygim kalmadi..

Sen ki bu kadar asagiladin, benim degerlerimi seninde degerlerin alt ust olsun!!!!

Sana aciyorum inan.. Masal diye tutturmussun.. Sanki karsinda cocuk var..

Kimse senin gibi cocukca konustumu etrafina bir bak!!! Burda beni sinir eden cok kisi oldu ama senin gibi sinir konusmadi hicbiri..

Sen HAYAL DUNYANDA YASAMAYA DEVAM ET!!! Beni etkeliemedin inan hic etkilemedin.. Dahada ograssan yine yapamazsin PLASTIK HAYATINLA!!

Umarim basina bir bela gelmeden su kufur dolu agzindan, su iki dudaklarindan bir destur, bir sehadet cikmayi nasip eder Allah..

Yazdiklarini oneme bile almiyorum... Seninkisine laf bulamiyorum..

Psikolojin bozuk senin.. valla bak!! Git baktir.. Yaninda olsaydim edindigim tecrubelere dayanarak diyroum, seninle dertlesir ben care arardim ama iste..

Ben senin gibi ucuruma inanmiyorum. Ben ucurumun kenarindan donulebilecegine inaniyorum..

Sana kizmiyorum!! Sana uzuluyorum!!! Yemin ederim bak!

Sanada gule gule...

Rabbim Kırmızı başlıklı kızdan, onun elçisi alemlerin güneşi Sindrellanın yüzü suyu hürmetine dilerim ki sen de bir gün gerçek ilah olan Kırmızı başlıklı kızı ilah kabul edersin ve bu kafirlikten kurtulursun.

Bilmez misin sen, nine Kırmızı başlıklı kızın gösterdiği yoldan kurda uyup saptığında başına neler geldi?

Nine, kurda uyup sapıtanlardan oldu ve akıbeti kurdun midesinde son buldu.

Sana acıyorum.

Kırmızı başlıklı kızın gazabından korun. Ve ona iman et.

Kurtuluşa erenlerden ol.

Sapıtanlardan değil.

İnkarcılar için yaşasın kurdun midesi, kurda uyan senin gibilerin sonu orasıdır.

Kırmızı başlıklı kızın laneti senin üzerine olsun.

Pis kafir!

Bir daha dinime laf atma!

Biraz saygılı ol!

Sitelerde Paylaş

O yuzden dusunun.. Bakin musluman olun demmiyorum, namaz kilin demiyorum, onu bunu yapin demiyorum!

SADECE DUSUNUN DIYORUM..

burda degil oturun sakin sakin havaya bakarkenmi bilmem ne yaparken sakin dusunun... Yatarken dusunun..

Bir yakininiz olurken dusunun..

Ne saniyorsunuz omur boyu yasayacaginiza mi???

Bakin ben ayetleri dusundurmek icin yolladim.. Eger azicik dusunebilen insan olsaydi.. Bana soru sorarak tartisma yaratirdi..

Ama yapmadi, burda kimse ayetten soru sormadi.. demekki ateistlik keyfi birsey..

Verdiğin ayetleri okudum. Düşündüm. Bir daha düşündüm.

Acaba bir açık bulabilir miyim diye aradım taradım. Yok.

Yüreğim bir tuhaf oldu.

Allah'tan uzak kaldığım günlerime lanet okuyorum.

Meğer ne büyük bir boşluk içindeymişim.

Ayetler aklımda yankılanıyor sürekli.

iki lokma bir şey yiyeyim dedim, boğazımdam geçmedi bir türlü.

2,5 saattir ağlıyorum.

Allah senden razı oldun kardeşim.

Sitelerde Paylaş

Dürüst olayım. Trollük yapman umurumda değil. Umrumda olan, benim yapıştırdığım bir iletinin üzerine onlarca gereksiz iletiyle konuyu dağıtmandır. Süper ahlaklı davranmam, herhangi bir başlık altında konuyu dağıtan, Kuran ayetleri yapıştıran birine ilişmem. Ancak benim iletimin üstüne, üstüne üstlük Avustralyalı new müslümanı filan yapıştırırsan, tepki veriririm. Ben doğal güdümle kendi emeğimi, koruyorum o kadar. Hiç güceme kırılma.

tarihinde Temple Grandin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu arada, verdiğim metafor feyz alınacak bir "sırlar dünyası" hikayesi sanıldığı için (belki de gerçekten ona dönüştüğü için), düzleştirerek tekrar yayımlıyorum.

Yaşam, ölüm ve sonrası (?!)

Piyanist: yaşayan birey, biyolojik varlık.

Piyano: öteki canlılar

Müzik: canlılar arası etkileşmeler ve uyararanlar

Konser(ler): biyolojik varlığın süresi, ömür.

Pitanist, tek bir konser vermez. Uyuyup, uyanıp, sık sık işe gider gibi yapar bunu.

Yaşanan süre, ömür; piyanistin tüm çalışma saatlerinin toplamıdır.

Ancak, konserler dışında da piyanistin bir hayatı vardır. Bunun altmetni ise "ahiret" bildiğiniz "ölüm sonrası" kavramıdır. Aslında gördüğünüz gibi, konserden önce yada sonra değil, onunla iç içedir.

Sitelerde Paylaş

Bu arada, verdiğim metafor feyz alınacak bir "sırlar dünyası" hikayesi sanıldığı için (belki de gerçekten ona dönüştüğü için), düzleştirerek tekrar yayımlıyorum.

Yaşam, ölüm ve sonrası (?!)

Piyanist: yaşayan birey, biyolojik varlık.

Piyano: öteki canlılar

Müzik: canlılar arası etkileşmeler ve uyararanlar

Konser(ler): biyolojik varlığın süresi, ömür.

Pitanist, tek bir konser vermez. Uyuyup, uyanıp, sık sık işe gider gibi yapar bunu.

Yaşanan süre, ömür; piyanistin tüm çalışma saatlerinin toplamıdır.

Ancak, konserler dışında da piyanistin bir hayatı vardır. Bunun altmetni ise "ahiret" bildiğiniz "ölüm sonrası" kavramıdır. Aslında gördüğünüz gibi, konserden önce yada sonra değil, onunla iç içedir.

Sen benim kastettiğim konseri anlamadın.

Müzisyenden piyanoya herşey bilinci oluşturan mekanizmalardır.

Aynen bir arabanın yakıt deposu, pistonları, motoru, dişlileri vb sistemle ortaya çıkan hareket gibi.

Araba dururken var mı o hareket?

Hayır, o hareket belirli bir mekanizma çalışınca ortaya çıkıyor.

Senin dediğin, ölümden sonra hayatın devam etmesi saçmalığına gelirsek;

Sen diyorsun ki, motorsuz, yakıt deposuz, pistonsuz, tekerleksiz, kaportasız, kısca her parçası zarar görmüş ve yokolmaya yüz tutmuş bir arabanın hareket edeceğini söylüyorsun.

Arkadaşım bu felsefe değil ki.

Bu bir gerçek.

Sen yersin içersin yakıt alırsın

Bu yakıt pistonları harekete geçirir.

Bu pistonlar motoru çalıştırır.

Sistem sürekli çalışarak bir enerji bir hareket oluşturur.

Benim verdiğim müzisyen örneği de buydu.

Sahnede tüm konser öğeleri sahneden çekildiğinde konser devam edemez.

Müzik biter.

Arabada da parçalar olmadan hareket üretilemez.

Bilinç o sistemde üretildiğine göre, sistem çalışmazken o nasıl üretilir?

Bazen gerçekten orta çağdaki gibi derinin altında ruhları olduğunu sanan adamlar gibi konuşuyorsunuz ama artık biliniyor bu.

Şimdi bu iddiayı yaptığına göre adam gibi, dürüstçe, bilinç üretiminin nasıl ve neyle devam ettiğini teknik olarak açıkla.

Sitelerde Paylaş

"Ölümden sonra hayat nasıl olabilir, açıkla" diyorsun. Bense başından beri, ölümden sonra hayat olmadığını sana ve tüm forum camiasına anlatabilmek için çırpınıyorum. (En azından benim çıkarımımın bu olduğuna).

Ben, teist argümanlarını sizlere bilime bulanmış olarak sunmak için burada değilim. Zaten, bilim bu konjonktürde ölüm ötesinden taraf değil, ölüm ötesinden taraf olanlar maalesef şarlatanlar, çünkü bilim tekeli, insanlara başka yol bırakmamış.

Ben, başka açılardan da düşünmenizi istiyorum, bunun için ortaya, kendimce matematik temelleri olduğuna tatmin olduğum fikirler ortaya atıyorum. Kendimce, bunların doğru olması gerektiğine gönülden inanıyorum, ancak bunları sizlere dayatmıyorum. Yalnızca üzerinde düşünmenizi rica ediyorum.

Sahnede tüm konser öğeleri sahneden çekildiğinde konser devam edemez.

Müzik biter.

Arabada da parçalar olmadan hareket üretilemez.

Bilinç o sistemde üretildiğine göre, sistem çalışmazken o nasıl üretilir?

Bazen gerçekten orta çağdaki gibi derinin altında ruhları olduğunu sanan adamlar gibi konuşuyorsunuz ama artık biliniyor bu.

Sen konseri, otomobil haraketini bilince benzettin. Ben bilincin böyle rastgele tanımlanmasına karşıyım. Ben konseri hayat belirtilerine, ömüre benzettim. Bu, daha ölçülebilir, makul bir benzetme. Çünkü canlılık; hayat, hareket üretir, etkileşim yaratır ancak "bilinç yaratır mı yaratmaz mı" bu halledilmemiş bir tartışmayken, böyle bir metaforu kuramam. Ben otomobilin haretini değil, sürücüsünü bilince benzetiyorum. Müziği değil, piyanisti bilince benzetiyorum.

Sitelerde Paylaş

vahsis eğer ateistsen ben sana ne olacağını söyliyeyim...sonsuza kadar cehennemdesin arkadaş.. :D

tabi sen ahirete de inanmıyorsun orası ayrı o yüzden endişe etme ölünce görürsün....

"Allah'a inanmayanlar cehennemliktir..Allah'a inanan bir kimse ne kadar günahı olursa olsun günahlarını cehennem de çektikten sonra eninde sonunda cennette kavuşacaktır." yani en azından ben böyle biliyorum...

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Bu formda ilk kez yazıyorum, çok şükür Ateiste değilim ve Müslümanım, dolayısıyla ölümden sonrasını düşündüğümde sizin kadar korkmuyorum da, size de müslüman olmayı tavsiye ederim, hatta müslüman olmanızı ölümden sonrasından olacaklara yönelik korkunuzu yenmeniz için değil, doğrunun ancak ve ancak İslam olması sebebiyle, müslüman olmanızı temenni etmemdendir.

Şimdi bazı arkadaşların yazdığı gibi Ateizme göre öldükten sonra uyumayacaksınız arkadaşlar, resmen yok olacaksınız, yok ben öldükten sonra uyuyacağım diyorsanız, ateizme inanmıyorsunuz demektir, çünkü uyumakta bir yaşam biçimidir, eğer ateizme inanıyorsanız uyuyacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz, diğer taraftan bir şarkıda hayal edildiği gibi çiçekte olmayacaksınız, zira çiçekte olsanız, pek fazla bir şey değişmeyecek, şuan hissettiklerinizin hiçbirini hissetmeyecekseniz, sözde çiçek olduğunuzda.

Bence Ateist olmak imkansızı başarmak (ters açıdan), zira şuna kesinlikle inanıyorum ki, her insan aslında Allaha inanır, fakat ateistler bu içlerinin derinliklerindeki insan olmaktan kaynaklanan bu inancı gizliyorlar, bir bakıma kendilerini kandırıyorlar.

Ayrıca arkadaşlardan biri insan basit bir varlık demiş, fakat yanılmış, insan basit değil, bir kaç yönden güçsüz bir varlıktır, Allah insanı kendisini tanıması ve yanlız ona ibadet etmesi için yaratmıştır. Hatta sadece dünya için çalışmak içinde yaratmamıştır. Temel var ediliş nedeni kendisini tanımak oluncada, kendisini inkar ettiğinde yani, ateist olduğunda ise en büyük günahlardan birini işlemiş oluyorsun, çünkü var oluş sebebinin tam tersi bir fiili işliyorsun, bütün alemlerin rabbine sırtını dönüyorsun. Ateistler niçin ateist oluyorlar, çünkü Allahı tanımıyorlar, Allah hakkındaki eksik bilgileri nedeniyle de güya dinde eksiklikler buluyorlar. Mesala bir başka forumda okumuştum. Diyor ki Allahın izni olmadan hiç bir şey olmuyorsa insanlar neden günah işliyorlar, Allah mükemmel insan yaratamaz mı vs, vs. Evet Allahın izni olmadan hiç bir şey olmaz ama insan günah işlemek istediğinde de Allah buna her zaman karşı koymaz, çünkü insan imtihan edilmektedir, Allah o kişiyi zorlasa günah işlemesine mani olsa imtihanın anlamı kalmazdı, hatta Allah kişi çok ısrarcı olursa çok büyük günah işlemesine de enğel olmayabilir. Bu onun izni olmadan hiçbir şey olmayacağı kuralını değiştirmez. Şimdilik bu konu ile ilgili olarak bu kadar, sayğılar sunarım.

Sitelerde Paylaş

şimdi biz nasıl olduk..

inorganik maddelerden organik moleküllere ordan bakteri bitki heyvan ve insan ...

şimdi ölünce nolcek...

tamemn toprğa karışıp önce kurtlanıp havan sonra bitkilere besin sonrada bkaterilere karışp inorganik bileşenlerimize kadar ayrılacağız...

ondan sorna yine yeni yeniden siklusumuza devam edip gideceğiz...

önceden nasıl dirildiysek sonra da öyle dirilip geleceğiz...

Sitelerde Paylaş

Diyelimki inorganik maddelerden yeniden organik madde oldun, imkansız gerçi de bu oluşan yeni şeyin sen olma ihtimali nedir ? Sen toprak olduktan sonra yani inorganik madde olup, tuzlarına kadar ayrıldıktan sonra sonra çiçek olacaksın sizin felsefenize göre çiçeği inek yiyecek ineği adam yiyecek sonra adamın spermi olacaksın ondan sonrada yeni bir insan değil mi, sen buna inanıyormusun ? Yada kaç kişi yeniden böyle canlanmış, ya da diğer sorum insanlar böyle tekrar dünyaya geliyorlarsa önceki yaşantılarını niye hatırlamıyorlar, diyelim ki yaşadılar fakat hatırlamıyorlar, hatırlanmamış geçmişin ne anlamı var ? İnansanız da inanmasanız da öldükten sonra yaşayacaksınız, size bu benim bir müjdem olsun, ama nasıl yaşayacağımızı Allah bilir ?

Sitelerde Paylaş

Diyelimki inorganik maddelerden yeniden organik madde oldun, imkansız gerçi de bu oluşan yeni şeyin sen olma ihtimali nedir ? Sen toprak olduktan sonra yani inorganik madde olup, tuzlarına kadar ayrıldıktan sonra sonra çiçek olacaksın sizin felsefenize göre çiçeği inek yiyecek ineği adam yiyecek sonra adamın spermi olacaksın ondan sonrada yeni bir insan değil mi, sen buna inanıyormusun ? Yada kaç kişi yeniden böyle canlanmış, ya da diğer sorum insanlar böyle tekrar dünyaya geliyorlarsa önceki yaşantılarını niye hatırlamıyorlar, diyelim ki yaşadılar fakat hatırlamıyorlar, hatırlanmamış geçmişin ne anlamı var ? İnansanız da inanmasanız da öldükten sonra yaşayacaksınız, size bu benim bir müjdem olsun, ama nasıl yaşayacağımızı Allah bilir ?

böyle olacağımıza inanıyormusun demişsin...

ahan gözümüzün önünde olup duran olay bu değil mi...

bundan yüz senen önce ben inorganik moleküller halindeyim...

şimdi bak ne güzel yazan konuşan yaşyan biriyim...

ölünce gine cansız maddelere dönüp sonra aynı sirkülasyona gireceğiz...

sonra yine yşayan biri olacağız...

eskiyi hatırlamak çok da gerekli değil...

yaşamak güzel...

eskiyi hatırlamasak da olur...

ama birisi hatırlaayıpta anlatırsa dinleriz...

eskiden şöyle yapmışız böyle yapmısşız filan diye dinleyip öğreniriz...

ama o kadar yani...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...