Jump to content

Emekli Öğretmenin Öldürülmesi Olayında Cübbelinin Yorumlarını Okuyunca

Recommended Posts

Müslümanlığın kendisi faşizmmiş. Çok ürkütücü.

Facebookta da bir arkadaş Emekli Öğretmenin öldürülmesi olayının ardından şöyle yorum yapmış:

"Ey kamu malına zarar verenler, Allah sizden ve sizin düşüncenizden bizleri korusun"

Ayyy iğreniyorum ya.

Müslümanlığın kendisi cahillik, kendisi faşistlik.

Tiksiniyorum artık.

tarihinde inevitable tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dinin amacı budur zaten.Devlete itaat ettirmek.Aynı şekilde milliyetçilik de aynı amaca hizmet eder.Devlet bir canavardır ve kitleleri kontrol etmek için hiçbir kirli yöntemi kullanmaktan çekinmez.bakınız imzam.

Ama ben milliyetçiliği anlıyabiliyorum, solculuğu da anlıyabiliyorum. Bu kavramlar bence insanlıktan çıkmaya yetmez. Bence işin içine Din girince, Allah girince canavarlaşıyorlar.

Mesela aynı arkadaş, Polis minübislerini yumruklayan ülkücüler için de "Devletin polisine neden şöyle böyle yapıyorsunuz" diye yorum yapmış.

Benim de düşüncem şu: "Ya arkadaş sen ülkücü değilsin belli. Bırak adamların bir acısı var ki polisin minübislerini yumruklamışlar. Polis Allah mı eleştirilemez mi?

Ama dedin doğru.

Ben her fikri teorik planda insancıl anlıyabiliyorum.

Ama o fikrin kitlesi faşist oluyor.

Bir de şunu isterim:

Devlet ya da Milliyetçilik ya da her türden ideoloji, Irkçılık ile soykırım yapmak hariç bence suç değildir.

Örneğin MHP'nin de belli bir siyasal ideolojisi var.

Bizim bu adamları da anlamamız lazım.

Milli görüşü de anlamamız lazım.

Komünistleri de anlamamız lazım.

Hiçbirini tehtit olarak görmemeliyiz.

Ancak bunların kitleleri söz konusu olunca o zaman işler tehlikeli oluyor.

Bir de anlıyamadığım bir nokta:

Bu insanlardan en ileri görüşlü en tolerasnlı isnanların Komünistler olması lazımken,

Nasıl oluyor da militanca hareket edip insanların gözünde kendi fikirlerinden korkutuyorlar.

Mesela komünistler neden polise karşı çok hırçın.

Sitelerde Paylaş

Ama ben milliyetçiliği anlıyabiliyorum, solculuğu da anlıyabiliyorum. Bu kavramlar bence insanlıktan çıkmaya yetmez. Bence işin içine Din girince, Allah girince canavarlaşıyorlar.

Bir milleyçi şunu düşünmez.

Ben milliyetçiyim öbür dünyada bana tomurcuk verilecek bu yüzden.

Bir solcu şunu düşünmez.

Ben solcuyum öbür dünyada bana tomurcuk verilecek bu yüzden.

Ama bir dindar şöyle düşünür.

Ben dindarım öbür dünyada bana tomurcuk verilecek bu yüzden. :)

Bu herşeyi açıklıyor.

Yehova şahitleri nasıl kan almayıp ölüyorlarsa.

Bunlarda öyle , birisi öldürülse bile bu allah için öldürülmüşse iyidir. Zira allaha karşı gelirsen ısırır.Aman ha!

Ben bunlara hasta diyince tepki gösteriyordunuz.

Şimdi bir daha bakın.

Din insana akıl mantık dışı olan herşeyi yaptırma yetkisine sahiptir.

Ama milliyetçilik solculuk falan bunu yaptırmaz.

Sitelerde Paylaş

Din veya milliyetçilik/vatanseverlik olmazsa devlet halk karşısında çok güçsüz bir konuma düşer.Yanı olması gereken yere iner.Ama buna izin vermez.İlkokuldan itibaren din ve milliyetçilik pompalanır,medya tarafından pompalanır,beyni yıkanmış toplum bu fikirler kendininmiş gibi birbirine pompalar.Bunun sebebi aykırı seslerin çıkmasını önlemek,devletin yaptığı pisliklere halkın sesini çıkarmamasını sağlamak,savaş zamanında kendini ölüme atacak kitleleri hazırlamaktır.

Bir de anlıyamadığım bir nokta:

Bu insanlardan en ileri görüşlü en tolerasnlı isnanların Komünistler olması lazımken,

Nasıl oluyor da militanca hareket edip insanların gözünde kendi fikirlerinden korkutuyorlar.

Mesela komünistler neden polise karşı çok hırçın.

Komünistlerin ileri görüşlü olduğu falan yoktur.Komünizm/sosyalizm başarısızlığı kanıtlanmış bir ideolojidir.Aslında onların olmak istediği şey anarşist olmaktır ama bunun için yanlış yolu seçiyorlar.Realist olmak lazım.komünizmin şu çağda kimseye hiçbir faydası olamaz.onun dışında tkp'li gençlerin büyük çoğunluğunun boş olduğunu ve kalıplaşmış birkaç slogandan başka bir şey bilmediğini de gözlemledim.En önemlisi kesinlikle toleranslı değiller.Yine ülkücülere tercih edilebilir,en azından ülkücüler gibi devletin bekçi köpekliğini yapmıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Ben bunlara hasta diyince tepki gösteriyordunuz.

Şimdi bir daha bakın.

Din insana akıl mantık dışı olan herşeyi yaptırma yetkisine sahiptir.

Ama milliyetçilik solculuk falan bunu yaptırmaz.

Milliyetçilik, solculuk yaptırmaz belki ama aşk yaptırır, bu da benim imzada var.

O yüzden milletime aşığım diyenden veya birisi ben ateistim diyor ama

gerçeğe aşığım gibi cümleler kuruyorsa ondan bile korkacaksın :)

Sitelerde Paylaş
Bunlarda öyle , birisi öldürülse bile bu allah için öldürülmüşse iyidir. Zira allaha karşı gelirsen ısırır.Aman ha!

Bir milliyetçi de vatan için millet için öldürüyorsa iyidir.Hiçbir milliyetçi savaşı cinayet olarak görmez.

Dinci dinime saldırıyorlar der öldürür,miliyetçi vatanıma saldırıyorlar der öldürür.

Sitelerde Paylaş

Dinci birinin bugün devletten yana olmasının sebebi devletin kendi ideolojilerine yakın olmasındandır.

Hükümet onlardan olduğundan, devlete yapılan protestoları kendisine yapılmış sayar.

Ama daha dün bunlar devletin en büyük düşmanlarıydı.

Ülkücüler de bugün devlete, polise karşılardır; çünkü devlet kendi ideolojilerinden değildir.

Sitelerde Paylaş

Dinci birinin bugün devletten yana olmasının sebebi devletin kendi ideolojilerine yakın olmasındandır.

Hükümet onlardan olduğundan, devlete yapılan protestoları kendisine yapılmış sayar.

Ama daha dün bunlar devletin en büyük düşmanlarıydı.

Ülkücüler de bugün devlete, polise karşılardır; çünkü devlet kendi ideolojilerinden değildir.

Nasıl ya?

Devlet Dincilere yakın ama ülkücülere yakında değil mi?

Bu yorumlar çoook çook gerçeklikten uzak yorumlar bence.

Ülkede PKK dışında devleti kendisine yakın görmeyen bir grup yok. Çünkü devletin rejimiyle barışık insanlar.

Ayrıca ben kancı, tankçı, topçı bir insan da değilim.

PKK'nın silah bırakması için Avrupa düzeyinde gerekli demokratik adımlar atılsın.

Ama bu Devletin kontrolünde olacak.

Devletin bütün kurumlarının kontrolünde TSK'nın onayında olacak.

Sitelerde Paylaş

Bir milliyetçi de vatan için millet için öldürüyorsa iyidir.Hiçbir milliyetçi savaşı cinayet olarak görmez.

Dinci dinime saldırıyorlar der öldürür,miliyetçi vatanıma saldırıyorlar der öldürür.

Bir milliyetçi adam öldürmek karşılıgında hapise girecekse , büyük bir ihtimalle bunu yapmaz.

Ama devleti onaylıyorsa , pkk lı birisini öldürdüğü için vicdan azabı duymaz.

Dinciler , dinleri istiyorsa hapise girmeyi göze alabilirler.

Devlete karşı gelmeyide.

Çünkü öbür dünyada karşılıgını alacağını düşünür.

Ayrıca Türkiyede mhp ciligi milliyetçilik olarak görmemek ile beraber , mhp din ile girişik bir yapıdadır. Yani şehidlik kavramı gibi şeyleri tanır ve kutsal kabul ederler. Bi nevi islam-Türk sentezi yapma çabası vardır ki saçmalarlar.

Sitelerde Paylaş

Nasıl ya?

Devlet Dincilere yakın ama ülkücülere yakında değil mi?

Bu yorumlar çoook çook gerçeklikten uzak yorumlar bence.

Ülkede PKK dışında devleti kendisine yakın görmeyen bir grup yok. Çünkü devletin rejimiyle barışık insanlar.

Ayrıca ben kancı, tankçı, topçı bir insan da değilim.

PKK'nın silah bırakması için Avrupa düzeyinde gerekli demokratik adımlar atılsın.

Ama bu Devletin kontrolünde olacak.

Devletin bütün kurumlarının kontrolünde TSK'nın onayında olacak.

Sen yanlış anlamışsın. Devlet derken hükümeti kastediyorum.

Bugün devletin valileri, kaymakamları, polisi AKP için çalışıyorlar.

Devletin tepesindeki AKP devletin tüm kurumlarını ele geçirmedi mi?

Bugün AKP karşıtları bu duruma karşılar. Rejime değil, cumhuriyete değil. (Tabii bazı AKP karşıtları rejime ve cumhuriyete de karşılar.)

Ben rejimi kastetmiyorum. Bugün AKP bile rejime karşıdır.

PKK'nın devlete karşı olmasıyla ülkücülerinkini aynı kefeye koyma.

Ülükücüler de PKK'ya verilen tavizleri, azmalarını hükümete bağlarlar.

Ben ülkücü değilim bu arada yanlış anlaşılmasın.

Sitelerde Paylaş

"Rehberimiz kuran, hedefimiz turan" diyen topluluğu iyi göstermeye çalışmanız yanlış olur onu belirtmek isterim. Mhp içinde az sayıda dinsiz vardır. Geri kalanı ansızın ümmetçi bile olur milliyetçiliği koruyarak ama ileride torunları asimile olup resmen islamcı ve milliyeti reddedip dini bayrak altında toplanmak isteyebilir.

Sitelerde Paylaş

Sen yanlış anlamışsın. Devlet derken hükümeti kastediyorum.

Bugün devletin valileri, kaymakamları, polisi AKP için çalışıyorlar.

Devletin tepesindeki AKP devletin tüm kurumlarını ele geçirmedi mi?

Bugün AKP karşıtları bu duruma karşılar. Rejime değil, cumhuriyete değil. (Tabii bazı AKP karşıtları rejime ve cumhuriyete de karşılar.)

Ben rejimi kastetmiyorum. Bugün AKP bile rejime karşıdır.

PKK'nın devlete karşı olmasıyla ülkücülerinkini aynı kefeye koyma.

Ülükücüler de PKK'ya verilen tavizleri, azmalarını hükümete bağlarlar.

Ben ülkücü değilim bu arada yanlış anlaşılmasın.

Sen ülkücüsün demedim ki ben?

Ayrıca olsan ne olur? :)

Bir insan BDP'ye oy veriyorsa bile bence kınayamassın.

Her şey olsun.

Ama kontrollü olsun.

Devletin kontrolünde olsun.

Her şey talep edilsin,

Ama ayaklanma çıkarmadan.

Anlaşa anlaşa.

TSK'ya karşı demokrasi olmaz.

Yargıya karşı demokrasi olmaz.

Sistem zaten yavaş yavaş demokrasiye doğru evriliyor.

Ayrı ayrı gruplar kafasına göre iş yapmasın.

Protestoları kastetmiyorum, protestolar aşırıya kaçmadan olsun.

Ama bu ülkeyi ilgilendiren her şey TBMM'de görüşülsün.

Sitelerde Paylaş

"Rehberimiz kuran, hedefimiz turan" diyen topluluğu iyi göstermeye çalışmanız yanlış olur onu belirtmek isterim. Mhp içinde az sayıda dinsiz vardır. Geri kalanı ansızın ümmetçi bile olur milliyetçiliği koruyarak ama ileride torunları asimile olup resmen islamcı ve milliyeti reddedip dini bayrak altında toplanmak isteyebilir.

Bence yanılıyorsun.

Onların da protesto edip kendi fikirlerini aşkla savunmaya ihtiyaçları var.

Ülkede Nazi grubu bile olsun.

Bir takım tutma gibi, bir müzik tarzı gibi.

Ülkenin TSK'sı çok güçlü olursa,

Her şey TBBM'de demokratik yollarla rahat rahat konuşulur.

Ülkücü de olsa o insan kendi varoluşunu öyle yaşıyor. Ne yapalım?

Aynısı Kürtler için de geçerlidir.

Devletin bu grupları birbirine kırdırmaması lazım.

TSK ve polis taraf olmamalı.

Bizim bir probelemimiz TSK gaza gelip taraf oluyor.

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar konu ne,emekli öğretmen mevzusu ne,başından bi anlatıversenize şahsen ben bilmiyorum :huh:

Hopa da ölüdürldü ya sis bombasıyla. <_<

Komediye bak ya polis kendi vatandaşını öldürüyor!

Sitelerde Paylaş

Hopa da ölüdürldü ya sis bombasıyla. <_<

Komediye bak ya polis kendi vatandaşını öldürüyor!

Adam kalp krizi geçirip öldü. Neymiş biber gazından olmuş. Buda bahanesi oldu işte

kimse koruma görevlisinin yağun bakımda hayat mücadelesi verdiğini söymiyor.

ama mevzu kendi ideolojisine yakın birinin başına iş gelince ortalığı birbirine katıyorlar.

Bu ne aşşağılık bir çifte standarttır.

Sitelerde Paylaş

Milliyetcilik totaliter rejimler tarafindan halka empoze edilir. Bu oyle yogun yapilirki bunun aksini dusunemez hale geliriz.Amac ulkeyi dis dunyadan koparmak, ic somurge haline getirmek ve elit azinlik iktidara devam edebilmektir.

Milliyetcilik bu baglamda cok sakincilidir ama daha da kotusu ise bir ulkede devamli surette, 'onemli olan devletin bekasidir, vatanin butunlugudur' gibi seyler vugulaniyorsa orada acik fasizm var demektir. Bireyler, insan haklari devletin otoritesi karsisinda onemsizdir. Devletin guvenligi icin milyonlarca Ermeni, Kurt oldurulebilir, insanlar bunu makul bir savunma gibi kullanabilirler. Cocukken varligimizi Turk varligina arman ettigimizi, onu ozumuzden cok sevdigimizi tekrar tekrar soyletirler. Dedigim gibi, amac devleti korumaktir, insanlarin bu rejimde degeri yoktur

Sitelerde Paylaş

Milliyetcilik totaliter rejimler tarafindan halka empoze edilir. Bu oyle yogun yapilirki bunun aksini dusunemez hale geliriz.Amac ulkeyi dis dunyadan koparmak, ic somurge haline getirmek ve elit azinlik iktidara devam edebilmektir.

Milliyetcilik bu baglamda cok sakincilidir ama daha da kotusu ise bir ulkede devamli surette, 'onemli olan devletin bekasidir, vatanin butunlugudur' gibi seyler vugulaniyorsa orada acik fasizm var demektir. Bireyler, insan haklari devletin otoritesi karsisinda onemsizdir. Devletin guvenligi icin milyonlarca Ermeni, Kurt oldurulebilir, insanlar bunu makul bir savunma gibi kullanabilirler. Cocukken varligimizi Turk varligina arman ettigimizi, onu ozumuzden cok sevdigimizi tekrar tekrar soyletirler. Dedigim gibi, amac devleti korumaktir, insanlarin bu rejimde degeri yoktur

Sonuna kadar katılyorum.

Bence sistemin içindeki herkesin beyni yıkalı. Onlara değil, kafalarının içindeki fikirlere güvenemeyiz. O fikirler yüzünden onlara da güvenemeyiz. Aslında onların iyiliği için de onlara güvenmemeliyiz.

Ben TSK'daki subayların çoğunun Ateist olmadıkalarını düşünyorum. (Başbuğ ağlama duvarı örneği)Ateist olsalar hafif nihilizm ile küçükken beyinlerinde oluşturulan bütün inşaayı yıkarlar.

Atatürk, "Ben size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum" emrini ateist biri olsaydı veremezdi.

Sistemideki herkesten şüphelenmemiz gerekiyor ve sonra eleştirilerimizi tekrar yapmamaız gerekiyor.

Bir TKP'li arkadaşa Dinleri eleştirdim. "Yoo o kadar da değil, o zaman bizim davanın da anlamı kalmıyor abi!" dedi.

Çünkü Dinleri eleştirse verdiği sosyalist mücadelenin de bir anlamının olmadığını anlayacak. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...