Jump to content

Erdoğan, Neden TV'de Kılıçdaroğlu'nun Karşısına Çıkamıyor?

Recommended Posts

Lafı hiç dolandırmadan söyleyelim:

Çünkü madara olmaktan korkuyor.

Bazıları buna Erdoğan'ın kibirli olmasını falan gösteriyor ama gerçek neden bu değildir.

Kılıçdaroğlu "İstediğin kanalda karşıma çık; senin dişlerini sökeceğim" diyor. "İstersen bütün Bakanlar Kurulunu da yanında getir, ben tek başıma olacağım" diyor.

Erdoğan'ın tabiatındaki birinin, o delikanlılık söylemlerine, o öfkeli tavırlarına bakarak bütün bu meydan okumalara "Hadi gel lan" demesi beklenirken köşe bucak kaçması nedensiz değil.

Çünkü:

AKP ve hükümetin çalışmalarını Erdoğan değil, partideki bir kadro yürütüyor.

Egemen Bağış: ABD'nin AKP ve hükümet içindeki komiseri. Dış politika ondan soruluyor.

Cemil Çiçek: Fiili başbakan. Hükümet çalışmalarını o yürütüyor.

Beşir Atalay: İçişleri bakanı. Polis örgütünü 'İmamın Ordusu'na çeviren isim.

Burhan Kuzu: Hukuk düzenini değiştirmek, adalet örgütünü tamamen teslim almak onun eseri.

Mehmet Şimşek: Majesteleri Kraliçe'nin hükümetteki temsilcisi. Her kararı İngiltere üzerinden ABD'ye onaylatır.

Amerikalı danışmanlar: Seçim propagandasını yürütmek onların işi.

Peki, Erdoğan ne yapıyor? Hemen hemen hiçbir şey.

Sıkıştırılıp sıkıştırılıp tek sayfaya düşürülmüş raporları bile okumaz. Bakanlar Kurulu toplantılarını çoğu zaman yarıda bırakarak çıkıp gider. Alınan kararlar sadece imza için önüne götürülür; o da imzalar.

Kılıçdaroğlu, Aşil'in topuğunu bulmuş görünüyor. Onun için bastırdıkça bastırıyor. Erdoğan bu altyapısı ile, Dengir Mir Mehmet Fırat ve Melih Gökçek'in durumuna düşmemek için kaçıyor. Olay bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş

Hesabını veremeyeceği o kadar çok şey var ki, nasıl çıksın?!

Kendi taraftarlarının karşısında camdan okuyup atıp tutmak kolay.

Arada bir de yandaş programcının karşısına çıkıp kolay soruları yanıtlayarak durumu idare ediyor.

Kendisi muhalefette olsaydı da, iktidar partisinin lideri bunu yapsaydı, kimbilir ne delikanlılık taslardı. :)

Sitelerde Paylaş

Başbakan'ın oğlu bedelli askerlik yaptı bu suç değil aslında.Ürdün'e gitmişken kızının davetiyesini vermekte suç değil.

Ama ETİK değil.Etik olmayan şeylerin sürekli olarak icra edilmesi de kabak tadı veriyor.Devlet adamlığı ciddiyetine yakışmıyor.

Başbakan bu konuda çok vukuatlı biri.Utancından çıkamıyor belki de bunlar dillendirileceği için.

Sitelerde Paylaş

RTE'nin bırakın Kılıçdaroğlu'nun karşısına çıkmayı, yandaş olmayan bir gazetecinin karşısına çıkabilir mi?

Kılıçdaroğlu bunu yaptı ve başarılı oldu. TRT'de kendisine karşı 5 gazetecinin karşısına yürekli bir şekilde çıktı ve tüm zıt-tuzak sorulara tutarlı yanıtlar verebildi.

KEMAL BEY, YANDAŞLAR VE ERDOĞAN’IN ÖFKESİ

Sitelerde Paylaş

CHP nin ve MHP nin kalıplaşmış bir oy potansiyeli var.

Laiklik tehlikesinden beslenen bir CHP, PKK dan beslenen bir MHP ve bu 2 partinin oyu şuanda en alt barajda. Yani Kılıçdaroğlu ne yaparsa yapsın ben çekiliyorum yerime bizim mahallenin bakkalı Nedim abi sizin yeni liderinizdir de dese CHP nin oyu düşmez. Aynısı MHP için de geçerli.

Ama RTE nin durumu böyle değil.

Sitelerde Paylaş

yahu adamı kahale bile almıyor ne diye çıksın.Kılıçdaroğlu bol keseden sallamaktan başk ne iş yapıyor.Adam pişkin.televizyonda soruyorlar edirne belediye başkanını,adam mahkemce suçlu bulunmuş,diyorki kılıçdaroğlu ama daha yargıtay karar vermedi :) yargıtay karar verse oda onasa bu sefer ne dicek merak ediyorum :) ama öyle pişkinki bulur bişeyler

Sitelerde Paylaş

Birinin karşısına ne sıklıkla çıkıyor ki zaten? Tv programlarına çok nadir katılıyor, katıldığı programlarda da kendi hayal gücünü anlatmaktan başka bir şey yapmıyor. Kendini özel gösteriyor, normal insanların içine girmek istemiyor, normal biriymiş gibi gözükmek istemiyor, korkuyor. Ve de Tayyip'i peygamber olarak gören çok insan var. Kendi dinlerince muhammed'in son peygamber olduğunu bile bilmiyorlar herhalde ki tayyip'i peygamber olarak görebiliyorlar.

Sitelerde Paylaş

RTE daha ilk olraka Istanbul belediye baskani adayi oldugunda bile televizyon tartisma programlarina katilmamisti. O zamanlar cok populerdi o programlar, Zulfu Livaneli Dalan falan cikip saatlerce atisiyorlardi. Daha dogrusu ilk bir kac programa katildi, sonra katilmadi. Kendine guvenle alakali bir durum baska mana aramayiniz

tarihinde jadi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

RTE daha ilk olraka Istanbul belediye baskani adayi oldugunda bile televizyon tartisma programlarina katilmamisti. O zamanlar cok populerdi o programlar, Zulfu Livaneli Dalan falan cikip saatlerce atisiyorlardi. Daha dogrusu ilk bir kac programa katildi, sonra katilmadi. Kendine guvenle alakali bir durum baska mana aramayiniz

Yanılıyorsun.

Gerek belediye başkanlığı, gerekse hükümet için muhalifken daima açık oturumlara katılmıştır.

İktidar olduğunda ise hep kaçmıştır.

Sitelerde Paylaş

Yanılıyorsun.

Gerek belediye başkanlığı, gerekse hükümet için muhalifken daima açık oturumlara katılmıştır.

İktidar olduğunda ise hep kaçmıştır.

Hayir cok net hatirliyorum, ilk baslarda katiliyordu ama sonradan hicbirine katilmadi. benim annanemde senin gibi fanatik CHP lidir, mutlaka izler o programlari, bu yuzden gayet iyi biliyorum bunu. O zamanlar o programlara katilmayinca kazanacagindan umudu kesti olarak yorumlanmisti bu durumda, ayni sizin simdi yaptiginiz gibi

tarihinde jadi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yahu adamı kahale bile almıyor ne diye çıksın.Kılıçdaroğlu bol keseden sallamaktan başk ne iş yapıyor.Adam pişkin.televizyonda soruyorlar edirne belediye başkanını,adam mahkemce suçlu bulunmuş,diyorki kılıçdaroğlu ama daha yargıtay karar vermedi :) yargıtay karar verse oda onasa bu sefer ne dicek merak ediyorum :) ama öyle pişkinki bulur bişeyler

seninki ne yapıyor sanki?! Ancak ekrandan okuma mitinglerde, çoğu zaman saygısızca üsturupsuz konuşma öbekleri, bir de sağlık sorunu var ki bilmeyen yok artık ne olduğunu, daha geçen gönlümde başkanlık sistemi var deyip çevirdi canlı yayında kanald'de... :) Dinime küfreden müslüman olsa! :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...