Jump to content

İnsanoğlu İlkel Bir Türdür.

Recommended Posts

Ne alaka be cübbeli.

İnsan vücudunu oluşturan DNA hiçbir işe yaramıyor. Hatta yabancı bir organizmaya ait kalıntılardan oluşuyor. Bunun anlamı ipiniz benim elinde imiş.

Aradaki bağıntıları kuramıyorsun değil mi?

Aslında hücre nedir, DNA nedir bilmiyorsun da. Bilmiyorsan bari bizi uğraştırma. Bilmediğin birşeyi sana anlatamayız.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gertrude Himmelfarb, bu konuda şu soruyu sorar:

"Eğer doğal seçilim, en basitten en karmaşığa; en aşağıda olandan, en üst seviyedekine kadar; tüm türlerin gelişimini açıklamak istiyorsa; o zaman, basit ve aşağı seviyede olan türlerin varlıklarını nasıl açıklayabilir? Daha üstün veya daha yüksek formda bulunan türler, niçin daha bayağı veya daha aşağı türleri alt etmemiş ve onların yerini almamışlardır?"

Gerçekten de doğa, bu modası geçmiş alt türlere müsaade etmekle, "evrim teorisinin tutarsızlığı"nı ortaya koymaktadır. Örneğin; yabanarıları, kuzenleri olan balarılarından, çok daha az yetenekli olmalarına rağmen; gelişip çoğalmaya devam etmişlerdir. Balarılarından daha az mükemmel fizyolojileri ile; elimine olmadan, ekolojik zincirdeki yerlerini korumaktadırlar.

Kardeşim devlet mi yönetiyoruz ?

Aydınlar hakimiyet sağlarken, fakir halk isyan ediyor ve onları koltuklarından alaşağı ediyor.

:D

Ona bakarsan alt ya da üst birer tür olduklarını sen iddaa ediyorsun,

Türlerin birbirlerine olan üstünlüğünü sen insan merkezli açıklıyorsun,

Evrim bunu kabul etmiyor, yani doğal seçilimde hayatta kalabilmek için türlerin silahlanması ya da korunması

ya da daha iyi avlanması için evrimleşen herhangi bir yapıları; onların hayatta kalmasını sağlayabilir ve başarı ile

seçilirler.

Bu bir merdiven olayı gibi değil, en üst merdivene çıkan en başarılı vesayre.

Sitelerde Paylaş

Gertrude Himmelfarb, bu konuda şu soruyu sorar:

"Eğer doğal seçilim, en basitten en karmaşığa; en aşağıda olandan, en üst seviyedekine kadar; tüm türlerin gelişimini açıklamak istiyorsa; o zaman, basit ve aşağı seviyede olan türlerin varlıklarını nasıl açıklayabilir? Daha üstün veya daha yüksek formda bulunan türler, niçin daha bayağı veya daha aşağı türleri alt etmemiş ve onların yerini almamışlardır?"

Gerçekten de doğa, bu modası geçmiş alt türlere müsaade etmekle, "evrim teorisinin tutarsızlığı"nı ortaya koymaktadır. Örneğin; yabanarıları, kuzenleri olan balarılarından, çok daha az yetenekli olmalarına rağmen; gelişip çoğalmaya devam etmişlerdir. Balarılarından daha az mükemmel fizyolojileri ile; elimine olmadan, ekolojik zincirdeki yerlerini korumaktadırlar.

Evrimin ne olduğunu bilmeyenler bunları saçmalarlar....

Ben bunu normal kabul ediyorum.

Onlara evrimi öğretmenin mümkün olmadığını da biliyorum.

Sitelerde Paylaş

Evrimlesmeyi ve evreni insanlarimizin genelinin anlayabilmeleri icin Türkiye'de dogmalardan arinmis kaliteli bilimsel egitimin olmasi gerekir.

Egitim iyiye dogru gelismesi gerekirken AKP yönetimi ile 50 sene daha geriye gitmistir.Dolayisi ile zihniyetler arasinda dibi görünmeyen bir ucurum bulunmakta oldugundan bu insanlarin evrimlesmeyi anlamalarini bekleyemeyiz diye düsünüyorum.

Durum apacik ortada degil mi?Evrimlesmeyi "insanin maymundan geldigini" sananlarla isimiz cok zordur.Onun icin onlara "deve, balik, kus" nasil oldu diye baslangic yapmaliyiz.Bir de önceden ucabilen daha sonra ucmayi unutan kuslari anlatmaliyiz.En basit ve kolay anlasilir örnekler bunlar. :)

Eger evreni bir yaratan yaratmis olsa idi milyarlarca yil ugrasmazdi..."Hokus pokus hamhum saralaaaoooop" yapiverirdi.:)

Var mi öyle bir sey?Yok!Evrenin her yerinde kaos hakim.

Sitelerde Paylaş

İmtihan dünyası. Bu sorularına cevap bulsan arkasından yine sorular gelecek. İyisi mi işittik kabul ettik de. Gir cennete.

İyi ki başka bir şey işitmemişsin cübbeli.Başka bir şey işitmiş de ona iman etmin olsan,şimdi burada bizi hinduların fil kafalı tanrısına iman etmeye çağırıyordun.

Sitelerde Paylaş

cübbeli acınacak durumdasın. önce kendi dininin sana söylediği şeyi yap. oku.

evrim teorisi hakkında HİÇ BİR ŞEY bilmiyosun.

şimdilik ben buraya insan maymundan gelmedi diyeyim. Sen sevinedur. belki biri insaf edip ne demek istediğimi açıklar sana

not: imzamı okuyup anlayabilirsen yukarda sordugun bikac sorunun cevabını da alabilirsin. Belki.

tarihinde fartofinlee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

fani dünya..NEDEN hala beynin almıyor insanların maymunlardan gelmediğini?

o kadar sabitsin ki burnunun ucundakini görmekten acizsin

bir şeyi savunacaksan önce bizim görüşlerimizi ANLA sonra savun

bu kadar saçmalanmazki canım !

yine yanlış yere yazmışım sanırım silinebiliyorsa silinebilir kusura bakmayın :p

tarihinde Ascomycota tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Uyarı: fanidünya her ona buna maymundan geldin şurdan geldin buradan geldin gibi sözler ile konuları kirletme.

Ayrıca biriside sana "sen nereden geldin" diye sorar sende: "bende kardeşini beceren bir sapıktan geldim" demek zorunda kalırısın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...