Jump to content

Bazı üyelerin çok çabuk harcanması

Recommended Posts

Az önce üyelikleri sonlandırılan forumunu gezerken bazı üyelerin en ufak hatalarında üyeliklerinin sonlandırıldıkları dikkatimi çekti.

Mesala Absürdizm adlı kullanıcı, çok aktif bir kullanıcıydı ve tartışmalarını severek yapan, fikir üreten bir kişiydi, fakat üyeliğinin sonlanmasına üzüldüm gerçekten.

Sizce üyeler çok çabuk harcanmıyormu?

Bu kişileri kazanmanın başka yolu yokmu?

Üyelik sonlandırmak çözümmü?

Başka bir yöntem bulup bu insanları kaybetmemenin başka bir yolu olmalı, çünkü bir çoğu değerli insanlar.

Forum gibi paylaşım platformlarında bir üyenin üyeliğine son vermekle gerçek hayatta herhangi birini öldürmekle eş anlamlıdır.

Bizler çözüm üreten mantıklı insanlarız, bu şekilde bir çözüm yoluna gitmenin bir teistin yok etme mantığından ne farkı var?

Bir şekilde mantıklı insanları kaybetmeden veya yok etmeden bir çözüm yolu bulunmalıdır.

Sitelerde Paylaş

Bir üyeyi kaybetmek, helede aktif bir üyeyi kaybetmek sadece sizi değil hepimizi çok üzüyor.

Ama bunu yapan biz değil üyelerin kendisi oluyor. Çoğu zaman bu üyelik sonlandırmayı çaresizlik içinde yapıyoruz.

Burada adı geçen eski üye, kullanıcılara çok ağır küfür ettikten sonra üyeliğinin sonlandırılmasınıda kendisi istemiştir.

Ama üyeliği kendi isteği üzerine değil ettiği küfürler yüzünden sonlandırılmıştır.

Sitelerde Paylaş

Bencede. Gerek Absürdizm gerek Seyh hem aktif hemde bilgili arkadaşlardı.İkisinin birden gitmesi çok kötü oldu.Aynen katılıyorum Boss'a kovmadan bir şekilde halletmeli bazı sorunları.

Buna aynen bende katılıyorum, ama bir yere kadar.

Burada pek çok katılımcı gitmek istediğinde bazan günlerce kendisine yazarak gitmemesi için çaba harcadığımızda oluyor, bazılarını razı edebiliyoruz, ama kişi kendisi gitmeyi istiyor ve bundada ısrar ediyorlar yapacak birşey kalmıyor.

Bu arkadaşlardan SeyH gitmek istediğini kendisi söyledi.

Absürdizm ise pek çok kullanıcıya çok ağır küfür etti ve üyeliğinin sonlandırlmasınıda kendisi istedi.

Ettiği küfürleri buraya yazmam mümkün değil ama hepsi sizlerin göremediği geridönüşümde duruyor.

Size ÖM ile bir kısmını göndereceğim.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Küfür edenin isterse atom bilgini olsun,savunulacah tarafı yoktur.

Eski Alternatif forumda

Has bahcada

Türk dünyesinde

vs forumlarda bunları çok yaşadık.

Küfür edenler daha ziyede dinciler ve Alacagurlarda çıhıyordu.

Hemide ANA AVRAT başta dümdüz gidiyorlardı.

Karşılıhlarınıda bazan alıyorlardı.

Örnegin ben aynan galayı basıyordum.

Adamlar zevk alıyordu küfürleşmeden.

Hamsinin birini özellikle küfür etsin deye gızdırıyorlardı.

Oda avrattan başlayıp anadan çıhıyordu.

Onlarda bu küfürlerden büyük zevk alıyorlşardı.

Hacımızın bir HacıAlisi vardı alaca gurtlardan Kanadanın Ottavada yaşıyordu.

Bol küfürleşirlerdi.

Bir gün ,Hacıya dediki adresini ver Amarıkaya gelip seni şöyle böyle yapacam.

Hacıda çoh güzel bir yanıt vermişti:-))))))).

Ananda adresim var,söylede versin:-))))).

Küfür yobazlığın,

terbiyesizligin dışa vuruşudur.

Bir iki uyarıdan sonra defteri dürülmeli Falan:-)))).

Tolonbeg

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

SeYh'e haksızlık yapıldı. Adam küfür etmediği halde ceza aldı ve buna isyan edip üyeliğini sildirdi.

Ona küfür eden, annesine fahişe diyen utanmazsa yeni bir nick aldı ve hala burada yazıyor.

Adalet denen şey bir hiçmiş gerçekten de...

Sitelerde Paylaş

SeYh'e haksızlık yapıldı. Adam küfür etmediği halde ceza aldı ve buna isyan edip üyeliğini sildirdi.

Ona küfür eden, annesine fahişe diyen utanmazsa yeni bir nick aldı ve hala burada yazıyor.

Adalet denen şey bir hiçmiş gerçekten de...

Ona küfür eden kişi hala burada yazıyor diyorsun kim o kişi?

Çünkü o küfürcü eğer bir daha buraya gelirsem o çocuğuyum demişti.

Sitelerde Paylaş

Bu AteistBakış değil.

Nasıl Ateist Bakış değil?

Yanılıyorsun xislam. Şu an yazan Ateist.Bakış ile üyeliğini bir süre önce sonlandıran Ateist Bakış aynı kişi.

Ateist Bakış'ın Absürdizm olduğunu düşünenler olmuş; ama yanılıyorlar.

Absürdizm Ateist Bakış'ın argümanlarını ve hatta alenen dilini kullanmaya başlamıştı, bu şüphelenme durumu o yüzden oldu sanırım.

Sitelerde Paylaş

Nasıl Ateist Bakış değil?

Yanılıyorsun xislam. Şu an yazan Ateist.Bakış ile üyeliğini bir süre önce sonlandıran Ateist Bakış aynı kişi.

Ateist Bakış'ın Absürdizm olduğunu düşünenler olmuş; ama yanılıyorlar.

Absürdizm Ateist Bakış'ın argümanlarını ve hatta alenen dilini kullanmaya başlamıştı, bu şüphelenme durumu o yüzden oldu sanırım.

Tamam bende zaten aynı şeyi söylüyorum IFeelGood.

Bende bu Absürdizm in Ateist Bakış olmadığını söylemeye çaışıyorum.

Sitelerde Paylaş

Absürdizm = Offspring.

Değerli bir arkadaş, fikirlerimin çoğu örtüşüyor.

Zaten temelinde fikir çok basit.

Yanlışın ifade özgürlüğü olamaz (yani yanlış yaşatılamaz)

Gerçekliği olduğu gibi DOĞRU algılayan bilinç seviyeleri sadece ateist bilinç seviyeleri içinden çıkıyor, bunlar haricindekiler de bildiğin rahatsız.

Bu son derece basit bir bakış açısı.

Ne din, ne ekol, ne de akım.

Burada benzer bir pozisyon takınılması aynı kişi yapmaz.

Öyle olacak olsaydı, burada estetiği savunanları da aynı kişi saymak lazım.

Ayrıca Diriliş,

Senin bu ucuz işportacılıklarından da bıktım.

Ben benim,

Bir ara ayrılmıştım.

Buradaki sanrılıların (bilhassa teist sanrılılar) istatistik grafiği sanki planlı gibi yükselişe geçince müdahale etme gereği duydum.

Sitelerde Paylaş

Bencede. Gerek Absürdizm gerek Seyh hem aktif hemde bilgili arkadaşlardı.İkisinin birden gitmesi çok kötü oldu.Aynen katılıyorum Boss'a kovmadan bir şekilde halletmeli bazı sorunları.

Seyh zaten küfür etmez. Küfür etmediği gibi, kendisine edildiğinde de karşılık vermez, çekilir.

O tartışmada Absürdizm bir başka üyeye ateistler dışındaki herkesin algısı bozuk, saf gerçeklikten uzak hastalar olduğunu ve oy verme haklarının bile olmadığını savunmuş. Üye anneannesini örnek vermek istemiş, tam bir müslüman olduğunu ama aynı zamanda Atatürkçü bir kadın olup CHP'ye oy verdiğini belirtmiş. Konu başlığı ""Bayanların Oyları" zaten.

Absürdizm "anneannen de hasta, Oy verme hakkının olmaması gerekiyor. Aklı ehil değil raporu alması gerek." vs diyerek saçmalamış, karşısındaki üye rahatsız olmuş vs...

Şeyh burada devreye girip "Ateist olunca bir b.. olunuyor sanıyorsunuz" demiş ve tartışma böyle başlamış.

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=45459&st=40&p=732118entry732118

Aabsürdizm Şeyh'e "o. çocuğu" demiş sonra, aynı iletide iki ayrı yerde.

Rochader 2 saat Şeyh'i, 4 saat de Absürdizm'i uzaklaştırmış. Şeyh adaletsiz bulmuş ve üyeliğinin sonlandırılmasını istemiş, sonlandırmamışız.

Forumda bok dediği için iki saatliğine de olsa ilk ceza alan benim heralde. Buna karşılık bana orospu çocuğu demenin cezası 4 saat. Oh ne güzel. Sonra niye forumda kimse kalmıyor.

Üyeliğimin sonlandırılmasını rica ediyorum.

Saygılar

Rochader sonlandırmamış.

4 saatlik cezası bittikten sonra Absürdizm gelmiş ve Şeyh'in yukarıdaki iletisini alıntılayarak ona cevap yazmış:

Ben orada başka birisi ile konuşuyorum.

Sen geliyorsun yoldan birisini çevirip saçın böyle yakışmamış der gibi yorum atıyorsun bana.

"Ateist olunca bi bok olunuyo sanıyorsunuz heralde"

Derken bu söylediğin benim söylediğim ile alakalı bir fikir mi belirtiyorda bu yorumu yapıyorsun?

Amaç ne , maksat ne , niyetin ne ?

Bana hakaret etmek.

Ben uyarıyorum ben kendimi bok ile değerlendirmiyorum diye.

Hala fikir belirtmeden hakaret etme amacınına devam ediyorsun.

Sonra orospu çocugu diyincede kızıyorsun.

Durup dururken gel bana hakaret etmeye çalış sonra ben karşılık verince ağla sızla.

Orospu çocugu kelimeside bok kelimeside karşıdakini küçük düşürmeyi amaçlıyor.

Bunlar farklı boyuttaki tornavidalar gibi. Amaçları aynı vida açmak.

Bide küsüp , darılıyorsun.

Bence bana verilen ceza gereksizdi.

Yada senin beyninde bir problemin var yazdığın şeylerin neye yönelik olduğunu kestiremiyorsun.

Sonra ben ona yazıyorum:

Olan olmuş, Rochader uygun gördüğü işlemleri yapmış ama tartışma buraya da taşınmış.

Absürdizm,

"Ateist olunca bir b.. oluyor sanıyorsunuz herhalde"ye verilecek yanıt pek çok şey olabilir.

Ama senin verdiğin yanıt, hiçbir şekilde verilmemesi gereken, kötü, çok ilgisiz, aşırı bir yanıt. Kötü bir küfür. Bu, hiç de tolere edilecek bir şey değil ayrıca.

Onu aşağılayabilirsin, küçümseyebilirsin, hakaret bile edebilirsin.. Ama böyle bir küfürü sarfedemezsin. Muadili bile değil öncelikle. Üstelik karşındakini gerçek anlamda sinirlendiren, özeline kadar giden bir küfür.

Haksızsın.

Sana o sözü söyleyen kişi küfür etmemiş aslında. İşi küfür noktasına getirirsek, yine sen haksızsın.

Ben de ateistim ve bazı ateistlere "ateist olmayı bir halt sanıyorsunuz" dediğimi biliyorum.

Bunu yapmayın. Kimsenin özeline dokunmayın, bu tür küfürler etmeyin. Kısasa kısas yapmak yerine raporlayın, şikayet edin çok rahatsız oluyorsanız.

Ben burada aynı zamanda okurum. Okuyorum yani. Ve kimsenin bu tür abuk sabuk anne, bilmem ne küfürlerini görmek istemiyorum. Diğer okurlar da istemiyor, eminim. Kimsenin üçüncü kişileri böyle rahatsız etme hakkı yok. Burası kimsenin özel alanı değil. Sen direkt küfür etmişsin. Ve ŞeyH, her defa aynıyla karşılık vermek yerine susmayı tercih ediyor. Ben onun bu tür küfürler ettiğine bir kere bile rastlamadığım gibi, daima çekildiğini gördüm.

Hatalı bir savunma içindesin.

Ve bana verdiği yanıt şu olmuş. Ben dün akşam görmemiştim, bu sabah okuyabildim.:

Banane onun bundan önce ne yaptığından? Açıkca benim kişiligimi hedef alıyor.

Üçüncü şahısları karıştırma diyorsunda ben ona senin ölçü birimin orospu çocugu diyince annesi öylemi oluyor?

Ha birisi sana bok demiş.

Ha birisi sana orospu çocugu demiş.

İkisindede hedef aynı senin kişiligin.

Birisine "kanka" desen bile , rahatsız oldugunu açıkca belli ediyorsa sen yinede kanka kanka diye devam ediyorsan orada adam sana söver. Doğal bi davranış.

Sokarım sizede forumunuzada adalet anlayışınızada.

Madem şu şöyle konuşuyor bu böyle konuşuyor diye adam kayırıyorsunuz.

Forumda üyeligimi silin.

Gelirsemde bi daha buraya ben en adi orospu çocuguyum.

Siz o çok yalaka üyelerinizle ne bok yiyorsanız yiyin.

Artık orospu çocuklugumu yapıyorsunuz , fikir mi belirtiyorsunuz zerre kadar sikimde değil.

Absürdizm'e defalarca özel mesajla "aman ha küfür etme, lütfen küfür etme, sakın küfür etme" demişimdir. Çünkü küfür kötü.. Kurallar belli. İnsanlar kendilerini kontrol edemeyip başkalarını rahatsız ediyor ve siz ceza vermek zorunda kalıyorsunuz. Ben düşüncelerini çok beğeniyorum diye, küfür eden insanı ne kadr süre koruyabilir, ne kadar idare edebilirim?

Üstelik biz kimseyi hemen atmayız. Atılmasınlar, kendilerini toplayıp yazmaya usulünce devam etsinler diye uzun süre tolere edip diğer üyelere haksızlık ettiğimiz bile olmuştur. Ama bir yerde de "yeter artık" demek gerekiyor.

Kimse küfür edemez arkadaşlar. Yok kimsenin böyle bir hakkı.

Dünyanın en zeki ateisti de olsa, burada ona küfür etme ayrıcalığı tanınmaz. Tanınmayacak da.

Kimse bilmiyor, bilmesi de gerekmiyor belki ama bizler, küfür nedeniyle sürekli uyarılan veya atılan insanlara özel mesajlarla defalarca uyarılarda, ricalarda bulunuruz ki öfkeye kapılıp da üyeliğinden olmasın.

Ama dediğim gibi, bir limit var.

Sitelerde Paylaş

Ettiği küfürleri buraya yazmam mümkün değil ama hepsi sizlerin göremediği geridönüşümde duruyor.

Size ÖM ile bir kısmını göndereceğim.

Senin iznini almadan o iletileri astım Sevgili xislam.

Herkes sanıyor ki biz hemen atıyoruz, kimseye şans vermiyoruz, hiçbir şeyi takip etmiyoruz.

Elimizin altında "yetki" diye bir güç var, canımızın istediği gibi kullanıyor, kafamıza eseni yapıyoruz..

Sonra bu yargı bir şekilde dilden dile dolaşıyor, kimse ne olup bittiğini bilmediği için de üstümüze yapışıp kalıyor.

Haklı oldukları durumlar da olmuştur elbette. Hiçbirimiz kusursuz değiliz.

O iletiler biraz dursun, sonra sileriz başlıktan.

Sitelerde Paylaş

Görülüyor ki bir harcanan varsa o da Seyh olmuş.

Ateist olmayanın aklının, algısının bozuk olduğunu ve oy kullanma hakkının olmaması gerektiğini zırvalayan hastalar karşısında, bunun yanlışlığını belirtmek bile suç gibi olmuş.

Çünkü ifadesinin içinde b.k geçmiş, ki o yanıtta kullanımının karşılığı halt'tır ve kişiye hakaret değildir.

Ama bunun karşısında daha önce anneannesinin akıl hastası ve oy kullanma hakkının olmaması gerektiğini zırvalayan, bu defa da kalkmış o. çocuğu demiş.

Bu ifadede kişiye hakaret bariz şekilde var.

Ve bence de Seyh itirazında haklıymış.

Kim olursa olsun, ateist olmayanı akli dengesi bozuk olmakla aşağılıyorsa hakaret sayılması için ayrıca açıkça küfür etmesine gerek yok, bu yaklaşımı da bir hakarettir.

Ama bunu fikir olarak görenler var. Asıl hasta, dengesiz olanlar onlardır.

Ayrıca oy kullanmanın ateistlikle ne ilgisi var?

Ateist ama gidip AKP'ye, MHP'ye oy veriyor.

Buna karşın sola, CHP'ye ya da bağımsızlara oy veren ateistler de var.

Ee, nerede bu akıl dengesi?

Demek ki şunu söylemek yanlış ya da hakaret değildir: "Ateist olmakla kimse bir b.k olduğunu, pardon bir halt olduğunu sanmasın".

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...