Jump to content

Askeri Müdahale Planın Doğru Olduğu

Recommended Posts

Libos kelimesi tamamen escinsellige atif yapmak suretiyle tartismakta oldugun kisiyi asagilama amaci icermektedir. Bu sifati kullanmanin tek nedeni sadece ve sadece hakarettir. Yok ille bunun homofobik olmayla alakasi yok diyorsan bende sana, sen bana her libos dediginde kemoscu dicam o zaman

Kendini devrimci, anti fasist sanman hususna gelirsek, benim babamda universitedeyken senin gibi ulkuculerle catismalara falan girmis, simdi ise tamamen senle ayni mantalitede. Biraz cagi yakalayamamakla alakali, birazda Ataturkculuk denen seyi elistirilmesi imkansiz bir tabu olarak gormekle. Yani oyle bilmedigim, gormedigim bir insan tipi degilsin, kendini gercekten solcu saniyorsun lakin fikirlerin evrensel anlamda solculuk ile uyusmuyor. Seksen oncesi cok gerilerde kaldi. Sen once karsit gorusten insanlara cinsel asagilama iceren kufurler etmeden fikir alisverisinde bulunabilmeyi ogren, solculugu bilahare tartisiriz

Liboş kelimesinin cinselliğe atıfla hiç bir alakası yok.Mesela benim bir sürü gay arkadaşım var.Çıkıp onlarla içkide içerim, eğlenirimde.Bundan kesinlikle utanmam.Ama bazı insanlar var ki öyle kaypak,sürekli bir yalakalık peşinde,kime işi düşse onun kıçını yalayan işte o tiplere ibne de derim yavşakta.Çünkü omurgasızdır,delikanlı değildir.Liboş kelimesi de aynı bu anlama gelmektedir işte.

Sen Türkiye'de olmadığın için Atatürkçülüğün eleştirilmez olduğunu düşünmektesin.Atatürkçülük sapına kadar eleştirilir.Ama eleştirebilen yok.Senin gibi Türk-islamcı diyen birine ne cevap verilir ki? Hayır verilen cevaplarıda anlamıyorsun.Anlıyorsun ama salağa yatıyorsun.İşte bu insanı çileden çıkarıyor.

Engin Ardıç,Ahmet Altan,Rasim Ozan Kütahyalı,Roni Marqulies aç bu adamların yazdıklarını oku. Ve bu adamın bütün işi Atatürk'e sallamak.Zannetiğin gibi ortada tabu falan yok.Aksine her platformda tartışılabiliyor.Ama sürekli aynı argümanlarla gelinince ortada tartışma falan kalmıyor doğal olarak.Yalan yanlış bilgilerle,iftirayla tartışma zaten olmaz.Biz sana sürekli belgeyle kanıtla geliyoruz sen ise kendi kafanda uydurduklarınla.Böyle bir tartışma olmaz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 178
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Turkiye'de Ataturk'un tatisilabilir hale geldiginden haberdarim, bunu tartisamayan Pante'nin sahsidir demek istedim. Yani bu kisinin, hatta arkasindan gelen Inonu'nun de yaptigi herseyi savunmaya calismasindan anliyorum ben bunu. Hicbir insan mutlak surette kusursuz, hatasiz, mukemmel degildir. Ama siz en bariz yanlisliklarda bile "evet burada yanlis yapilmis" diyemiyorsunuz. Hatasiz, tamamen iyi niyetli, saf, naif bir yonetim oldugunu idda ediyorsunuz. Bircok hususta yobazliga dusmenizin nedeni bu

Libos kelimesinin tasidigi cinsel asagilamayi tartismaya niyetim yok. Otuz yildir sahip oldugu fikirleri bir gram degismemis olan,daha kotusu bunla ovunen, zaman icerisinde tabu olarak beyinlerimize sokulan fikirlerden siyrilabilen insanlara libos gibi sifatlarla akli sira hakaret etttigini sanan, ve bunu ayni ileti icerisinde tekrar ve tekrar kullanarak nasil bir ruhsal psikoz icerisinde oldugunu gozler onune seren kemoscularla mantik sinirlari icerisinde tartismak zaten imkansiz

tarihinde jadi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Turkiye'de Ataturk'un tatisilabilir hale geldiginden haberdarim, bunu tartisamayan Pante'nin sahsidir demek istedim. Yani bu kisinin, hatta arkasindan gelen Inonu'nun de yaptigi herseyi savunmaya calismasindan anliyorum ben bunu. Hicbir insan mutlak surette kusursuz, hatasiz, mukemmel degildir. Ama siz en bariz yanlisliklarda bile "evet burada yanlis yapilmis" diyemiyorsunuz. Hatasiz, tamamen iyi niyetli, saf, naif bir yonetim oldugunu idda ediyorsunuz. Bircok hususta yobazliga dusmenizin nedeni bu

Libos kelimesinin tasidigi cinsel asagilamayi tartismaya niyetim yok. Otuz yildir sahip oldugu fikirleri bir gram degismemis olan,daha kotusu bunla ovunen, zaman icerisinde tabu olarak beyinlerimize sokulan fikirlerden siyrilabilen insanlara libos gibi sifatlarla akli sira hakaret etttigini sanan, ve bunu ayni ileti icerisinde tekrar ve tekrar kullanarak nasil bir ruhsal psikoz icerisinde oldugunu gozler onune seren kemoscularla mantik sinirlari icerisinde tartismak zaten imkansiz

Pante yıllardır bu forumda.Az çok tanıdım kendisini. Yobaz Atatürkçülere gerektiğinde en güzel cevapları kendisi vermiştir.Bu forumda bende dahil kimse çıkıp Atatürk hatasızdı demez.Kimse Atatürk'ü peygamber olarak görmez.Siz bunlarla yaftalamaya çalışıyorsunuz.Şimdi sen çıkıp diyorsun ki Atatürk Türk-İslamcıydı. Tamam iyi güzel.Ama karşına Atatürk'ün islama karşı yaptığı icraatları getiriyoruz yok onları okumuyorsun bile.Fanatikçe onları red ediyorsun.Ermenilere soy kırım yapılmıştır diyorsun.Hayır o soy kırım değildi diyenleri yobazlıkla,faşistlikle suçluyorsun. Farkında değilsin ama asıl yobaz sensin.Kafanda öyle sabit fikirler var ki artık onları hiçbirşey değiştiremez.

Liboşun ne anlama geldiğini anlattım yine anlamadın.Kaypak, her dönemin insanına liboş denir.İstersen kemoşçu de istersen yobaz faşist inan çokta fifiiiii.Anca kendini tatmin edersin.

Sitelerde Paylaş

Ben kimseye fasist demiyorum sadece fasizmin tanimini yapiyorum, siz bundan gocunuyorsunuz.

"Benim gay arkadasim da var ama hakedene ibne diye yapistiririm" cumlesini kuran biriyle zaten tartismak zaman kaybi

Sitelerde Paylaş

Ben kimseye fasist demiyorum sadece fasizmin tanimini yapiyorum, siz bundan gocunuyorsunuz.

"Benim gay arkadasim da var ama hakedene ibne diye yapistiririm" cumlesini kuran biriyle zaten tartismak zaman kaybi

:)

Sorunlusun sen sorunlu.Şimdi sana uzun uzun ibne kime, neden denir ben ise kime, neden diyorum onu anlatmak isterdim ama gerçekten gerek yok.Çünkü karşımda ki insan tamda bu karikatürdeki gibi biri

Biden+no+brain.JPG

tarihinde PearlyGates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ay ilahi nerden buluyorsun bu esprileri ya

Ibne meselesine gelirsek, bu kelime escinseller icin kullanildigi gibi daha mecazi anlamlardaki kullanimlara da sahiptir. Bazen direk insanlari irrite etme amaci da tasir, "ibne hakem" gibi. Lakin escinseller bizim ulkemizde ezilen, haklari yok sayilan insanlar oldugu icin bu tip kelimelerin argo kullanimindan kacinmak gerekir, ozunde escinsellerin kaypak oldugu, kivirtkan oldugu gizli mesajinin oldugu cok net olarak goruluyor zaten.

Simdi orospu cocugu kelimeside bazi karaktelere uygun olarak mecazi anlada kullaniliyor ama yani iste, hos degil bu tip cinsiyetci asagilamalar. Ama hala 30'lu yillarin ozlemiyle yasayan kemosculara bunu nasil anlatabilirsin. Elbette bu tip cinsiyetcilikleri her daim yapacak, sonrada kendilerinin kadin haklari savunucusu oldugunu idda edecekler

Sitelerde Paylaş

Ay ilahi nerden buluyorsun bu esprileri ya

Ibne meselesine gelirsek, bu kelime escinseller icin kullanildigi gibi daha mecazi anlamlardaki kullanimlara da sahiptir. Bazen direk insanlari irrite etme amaci da tasir, "ibne hakem" gibi. Lakin escinseller bizim ulkemizde ezilen, haklari yok sayilan insanlar oldugu icin bu tip kelimelerin argo kullanimindan kacinmak gerekir, ozunde escinsellerin kaypak oldugu, kivirtkan oldugu gizli mesajinin oldugu cok net olarak goruluyor zaten.

Simdi orospu cocugu kelimeside bazi karaktelere uygun olarak mecazi anlada kullaniliyor ama yani iste, hos degil bu tip cinsiyetci asagilamalar. Ama hala 30'lu yillarin ozlemiyle yasayan kemosculara bunu nasil anlatabilirsin. Elbette bu tip cinsiyetcilikleri her daim yapacak, sonrada kendilerinin kadin haklari savunucusu oldugunu idda edecekler

Hah bak işte liboş kelimeside kendini liberal sanan ama liberalizmle alakası olmayan tipler için kullanılır. Mesela faşo, moskofçu gibi terimlerde bazı grupları irite etmek için kullanılır.Hiç birinde homofobik bir durum yoktur.Kaldı ki liboş kelimesi dün üretilen bir kelime değil.En az 50 yıllık belkide daha uzun bir mazisi olan kelime.Eşcinseller rahatsız olmuşlar mı bu kelimeden hiç bilmiyorum.

Orospu çocuğu her halükarda hakarettir.Bunun liboşla yada herhangi bir kelimeyle kıyaslamak başlı başına saçmalıktır.

Sitelerde Paylaş

Sorum şu. Yukarıdaki varsayımların hepsi doğru ise, sizce TSK'nın bir müdahale planı hazırlaması kanunen doğal mıdır?

Jadi, bu basliga su ana kadar yazmayan fakat okuyan bir uye olarak: Yeter artik! Konuyla ilgili yazacaksan yaz, yazmayacaksan bulandirma ortaligi.

Gelelim konuya. Yukaridaki sorunun cevabi evettir.

1. AKP hukumeti bu ulke icin potansiyel bir tehlikedir.

2. Turkiye'yi ic dusmanlara karsi koruyacak sivil organizasyonlar mevcut (ya da guclu) degildir.

3. TSK'nin gorevi Turkiye Cumhuriyeti'ni ic ve dis dusmanlardan korumaktir.

Eger bu uc onerme de dogru ise, TSK'nin darbe plani yapmasi gereklidir. AKP, olasi bir darbeyi engelleyebilmek icin, kendisi icin tehlike olabilecegini dusundugu askerleri tutuklamaya basladi. Iste bu noktada benim de gorusum degismeye basliyor ve darbe planlarinin hayata gecirlmesinin zamaninin geldigini (ya da gectigini) dusunuyorum.

tarihinde ZagorTenay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir olaya isyan demek ve bu isyanı bastırırken katliam yapılmış demek çelişkili değil olası bir durumdur.Pante'ye bu noktada katılıyorum.

Günümüzden benzer bir örnek verirsek PKK terörünü bastırırken aşırıya gidilerek bazı masum vatandaşlara zarar verilmiş olabilir.Ama bu durum devletin mücadelesini haksız yapmaz.

Ermeni tehcirinde masum ermenilere katliam yapılmış olabilir ama bu bir devlet kararı hükümet kararı değildir.

Sitelerde Paylaş
Turkiye'de Ataturk'un tatisilabilir hale geldiginden haberdarim, bunu tartisamayan Pante'nin sahsidir demek istedim. Yani bu kisinin, hatta arkasindan gelen Inonu'nun de yaptigi herseyi savunmaya calismasindan anliyorum ben bunu.

Be salak jadi, Atatürk konusunda benim kadar tartışma yapmış 2. bir kişi tanıyor musun da benim için "bunu tartışmayan" diyebiliyorsun?

Bırak Atatürk'ü İnönü'yü, Tayyip hakkında da zırva bir iddiada bulunulsa Tayyip'i de savunurum.

Ben zamanında Baykal genel başkan oluyor diye SHP'den istifa etmiş biriyim. Ama buna rağmen yeri geldiğinde Baykal'ı da savundum.

Ben DSP'de parti içi demokrasi için mücadele verdiğimden Rahşan'ın gazabına uğramışlardan biriyim. Ama atılan iftiralarda Ecevit'i daima savundum.

Sizin gibi omurgasız değilim ki fikrim-tarafım değiştiğinde adi iftiralara, alçakça söylemlere başvurayım.

Ben sizin gibi Türk, Atatürk, Türkiye karşıtlığını politika edinmişlerin karşısında, iftiralara, tarihi çarpıtmalara karşı elbette savunmada olacağım.

Ama Diriliş gibi, Vahsi gibi, AKB gibi Kemalistler karşısında Kemalizm'i de eleştiririm, Atatürk'ün eksik-hatalı politika ve icraatlarını da.

Ama sen bu farkı anlayamayacak kadar basit, düzeysiz birisin ve ne yazık ki ortalık senin gibilerle kaynıyor.

tarihinde Pante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Be salak jadi, Atatürk konusunda benim kadar tartışma yapmış 2. bir kişi tanıyor musun da benim için "bunu tartışmayan" diyebiliyorsun?

Bırak Atatürk'ü İnönü'yü, Tayyip hakkında da zırva bir iddiada bulunulsa Tayyip'i de savunurum.

Ben zamanında Baykal genel başkan oluyor diye SHP'den istifa etmiş biriyim. Ama buna rağmen yeri geldiğinde Baykal'ı da savundum.

Ben DSP'de parti içi demokrasi için mücadele verdiğimden Rahşan'ın gazabına uğramışlardan biriyim. Ama atılan iftiralarda Ecevit'i daima savundum.

Sizin gibi omurgasız değilim ki fikrim-tarafım değiştiğinde adi iftiralara, alçakça söylemlere başvurayım.

Ben sizin gibi Türk, Atatürk, Türkiye karşıtlığını politika edinmişlerin karşısında, iftiralara, tarihi çarpıtmalara karşı elbette savunmada olacağım.

Ama Diriliş gibi, Vahsi gibi, AKB gibi Kemalistler karşısında Kemalizm'i de eleştiririm, Atatürk'ün eksik-hatalı politika ve icraatlarını da.

Ama sen bu farkı anlayamayacak kadar basit, düzeysiz birisin ve ne yazık ki ortalık senin gibilerle kaynıyor.

Bu mallar birini bir konuda haklı görünce onu tümden savunduğunu yahut bir konuda haksız görünce de tümden karşı olduğunu sanıyorlar.Olaylara değil de kişiye odaklı yaşıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Sen bana varlik vergisini dahi savunmus bir insan olarak artik ne desen anlamsiz. Ulkuculerle catismaya giren herkez ortalikta anti fasistim diye dolasacaksa yandik zaten

Sitelerde Paylaş

Bir olaya isyan demek ve bu isyanı bastırırken katliam yapılmış demek çelişkili değil olası bir durumdur.Pante'ye bu noktada katılıyorum.

Günümüzden benzer bir örnek verirsek PKK terörünü bastırırken aşırıya gidilerek bazı masum vatandaşlara zarar verilmiş olabilir.Ama bu durum devletin mücadelesini haksız yapmaz.

Ermeni tehcirinde masum ermenilere katliam yapılmış olabilir ama bu bir devlet kararı hükümet kararı değildir.

Vatansever oldugunu idda edenlerin ortak ozelligi zaten bu kisilerin insanlari sevmemesidir. Tek tip kalibina uymayan Ermeniler, buna direnen Kurtler devlet tarafindan oldurulebilirdir, onemli olan devlet, gerisi teferruatttir. Devletin vatan haini olarak yaftaladiklari aslinda asil vatanseverler, eger vatan denilen sey ulkede yasayan insanlar ise

Sitelerde Paylaş

Kemalizm eleştirilmez değil.

Atatürk de eleştirilmez değil ki zaten O'nu büyük yapan da budur.

Atatürk bile kendi görüşlerini tartışmaya açmış, eleştiri mekanizmasının getirilerinden faydalanmış ve böylece daha doğru bir görüşe ulaşmayı hedeflemişken, çevresindeki herkesin görüşlerini almak için onlara danışmışken, kalkıp da Atatürk'ü mutlak doğruluğun temsilcisi konumuna koymak olsa olsa O'na ve mirasına hakaret olur.

Fikirler eleştirilerek, çarpıştırılarak gelişirler.

Bilim böyle iş görür.

Bunu bilen Atatürk, kendisini içtenlikle eleştirenlere hürmet eder; hatta kendisiyle elini masaya vurarak sert tartışmalara girmeye cüeret edenleri bile dinler. Dahası bu cesur girişimi ödüllendirir.

Dalkavukluktan, yavşaklıktan nefret eder.

Tezini güçlendirmek için karşı tez arayışı içindedir. Sürekli okur ve araştırır. Arkadaşlarını kendisiyle tartışmaya, karşı fikirler üretmeye teşvik eder.

Şimdi, böyle bir lideri eleştireceksiniz öncelikle kimi eleştirdiğinizi bileceksiniz arkadaşım.

Eften püften konularla Atatürk'ü eleştirmeye kalkarsanız ya da Atatürk'ü yeterince tanımadan, yaptıklarının büyüklüğünü anlayamadan saplantılı eleştirilerle meydana çıkarsanız çok feci madara olursunuz.

Rezil kepaze ederim adamı.

Ha, şimdi, bu bilgilerin ışığında hala Atatürk'ü eleştirebilirim; ben olsam daha iyisini yapardım gibi bir savınız varsa her zaman beklerim.

Hodri meydan!

Sitelerde Paylaş

Vatansever oldugunu idda edenlerin ortak ozelligi zaten bu kisilerin insanlari sevmemesidir. Tek tip kalibina uymayan Ermeniler, buna direnen Kurtler devlet tarafindan oldurulebilirdir, onemli olan devlet, gerisi teferruatttir. Devletin vatan haini olarak yaftaladiklari aslinda asil vatanseverler, eger vatan denilen sey ulkede yasayan insanlar ise

Sen PKK'nın terörist eylemlerini yahut Ermeni çetelerin düşman güçlerle ittifak etip Türk köylerini yaklamarını vatan hainliği görmüyor musun?

Sitelerde Paylaş
Sen bana varlik vergisini dahi savunmus bir insan olarak artik ne desen anlamsiz. Ulkuculerle catismaya giren herkez ortalikta anti fasistim diye dolasacaksa yandik zaten

Jadı, Jadı!

Kulaklarını aç da iyi dinle:

Biz sosyalizmi savunuyoruz, servete karşıyız herşeyden önce.

Sen kalkmışsın 2. Dünya Savaşında insanlar açlıkla boğuşurken, servet sahiplerinden vergi alınmasından bahsediyorsun.

O yıllarda askerlik 4 yıldı. Babalarımız sefil bir şekilde 4 yıl askerlik yaparken o servet sahipleri gece gündüz eğleniyor, klüplerde-tavernalarda sirtaki yapıp tabak kırıyorlardı.

Hakettiler ve ucuz atlattılar.

Bu konuyu zırt-pırt dile getirdiğine göre kuyruğunuza basılmış olmalı. Ya da tuzun kuru, gelecekte de böyle birşey olursa diye korkmaktasın. Olacak elbette.

Gün gelecek, insanlar arasındaki uçurum kalkacak, herkes ortalama bir düzeyde yaşayacak. Bunun kaçarı yok, gidişat onu şart kılıyor.

2. Dünya Savaşından sonra dünyanın yarısına yakını sosyalist olmuştu. Yani dünyanın yarısında servetlere, mülklere el konmuş, herşey kamulaştırılmıştı.

Oturup şükretsinler Türkiye'de olmadığına, bir varlık vergisiyle atlattıklarına.

Sitelerde Paylaş

Jadı, Jadı!

Kulaklarını aç da iyi dinle:

Biz sosyalizmi savunuyoruz, servete karşıyız herşeyden önce.

Sen kalkmışsın 2. Dünya Savaşında insanlar açlıkla boğuşurken, servet sahiplerinden vergi alınmasından bahsediyorsun.

O yıllarda askerlik 4 yıldı. Babalarımız sefil bir şekilde 4 yıl askerlik yaparken o servet sahipleri gece gündüz eğleniyor, klüplerde-tavernalarda sirtaki yapıp tabak kırıyorlardı.

Hakettiler ve ucuz atlattılar.

Bu konuyu zırt-pırt dile getirdiğine göre kuyruğunuza basılmış olmalı. Ya da tuzun kuru, gelecekte de böyle birşey olursa diye korkmaktasın. Olacak elbette.

Gün gelecek, insanlar arasındaki uçurum kalkacak, herkes ortalama bir düzeyde yaşayacak. Bunun kaçarı yok, gidişat onu şart kılıyor.

2. Dünya Savaşından sonra dünyanın yarısına yakını sosyalist olmuştu. Yani dünyanın yarısında servetlere, mülklere el konmuş, herşey kamulaştırılmıştı.

Oturup şükretsinler Türkiye'de olmadığına, bir varlık vergisiyle atlattıklarına.

Bunlari yazdiktan sonra fasist degilim demeyeceksin iste. Siz gayri muslim vatandaslari dusman gordugunuz icin onlari askere almiyordunuz ama bedel olarak haracini oduyorlardi elbette. Sen muslumanlar olmayanlari dusman belle, sonrada ben Turk islamci degiilim de

Ayrica "evet ulkemizde gayri muslim azinliklar cok buyuk haksizliklara ugradi" diye bir cumle dahi kuramayan bir insan olarak lutfen fasizm karsiti oldugunu idda etme, gulunc oluyorsun

tarihinde jadi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bunlari yazdiktan sonra fasist degilim demeyeceksin iste. Siz gayri muslim vatandaslari dusman gordugunuz icin onlari askere almiyordunuz ama bedel olarak haracini oduyorlardi elbette. Sen muslumanlar olmayanlari dusman belle, sonrada ben Turk islamci degiilim de

Ayrica "evet ulkemizde gayri muslim azinliklar cok buyuk haksizliklara ugradi" diye bir cumle dahi kuramayan bir insan olarak lutfen fasizm karsiti oldugunu idda etme, gulunc oluyorsun

Gayrimuslimlarin servetlerine goz dikip el koymayi da kominizm ile bagdastirmaya calisma salak herif

Sen ABD'nin kurulma sebebinin neye dayandığını bilir misin?

Avrupa'da Yedi Yıl Savaşlarından dolayı ortaya çıkan kriz nedeniyle İngiliz hükümetinin kolonilerden yüksek düzeyde vergi istemesine.

O yüzden vergi deyip geçmeyeceksin.

Ayrıca "sadece gayrimüslimlerden" diye yalan söylemeyeceksin.

O vergi sadece gayrimüslimlerden değil, tüm servet sahiplerinden alındı. Zenginlerinse %70'i gayrimüslimdi.

Yalancı salak cadı karı! :lol:

Sitelerde Paylaş

AKP seçim öncesinde son 1-2 aydır neyi denediyse ters tepti.

- MHP kasedini denedi, atmosfer yaratamadı

- İzmir Belediyesin'deki davayı kaşıyor, atmosfer yaratamıyor

- Komutanları topluyor, atmosfer yaratamıyor

- 12 Eylülcülere sataştı, atmosfer yaratamadı

- Nevruz zamanı saçmalayan Ayhan Çarkın denen deliyi, seçim arefesine bıraktı, işe yaramadı

Halen daha bir şeyler yaratmaya çalışıyorlar son dakikada.

Cumhurbaşkanı bile aklı sıra olaylara girmeye çalışıyor ancak kamuoyu nasıl kenetlendiyse AKP'nin bu kıpırdanmalarına taviz vereceğe benzemiyor.

Bu işi başlatan da askerdir beyler.

AKP'nin son önde geçecek (farklar kapandı) seçimi ve yokoluşu herkese hayırlı olsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...