Jump to content

Askeri Müdahale Planın Doğru Olduğu

Recommended Posts

Cuhurbaşkanı olamaz bu durumda çünkü hem önlisans mezunu hemde CHP - MHP oy oranı onu cumhurbaşkanlığına veya başkanlığa taşımaz. Ardından parti ikiye bölünür gibi geliyor bana demokrat parti liboşikleriyle - milli görüş + gülen islamcıları olur sanırım.

İnşallah dediğiniz gibi olur.

AKP seçim öncesinde son 1-2 aydır neyi denediyse ters tepti.

- MHP kasedini denedi, atmosfer yaratamadı

- İzmir Belediyesin'deki davayı kaşıyor, atmosfer yaratamıyor

- Komutanları topluyor, atmosfer yaratamıyor

- 12 Eylülcülere sataştı, atmosfer yaratamadı

- Nevruz zamanı saçmalayan Ayhan Çarkın denen deliyi, seçim arefesine bıraktı, işe yaramadı

Halen daha bir şeyler yaratmaya çalışıyorlar son dakikada.

Cumhurbaşkanı bile aklı sıra olaylara girmeye çalışıyor ancak kamuoyu nasıl kenetlendiyse AKP'nin bu kıpırdanmalarına taviz vereceğe benzemiyor.

Bu işi başlatan da askerdir beyler.

AKP'nin son önde geçecek (farklar kapandı) seçimi ve yokoluşu herkese hayırlı olsun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 178
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Cuhurbaşkanı olamaz bu durumda çünkü hem önlisans mezunu hemde CHP - MHP oy oranı onu cumhurbaşkanlığına veya başkanlığa taşımaz. Ardından parti ikiye bölünür gibi geliyor bana demokrat parti liboşikleriyle - milli görüş + gülen islamcıları olur sanırım.

İnşallah dediğiniz gibi olur.

Hayır ben Cumhurbaşkanı Gül'ün AKP'ye yarayacak tartışmalarda katılımını kastediyorum.

O da bir işe yarayamıyor.

Bir türlü istenilen atmosferi yaratamadı AKP.

Seçim meydanlarında da başarısızdı.

70-80 yıllık sürece vurgu ve din sömürüsü bir de bunlar sizi kandırır varsayımı.

AKP milletin istikrar aşkı olmasa Demokrat Partiden, HEPAR'dan bile daha başarısız bir seçim kampanyası yürüttü :)

CHP'den hiç beklemezdim ama CHP resmen 180 ile araba sürdü bu seçimlerde.

Sitelerde Paylaş

Hayır ben Cumhurbaşkanı Gül'ün AKP'ye yarayacak tartışmalarda katılımını kastediyorum.

O da bir işe yarayamıyor.

Bir türlü istenilen atmosferi yaratamadı AKP.

Seçim meydanlarında da başarısızdı.

70-80 yıllık sürece vurgu ve din sömürüsü bir de bunlar sizi kandırır varsayımı.

AKP milletin istikrar aşkı olmasa Demokrat Partiden, HEPAR'dan bile daha başarısız bir seçim kampanyası yürüttü :)

CHP'den hiç beklemezdim ama CHP resmen 180 ile araba sürdü bu seçimlerde.

Hani bir söz vardı, muhakkak sende bilirsin bu sözü

Aç tavuk kendini darı anbarında sanırmış

Akp başarısız falan değil, bence siz olaylara ideolojik gözlükten bakıyorsun

Kemal Kılıçdaroğlu ile Chp'nin bir nebze artış yaptığı doğrudur

Ama, sorun bu artış, Akp'nin tek başına iktidar olmasına mani olacak mıdır, sorun buradadır

Aslında Akp yapılan anketler doğru çıkarsa, anketlerde yüzde 40 oy oranından aşağı oy aldığını görmedim.

Gerçekten başarılı saymak zorundayız

Çünkü, iktidarda 2 dönem geçirmiş bir parti ne kadar da olsa, belli oranda yıpranma payı vardır

Ama buna rağmen, Akp eğer geçen dönem aldığı oy oranına yakın bir oy alırsa, 2-3 puan bandı benim için aynı sayılır, bence Akp'yi başarılı saymamız gerekir.

Ama, bir partinin başarılı olup olmadığını, yürüttüğü kampanya başarılı olup olmadığını, aldığı oy oranından anlaşılacaktır diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Hayır.

İdeolojik falan değil bakışım.

CHP'yi de sevmem ve AKP'nin buralara gelmesinin tek sorumlusu görürüm hep.

Bu seçimlerde durum çok farklı.

Atmosfer çok farklı.

AKP oy kaybediyor.

Bu aşikar.

Sitelerde Paylaş

Pante bırak şimdi.

Bir olay hem isyan hem katliam olabilir elbette.

Ama bir olaya hem isyan hem de katliam diyen kişi 'devlet buba isyanı bastıracak tabeee, ya ne yapacağıdı' demez.

Olaya bakış açın değişti demeye getiriyorum.

Yoksa kalkıp bize kelimelerin anlamlarını açıklamaya çalışıp, kıvırmanın bi manası yok dostum.

Sitelerde Paylaş

Pante bırak şimdi.

Bir olay hem isyan hem katliam olabilir elbette.

Ama bir olaya hem isyan hem de katliam diyen kişi 'devlet buba isyanı bastıracak tabeee, ya ne yapacağıdı' demez.

Olaya bakış açın değişti demeye getiriyorum.

Yoksa kalkıp bize kelimelerin anlamlarını açıklamaya çalışıp, kıvırmanın bi manası yok dostum.

Verdiğim linki okumamışsın belli ki.

Olaya bakış açım falan değişmiş değil.

Devlet tabi ki isyanları bastıracaktır. Şu anda olsa yine bastırır, haklı bile olsa.

İsyan eden onu bilerek isyan eder zaten. Gücüne güveniyorsa ayaklanır.

Devlet kalkıp da "Madem isyan ettiniz, taleplerinizi kabul ediyorum" demez.

Biz ne düşünürüz?

İsyanlar, ülkelerin iç sorunlarıdır.

Türkiye'nin de ulusal sorunudur.

İsyanın bastırılmasını isteriz ama katliamlara dönüşecek ölçüde katı müdahalelerle değil.

Ve ardından devletin isyanın nedenlerini, talepleri değerlendirmesini ve tekrarlamasını engellemek üzere çözümler üretmesini düşünürüz.

İşte geçmişte devlet bunu yapmamıştır. İbreti alem olsun diye katı davranmış ve sonrasında da "derslerini verdik artık gıkları çıkamaz" anlayışında olmuştur.

Yanlış olan budur.

Bu anlayış değişmeli ve toplumun baskısı ile ulusal sorun çözülmeye çalışılmalıdır.

Ha, siz böyle düşünmezsiniz. İstersiniz ki isyan başarılı olsun, kaos yaşansın, devlet yıkılsın.

Ya da diğer uçtaki ırkçı faşistler de farklı düşünür. "Baş kaldıranın kafasını ezeceksin, devletin demir yumruğunu sürekli üzerlerinde tutacaksın" diye düşünür.

Düşünmek serbest!

Ama değerli olan doğru düşüncedir ve ulusal soruna savaşın, terörün, kan dökmenin getireceği bir çözüm yoktur.

Ulusal sorun, ya barış içinde diyaloglarla ve mutabakatla çözülür ya da demokratik devrimle.

Şu sıra mutabakata doğru gidişat var. Umarım devrime muhtaç kalmayız.

Sitelerde Paylaş

Hayır.

İdeolojik falan değil bakışım.

CHP'yi de sevmem ve AKP'nin buralara gelmesinin tek sorumlusu görürüm hep.

Bu seçimlerde durum çok farklı.

Atmosfer çok farklı.

AKP oy kaybediyor.

Bu aşikar.

Chp'nin Kemal Kılıçdaroğlu ile yakaladığı bir ivme var, bu doğru, bunu asla inkar edemem,

Lakin, Chp değiştiğini sadece lafla yürütürse, yüzde 25'in üzerine çıkamaz

Bunu kanıtlayacak somut projeler sunması gerekir

Gerçi onu da sunması imkansız ama,(Ergenekoncuları milletvekili adayı yaparak, eskisiyle ne kadar da, içli dışlı olduğunu bence kanıtlamış oldu)

Eski Chp'den ne gibi farkının olduğunu birkaç somut örnekle kanıtlaması gerekiyor.

Yoksa, değişim lafı sadece lafta ve kişilerde kalır.

Chp'nin eskisiyle yenisi arasındaki farkın olmadığını net bir şekilde ortaya çıkar

Kemal Kılıçdaroğlu ile yeni Chp'nin değiştiğinin, somut örneklerle, muhalefet de olsa, ispatlaması gerekir

-Türban sorunu, Kürt sorunu, bunlara somut bir şekilde katkı vermesi gerekir

Aksi taktirde, Chp'nin söylemleri sadece lafta kalmış olur, halk da bunu bu şekilde algılar.

Chp'nin artışı sadece birkaç puan olur ve Chp'li yöneticiler ve Chp'li seçmen bunu başarı olarak görür.

Sitelerde Paylaş

Toplumun genelinde;

İSlam = AKP ve CHP = islam karşıtı algısı var.

Bu sebepten buyuk oy alıyor AKP

Ancak bu kampanyada bu kırılmak üzere

çünkü giriş ile çıkış aynı değil.

İslamı siyasete alet etmelerinin halk tarafından algılanmasının bitişini izliyorlar.

Bence AKP sizin dediğiniz gibi oy alırsa daha iyi çünkü bir daha gelirse iktidara icraatları nedeni ile seçimde halk bu partiyi tarihe gömer.

Ancak yenilgi ile seçime girerse muhalefet olarak kalır.

Ki biz tarihe gömme çabasında olmalıyız.

Hani bir söz vardı, muhakkak sende bilirsin bu sözü

Aç tavuk kendini darı anbarında sanırmış

Kemal Kılıçdaroğlu ile Chp'nin bir nebze artış yaptığı doğrudur

Ama, sorun bu artış, Akp'nin tek başına iktidar olmasına mani olacak mıdır, sorun buradadır

Aslında Akp yapılan anketler doğru çıkarsa, anketlerde yüzde 40 oy oranından aşağı oy aldığını görmedim.

Gerçekten başarılı saymak zorundayız

Çünkü, iktidarda 2 dönem geçirmiş bir parti ne kadar da olsa, belli oranda yıpranma payı vardır

Ama buna rağmen, Akp eğer geçen dönem aldığı oy oranına yakın bir oy alırsa, 2-3 puan bandı benim için aynı sayılır, bence Akp'yi başarılı saymamız gerekir.

Ama, bir partinin başarılı olup olmadığını, yürüttüğü kampanya başarılı olup olmadığını, aldığı oy oranından anlaşılacaktır diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Anlamadığınız bir şey var ki demokratik bilince ulaşıldığı zaman siz de tarihe gömüleceksiniz.

Hatta ilk siz gömüleceksiniz :)

Sitelerde Paylaş

Elbette isteriz ki devlet yıkılsın.

Devlet sanki çok iyi bir şeymiş gibi konuşuyorsun Pante.

T.C tarihi katliamların tarihidir, bunu inkar edemezsin.

Devlet yıkılır yerine halkın devleti kurulur.

Ama feodal isyanlarla değil.

Gerçek anlamda halkın demokratik devrimiyle.

Onun da şartları henüz olgunlaşmış değil.

Sitelerde Paylaş

Devlet yıkılır yerine halkın devleti kurulur.

Ama feodal isyanlarla değil.

Gerçek anlamda halkın demokratik devrimiyle.

Onun da şartları henüz olgunlaşmış değil.

Feodal isyanlarla yıkılsın demiyorum ama feodal isyanlarla bile yıkılsa askeri bir diktatörlük kadar terör estirilmez.

Demokratik devrim bilincine ise hiçbir zaman ulaşılamaz, ancak jakoben bir yöntemle bunu yaparsın.

Sitelerde Paylaş
Anlamadığınız bir şey var ki demokratik bilince ulaşıldığı zaman siz de tarihe gömüleceksiniz.

Hatta ilk siz gömüleceksiniz

O niye gömülsün yahu?

İşte böyle yanlış tahliller, yanlış hedefler içindesiniz.

Gömülecek olan gericilik olmalı, ırkçılık-faşistlik, antidemokratiklik olmalı.

Sen demokrat bir insana kalkmış "İlk gömülen siz olacaksınız" diyorsun. :blink:

Sitelerde Paylaş

O niye gömülsün yahu?

İşte böyle yanlış tahliller, yanlış hedefler içindesiniz.

Gömülecek olan gericilik olmalı, ırkçılık-faşistlik, antidemokratiklik olmalı.

Sen demokrat bir insana kalkmış "İlk gömülen siz olacaksınız" diyorsun. :blink:

Demokrat bir insan mı?

Şaka mı yapıyorsunuz yahu :D

AKP 8 yıldır terör estiriyor diye kemalistlerin estirdiği terörü bu halk unuttu mu zannediyorsunuz?

Akp iktidarda diye CHPlilerin göreli demokrat ayaklarını kim yer?

Hiç kimse.

Eğer demokrasi bilinci yerleşirse ilk olarak militarist ve tarihsel saplantılarıyla tarihin çöplüğüne kemalistler atılır.

Sitelerde Paylaş

Toplumun genelinde;

İSlam = AKP ve CHP = islam karşıtı algısı var.

Bu sebepten buyuk oy alıyor AKP

Ancak bu kampanyada bu kırılmak üzere

çünkü giriş ile çıkış aynı değil.

İslamı siyasete alet etmelerinin halk tarafından algılanmasının bitişini izliyorlar.

Bence AKP sizin dediğiniz gibi oy alırsa daha iyi çünkü bir daha gelirse iktidara icraatları nedeni ile seçimde halk bu partiyi tarihe gömer.

Akp gene tek başına iktidar olması olasılığı çok büyük bir süpriz olmazsa, yüksek görünüyor.

Sen iki dönemde iktidar olmuş bir partinin, 3.dönemde de, iktidarın en büyük alternatifi olduğunu sorgulaman gerekir

Altında daima, İslamı siyasete alet etme, şunu yapma, bunu yapma olarak algılarsan daima hata edersin

Akp'nin 3.dönemde bu kadar yüksek oy oranına sahip olması bence güzel icraatlar yaptığının ve de halka bunu güzel bir şekilde tanıttığı sonucu çıkarırım.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu duruma gelmesi için, bu seçimde zor görünüyor, somut icraatlar yapması gerekir, insanların beklentilerine uygun olarak.

Yoksa zaten halk ile var olan güven bunalımını hiçbir zaman aşamaz Chp

Bu güven bunalımı uzun yıllar devam eder

Her olayda Atatürk'ün arkasına saklanırsan, Atatürk'ü ön plana çıkarırsan, bazıları da Kürtçülüğü , bazıları da Türkçülüğü, bazıları da İslamcılğı ön plana çıkarıyor.

Bunlar olaylara ideolojik yaklaşıyorlar

Akp'nin de bunların dışında herşeyin merkezinde yer aldığını net bir şekilde görebiliriz

Bunun içindir ki, Akp yaklaşan seçimin, en büyük favarisidir

Chp dediğim gibi, değiştiğini bir şekilde halka somut icraatlarla, bunu kanıtlar ve bir dahaki seçimde emin ol ki, iktidarın en büyük alternatifi olur.

Yoksa, her seçimde olduğu gibi, yüzde 25'i açtığı zaman, bazıları bunu büyük başarı olarak algılar.

Akıllı olanını algılamaması gerekir ki, ona göre daha halka yakın politikalar geliştirmesi ve uygulaması gerekir

Sitelerde Paylaş

Küfür etsem forumdan atılırım bilki bu sebeple küfretmiyorum.

Etsen ne olacak?

İşte tipik anti-demokrat.

Maalesef beyniniz cinsel organınızın ucunda olduğu için ancak küfredersiniz.

Sonra da demokrasiden dem vur.

İşte sana savunduğun demokrat arkadaş Pante :D

Sitelerde Paylaş

Yaşasın düşünce ve ifade özgürlüğü, tüm bunlar sadece bu tarz forumlarda doruk noktaya çıkar.

Ya ne olacaktı?

İslami forumlarda mı ortaya çıkacaktı.

Farkınız yok yahu, biriniz bir görüşün militanı, diğeriniz diğer görüşün.

Sonra da birbirinizi suçlayıp durun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...