Jump to content

Savaş Kapıda mı?

Recommended Posts

Bu zihniyet iyi bir zihniyet değil.Bu zihniyet nazi zihniyeti.

Bir gün toplama kamplarında kürtleri yaksalar,onlar zaten bizi hep sırtımızdan vurdu diyeceksin.

Katliama ses çıkarmamak,katliama ortak olmaktır.

Dünyanın herhangi bir yerinde katliam yapıldığında siz bu katliama tepki vermiyorsanız,bu suça ortaksınız.

Türkiye ses çıkardı savaş çıktı diyelim. İsrail'in neyiyle savaşacak bu ülke? Daha kendi refahına kavuşamamışken, insanları açlık sınırında yaşarken başka bir ülke için kendini niye ateşe atsın? Karşı devletin seninle bir problemi yokken, yenileceğini bile bile savaşa girmek mantıklı mı? Yenilmesen bile senin vatandaşın bok yoluna gidip ölecek. Bir devletin bunu vatandaşına yapmaya hakkı yok.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 111
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bırak sen de bu ayakları.Abd'de bir bomba patlasa oh gavurlar öldü diye göbek atarsın.

tüm insanlara merhamet edilmeli,müslümansan zaten elinde olmadan ediyorsun,kimse aç kalmasın diye neler yaptığımızı bilmiyorsunuz! Rahman biliyor ki amerikaya bile üzülürdüm hakedenler olduğu kadar masumlarda barındıryor çünkü! yardımı beğenmeyen boss sende koy ozaman bi kilo daha şeker,bi avuç pirinç mesela..seni bundan alıkoyan ne? o gemide sadece müslüman yoktu,insanlık için,insanlığını kaybetmeyenler için can yakıcı bi eza..

Sitelerde Paylaş

Alın gelin şu filistinlileri Türkiyeye ne savaş olsun nede milletin canı yansın neden bunu haykırmıyorsunuz mechule hanım?

Araplarda torpak versin bölüştürsünler filistinlileri tüm islam ülkelerine dağıtın? Çaktınmı?

Yok çakmadı demi :)

Diyorumki, kaç kişi varsa filistinde tüm islam ülkeleri ev, yurt versinler zulümde bitmiş olur hee.

Yok oralar kutsal topraklar dedinmi işte senin niyetinde çözüm istememende belli olur.

Çözümü kim istiyorki sizlermi?

Sitelerde Paylaş

tüm insanlara merhamet edilmeli,müslümansan zaten elinde olmadan ediyorsun,kimse aç kalmasın diye neler yaptığımızı bilmiyorsunuz! Rahman biliyor ki amerikaya bile üzülürdüm hakedenler olduğu kadar masumlarda barındıryor çünkü! yardımı beğenmeyen boss sende koy ozaman bi kilo daha şeker,bi avuç pirinç mesela..seni bundan alıkoyan ne? o gemide sadece müslüman yoktu,insanlık için,insanlığını kaybetmeyenler için can yakıcı bi eza..

Ben savaş malzemesi yapılan yerlere şeker meker veremem, Pakistan da müslüman, sel baskınında para yardımı yaptım, eğer müslümanlara bir garezim olsaydı yapmazdım.

Demekki neymiş? sizin niyetiniz belli, ya kendinizi doğratacaksınız yada birilerini doğramak istiyorsunuz, her iki durumda da kana susamışsınız. Nokta.

Sitelerde Paylaş

diğer islam ülkeleri yapmıyor diye bizdemi susalım,ne biçim bi söylem bu keşke etseler etmiyorlar ne edelim,elimiz kolumuz bağlı yaşlı gözlerle sadece eli kolu kopan bebeklerimi izleyelim..

Mısır, Arap mesela refah sınır kapısını niye kapalı tutuyor?Arada bir gemiyle yardım olacağına her gün sınırdan olsa ya.

Sitelerde Paylaş

Türkiye ses çıkardı savaş çıktı diyelim. İsrail'in neyiyle savaşacak bu ülke? Daha kendi refahına kavuşamamışken, insanları açlık sınırında yaşarken başka bir ülke için kendini niye ateşe atsın? Karşı devletin seninle bir problemi yokken, yenileceğini bile bile savaşa girmek mantıklı mı? Yenilmesen bile senin vatandaşın bok yoluna gidip ölecek. Bir devletin bunu vatandaşına yapmaya hakkı yok.

Bunun tek çözümü israile bodoslama dalmak değil.Ambargo koymakla başlanır,uluslararası yaptırımların peşinde koşulur,nato olaya dahil edilir.olmadı birkaç ülke birleşip ultimatom verir,gözdağı verir.Kampanyalar desteklenir,uluslar olaya dahil edilir.zaten karşı taraf da bu kadar baskıya dayanamaz geri adım atar.Ama Türkiyenin yaptığı hiçbir şey yok.Güya yardım gemisi gönderiliyor içinde sap gibi siviller kadınlar çocuklar.Sonra vay efendim bizi öldürdüler.Böyle çözüm olmaz.bile bile lades demektir bu.

Sitelerde Paylaş

Aslında mechule denen kişilik burada zaten sallantıda olan dengesini iyice bozduğunun farkında değil.

Bu kızcağız ciddi ciddi nefret besliyor burada bizlere karşı.

Nefretinin nedeni biz onun doğru bildiği sınırların dışındayız.

O da o kendine çizdiği saçma sapan sınırların oradan tükürüyor, taş atıyor, kızıyor bağırıyor.

Bu kız bu kafayla giderse 1 yılda sinir hastası olur çıkar.

Zaten vardır şimdi onda tripler.

"hi hi hi" diye sinsice gülüp "allahım onları yakacak" diye sevinmeler :D

Ben bu kıozcağızın sonunu gerçekten iyi görmüyorum.

Bir de yazılarına dikkat edin.

İtalik.

Yazıyı seçiyor. Sonra i harfine basıyor :D

Hep aynı rutin şeyler.

Mechuleciğim.

Senin sonunu gerçekten iyi görmüyorum.

Senin akranların ruhani seviyede yükselip sinirlerini kontrol etmeyi öğrenmeyi denerken, sen sinirden ve nefret gerilimlerinden başka şey yaşamıyorsun burada.

Bunlar sende kalıcı olacak.

Değişiyorsun.

Sonra suratsızın teki olur çıkarsın :D

Sitelerde Paylaş

diğer islam ülkeleri yapmıyor diye bizdemi susalım,ne biçim bi söylem bu keşke etseler etmiyorlar ne edelim,elimiz kolumuz bağlı yaşlı gözlerle sadece eli kolu kopan bebeklerimi izleyelim..

Ben de diyorumki aynı hassasiyeti başka ülkelere neden göstermiyorsunuz, neden araplar? Yada neden müslümanlar?

Kimse bebek izlemek istemez ama o şerefsizler sırf bebeklerini izletmek için bebek yapıyorsa bence israilden çok filistinlileri yok etmek gerekiyor.

Yardım gemisi filistinlileri hadım etmek için gidiyorlar desen tamam diycem, her ay 50 kilo şeker göndereyim.

Sitelerde Paylaş

Bunun tek çözümü israile bodoslama dalmak değil.Ambargo koymakla başlanır,uluslararası yaptırımların peşinde koşulur,nato olaya dahil edilir.olmadı birkaç ülke birleşip ultimatom verir,gözdağı verir.Kampanyalar desteklenir,uluslar olaya dahil edilir.zaten karşı taraf da bu kadar baskıya dayanamaz geri adım atar.Ama Türkiyenin yaptığı hiçbir şey yok.Güya yardım gemisi gönderiliyor içinde sap gibi siviller kadınlar çocuklar.Sonra vay efendim bizi öldürdüler.Böyle çözüm olmaz.bile bile lades demektir bu.

Türkiye tek başına ambargo koysa yine kendi kaybeder bir süre sonra onu da kaldırır. Uluslarası bir yaptırımın öncüsü olacak kadar da güçlü değil. Dünya'da da İsrail'e ses çıkaran yok. Türkiye'nin tek başına çırpınması bir işe yaramıyor. Dediğin gibi ancak birkaç gemi gönderip birkaç insanını öldürüp evcilik oynuyor kendince.

Sitelerde Paylaş

mübarek bizde biliyoruz bunuda yapmıyor devlet,kimse el atmıyor,ama bi yerdende başlanması gerek değil mi,bak 2.gemi daha istikrarlı daha kalabalık böylelikle değişebilir bişiler,yoksa hepimiz biliyoruz o 2 gemi ile israile baş edilemeyeceğini susmakta kana dokunuyor ama ses edilmeli nasıl olursa olsun başlanmalı ve başlandı şükür ki !

Sitelerde Paylaş

Eğer Filistin yüzünden savaş çıkarsa İsrail'in yanında olurum ve ülkede ki Müslümanların öldürülmesine yardımcı olurum. :)

Bu tür yorumları gördükten sonra şunu anladım ki,Richard Dawkins haksızmış.Savaşların sebebi din değil,fanatizm.İstersen dinleri tamamen ortadan kaldır,fanatizm yine aynı fanatizm.İnsanları birbirini doğramaktan hiçbir şekilde alıkoyamıyorsun.

Sitelerde Paylaş

bu konuda çok hassasım ateist bakış,bi bilsen o furkan doğanı her gördüğümde ne hale geldiğimi.. size değil nefretim..

İyi de kızım sen burada gün aşırı nefret ve sinir talimi yapa yapa tozutuyorsun.

Sen farkında değilsin ama eski nickindeki yazılarından bu yana son 1 yıllık değişimine bak.

Bu talimi ateistler olarak biz de yapıyoruz gerçi ama bizim teistik yanımız yok. Yani uçuk kaçık hikaye yeri yok kafalarımızda.

Bu da bizim hislerimizin uzun vadede bilincimizi etkilemesini önlüyor.

Yani katlandıktan sonra iz kalmadan eski halini alıyor bizim bilinçler.

Senin bilincin öyle değil.

Senin bilincin bile yok aslında.

Bir islam manyetik alanı var kafanın içinde.

O kafasına göre kendi manyetizmasına göre hereket ediyor.

Benden sana iyi niyetli bir kaç tavsiye.

1- Bu forumda aklını çeleceğin adam yok.

2- Sende, kendi araştırması veya şüphesiyle bu foruma kadar ulaşmışları tekrar yakalayacak bilgi birikimi ve strateji yok.

3- Bu forumda kendi psikolojik sağlığından ve sinirlerinden yiyorsun her gün, boşuna yapma. Git çağır komşuları, okut mevlüt, çay için kahve için, peygamber kıssaları okuyun vs. Yazık etme kendine.

Yine de sen bilirsin...

Sitelerde Paylaş

Bunlar seçim yatırımı boş işler.

İsrail bir iki gemiyle tav olmaz.

İsrail bu sefer daha sakin olacaktır.

Hatta gemidekileri azdırıp onların terörist olduğunu bile gösterebilir.

Bu sefer daha da rezil oluruz.

İsrail dünya tarafından tanınmış devlettir. Sınırları, karasuları bellidir.

Oraya öyle kafana göre giremezsin.

Yarın Türkiye'ye de bir gemi yollasalar ve deseler ki dalan limana gireceğiz diye ne yapacaksın.

Bu gemi bir Kıbrıs Rum kesimine ait olsa mesela. İlle de gireceğim dese askeri gemilerle müdahalede bulunmayacak mısın?

Bu sorunun çözülmesini iki taraf da istememektedir.

Ne Araplar ne de İsrail, ne de Amerika.

Amerika desteklemeden de İsraile hiçbir yaptırım uygulanamaz.

Sitelerde Paylaş

Bu tür yorumları gördükten sonra şunu anladım ki,Richard Dawkins haksızmış.Savaşların sebebi din değil,fanatizm.İstersen dinleri tamamen ortadan kaldır,fanatizm yine aynı fanatizm.İnsanları birbirini doğramaktan hiçbir şekilde alıkoyamıyorsun.

:)

Elbette o yazdığımda ciddi değildim ki ironi olduğunu göstermek için sonuna smiley koymuştum.Ancak öyle bir savaş durumu olsa kesinlikle T.C lehine birşey yapmam.Ya nötr kalırım yada ülkeyi terk ederim.Elin Arabı için benim canımı tehlikeye sokamaz kimse.

Sitelerde Paylaş

Arafat denen gay kicini 100 dolarla siliyor avrupadan secme sarap, bira getirtiyordu, filistine yapilan yardim bu dunyada baska hicbir ulkeye yapilmamistir yapilan yardimlarin yaninda mavi marmaralar devede topluigne kalir ama isvicre bankalarindaki o paralar simdi urdun kralinin kardesi ile evlenen yaser arafat'in eski karisindadir ve halk kimsenin umurunda degil anladim ki bir tek mechule umursuyor bir arastir mechule belki gemide hala yer vardir git ve orda kal hem sen mutlu olursun hemde biz.

Bir korkumda bu sefer Polat Alemdar ne yapar acaba resmen sinema sanatinin irzina geciliyor, yok ki bir merci bu adamlara sinemayi yasaklatsin.

Acaba missilleme olarak Yahudi yönetmen Steven Spielberg bir film yapsa sadece yahudi oyuncular oynasa mesela Scarlett Johansson ya da Natalie Portman, Shia LaBeouf ya da Jake Gyllenhaal ya da linkteki listedeki holywood yildizlarindan biri Midnight Express'i mumla arariz sanirim.

Savas konusunda bende rezil olacagimiz kanaatindayim buna ramen ulkeyi savasa suruklemek isteyen cemaat ve isbirlikcileri mutlaka vatana ihanet sucuyla yargilanmalidir, bugun degilse yarin. Bu savasi kim istiyor Amerika'mi kime hizmet ediyor bunlar?

Daha 1 ay olmadi Kardak savasi ile ilgili aciklama yapan dönemin Yunanistan disisleri bakani birbirimize ates acmamamiz icin butun ucak fuze ve silahlarini kilitledi Amerika diye aciklama yapti. Birinici Mavi Marmara'da acik destegini Israil'den yana koyan Amerika savas durumunda kesinlikle tarafsiz olmayacaktir.

Sitelerde Paylaş

Ben bu konuda diyorum ki aynısı şu an zaten pkk'lılarla çatışan daha 20'sinde olan Türk gençlerimize oluyor.

Şu pkk'ya bir türlü çözüm bulunamadı.

Sabit sayıda gencecik erler pisi pisine vuruluyor ama pkk hala aynı olduğu yerde.

Hiçbir zaman pkk'nın kökünü kurutmaya yönelik bir çalışma yapılmıyor.

Amacım konuyu saptırmak değil ama belirtmek istedim.

tarihinde zerdüst tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...