Jump to content

Kürtçe Ezan"a Tepki Yağıyor

Recommended Posts

İşte böyleee,

BÜYÜKLE ULU anlam bakımından bir degildir.

At eşşekten uludur denmez

At eşşekten büyüktür denir.

Tanrı herhangi birşey olmadığından onda büyük kullanılmaz,ULU kullanılır,

4,3 den daha uludur olmaz ,büyüktür olur.

Türkçenin kuralı budur.

Islam din adamları EKBERE yapışmışlar yeni gelinin şeye yapıştığı gibi.

Halbuki Arapcada

At daha ekberdir eşşekten denme yanında

Allahdada Allahu EKBER deyerek ekberi kullanmış.

Araplar Allahlarını okadar önemsemiş,biz Türklerde Tanrımızı bukadar önemsemişiz.

Yani Allahdada EKBERİ kullanıyorlar.

Bizim CAHULU CUHALADA Tanru uludur olmaz diyür.

Zavallı bilmiyürki Arap BİT PİRDEN daha EKBERDİR dedigini.

Bunlar CAHALDAN öte zır cahalda degül,zır zır cahalda degül,vallaaaa HINZIR cahallar ineninki.

Ahıllarınca Türkçeyi kötüleyip Arapcayı yüceltecekler,sonrada cennete gedecek vur allahım vur.

NAH vurursun.

Bunun suçlusu,İLEHİYET OKULLARINDA ders veren Z..........da.

Halkımızda degül.

Halkımızsa ,Allahın izniyle an...............belliyeceyiz deyenlerin peşine bülem dört nala goşduhlarından suçludurlar.

Ulan bir araştır,bir ohu bahalım bunlar doğrumu diyurler.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bugün haberlerde gördüm o konuyla ilgili bir başlık yoktu gerçi pek bir fark yok ha Kürt ha Türk...Bir yerde ezan yıllardır Türkçe okunuyormuş yeniden Arapça haline döndürmüşler millet bir seviniyo bir seviniyo şaka gibi...Bu insanlar neden seviniyor neden tüyleri diken diken oluyo anlamış değilim aslında tam tersi olması lazım çünkü artık ezanı anlayamaz hale geliyorlar gerçekten inanılması güç insanlar nasıl kendini kaptırıp kandırabiliyor bu bir örnek bunlar bir de Türkçe olimpiyatları mı düzenliyorlar şaka gibi...YOK ORİJİNAL HALİ DAHA BİR GÜZELMİŞ DAHA BİR KUTSALMIŞ SANKİ TARİHİ BİR MEKANI ORİJİNAL HALİYLE KORUYORLAR SAHİP ÇIKIYORLAR GÖREN BÖYLE SANIR ACINACAK İÇLER ACISI BİR DURUM...Caps Lock açık kalmış neyse bağırmaktan haz alan hocalara iyi gelir...Şurda kaç zamandır ezan dinliyorum daha ezan kelimesinin ne anlama geldiğini bilmiyorum düşünün herkes böyle evet bu ne demek bir düşünelim saçmalık ya saçmalık komedi...İnsan bir şeyi anladığı için memnun ve minnettar olmalı ötesi kendini kandırmaktır hatadır katliamdır...Ayrıca dalga geçilmektir cidden tuhaf bir rahatsızlık duyuyorum korkuyorum bu hallerinden o sevinen insanların nasıl bir hal içerisindeler ya...Bir de bu yabancı bir kültür ve dil öğrenme ve ona sahip çıkma konusunda belirtmek istediğim şu öğreneceğimiz kültür ve dil bize bir şeyler katabilmeli onu seçmeli ders olarak koyunca ne olacak? Bize ne katacak? Bunları düşünüyor muyuz?Yooooooo...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...