Jump to content

Dua Edip Cihat Yapan Ateistler

Recommended Posts

Islamin olmayan allahini, yasamamis peygamberini, sacma sapan zirva dolu masal kitabi kuranini, bir müslümandan daha cok koruyup onlara saygi duyduklarini belirten ateistler, ateist degillerdir.!!!

Artik bunun böyle oldugunu kafalarina iyice cakmaktan, onlari rencide etmekten baska cikar yolu kalmamistir.Islamin putlarini simdiye kadar müslümanlardan daha fazla koruyanlarin kaypak düsünceli sahtekar ateistler oldugu herkes tarafindan iyice bilinsin.

Özgürlügün, demokrasinin, laikligin, esit sosyal adaletin, sokakta esitligin ne oldugundan anlamayan, Islam Hurma Türkiye Cumhuriyet’inin sokaklarinda korkak fareler gibi gezen ve müslümanlar tarafindan her türlü hakarete rencideye maruz kalan seslerini cikartamayan, kisisel özgürlüklerini savunamiyan cakma sahtekar ateistler, müslümanlardan daha fazla dua edip islam adina cihat yapmaktadirlar.

Sahtekar ilahiyatcilarin, cemaat tarikat liderlerinin ATEİZM ve ATEİSTLER hakkinda neler söylediklerini ve müslümanlari nasil kandirdiklarini cok iyi biliyoruz ibretle izlemekteyiz…

Kuranda resmen sübyanciligi, pezevenkligi, tecavüzü serbest yapan ayetler bulunur, kadinlari kullanma kilavuzu kitabidir ama utanmadan serefsizce ateistlere en yüz kizartici suclamalar karalamalar yapilir.

Bilirler ki ateistlik; estetik, özgürlük, esitlik, saflik, gerceklik, sevgi, dogruluk, dürüstlük, hakkini yedirmeme, kimsenin hakkini yememe, boyun egmeme, dik durma, cesaret ve hic bir seyden korkmamaktir.

Fakat bu degerler müslümanlarin putlarinin kiclarini yalayip islam icin dua edip cihat yapan putlari incitmekten korkan ve kendilerini utanmadan “ateist” olarak lanse edenler icin asla gecerli degildir.Onlarin ateist yasam felsefesinden ve gercek ateistligin ne oldugundan hic haberleri yoktur.Olmadan da yasamlari son bulacaktir.

Müslümanlarin putllarinin rencide edilmemesini savunan onlarin cemaatlerine tarikatlarina destek veren cikarci cakma yalama kaypak düsünceli sahtekar ateislerle olan mücadelem asla bitmeyecek.

Bu yola bambaska düsünceler ve ideallerle baslamistim fakat karsima cikan bu cakma sahtekar baldiri ciplak ateist bozuntulari ile ugrasmaktan kücümsenmiyecek kadar zaman ve enerji kaybettim.Bir ara idellarimi gerceklestiremiyecegimi anlayinca “yenildim” dedim...Fakat bu sahtekarlara karsi olan mücadele azmim hic bitmeden devam edecek.

Türkiye’de islamin putlarini savunan onlara yalakalik eden kendilerine “ateist” diyen, ateist degerlerin ne olduklarini bilmeyen anlama özürlü baldiriciplaklardan cesareti olan varsa karsima cikmalarini ve tartismalarini öneriyorum.

Bundan sonra görecegiz, bakalim kazin ayagi nasilmis…

Hodri meydan.!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 109
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Islamin putlarini simdiye kadar müslümanlardan daha fazla koruyanlarin kaypak düsünceli sahtekar ateistler oldugu herkes tarafindan iyice bilinsin.

Buna tamamen katılıyorum.

Normal zeka ve bilgiye sahip her insanın okuduğunda bırakın bir tanrıyı içinde insanlık olan sıradan birisinin bile yazmadığı çok açık olan kuranı allahın kitabı diyenler var.

Bunu neden yapıyorlar? Çünkü anlıyorlar karşılarına iki yol çıkıyor, ya gerçekleri söyleyecek Turan Dursun gibi öldürülecek yada bu koyunları güderek Amerikalarda orada burada triplex villarada o güddükleri sayesinde rahat rahat yaşayacak.

Hem onları kullanacak hemde onlarda dünyalar kadarda övgü alacak.

Sitelerde Paylaş

Su anda Türkiye'de ve Avrupa'da cemaatlerden tarikatlardan nemalanan is kuran birlikte keyif icinde yasayan yiginla ateistler bulunmaktadir.Bunlarin geneli liberal ve neoliberaldir veya bu yolun cukka doldurmaya yaradigini anlayanlar yönlerini liberalizm ve neoliberalizme cevirmislerdir.

Bu insanlar gercek degismez dogrularin kalin cizgilerini tartismazlar, tartisamazlar.Önemli degil ama o zaman serefsizce putlara yalaka yalamalik yapip müslüman inanclilar gibi yasam felsefesini idame ettirerek "ateistim" demiyecekler...

...ateist kelimesine leke sürüyorlar ve artik bundan cok ama cok rahatsiz olmaya basladim.

Cemaat liderinin elini öpüp kicini yalayan ve kuruluslarinda calisan ateist olabilir mi?Sorarim sizlere?

Kuruluslarinda calismasalar bile özgürlüklerin esit olmadigi, özellikle ateistlerin ateizmin tu kaka edildigi bir ülkede islama, diyanete, cemaatlere ve bunlarin liderlerine yalakalik yapip agizlarindan düsürmeyenler ateist olabilir mi?

Olamaz.!!!

Lüks yasanti sevdasi ve popo korkusu olan sahsiyetsiz karaktersiz serefsizlerdir bunlar.

Sanalda yazip ayni düsünceleri savunanlar bunlara özenen sineklerdir onlari kaala dahi almiyorum.Gercek ateistler birlik olup köse baslarini tutmus, insanlari kandiran dinazorlarla mücadele etmeliyiz.Bir kisinin tepkisi maili isyani ses getirmemekte.

Dolayisi ile bir dinazora yüzlerce ayni mail ayni soru ayni tepkinin olmasi gerekir.

Bu tip isler örgütlü mücadele ile olur.Bunun altini cizmeye calismaktayim.

Sitelerde Paylaş

Bir konunun altini daha cizeyim...

Bu mücadelede diger dinlerden özgür arkadaslarimizi ayri tutmamaktayim.Cünkü simdiye kadar dinlere karsi mücadelede onlarla birlikte olunmasi düsüncesini savunmusumdur.

Gercek laik demokratik hukuk ülkesi olup taslar yerli yerine oturuncaya kadar bu ugurda birlikte mücadele edilmeli.Yani onlar bizlere destek vermeli.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

üstelik saçmalıkları korumayı ifade özgürlüğü kapsamında sayıyorlar ve laf ettirmiyorlar.

Ifade ve düsünce özgürlügünün bireyin henüz ne oldugunu bilmeyen liboslar her gün tv programlarinda islama yalakalik yapmak icin boy gösterdiklerden, onlari örnek aliyorlardir.

Oynanan bir oyunun kurali olur ve herkes icin esit calisir.

Orantisiz gücü olani korumayi düsünmek onlara yaglanip yalakalanmak, sinek gibi ezilen gücsüz tahteravalli sahiplerine düsmez.

Önce her konuda esitlik olacak... Bu gerceklesmeden, ezenin haklari icin "düsünce ifade özgürlügünü" savunan hic bir halt bilmeyen yalamanin tekidir.

Islamin putunu koruyup kollamak ateistlere düsmez.Nedir bu? Ayni yobaz müslüman zihniyeti degil mi?

"Benim allahim, benim dinim, benim kuranim, benim peygamberime laf söyletmem" düsüncesini kendilerine düstur alanlar, yobaz baldiri ciplak müslüman ateist bozmalari degiller midir?Bu mudur koruduklari?

Düsünceyi ifade özgürlügü kisvesi altinda dua edip cihat yapmaktadirlar bu düsüncede olan baldiri ciplak ateistler.

Putu ve süs takilarini gerile gerile elestiremiyecegim öyle mi?

Yobaz gelismemis ilkel düsünceli müslüman inanclilarla altini cizdigim ateistlerin ne farki var?

Kisiliginin özgürlügü umurunda olmayan ve islamin putunu koruma altina alanlar hakkinda yazdiklarim degismez gerceklerdir.

Varsa yazdiklarimin tersini düsünen ciksin karsima tartisalim.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ifade ve düsünce özgürlügünün bireyin henüz ne oldugunu bilmeyen liboslar her gün tv programlarinda islama yalakalik yapmak icin boy gösterdiklerden, onlari örnek aliyorlardir.

Oynanan bir oyunun kurali olur ve herkes icin esit calisir.

Orantisiz gücü olani korumayi düsünmek onlara yaglanip yalakalanmak, sinek gibi ezilen gücsüz tahteravalli sahiplerine düsmez.

Önce her konuda esitlik olacak... Bu gerceklesmeden, ezenin haklari icin "düsünce ifade özgürlügünü" savunan hic bir halt bilmeyen yalamanin tekidir.

Islamin putunu koruyup kollamak ateistlere düsmez.Nedir bu? Ayni yobaz müslüman zihniyeti degil mi?

"Benim allahim, benim dinim, benim kuranim, benim peygamberime laf söyletmem" düsüncesini kendilerine düstur alanlar, yobaz baldiri ciplak müslüman ateist bozmalari degiller midir?Bu mudur koruduklari?

Düsünceyi ifade özgürlügü kisvesi altinda dua edip cihat yapmaktadirlar bu düsüncede olan baldiri ciplak ateistler.

Putu ve süs takilarini gerile gerile elestiremiyecegim öyle mi?

Yobaz gelismemis ilkel düsünceli müslüman inanclilarla altini cizdigim ateistlerin ne farki var?

Kisiliginin özgürlügü umurunda olmayan ve islamin putunu koruma altina alanlar hakkinda yazdiklarim degismez gerceklerdir.

Varsa yazdiklarimin tersini düsünen ciksin karsima tartisalim.

Ben aynısını diyorum cigi.

Hatta biliyorsunuz beni.

Bana kalsa ben teistlerden agnostiklere, deistlerden panteistlere tüm dogmacılara (ve ateistlerin içinde bazı bilinmezci, negatifçi vs takılanlara) deli raporu verilmesinin gerekliliğini savunuyorum :D

Senin söylediklerin doğru.

Ayrıca saygı ve desteğin dogmalara faydasının yanında ateizme de büyük zararı var.

Çünkü ateistlerden saçmalıklara tevazu ve saygı gösterenleri görünce dogmacılar, ateizm gibi bir gerçekliğin fenerbahçe takımı tutmak gibi sadece basit bir görüş ayrılığı, tercih olduğunu sanıyor. tek gerçeklik olduğu gerçeği eriyip yok oluyor böylece.

Sitelerde Paylaş

Bu adamlar Müslümanlardan daha tehlikelidir.

Bunlar, ortada kalmış olan, birazcık aklına şüphe düşmüş, sorgulamak isteyenleri tuzağa düşürüp teistlere file içinde sunmaktadırlar.

O nedenle bunlarla mücadelede asla taviz verilmemelidir.

Sitelerde Paylaş

Bu insanlar ateist bozuntusu. Liberal bozuntusu. Bir garip tür bunlar.

Din karşıtlığını günlük politikaya indirgeyen ucubeler bunlar.

Bir ateist dinlerin verdiği zararları bilmekle kalmaz, onları savunanların karşısında durur.

Bizim bu ucubeler şeriatçıyla bir olup din özgürlüğü falan istiyor.:)

Bu da moda.. Geçer yakında.

Sitelerde Paylaş

Sorun isteyenin istediğine inanması değil arkadaşlar.

Ateist olarak inanç özgürlüğünün geniş bir yelpaze oluşturması için mücadele etmeliyiz.

Başka türlü çeşitliliğe kavuşmak mümkün değildir.

Bizim için önemli olan hangi inançların aşırı, çağ dışı ve toplum için zararlı olduğunu bilmektir.

Bahsettiğiniz bu ateistler inanç özgürlüğü ile fanatizm arasındaki sınırı bilmeyen meczuplardır.

Onlar ayrıca İslam'ın ne zaman inanç özgürlüğünü ne zaman fanatizmi simgelediğini bilmemektedirler.

Türkiye gibi, demokrasi, insan hakları ve temel özgürlüklerde geri kalmış bir ülke için İslam'ın her çeşidi fanatiktir.

Bizde İslam inancı özgürlüğü simgelemez. Baskıyı simgeler. Çünkü İslam'ı kontrol eden yerleşimiş demokratik araçlar yoktur.

Laiklik bile yeterince anlaşılmamakta ve uygulanmamaktadır. Kanunlar açıkça çiğnenmektedir.

ABD, Batı Avrupa gibi yerlerde İslam inancı özgürlüğü simgeler. Özgürlüğün bir parçasıdır.

Çünkü oralarda İslam'ın demokrasiyi yozlaştırıp yerini alması tehlikesi yoktur.

Bizde ise vardır.

Bizde ateizm ve ateistler İslam'a hoşgörü ve tolerans ile yaklaşamazlar.

Çünkü bu İslam'a taviz vermek ve onun boyunduruğuna girmek demektir.

Aptallıktır. Gaflettir, hatta ihanettir.

Sitelerde Paylaş

ABD, Batı Avrupa gibi yerlerde İslam inancı özgürlüğü simgeler. Özgürlüğün bir parçasıdır.

Çünkü oralarda İslam'ın demokrasiyi yozlaştırıp yerini alması tehlikesi yoktur.

Bizde ise vardır.

Hacı, İngiltere, Fransa vb. ülkelerde müslümanlardan artık nefret ediliyor.

Heryerde sorun çıkarıyorlar.

Bildiğin şeriatçı arap hepsi.

Yani bizim müslümanlar bunların yanında kefeye koyup karşılaştırmaya bile değmez, onlar yobazlık olarak bizimkilere

bin basar diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Hacı, İngiltere, Fransa vb. ülkelerde müslümanlardan artık nefret ediliyor.

Heryerde sorun çıkarıyorlar.

Bildiğin şeriatçı arap hepsi.

Yani bizim müslümanlar bunların yanında kefeye koyup karşılaştırmaya bile değmez, onlar yobazlık olarak bizimkilere

ABD'de de böyle bir akım var..

911'den sonra ortaya çıktı..

Ama bizim konu bu tepki ile ilgili değil.

Bu ülkelerde Müslümanlar hala devletin koruması altında..

İslam hala dinlerden biri ve yasalarla korunuyor.

İslam hala yasalara uyuyor ve devleti ele geçirmek istemiyor. İstese bile buna gücü yetmiyor.

Biz farklı kavramları tartışıyoruz.

Oralarda ateistler İslam'a karşı hiç de hoşgörülü değil.

Bütün dinlere karşı tepki gösteriyor ABD ateistleri..Özellikle Hristiyanlığı şiddetle reddediyorlar.

Hiçbir zaman bizim ateistlerden bazılarının İslam'a olan toleransları gibi hoşgörüleri yok.

Sitelerde Paylaş

Hacı'nın tespitleri doğru.

İslama hoşgörüyle yaklaşamayız.

İslama taviz veremeyiz.

İslam hastalık gibi vücudun en zayıf anını bekler ve o an geldiğinde vücudu ele geçirir.

Bizdeki bu ateist bozuntuları İslama var güçleriyle hizmet etmektedirler.

Daha önce yazdığım gibi bunlar bu yobazlardan daha tehlikelidirler.

Sitelerde Paylaş

Durum söyle:Onlarin ne yaptiklari, ne yapacaklari bilinmekte.Yani ipleri kontrol altindadir.Bunlara özellikle kucak acilip göz yumulmaktadir.

Yükselen ateizmin önüne gecebilmek icin marjinal durumda olan diger inanclilarin karsilarina düsmanlari yerlestirilip rahatsiz ettirilme politikasi izlenmektedir.Ayrica sokakta ki yasantinin yobaz agirlikli olmasi ile birlikte agir vergiler altinda ezilen orta gelirli insanlarin rahat sekilde düsünüp hareket etmeleri engellenmektedir.

Diger bir konu ise sömürdükleri ülkelerin gelismelerini engellemek icin bu gruplari beslemeleridir.Cemaatler ve tarikatlarin yurt disinda faaliyet gösteren üyelerinin hepsi emperyalist usagi vatan hainleridir.Yoksa ellerini kollarini sallaya sallaya rahatlikla AB ülkelerinde dolasamazlar.!

Isi yok, yabanci dili yok, kariyeri yok, vasifi yok...Ne var?

Lakkudu lukkudu putu satis sohbetleri ile konforlu bir hayat sürmek var.Sadece putu da degil...Capsiz karizmasiz üsütük emperyalist usagi vatan hainlerini övüp meshur etme cabalari var.

Hepsi bulunduklari ülkelerin yönetimlerinin korumasi ve kontrolu altindadir. Iste "A" yi görse mertek sanan bu kan emen asalak usaklara baldiri ciplak ateistler cani gönülden destek vermektedirler.Simdi bunlar islamin putu icin dua edip cihat yapmiyorlar mi?

Türkiye'de son 10 senedir baldiri ciplak müslüman ateistlerin bunlara verdikleri desteklerle kan emen vampirler semirdiler semirdiler azman canavar oldular.!Müslüman inancli insanlarin islamin elestirilmesine hos görü ile yaklasmalarinin önünde ki süreci 50 sene geri attilar.

Bunlar salt kendilerini düsünen dua edip cihat eden sahtekar ateistlerdir.Bunlari iyi taniyin isimlerini yüzlerini hic unutmayin.Bunlaerin kendilerine "ateist" demelerinden igreniyor midem bulaniyor.

Eger bu bir savassa herkes yerini yurdunu bilecek.!

Esit özgürlügün demokrasinin olmadigi bir ülkede hele hele ateisler hakkinda her türlü karalama yapiliyorsa, dise dis, göze göz mücadele edilmelidir.Baska yasam felsefesine kafam calismaz...Calismiyor.

Sitelerde Paylaş

İslama veya herhangi bir dine saygı gösterilmesi düşüncesi beni gerçekten çıldırtıyor. Konuda da değinildiği gibi bu tarz ateistler gerçekten mevcut. Hatta bazıları "Bu kadar katı olmamalıyız, gerçekte olabilir" gibi şeyler söylüyorlar. Dinlerin tartışılmaya değer hiçbir yanı yoktur. Düşünce ayrılıkları tartışılabilir, dinler düşünce bile değildir. Hiçbir anlam ifade etmeyen, dünyadaki gerizekalı insanları birbirine toplayan kavramlardır dinler. Dünyada bu kadar fazla gerizekalı olması çok normal. Ona kesinlikle bir şey demiyorum zaten; ama onların hayal güçleri, kesinlikle saygı gösterilebilecek şeyler değillerdir. Dediğim gibi hiçbir inanç, hakkında konuşulacak kadar bile kale alınmamalıdır. Ben bir ateist olarak, insanların inançlarını değil, salaklıklarını tartışırım. Her ateist de böyle olmalıdır. Hala çoğu ateistin kavrayamadığı bir şey var, hala bir ihtimal veriyorlar "Ya varsa?" diye. Bu insanları müslümanlardan daha acınası buluyorum. Kafalarını kullanabildiklerini fark etmelerine rağmen kullanmaktan korktukları için. Kuranı eline almış bir insan zaten bir göz gezdirdikten sonra ne kadar büyük bir saçmalıktan ibaret olduğunu çok rahat bir şekilde anlayabilir; ama bunu bile yapmıyorlar, yapamıyorlar. Etrafımda kuranı okumaktan korkan çok fazla müslüman var. "Ya kafam karışırsa?" diye korkuyorlar. Bu kadar acizler müslümanlar. Bunlar iyi olanları aslında. Birde kuranı okuduktan sonra hala inanabilenler var. İşte onlar bizim anlayamayacağımız bir düzeyde aptallar. Onlar için kullanabileceğim bir tabir bile yok. Aslında var sanırım, hatta kendilerine söylüyorlar zaten, MÜSLÜMAN.

Sitelerde Paylaş

İslama veya herhangi bir dine saygı gösterilmesi düşüncesi beni gerçekten çıldırtıyor. Konuda da değinildiği gibi bu tarz ateistler gerçekten mevcut. Hatta bazıları "Bu kadar katı olmamalıyız, gerçekte olabilir" gibi şeyler söylüyorlar. Dinlerin tartışılmaya değer hiçbir yanı yoktur. Düşünce ayrılıkları tartışılabilir, dinler düşünce bile değildir. Hiçbir anlam ifade etmeyen, dünyadaki gerizekalı insanları birbirine toplayan kavramlardır dinler. Dünyada bu kadar fazla gerizekalı olması çok normal. Ona kesinlikle bir şey demiyorum zaten; ama onların hayal güçleri, kesinlikle saygı gösterilebilecek şeyler değillerdir. Dediğim gibi hiçbir inanç, hakkında konuşulacak kadar bile kale alınmamalıdır. Ben bir ateist olarak, insanların inançlarını değil, salaklıklarını tartışırım. Her ateist de böyle olmalıdır. Hala çoğu ateistin kavrayamadığı bir şey var, hala bir ihtimal veriyorlar "Ya varsa?" diye. Bu insanları müslümanlardan daha acınası buluyorum. Kafalarını kullanabildiklerini fark etmelerine rağmen kullanmaktan korktukları için. Kuranı eline almış bir insan zaten bir göz gezdirdikten sonra ne kadar büyük bir saçmalıktan ibaret olduğunu çok rahat bir şekilde anlayabilir; ama bunu bile yapmıyorlar, yapamıyorlar. Etrafımda kuranı okumaktan korkan çok fazla müslüman var. "Ya kafam karışırsa?" diye korkuyorlar. Bu kadar acizler müslümanlar. Bunlar iyi olanları aslında. Birde kuranı okuduktan sonra hala inanabilenler var. İşte onlar bizim anlayamayacağımız bir düzeyde aptallar. Onlar için kullanabileceğim bir tabir bile yok. Aslında var sanırım, hatta kendilerine söylüyorlar zaten, MÜSLÜMAN.

Bunları yapalım tabii de, bunlar daha çok negatif ateizmin ilgi alanı.

Pozitif ateizmin ilgi alanı ise İslam'a hiç dokunmadan yalnız çağdaş ilkeleri savunmak.

Laikliği, düşünce ve inanç özgürlüğünü, demokrasi ve hukuk devleti olmanın erdemlerini, gerekliliğini ve önemini vurgulamak.

Yeri gelince her ikisine de baş vurulabilir ama bence en önemlisi pozitif ateizmi gizli bir şekilde savunmak.

Gizli olması çok önemli.

Artık ona gizli de denmez. Ateist terimini kullanmaya gerek yok çünkü.

Ne de olsa bu inflamatuvar bir terim. Şimşekleri üzerine çekiyor.

Çağımızda insanlık, atezime hiç değinmeden, şimdiye kadar kazanılan ve yararları bilinen değerleri ve ilkeleri savunarak, dinlere dolaylı olarak karşı gelecek bilgi birikimine sahip.

Onlardan azami ölçüde yararlanmaya çalışmalıyız.

Bunları usulüne uygun bir şekilde yaparsak, ateizmde olduğuna inandığımız ahlaksal ve estetik değerlere de önem vermiş oluruz.

Bu iş küfür ve hakaretle, aşağılama ile olmuyor.

Bizim de biraz politik davranmamız gerekiyor.

Bu da sanıldığı kadar zor değil.

İslamsal değerlere karşı çağdaş ve insancıl değerlerle mücadele edersek, çok daha başarılı oluruz.

Ateist olduğumuzu bile deklare etmemize gerek yok.

Sitelerde Paylaş

sokaklarda Özgürce ben ateistim diye haykırabiliyor musun?

diyemezsin amerikada ,kanada da isen belki dersin

yaşanacak tekbir hayatın varken gereksiz kahramanlığa soyunup ömrünü riske atamazsın

senin gibi olmayan ateistleri eleştirebilirsin ama korkaklıkla suçlayamazsın

tarihinde Asabi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateizmi pozitif negatif diye ayırmak dini mezheplere ayırmaktan farklı değil...

İslamın yada herhangi bir dine saygı göstermek ateistlerin yapmaması gereken birşeydir açık ve net. Empatiden yoksun beyinler çıkıp olurmu o onların inancı diyebilir, lakin eksik bir düşünce bu çünkü pek çok arkadaşın dediği gibi dilediğimiz gibi inançsızlığımızı nasıl yaşamamıza izin vermiyorlarsa bizimde en azından kendi çevremizdekilere dinini yaşatmama hakkımız vardır.

Bu şekilde belki empati kurup inanmayan insanlara saygı göstermeyi öğrenebilir insanlar aksi olmaz olamaz! o yüzden bu siteye girip ateistim ama başkasının inancıyla uğraşmıyorum diyen insanlara bu sitedeki hemen bütün ateistler kadar kızgınım sinirliyim! bize ne falan değil! ömrümüzü yediniz sokakta rahat nefes alamıyoruz kendi tercihlerimizi rahat rahat yaşayamıyoruz ey şerefsizler! kalkıp şeref dersi vermeye çalışıyorsunuz birde utanmadan burda...

Sitelerde Paylaş

Ateizmi pozitif negatif diye ayırmak dini mezheplere ayırmaktan farklı değil...

İslamın yada herhangi bir dine saygı göstermek ateistlerin yapmaması gereken birşeydir açık ve net. Empatiden yoksun beyinler çıkıp olurmu o onların inancı diyebilir, lakin eksik bir düşünce bu çünkü pek çok arkadaşın dediği gibi dilediğimiz gibi inançsızlığımızı nasıl yaşamamıza izin vermiyorlarsa bizimde en azından kendi çevremizdekilere dinini yaşatmama hakkımız vardır.

Bu şekilde belki empati kurup inanmayan insanlara saygı göstermeyi öğrenebilir insanlar aksi olmaz olamaz! o yüzden bu siteye girip ateistim ama başkasının inancıyla uğraşmıyorum diyen insanlara bu sitedeki hemen bütün ateistler kadar kızgınım sinirliyim! bize ne falan değil! ömrümüzü yediniz sokakta rahat nefes alamıyoruz kendi tercihlerimizi rahat rahat yaşayamıyoruz ey şerefsizler! kalkıp şeref dersi vermeye çalışıyorsunuz birde utanmadan burda...

Ateizmi biz ayırmıyoruz. Ayıran ayırmış ve mantıklı nedenleri de var.

Her eğilimin pozitif ve negatif (etken-edilgen) yaklaşımları var. Ateizmin neden olmasın.

Sitelerde Paylaş

Bunları yapalım tabii de, bunlar daha çok negatif ateizmin ilgi alanı.

Pozitif ateizmin ilgi alanı ise İslam'a hiç dokunmadan yalnız çağdaş ilkeleri savunmak.

Laikliği, düşünce ve inanç özgürlüğünü, demokrasi ve hukuk devleti olmanın erdemlerini, gerekliliğini ve önemini vurgulamak.

Yeri gelince her ikisine de baş vurulabilir ama bence en önemlisi pozitif ateizmi gizli bir şekilde savunmak.

Gizli olması çok önemli.

Artık ona gizli de denmez. Ateist terimini kullanmaya gerek yok çünkü.

Ne de olsa bu inflamatuvar bir terim. Şimşekleri üzerine çekiyor.

Çağımızda insanlık, atezime hiç değinmeden, şimdiye kadar kazanılan ve yararları bilinen değerleri ve ilkeleri savunarak, dinlere dolaylı olarak karşı gelecek bilgi birikimine sahip.

Onlardan azami ölçüde yararlanmaya çalışmalıyız.

Bunları usulüne uygun bir şekilde yaparsak, ateizmde olduğuna inandığımız ahlaksal ve estetik değerlere de önem vermiş oluruz.

Bu iş küfür ve hakaretle, aşağılama ile olmuyor.

Bizim de biraz politik davranmamız gerekiyor.

Bu da sanıldığı kadar zor değil.

İslamsal değerlere karşı çağdaş ve insancıl değerlerle mücadele edersek, çok daha başarılı oluruz.

Ateist olduğumuzu bile deklare etmemize gerek yok.

"Bunların yapalım tabii" derken ne demek istediniz anlamadım gerçekten. Ben zaten negatif, hatta dahada zayıf ateistlerin yaptıklarını kendimce doğru bulmadığımı söyledim, sanki yapılmasını desteklemişim gibi cevap yazmışsınız, onu anlamadım. İnsanlardan dolaylı olarak yararlanabiliriz demişsiniz, ne olarak yararlanacağız? İnsanların kafasından allah düşüncesini atmadığınız sürece onlara bir şeyler veremezsiniz. O düşünceyi de atmak pek mümkün değil. Siz nasıl düşünüyorsunuz tabii ki bilmiyorum; ama savunabileceğimiz bir şey görmüyorum ben ortada. İnsanların geri kafalılığını azda olsa düzelmek için hiç kimse hayatını harcamamalı, kısa bir süresini bile olsa. Tabii ki bu hayata bakışınıza göre değişebilecek bir şey; ama ne insanlardan kaçmalıyız, nede onları düzeltmeye çalışmalıyız. Dünyada ateist sayısı gerçekten çok fazla, tahmin edilenden de fazla; ama diğer insanlar allah düşüncesini kafalarından atmaya daha pek hazır değiller, özelliklede yaşadığımız gibi ortamlarda. Türkiye'deki insanlara daha azda olsa bir şey anlatamazken bu şekilde düşünmek bence pek doğru değil. Müslüman, yobaz toplumlardaki kafasında yoğun bir allah düşüncesi olan insanlara ufakta olsa bir şeyler göstermeye çalışırsanız, farkına vardıklarında büyük tepkilerle karşılaşabilirsiniz. İnsanların dinlerine bir şey söylediğiniz zaman farklı, allahlarına bir şey söylediğiniz farklı, peygamberlerine bir şey söylediğinizde çok farklı tepkilerle karşılaşırsınız; ama insanların kafalarına bir şeyler sokmaya çalışırsanız çok daha farklı tepkilerle karşılaşırsınız. Bir şeyi savunmak için sadece teistler savaşırlar, dinlerin temellerinden biride ona dayanır zaten. Kafasında yoğun bir allah olan insan süper askerdir. Hayatını boş yere harcayabilir; çünkü cennete gideceğini düşünür, o şekilde kandırılmıştır. Dediğim gibi hiçbir aklı başında ateist hayatını teistler için boşa harcamamalıdır. Onlar kendi boş, manasız hayatlarını yaşasınlar, biz kendi hayatlarımızı yaşayalım. Onlar nasıl olsa sonsuza kadar yaşayacaklar, bizim öyle bir hakkımız yok. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...