Jump to content

Recommended Posts

Ben kullanıyorum, genelde gri tonları kullanıyorum...

3 veya 6 aylıklardan alıyorum, uzak görüşümü zorluyor...

Kesinlikle lensle uyunmaz, gözün arkasına bile kaçma riski var...

Ama hijyene dikkat edildiğinde hiç bir riski olmayan güzel bir aksesuardır...

Tavsiye ederim... ama lütfen abartılı bir şey alma :D

Sitelerde Paylaş

gece yatabileceğin lesnlerde var 1 ay süresi var

bunun yanında 3 aylık 6 aylık 9 aylıklarda var

kullandığım lens gece çıkarılanlardan. bir aydır gözümde çıkarmadım. suyunu damlatıyorum ama. diğer çiftlerde de aynısını yaptım bana bir şey olmadı ama göz merceğini bombeleştiriyor. 4 yıldır da lens kullanıyorum

benimki numaralı ancak gözün dereceli ise renkliyi pek önermiyorlar

ayrıca afrodit lens gözün arkasına kaçmaz çünkü gözün arkası boşluk değil.^_^

göz kapağının altına giriyor bazen çok sorun olmuyor çıkarılıyor hemen

Sitelerde Paylaş

ayrıca afrodit lens gözün arkasına kaçmaz çünkü gözün arkası boşluk değil.^_^

göz kapağının altına giriyor bazen çok sorun olmuyor çıkarılıyor hemen

haklısın aslında bende de öyle oluyor, göz kapağımın altına toplanıyor bazen, o da kazara gözümü ovuşturunca...

lenle ilgili forumlara takıldığımda orada iki kişiden duymuştum, gözün arkası derken kapaktan da gerisi tabi, orda kalmış ve düştü sanıp varlığını hissetmemişler haftalar sonra gözde ağır kaşınma ve sulanma olunca gözü uyuşturup bakmışlar ve bulmuşlar...

dediğim gibi ben yaşamadım, ama sık sık kapak altına kaçıyor yaramaz :)

Sitelerde Paylaş

15 yıldır kullanıyorum, gecede yatıyorum şu ana kadarda bir sorunum olmadı.

Yanlız son gittiğimde doktorum "artık yeter bir dahaki sefere lens vermeyeceğin seni lazer ameliyatı edeceğim" dedi.

Bu arada benimkiler numaları, yani aksesuar için değil.

Sitelerde Paylaş

15 yıldır kullanıyorum, gecede yatıyorum şu ana kadarda bir sorunum olmadı.

Yanlız son gittiğimde doktorum "artık yeter bir dahaki sefere lens vermeyeceğin seni lazer ameliyatı edeceğim" dedi.

Bu arada benimkiler numaları, yani aksesuar için değil.

İyi ki söyledin, ben de kullanacağım.

Gözlük, burun için zararlı bana göre.

tarihinde zerdüst tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İyi ki söyledin, ben de kullanacağım.

Gözlük, burun için zararlı bana göre.

Ben gözlüğün rahatsız eden etkisinden çok, onu taktığımda sanki herkez bana bakıyor gibi hissediyorum.

Birde yakışıklılığım bozulmasın istiyorum.

Sitelerde Paylaş
bana bir şey olmadı ama göz merceğini bombeleştiriyor.

Lazer Ameliyatından önce 7-8 gün önce çıkartın bu yüzden diyorlar zaten... Bozuyor biraz korneayı veya gözün saydam tabakasını. Lensle uyumadıkça bir sorun olmaz. Benim de gözüm -5.25 miyop. Gözlük camı inceltilmiş olduğu halde kalın o yüzden takamıyorum. 3.00 filan olsa takardım gözlük. Bir de yağlanıyor çok gözlük camı nefret ediyorum. Ben lazer olacaktım 1 yıl ertelendi. Gözümde sağ veya sol gözde toparlaklaık oluşmuş. Asimetriklik olduğu söylendi korneamda ama kornea kalınlığım çok iyi çıktığı halde 1 yıl sonra gel dediler. Bekleyeceğim o zamana kadar işte. Gizli Keraketonus hastalığının belirtisi olabilir bilmiyoruz dediler. Lens takmakla alakası yokmuş bu hastalığın ama bende gizli belirtisi mi diye şüphelendikleri için yapamadılar. Lazer istemediğimiz bir durum var sende dediler. Moralim çok bozuldu. :) Renkli lensler çok belli oluyor bence rezil etmek gibi biraz insanın kendisini göz göre göre... Gözlük te bazılarına yakışıyor çok nasıl oluyorsa o da ilginç tabi... :)

Sitelerde Paylaş

Lazer Ameliyatından önce 7-8 gün önce çıkartın bu yüzden diyorlar zaten... Bozuyor biraz korneayı veya gözün saydam tabakasını. Lensle uyumadıkça bir sorun olmaz. Benim de gözüm -5.25 miyop. Gözlük camı inceltilmiş olduğu halde kalın o yüzden takamıyorum. 3.00 filan olsa takardım gözlük. Bir de yağlanıyor çok gözlük camı nefret ediyorum. Ben lazer olacaktım 1 yıl ertelendi. Gözümde sağ veya sol gözde toparlaklaık oluşmuş. Asimetriklik olduğu söylendi korneamda ama kornea kalınlığım çok iyi çıktığı halde 1 yıl sonra gel dediler. Bekleyeceğim o zamana kadar işte. Gizli Keraketonus hastalığının belirtisi olabilir bilmiyoruz dediler. Lens takmakla alakası yokmuş bu hastalığın ama bende gizli belirtisi mi diye şüphelendikleri için yapamadılar. Lazer istemediğimiz bir durum var sende dediler. Moralim çok bozuldu. :) Renkli lensler çok belli oluyor bence rezil etmek gibi biraz insanın kendisini göz göre göre... Gözlük te bazılarına yakışıyor çok nasıl oluyorsa o da ilginç tabi... :)

benim gözüm 3 numara ikiside. gözlüğümde var lakin dalga konusu olabiliyorum bazı ortamlarda.

göz numarasının ilerlemesi durmadan lazer ameliyatı yaptırmak saçma oluyor zaten çoğu doktor yapmıyor. durduğu zaman yaptırmayı düşünüyorum.

o dediğin hastalığı duymamıştım ama öğrendiğim iyi oldu baktırabilirim. ancak göz kapağımın katlanmasını sevmiyorum doktorla kavga etmiştim katladı diye. ağlamaya kadar gidiyor.^_^

renkli lens kullanmıştım çok yapmacık duruyor. gözlüğün bana yakıştığını söylerler ama özellikle lise arkadaşlarım çok dalga geçtiği için onların yanında takmıyorum. zaten gözlük ayrı bir sorun uzanırsın yamulur eğilirsin düşer :)

Sitelerde Paylaş

Bana da lazım şu lenslerden ama gece çıkar gündüz tak tan birde numaramın fazla ileri olmadığından yaklaşmadım ama geceleri zorluk çıkarıyor gözlerim bana .

Ne diyorsunuz alsam mı numaralı lenslerden . Genç yaşta gözlerim tahriş olmasın :) Renkliye gerek yok zaten renkten renge giren acayip bir göz rengim var :D

Sitelerde Paylaş

22 senedir numaralı lens kullanıyorum

yaklaşık 15 senedir de aylık kullan at cinslerinden.

geceleri de çoğunlukla çıkartmıyorum

herhangi bir sorunla karşılaşmadım..

numaralı kullanacaklar için xxxxxx dan şaşmamalarını tavsiye ederim

marka söylemek reklama girerse modlar silebilir

tarihinde xislam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

22 senedir numaralı lens kullanıyorum

yaklaşık 15 senedir de aylık kullan at cinslerinden.

geceleri de çoğunlukla çıkartmıyorum

herhangi bir sorunla karşılaşmadım..

numaralı kullanacaklar için xxxxxx dan şaşmamalarını tavsiye ederim

marka söylemek reklama girerse modlar silebilir

Arkadaş , şu markayı bana pm ile yollar mısın

Sitelerde Paylaş

ben renk renk kullanıyorum ama hiç lensle uyumadım, bir de F.. L.. marka kullanıyorum, ama uzak görüşümü hafif bulandırıyor...

gözümü ovuşturunca da hep toparlanıyor, sizler nasıl 1-2 ay çıkarmadan duruyorsunuz anlayamadım ben şimdi...

denesem mi ki...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...