Jump to content

Recommended Posts

• 5 weeks later...

Lensle uyumak göz göre göre göz hastalıklarına davetiye çıkartmaktır! Bilginize... 11 yıllık lens kullanıcısıyım. Dikkate almanızı öneririm beni... Ben her zaman dikkat ettim lens takarken. 11 yıl kullanmama rağmen korneamın kalınlığı çok çok iyi. Bir de 5.25 miyop olmama rağmen ki, bu derecede kornea kalınlığı ince olur, bende kalın... :)

Sitelerde Paylaş

39 senedir lens / gozluk kullanmaktan gina geldi , en sonunda esiminde israri ile lazer ameliyati olmaya karar verdim, bir terslik olmaz ise onumuzdeki ay Turkiye'ye gidecegim zaten o zaman yaptirmayi dusunuyorum ama hangi hastahane yada hangi tip operasyon olmasi gerektigine karar veremedim gerci operasyon tipini secme sansimiz zaten yok ama en azindan hastahaneyi secme sansimiz var. forumda lazer ameliyati konusunda tecrubesi olan varmi ki? birde operasyonun kendisi 5 dakika suruyormus ve ve ertesi gun normal bir sekilde hayatina devam edebilirsin denmesine ragmen internette pek cok insan ilk bir kac gunun zahmetli gectiginden bahsetmekte.. oneriler varsa bana ve ameliyat olmayi dusunen arkadaslara faydali olacaktir.

Sitelerde Paylaş

39 senedir lens / gozluk kullanmaktan gina geldi , en sonunda esiminde israri ile lazer ameliyati olmaya karar verdim, bir terslik olmaz ise onumuzdeki ay Turkiye'ye gidecegim zaten o zaman yaptirmayi dusunuyorum ama hangi hastahane yada hangi tip operasyon olmasi gerektigine karar veremedim gerci operasyon tipini secme sansimiz zaten yok ama en azindan hastahaneyi secme sansimiz var. forumda lazer ameliyati konusunda tecrubesi olan varmi ki? birde operasyonun kendisi 5 dakika suruyormus ve ve ertesi gun normal bir sekilde hayatina devam edebilirsin denmesine ragmen internette pek cok insan ilk bir kac gunun zahmetli gectiginden bahsetmekte.. oneriler varsa bana ve ameliyat olmayi dusunen arkadaslara faydali olacaktir.

Operasyon filan önemli değil, onları düşünme... Önemli olan, ameliyat olmaya uygun mu gözün onu düşün. Ben gittim. Muayene oldum. Yaklaşık 1 saat 20 dakika sürdü(beklemeler dahil-25 dakika: bekleme sanırsam). Gözümde gizli keraketanus belirtisi olduğu söylendi ve bu sorunun lazer ameliyatında istemedikleri bir durum olduğunu belirtti uzman doktor ve 1 yıl takip edeceğiz. Eğer ilerleme olmazsa yaparız dediler. Tedbiren yapmadılar yani. 2012 Haziran'da tekrar gideceğim. Bu arada keraketanusun neden ortaya çıktığı hakkında tıp dünyasının herhangi bir bilgisi yok. Nedeni bilinmiyor. Benim gözüm 5.25 miyop ama buna rağmen mesela kornea kalınlığım çok iyi çıktı ki orta-ileri miyop olan birinde bu derece kornea kalınlığının olması ilginç dendi. O da şansım. Korneanın en az 540 mm olması gerekiyor ameliyat için... olamama ihtimalini de göz önünde tutarak git, büyük beklentilerle gitme lazere. Hayalkırıklığı yaşanıyor sonra...

saygılar!

Sitelerde Paylaş

onceki iletileri okumadim ama eger lens kullaniyorsaniz ameliyattan once 1 ay gozluk kullanmaniz lazim, en ust tabaka korneanin (flep diyorlar sanirim) kalinlasmasi icin, lens bunu inceltiyor. ben 6 yil once cerrahi hastanesinde oldum. bende gozun birinde flepte kirisiklik oldu, yani kisacasi en ust tabakayi kesiyorlar ve lazer uyguladiktan sonra tekrar yerlestiriyorlar, ertesi gun gidip muayene oluyorsunuz eger ust tabaka duzgun yerlestiyse sorun yok benimkisi gibi kirisiklik varsa tekrar ameliyat yapiyorlar ve lens takiyorlar, lens ile de duzgun gormuyorsunuz, bulutlu bir gorunum oluyor, bana bilgi vermedikleri ikinci ameliyattan sonra gozumde hasar var sanip bayagi paniklemistim, sonraki muayenede cikarttilar ve amliyat sonucu basariliydi gorus "0" oldu (daha once 3 numaraydi), yani sahin gozluyum :) o zamandan beri gozumde hic bir ilerleme ya da baska bir sorun yok. bu arada zaten gozunuze gore ameliyati doktor onerir, sizin secme ssansiniz oldugunu sanmiyorum, benimkisi sadece miyop oldugu icin lasik ismi verilen ameliyatti, zaten once muayene ediyorlar durumunuza gore ameliyat edilir.

tarihinde denizbahar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Lens zararlı mıdır?Hep renkli gözlü olmayı istemişimdir lens alıp kullanmak da istiyorum ama zararlı olduğu söyleniyor...

gözün bozuksa dikkatli olmak kaydıyla tavsiye ederim.ama zevk için takıcaksan kesinlikle önermiyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...