Jump to content

Seçim Sonuçları 2011

Recommended Posts

• İleti 193
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

açılan %80

1.akp %51.1

2.chp %25

3.mhp %13.4

Şu anitibari ile

AKP nin oranı hala 2 - 3 puan yüksek

CHP nin oranı 2 - 3 puan düşük sanki son aylarda anadoluda yapılan CHP başında alevi lider var propagandası etkili olmuş gibi.

MHP 1 1.5 puan yüksek MHP kaset olayının sömürüsünü çok iyi yaptı zaten MHP meclise giremese bir kaç gün sonra şeriat ilan edilirdi halk bundan korktu galiba.

BDP vekil olarak düşündüğüm sayıya ulaşsada oy olarak bir kaç puan düşük bu kadar düşük olması imkansız özellikle duğuda bir takım hileler yapılmış diyarbakırda halk ayaklanmış

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mhpye bakmadan konuşuyorsun flavius mhpnin başarısızlığının sebebi ne o zaman? püskevit bahçelimi?

Mhp nin iktidar olma gibi bir derdi yok, bu bir satranç oyunu fakat yurdum insanı ki buna kendini okumuş olarak etiketlendiren aslında en aptal kısımda dahil bilmiyor.

Brütüs kemal veya RTE nin seçim sonucundaki icraatları MHP meclise giremeseydi belliydi, ama şimdi tüm planlar bozuldu. Bahçeşehir-Tüsiat-Tesev-Abd tarafından hazırlanan Sayın Baykalın olur vermeyip yerine Kılıçdarğlunun getirilip kolayca meclisten geçirilecek Türk milletinin devletini elinden alma operasyonu suya düştü.

Hiç bir kanun günlük cıkmaz, tabi ülke günlük düşündüğü için hazırlanan taslaklar ve yasalardan haberi bile yok. Yeni Ticaret kanunu ve paralelinde çıkacak Yeni Nayasa ile bu millet köle yapılacaktı ama şimdi planlar bozuldu.

Derinliği belki Ateistlerde çözer bir gün. :)

Bugün bir başarıdır, Ulusalcı Kemalistler CHP tokat atarak bu planı bozmuştur.

tarihinde Flavius Aethius tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen daha çok kutlayacaksın beni. Nerde pkk'lı var aday yapmış daha nesini tanısın bu millet. Bu insanlar vatanlarını korumak için kanlarını döküyor, üç beş çapulcuya ödün vereceğinimi düşündün.Vermeyeceğini bugün sandıkta gösterdi Yüce Türk milleti.

sanmam kutlayacağımı,

a'sı, b'si c'si farketmez, milli irade tecelli eder, gerisi çenemizi yorar durur, yapacağımızı, yapabilme hakkımız olanı bugün yeni nesil kaşelerimiz ile zaten 'evet'ledik,

ben şu kısma takıldım ki, "Bügün RTE 'nin başarısının altında yatan tek gerçek Brütüs Kemaldir."

demişsiniz, bu boş bir cümle, gerisi CHPye gönül vermiş milletin tercihi, doğruyu bilir, zaten görürler,

ama 8/9 yıllık bir hali, bir kaç aylık bir adamdan bilmek de çok da kutlanası durumların, fikirlerin girizahı değildir,

o hesaba göre de K.Kılıçdaroğlu'nun başarısının veya başarısızlığının, "altında yatan" tek gerçek de, Baytok hanfendi değil mi,

Sitelerde Paylaş

mhpye bakmadan konuşuyorsun flavius mhpnin başarısızlığının sebebi ne o zaman? püskevit bahçelimi?

MHP nin (yani o hareketin ) tabandaki oyu budur %10 &18 arası bu seçimde alacağı oy da %11 civarıdır bir iki puan yukarıda normal sonuç mesela bazı ailerden CHP ye veren varsa MHP meclise girsin diyede bir kişi MHP ye verilsin dendi.

Sitelerde Paylaş

sanmam kutlayacağımı,

a'sı, b'si c'si farketmez, milli irade tecelli eder, gerisi çenemizi yorar durur, yapacağımızı, yapabilme hakkımız olanı bugün yeni nesil kaşelerimiz ile zaten 'evet'ledik,

ben şu kısma takıldım ki, "Bügün RTE 'nin başarısının altında yatan tek gerçek Brütüs Kemaldir."

demişsiniz, bu boş bir cümle, gerisi CHPye gönül vermiş milletin tercihi, doğruyu bilir, zaten görürler,

ama 8/9 yıllık bir hali, bir kaç aylık bir adamdan bilmek de çok da kutlanası durumların, fikirlerin girizahı değildir,

o hesaba göre de K.Kılıçdaroğlu'nun başarısının veya başarısızlığının, "altında yatan" tek gerçek de, Baytok hanfendi değil mi,

Ulusalcı bir seçmen PKK'lı bir adaya oy atarmı. ?

Mesela 2. bölge adayı pkk'nın avukatına bir Kemalist oy atarmı. ?

Şuan Habertürk TV de Anayasadan Türklük kaldırılsın diyen CHP liye kemalistler oy atarmı.

tarihinde Flavius Aethius tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Artik CHP ve Mhp cizgisi disinda bir muahlefet cikma zorunlulugu gorulecektir. Gorulmez ise boyle gider bu ama

Ne çizgisi? Halk neoliberal, muhafazakar-müslüman, sağcı liderleri seçiyor mesele bu. Çünkü kendisi de o şekilde. O şekilde eğitim almış, yetişmiş. Buradan solcu, demokratik bir şey çıkmaz. Mesele bu.

Yani insanlar konumlarına göre oy veriyor.

Soruyorum niye AKP'ye oy veriyorsun diye adama. Adam diyor ki:

-AKP müslüman o yüzden oy veriyorum diyor. Sonra özelleştirme şu bu diyenler de var. Piyasa piyasa diyenler de.

Yani neoliberal, sağcı, müslüman muhafazakar durum.

tarihinde Asimov tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ulusalcı bir seçmen PKK'lı bir adaya oy atarmı. ?

Mesela 2. bölge adayı pkk'nın avukatına bir Kemalist oy atarmı. ?

Şuan Habertürk TV de Anayasadan Türklük kaldırılsın diyen CHP liye kemalistler oy atarmı.

anladım ben sizi de siz iletinize yazma gereği duyduğum kısmı anlamadınız veya anlamazlıktan geliyorsunuz galiba, es kaza yazdınız sanırım o cümleyi,

olsun, öyledir, dediğiniz gibidir,

ben kemalist değilim,

kendileri hakkında da fikir beyan etmeyi de tercih etmiyorum

milli iradenin tecelli şekline saygı duyarım,

Sitelerde Paylaş

ve silivriden meclise girenleri belirtmeden geçmeyelim,

Resmi olmayan sonuçlara göre,

MHP'nin adayı Balyoz davası sanığı Engin Alan ile

CHP'nin adayları Ergenekon sanığı Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal Meclis'e giriyor.

yine CHP'li İlhan Cihaner, Adnan Keskin de yeni dönemde TBMM'ye yer alacak.

İstanbul Kadıköy'den Bağımsız aday olan Tuncay Özkan ise meclis dışında.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...