Jump to content

Seçim Sonuçları 2011

Recommended Posts

Yahu konuşuyorsunda tamam CHP yi unut. CHP çizgisi dışında bir örnek versene bir taban bir sınıf göstersene merak ediyorum nedir tavsiyen.

Bu noktada bende zorlaniyorum aslinda ama mesela Akp icerisinden cikan muhalif bir grup yeni bir parti kurabilir, parti kurucularin esleri turbanli olmazsa laiklik gidicek diye korkanlar daha kolay ikna edilebilir. Yada ne bileyim, gecmiste iktidara gelmis, parti teskilatlari bir nevi hazir olan Anap, Dyp gibi bir partinin basina insanlari etkileyecek biri getirilebilir. Tabi konu hakkinda daha genis capli dusunulmeli.

Turkiye'de demokrasinin onundeki en buyuk engel muhalefetsizlik. Olmuyor iste gorun artik ve vazgecin bu sevdadan

tarihinde jadi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 193
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu noktada bende zorlaniyorum aslinda ama mesela Akp icerisinden cikan muhalif bir grup yeni bir parti kurabilir, parti kurucularin esleri turbanli olmazsa laiklik gidicek diye korkanlar daha kolay ikna edilebilir. Yada ne bileyim, gecmiste iktidara gelmis, parti teskilatlari bir nevi hazir olan Anap, Dyp gibi bir partinin basina insanlari etkileyecek biri getirilebilir. Tabi konu hakkinda daha genis capli dusunulmeli.

Turkiye'de demokrasinin onundeki en buyuk engel muhalefetsizlik. Olmuyor iste gorun artik ve vazgecin bu sevdadan

Anap Dyp bunlar toprak olalı çok oldu yahu bunlar şimdi AKP. Menderes Özal şimdi Tayyip şimdi Bugüne bakalım.

Konu o değil şimdi AKP nin karşısında (CHP yi çıkardık ) nasıl bir taban nasıl bir fikir nasıl bir sınıf AKP nin alternatifi olur ona muhalefet eder onu soruyorum.

Sitelerde Paylaş

Anap Dyp bunlar toprak olalı çok oldu yahu bunlar şimdi AKP. Menderes Özal şimdi Tayyip şimdi Bugüne bakalım.

Konu o değil şimdi AKP nin karşısında (CHP yi çıkardık ) nasıl bir taban nasıl bir fikir nasıl bir sınıf AKP nin alternatifi olur ona muhalefet eder onu soruyorum.

Zor bir soru.

Simdi soyle ifade edeyim, ben en son Tukiye'deyken etrafimdaki insanlarin neredeyse tamami, aslinda hic iclerine sinmedigini, ama alternatifsizlikten dolayi mecburen Chp'ye attiklarini soyluyorlardi. Buna ragmen Chp %20 aliyordu. Oncelikli olarak bu isteksizce Chp'ye atanlari kendisine cekebilecek bir parti olmali.

Ikincisi, siz saniyorsunuz ki Akp'ye oy atanlarin tamami bu partinin hastasi. Hayir degil, ama Chp zihniyetinin ve kadrolarinin da ulkenin icine kotu seyler yapacagini gecmisteki tecrubelerinden biliyorlar ve onlarda alternatifsizlikten Akp'ye atiyorlar.

Iste bu kesimleri etkileyebilecek bir parti olmali. Ama illede Chp olmali diyorsan, en az bir elli yil daha Akp iktidarina tahammul etmek zorunda kalacaksin, benden soylemesi

Sitelerde Paylaş

AKP ummadığım bir oy aldı.

Ve genel olarak YSK'nın vekil sayısı düzenlemesi ve bağımsızların fazla almasıyla biraz milletvekili sayısı azalsa da tek başına iktidar oldular.

CHP çok kötü bir performans göstermedi.CHP seçmeninin bir kısmı MHP'nin barajı geçmesi için oy vermiş gibi duruyor.

Evet sonuç olarak Sivil Anayasa konusunda muhalefetle birlikte çalışmak zorunda olan ama anayasaya kasmazsa iktidarını sürdürecek olan AKP'yi tebrik ederim.

Diğer partilere de muhalefet döneminde başarılar.

Tek tesellim AKP'nin 330 altında kalması.

tarihinde Galileo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zor bir soru.

Simdi soyle ifade edeyim, ben en son Tukiye'deyken etrafimdaki insanlarin neredeyse tamami, aslinda hic iclerine sinmedigini, ama alternatifsizlikten dolayi mecburen Chp'ye attiklarini soyluyorlardi. Buna ragmen Chp %20 aliyordu. Oncelikli olarak bu isteksizce Chp'ye atanlari kendisine cekebilecek bir parti olmali.

Ikincisi, siz saniyorsunuz ki Akp'ye oy atanlarin tamami bu partinin hastasi. Hayir degil, ama Chp zihniyetinin ve kadrolarinin da ulkenin icine kotu seyler yapacagini gecmisteki tecrubelerinden biliyorlar ve onlarda alternatifsizlikten Akp'ye atiyorlar.

Iste bu kesimleri etkileyebilecek bir parti olmali. Ama illede Chp olmali diyorsan, en az bir elli yil daha Akp iktidarina tahammul etmek zorunda kalacaksin, benden soylemesi

He evet illa CHP diyorum... Yok yahu benim CHP ile falan alakam yok

Şimdi siz devamlı CHP (Ulusalcılık ulusal milliyetçilik cumhuriyetçilik laiklik vs) bunlarla olmaz diyorsunuz ve bunları savunanlarla baya sert tartışmaya giriyorsun AKP ye bunlar karşılık veremez diyorsun.

Bende merak ettim CHP yi CHP muhalefetini tamamen silelim unutalım; AKP ye alternatif nasıl olur mesela milliyetçi türkler kürtler veya liberalleri kucaklayacak liberal bir parti merak ettim.

Sitelerde Paylaş

Öğrencilerin üstlerine coplar inerken, insanlar bir taraf olmadıkları için hapislerdeyken, milletin içtiğine sıçtığına karışılır olduğu bir duruma gelinmişken Akp %50 ile iktidar olabildi ya bu ne Akp'nin başarısını ne Chp'nin başarısızlığını gösterir. Bu sadece bir şeyi gösterir. Bu ülkede insandan çok öküz var.

Sitelerde Paylaş

Öğrencilerin üstlerine coplar inerken, insanlar bir taraf olmadıkları için hapislerdeyken, milletin içtiğine sıçtığına karışılır olduğu bir duruma gelinmişken Akp %50 ile iktidar olabildi ya bu ne Akp'nin başarısını ne Chp'nin başarısızlığını gösterir. Bu sadece bir şeyi gösterir. Bu ülkede insandan çok öküz var.

Biz yillardir diyoruz,bize kiziyorsunuz B)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...