Jump to content

Islam Neden Yanlistir?

Recommended Posts

Muhammed zaten şizofrendi, islamın yapmasına gerek yok... :)

Bu arada, islam evet rezillik ama musevilik ve özellikle hristoluk için ne düşünüyorsunuz?! ayrı bir başlık açmak istemedim. Bu başlıkta hıristiyanlığın neden yanlış olduğunu da maddelesek iyi olur bence. Musevilik te plase olsun. :)

Ben madde olarak sayamayacagim ama kisisel gozlemlerimi eklemek isterim, amerikadaki yahudi mahallesi gibi icice yasayan bolgelerdekiler koyu dindar, kadinlar ve erkekler tek tip giyiniyor, cok dar cercevede yasiyor. kimileri yedigi ictigi ve hatta kullandigi tabaga kadar 'kosher' takintili, isyerlerine bile erkekler kafalarina koyduklari bir ufak sapka ile geliyor, kadinlari peruk takiyor, diz alti etek ve duz ayakkabi, duz peruklu saclarla direk yahudi olduklarini anliyorsunuz. koyu dindar ve kendilerine hasidik (yazilisindan emin degilim) diyenlerin evliliklerinde kari kocalar delikli carsaf kullanip ile sadece cocuk yapmak icin iliski yasiyorlar (yani birbirlerine dokunma sevisme ve cocuk haricinde iliski yasamiyorlar), hasidik erkekler ayrica yuvarlak buyuk sapka ve kenarlardan sarkmis birer parca sac ve sakal buyutuyorlar, kiyamette allah'in onlari o lule saclarindan tutup ucurup cennete goturecegine inaniyorlar, genel olarak kadinlar ikinci planda olmakla beraber islamdaki kadinin icler acisi degil, dindar erkekler kadinlarla tokalasmiyor, onlarda da oruc var, yahudi olmayanlarla kesinlikle evlenmiyorlar kisacasi yahudilerle muslumanlarin dindarlari ayni sekilde takintililar... din ile kafayi bozmuslar.

hiristiyanlar icin ise benim kisisel gozlemlerim ozellikle katolikler onemli gunlerde muhakkak diger zamanlarda da pazarlari mumkun oldugu kadar kiliseye gidiyor, christmas'da 7 cesit balik yiyor, cocuklarin vaftiz edilmesi ve kilisede evlilik onemli. ama bunun disinda geneli normal yasantisina devam ediyor, cok kafayi yememisler :) onlar icin dini vazife sadece belli zamanlarda yapilan ama gunluk hayatlarini cok etkilemeyen bir durumda. ancak bazi tufah mezhepler de var, bir arkadasim haftanin iki gunu kiliseye gitmezse ve kilise icin calismazsa kiliseden kendisi ve butun ailesi atilacagi icin mecburen gidiyor, christmas kutlamiyor, isa'nin allahin oglu olduguna inanmiyor ama cok zorlayici ve butun hayatlarini yoneten bir mezhebi var, kilise evlerine gidip ziyaret ediyor hayatlarini kontrol ediyor. ama bu dedigim sadece bir mezhep geneli gordugum kadariyla dini gunluk hayatlarindan soyutlamis.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 349
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ateistlik bizim insamıza ağır geliyor, kapasitesini bir hayli aşıyor ve ateistler bir yerde sapıtıyorlar.

İslam içimize öyle bir işlemiş ki ateizmi taşıyamıyor insanlarımız.

Bunun sonucunda ortaya beyni hurafelerle yoğrulmuş sofulardan da ucube tipler çıkıyor.

Bu foruma girip buradaki müslüman ateistleri tanıdıktan sonra öylesine midem bulandı ki neredeyse müslümanlar bile bunlardan iyidir diyesim var.

Bizden ateist falan olmaz.

Ateizm bize uymaz.

Bunların genlerinde illa ki birşeylere iman etmek kazınmıştır.

Allah'a iman etmekten kurtulsa bu defa tutar komünizme iman eder.

Ondan da yakasını kurtarabilirse ya iktidar kıçı yalar ya da sapıkça fikirleri düstur beller.

Bu sapıklar adam olmaz...

Sitelerde Paylaş

Ateistlik bizim insamıza ağır geliyor, kapasitesini bir hayli aşıyor ve ateistler bir yerde sapıtıyorlar.

İslam içimize öyle bir işlemiş ki ateizmi taşıyamıyor insanlarımız.

Bunun sonucunda ortaya beyni hurafelerle yoğrulmuş sofulardan da ucube tipler çıkıyor.

Bu foruma girip buradaki müslüman ateistleri tanıdıktan sonra öylesine midem bulandı ki neredeyse müslümanlar bile bunlardan iyidir diyesim var.

Bizden ateist falan olmaz.

Ateizm bize uymaz.

Bunların genlerinde illa ki birşeylere iman etmek kazınmıştır.

Allah'a iman etmekten kurtulsa bu defa tutar komünizme iman eder.

Ondan da yakasını kurtarabilirse ya iktidar kıçı yalar ya da sapıkça fikirleri düstur beller.

Bu sapıklar adam olmaz...

Dirilis tam olarak hangi fikre karsi yazdin bunu?

Sitelerde Paylaş

Pavlikse bu sitede tebliğ yaptırılmaması gerekmekte...

İslam kuran allah hakkında yeteri kadar debelenip savunacağı başlık bulunmakta.

YUNUS:

99 - Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzünde kim varsa hepsi toptan iman ederlerdi. O halde insanları hep mümin olsunlar diye sen mi zorlayacaksın?

100 - Allah'ın izni olmadıkça hiçbir kişinin iman etmesi mümkün değildir. Akıllarını kullanmayanlar üzerine Allah bir uğursuzluk yükler.

AKLINIZI BAŞINIZA ALIN MÜSLÜMANLAR... Tıkla...

İslam ülkeleri, gelişmiş ülkeler ve kendi yönetimleri tarafından özellikle geri bırakılmaktdırlar. Dünya ekonomisinin büyük kısmı islamın üzerine dönmektedir.Dolayısı ile islam vaz geçemiyecekleri kamuflajdır.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sünnetin tek sebebi de, penisteki sinirlerin en çok uç bölgede olması, cinsellikten daha fazla haz almayı önlemek :)))

bu forumda sünnet olmayan var mı?! Kimi bilim adamları da, cinsel haz konusunda hazzın daha fazla arttığını öngörüyor. Bunu öngören bilim adamları da isviçreden. Kimisi de, %80 diyor bunun için... bana göre çok büyük bir fark olması olanaksız. Bir de erken boşalma deniyor ki, erken boşalma da sünnetli peniste daha zor oluyor diye biliyorum ilerleyen zamanlarda... 30 yaşından sonra filan...

Tabi ki doğru bir şey değil sünnet, savunmuyorum sünneti! :)

Sitelerde Paylaş

1 - Kur'an-ı Kerim'in tanrısı yoktur. Allah c.c. vardır. O tektir. Eşi ve mukayese edilecek bir benzeri yoktur. O yaratandır, O'ndan gayri kalan herşey ise yaratılan.

2 - Hz Muhammed s.a.v. Allah'ın resuludür.

3 - Kur'an-ı Kerim; İslam'ı barışı ve dolayısıyla Allah'ın emirlerini ve yasaklarını getirir. Allah c.c. bozgunculuk yapanı sevmez. Ancak biliniz ki Allah haddi aşanı da sevmez.

4 - Kuran-ı kerim'de çelişki yoktur. Hikmetine varamadığımız ayetlerde çelişki vardır demek; bu ne yaman çelişkidir...

5 - Sen tarih boyunca Osmanlı kadar ilerlemiş başka bir devletin izine rastladın mı ?

6 - Namaz insanı çirkin ve fena işlerden alıkoyar. Günün belirli aralıklarında olması elbette bizim için daha hayırlıdır.

7 - İslam ASLA ilerlemeye karşı değildir.

8 - Herşeyden önemlisi dediğin kısım; kimin İslam'ı ne kadar yaşadığı kendini bağlar. Çünkü sorumlu yine ancak kendisidir. Dinimize göre bir müslüman kendi yapmadığı

bir ibadeti, -örneğin namaz- başkasına zorla yaptırmak şöyle dursun, sen niye namaz kılmıyorsun diye sorma hakkına bile sahip değildir. Bireylerin yaptığı da dine mal edilemez. Din şüphesiz doğrudur. Allah katında doğru dinde İslam'dır.

Sitelerde Paylaş

Bu konu daha once tartisildi mi bilmiyorum ancak Islam'in neden yanlis oldugu ile ilgili benim aklima gelenleri paylasmak istedim;

1. kuran'in tanrisi sadist ve insana has zayifliklari var

2. muhammed kafasini kadinla bozmus hem bir kadin dusmani hem de bir seks duskunu

3. kuran siddeti ovuyor ve bugun muslumanlar dunyaya teror ve siddetleri ile korku ve nefret yaymakta

4. kuran celiskili ifadelerle dolu

5. musluman ulkelerin hemen hepsi geri kalmis, bilimde ve teknolojide ilerleyememis

6. gunun tamamini kapsayan tuhaf rituelleri var

7. insanlara baskidan, zulumden baska getirdigi bir sey olmadigi gibi her turlu yenilige, bilime ve ilerlemeye karsi

8. herseyden ve hepsinden onemlisi muslumanlar kendi kendilerine dini yasamiyor, digerlerine de zorla uymasi icin baski yapiyor

1. bı kere bız ona tanrı demıyorzz onun 99 ismi var ve hiç tanrı dıe bı ısmı yokk. ALLAH'a sadist demıssın sorsam ne demek olduqunu bıle bılmessın ama nse ıste sen olsan bı ınsan o kadar ıyılık yapıp sonra o ınsandan nankorluk qorsenn evet aynısını sende yaparsın ceza vermek ıstersın bu sadıstlıkse eger eyw..

2.Kadın dusmanı olan seks duskunu olmazz. sen kendınle celısıosnn ATEİST arkadasım.,

3.Kuran Kerımı bastann sona tarafsız bı sekılde okursan savasmayımı yoksa ınsanlarla iyi gecınmeyı oqretıyo qorursun..

4.Laf kalabalıqı yapma celıskılı ayetlerıı getir yaz...

5.bunun sebebi gercek bı musluman dunyaya deger vermedıqınden dolayıdır. aslında bu cok yanlıstır.

6.Bu söz senın qıbı sacmalık...

7.Bu söledıqını doqrulayan Hadis,Ayet vb bişe qetir öle konus...

8.Baskı yapmıor senın qıbı dınsızlerı dusunuolar ıste Allahtan senın qıbı dınsızler ıcın hıdayet ıstıolar emın ol coqu musluman dualarında Allahım herkese hidayet ver dıye dua ederler.. Ama sen nankorsun ve baskı dersın buna. Adam senı kurtarmaya calısırkenn ....

Sitelerde Paylaş

1. bı kere bız ona tanrı demıyorzz onun 99 ismi var ve hiç tanrı dıe bı ısmı yokk. ALLAH'a sadist demıssın sorsam ne demek olduqunu bıle bılmessın ama nse ıste sen olsan bı ınsan o kadar ıyılık yapıp sonra o ınsandan nankorluk qorsenn evet aynısını sende yaparsın ceza vermek ıstersın bu sadıstlıkse eger eyw..

2.Kadın dusmanı olan seks duskunu olmazz. sen kendınle celısıosnn ATEİST arkadasım.,

3.Kuran Kerımı bastann sona tarafsız bı sekılde okursan savasmayımı yoksa ınsanlarla iyi gecınmeyı oqretıyo qorursun..

4.Laf kalabalıqı yapma celıskılı ayetlerıı getir yaz...

5.bunun sebebi gercek bı musluman dunyaya deger vermedıqınden dolayıdır. aslında bu cok yanlıstır.

6.Bu söz senın qıbı sacmalık...

7.Bu söledıqını doqrulayan Hadis,Ayet vb bişe qetir öle konus...

8.Baskı yapmıor senın qıbı dınsızlerı dusunuolar ıste Allahtan senın qıbı dınsızler ıcın hıdayet ıstıolar emın ol coqu musluman dualarında Allahım herkese hidayet ver dıye dua ederler.. Ama sen nankorsun ve baskı dersın buna. Adam senı kurtarmaya calısırkenn ....

vaktim olunca yukaridakilere yanit yazacagim ama ne olur beni kurtarmayin :)

Sitelerde Paylaş

Bu konu daha once tartisildi mi bilmiyorum ancak Islam'in neden yanlis oldugu ile ilgili benim aklima gelenleri paylasmak istedim;

sen önce aynaya, sonra çevrene ,sonra tüm dünyaya bak görürsün gerçek sadistleri.işte basit bir ateist kafası öyle söyler.yarattığı insanın zayıflıkları onda nasıl olabilir?bunu nereden çıkartıyorsunuz çok merak ediyorum doğrusu.

2. muhammed kafasini kadinla bozmus hem bir kadin dusmani hem de bir seks duskunu

HZ.Muhammet'in niçin çok evlilik yaptığını uzaktan bakmakla öyle sanırsın tabi evliliklerini doğru düzgün okumazsınız .okusaydınız neden çok evlilik yaptığını o zaman anlardınız.evliliklerinde asla ve asla nefsi duygular yoktur.hem ne kadın düşmanlığı var söyler misin?o kadınlara ve haklarına çok önem verdi veda hutbesini dahi okusan bunu anlarsın onun vesilesiyle şuan kadınlar değerli.onun aile hayatını incelesen belki çevrende bile böyle özenli karısına değer veren bir eş göremezsin.bir bayan olarak sen onun kadınlar için açtığı rahat yollardan gidiyorsun.kendini çagdaş sanan batı ülkeleri kadınları bu rahatlıkları yeni yeni yaşıyor.

3. kuran siddeti ovuyor ve bugun muslumanlar dunyaya teror ve siddetleri ile korku ve nefret yaymakta

işte bunların hepsini düşünen kuran düşmanları.kuranı gerçekten okuyan ve onun önderliğinde yaşayan ne bunları düşünür ne sizin düşündüğünüz olaylara sebeb olur.bir müslüman yapıcı olur asla yıkıcı olmaz.terörü şiddeti yayanların aslına baktığında inançsız olduklarını görürsün zaten.kuranın neresinde terör yapın diyor.korku veriyor diyorsunuz bundan kastın ne?Allah kurallar koymuş emirler vermiş bunlara uymayanları ikaz ediyor.ne var yani bunda?güncel hayatta da bu böyle değil mi? birşeyleri yapman için bir yaptırımının olması gerek derslerine çalışırsan sınıfta kalmazsın,çalışırda para kazanırsan aç kalmazsın,vs vs örneklerini kendiiz çoğaltırsınız.

çelişki falan yok.o sizce öyle yani anlamak istediğiniz gibi anladığınız için öyle.örneğinle gelde yorumumuzu o zaman sor.

5. musluman ulkelerin hemen hepsi geri kalmis, bilimde ve teknolojide ilerleyememis

bunun müslümanlıkla ilgisi yok hiç genelleme yapıpta komik duruma düşmeyin.niçin böyle olsun ki bizim bilime,teknolojiye uymamamız için herhangi bir hadis,ayet falan mı var?aksine okuyup,gelişmemezi,ilerlememezi öneren ayet ve hadisler var.sende müslüman bi ülkede yaşıyorsun niçin geri ülkemiz? daha iyi anlaman lazım insanlar kitap okumaz,öğrenciyken derslerine çalışmaz,spora ,eğitici geliştirici faaliyetlere katılmaz,bu vb durumlarda ilerlemek gibi bir düşüncesi de olmaz.söyle bakalım bu durumda hangi insanın gelişmiş olabilir bunun dinle ilgisi yok kişinin tutum ve davranışlarıyla alakalı doğal olarak bu da millete yansıyor.siz ateistler çok bilimseliz ayaklarına yatıyorsunuz da acaba hayatınızda hangi güzel ilerlemelere doğru yol aldınız çok merak ediyorum.ben bir müslümanım ve farkediyorsan sizinle teknolojik bir ürünle iletişiyoruz.sosyal yaşamımda da hiç de geri kalmış değilim:)öğrenmeyi tavsiye eden hadis ve ayetler örnekleri:"Yaratan Rabbinin adıyla oku; O, insanı bir Alakadan yarattı. Oku! İnsana bilmediklerini öğreten, kalemle (yazmayı) belleten Rabbin, en büyük Kerem sahibidir."(alak 1-5) : "...Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?...(Zümer Suresi:9)."Bilen, öğrenen, dinleyen veya ilmi sevenlerden biri ol, Beşincisi olma, helak olursun."(hadisFethul-Kebir, 1/204 )"ilim öğrenmek için gayret sarf etmek, kadın-erkek her Müslüman'a farzdır"(hadis Et-Tergip ve't Terhib:C.l, S.96.) "İlim tahsil etmek, Allah katında nafile olarak kılınan namaz, tutulan oruç ve yapılan hacdan daha hayırlıdır"[hadis Camiu's-Sagir 2/45]

pardon da günün tamamını kapsayan rituel dediğin toplam insanın bir saatini alıyor bana yirmi dört saat veren Rabbim için bir saatimi ayırmışım çok mu?bana on iki ay vermiş bir ayımı ona ayırmam çok mu?zamanımı boşuna ya da saçma laçka zevklerle geçirmekten bin kat daha iyidir.

7. insanlara baskidan, zulumden baska getirdigi bir sey olmadigi gibi her turlu yenilige, bilime ve ilerlemeye karsi

bunları söyleyebiliyorsan kanıtlarında vardır herhalde onlarla gel.çok gülüyorum bu söylediklerine inan.5.kısımda yazdıklarımı tekrar gözden geçir bunları tekrar yazmak için kendimi hiç yoramayacağım.

8. herseyden ve hepsinden onemlisi muslumanlar kendi kendilerine dini yasamiyor, digerlerine de zorla uymasi icin baski yapiyor

bizim dinimiz de baskı yok söyle bana kim silahı anlına dayadıda zorla müslüman ol dedi,kim sana zorla namaz kıldırdı,kim sana zorla oruç tutturdu bunları yanıtla.eğer ki bunlar oldu diyorsan tüm erdemliğimle tamam haklısın derim. müslümanlar baskıcı olsaydı emin ol şuan seninle böylesakin normal konuşmazdı.bu forumda bir sürü müslüman var hangisinden baskı gördün/gördünüz söyle?ondan sonra dön şu yaptığın yorumunun yanlışlığını gör.BAKARA 256. Dinde zorlama yoktur. Artık doğrulukla eğrilik birbirinden ayrılmıştır. O halde kim tâğutu(şaytanı) reddedip Allah’a inanırsa, kopmayan sağlam kulpa yapışmıştır. Allah işitir ve bilir.

Sitelerde Paylaş

vaktim olunca yukaridakilere yanit yazacagim ama ne olur beni kurtarmayin :)

Waktı oluncaymıss .. bıraksana yaaa qıdıyımm bu adamı nasıl bozaarım onu arastırıyım demıoda zaman bulunca dıo... siz hep bole kacarsınz alısıqızz bız nasılsa karsımızda cahıl ınsanların hep bu sekılde kacmasına...

MUTLAKA BEKLERIM......

Sitelerde Paylaş

Waktı oluncaymıss .. bıraksana yaaa qıdıyımm bu adamı nasıl bozaarım onu arastırıyım demıoda zaman bulunca dıo... siz hep bole kacarsınz alısıqızz bız nasılsa karsımızda cahıl ınsanların hep bu sekılde kacmasına...

MUTLAKA BEKLERIM......

bir de sizin bu yazi karakterleri bozuk, ayrica harfler eksik yazilmis, turkcenizde bir sorun mu var? benim dalga gecmeye gelen biriyle ugrasacak vaktim yok ya da coluk cocukla...

Sitelerde Paylaş

bir de sizin bu yazi karakterleri bozuk, ayrica harfler eksik yazilmis, turkcenizde bir sorun mu var? benim dalga gecmeye gelen biriyle ugrasacak vaktim yok ya da coluk cocukla...

Kardeşim asıl sorun sizin insanları bir yerden yakalayıp o yerden sürekli dürtüklemeye çalışıyor olmanız bugün akşama kadar bu zırvalıkla uğraştım. Eğer vereceğin bir cevabın varsa yaz eğer yok ise sus.. cevap veremeyince bir yerlerden dürtüklemeyee çalışma..!!

Sitelerde Paylaş

Kardeşim asıl sorun sizin insanları bir yerden yakalayıp o yerden sürekli dürtüklemeye çalışıyor olmanız bugün akşama kadar bu zırvalıkla uğraştım. Eğer vereceğin bir cevabın varsa yaz eğer yok ise sus.. cevap veremeyince bir yerlerden dürtüklemeyee çalışma..!!

ben rose88 kardesime yanit verecegim, sen kendine 15 yas seviyesinde yazislamalar yapabilecegin ve eglenecegin baska birini bul...

Sitelerde Paylaş

bunu suradan cikartiyorum sinirsiz gucu olan !! allah nedense cok daha gelismis varliklar yaratabilecekken zayifliklari ve eksiklikleri olan insanlari yarati sonra da onlarla oyun oynamaya kalmkmis, yok bana tapacaksiniz yok bunlar yasak bu dunya zaten gecici obur dunya asil olan, yoksa sizi sonsuza kadar iskence eder cehennemde yakarim diyor, buradan sadist oldugu gercegini cikartiyoruz. dusun sinirsiz gucte bir tanri nedense insan gibi zavalli yaratiklarla cehenneme gondermece oyunu oynuyor... insana has zayifliklari oldugunu da suradan cikartiyoruz, allah kiziyor, cezalandiriyor, ofkeleniyor, affediyor.... bunlar insana has ozelliklerdir bu kadar sonsuz gucteki bir allah neden kizsin, ofkelensin, cezalandirsin ki? bunu akliniz nasil aliyor?

muhammed kurani yazarken(!) kadini ruhen ve bedenen kisitlamis, sadece erkeklere is ve seks olarak hizmet edecek varliklar olarak konumlandirmis, derdi cok kadinlarla... bun islam ulkelerindeki kadinin konumundan da anlayabiliriz... ayrica tabii ki yaptigi evlilikler ile de seks duskunu oldugunu goruyoruz, evliliklerinin sadce politik ya da kadinlari koruma amacli olmasina imkan yok, bu kadinlarla birlikte olmamis mi? ayse ile 9 yasinda birlikte olmamis mi? ayrica iyi davranmis derken nerden biliyorsun orada miydin? bir de benim bir kadin olarak aldigim haklari batidaki kadinlar yavas yavas aliyor gibi bir sey demissin, orasini anlayamadim...

common sense, bugun islam=terorizm aksini savunabilir misin? bugun teror yapanlar kuran'dan emir almiyor mu?

daha cok ornek var ama vaktim yok su anda...

Fetih Sûresi

23 - Allah’ın ötedenberi işleyip duran kanunu (budur). Allah’ın kanununda asla bir değişiklik bulamazsın.

diyor ama daha sonra ,

Bakara Sûresi

106 - Biz herhangi bir âyetin hükmünü yürürlükten kaldırır veya onu unutturur (ya da ertelersek), yerine daha hayırlısını veya mislini getiririz. Allah’ın gücünün her şeye hakkıyla yettiğini bilmez misin?

=========================

"insanlar gerçek olmasını diledikleri şeylere inanırlar."

“Kuran’daki Çelişkiler , İslamın Daha İlk Başlarında Göze Batar Olmuştur.”

ile 198 yorum

İslam kaynaklarından öğrenmekteyiz ki, Kur’an’daki çelişkiler, İslamın daha ilk anlarından itibaren fark edilir olmuştur. Ö kadar ki, Muhammed’in verdiği emirlerin birbirini tutmaması ve örneğin bir gün “helal” bilip izin verdiği şeyi, bir başka gün “haram” sayması ya da yasaklaması, çevrede dedikodu konusu olmuştur. Birtakım kişiler açıkça şöyle konuşmaya başlamışlardır: “Muhammed bugün emrettiğini yarın yasaklayarak ashabıyla alay ediyor.” Bunu söylerlerken Muhammed’i “iftiracı” olarak tanımlamışlardır.1 Muhammed, o dönemde henüz güçlü durumda olmadığı ve bu nedenle bu gibi kişilere karşı şiddet yoluna başvuramayacağını bildiği için, buyrukların Tanrı tarafından konup, gerektiğinde Tanrı tarafından kaldırıldığına dair Kur’an’a ayetler koymuştur. Bunlardan biri şöyledir:

“Biz bir ayetin yerine başka bir ayeti getirdiğimiz zaman —ki Allah, neyi indireceğini çok iyi bilir- ‘Sen ancak bir iftiracısın’ dediler…”(Nahl Suresi, ayet 101).

Söylemeye gerek yoktur ki, böyle bir ayet, hani sanki Tanrı yanlış hüküm indirirmiş de, bir başka hükümle bu yanlışlığı giderirmiş” gibi bir tanıma sokmak bakımından daha da olumsuz bir sonuç yaratmaktadır. Muhammed, giderek güçlendikten sonra, yumuşak tutumunu değiştirmiş ve kendisi hakkında “bugün emrettiğini yarın yasaklayarak ashabıyla alay ediyor” şeklinde konuşanların hakkından gelmesini bilmiştir. 1 Nahl Suresi’nin 101. ayetinin Diyanet Vakfı tarafından açıklanmasına bakınız. Bundan dolayıdır .ki, Muhammed’in hayatta bulunduğu süre boyunca, hiç kimse Kur’an’daki çelişkileri ortaya koymak cesaretini gösterememiştir. Fakat, onun ölümünden hemen sonra, çelişkiler ve tutarsızlıklar şeriat uygulayıcılarını bir hayli uğraştırmış ve güç durumlarda bırakmıştır. Örneğin, Ashab-ı Kiram bu yüzden pek çok sorunu çözümleyememiş, çoğu zaman çaresizlik içinde bocalamıştır. İlerideki bölümlerde, çelişkilerin yarattığı kötü sonuçlan belirtirken göreceğiz ki, Halife Osman b. Aftan bile, Kur’an’daki iki ayetin birbiriyle çatışır olması yüzünden belli konularda fetva verememiş ve çoğu zaman işi askıya alıp geciktirmek

(talik etmek) zorunluluğunda kalmıştır. Örneğin, bir kez kendisine iki kardeşin “mülk-i yeminde” birlikte yemin edip edemeyecekleri sorulmuş, o da, “Ne bileyim? Bunu bir ayet helal, öbür ayet de haram kılmıştır” diyerek soruyu cevapsız bırakmıştır. Yine bunun gibi, Kur’an bilgisine sahip ünlülerden Abdullah b. Amr’e, pazartesi günleri oruç

tutmayı “nezreden” (kendi kendine adamış olan) bir kimsenin, “nezir” günü bayram gününe rastlayacak olursa, ne yapacağı sorulmuş, o da, “Ne bileyim? Bir tarafta Allah nezrin yerine getirilmesini emrediyor, öbür tarafta da Resulullah bayram günü oruç tutmayı yasak etmiştir” diyerek fetva vermekten çekinmiştir.(2) Çelişkilerin yarattığı sakıncalar sadece bu bakımdan değil, ileride ayrıca belirteceğimiz gibi, insan beynini tutarlı ve mantıklı şekilde düşünemez, işleyemez ve gelişemez hale getirmek bakımından ortaya çıkmıştır. İslam ülkelerinde fikirsel, sosyal ve siyasal alanlarda geri kalmışlığın nedenlerinden biri de budur. (2) Sahih-i…, Diyanet Yayınları, c.11, s.52. 246

( İlhan Arsel tarafından kaleme alınmıştır. )

=======================

gelismis bir tane musluman ulke soyler misin? bu isin mantigina aykiri zaten, senin bu dunyadaki amacin obur dunya icin dua etmek, islami ogrenmek yaymaya calismak iyi musluman evlatlar yetistirmek olmali, bu dunya degil ki sizin amaciniz, hem bu sebeple hem de islamin dogmalari bilime izin vermedigi icin ilerleyemez. bilimsel calismalar din bakis acisiyla surdurulemez, bir yerde mutlaka

abdest ve namaz butun gunu kaplayan her an takip etmen gereken, firsat yaratman gereken rituellerdir, ayrica tuhaf derken yapilan seyleri de kastettim, seni yarattigini dusundugun yuce varlik icin namazda yaptiklarinin onun katinda ne gibi bir onemi olabilir ki? yok o duayi okudun yok ayaginin konumu, yani benim bu kadar acik gordugumu siz nasil goremiyorsunuz bilmiyorum ama yeri gogu yaratan yuce allahin(!) neden senin arapca dualarina ve egilip kalktigin rituellere ihtiyaci var bunu anlayamiyorum, nasil bir gelismis zekadir ki senin tapinmana ihtiyac duyuyor?

ben de sana guluyorum

sen turkiyede yasanan islam ile gercek islami da karistiriyorsun, turkiyede bana kimse zorla oruc tutturmadi ama ben sokakta yemek de yiyemedim, bu bir ikincisi gercek bir islam ulkesinde olsan oruc tutmak zorundasin ornekler cogaltilabilir ama simdi gitmem lazim. bazen neyi savundugunuzu karistiriyorsunuz, gercek bilgili muslumanlara sor, onlar der ki islama inanan onu uygulamak zorundadir, yok ben hiristiyanim dersen islam'in hiristiyanlara uygulanan kurallarina uyarsin, ama benim gibiler icin bir kural bile yok belki de var, oldurun filan diyor herhalde sn benden iyi bilirsin, sivas'ta oteldekileri de dinsiz oldugu icin yakmadilar mi?... yani sen bugun ben muslumanim ama yapmak istemedigimi yapmiyorum diyorsan bu ataturk sayesinde olmustur, islam oyle emrettigi icin degil...

tarihinde denizbahar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1 - Kur'an-ı Kerim'in tanrısı yoktur. Allah c.c. vardır. O tektir. Eşi ve mukayese edilecek bir benzeri yoktur. O yaratandır, O'ndan gayri kalan herşey ise yaratılan.

2 - Hz Muhammed s.a.v. Allah'ın resuludür.

3 - Kur'an-ı Kerim; İslam'ı barışı ve dolayısıyla Allah'ın emirlerini ve yasaklarını getirir. Allah c.c. bozgunculuk yapanı sevmez. Ancak biliniz ki Allah haddi aşanı da sevmez.

4 - Kuran-ı kerim'de çelişki yoktur. Hikmetine varamadığımız ayetlerde çelişki vardır demek; bu ne yaman çelişkidir...

5 - Sen tarih boyunca Osmanlı kadar ilerlemiş başka bir devletin izine rastladın mı ?

6 - Namaz insanı çirkin ve fena işlerden alıkoyar. Günün belirli aralıklarında olması elbette bizim için daha hayırlıdır.

7 - İslam ASLA ilerlemeye karşı değildir.

8 - Herşeyden önemlisi dediğin kısım; kimin İslam'ı ne kadar yaşadığı kendini bağlar. Çünkü sorumlu yine ancak kendisidir. Dinimize göre bir müslüman kendi yapmadığı

bir ibadeti, -örneğin namaz- başkasına zorla yaptırmak şöyle dursun, sen niye namaz kılmıyorsun diye sorma hakkına bile sahip değildir. Bireylerin yaptığı da dine mal edilemez. Din şüphesiz doğrudur. Allah katında doğru dinde İslam'dır.

hepsine yanit yazamayacaim ama tarih boyunca oslamli kadar ilerlemis bir devlet kismina katilamayacagim... osmanli'nin ileri gozukmesinin sebebi o donemde ona rakip olacak ulkelerin din baskisi yuzunden geri kalmasiydi, bugun bile osmanlinin ileri oldugunu soylemezsiniz degil mi? bugun ileri olan amerika, japonya ve bir cok avrupa ulkesidir... osmanli, ailelerinden alarak devsirip asker yaptigi ve sonra onlara savas ve yagma yaptirirak cesitli ulkeleri somuren ve vergi alan bir ulkeydi, neye gore cok gelismisti? yine kacirdigi kizlarla harem kurmasi, kolelik yaptirmasi mi gelismislik? osmanli size buyuk geliyor cunku korku salmis, o kadar iyiydi de neden bir zamanlar egemenligimizdeki ulkelerde yasayanlar neden bu kadar nefret ediyor turklerden?

Sitelerde Paylaş

bunu suradan cikartiyorum sinirsiz gucu olan !! allah nedense cok daha gelismis varliklar yaratabilecekken zayifliklari ve eksiklikleri olan insanlari yarati sonra da onlarla oyun oynamaya kalmkmis, yok bana tapacaksiniz yok bunlar yasak bu dunya zaten gecici obur dunya asil olan, yoksa sizi sonsuza kadar iskence eder cehennemde yakarim diyor, buradan sadist oldugu gercegini cikartiyoruz. dusun sinirsiz gucte bir tanri nedense insan gibi zavalli yaratiklarla cehenneme gondermece oyunu oynuyor... insana has zayifliklari oldugunu da suradan cikartiyoruz, allah kiziyor, cezalandiriyor, ofkeleniyor, affediyor.... bunlar insana has ozelliklerdir bu kadar sonsuz gucteki bir allah neden kizsin, ofkelensin, cezalandirsin ki? bunu akliniz nasil aliyor?

evet insanlar aciz varlıklar ama Allah kullarına mükemmel bir akıl vermiş sen o aklı kullandıktan sonra hiçbir sorun kalmaz.Allah ne kadar güçlü eksiklikleri zayıflıkları az olan bir insan yaratsa yine de aynı durumda olacaktık ne yani sen ne kadar güçlü olmak isterdin ki ?

Allah kullarına" ben cinleri ve insanlarıancak bana ibadet etsinler diye yarattım"(zariyat 56) diye yarattı.birisi gider ineğe tapar,birisi gider güneşe tapar,biriside gider darwininin dediklerine tapar..evet asıl olan ahiret yaşamı burası yolcunun dinlenme hanı.bu dünyaya gelişimiz hikmetsiz değil.yukarıda ki söylediklerin ancak kainaatın ve kendinin yaratılış sebebini bilmemendendir.insana has zayıflıkları yok o özellikler zaten Allahta hep vardı bizi kendisine benzetti yani ondaki olanlar insanca değil bizdeki olanlar Allahtakilerin yansıması gibi düşün.herşeyi geç sana karşı nankör olan birisine sende kızarsın,öfkelenirsin değil mi?biraz empati yeteneğini geliştir.Allah sana milyonlarca nimeti,canını,sevdiklerini verecek ama sen ne yapacaksın teşekkür edeceğine bir de nankörlük edeceksin,daha da kalmayıp onun varlığını inkar edeceksin...

muhammed kurani yazarken(!) kadini ruhen ve bedenen kisitlamis, sadece erkeklere is ve seks olarak hizmet edecek varliklar olarak konumlandirmis, derdi cok kadinlarla... bun islam ulkelerindeki kadinin konumundan da anlayabiliriz... ayrica tabii ki yaptigi evlilikler ile de seks duskunu oldugunu goruyoruz, evliliklerinin sadce politik ya da kadinlari koruma amacli olmasina imkan yok, bu kadinlarla birlikte olmamis mi? ayse ile 9 yasinda birlikte olmamis mi? ayrica iyi davranmis derken nerden biliyorsun orada miydin? bir de benim bir kadin olarak aldigim haklari batidaki kadinlar yavas yavas aliyor gibi bir sey demissin, orasini anlayamadim...

sen hâlâ Kuranı Muhammet yazıyor de(!) Allahın sözleri onlar bunu idrak et artık.Diyelim ki Hz.Mıhammetin yazması ile oldu Kuran İncil,Zebur,Tevrat nedir o zaman ona cevap ver.bak çok kadınla evlilik cahiliye devrinin bir adetiydi o yüzden kimse kalkıpta Resule niye çok evlilik yaptın diyememiştir çünkü adetleri o,herkesin çok evliliği var.Allah Resulüne vahiy gönderdi eşlerin dörtle sınırlanabileceğini bildirdi.inananlar dörtten fazla eşini boşadı.Rasulullah dörtten fazla karısını boşayamazdı bu durumda Allah onu istisna tuttu çünkü dörtten fazla eşini boşasa,(peygamber eşleri başkasıyla evlenmesinin yasak olması sebebiyle başkaları ile evlenemezlerdide )bu onlar için zulüm olurdu.zaten hayatlarını okuduğumda ondan boşanmak istemiyorlar çünkü onun sancağı altında olmak istiyorlar.o bir peygamber müminleri yönlendiren insan aile hayatında yaşanması gerekenleri,kadınsal mevzuları vs. biz hep hanımlarından öğrendik.eğer Hz.Muhammet kadın düşkünü olsaydı eşi Hz. Hatice ölünce hemen evlenirdi ama 3-4 sene gibi bir zaman sonra evlendi.soruyorum sana kadın düşkünleri bu kadar zaman sabreder miydi?diğer evliliklerinin amaçlarını söylemeyi gerçekten isterdim tek tek sayardım ama sen yine düşüncende devam edip benim zamanımı boşa harcatmış olacaksın.iyi davranışlarını sergilerken orada değildim ama okuyarak,araştırarak öğrendim.evinde hanımlarına yardım ediyordu bunu her onun hayatına dair olan kitaplarda okuyabilirsin.oku,öğren neyin ne olduğunu anlarsın kadının hakkını,batı ülkelerinin ne zaman bu uygulamalara geçtiğini.

common sense, bugun islam=terorizm aksini savunabilir misin? bugun teror yapanlar kuran'dan emir almiyor mu?

savunurum çünkü senin dediğin olmaz olamazda.hangi ülke hangi millet örnek ver.bunlar sizin düşünceleriniz.hani ateistsiniz ya toplumda ne eksiklik ne yanlışlık görseniz faturasını islama kesersiniz haberlerde görüyoruz aklıma ilk gelen haber cem denen çocuğun münevveri kesmesi.bu çocukta inanç olması ihtimali yüzde kaç?inanç olsaydı bu olaylar olmazdı.neden inançlı insan zaten zinaya yaklaşmaz ve sadece ikisinin bulunduları eve gitmezlerdi inançlı olsaydı daha da ileri gidip çocuk canice o kızı öldürmezdi.bende aksini düşünüyorum ne diyeceksin buna?inançsızlar bu dünyayı mahvediyor.uyuşturucu madde,içki,zina yasak vs. islamda. bunu yapanlar bir de piskopatlıkları da varsa toplumu iyice bozuyor.

daha cok ornek var ama vaktim yok su anda...

Fetih Sûresi

23 - Allah’ın ötedenberi işleyip duran kanunu (budur). Allah’ın kanununda asla bir değişiklik bulamazsın.

diyor ama daha sonra ,

Bakara Sûresi

106 - Biz herhangi bir âyetin hükmünü yürürlükten kaldırır veya onu unutturur (ya da ertelersek), yerine daha hayırlısını veya mislini getiririz. Allah’ın gücünün her şeye hakkıyla yettiğini bilmez misin?

=========================

"insanlar gerçek olmasını diledikleri şeylere inanırlar."

“Kuran’daki Çelişkiler , İslamın Daha İlk Başlarında Göze Batar Olmuştur.”

ile 198 yorum

İslam kaynaklarından öğrenmekteyiz ki, Kur’an’daki çelişkiler, İslamın daha ilk anlarından itibaren fark edilir olmuştur. Ö kadar ki, Muhammed’in verdiği emirlerin birbirini tutmaması ve örneğin bir gün “helal” bilip izin verdiği şeyi, bir başka gün “haram” sayması ya da yasaklaması, çevrede dedikodu konusu olmuştur. Birtakım kişiler açıkça şöyle konuşmaya başlamışlardır: “Muhammed bugün emrettiğini yarın yasaklayarak ashabıyla alay ediyor.” Bunu söylerlerken Muhammed’i “iftiracı” olarak tanımlamışlardır.1 Muhammed, o dönemde henüz güçlü durumda olmadığı ve bu nedenle bu gibi kişilere karşı şiddet yoluna başvuramayacağını bildiği için, buyrukların Tanrı tarafından konup, gerektiğinde Tanrı tarafından kaldırıldığına dair Kur’an’a ayetler koymuştur. Bunlardan biri şöyledir:

“Biz bir ayetin yerine başka bir ayeti getirdiğimiz zaman —ki Allah, neyi indireceğini çok iyi bilir- ‘Sen ancak bir iftiracısın’ dediler…”(Nahl Suresi, ayet 101).

Söylemeye gerek yoktur ki, böyle bir ayet, hani sanki Tanrı yanlış hüküm indirirmiş de, bir başka hükümle bu yanlışlığı giderirmiş” gibi bir tanıma sokmak bakımından daha da olumsuz bir sonuç yaratmaktadır. Muhammed, giderek güçlendikten sonra, yumuşak tutumunu değiştirmiş ve kendisi hakkında “bugün emrettiğini yarın yasaklayarak ashabıyla alay ediyor” şeklinde konuşanların hakkından gelmesini bilmiştir. 1 Nahl Suresi’nin 101. ayetinin Diyanet Vakfı tarafından açıklanmasına bakınız. Bundan dolayıdır .ki, Muhammed’in hayatta bulunduğu süre boyunca, hiç kimse Kur’an’daki çelişkileri ortaya koymak cesaretini gösterememiştir. Fakat, onun ölümünden hemen sonra, çelişkiler ve tutarsızlıklar şeriat uygulayıcılarını bir hayli uğraştırmış ve güç durumlarda bırakmıştır. Örneğin, Ashab-ı Kiram bu yüzden pek çok sorunu çözümleyememiş, çoğu zaman çaresizlik içinde bocalamıştır. İlerideki bölümlerde, çelişkilerin yarattığı kötü sonuçlan belirtirken göreceğiz ki, Halife Osman b. Aftan bile, Kur’an’daki iki ayetin birbiriyle çatışır olması yüzünden belli konularda fetva verememiş ve çoğu zaman işi askıya alıp geciktirmek

(talik etmek) zorunluluğunda kalmıştır. Örneğin, bir kez kendisine iki kardeşin “mülk-i yeminde” birlikte yemin edip edemeyecekleri sorulmuş, o da, “Ne bileyim? Bunu bir ayet helal, öbür ayet de haram kılmıştır” diyerek soruyu cevapsız bırakmıştır. Yine bunun gibi, Kur’an bilgisine sahip ünlülerden Abdullah b. Amr’e, pazartesi günleri oruç

tutmayı “nezreden” (kendi kendine adamış olan) bir kimsenin, “nezir” günü bayram gününe rastlayacak olursa, ne yapacağı sorulmuş, o da, “Ne bileyim? Bir tarafta Allah nezrin yerine getirilmesini emrediyor, öbür tarafta da Resulullah bayram günü oruç tutmayı yasak etmiştir” diyerek fetva vermekten çekinmiştir.(2) Çelişkilerin yarattığı sakıncalar sadece bu bakımdan değil, ileride ayrıca belirteceğimiz gibi, insan beynini tutarlı ve mantıklı şekilde düşünemez, işleyemez ve gelişemez hale getirmek bakımından ortaya çıkmıştır. İslam ülkelerinde fikirsel, sosyal ve siyasal alanlarda geri kalmışlığın nedenlerinden biri de budur. (2) Sahih-i…, Diyanet Yayınları, c.11, s.52. 246

( İlhan Arsel tarafından kaleme alınmıştır. )

ben çelişkiyi kabul etmiyorum ne için ne amaçla yazıldıkları farklı olan ayetleri yan yana koyarsanız çelişki diye düşünürsünüz.ama o ayetler bambaşka.

=======================

inan vaktim kalmadı diğer sorularına ilk fırsatta cevap vereceğim....

gelismis bir tane musluman ulke soyler misin? bu isin mantigina aykiri zaten, senin bu dunyadaki amacin obur dunya icin dua etmek, islami ogrenmek yaymaya calismak iyi musluman evlatlar yetistirmek olmali, bu dunya degil ki sizin amaciniz, hem bu sebeple hem de islamin dogmalari bilime izin vermedigi icin ilerleyemez. bilimsel calismalar din bakis acisiyla surdurulemez, bir yerde mutlaka

abdest ve namaz butun gunu kaplayan her an takip etmen gereken, firsat yaratman gereken rituellerdir, ayrica tuhaf derken yapilan seyleri de kastettim, seni yarattigini dusundugun yuce varlik icin namazda yaptiklarinin onun katinda ne gibi bir onemi olabilir ki? yok o duayi okudun yok ayaginin konumu, yani benim bu kadar acik gordugumu siz nasil goremiyorsunuz bilmiyorum ama yeri gogu yaratan yuce allahin(!) neden senin arapca dualarina ve egilip kalktigin rituellere ihtiyaci var bunu anlayamiyorum, nasil bir gelismis zekadir ki senin tapinmana ihtiyac duyuyor?

onun ihtiyacı yok bizim ihtiyacımız var

ben de sana guluyorum

sen turkiyede yasanan islam ile gercek islami da karistiriyorsun, turkiyede bana kimse zorla oruc tutturmadi ama ben sokakta yemek de yiyemedim, bu bir ikincisi gercek bir islam ulkesinde olsan oruc tutmak zorundasin ornekler cogaltilabilir ama simdi gitmem lazim. bazen neyi savundugunuzu karistiriyorsunuz, gercek bilgili muslumanlara sor, onlar der ki islama inanan onu uygulamak zorundadir, yok ben hiristiyanim dersen islam'in hiristiyanlara uygulanan kurallarina uyarsin, ama benim gibiler icin bir kural bile yok belki de var, oldurun filan diyor herhalde sn benden iyi bilirsin, sivas'ta oteldekileri de dinsiz oldugu icin yakmadilar mi?... yani sen bugun ben muslumanim ama yapmak istemedigimi yapmiyorum diyorsan bu ataturk sayesinde olmustur, islam oyle emrettigi icin degil...

tarihinde rose88 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben rose88 kardesime yanit verecegim, sen kendine 15 yas seviyesinde yazislamalar yapabilecegin ve eglenecegin baska birini bul...

ohh sonunda burdaki eğlencemin farkına vardınız. Sizi imana getirmek qibi bi niyetım yok zaten. Sizden istediğim inancınız içinizde kalsın. Gelip burdan cahil insanların kafasını bulandırmayın.

cahil olduqu ıcın sıze hemen ınanabılır. Ama aslında ne kadar saçmaladıqınızın farkına konuyla ılgılı arastırmaları yaptıktan sonra anlayabılır. Kafa yapınızı heryerde ortayaa koymayın. eminim bir yigenın yada kuzenın vardır küçük yaşta 10 yaş gibi onun yanında bile evrim diye bir olaydan bahsedemessin. O bile aa Ne kadar komik diye senın gururunu kırar yanı.. .D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...