Jump to content

Sorumluluk Artık Türk Aydınlarına ve Ateistlerine Geçmiştir.

Recommended Posts

Ortada büyük bir sorumluluk var.

70 milyon insanın mutluluğu, zenginliği, özgürlüğü söz konusu.

Bundan yalnız AKP sorumlu diye düşünüyorsanız, büyük bir yanılgı içindesiniz.

Bundan hepimiz sorumluyuz.

Hatta diyebilirim ki bundan Türk aydınları ve ateistleri çok daha fazla sorumlu.

Çünkü onlar Türk halkının mutluluk, zenginlik ve özgürlüğüni bildiklerini iddia ediyorlar.

Bunların da yasaları halkımıza eşit olarak uygulamak ve çağdaş ilkeleri izlemekle başarılacağını biliyorlar.

AKP iyi bir muhalefet karşısında sapkınlık yapamayacak ve ülkemizi orta çağların karanlık dönemlerine götüremeyecektir.

Bu da ancak iyi bir muhalefetle başarılabilir.

Üzülmeyi, dövünmeyi, ağlayıp sızlamayı bırakın artık.

Gerçekleri görün ve kabul edin.

Sinmeyin. Korkmayın. Mücadele etmeden vazgeçmeyin.

Sizler güçlü olduğunuz süre AKP demokratik ve laiki bir hukuk devleti olma çizgisinden uzaklaşamayacaktır.

Bunu asla unutmayın..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 256
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ortada büyük bir sorumluluk var.

70 milyon insanın mutluluğu, zenginliği, özgürlüğü söz konusu.

Bundan yalnız AKP sorumlu diye düşünüyorsanız, büyük bir yanılgı içindesiniz.

Bundan hepimiz sorumluyuz.

Hatta diyebilirim ki bundan Türk aydınları ve ateistleri çok daha fazla sorumlu.

Çünkü onlar Türk halkının mutluluk, zenginlik ve özgürlüğüni bildiklerini iddia ediyorlar.

Bunların da yasaları halkımıza eşit olarak uygulamak ve çağdaş ilkeleri izlemekle başarılacağını biliyorlar.

AKP iyi bir muhalefet karşısında sapkınlık yapamayacak ve ülkemizi orta çağların karanlık dönemlerine götüremeyecektir.

Bu da ancak iyi bir muhalefetle başarılabilir.

Üzülmeyi, dövünmeyi, ağlayıp sızlamayı bırakın artık.

Gerçekleri görün ve kabul edin.

Sinmeyin. Korkmayın. Mücadele etmeden vazgeçmeyin.

Sizler güçlü olduğunuz süre AKP demokratik ve laiki bir hukuk devleti olma çizgisinden uzaklaşamayacaktır.

Bunu asla unutmayın..

Neden anlamak sizin için bu kadar zor ?

Halkın değerlerine sahip çıkmadığınız,onları aşağıladığınız, küçük gördüğünüz,tepeden bakdığınız,vatandaşa hizmeti değilde sadece kuru laikliği konuştuğunuz sürece iktidar olamayacaksınız.

Sitelerde Paylaş

Neden anlamak sizin için bu kadar zor ?

Halkın değerlerine sahip çıkmadığınız,onları aşağıladığınız, küçük gördüğünüz,tepeden bakdığınız,vatandaşa hizmeti değilde sadece kuru laikliği konuştuğunuz sürece iktidar olamayacaksınız.

İktidar olmak benim umurumda değil.

Ve evet CHP, AKP'nin bizim için kabul edilebilir bir alternatifi değil.

Ama nedenleri sizin düşündüğünüzden daha başka..

Atatürk ilkelerini savunanların önemli bir kısmının davranışı hiç kuşkusuz snobish... Uklelaca. Züppece....

Onları savunacaklarına ve halka açıklamaya çalışacaklarına, zorla empoze etmeye çalışmaları büyük bir hata. Aptallık.

Onları ilerletmemeleri de hata ve tembellik.

Devrimler sürekli olarak yenilenmelidirler.

Bunu CHP ve Türk aydınları hala bilmiyorlar. Türk aydınları ve ateistleri hala snob...

Bu biraz da aydınlarımızın yapısında var.

Aydınlar halkın değerlerine yalnız sahip çıkmazlar.

Onları ilerletirler, geliştirirler, çağdaşlaştırırlar.

Türk aydınları köşeyi kendileri için dönmeye çalışan meczuplar...

Bu zavallı halka ne sahip çıkıyorlar ne de onu zamana uydurmaya çalışıyorlar.

Zaten kendilerini bile yeterince geliştirmiyorlar.

Batının eserlerini çalıyorlar, kopyalıyorlar ve altına imzalarını atıyorlar.

Bunlar değişmedikçr Türkiye'de aydınlar Batı'da olduğu gibi, ülkeyi ileri katapult edecek etkinliklere asla baş vuramayacaklardır.

Sitelerde Paylaş

af buyrun da kimmiş bu aydın ve ateistler??

ağızları küfür kokan psikolojisi bozulmuş kişiler mi,kendini düzeltemeyen bi birey kimseye faydalı olamaz,bir bayana edepsiz kelamlar edenin ahlakından da fikrinden de şüphe duyarım!

ne halde olduğunuzu bu seçim sonuç aynasında görün,karşınızdaki ne olursa olsun insanlığınızdan taviz vermeseydiniz fikriniz mühim olurdu en azından benim için..

siz kaybettiniz !!

Sitelerde Paylaş

sayın hacı hayal kurma yaşını çoktan geçtin! sizin devriniz kapandı bunu anlayın artık!

Rahman'ın vaadi,geliyor..

buna hiç kimse hiç bişi engel olamaz,zulümler bitti,bugünü gösterene hamd olsun !

Akp dini amaç değil araç olarak kullanıyor.

Akp'li seçmenler müslümanlığı sözde gerçekten yaşayabilme sevdalıları olarak oy atıyorlar.

Siz bir türlü anlayamadınız. K*çınızda don kalmayınca, vergilere daha da bindirim yapılınca;

Allah'ım yardım et diye feryat etmezseniz görürürüm sizi.

Suyu yavaşça kaynattıkları sürece siz daha hiç anlayamazsınız.

Sitelerde Paylaş

biz dini için sadece ak partiyi savunmuş olsaydık ondan önce saadet partisi gelirdi siz de niye bunu anlamıyorsunuz??

sizler çok acımasızsınız,çok yaktınız canımı/zı..devran döndü hakkınızdanda anca bu gelir! siz yine dışlanmıyorsunuz,nekadar hor gördünüz bizleri,imzamdaki hadisi ram eyledik biz! şu saatten sonra aydınlarınız kalmadı,şu saatten sonra söyleyeceğiniz hiç bişi eskiye çevirmeyecek!

rüşvet almayan bir memur sizinde hoşunuza gider !

tarihinde mechule_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence yanılıyorsun,

özellikle islam adına herşey çok daha kötü olacak.

kurtuluş savaşından önce avrupa yapamadığını asıl şimdi yapacak

Atatürkün taşı yerinden oynadımı tüm dünya özelliklede islamın kayası yerinden oynayacak ancak senin vizyonun bunu şuan algılayamıyor.

biz dini için sadece ak partiyi savunmuş olsaydık ondan önce saadet partisi gelirdi siz de niye bunu anlamıyorsunuz??

sizler çok acımasızsınız,çok yaktınız canımı/zı..devran döndü hakkınızdanda anca bu gelir! siz yine dışlanmıyorsunuz,nekadar hor gördünüz bizleri,imzamdaki hadisi ram eyledik biz! şu saatten sonra aydınlarınız kalmadı,şu saatten sonra söyleyeceğiniz hiç bişi eskiye çevirmeyecek!

Sitelerde Paylaş

sayın osarici senin atatürkçü bir müslüman olduğunu bildiğimden konunun fazla derinine inmiyorum,sen ile benim vizyonum gerçekten çok başka,atatürk taşıymış..

islam adına bir adımlar atmayacak/atamayacak sadece özgür ülkenin hakkını versin/verecek inşallah,sen dinci olduğun için hiç biyerde horlanmadın,kolundan tutulup atılmadın anlaşılan o yüzden geniş geniş konuşuyorsun,müslümanların bu ülkede neler çektiğinden bi habersin,ve buna çok üzülüyorum..

sadece isteğimiz din yasak olmasın! kadrolaşan sol kesimin yaptığı eziyetler son bulsun,onlar nasıl kadrolaştıysa sıra dincilerde ! o badem bıyıklılarda sizin tabirinzle!

Sitelerde Paylaş

sayın osarici senin atatürkçü bir müslüman olduğunu bildiğimden konunun fazla derinine inmiyorum,sen ile benim vizyonum gerçekten çok başka,atatürk taşıymış..

islam adına bir adımlar atmayacak/atamayacak sadece özgür ülkenin hakkını versin/verecek inşallah,sen dinci olduğun için hiç biyerde horlanmadın,kolundan tutulup atılmadın anlaşılan o yüzden geniş geniş konuşuyorsun,müslümanların bu ülkede neler çektiğinden bi habersin,ve buna çok üzülüyorum..

sadece isteğimiz din yasak olmasın! kadrolaşan sol kesimin yaptığı eziyetler son bulsun,onlar nasıl kadrolaştıysa sıra dincilerde ! o badem bıyıklılarda sizin tabirinzle!

O solcularda aynı siz de.İki kesimin de birbirinden farkı yok.

Sitelerde Paylaş

Erdoğan balkon konuşmasında ne Atatürk dedi nede Erbakan ama başka herkesi ve herşeyi söyledi, ilginç değilmi?

Benim için üzülme Erdoğan herkesi kucaklayacakmış ama beni kucaklamasına izin vermem de diğer kucaklananları bilemem artık.

Senin kadrolaşarak laikler geldi dediğin her bürokrat emek ve bilgisinin hakkı ile gelmiştir. Ancak bilmelisinki uzman kadro ile kadrolaşma uzmanlığı farklı şeyler.

Ayrıca dincilere baskı yok ters-evrime tepki var.

Sitelerde Paylaş

ya hu sana niye tepki versinler ki bal gibi onların istediği tipte adamsın,fikrinle zikrin ayrıysa zaten çağdaş müslümansın e onlar için kafi buda,çalıştığın yerde namaz için saatlerin çakışması,cuma saatleri çalışma,kadınlı-erkekli bir ortamda gayet laçka çalışma saatleri seni zora sokup mideni bulandırmıyorsa sana tepki olur mu hiç !

Sitelerde Paylaş

Bana tepkinin olmaması senin gördüklerin değil bağlı bağlantılı olmamam. Sadece olmam.

ya hu sana niye tepki versinler ki bal gibi onların istediği tipte adamsın,fikrinle zikrin ayrıysa zaten çağdaş müslümansın e onlar için kafi buda,çalıştığın yerde namaz için saatlerin çakışması,cuma saatleri çalışma,kadınlı-erkekli bir ortamda gayet laçka çalışma saatleri seni zora sokup mideni bulandırmıyorsa sana tepki olur mu hiç !

Sitelerde Paylaş

o saman dolu kafan basmıyor değil mi???

refahyol hükümeti kuruldu bu ülkede

ama anında alaşağı ettiler

nedenini bir sor bakalım kendine

onların içinden çıkanlar 3 dönemdir seçiliyor

şimdi bunu da bir sor kendine..

hangisi daha müslümandı acaba ??

sen akp aracılığı ile abd kucağına oturmayı daha karlı görüyorsun demek

Sitelerde Paylaş

Yahu bana ne ondan bundan.

Ben sana gelecek zarardan bahsediyorum, istediğin gibi bir islam devleti hayal olacak.

Adamların amacı islam değil, sadece araç olarak kullanıyorlar.

Satacak birşey zaten kalmamış. :)

Başkalarında bulduğun haksızlık; senin savunduğun şeyin verdiği zararı götürmüyor.

Yanlış bir savunma içerisindesin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...