Jump to content

Sorumluluk Artık Türk Aydınlarına ve Ateistlerine Geçmiştir.

Recommended Posts

Peki bunların Atatürk devrimleri ile ne alakası var?

Aslinda bir fiil alakasi var da, Ataturk devrimleri maddelerinin cogu zaten tartismali

Gayrimuslimlere yapilan iskencelerin altinda yatan neden milliyetciliktir

Aslinda Ataturk doneminde kafatasi olcumleri yapilarak Turk irkina ozgu bir olcu bulunmaya calisilmis ama bulunamadigi icin mecburen asimile edici milliyetcilige gecilmistir. Eger bu bulunsaydi Anadolu halki muhtemelen cok daha buyuk acilar cekecekti. Daha kotusu, su an Turklukleriyle gurur duyanlarin cogunun dedesi bu acilardan nasibini almis olacakti.

Ikincisi Cumhuriyetcilik, ne oldugu belli olmayan bisey. Bize halkin kendi kendini yonetmesi diye ogretildi ama aslinda monarsi olmayan her devlet sekline cumhuriyet denebilir.

Neden Ataturk devrimleri icerisinde demokrasi yok mesela? Madem halk kendi kendini yonetsin istiyordu, bunu neden es gecti?

Ucuncusu, Laiklik, bu cok konusuldugu icin Turkiye'nin asla laik olmadigini hepimiz biliyoruz. Ama aslen Turk laikligi, devleti dinin kontrolunden cikarip, dini devletin kontrolune sokmak olarak hayata gecmis. Oysa laik devlet, butun dinlere esit uzaklikta olmak, vatandaslarin dininin onemsemeksizin hepsine esit davranmak, eger varsa dini azinliklarin baski altinda tutulmasini engelleyici onlemler almaktir.

Devletcilik, zaten cagimizda gecerliligini koruyan bir ekonomik model degil

Eeee o zaman biz aydinlarin neden bu gubidik seylere geri donmesi isteniyor

tarihinde jadi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 256
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ay sen niye üzerine alındın ki?

Sen Tayyip'e tapmaya başlayarak %50'ye yakın oy almasını çığlıklar atarcasına sevinerek karşılayan kişi değil misin?

Tayyip'çi aydın.:)

Kriterin bu mu?

Sitelerde Paylaş

Aslinda bir fiil alakasi var da, Ataturk devrimleri maddelerinin cogu zaten tartismali

Aslinda Ataturk doneminde kafatasi olcumleri yapilarak Turk irkina ozgu bir olcu bulunmaya calisilmis ama bulunamadigi icin mecburen asimile edici milliyetcilige gecilmistir. Eger bu bulunsaydi Anadolu halki muhtemelen cok daha buyuk acilar cekecekti. Daha kotusu, su an Turklukleriyle gurur duyanlarin cogunun dedesi bu acilardan nasibini almis olacakti.

Ikincisi Cumhuriyetcilik, ne oldugu belli olmayan bisey. Bize halkin kendi kendini yonetmesi diye ogretildi ama aslinda monarsi olmayan her devlet sekline cumhuriyet denebilir.

Neden Ataturk devrimleri icerisinde demokrasi yok mesela? Madem halk kendi kendini yonetsin istiyordu, bunu neden es gecti?

Ucuncusu, Laiklik, bu cok konusuldugu icin Turkiye'nin asla laik olmadigini hepimiz biliyoruz. Ama aslen Turk laikligi, devleti dinin kontrolunden cikarip, dini devletin kontrolune sokmak olarak hayata gecmis. Oysa laik devlet, butun dinlere esit uzaklikta olmak, vatandaslarin dininin onemsemeksizin hepsine esit davranmak, eger varsa dini azinliklarin baski altinda tutulmasini engelleyici onlemler almaktir.

Devletçilik gibi Atatürk ilkelerinden bazılarının zaman aşımına uğradığı doğru ama, onlar zamanında çok değerli idiler.

Bu iletin onların değerini azaltmıyor.

Artırıyor.

Onları uygulayanların salaklığı ayrı bir konu.

Bizi hiç ilgilendirmiyor.

Bu halinle sen de onları savunuyorsun?

Savunmaman mümkün mü?

Kadınların seçme seçilme hakları, kıyafet yasaları, insan hakları, demokrasi oyununda ilk adımlar, fiilen uygulanmasalar bile kavram olarak çeşitli özgürlükler, yurtta barış, dünyada barış. Güzel sanatlara verilen önem, müziğe verilen önem, latin alfabesi ve diğer yüzlerce yenilik ve devrime hayır diyebilir misin?

Sen işin polemiğini yapıyorsun.

Atatürk ilkelerinin nasıl uygulandığı bir sorun olabilir.

Ama sorun onların kendilerinde değildir.

Sitelerde Paylaş

Ermeni meselesinden söz ediyorsan bu olaylar cumhuriyetten ve Atatürkten önceki döneme aittir.

Atatürk sonrası dönemde azınlıklara ırkçı bir politika uygulandığını söyleyen kişi adi bir müfteridir.

Türkiye'de yaşayan Rum ve Ermeni azınlıklar Atatürk'ü alkışlamışlar ve devrimlerinin destekçisi olmuşlardır.

Sen sırf Rum kökenli olduğun için soydaşlık yapıyor ve ne kadar ilkel, basit bir canlı olduğunu kanıtlıyorsun.

Desteksiz sallayıp duruyorsun.

Türkiye hiçbir zaman laik olmadı ki demişsin.

Evet, laiklik tam olarak işlev kazanamamış, halk katına inememiş olsa da laik bir hukuk sistemine göre yönetildiğimiz de bir gerçektir. Bugün mahkemelerde, dinin emirleriyle değil anayasa ve hukuk ilkelerine göre karar veriliyor.

Dinle yönetilmiyoruz.

Atatürk döneminde yapılan kafatası ölçümleri de tarihimizin araştırılması kapsamında yürütülen bilimsel çalışmalardır.

Bu ölçümler dünyanın geri kalanında da yapılmışlardır.

Kafatası ölçmekle ırkçılık yapılmış olunmaz.

Bugün tarihçiler eski mezarlarda DNA testi yapıyorlar diye onlara ırkçı diyebilir miyiz?

Bu nasıl bir mantıktır?

Senin düşünce ve mantık sistemin tamamen göçmüş.

Sitelerde Paylaş

Tayyip arada "iste bu kafatasci zihniyet" diye baslayan laflar eder. Orada laf soktugu aslinda Ataturk'tur. Ama durum Kemalistlerin hasir altinda tutmak istedikleri bir utanc oldugu icin "Atamiza laf etme" diyemiyorlar :)

Dedim ya, Turk olmakla gurur duyan tosunlarimizin cogunun dedesi kesilmis olabilirdi. Onlar da cikip "neden kestin dedemi?" diye sordugunda "bize hainliklik ettiler, asil onlar bizi kestiler" diye atilan pisliklare maruz kalacaklardi. Herkezin bunlar hakkinda derin derin dusunmesini istiyorum

Tc olmasa idi(vede Itc elbette), Osmanlida monarsi coktan bitmis yada sembolik olarak kalmis olacakti. Bizde kozmopolit ve cok daha demokratik toplumumuz ile coktaaan Ab'ye girmis olurduk. Turkiye'de yobazligin en buyuk nedeni homojenlestirilmis musluman nufustur, ve kadin haklari listesinde 126. siradayiz

tarihinde jadi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

AKP seriat getirecek diye yayara koparanlar neden Turkiye'nin AB uyeliginde gosterdigi ciddiyeti es geciyior? Avrupa'da herkez artik Turkiye'nin er yada gec aralarina gireceginin farkinda ve bunu kabullenmisler.

Yalanin da bu kadar katmerlisi olmaz...Türkiye AB üyesi olmak istemiyor.!Bu bir karsilikli paslasip oynasma. Eger Türkiye gercekten AB ülkelerinin normlarina ulasmak istiyorsa önce laik ve hukuk ülkesi olmak zorunda.

Peki AB normlarina ulsabilmek icin piramitin temelini atmak istemeyen bir ülkeye diger AB ülkeleri neden hic seslerini cikartmazlar? Ama eften püften islerle karsilikli pesrev cekerler. Tek tarafli kazanci olan gümrük birligini imzalattirip Türkiye'nin posasini cikartmaya basladilar.

AB ülkelerinde artik eskisi gibi serbest gecis yok.!Sinirlarda tekrar kontrollar baslatildi.Türkiye AB ülkesi olacak öyle mi?

Yillarca issiz insanlari bu yalanla avuttular.Bir gerceklesse AB ülkelerine akin edecek bavullari hazir 1 milyon insan vardi.

Kimse her konuyu bilmek zorunda degil ama hem bilmez hem ögrenmez hemde bilmis bilmis yalan yanlis üfürülmez.!

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

''Büyük yalanlarla" gizlenmeye çalışılan "sözde medeniyet projesi" dökülüyor.

Yakında ise çökecek gibi görünüyor... Sömürgecilerin (emperyalistlerin), "yalan rüzgarları" ile dünyayı ele geçirmeye çalıştıklarını herkes biliyor.

İnsanlık tarihi bunu gösteriyor.

Ama, bilmek tehlikeden kurtulmak anlamına gelmiyor.

Uzun yıllardır, Türkiye''yi ele geçirmek (en azından tümüyle ele geçiremeseler de, sürekli olarak sömürebilmek) için söylenen yalanlara, "içimizdeki Pinokyolar" da destek verince, bugünlere geldik.

Geldiğimiz noktada, her türlü aldatıcı karalamalara, eski deyimiyle "5.Kol saldırılarına" hedef olma pahasına göğüs geren vatanseverlerin söyledikleri bir bir kanıtlanıyor: Avrupa Birliği faşizme dönüşüyor!.. Bir daha tekrarlıyorum: Avrupa Birliği fa-şiz-me dö-nü-şü-yor!.. PROPAGANDA, ORDULARDAN ÖNCE İÇTEN FETHEDER Faşizmin iki temsilcisinden biri olan Hitler, "Propaganda sayesinde iktidara geldik, propaganda sayesinde dünyayı fethedeceğiz" diyordu.

Hitler''in propaganda bakanı Gobbels ise, "Söylemlerimizle dostlarımızı demokratlığımıza ikna etmiştik.

Gerçeği anladıklarında ise, iş işten geçmişti" demişti. Avrupa Birliği projesinin bir "uygarlık projesi" olduğu yalanını, büyük propagandalarla kafalara kazıdılar.

"Durun, yapmayın! Adamlar bize adil davranmıyor, bizi ''cambaza bak'' diyerek söğüşlüyorlar.

Egemenlik de elden gidiyor.

Bunlar uygar falan değil" dedikçe, "paranoyak" diye cevap veriyorlardı. Bir düşünürün dediği gibi, propaganda, ordulardan önce yürür ve kaleyi içten fetheder. Önce, bu insanların kafaları içten fethedilmişti. ŞOK-SALAKLAR.. Oysa, AB''nin ikiyüzlülüğünün arkasında yatan nedeni çözmeye çalışırken, kuşkularımız netleşti, kesin kanıtlar ortaya çıktı.

AB projesi artık bir Avrupa (ya da AB) Faşizmi''ne dönüşmüştür!..

Faşizmin kaynağı Avrupa''da, yeni faşizm artık yeşermiş ve tutmuştur.

Bazılarına hayırlı olsun!.. Kalelerimizi içten fethetmeye çalışırlarken fazla dayanamadılar (ya da artık çok güçlü olduklarına, tedbir almamız için çok geç kaldığımıza inanmış olsalar gerek) deşifre oldular: AB üyesi Belçika, "Ermeni soykırımı yoktur diyeni hapse atarım" biçiminde bir kanun kabul etti.

Bunu Fransa izliyor!!.. Bakar mısınız demokrasiye, AB''nin uygarlığına?..

"Konuşanı hapse atarım" diyor!..

Hani sen bilime inanıyordun?..

Faşizmin daniskasını uygulamaya koydular.

Kim?..

Avrupalılar!..

Yetmedi.

İsviçre, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof.Dr.Yusuf Halaçoğlu hakkında "gıyabi tutuklama" kararı çıkardı.

Niçin?..

Zürih''teki bir toplantıda "Ermeni soykırımı yoktur" dediği için! Şimdi bu gelişmeler karşısında "şoka" giren "şok-salaklar" var.

"Nevrotik Sindrellalar" var.

Kendilerini yabancılara beğendirmek için yırtınanlar.. Bu arada, AİHM, Abdullah Öcalan''ın "kötü muamele" gördüğüne karar vermişti, şimdi yeniden yargılanıp yargılanmayacağına karar verecek. Düşünebiliyor musunuz, bebekleri katlettiren bir teröristin "kötü muamele" gördüğüne karar verecek, öte yandan bir bilimadamı görüşünü açıkladı diye "gıyabî tutuklama" kararı verecek?.. Bunu kim yapacak? Kendisini uygar gören İsviçre yapacak!..

İşte faşizm bu.

Avrupa faşizmi bu.

Sitelerde Paylaş

Yukarida ki iletinin yazari Hulki Cevizoglu'dur.Kaynak link isim vermeden yaziyi oldugu gibi alintilamak etik degildir.

Zaten yazı tipinden anlaşılıyor benim yazmadığım.Uyarın için sağol bu arada

tarihinde AteistKemalistBirey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hocam aydın maydın kalmaz bu ülkede, imkanı olan basıp gider.

Ben öyle yapacaklarını düşünüyorum.

Türkiye de aydinmi var.Olanlar ya icerde ya da mezar da ya da sürgünde.Mesala Orhan Pamuk bana göre aydin,Türklere göre vatan haini...

Sitelerde Paylaş

Türkiye de aydinmi var.Olanlar ya icerde ya da mezar da ya da sürgünde.Mesala Orhan Pamuk bana göre aydin,Türklere göre vatan haini...

Burada Türk-Kürt muhabbeti yapmıyorum usta.

:)

''Ona göre aydın bana göre değil'' meselesi de değil.

Şu an birilerinin kabul ettiği aydınlar varsa da, senin ya da benim ya da bir başkasının, onların da basıp

gideceğidir. Neden dursunlar ki bu ülkede ?

Eğer imkanları varsa da ?

Sitelerde Paylaş

Burada Türk-Kürt muhabbeti yapmıyorum usta.

:)

''Ona göre aydın bana göre değil'' meselesi de değil.

Şu an birilerinin kabul ettiği aydınlar varsa da, senin ya da benim ya da bir başkasının, onların da basıp

gideceğidir. Neden dursunlar ki bu ülkede ?

Eğer imkanları varsa da ?

Ben durmadim,onlar niye dursun B)

Sitelerde Paylaş

Kriterin bu mu?

Ne kriteri yahu?

"Tayyip'çi aydın" basbayağı oksimoron.

Sen kendine "biz aydınlar" demişsin. Şakadan bile fena bir şey bu.

Tayyip %50 oy alınca çığlık çığlığa sevinen, Tayyip'i manyak gibi destekleyen biri aydın filan olabilir mi..

Ay valla çok güldürdün beni, Tayyip de seni güldürsün.

Bütün cemaat bir araya gelir, aydın aydın laiklik muhabbeti yaparsınız.

Bir de sana ciddi ciddi cevap vermiyorlar mı, şaşıyorum yemin ederim.:)

Sitelerde Paylaş

Sorun neden senin ne menem bir şey olduğunu herkese açıklama özgürlüğü olsun?

Sen ve senin gibiler...................

Siz şaşırdınız galiba başka yere yazacaklarınızı bana yazdınız herhalde, benim ne şahinlikle ne ego ile tatmin ile ne saplantı ile nede küfür ile işim olmaz inaç konusunda bana küfür edene dahi güler geçerim aştım ben bunları benim kırmızı çizgim yok önyargım yok ben akılcıyım ortak soruna çözüm arıyorum.

Konuya gelicek olursak Türkiye aydın dediğiniz kesim kimdir tartışılır ama ben her gün 4 - 5 saat haber dinlerim seyrederim onlarca köşe yazarı dinlerim, tartışma programları vs seyrederim sizin aydın diye ateist diye nitelendirdiğiniz bir şeyler beklediğiniz kesim birebir dinin yanında savaşıyor insan hakları demokrasi etik değerleri savunuken bile bunu din üzerinden savunuyolar dine en ufak toz kondurmuyorlar bunu neden yapıyorlar çünkü dincilerden besleniyorlar kalan küçük bir azınlık ise ortada yok, sizin varsa bildiğiniz böyle aydınlar söyleyin onların programlarını seyredelim köşelerini okuyalım destek verelim.

Sitelerde Paylaş

Aslinda ben biraz dusundum, halkin Akp'ye verdigi gorev, yani kemalizmi devletten temizleme gorevi tamamlamadan Akp'nin oylari hep yukselecek. Ne zamanki bu gorev tamamlanir, iste o zaman RTE oy kabeder.

Ergenekon ile kemalistleri temizlerken Tayyip aslinda kendisini iktidara tasiyan faktoru temizliyor. Bunun bilincinde olmayabilir ama yapilmak zorunda cunku bu cok tehlikeli bir zumre

AKP seriat getirecek diye yayara koparanlar neden Turkiye'nin AB uyeliginde gosterdigi ciddiyeti es geciyior? Avrupa'da herkez artik Turkiye'nin er yada gec aralarina gireceginin farkinda ve bunu kabullenmisler.

Burda bir yanlışın var şimdi kemalizmi tasfiye diyorsun o ayrı bir konu ama tasfiyeyi halk yaptı gibi görüyorsun bu yanlış halk kendinden gelen demokratik eşitlikçi vs duygularla bunu yapmıyor matrix filminde olduğu insan tarlalarında insanlar üretilip tasfiye yaptırılıyor nedir bunlar imam hatipler devasa bir şekilde gelişiyorlar cemaat okulları devlete bağlı veya olmayan acayip bir şekilde gelişiyor içinde tarikatların cemaatlerin muhafazakların bulunduğu islam gettoları muazzam bir şekilde gelişiyor.

Şimdi 6 - 7 sene önce imam hatibe girip beyin yıkanma sürecine giren kız bugün üretildi türbanını taktı ve oy verme yaşına geldi beş on sene sonra AKP veya muadili bir din partisi veya iki ayrı din partisi % 60 70 i buldu ve cumhuriyet laiklik tamamen tasfiye edildi. Bundan sonra elde olan insan yapısı ile gerçekten bilim sanat teknoloji demokrasi özgürlük ama gerçek anlamda özgürlük gibi değerleri daha rahat üreteceğine inanıyor musun.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Siz şaşırdınız galiba başka yere yazacaklarınızı bana yazdınız herhalde, benim ne şahinlikle ne ego ile tatmin ile ne saplantı ile nede küfür ile işim olmaz inaç konusunda bana küfür edene dahi güler geçerim aştım ben bunları benim kırmızı çizgim yok önyargım yok ben akılcıyım ortak soruna çözüm arıyorum.

Konuya gelicek olursak Türkiye aydın dediğiniz kesim kimdir tartışılır ama ben her gün 4 - 5 saat haber dinlerim seyrederim onlarca köşe yazarı dinlerim, tartışma programları vs seyrederim sizin aydın diye ateist diye nitelendirdiğiniz bir şeyler beklediğiniz kesim birebir dinin yanında savaşıyor insan hakları demokrasi etik değerleri savunuken bile bunu din üzerinden savunuyolar dine en ufak toz kondurmuyorlar bunu neden yapıyorlar çünkü dincilerden besleniyorlar kalan küçük bir azınlık ise ortada yok, sizin varsa bildiğiniz böyle aydınlar söyleyin onların programlarını seyredelim köşelerini okuyalım destek verelim.

Haklısın. Ben kimi quote etmek istedim acaba? Seninle ilgili durmuyor.

Hemen düzeltiyorum. Özür dilerim bu yanlış anlaşıma için.

Sitelerde Paylaş

Sizlerle işimiz var bizim. Önümüzdeki engellerin başında sizin gibi düşünen ateistler geliyor.

Önce onları eğitmekle başlamamız gerekiyor.

Müslümanları eğitmek kadar zor bir görev bu.. Belki daha da zor.

Ama biz yılmayacak, sizleri de eğiterek, bu çağ dışı hükümetle mücadele edeceğiz.

Önceliklerimiz egomuzu tatmin etmek olmayacak ama.

Ülkemizde insan hakları, özgürlük, laiklik ve demokrasi ile bağdaşmayan hükümet etkinliklerine karşı direnecek, hükümetin bir hukuk devleti olma çizgisindan uzaklaşmamasına itina göstereceğiz.

Görevimiz ve sorumluluğumuz budur.

Onların arasında İslam'a ve Muhammed'e küfretmek yoktur.

E biz ne yapıyoruz başka?

Siz bizim internet yasaklarına karşı bir eyleme katılmamız durumunu da beğenmediniz. Size bir şey beğendiremiyoruz ki.

Günlük yaşamımızda bireysel olarak ne yapılabilirse, onları da yapıyoruz. Gidip oyumuzu kullanıyor, insanlarla paylaşıyor, konuşuyoruz.

Bireysel haklarımız için savaş veriyor, kimseyi de takmadan peşinde koşuyoruz.

Çoğumuz dürüst, topluma aykırı düşünceler taşıyan kimseler olsak bile onunla uyumlu, barışık yaşıyoruz ve yine çoğumuz en baba müslümana ders verircesine de ahlaklıyız.

Olmuyor işte.

Bizim gibi insanlar hiç de az değil, benim etrafımdakiler, onların da etrafındakiler vs. derken, hiç de öyle sandığınız gibi ezik, silik, boş, hiçbir şeye bulaşmayıp kenardan izleyen insanlar değil.

Biz az değiliz aslında. Bu ahlaksız hükumetle ve onun destekçileriyle savaşanlar az değil. Ahlaksız olmadığımız için daima az görünecek, diğer bazı hayvan türleri gibi tek batında 5 tane doğuramadığımız için de giderek çoğalmayacağız.

Türkiye'de ne yaptığını ve istediğini iyi bilen, oldukça sağlam bir orta sınıf var.

Eritmeye çalışıyorlar ama o sınıf hala en küçük bir taviz vermedi.

Eğitimli, kendi yağıyla kavrulan, dürüst, bilinçli, devletle hiç ilgisi ilişkisi olmaksızın vatanını seven ve çalışkan olan bir sınıf o. Sağlam, doğrularına sahip ama sessiz ve soğukkanlı bir sınıf.

Bekliyorlar.

Ben bu ülkenin İslam'a tamamen teslim olacağına inanmıyorum. Hiç inanmadım. Düşer kalkar, bir ileri iki geri gider ve geri adımlarının açısı biraz daha geniş olur filan ama, İslam'a kökten teslim olmaz.

Türkler rahata alıştı.

Atatürk ve gerçek Atatürk takipçilerinin yaptıklarının kaymağını yiyip güllük gülüstanlık yaşadılar, özgürdüler, şimdi de kendilerine bir şey olmaz zannederek ahlaksız dincileri besliyorlar ama hepsi de susup oturacak, rezil olduklarıyla kalacaklar.

Aydınlar değil, halk kendisi yapacak bu işi.

Bu ülkede aydın filan yok. Cahilden ve cehaletten beslenen aydın mı olur..

Var olan üç beş taneyi de sindirip susturdular, hapse tıktılar zaten. Geri kalanın her daim fiyatı vardı, satın alındılar.

Bu ülkede aydın da bilimci de kendine fiyat biçmiştir..

Ne yaparsa halk yapacak.

O da olmadı, asker yapacak. Ondan çok emin değilim aslında ama bir şekilde İslam'a teslim olmayız işte.

Sitelerde Paylaş

E biz ne yapıyoruz başka?

Siz bizim internet yasaklarına karşı bir eyleme katılmamız durumunu da beğenmediniz. Size bir şey beğendiremiyoruz ki.

Günlük yaşamımızda bireysel olarak ne yapılabilirse, onları da yapıyoruz. Gidip oyumuzu kullanıyor, insanlarla paylaşıyor, konuşuyoruz.

Bireysel haklarımız için savaş veriyor, kimseyi de takmadan peşinde koşuyoruz.

Çoğumuz dürüst, topluma aykırı düşünceler taşıyan kimseler olsak bile onunla uyumlu, barışık yaşıyoruz ve yine çoğumuz en baba müslümana ders verircesine de ahlaklıyız.

Olmuyor işte.

Bizim gibi insanlar hiç de az değil, benim etrafımdakiler, onların da etrafındakiler vs. derken, hiç de öyle sandığınız gibi ezik, silik, boş, hiçbir şeye bulaşmayıp kenardan insanlar değil.

Biz az değiliz aslında. Bu ahlaksız hükumetle ve onun destekçileriyle savaşanlar az değil. Ahlaksız olmadığımız için daima az görünecek, diğer bazı hayvan türleri gibi tek batında 5 tane doğuramadığımız için de giderek çoğalmayacağız.

Türkiye'de ne yaptığını ve istediğini iyi bilen, oldukça sağlam bir orta sınıf var.

Eritmeye çalışıyorlar ama o sınıf hala en küçük bir taviz vermedi.

Eğitimli, kendi yağıyla kavrulan, dürüst, bilinçli, devletle hiç ilgisi ilişkisi olmaksızın vatanını seven ve çalışkan olan bir sınıf o. Sağlam, doğrularına sahip ama sessiz ve soğukkanlı bir sınıf.

Bekliyorlar.

Ben bu ülkenin İslam'a tamamen teslim olacağına inanmıyorum. Hiç inanmadım. Düşer kalkar, bir ileri iki geri gider ve geri adımlarının açısı biraz daha geniş olur filan ama, İslam'a kökten teslim olmaz.

Türkler rahata alıştı.

Atatürk ve gerçek Atatürk takipçilerinin yaptıklarının kaymağını yiyip güllük gülüstanlık yaşadılar, özgürdüler, şimdi de kendilerine bir şey olmaz zannederek ahlaksız dincileri besliyorlar ama hepsi de susup oturacak, rezil olduklarıyla kalacaklar.

Aydınlar değil, halk kendisi yapacak bu işi.

Bu ülkede aydın filan yok. Cahilden ve cehaletten beslenen aydın mı olur..

Var olan üç beş taneyi de sindirip susturdular, hapse tıktılar zaten. Geri kalanın her daim fiyatı vardı, satın alındılar.

Bu ülkede aydın da bilimci de kendine fiyat biçmiştir..

Ne yaparsa halk yapacak.

O da olmadı, asker yapacak. Ondan çok emin değilim aslında ama bir şekilde İslam'a teslim olmayız işte.

Türkiye İslam'a teslim olacağı kadar teslim olmuş. Daha fazla olursa İran ve Suudi Arabistan'a benzer.

Aydınlanma işini halk yapmayacak. Halk onaylayacak. Avrupada aydınlar başlattı, halk onayladı.

Bana sizlerle ilgili hiçbir şey beğendiremezsiniz.

Çünkü beğenilecek durumda değilsiniz. Dünyada evrimi reddeden ülkelerin listesinde başı çekiyoruz.

Üniversitelerimiz ilk 500'e girmiyor.

Yaratılış atlasını dünyanın en sofistike üniversitelerine postalıyoruz.

Üniversitelerimiz bilgi dağıtıyor. Üretmiyor. Dağıttığı bilinin de birkısmı yanlış ve çağdışı.

Diyanet internet sitelerini denetleyebiliyor ve istediğini kapatabiliyor.

Bunlara benzer binlerce kusurumuz var. Burada onları sıralayacak yer yok.

Aydın kesim dediğimiz kesim ki kimlerse... Sizler de ona dahilsiniz, örgütlenmiyor. Kendi yaşam endişesi içinde.

Bu yazdıklarınız gerçek olsaydı, Türkiye böyle olmazdı.

Aslında aydın bir orta kesim var ama, onun ülke yaşamını etkilemesini sağlayacak mekanizmalar yok.

Alt yapı yok yani.

Hiçbir alanda alt yapı yok.

Aydınların halkı motive edebilmesi için halkla aydınlar arasında bir alt yapının olması gerekir.

Yayın organları gibi.. Hizmet kurumları gibi. Eğitim enstitüleri gibi.. Vakıflar gibi.

Nerede onlar? Hepsi hükümetin denetimi altında.

Türk Dernekler Yasası derneklerin özgür davranmalarına en büyük engel.

Dernek üyeleri istedikleri zaman izin almadan toplanamıyorlar. Düşüncelerini özgürce yayamıyorlar.

Alt kademenin onları okuma ve anlama yetisi zaten yok.

Bu ülke İslam'a her gün biraz daha teslim oluyor.

Çok geri, fakir, bağnaz, ilkel bir toplum..

Bana bunları söyletmek için mi yazdınız bu iletiyi?

İçimi döktüm işte.. Daha çok doluyum..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...