Jump to content

Sorumluluk Artık Türk Aydınlarına ve Ateistlerine Geçmiştir.

Recommended Posts

Sonuna kadar haklısınız, çürümeye ve çökmeye yüz tutmuş bir milletiz.

Dışa zaten bağımlıyız, dış güçler istediği zaman fişimiz de çekilir, ve o zaman fakirlik başgösterir en ağır biçimde.

Kısacası bu ülkede yaşanmaz Doktor Hacı Amca.

Tüm gençler yurtdışına umutlu.

Gençlerin çoğu bu ülkeden bir nane olmayacağını biliyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 256
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ne kriteri yahu?

"Tayyip'çi aydın" basbayağı oksimoron.

Sen kendine "biz aydınlar" demişsin. Şakadan bile fena bir şey bu.

Tayyip %50 oy alınca çığlık çığlığa sevinen, Tayyip'i manyak gibi destekleyen biri aydın filan olabilir mi..

Ay valla çok güldürdün beni, Tayyip de seni güldürsün.

Bütün cemaat bir araya gelir, aydın aydın laiklik muhabbeti yaparsınız.

Bir de sana ciddi ciddi cevap vermiyorlar mı, şaşıyorum yemin ederim.:)

Cok yanlis anlamissin. Sevinmem Tayyip'e bayildigimdan degil, ama ulkeyi somuren gerici bir akimin temizlenecek olmasindandi

Sitelerde Paylaş

Cok yanlis anlamissin. Sevinmem Tayyip'e bayildigimdan degil, ama ulkeyi somuren gerici bir akimin temizlenecek olmasindandi

Ah pardon! Ben Tayyip'in ve saz arkadaşı cemaatin gerçek birer aydın olduğunu bir an için unuttum.

Öyle ya, o gerici Atatürkçüler'i temizlediler, misler gibi İslam aydınlığını getirdiler. Özgürlükten, aydınlıktan uçacağız Allah'ın izniyle.

Sevin sevin.

Sitelerde Paylaş

Türkiye İslam'a teslim olacağı kadar teslim olmuş. Daha fazla olursa İran ve Suudi Arabistan'a benzer.

Aydınlanma işini halk yapmayacak. Halk onaylayacak. Avrupada aydınlar başlattı, halk onayladı.

Bana sizlerle ilgili hiçbir şey beğendiremezsiniz.

Çünkü beğenilecek durumda değilsiniz. Dünyada evrimi reddeden ülkelerin listesinde başı çekiyoruz.

Üniversitelerimiz ilk 500'e girmiyor.

Yaratılış atlasını dünyanın en sofistike üniversitelerine postalıyoruz.

Üniversitelerimiz bilgi dağıtıyor. Üretmiyor. Dağıttığı bilinin de birkısmı yanlış ve çağdışı.

Diyanet internet sitelerini denetleyebiliyor ve istediğini kapatabiliyor.

Bunlara benzer binlerce kusurumuz var. Burada onları sıralayacak yer yok.

Aydın kesim dediğimiz kesim ki kimlerse... Sizler de ona dahilsiniz, örgütlenmiyor. Kendi yaşam endişesi içinde.

Bu yazdıklarınız gerçek olsaydı, Türkiye böyle olmazdı.

Aslında aydın bir orta kesim var ama, onun ülke yaşamını etkilemesini sağlayacak mekanizmalar yok.

Alt yapı yok yani.

Hiçbir alanda alt yapı yok.

Aydınların halkı motive edebilmesi için halkla aydınlar arasında bir alt yapının olması gerekir.

Yayın organları gibi.. Hizmet kurumları gibi. Eğitim enstitüleri gibi.. Vakıflar gibi.

Nerede onlar? Hepsi hükümetin denetimi altında.

Türk Dernekler Yasası derneklerin özgür davranmalarına en büyük engel.

Dernek üyeleri istedikleri zaman izin almadan toplanamıyorlar. Düşüncelerini özgürce yayamıyorlar.

Alt kademenin onları okuma ve anlama yetisi zaten yok.

Bu ülke İslam'a her gün biraz daha teslim oluyor.

Çok geri, fakir, bağnaz, ilkel bir toplum..

Bana bunları söyletmek için mi yazdınız bu iletiyi?

İçimi döktüm işte.. Daha çok doluyum..

Yazdıklarınızı baştan sonra okudum tam olarak... Vakıflar dediğimiz kurum hükümete bağlı evet, vakıflarda her katta vakıf duası ve bedduası olur mesela. Bir kere kurum baştan yanlış. Zaten bunu nasıl düzenleyeceğiz. Bu dediğim vakıflar kurumuna ait bir olgu. Vakıf Bedduası denen bir tabela var mesela eskilerden gelme. Olay bitmiştir zaten.

Ayrıca evrim teorisini reddeden başlıca ülkeyiz aynen. Ülkede, %10'luk bir kesim evrime ılımlı bakıyor, geri kalan direkt olarak evrime karşı. Hadi %20 de evrime net karşı olmayanları ele alsak, gene elimizde %70 evrime tam karşı olanlar kalıyor ki, acınası bir durum. Aydın dediğimiz kesimde bdpyi destekleyen eski solcular var mesela. Sizlere sormak istiyorum bdpnin tandansıyla mhpnin tandansı arasında ne fark var?! Aydın denen bu dinsiz liberaller neden kürtlerin hakkını bu kadar çok savunuyor?! Anlamıyorum yani... kürtlerin hakkı, ezilenlerin hakkı, ermenilerin ve rumların yurttan atılmasıyla ilgili çok iyi argümanları var tamam ama neden hiçbir zaman din konusunu gündeme getirmiyorlar bunu çok merak ediyorum. Mesela Ertuğrul Kürkçü sayın apo diyor. Ben empati yaparak ona da saygı duyuyorum sırf ateist olduğu için. Şiddet olaylarını es geçiyorum savunulamaz ama tsknın da yaptıkları savunulamaz o zaman. Bu Ertuğrul da aydın mesela... ancak neden takmışlar bu kürt bağımsızlığına... kürtler dedikleriniz istanbulda akdenizde eğlence yerlerine hakim zaten nedir bu sorun?!

Bu arada kürt kökenli değilim, hemen apocu damgası yemeyelim. :) Tam tersine kafkastır kökenim.

Sitelerde Paylaş

Sonuna kadar haklısınız, çürümeye ve çökmeye yüz tutmuş bir milletiz.

Dışa zaten bağımlıyız, dış güçler istediği zaman fişimiz de çekilir, ve o zaman fakirlik başgösterir en ağır biçimde.

Kısacası bu ülkede yaşanmaz Doktor Hacı Amca.

Tüm gençler yurtdışına umutlu.

Gençlerin çoğu bu ülkeden bir nane olmayacağını biliyor.

Hangi ülkeden peki nane oluyor onu da açıklar mısın?! Abd dediğimiz ülkenin para birimi doların hegemonyası çok büyük ihtimalle 2025-2030 arası sone eriyor. Eski doğu bloku ülkelerdeyse durum iyice vahim. Ukrayna'da devleti çeteler ele geçirmiş durumda ve ceplerini dolduruyorlar tamamen aynı eski anap-dyp dönemi gibi. Bizdeki durumdan da beter olduğunu oradan bir arkadaşım söyledi. Rüşvet inanılmaz boyutlarda ve yasal hırsızlar devletin başında diyor. İşssizlik büyük sorun ve boş zaman yok denmekte çalışma dışında. Ben ülke dışına gideceksem zaten sırf müslüman olmayan toplum diye gitmek istiyorum gerekirse uyduruk hıristiyanlık mensubu olurum ama müslüman bir toplumda yaşamam. Benim görüşüm budur. Ben zengin olup müslüman bir ülkede yaşamaktansa fakir ama müslüman olmayan bir ülkede yaşamayı tercih ederim. İlk hedefim de kharkive gitmek olacak veya başka bir ülkeye. Bu mesajımda size karşı bir tavrım da yoktur, yanlış anlamayın!

Sitelerde Paylaş

Ah pardon! Ben Tayyip'in ve saz arkadaşı cemaatin gerçek birer aydın olduğunu bir an için unuttum.

Öyle ya, o gerici Atatürkçüler'i temizlediler, misler gibi İslam aydınlığını getirdiler. Özgürlükten, aydınlıktan uçacağız Allah'ın izniyle.

Sevin sevin.

Ozunde ikisinin yok hicbir farki, onlar dusman kardesler. Ama Kemalistler gucunu askeri darbelerden alirken Tayyip halktan aliyor, demokrasiye inanmayanlar icin anlamsiz olsada cok ciddi bir fark. Ayrica halki cehaletle, yobazlikla suclayanlar, onlari bu duruma getirenin Akp olmadigini gormek istemiyor.

Sekilsel bir bati taklitciligini ilericilik sanmisiz. Ataturk olmasaydi Suudi Arabistan gibi olacagimiza inananlar, cok buyuk bir imparatorlugun mirascisi olduklarini goremiyorlar. Turkiye'yi hicbir tarihsel köku olmayan kiytirik cöl ulkeleriyle ayni kefeye koyuyorlar.

Resmi ideolojinin gerceklestirdigi insan haklari ihlallerini alkislayanlar, aynisini AKP yapinda cingar cikarmaya calisiyor, eyvah mahfolucaz duygusu yaratiyor. 80 yilinda Turkiye insan haklari, sansur, ifade-politika ozgurlugu gibi konularda dibe vurdu, bu dibe vurus magma seviyesinde oldu. Ama sonra yavas yavas toparladi kendisini. O korkunc darbeden bile kurtulduysak, Akp'nin yaptiklarindan hicbiseycik olmaz.

Sitelerde Paylaş

Tartışmanın özünden uzaklaşmayalım.

AKP hükümeti bir gerçek.

Bu hükümetin İslamcı olduğu da bir gerçek.

Anayasayı değiştirip, interneti kısacağı, kadınları baskı altına alacağı, çeşitli yasalarla İslam'ı daha da yaygınlaştıracağı ve sosyo-ekonoimi sorunlarımıza İslamsal çözümler bulmaya çalışacağı da bir gerçek.

Önümüzde iki seçenek var. Birçok ülkede benzer seçenekler var zaten.

Biri Atatürk ilkelerine sadık bir politika izlemek.

Diğeri ise İslamcıl bir politika izlemek.

Başka alternatif yok şimdilik.

İslamcı hükümet şu anda iktidarda.

İster Atatürk ilkelerine sadık bir politika izleyelim, ister çağdaş liberal bir politika, İslamcı hükümete muhalefet etmek durumundayız.

Kemalizmi beğenmediğimiz için AKP'nin kucağına oturacak değiliz herhalde.

Aklı başında olan Kemalizme de karşı olmasını bilmeli, İslamcı bir partiye de karşı olmasını bilmeli.

AKP'nin neler yapacağını ve yapmak istediğini çok iyi biliyoruz.

Onların arasında mevcut kanunları ve anayasayı İslam ağırlıklı yasalarla değiştirmek.

Onlara karşı demokrasiyi, insan haklarını, özgürlüğü, hukuk devleti olmayı savunuyor musunuz, yoksa savunmuyor musunuz?

Sitelerde Paylaş

Bence CHP'nin AKP'den daha az islamci olmadigi gercegini halkin gormesini saglayalim. Modernite kavraminiz sekilsel oldugu icin islamcilik alginizda sekilsel. Sapka takani modern sananlarin turban takani da pesinen islamci sanmalari cok normal.

Akp seriat getirmek istiyor argumani prim yapmadigi gibi gercegi de yansitmiyor. Akp'nin tek rahatsizlik verici yonu asiri totaliter egilimleri ve milliyetci soylemleri bence. Ama Turk halki yuz yillik politikalar yuzunden bunlara cok alisti, tepkisiz kalmasi sasirtici degil

Ayrica, uzun suredir Avrupa'da yasadigim icin biliyorum Turkiye'nin AB uyelik sureci bir realite. Bu fikirden en fazla rahatsiz olan muhafazakar Avrupalilar bile "olsun en azindan 15-20 yil surer" diye avunuyorlar. Akp AB konusundaki tavrini hic bozmadi ama yaptiklari darbe planlari ve mitinglerdeki haykirmalarindan biliyoruz ki bu sureci baltalamak isteyenler Kemalist gecinenler. Bu kanitli bir gercek

Sitelerde Paylaş

Aklı başında olan Kemalizme de karşı olmasını bilmeli, İslamcı bir partiye de karşı olmasını bilmeli.

AKP'nin neler yapacağını ve yapmak istediğini çok iyi biliyoruz.

Onların arasında mevcut kanunları ve anayasayı İslam ağırlıklı yasalarla değiştirmek.

Onlara karşı demokrasiyi, insan haklarını, özgürlüğü, hukuk devleti olmayı savunuyor musunuz, yoksa savunmuyor musunuz?

Tartışma gerçekten de çok garip bir hal almış.

Kemalizmi karalama çabası o dereceye gelmiş ki bu terim darbecilikle, cuntacılıkla, ırkçılıkla özdeşleştirilmek için dayatılır olmuş. Oysa Kemalizmin uygulandığı dönemde güttüğü tek amaç ve yapılan herşey demokrasi ve özgürlük içindi.

Bu dönem zaten çok kısa sürebildi.

Kemalizm denilen şey, Atatürk'ün ölümünden sonra toprak ağası muhafazakarların siyasi iktidarı tekellerine almaları ile son buldu.

27 Mayıs'la yeniden Kemalist bir otorite tesis edilmiş olsa da, devrimlerin halk katına inemeyişi, aydın kesimin yetersizliği ve beceriksizliği sonucu iktidar yeniden gericilerin eline geçti.

O zamandan bu yana Kemalizmle yönetilmediğimizi anlamamak için aptal olmak gerek.

Bizim buradaki bazı ateistlerimiz de, medyadaki anti-kemalist propagandanın kurbanı olmuş zavallılar.

Ve propagandanın asıl hedefinin, Atatürk ve O'ndan arta kalan demokratik kazanımların alaşağı edilmesi olduğunu göremeyen bu meczuplar İslamcıların tuzağına düşüyorlar. Olan bitenin özeti budur.

Kemalizmin ne olduğunu anlatmanın kısa bir yolu var mı bilmiyorum.

Ama bugün Kemalizme karşı çıkmak demek, hukuk devletine ve laikliğe karşı çıkmakla eş anlamlıdır.

Bu gerçeğin altını çizmek istiyorum.

Foruma, Atatürk hakkında yazı astırmayanlar, yalan yanlış bilgilerle beyni yıkanan gafillerle tek tek uğraşadururken kavram kargaşası sonunda cumhuriyet düşmanlarının istediği noktaya geldi. Ülke çapındaki durum ayrı, ben sadece forumdan bahsediyorum.

Nedense bataklığı kökünden kurutmayı akıl eden yok.

Ne garip...

tarihinde Dirilis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Atatürk'ün ateist veya deist olduğu gerçeği ortada. 1920'lerdeki islamı öven konuşmaları veya yazıları ve 1931'de yazmış olduğu islam karşıtı tarih kitabı bunu net şekilde ortaya koyuyor. Ancak Atatürk'ün dini, neden elinde imkan varken yok etmediği konusunda da birtakım şüpheler var. Bunun en büyük nedeni bana göre de, Atatürk'ün çok milliyetçi birisi olması ve dolayısıyla sevdiği ülke için din üstünden giderken türk halkını da kaybetmek istememesidir. Kemalizm denen olguyla yönetilmediğimiz zaten açık. Kuranı şekerim ve islamın kökten silinmediği bir yerde kemalizm denen olgunun yaşamasına zaten imkan ve mümkünat yoktur. Bu durumda, Atatürk'ten sonra başa geçen kişilerin bilimden, hukuktan ve akıldan yoksun müslüman bireyler olduğu apaçıktır. Veyahut, saftorik müslümanlar olduğu başka bir neden olabilir.

Kemalizm hiçbir zaman tam olarak uygulanmadı zaten ancak kemalizmi uygulamak için zaten bir insanın veya o topluluğun kesinlikle dinden kopması gerekmektedir. Öbür türlü uygulanması konusunda her zaman bir pürüz çıkacaktır bana göre... Atatürk'ün diğer azınlık dinlerine karşı gösterdiği hoşgörü var mıdır yok mudur onu net bilemiyorum ama milliyetçi olan bir insanın da diğer dinleri türklerle bir görmesi de pek mantıklı gelmiyor. Kendisi modernist bir diktatördü ve bunu topluma aşılamaya çalıştı demektir bu da... yani modernizmi! Buradaki diktatör kelimem faşist anlamında değil, tepeden gelme bir şahsın yapabileceği en iyi seviye de budur zaten ki Atatürk te öyleydi.

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ün ateist veya deist olduğu gerçeği ortada. 1920'lerdeki islamı öven konuşmaları veya yazıları ve 1931'de yazmış olduğu islam karşıtı tarih kitabı bunu net şekilde ortaya koyuyor. Ancak Atatürk'ün dini, neden elinde imkan varken yok etmediği konusunda da birtakım şüpheler var. Bunun en büyük nedeni bana göre de, Atatürk'ün çok milliyetçi birisi olması ve dolayısıyla sevdiği ülke için din üstünden giderken türk halkını da kaybetmek istememesidir. Kemalizm denen olguyla yönetilmediğimiz zaten açık. Kuranı şekerim ve islamın kökten silinmediği bir yerde kemalizm denen olgunun yaşamasına zaten imkan ve mümkünat yoktur. Bu durumda, Atatürk'ten sonra başa geçen kişilerin bilimden, hukuktan ve akıldan yoksun müslüman bireyler olduğu apaçıktır. Veyahut, saftorik müslümanlar olduğu başka bir neden olabilir.

Kemalizm hiçbir zaman tam olarak uygulanmadı zaten ancak kemalizmi uygulamak için zaten bir insanın veya o topluluğun kesinlikle dinden kopması gerekmektedir. Öbür türlü uygulanması konusunda her zaman bir pürüz çıkacaktır bana göre... Atatürk'ün diğer azınlık dinlerine karşı gösterdiği hoşgörü var mıdır yok mudur onu net bilemiyorum ama milliyetçi olan bir insanın da diğer dinleri türklerle bir görmesi de pek mantıklı gelmiyor. Kendisi modernist bir diktatördü ve bunu topluma aşılamaya çalıştı demektir bu da... yani modernizmi! Buradaki diktatör kelimem faşist anlamında değil, tepeden gelme bir şahsın yapabileceği en iyi seviye de budur zaten ki Atatürk te öyleydi.

Hehehe, kafan cok karismis senin.

Bu arada hatirlatmak isterim, halk henuz banka hortumlayanlari, deprem bagisiyla butce kapatanlari falan unutmus degil.

Ilaveten, "ben neredeyim ve ne yapiyorum" diye dusunmeden yasli basli adamin kafasina kitap firlatan Kemalist cumhurbaskanlari, hemen cikip sonuclarini dusunmeden "bu bir krizdir" diye beyanat veren bunak basbakanlari... Bunlar unutulmadi

tarihinde jadi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eklemek istediim diger sey, Akp kendisine oy veren secmenin kucuk bir bolumunun seriat beklentisi oldugunun farkindadir. Diger taraftan, sadece seriat korkusu yuzunden bes para etmez bir partiye oy atan milyonlarca insan var. Islam devleti yonunde atilacak en ufak bir adim muthis bir catisma ve istikrarsizlik anlamina gelir

Akp Turkiye'nin ekonomisini dis ticarete aciyor, yerli yatirimcilari tesvik ediyor ve daha fazla yabanci yatirimci cekmek icin ugrasiyor. En ufak bir istikrarsizlik riskinde bile yabanci yatirimcilarin nasil kactigini, nasil bir krizle karsi karsiya kalindigini hepimiz gorduk. Bu durumda nasil olurda Akp'nin Turkiye'yi ic savasa kadar surukleyecek bir adim atacagina inanabilirsiniz?

Kemalistler mevcut iktidarlarini korumak ve imtiyazlarini devma ettirmek icin seriat paranoyasi yaratiyorlar. Akp'nin en fazla yapmaya calistigi sey dini yasaklari kaldirmak, insanlar(dindarlar dahil) bunun seriat olduguna inandirilmis. Benimsenmesi gereken sey, ozgurlugun kimseye zarar getirmeyecegidir. Insanlarin kiyafetlerine karismak ve yasaklar koymaya calismak yobazligin varacagi en uc noktalardan biridir

Sitelerde Paylaş

Ozunde ikisinin yok hicbir farki, onlar dusman kardesler. Ama Kemalistler gucunu askeri darbelerden alirken Tayyip halktan aliyor, demokrasiye inanmayanlar icin anlamsiz olsada cok ciddi bir fark. Ayrica halki cehaletle, yobazlikla suclayanlar, onlari bu duruma getirenin Akp olmadigini gormek istemiyor.

Sekilsel bir bati taklitciligini ilericilik sanmisiz. Ataturk olmasaydi Suudi Arabistan gibi olacagimiza inananlar, cok buyuk bir imparatorlugun mirascisi olduklarini goremiyorlar. Turkiye'yi hicbir tarihsel köku olmayan kiytirik cöl ulkeleriyle ayni kefeye koyuyorlar.

Resmi ideolojinin gerceklestirdigi insan haklari ihlallerini alkislayanlar, aynisini AKP yapinda cingar cikarmaya calisiyor, eyvah mahfolucaz duygusu yaratiyor. 80 yilinda Turkiye insan haklari, sansur, ifade-politika ozgurlugu gibi konularda dibe vurdu, bu dibe vurus magma seviyesinde oldu. Ama sonra yavas yavas toparladi kendisini. O korkunc darbeden bile kurtulduysak, Akp'nin yaptiklarindan hicbiseycik olmaz.

Hiçbir şey T.C'nin çıkarlarından daha önemli değildir.Demokrasi bile.

Sitelerde Paylaş

AKP'nin islamcılığını kötü sanıp ona göre pozisyon almaktır o'nu daha da güçlendiren.

Daha önce de yazdım, AKP muhafazakar ya da dinci bir parti değildir. Ultra piyasacı bir partidir.

O'nu destekleyenler de dinci olduğu için değil piyasacı olduğu için destekliyor zaten.

Çünkü başka yol olmadığını öğütlediniz onlara.

CHP ne diyor peki AKP'ye muhalefet ederken?

"Ben daha iyisini yapacağım" diyor.

Böyle muhalefet mi olur?

Olmaz.

Mesela RP ne yapmıştı zamanında, adil düzen demişti.

Yani "düzeni değiştireceğim" diyordu.

Şu an bunu diye birileri var mı?

Ya da bunu diyenlerin sesi duyuluyor mu?

Duyulmuyor.

O vakit ha AKP, ha CHP.

Fark nerde?

Kemalizm zaten AKP'nin yaptıkları.

En iyi kemalist AKP'dir.

Boşuna kendinizi kandırmayın.

Görünen köy kılavuz istemez.

Son gelişmeler de gösteriyor ki İsrail-Türkiye-Mısır bloğu İran-Irak-Suriye'ye saldıracak.

Bu işe Nato bulaşmadan yapamayacağına ya da zaten o işleri kotardığına göre, al sana dünya savaşı.

Sıçıp sıvamış bir kapitalizm ancak kanla temizlenir.

Siz de kına yakarsınız.

Sitelerde Paylaş

Sorun yine hemen iç politikaya yönelmiş.

Biz Türk aydınlarının ve ateistlerinin sorumluluklarından bahsediyoruz.

Partilerin sorumluluğu zaten var ama, onların amacı ülkeyi yönetmek.

Yani ülkenin sağlığından çok ona hükmetmek gibi bir niyetleri var.

Bizler ise yalnız ve yalnız ülkemizin çağdaş bir düzeye çıkmasını, ilerlemesini ve zenginleşmesini istiyoruz.

Bizim başka motivasyonumuz, çıkarımız yok.

Biz kanunlara uymayan her partiye karşıyız.

Bizim en büyük kusurumuz kendi çıkardığımız yasalara uymamamız ve onları kendi sapkın ilkelerimiz için kullanmaya çalışmamız.

Ayrıca biz kanunsuz bir ülkeyiz.

Yani kanunları takmayan bir ülkeyiz.

İllegal etkinliklerimizin cezalandırılmayacağını biliyoruz.

Bazılarımız kanunların üstündeyiz.

Bunu batı ülkelerinin hiçbirinde göremezsiniz.

Sitelerde Paylaş

Saın hacı konuya Türkiyede Aydın kimdir ile başlamak en doğrusu olacaktı, önce aydını bilmeliyiz ki konuya yorum yapalım. :)

Aydınlarla ilgili Türkçe bir kitap vardı hatırladığıma göre.

Kimindi o kitap? İlhan Arsel'in miydi?

Bilen var mı?

Sitelerde Paylaş

Bu ülkenin tarihi kökleri olması ayrı bir konu. İran da tarihi kökleri çok olan en az 3000 yıllık bir medeniyet ve bizim gibi yeni de bu topraklara gelmemişler. Ama o devlet de gitti şeriatın kucağına oturdu.

Körfez ülkeleriyle Türkiye'yi aynı tutmuyor kimse. O sadece örnekleme açısından.

Sen zannediyor musun ki Atatürk olmasa T.C. kurulmasa Osmanlı laik demokratik bir devlet olacak.

Böyle bir şey yok. Padişah'ın sembolik olması 1908 ihtilalinden sonradır. Ondan önce hiçbir padişah sembolik değildir.

Abdülhamit sembolik miydi?

İngiltere'yle karıştırıyorsun her halde.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...