Jump to content

Sorumluluk Artık Türk Aydınlarına ve Ateistlerine Geçmiştir.

Recommended Posts

sorduğum soruya cevap vermemişin osarici,ateistlerden çok sana senin gibi düşünen müslümanlara üzülüyorum ..

parti tartışmaları boşa artık sonuç nihayetlendi,başlığa ithafen soruyorum bana bir tane aydın ve ateist gösterin,bir tane küfürsüz insani lütuflarını kaybetmemiş bir ateist,yok ben bu sitede göremedim ..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 256
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir ulkede demokrasinin varligindan bahsedebilmek icin muhalefet sart. Bu isin Chp ile olmayacagi ise artik kesinlesti.

Aslinda sorun, parti isminin Chp olmasi degildir, bu kadrolarinin tekrar iktidara gelmesine gecit verecek hicbir parti halkin muhabbetini kazanamaz. Chp'ye oy veren %25'lik kesim bile yaratilan suni seriat paranoyasi yuzunden yapiyor bunu, ulkenin nasil yonetilecegi umurlarinda degil.

Kilictaroglu onumuzdeki surecte bu unsurlari partiden tamamen temizleyecek ve yepyeni bir parti yaratacak adimlari atabilirse gercekten guclenebilir. Ama Chp maddi gelirler cok genis olan bir parti, ustelik yillardir askerin ve brokratik kadrolasmanin temsilcisi konumunda. Bunu yapabilmesi gercekten cok zor, belkide imkansiz.

Kemalistlerin ise oldukleri gune kadar iktidari yeniden ele gecirme planlari yapmaktan vazgecmeleri mumkun gibi gorunmuyor.

Bu faktorler mevcut kutuplasmanin daha uzun bir sure devam edeceginin gostergesidir.

tarihinde jadi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Hacı çok doğru söylüyür.

Suçu karşı partıya veye halka bulmak çok kolaydır.

Ama kendi suçumuzu hiç görmemekteyiz.

Asıl suçlu muhalafar partılardadır.

Onlar yapmaları gerekenleri yapsaydılar.

Halk kuy....... kazanlara meyletmiyecekti.

Halk bir durgun göle benzer,ne tarafa kanal vurursan o tarafa akar.

Romanın ünlü kıralı Jülsezar imparatorluh tacını hakkettigi halda giymez.Nedeniyse halka yüklenecek vergilerden halkını sakındığı için.

Sezar sanatoya gireceyı sırada 4 tanıdığı ellerinde kamalarla üzerine saldırırlar içlerinden biri kamayı Sezarın karnına sokar,onlarla barabar birde çoh iyi tanıdığı birde avukat vardır.

Ve Sezar şöyle BAĞIRIR,SENDEMİ Bırutus?

Sezar ölür.

Öldürenler toplanan halkın huzuruna çıhar senato merdivenlerden şöyle seslenirler.

Eyyyyyy Roma halkı,sizi hiç düşünmeyen,gaddar,zalım size zulmeden Sezarı sizin için öldürdük.

Halk çılgınlar gibi alkışlarlar Sezeri öldürenleri.

Roma ordusu dışarda savaşmaktadır.

Sezerin öldürüldüğü orduya ulaştırılınca,ordu savaşı keser mümkün olan hızla Romaya doğru at sürerler. Ordunun gelmekte oldugunu habar alan Bırutus ve arkadaşları romayı terk edip kayıplara karışırlar.

Ordu Romayı sarar araştırır ama suçlulardan kimseyi bulamaz.

Ordu komutanı Antonius

Sezerin Lahdını sanato merdivenlere kor toplanan halka şöyle der.

Eyyyyyy Roma halkı biliyorsunuzki Sezar sizler için çok haklarından vaz geçmiş,vergilerinizi indirmiş,yaşam seviyenizi yükseltmiştirbüyük bir devlet adamıdır.

Bu konuşma üzerinede onuda çılgınca alkışlamışlar yaşa varollar gırla gider.

Şimdi deyeceksinizki,hem öldürenleri hemde ölenin tarafını alkışladıklarına göre,o zamanın ınsanı cahaldı.

İlahıyat fakültesini bitiren bir pırofosor çıkıyor ortaya diyürki,GÖLCÜK DEPREMİNİN NEDENİ ,GÖLCÜGÜN BATMASININ NEDENİ,SUBAYLARIN BİRBİRLERİNİN KARILARIYLA DANS ETMELERİDİR.

20 yıl öğretim gören bukadar cahal olursa artıh sız halhı düşünün negeddin cahal olur.

Adamlar 2500 yıl önce meclis,sanato kurmuş,bizde 2500 yıl sonra demokrasıyı meclisi kaldırmah için çoh acalamız var.

Veeeeeeeeeeeeeeee halkta bizi çılgın gibi alkışlamaktadır.

Amarıkada bir din adamı 900 küsür mürüdüyle birlikte ormana gider.

Böyyük bir kazana su doldurup yaprakları zehirli bir ağacın yapraklarıyla kazan doldurulur ve saatlarca gaynatılır.

Gazan kaynaya dursun din adamı açar ağzını yumar gözünü.

Bu gazandan su içenler

cennete gidecekler

Tomurcun memeli gızlar

Parlah oğlanlar

Şaraplar

Şerbetler

vel hasıl.

Ne isterseniz size verilecek der durur.

Kazanın altı söndürülür.kazan soğutuldulduhdan sonra herkesin elinde bir maşraba kazandan su içmek için acala ederler.

Niheyet gazandan herkese birer maşraba su verilir.Suyu içen kimi hemen gazanın dıbınde,kimi3-5 metre kimi50- 100 metre kimide enfazla 1000 metre ancah uzahlaşabilir,hepisi danalar gibi bagırarah ölür.

Bu sahallı deyyus Amarıhada hala hapısdadır

Halk nerde olursa olsun 3 aşagı 5 yukarı halhdır.

Yol ve yön gösterenler doğruyu gösteremez,göstermezseler.

O halk çoh büyük sıkıntılara DÜÇER olur.

Atatürk Ankaraya geldiginde cebinde 85 kuruş parası vardı.1 tl bile degil.

Adam bu 85 kuruşla Türkiye cumhuriyetini kurma pılanlarını yapıyordu.

Bır ata sözü vardır

AHILLI OĞUL NETSİN MALI.

DELİ OĞUL NETSİN MALI.

Japonyanın yer altında himbir maden yohdur.

Tüm hammaddeyi dışardan almaktadır.

Ülkemizin altı hammadda doludur.

Bir bize,birde japonyaya bahın.

Üstelikte adamların Allahıda yoh.

Ahıllı yoğu var eder

Deliyse varı yoğ eder.

Tolonbeg

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sorduğum soruya cevap vermemişin osarici,ateistlerden çok sana senin gibi düşünen müslümanlara üzülüyorum ..

parti tartışmaları boşa artık sonuç nihayetlendi,başlığa ithafen soruyorum bana bir tane aydın ve ateist gösterin,bir tane küfürsüz insani lütuflarını kaybetmemiş bir ateist,yok ben bu sitede göremedim ..

Kör müsün ?

Sitelerde Paylaş

Bir ulkede demokrasinin varligindan bahsedebilmek icin muhalefet sart. Bu isin Chp ile olmayacagi ise artik kesinlesti.

Aslinda sorun, parti isminin Chp olmasi degildir, bu kadrolarinin tekrar iktidara gelmesine gecit verecek hicbir parti halkin muhabbetini kazanamaz. Chp'ye oy veren %25'lik kesim bile yaratilan suni seriat paranoyasi yuzunden yapiyor bunu, ulkenin nasil yonetilecegi umurlarinda degil.

Kilictaroglu onumuzdeki surecte bu unsurlari partiden tamamen temizleyecek ve yepyeni bir parti yaratacak adimlari atabilirse gercekten guclenebilir. Ama Chp maddi gelirler cok genis olan bir parti, ustelik yillardir askerin ve brokratik kadrolasmanin temsilcisi konumunda. Bunu yapabilmesi gercekten cok zor, belkide imkansiz.

Kemalistlerin ise oldukleri gune kadar iktidari yeniden ele gecirme planlari yapmaktan vazgecmeleri mumkun gibi gorunmuyor.

Bu faktorler mevcut kutuplasmanin daha uzun bir sure devam edeceginin gostergesidir.

Sizi artık kimse kurtaramaz.

Kılıçdaroğlu kötünün iyisiydi, ama ona bile pas vermediniz.

Sizi iyice ve tümüyle kucaklayacak, kaba etlerinizi sıkıca kavrayıp kastırana kadar kanırtacak külhanbeyi liderler lazım.

Ve onlardan birini yeniden göreve seçtiniz.

Kutlu olsun.

Doya doya boşalabilirsiniz artık.

Sitelerde Paylaş

Sen de bunları yazabiliyorsun ya...

İşte anlayın artık Türk ateistlerinin kalitesini..

Ateist olmakla işe yarar biri olunmadığını söylemekten dilimizde tüy bitti.

Müslüman olmakla hiç bir şey olunmadığını çoktan beri biliyoruz.

Yine de sizi tımar edecek birilerine ihtiyaç var.

Onlar küfürbaz da olsalar, insani tarafları eksik de olsa, sizlerden daha iyidirler...

Ve tabii biz onları da tımar etmeye çalışıyoruz..

Başka umudumuz yok..

Sitelerde Paylaş

Onlar küfürbaz da olsalar, insani tarafları eksik de olsa, sizlerden daha iyidirler...

Başka umudumuz yok..

mechule dogru soylemis. Kaliteli kabul edilen Turk ateistleriyle girilen tartismalarin buyuk bolumu, homofobik, seksist yada bir sekilde cinsellik barindiran hakaretlere maruz kalmamiza neden oluyor. Bunun nedeni bilmek istermiydin sayin aydin? Cunku seksizm irkciliktan beslenir

Kadin dusmani, orimcek beyinli diye asagilanan nurcularla bile girdigim hicbir tartismada bu tarz hakaretlere maruz kalmis degilim.

Sitelerde Paylaş

Başka umudumuz yok..

İnsanları binek hayvanlarıyla karıştıran birisi olmasaydın belki senden birşeyler öğrenebilirdik.

Sitelerde Paylaş

sayın hacı hayal kurma yaşını çoktan geçtin! sizin devriniz kapandı bunu anlayın artık!

Rahman'ın vaadi,geliyor..

buna hiç kimse hiç bişi engel olamaz,zulümler bitti,bugünü gösterene hamd olsun !

Senin nasıl bir aptal olduğunnu hala çözebilmiş değilim, Neo-Liberal ekonomi politiği uygulayıp bir insan nasıl müslümanım der hala anlayamadım, sen anladıysan anlat biz de öğrenmiş oluruz.

Sizin Kitabınız Kuran değilmiydi. ?

Ha Nurcuysan o başka, onlar zaten şerefsiz.

mechule dogru soylemis. Kaliteli kabul edilen Turk ateistleriyle girilen tartismalarin buyuk bolumu, homofobik, seksist yada bir sekilde cinsellik barindiran hakaretlere maruz kalmamiza neden oluyor.

Seninde nasıl bir dansöz olduğun anlaşılamadı, şu ailenin dini inancını yazda anlayalım. Hristiyanmısınız. ?

tarihinde Flavius Aethius tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet onu kastediyorum.

Bu tartışmaya girsem nasıl olsa atılacağım forumdan, boşuna uğraşmayalım. Üyeliğimin iptalini istiyorum.

Benim yüzümden mi forumdan ayrılıyorsun?

Ne yaptım sana yaw?

Ayrılmana itirazım yok. İstediğini yapmakta özgürsün ama beni suçlayarak ayrılırsan bana arkandan laf söylemem için iyi bir mazeret oluşturuyorsun.

Sitelerde Paylaş

Tamam, Türk aydınlarının sözcüsü olarak, bütün sorumluluğu üzerime alıyorum.

Bir dahaki dönemde, Akp'ye olan destediğimizi çekeceğiz

Kardeşim biz ne yapalım, güç onlarda, mama onlarda,

Bizde güç nerde, mama nerde biz oradayız

Bizler, aydın düşünceli insanlarız

Doğduğumuz yeri değil, doyduğumuz yeri destekleriz

Biz aydınlar olarak böyleyiz

Huyumuz kurusuz

Sitelerde Paylaş

züğürt tesellisi işte, hayaller, umutlar bir başka gelmez bahara mı kaldı, aydınlara ateistlere sorumluluk düşüyormuş,

bence bu zeka küplerinizle yıkılan kaleler yapmaca oynamayı bırakın da,

doğusu, batısı kıyısı taşrası, artık bir, bir bütün olan Türkiyeniz'le gurur duyun, aydınlar demek, gerisi karanlık mı, her iki kişiden biri çağ dışı, zaten cahil, kör cahil anadolu insanı ne anlar oy kullanmaktan,

milli iradeye bile saygısı olamayanlardan hangi sorumluluk beklenir,

yola taş koyar, o da kafasında patlar, dilinde zikir gibi aynı sözler, başka türlü tatmin olup ben haklıyımları kendine bile yutturamaz, Türkiyenin Cumhuriyetini öyle zayıf, çürük görür de cumhuriyeti yıkacaklar, şeriat gelecek, kafamızı kesecekler, kara çarşaflara sokacaklar, hain planları var, arap olacağız arap, korkusu yaşar,

azınlığınız olan kaliteli, ne dediğinin farkında olan ateistleri tenzih ederim,

ama daha başımın örtüsüne, anasının kıldığı namaza, doğru veya yanlış olsa bile inancına saygısı olamayan, bir forumcukta bile karın ağrıları, kuyruk acıları öyle bir aydınlanma getirmiş olup, terbiyesizleşebilen, tahammül edemeyen, dalga geçebilen çoğunluğunuz ile bir arpa boyu yol bile gidemezsiniz ki bir sorumluluk size verilsin, istensin, size yakışsın, kabul görsün, sözünüz dinlensin.

tabi umut fakirin ekmeği,

sen işini kış tut yaz çıkarsa bahtına,

geçti borun pazarı...

artık bir başka bahara,

Sitelerde Paylaş

AKP ile mücadele edilmez, düzen ile mücadele edilir.

AKP'nin her seçimde daha da güçlenmesinin nedeni de düzen yerine AKP ile mücadele eden sözde muhalefttir.

"Ondan daha iyi düzecem" dersen kimseden oy alamazsın. Hele ki düzülenler düzeninden memnunken.

Düzene muhalefet etmeyi öğrenecek önce muhalefet.

Ya da düzene muhalefet edenlerin ne dediğini anlayacak düzülenler.

Bu iş AKP işi değil yoksa.

AKP'nin gericiliği de dinciliğinden değil piyasacılığındandır.

Hem piyasacı hem de ilerici olunmaz.

Piyasacılık geçen yüzyılda ilericilikti. Artık insan gelişiminin önündeki ne büyük engel.

6 milyar insan var ve bunlar çalışmak istiyor ama çalışamıyor.

Neden, rekabet gücü artsın diye.

Kim bu 6 milyarın içinden en azından 1 tane "Einstein çıkmaz" diyebilir.

Tüm insanlar insanlığın kaderinde pay sahibidir ve bundan mahrum edilenler en büyük insanlık sorunudur.

AKP değil düzen gerici.

Bu anlaşılmadıktan sonra muhalefet yapılamaz.

Yapılamıyor da.

Hem sade Türkiye de değil, hiçbir yerde.

tarihinde gestep tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mechule dogru soylemis. Kaliteli kabul edilen Turk ateistleriyle girilen tartismalarin buyuk bolumu, homofobik, seksist yada bir sekilde cinsellik barindiran hakaretlere maruz kalmamiza neden oluyor. Bunun nedeni bilmek istermiydin sayin aydin? Cunku seksizm irkciliktan beslenir

Kadin dusmani, orimcek beyinli diye asagilanan nurcularla bile girdigim hicbir tartismada bu tarz hakaretlere maruz kalmis degilim.

jadı hem cinsim olarak beni duygusal yöndende anladın,eksik olma arkadaşım..

kimse sizin düşüncelerinizi önemsemiyor,kendi yandaşlarınız bile,düşüncesini küfürden başka yolla anlatmayı beceremeyen insanları tımar etmek oldukça zordur sayın hacı,kolaylıklar dilerim .

bu siteye misafir olarak katılanların gözünde küfürcü basit insan konumuna düşüyorsunuz sizlerle onca muhabbete binaen diyorum yapmayın.. karşındaki haketsede ki kimse küfrü haketmez kişilğinizi yerle bir etmeyin derim,ama kime..

Sitelerde Paylaş

Senin nasıl bir aptal olduğunnu hala çözebilmiş değilim,

al burdan yak.

bu cümlenin hangi kelimesinde bir fikir var? bir aydın türk var? çamur at izi kalsın yolunda ilerleyen ateist! o çamur elini yüzünü berbat etmiş,bi silkelenin,müslümandan insanlık dersi almak ağırınıza gitsin de benim ağzımı kapatıverin,nekadar dürüst insanlar diyebileyim,ütfren .

Sitelerde Paylaş

Senin nasıl bir aptal olduğunnu hala çözebilmiş değilim,

al burdan yak.

bu cümlenin hangi kelimesinde bir fikir var? bir aydın türk var? çamur at izi kalsın yolunda ilerleyen ateist! o çamur elini yüzünü berbat etmiş,bi silkelenin,müslümandan insanlık dersi almak ağırınıza gitsin de benim ağzımı kapatıverin,nekadar dürüst insanlar diyebileyim,ütfren .

Bu cümlenin altında yatan entellektüel düşünceyi yazsam anlayacakmısın, sen zaten bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsun maşallah. Hem cahilsin hem ukala.

Şimdi sana kolonyal düzenden küresel düzene geçişte uygulanan neo-liberal ekonomi politkaları ve bu polikaların olmazsa olmazı ontolojik ve etnik yapıların devletlerin milli güçlerini azaltmak için kullanıldığını yazsam nereden bileceksin.

Tabiki bilemeyeceksin, bilmen için dünyayı okuman lazım.

Öncelikle 70 brezezinski raporlarından okumaya başa beni hasta etme. :)

Sitelerde Paylaş

Bu cümlenin altında yatan entellektüel düşünceyi yazsam anlayacakmısın, sen zaten bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsun maşallah. Hem cahilsin hem ukala.

Şimdi sana kolonyal düzenden küresel düzene geçişte uygulanan neo-liberal ekonomi politkaları ve bu polikaların olmazsa olmazı ontolojik ve etnik yapıların devletlerin milli güçlerini azaltmak için kullanıldığını yazsam nereden bileceksin.

Tabiki bilemeyeceksin, bilmen için dünyayı okuman lazım.

Öncelikle 70 brezezinski raporlarından okumaya başa beni hasta etme. :)

şu gibi bir kendini beğenmişlik, ukalalık sanırım her türlü cahillikten daha çirkin,

herkesin uzmanlık alanları vardır, biri bir diğerininin alanının uzmanı değil ise veya biliyor ise bu cahillikten sayılmamalı,

hiç hoş olmamış,

buyrun ilminizle cühelayı aydınlatın da alkış tutsunlar size.

tarihinde tehabb tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...