Jump to content

Zekeriya salak mıydı?

Recommended Posts

• İleti 78
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kadinlari ve insanlari kullanmak isteyenler "peygamber" kiligina bürünmüs sahtekarlardir.

Peygamber üretimi neden kesintiye ugradi?

Simdi nerdeler bu sahtekarlar?

Eskimo, Iskandinav, Meksikali,Silili, Cinli, Aburgien masal kahramani bir peygamber neden yok?

Hıııı...

Sitelerde Paylaş

Bir borca sıkıştınız ve para bulamıyorsunuz,ama size hiç beklemediğiniz bir yerden karşılıksız para teklif ediliyor.Hayır ama nasıl olur kabul edemem ya da nasıl kabul ederim gibi ikileme düşersiniz.Gayet insani bir hal.Salaklık değil yani.

Sitelerde Paylaş

Karısının adının Elizabeth oluşu ve isminin Zeker ile sesteş oluşu da ayrı bir tartışma konusu yaratabilir. Kuranda geçen bu olayın tüp bebek ile ilgili olabilir. Tabi doğrusunu kim bilebilir?

tarihinde ermanevren tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bakireden doğanlar, yaşlı kadından ve adamdan olan çocuklar. Yoksa bütün bunlar birilerine veya çevreye rezil olmamak için mi? Hem iyice kutsal oluyorsun hem de hakkında dedikodu çıkmıyor.

Rivayete göre bir adam Ömer b. el-Hattab'a gelerek şöyle demiş:

- Ey Mü'minierin Emiri! İki yıl süreyle evimde değildim. Geldiğimde hanımımın hamile olduğunu gördüm.

Hz. Ömer bu kadını recm etmek hususunda çevresindekilerle istişare etti.

Muaz b. Cebel şöyle dedi:

- Ey Müzminlerin Emiri! Eğer senin bû kadının aleyhine bir yolun varsa da karnındaki yavruya karşı senin lehine bir yol yoktur.

O bakımdan bu kadına doğum yapıncaya kadar ilişme. Hz. Ömer o kadına ilişmedi. Nihayet dişleri çıkmış bir oğlan doğurdu.

Adam çocuğun kendisine benzediğini görünce;

- Kabe'nin Rabbine yemin ederim, benim oğlumdur, dedi.

Bu sefer Hz. Ömer şöyle dedi:

- Kadınlar Muaz gibisini doğurmaktan acizdir. Muaz olmasaydı, Ömer helak olup gitmişti.

ya lütfen lütfen lütfen.............şöyle uydurma aptalca şeyler yazmayın artık..

bir defa ömer lafı sözü dinlenen adam napcaz diye başkasına mı sormuş...

adam 2 yıldır yoktu hanı nasıl benım oğlum demiş vs vs zırvalıklardan başka birşey değil..

o rivayet etmiş bu rivayet etmiş ağzı açık ayran budalası gibide herkes inanmış....

Sitelerde Paylaş

Hangi ömer?

Gazozgücü futbol takiminin santrforu Ömer mi?

Soytarilar cikiyorlar tv lere masallari öyle bir üslupta anlatiyorlar ki, sanki olaylar gercekten yasanmis ve kendileride görmüsler gibi...E cekeydin kameraya be kardesim neden cekmedin?Soytari gördüklerini naklen yayinda olan muhabir gibi anlatinca bizim saftiriklerimizde anlatilanlari gercek sanmaktalar...

Inanmazsaniz bundan sonra daha cok dikkat edersiniz...

Her gün bir tv kanalinda masallari gercek gibi anlatan birisini ve ona yagdanlik yapan moderatörü izleyebilirsiniz.

Yahu bir tane müslüman cikipta gercek bilimsel bir tarihcinin masal kahramanlari hakkinda ortaya sundugu kanitlari bizlere gösterse ne olur?

Arayin bakalim bulabilecek misiniz?

Bilimsel acidan hic bir degerleri olmayan hadis sacmaliklarini ve uydurma masallari kastedmiyorum bilesiniz.

Hadi birisi ciksin bir peygamber ismini ansin ve yasadigini belgelerle kanitlasinda görelim.

Hadi...

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kadinlari ve insanlari kullanmak isteyenler "peygamber" kiligina bürünmüs sahtekarlardir.

Peygamber üretimi neden kesintiye ugradi?

Simdi nerdeler bu sahtekarlar?

Eskimo, Iskandinav, Meksikali,Silili, Cinli, Aburgien masal kahramani bir peygamber neden yok?

Hıııı...

Buda,Lao-Tzu,Quelzakoalt,Herkül,Zarahustra,Sokrates yaşamışmıdır.

Yahut William Shakespeare

Yahut Ludwig Von Bethoven yaşamışmıdır.

Yaşadıklarını kimler onaylıyacak.

Her yüzyılda insanların yaşadıklarını onayacak merci mi var?

Bilimsel dediğiniz ne?

Açıklayında bizde öğrenelim.

Sitelerde Paylaş

Yaşadıklarını kimler onaylıyacak.

Her yüzyılda insanların yaşadıklarını onayacak merci mi var?

Bilimsel dediğiniz ne?

Açıklayında bizde öğrenelim.

Gercekten yasamis insanlarin yasadiklarina dair kesin bulgular ve kanitlar bulunmaktadir.Gercek tarih arkeleoji ile birlikte calismalarin sonucunda yazilir.Tarih masal kitabi degildir ve olmamasi gerekir.

Örnegin Orhun kitabeleri, Sümer tabletleri bilim insanlarini bilgilendirecek kanitlardir.Ayrica ayni zaman diliminde yasamis tarihcilerin yazdiklarida incelenir.

Isa yasamamistir ve hristiyan aleminin geneli bu gercegi kabul etmektedir.

Islam tarihi ise cahil cühelanin uydurduklari sacma sapan masallarin ic ice girmesinden baska bir sey degildir.Geri zekali cahillerin uydurduklari hadisler baz alinarak tarih mi yazilir?

Yasadiklari iddia edilen insanlarin kemikleri silahlari giysileri esyalarini bulup ortaya cikaran var mi?Yok...Ayni zaman diliminde yasayipta gören bilen, haklarinda bir seyler karalayan birileri var mi?YOK...

Olmadigi gibi arastirma yapilmasina da izin verilmemekte.Bu ne anlama gelir?

Masallarla rüya aleminde yasayan insanlarin uyanmalarinin istenilmedigi anlamina gelir.

Kristof Kolomb'un yasamadigini iddia edebilirmiyiz ve neden?

Anadolu ozanlarinin en ünlülerinden bazilarinin yasadiklarina dair bile hic bir bulgu ve kanit yoktur.

Benim gibi düsünen ateistlerin sizlere dogru yolu göstermelerinin zor oldugunu cok iyi bilmekteyiz cünkü yasamakta oldugunuz ülkenin bütün sistemleri sizlerin yani aldatilmis inanclilarin üzerine kurulmus durumdadir.

Ben bir ateist olarak, kimsesiz fakir ailelerin (her iki tarafta da) inancli cocuklarinin pisi pisine ölmelerini istemem yüregim dayanmaz.

Ama sizler "vatan sag olsun, sehitler ölmez vatan bölünmez" masallari ile aldatilmis oldugunuzun farkinda dahi olamazsiniz.

Müslümanlari en iyi aldatmak absürd masallari sanki gercekten olmus gibi anlatarak olur.

Yahu bir gün bir tanesinin bir peygamberi anlatirken konustugu üsluba dikkat edin ne olur bir seymi kaybedresiniz?

Olay anlatilirken sani orada ve canli sahit gibi olaya tanik birisinin üslubu ile anlatilmaktaysa aldatilmaktasiniz arkadasim...

...baska seklini de zaten ne gördüm nede duydum.

Peygamber yoktur ve isimleri zikredilenlerin hic birisi yasamamislardir.Yasadiklarini iddia edenler kanitlamak zorundadirlar.Ben Deli Dumrul'un yasadigini iddia edemem cünkü kanitlamam gerekir.

Sitelerde Paylaş

Gercekten yasamis insanlarin yasadiklarina dair kesin bulgular ve kanitlar bulunmaktadir.Gercek tarih arkeleoji ile birlikte calismalarin sonucunda yazilir.Tarih masal kitabi degildir ve olmamasi gerekir.

Örnegin Orhun kitabeleri, Sümer tabletleri bilim insanlarini bilgilendirecek kanitlardir.Ayrica ayni zaman diliminde yasamis tarihcilerin yazdiklarida incelenir.

Isa yasamamistir ve hristiyan aleminin geneli bu gercegi kabul etmektedir.

Islam tarihi ise cahil cühelanin uydurduklari sacma sapan masallarin ic ice girmesinden baska bir sey degildir.Geri zekali cahillerin uydurduklari hadisler baz alinarak tarih mi yazilir?

Yasadiklari iddia edilen insanlarin kemikleri silahlari giysileri esyalarini bulup ortaya cikaran var mi?Yok...Ayni zaman diliminde yasayipta gören bilen, haklarinda bir seyler karalayan birileri var mi?YOK...

Olmadigi gibi arastirma yapilmasina da izin verilmemekte.Bu ne anlama gelir?

Masallarla rüya aleminde yasayan insanlarin uyanmalarinin istenilmedigi anlamina gelir.

Kristof Kolomb'un yasamadigini iddia edebilirmiyiz ve neden?

Anadolu ozanlarinin en ünlülerinden bazilarinin yasadiklarina dair bile hic bir bulgu ve kanit yoktur.

Benim gibi düsünen ateistlerin sizlere dogru yolu göstermelerinin zor oldugunu cok iyi bilmekteyiz cünkü yasamakta oldugunuz ülkenin bütün sistemleri sizlerin yani aldatilmis inanclilarin üzerine kurulmus durumdadir.

Ben bir ateist olarak, kimsesiz fakir ailelerin (her iki tarafta da) inancli cocuklarinin pisi pisine ölmelerini istemem yüregim dayanmaz.

Ama sizler "vatan sag olsun, sehitler ölmez vatan bölünmez" masallari ile aldatilmis oldugunuzun farkinda dahi olamazsiniz.

Müslümanlari en iyi aldatmak absürd masallari sanki gercekten olmus gibi anlatarak olur.

Yahu bir gün bir tanesinin bir peygamberi anlatirken konustugu üsluba dikkat edin ne olur bir seymi kaybedresiniz?

Olay anlatilirken sani orada ve canli sahit gibi olaya tanik birisinin üslubu ile anlatilmaktaysa aldatilmaktasiniz arkadasim...

...baska seklini de zaten ne gördüm nede duydum.

Peygamber yoktur ve isimleri zikredilenlerin hic birisi yasamamislardir.Yasadiklarini iddia edenler kanitlamak zorundadirlar.Ben Deli Dumrul'un yasadigini iddia edemem cünkü kanitlamam gerekir.

Yazınızın baştarafını okurken teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için diyecekken

Sonlara doğru siz şöyle böyle diyerekten

İtham ve karalama daha doğrusu şabloncu zihniyetle yazılarınızı sürdürünce ne diyeceğimi bilemedim.

Ben sizin fikirlerinizi yazılarınızla anlayabilip,tanımaya çalışıyorken

siz beni tanımadan inançlı birisi olduğumu-ben hiç bir yorumumda böyle bir tanımla mada bulunmadım.-

Şehitler ölmez vatan bölünmez diye hiç bağırmadım,bu sonuca nerden vardınız onuda anlamadım

Haa çok merak ediyorsanız neyse.......

Siz arkeolog musunuz?

Elba tabletleri

Ölü deniz yazıtları

Hammurabi dikili taşı

Nuzi levhaları

Mari kral kitaplığı levhaları

Nineva siyah dikili taş

Nag Hammadi yazıtları...

.........

Aman boşverin.

Sitelerde Paylaş

Aman boşverin.

Madem bos verecektin neden bir cuval gereksiz yazi yazmis oldugunu anlayamadim.

Arkadasim burasi ateist bir site ve ateist yazarin birisini tanimak istiyorsan girersin profiline iki tikla yazarin düsüncelerini tanirsin.

Daha baska neyi bilmek istiyorsun ki?

Bir pastahanede birlikte cay icip, ay cöregi yemek ki?

Arastirmayi okumayi seviyorsan senin elinden tutan mi var?

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Olmayan cafcafli trişkodan allahi yüceltebilmek icin bu tip masallar uydurulmustur...allah yok, peygamberler yok, kuranda isimleri gecenlerin hic birisi yok yasamamislardir...

Isimleri gecen bir tane peygamberin olsun neden kemikleri disleri yok?

Deli Dumrul'da peygamberdi.

He he heeeeeeee...

sakalı, hırkası fln varya..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...