Jump to content

Turkler ve islam

Recommended Posts

Islamcilara gore Turkler, tarih sayfasinda Araplar ile tanisip Islami ogrendiklerinden sonra gule oynaya din degistirmislerdir.

Hemde teker teker degil, Milletce beylikler halinde muslumanligi secmislerdir. Bu iki millet arasinda din adina kesinlikle hic bir zorlama olmamistir.

Simdi icinde az bir irade veya mantik olan muslumanlara sormak isterim;

1) Turklere karsi hic bir zorlama olmadiysa arapca "beyaz koleler" anlaminda olan Memluklerin (yani kole Turkler'in) Misir ve Arabistan'da (musluman olduklari halde) kole olarak ne isleri vardi?

2) O donemlerde Turkler, Misir ve diger Arap ulkelerine muslumanligi ve Islam'i cok sevdikleri icin mi Arap'a yuzyillarca kulluk kolelik etmislerdir?

3) Turkler milletce gule oynaya muslumanligi sectikten sonra neden (intikam alircasina) ilk basta Arap ulkelerini zaptetmislerdir? Ornegin Irak, kudus ve suriye bolgelerinin fethedilmesi.

4) Araplar'in, "Dunya'da tek din islamiyet oluncaya kadar onlarla savasin" diyen bir Allah'a sahip olduklarini goz ardi ederek, "Araplar kesinlikle Turklere musluman olmalari icin zorlama yapmamislardir" diyebilmemiz mumkun mu? Buna ne derece inanabiliriz?

5) Osmanli doneminde Ingilizlerle isbirligi yapip Musluman Turkleri sirtindan vuran Araplari kimse inkar edemez. Gunumuz modern bilim caginda bile bazi gozu donmus muslumanlarin "kafirleri" Allah adina acimasizca katlettigini biliyoruz. Eger bu vahset 2000'li yillarda bile "kafirlere" yapilabiliyor ise, 1200 sene oncesinin "kafir ve tengriist" Turklerine ayni katliamin yapildigini iddia etmek realistci bir dusunce tarzi olmaz mi? Hele ki katledilen Turklerin beyaz tenli hanimlari, kici-kara arabin kutsal kitabina gore "cariye", mallari ise "ganimet" olarak helal kiliniyor ise bu firsat, firsatci araplar icin kacinilmaz olmaz mi?

6) Araplar islam dini icin kendi aralarinda bile onca savaslar yapmis ise (bknz uhud, hendek bedir vs), birbirlerini katletmisler ise, Kafir Turkleri ayni sekilde Allah ve Islam adina katletmelerini neden bir Musluman anlayamaz, ya da anlamak istemez?

7) Son olarak su soruyu sormak istiyorum. Dunya'da bir millet gosterin ki, kavga olmadan, savas yapilmadan binlerce yil surdurdugu dinini ve kulturunu hic bir zorunluluk olmaksizin degistirsin..

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sexy_huri yanılıyorsun..

türkler 1000 lerce yıllık inancını 1 saaatte terketmişler hiç bir dayatma olmadan hemen kabullenmiştir??

bunu nerden mi biliyoruz.. çünkü bu islamın lehine bir olay.. mantık arayamazsın..

sabah kalkmış hepsi kelime-işahadet getirmiş.

Sitelerde Paylaş
sexy_huri yanılıyorsun..

türkler 1000 lerce yıllık inancını 1 saaatte terketmişler hiç bir dayatma olmadan hemen kabullenmiştir??

bunu nerden mi biliyoruz.. çünkü bu islamın lehine bir olay.. mantık arayamazsın..

sabah kalkmış hepsi kelime-işahadet getirmiş.

Aynen dedigin gibi..

ustelik islamdan once tum Turkler serefsiz, ama islamla birlikte serefe ermislerdir..

Sitelerde Paylaş
Aynen dedigin gibi..

ustelik islamdan once tum Turkler serefsiz, ama islamla birlikte serefe ermislerdir..

üstelik islam olmasaydı türkler kendi benliklerini yitirir,

türk olarak kalamazlardı.

bakınız bulgarlar,macarlar vs. vs.

tabi daha da önemlisi huri kavramından dolayısı ile sexy huriden de mahrum kalırdık. ;)

Sitelerde Paylaş

sexsi huri her zamanki gibi çok sexsisin.

ama nedense bu pek yeterli olmuyor.

7. sorun hoşuma gitti. bu soruyu neden kendini gözlemleyerek yanıtlamadınki..

cevabı zaten sende saklı.

sitedeki çoğu ateist önceden bir dindar olduğunu söylüyo..

yada bazıları dedelerinin dindar olduğunu belirtiyo..oysa kendileri ateist..

yani bunları birileri mi zorladı???

gerçekten harikasın....

islamdan kaçıp ateist olanların aslında sanki önceki ateistlerce zorla ateist olmaya itildiğini iddia ediyorsun..

ama galiba farkında değilsin....

saygılar sexsi dostum.

hep sexsi kalman dileğiyle...

Sitelerde Paylaş

5. soru da hoş...

tam bir milliyetçi yaklaşım...

araplar mı bizi arkadan vurdu yoksa biz mi onları arkadan vurduk..

sana bir örnek vereyim...

1800 lü yıllarda osmanlının afrika toprakları bir bir işgal edilir...

peki osmalı ne yapar..birkaçı hariç diğerlerinde aynen şunu yapar...::::

bu toprakları işgal edenlere kınama yazısı gönderir :lol::lol:

düşünsene, diyelimki izmir işgal ediliyor...ankara ise sadece kınama yazısı yayınlayarak olayı seyrediyor...

buna ne denir dostum biliyor musun

arkadan vurmanın babası denir..

saygılar..

ha bu arada afrikalıların arap olmadığını iddia edebilirsin..

bu durumda ben de seni insafa davet ederim..

((daha önce ateist arkadaşlar bu yolu denedi de o yüzden :lol: ))

Sitelerde Paylaş
sexsi huri her zamanki gibi çok sexsisin.

ama nedense bu pek yeterli olmuyor.

7. sorun hoşuma gitti. bu soruyu neden kendini gözlemleyerek yanıtlamadınki..

cevabı zaten sende saklı.

sitedeki çoğu ateist önceden bir dindar olduğunu söylüyo..

yada bazıları dedelerinin dindar olduğunu belirtiyo..oysa kendileri ateist..

yani bunları birileri mi zorladı???

gerçekten harikasın....

islamdan kaçıp ateist olanların aslında sanki önceki ateistlerce zorla ateist olmaya itildiğini iddia ediyorsun..

ama galiba farkında değilsin....

saygılar sexsi dostum.

hep sexsi kalman dileğiyle...

ben bireylerden bahsetmiyorum suluk herif.

koca millet, bir topluluktan bahsediyorum..

elbet milet icinde bireyler azinlikta olsa baska dinlere yonelebilirler..

fakat bir milletin komple, topluca din degistirmesine inanmak akillara sigacak mantikli bir dusunce tarzi degildir.

Sitelerde Paylaş
5. soru da hoş...

tam bir milliyetçi yaklaşım...

araplar mı bizi arkadan vurdu yoksa biz mi onları arkadan vurduk..

sana bir örnek vereyim...

1800 lü yıllarda osmanlının afrika toprakları bir bir işgal edilir...

peki osmalı ne yapar..birkaçı hariç diğerlerinde aynen şunu yapar...::::

bu toprakları işgal edenlere kınama yazısı gönderir :lol::lol:

düşünsene, diyelimki izmir işgal ediliyor...ankara ise sadece kınama yazısı yayınlayarak olayı seyrediyor...

buna ne denir dostum biliyor musun

arkadan vurmanın babası denir..

saygılar..

ha bu arada afrikalıların arap olmadığını iddia edebilirsin..

bu durumda ben de seni insafa davet ederim..

((daha önce ateist arkadaşlar bu yolu denedi de o yüzden :lol: ))

1, 2, 3 ve 4. sorulari es gecip isine gelenleri isine geldigi sekilde savunman acizliginin gostergesi..

ayrica..evet Turk milliyetcisiyim.. kicina mi batti?

neden seni rahatsiz ettim?

senin Turk dusmani oldugun yazindan acikca belli..

Sitelerde Paylaş
ben bireylerden bahsetmiyorum suluk herif.

koca millet, bir topluluktan bahsediyorum..

elbet milet icinde bireyler azinlikta olsa baska dinlere yonelebilirler..

fakat bir milletin komple, topluca din degistirmesine inanmak akillara sigacak mantikli bir dusunce tarzi degildir.

yahu be sexsi suluk.

türklerin hepsinin müslim olduğunu da nereden çıkarıyorsun..

bir millet kompleymiş miş miş.

senden harika bir tarihçi olur...

bu mişlerle iyi yerlere gelirsin valla türkiyede..

Sitelerde Paylaş
1, 2, 3 ve 4. sorulari es gecip isine gelenleri isine geldigi sekilde savunman acizliginin gostergesi..

ayrica..evet Turk milliyetcisiyim.. kicina mi batti?

neden seni rahatsiz ettim?

senin Turk dusmani oldugun yazindan acikca belli..

übir ateist nasıl milliyetçi olur hayret.

ilginç bir ateist olmalısın..

incelenmeye değer :lol::lol: ..

o zaman sen önce kanlı türk tarihini incele biraz.

yanlış anlam ben de türküm..ama ne yapalım gerçekler acıdır.

aşağıdaki yazıyı alıntılıyorum..iyi oku canım.

konu ile ilgili ip uçları var çünki...

İnsanlık tarihinin dinler savaşı ile dolu olduğu yönündeki fikirleri gerçekçi bulmuyorum.

1) Türk tarihini biraz biliyorsanız hatırlarsınız o meşhur kavimler göçünü..islamdan çok önce. savaş emreden tanrılardan çok önce... tarihçilere göre bu göçün nedeni ekonomik ve sosyal...bu göçün kollarından biri de karadenizin kuzeyinden avrupaya doğru yapılan göç yolu. peki ne oldu bu göç sonunda..meşhur bir lakap ortaya çıktı. 'barbar türkler'. türkleri ilk kez görmesine karşın avrupalının onlara uygun gördüğü lakap bu oldu. neden?

2) yine bu dönemden önce çinlilerle yapılan kelle kesme savaşları..hatta aynı soydan olmalarına rağmen birbirleriyle giriştikleri hakimiyet savaşları ve katledilen nice insanlar. bunların dinle ne alakası var. bilen varsa söylesin lütfen.

3) osmanlı ve önceki döneme gelelim. osmanlı diğer beyliklerle niye savaşmıştır. din için mi? sanki o diğer beylikler kafir miydi? osmanlıdan önce buna benzer olarak selçuklularla gazneliler niçin savaşmıştır din için mi? bunların hangisi kafirdir de biri diğerini islama çağırmaktadır? buna benzer daha başka nice savaşlar...

4) bugün PKK ile niye savaşılıyor. din için mi?

5) birinci ve ikinci dünya savaşlarında savaşa katılan gruplara bakıldığında nasıl bir ayrım yapmak gerekiyor. kimin tanrısı kimle savaş istemiştir. Almanların tanrısıyla türklerin tanrısı o dönemde ortak yeni bir kutsal kitap mı çıkarmıştır..bilen duyan varsa söylesin..ve buna benzer bir sürü kualisyon..

gerek türk ve gerekse dünya tarihi dinler olmasa da savaşlarla dolu..

Ancak dinler bu savaşlardaki başarıyı artırmak için ustaca kullanılmıştır. örneğin türkler zaten savaşçıydı. islamı yapacakları yeni savaşlarda başarıyı artırmak için çok iyi kullandılar. dolayısıyla islamdan sonraki savaşları islama mal etmek bana pek gerçekçi gelmiyor.

savaşların nedeninin din dışı olduğunu düşünüyorum. ancak halkı ve askeri bu katliamlara hararetle koşturmak için din çok iyi kullanılmıştır.

peki dinler ortaya çıkarken niçin savalar olmuştur. örneğin muhammedin savaşları..

şimdi ateistleri düşünelim. çocuklarının özgür ve bağımsız düşünmelerini istedikleri için devlet kurmaya karar versinler..peki onlara izin verilir mi? mevcut düzen buna kayıtsız kalır mı? onlara savaş ilan eden olmaz mı? peki böyle bir durumda ateistler ne yapacaktır. onlar bomba yağdırırken ateistler çiçek mi atacak.

yani mevcut düzene aykırı her yeni çıkış savaş yapmak zorunda kalmıştır. üstelik bu savaşalar sonraki nesillere çok farklı aktarılacaktır. zira mevcut düzenin tarih yazıcıları da vardır ve onların kitapları bu ''asilerin vahşiliklerini '' çok iyi yazacaktır.

saygılar..

Sitelerde Paylaş
yahu be sexsi suluk.

türklerin hepsinin müslim olduğunu da nereden çıkarıyorsun..

bir millet kompleymiş miş miş.

senden harika bir tarihçi olur...

bu mişlerle iyi yerlere gelirsin valla türkiyede..

Arap yarimadasi cevresinde ve araplar tarafindan kusatilan topraklarda yasamis ve halen yasayan Turklerin hepsi muslumandir..

Allah'in kudreti sibirya ve mogolistanda yasayan Turklere erisememis..

yada Allah'in kudreti yerine arap ordularida diyebiliriz tabi..

Sitelerde Paylaş
übir ateist nasıl milliyetçi olur hayret.

ilginç bir ateist olmalısın..

incelenmeye değer :lol::lol: ..

Oncelikle ateist olmadigimi soyleyeyim.. bunu daha once bir cok konuda vurguladim..

yani ustte alinti olarak gosterdigim yazin bir osuruktan ibaret..

o zaman sen önce kanlı türk tarihini incele biraz.

yanlış anlam ben de türküm..ama ne yapalım gerçekler acıdır.

aşağıdaki yazıyı alıntılıyorum..iyi oku canım.

Birak bu ayaklari..

Turkmus baksana sen..

Kanli Turk tarihi derken orgazm oldun mu?

sen tipik bir Turk dusmanisin..

uslub tarzindan ne mal oldugun acikca ortaya cikiyor zaten..

1) Türk tarihini biraz biliyorsanız hatırlarsınız o meşhur kavimler göçünü..islamdan çok önce. savaş emreden tanrılardan çok önce... tarihçilere göre bu göçün nedeni ekonomik ve sosyal...bu göçün kollarından biri de karadenizin kuzeyinden avrupaya doğru yapılan göç yolu. peki ne oldu bu göç sonunda..meşhur bir lakap ortaya çıktı. 'barbar türkler'. türkleri ilk kez görmesine karşın avrupalının onlara uygun gördüğü lakap bu oldu. neden?

Bak yine barbar Turkler diye bahsetmissin.. senin okudugun kaynaklar pkk sitelerinde aynen senin yazidigin sekilde geciyor..

eger sen Turksen ben uzayliyim..

2) yine bu dönemden önce çinlilerle yapılan kelle kesme savaşları..hatta aynı soydan olmalarına rağmen birbirleriyle giriştikleri hakimiyet savaşları ve katledilen nice insanlar. bunların dinle ne alakası var. bilen varsa söylesin lütfen.

Din bir arac..

Araplarin ne amacla geldigini zaten acikladim..

Kadinlar cariye, erkekler ise esir olarak alinda.. kusatilan topraklarda ise arap kulturunun parcasi olan islam asilandi..

iki ayri milletin birbirleri ile savasmasini, milletin kendi icinde cikan bir uyusmazlik yada sivil savas ile kiyaslayamazsin.

3) osmanlı ve önceki döneme gelelim. osmanlı diğer beyliklerle niye savaşmıştır. din için mi? sanki o diğer beylikler kafir miydi? osmanlıdan önce buna benzer olarak selçuklularla gazneliler niçin savaşmıştır din için mi? bunların hangisi kafirdir de biri diğerini islama çağırmaktadır? buna benzer daha başka nice savaşlar...

Toprak!

O zaman insanlar toprak icin savasirlardi..

4) bugün PKK ile niye savaşılıyor. din için mi?

PKK ile savasilmiyor..

Buna ancak pkk sempatizani bir o..pu co.ugu bir savas yada ozgurluk savasi olarak bakabilir.

Sitelerde Paylaş

Bu konu hakkında baya tartışmalar oluyor bu aralar

Habertürk de dün tartışılmış bir mevzu.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=6935...p;dt=2008/04/22

Mantık olarak gelip tanışıp bir dini hemen kabul etmek biraz saçmadır.Bunun altında sopa olur bilemeyiz.O tarihde yaşayıp o mantığı ordan anlarız anca.

Şimdi şöle diyim.

Sorum:Türkiye sopa zoruyla müslüman oldu

Cevabım:Baskı kalkınca eski inançlarına dönseydi.

Yani tam anlamıyla bilinemicek bir konu.Araplar zaten o dönem baya güçlü olup bizim topraklarımızı alabilcek güçteydiler.Sopa zoruyla da olabilir diyebilirz.

Ama şölede varki.Güçlü bir devlet olduktan sonra o dinden kurtulunabilirdi.

Yani bu konuya tam mantıklı açıklama yapcak insanlar asırlar önce öldü.

tarihinde Metal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Oncelikle ateist olmadigimi soyleyeyim.. bunu daha once bir cok konuda vurguladim..

yani ustte alinti olarak gosterdigim yazin bir osuruktan ibaret..

Birak bu ayaklari..

Turkmus baksana sen..

Kanli Turk tarihi derken orgazm oldun mu?

sen tipik bir Turk dusmanisin..

uslub tarzindan ne mal oldugun acikca ortaya cikiyor zaten..

Bak yine barbar Turkler diye bahsetmissin.. senin okudugun kaynaklar pkk sitelerinde aynen senin yazidigin sekilde geciyor..

eger sen Turksen ben uzayliyim..

Din bir arac..

Kadinlar cariye, erkekler ise esir olarak alinda.. kusatilan topraklarda ise arap kulturunun parcasi olan islam asilandi..

iki ayri milletin birbirleri ile savasmasini, milletin kendi icinde cikan bir uyusmazlik yada sivil savas ile kiyaslayamazsin.

Toprak!

O zaman insanlar toprak icin savasirlardi..

PKK ile savasilmiyor..

Buna ancak pkk sempatizani bir o..pu co.ugu bir savas yada ozgurluk savasi olarak bakabilir.

çok heyacanlısın dostum..

barbar türkler ifadesi bana ait değil..iyi oku..

gözlerin kan çanağına dönünce iyi okuyamaz ve anlayamazsın tabi..

evet evet evet evet

''araplar yeni renkli kadınlar elde etmek ve onların tadına bakmak için canlarını ortaya koymuşlardır '' :lol::lol:

bu iddiayı ortaya atarken çok zorlanmadığından eminim..

baksana adın bile çok sexsi :lol::lol:

nerede yaşıyorsun be dostum..

sen kurşun yağmuru altında kaldın mı hiç...

bu kadar basit mi ölümü göze alıp savaşmak..savaşın ne anlama geldiğini bile bilmiyorsun sen ...

herhangi bir savaşta ölümü göze alıp ileri atılan biriyle konuştun mu sen hiç..

günün birinde karşılaşırsan sor ona

sex için insan savaşır mı bir millet başka bir milletle????..

sonra bekle

sana göstersin anyayı konyayı...

iki bacağının arasından çıkmaya çalış biraz dostum emi..

bak hayatta başka şeyler de var ...

PKK ile savaşılmıyor mu :lol::lol::lol:

tamam senin dediğn olsun canım...

kelimelerde boğulmanın bir anlamı yok zaten

tarihinde tcbh077 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir noktadan sonra bu söylediğiniz mümkün değildir ve buna kültür emperyalizmi denir...

Doğru diyorsun çünkü bir şeyi kültüre katıp sonra kültürü bırakmak koaly değildir artık o kanımızdadır.

Sitelerde Paylaş
çok heyacanlısın dostum..

barbar türkler ifadesi bana ait değil..iyi oku..

gözlerin kan çanağına dönünce iyi okuyamaz ve anlayamazsın tabi..

evet evet evet evet

''araplar yeni renkli kadınlar elde etmek ve onların tadına bakmak için canlarını ortaya koymuşlardır '' :lol::lol:

bu iddiayı ortaya atarken çok zorlanmadığından eminim..

baksana adın bile çok sexsi :lol::lol:

nerede yaşıyorsun be dostum..

sen kurşun yağmuru altında kaldın mı hiç...

bu kadar basit mi ölümü göze alıp savaşmak..savaşın ne anlama geldiğini bile bilmiyorsun sen ...

herhangi bir savaşta ölümü göze alıp ileri atılan biriyle konuştun mu sen hiç..

günün birinde karşılaşırsan sor ona

sex için insan savaşır mı bir millet başka bir milletle????..

sonra bekle

sana göstersin anyayı konyayı...

iki bacağının arasından çıkmaya çalış biraz dostum emi..

bak hayatta başka şeyler de var ...

PKK ile savaşılmıyor mu :lol::lol::lol:

tamam senin dediğn olsun canım...

kelimelerde boğulmanın bir anlamı yok zaten

barbar Turkler ifadesi sana ait olmadigini biliyorum..

fakat yazarken sevindirik oldugunuzu vurgulamak istemistim..

sanki icinizdeki kanayan yaraniza merhem olmus gibi soyluyorsunuz barbar Turkler yada Turkun kanli tarihi gibi sozleri.

Kimsenin seks icin savastigini yazmadim..

Araplar'in orta asyayi kusatmasindaki tek neden toprak, mal mulk istegi idi..

cariye ve esirler de bonus tabi..

Sitelerde Paylaş
barbar Turkler ifadesi sana ait olmadigini biliyorum..

fakat yazarken sevindirik oldugunuzu vurgulamak istemistim..

sanki icinizdeki kanayan yaraniza merhem olmus gibi soyluyorsunuz barbar Turkler yada Turkun kanli tarihi gibi sozleri.

Kimsenin seks icin savastigini yazmadim..

Araplar'in orta asyayi kusatmasindaki tek neden toprak, mal mulk istegi idi..

cariye ve esirler de bonus tabi..

he he he :lol::lol::lol:

bu sözler hangi sexsi arkadaşa ait acaba:

'''Din bir arac..

iki ayri milletin birbirleri ile savasmasini, milletin kendi icinde cikan bir uyusmazlik yada sivil savas ile kiyaslayamazsin.''''

he he he :P :P

tarihinde tcbh077 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
he he he :lol::lol::lol:

bu sözler hangi sexsi arkadaşa ait acaba:

'''Din bir arac..

iki ayri milletin birbirleri ile savasmasini, milletin kendi icinde cikan bir uyusmazlik yada sivil savas ile kiyaslayamazsin.''''

he he he :P :P

eee..

zaten ayni seyi soyluyorum..

O zamanin savaslari toprak adina yapilmistir.. kusatilan topraklarda da turk erleri esir, kadinlari ise cariye olarak alinmis, mallarina ise el konulmustur..

sen gerizekali misin?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...