Jump to content

Bilim ve Din Sitesi

Recommended Posts

Takip edenleriniz bilecektir, uzun süre a-teizm.org adresinden çıkan html temelli kişisel sitem üzerine sabit bir başlık vardı forumda. Şu anda o sitenin içeriğinin önemli bölümü ateizm.org (ve ateizm2.org) portalına taşınmış durumda.

Şu anda a-teizm.org domain'inden de aynen ateizm.org ve ateizm2.org gibi sitemizin ana portal sayfası çıkıyor. Bu bildiğiniz gibi kollektif bir çalışma. Sadece bana ait değil, diğer pek çok arkadaşa ait makaleler, vs de var portalımızda. (Forumun sol üst köşesindeki "Ateizm ve Din İnternet Sitesi" linki bildiğiniz gibi portal sayfamıza götürüyor).

Fakat o eski html sitenin de heba olmasına içim el vermediği için, bir cms kullanarak siteyi geliştirdim ve içeriğini de biraz daha zenginleştirdim. Aynı zamanda da adresini değiştirdim ve http://www.bilimvedin.net domain'ine taşıdım.

Bu www.bilimvedin.net adresini kişisel blog sayfam olarak kullanacağım. Sadece kendime ait olan bazı yazılarımı orada toplayacağım.

Aynı zamanda sitenin teması ve içeriğine uygun video ve kitap tanıtımları da var sitede, eski html sitenin içeriğini korumak ve devam ettirebilmek için.

Bu tür sitelerin sayısının artmasında fayda görüyorum. Ayrıca adında doğrudan "ateizm" olmayan, bilime vurgu yapan bir "Bilim ve Din" sitesinin, 'ateizm' teriminin iticiliğinden sıyrılarak belki toplumun bazı kesimlerinden kişilere daha kolay ulaşabileceğini düşündüm.

Siteye ayrı bir forum eklemedim. Ateistforum'a link veriyorum.

Yeni ve güzel bazı videolar falan ekledim. İlgi duyanların bir göz atmasını tavsiye ederim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 143
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 10 months later...
  • 1 year later...

Sevgili mantık,

ben hazırlamış olduğun sitelere bakmadım, kafam şu sıralar çok yorgun, tembellik ediyorum.

Ama merak ettim:

Örneğin Zariyat 47'deki 'Evrenin genişlemesi', Enbiya 30'daki 'Maddenin en başta bir olması', 'Evrenin yoktan varedilmesi ve birgün dürüleceği' hakkında neler düşünüyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Sevgili mantık,

ben hazırlamış olduğun sitelere bakmadım, kafam şu sıralar çok yorgun, tembellik ediyorum.

Ama merak ettim:

Örneğin Zariyat 47'deki 'Evrenin genişlemesi', Enbiya 30'daki 'Maddenin en başta bir olması', 'Evrenin yoktan varedilmesi ve birgün dürüleceği' hakkında neler düşünüyorsunuz?

Sen bu çekince her tarafa giden ayetleri boşver de, Ahzab/50'de Allah neden kendini mehirsiz veren kadınları Muhammed'e helal kılmış da diğer müslümanlara kılmamış veya Tahrim/4'te "Eğer siz ikiniz Allah’a tövbe ederseniz, ne iyi. Çünkü kalpleriniz kaydı. Eğer Peygamber’e karşı birbirinize arka çıkarsanız bilin ki Allah onun yardımcısıdır, Cebrail de, salih mü’minler de. Bunlardan sonra melekler de ona arka çıkarlar." demekle ne demek istemiş gibi ayetleri açıklamaya çalış.

Yahu senin taptığın putun işi gücü Muhammed'in cinsel hayatı ile ilgilenmek, bunlardan ne zaman vakit bulup da evren hakkında bilgi sahibi olsun.

Sitelerde Paylaş

Sen bu çekince her tarafa giden ayetleri boşver de, Ahzab/50'de Allah neden kendini mehirsiz veren kadınları Muhammed'e helal kılmış da diğer müslümanlara kılmamış veya Tahrim/4'te "Eğer siz ikiniz Allah’a tövbe ederseniz, ne iyi. Çünkü kalpleriniz kaydı. Eğer Peygamber’e karşı birbirinize arka çıkarsanız bilin ki Allah onun yardımcısıdır, Cebrail de, salih mü’minler de. Bunlardan sonra melekler de ona arka çıkarlar." demekle ne demek istemiş gibi ayetleri açıklamaya çalış.

Yahu senin taptığın putun işi gücü Muhammed'in cinsel hayatı ile ilgilenmek, bunlardan ne zaman vakit bulup da evren hakkında bilgi sahibi olsun.

Hep aynı şeyler...

Sevgil kardeşim, eğer Muhammed cinsel açıdan bir menfaat gütseydi, 24 yıl boyunca hep aynı kadınla niye evli kalsın ki?!... Üstelik yaşı büyük bir kadınla! Hiç düşünmüyor musun?

Sitelerde Paylaş

Hep aynı şeyler...

Sevgil kardeşim, eğer Muhammed cinsel açıdan bir menfaat gütseydi, 24 yıl boyunca hep aynı kadınla niye evli kalsın ki?!... Üstelik yaşı büyük bir kadınla! Hiç düşünmüyor musun?

Sen hiç düşünmüyor musun Muhammed'in 25 yaşına kadar evlenecek kadın bulamadığını, ancak 40 yaşındaki bir kadına iç güveysi gittiğini? Muhammed gibi iç güveysi gitmiş birisi mi kendisi koruyup kollayan Hatice gibi bir kadının üstüne kadın alacak? Muhammed- Hatice evliliğinde ailenin reisi Hatice.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Sen hiç düşünmüyor musun Muhammed'in 25 yaşına kadar evlenecek kadın bulamadığını, ancak 40 yaşındaki bir kadına iç güveysi gittiğini? Muhammed gibi iç güveysi gitmiş birisi mi kendisi koruyup kollayan Hatice gibi bir kadının üstüne kadın alacak? Muhammed- Hatice evliliğinde ailenin reisi Hatice.

Acaba öyle mi?!

Koyu bir erkek egemenliğinin olduğu bir toplumda,bir erkeğin isterse evlenecek bir kadın bulamaması pek mantıklı değil.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Hep aynı şeyler...

peki hatice öldükten sonraki bu azgınlık niye,madem uçkuruna hakim biri?diyelimki politik evliliklerdi,neden,kaç tane eş alabileceği,kimleri alabileceği,hangi eşine ne zaman sıra geleceği,amca kızlarına,teyze,hala,dayı,cariye,esir,köle,gönüllü,yani kısaca,anası ve çocukları haricinde(evlatlığının karılarını unutmuşum) her kadına sahip olabileceği,niye bu kadar kuranı işgal etmiş?
Sitelerde Paylaş
  • Jen unpinned this Başlık
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...