Jump to content

Etek Boyu Genelgesi

Recommended Posts

Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklama aynı zamanda Giresun Valiliğinin internet sitesinde de yer aldı. Giresun Valisi Dursun Ali Şahin imzalı genelge şöyle:

"Huzur ve güven ortamı içerisinde başarı ile sürdürülen 2010-2011 Eğitim Öğretim yılı tamamlanmak üzeredir. Bu eğitim-öğretim yılında da öğrencilerimiz yoğun ve yorucu bir süreç yaşamışlardır. Bu süreçte insan için okula başlamak ve mezun olmak önemli safhalardır. Bu kapsamda yapılan mezuniyet törenleri öğrencilerimize okulla buluşma, öğretmenleri ve arkadaşları ile tanışma ve gelecek için dayanışma fırsatı sağlamaktadır.

Bu bağlamda; mezuniyet ve kutlama organizasyonları " öğrenci merkezli" ve katılımcı bir anlayışla öğrencinin hayatında unutamayacağı bir dönem olan okul ortamında öğretmenler, öğrenciler, veliler ile okulun eski mezunlarının katılımı sağlanarak sosyal, kültürel, sportif etkinliklerle zenginleştirilmiş programlarla gerçekleştirilmelidir. Yapılacak olan kutlama programlarına mülki, askeri ve yerel yöneticiler, okul aile birliği, vakıf ve koruma derneği, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, eğitime katkı sağlayan gönüllüler, ilin eşrafı davet edilerek törenlerin birlik-beraberlik içerisinde toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir anlayışla gerçekleşmesi sağlanmalıdır. Mezuniyet törenleri ve kutlamalarda özellikle kız öğrencilerin ilgi yönetmeliğin (a) bendinde belirtildiği şekilde eteklerin diz kapağını örtecek boyda olmasına, kolsuz ve askılı kesinlikle giydirilmemesine dikkat edilecektir. Öğrencilere aşırı masraf yaptırılmayacaktır. Önemli olan eğitimde başarıdır. Okul aktiviteleri hep ikincil olarak düşünülmelidir.

Sonuç olarak ilimiz ilk ve orta dereceli okullarda düzenlenen mezuniyet ve kutlama törenlerinde öğrencilerin ilgi (a) yönetmelik ve ilgi (b,c) genelgelerde belirtilen hükümlere uygun davranılmadığı görüldüğünden, bundan böyle okullar tarafından yapılacak mezuniyet törenlerinde yukarıda belirtilen yönetmelik ve genelge hükümlerine uygun davranılmasını, uygulamadan okul müdürlerinin sorumlu tutulacağının bilinmesini genelgede belirtilen hususların uygulanmasında ilçe Kaymakamlarının duyarlı olmasını önemle rica ederim."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/18039789.asp

Sitelerde Paylaş
  • İleti 102
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Makul bir talep gibi duruyor.Ben açıkçası karşı çıkmadım bu genelgeye.

Ponpon kızlar gibi davete bir törene gitmenin anlamı yok.Neticede bu bir eğlenceden çok bir tören.Vali haklıdır kanımca.

Abi yapma hepimiz lise okuduk.Mezun olduğumuzda ki o heyecan falan bambaşka birşey.Kızların o güne nasıl hazırlandıkları falan malumdur.Yani şimdi ne olur kızlar diz üstü veya askılı birşey giyse? Bu kadar abaza bir toplum mu olduk askılı görünce saldıracak kadar? Kaldı ki bu kızlara böyle daha lisede herşeyi yasaklıyoruz sonra üniversite ortamda bunlar bilinçsiz bir şekilde açılıyorlar.Yazıktır yapmayalım bunları.Biraz özgür kalsınlar.

Sitelerde Paylaş

Ponpon kızlar gibi davete bir törene gitmenin anlamı yok.Neticede bu bir eğlenceden çok bir tören.Vali haklıdır kanımca.

Mezuniyet baloları yazın sıcağında olur.Haziran ayında kazak giyip atkı mı taksınlardı?...Sanırım siz etek boyuna takılıp şu maddeyi görmediniz: kolsuz ve askılı kesinlikle giydirilmemesine dikkat edilecektir

Utanmasa neredeyse cilbap giydirin diyecek adam.Siz de makul karşılamışsınız..

E bunlar daha küçükler ve 18 yaşın altındalar..ilk öğretim ve lise de böyle maddeler konulması normal ise eğer, üniversite de de kızların ergenlik dönemleri son bulduğundan cilbap giyip, türban takmaları da gayet normal karşılanmalı o zaman..

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu başkalarının size otorite biçmesine neden normal karşılık veriyorsunuz ?

Devlet amacından sapmış işte, ahtapot gibi herşeye kolunu uzatıyor.

Bu ayıp ya da bu ayıp değil diye ahlak bekçiliği yapmayın, ister dinli olun ister dinsiz.

Adamların imkanı olsa bayanlara burka bile giydirirler valla. :)

Sitelerde Paylaş

Saçmalama Galileo. Çocuk daha onlar. Ponpon kız gibi de giyerler, prenses gibi de, sporcu gibi de.

Bu talep sapıkça.

11 ve 14 yaşında oluyor bu mezuniyet baloları. O yaştaki çocukların diz kapağını örtmesi, kolsuz ve askılı giymemesi, devlet eliyle karara bağlanıyor.

Savunulacak şey midir bu?

Sapık herifler. Demokrasi ve özgürlük getiriyorlarmış.

Sitelerde Paylaş

insani duygusunu kaybetmeyen bu duruma karşı çıkmaz,karma eğitiminde bittiğini görecek mi bu gözler acaba(:

İnsani duygu dediğin şey, buradan sapıklık olarak görünüyor.

11 yaşındaki çocuğun kolunu diz kapağını örtmek kimin aklına gelir, kimin arzusu olabilir bu?

Kendine gel. Sapıklıktır bu. Çocukları rahat bırakın!

Sitelerde Paylaş

Saçmalama Galileo. Çocuk daha onlar. Ponpon kız gibi de giyerler, prenses gibi de, sporcu gibi de.

Bu talep sapıkça.

11 ve 14 yaşında oluyor bu mezuniyet baloları. O yaştaki çocukların diz kapağını örtmesi, kolsuz ve askılı giymemesi, devlet eliyle karara bağlanıyor.

Savunulacak şey midir bu?

Sapık herifler. Demokrasi ve özgürlük getiriyorlarmış.

Liselerden 17 yaşında mezun oluyorlar.Liseler orta dereceli okullar kapsamında.Ve genç bayan onlar benim gözümde hiçte çocuk demem.Hatta birer hanımefendi adayılar.

Ben genelgeyi makul buluyorum kısacası.Bu da benim düşüncem.

Kısa kollu diz hizasında elbiseler giysinler.En iyisi en güzeli.

tarihinde Galileo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

insani duygusunu kaybetmeyen bu duruma karşı çıkmaz,karma eğitiminde bittiğini görecek mi bu gözler acaba(:

Erkek çocuğun kız çocuğa,kız çocuğun erkek çocuğa yasak olduğu okullar istiyorsunuz..Yani sapıklığı tercih ediyorsunuz..Kuran kurslarında erkek öğrencileri taciz ve tecavüz edenler genellikle bu kesimden çıkıyorlar...Erkek kadına yasak ama, kendi cinsi yasak değil gibi algılayıp cinsel ihtiyaçları kendi cinsinle gidermek daha evla geliyor heralde size...

Peki homoseksüel ve biseksüelleri hangi cinsle aynı sınıfta okutalım mechule?

Sitelerde Paylaş

Tabi canım kısa kollu diz hizasında giysiler giymeli bütün kızlar. Ülkemizdeki abaza sayısı belli. Birilerinin bir tarafını göz önünde bulundurup ona göre giyinmek zorundayız hepimiz. Hem diz kapağının altındaki et ile üstündeki et bir midir? Bakarsın törendeki bütün erkekler ereksiyon oluverir. Uzun çorap giyme şartı da koysunlar hatta.

Sitelerde Paylaş

Erkek çocuğun kız çocuğa,kız çocuğun erkek çocuğa yasak olduğu okullar istiyorsunuz..Yani sapıklığı tercih ediyorsunuz..Kuran kurslarında erkek öğrencileri taciz ve tecavüz edenler genellikle bu kesimden çıkıyorlar...Erkek kadına yasak ama, kendi cinsi yasak değil gibi algılayıp cinsel ihtiyaçları kendi cinsinle gidermek daha evla geliyor heralde size...

Peki homoseksüel ve biseksüelleri hangi cinsle aynı sınıfta okutalım mechule?

Onları allah yolunda recmediyoruz efenim. :)

Sitelerde Paylaş

Liselerden 17 yaşında mezun oluyorlar.Liseler orta dereceli okullar kapsamında.Ve genç bayan onlar benim gözümde hiçte çocuk demem.Hatta birer hanımefendi adayılar.

Ben genelgeyi makul buluyorum kısacası.Bu da benim düşüncem.

Kısa kollu diz hizasında elbiseler giysinler.En iyisi en güzeli.

İyi o zaman. Sokaklardaki kızların da diz kapaklarını örtelim, kollarını kapatalım.

Sıra ona da gelecek zaten.

17 yaşındaki kız, mezuniyet töreninde dekolte giymeyecek de ne olacak? Giymek istemeyen giymiyor zaten.

Kafayı mı yediniz siz?

Haremlik selamlık da yapalım mı?

Onlar genç hanımlar zira...

Sitelerde Paylaş

Onları allah yolunda recmediyoruz efenim. :)

Doğru ya, nasıl da unutmuşum..

Şu İslam da her şeye mi bir çare bulur arkadaş ! Bir de beğenmezler bu analitik,pratik ve mantıklı dini..

Her şey de bir nizam bir intizam yani..

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şeffaf elbiseyle gitsinler ya da.Tabi gençlere teşhircilikten başka bi bok aşılamamalı.O şekilde göze batmalı bir yere gelmeliler.

Yuh sana Galileo. Yuh.

Demek biz çocuklara teşhircilik aşılıyor, bedenlerini kullanarak bir yerlere gelmeyi öğretiyoruz öyle mi?

Savunduğumuz şey bu, öyle mi?

Sen bizi müslümanlarla karıştırmış olmayasın?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...