Jump to content

Etek Boyu Genelgesi

Recommended Posts

• İleti 102
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Müslüman toplumlarda insanların aklı sürekli belden aşağıda olduğu için bu tarz şeyler normal. Bu tarz insanların akılları hep bir yerlerinde olduğu için herkesi kendileri gibi zannediyorlar ve normal bir müslüman olarak ahlak bekçisi oluveriyorlar birden. Çok görüyorum ben yakınan müslümanlar, "Ne oluyor bizim bu insanlarımıza?" diye, kızları kastediyor tabi ki. Toplumumuzun içinde o kadar büyük baskılar var ki insanlar bunu kaldıramıyorlar bir süre sonra, çoğu kişi bu baskıları görmüyor, göremiyor, fark etmiyor. Hadi eteği geçtim, dizi kapatacak şekilde diyor, yine mantıklı olmasa da kabul edilebilir bir şey, mezuniyet olmasına rağmen; ama "kolsuz ve askılı kesinlikle giydirilmemesine dikkat edilecektir." ne demek ? Sana ne o insanın mezuniyette giydiği şeyden. Toplumda yapılan baskılar yetmiyor, okulda yapılan baskılar yetmiyor, şimdi sıra o insanın en heyecanlı, en mutlu günlerinden birine mi geldi? Özgürlük kavramının sıfır olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Kafaları almıyor ki, alamaz da zaten. Neyi alabiliyor ki o kafalar? Kendi dinlerini bile alamıyor o kafalar. "Huzur ve güven ortamı içerisinde başarı ile sürdürüle 2010-2011 Eğitim Öğretim yılı tamamlanmak üzeredir." diyor arkadaş. Peki kime göre huzurlu onu bir sormak istiyorum ben kendisine. Kimin huzurunu ağızlarına alışkanlık yapmışlar, sürekli bahsediyorlar ondan? Kafaları bir türlü alamıyor, asıl bu toplumsal kavramların artık bitmesi gerektiğini. Neden toplumun içindeki insanlar, gerçekten toplumsal bir bütün içinde yaşamaya ihtiyaçları olduklarını düşünüyorlar? Her kesin hayatı kendisinin hayatıdır. Bir ülke huzurlu olamaz, hiçbir şey huzurlu olamaz. O şey sadece bir insana huzurlu gelebilir. Herkes kendi isteklerine göre yaşayabilse herkes huzurlu olabilir. Kimsenin bir toplummuş gibi yaşamaya ihtiyacı yok. Bir toplumsal bütünün parçasıymış gibi yaşarsanız, kendi hayatınızı değil, başkalarının hayatlarını yaşarsınız. İnsanlar hayatlarının değerini anlayamıyorlar hala. Boşa giden zamanlarının farkına varamıyorlar, en çokta bu itiyor zaten onları dine. İnsanlar hayatlarını boşa harcadıkça dinler asla son bulmayacak.

Sitelerde Paylaş

Müslüman toplumlarda insanların aklı sürekli belden aşağıda olduğu için bu tarz şeyler normal. Bu tarz insanların akılları hep bir yerlerinde olduğu için herkesi kendileri gibi zannediyorlar ve normal bir müslüman olarak ahlak bekçisi oluveriyorlar birden. Çok görüyorum ben yakınan müslümanlar, "Ne oluyor bizim bu insanlarımıza?" diye, kızları kastediyor tabi ki. Toplumumuzun içinde o kadar büyük baskılar var ki insanlar bunu kaldıramıyorlar bir süre sonra, çoğu kişi bu baskıları görmüyor, göremiyor, fark etmiyor. Hadi eteği geçtim, dizi kapatacak şekilde diyor, yine mantıklı olmasa da kabul edilebilir bir şey, mezuniyet olmasına rağmen; ama "kolsuz ve askılı kesinlikle giydirilmemesine dikkat edilecektir." ne demek ? Sana ne o insanın mezuniyette giydiği şeyden. Toplumda yapılan baskılar yetmiyor, okulda yapılan baskılar yetmiyor, şimdi sıra o insanın en heyecanlı, en mutlu günlerinden birine mi geldi? Özgürlük kavramının sıfır olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Kafaları almıyor ki, alamaz da zaten. Neyi alabiliyor ki o kafalar? Kendi dinlerini bile alamıyor o kafalar. "Huzur ve güven ortamı içerisinde başarı ile sürdürüle 2010-2011 Eğitim Öğretim yılı tamamlanmak üzeredir." diyor arkadaş. Peki kime göre huzurlu onu bir sormak istiyorum ben kendisine. Kimin huzurunu ağızlarına alışkanlık yapmışlar, sürekli bahsediyorlar ondan? Kafaları bir türlü alamıyor, asıl bu toplumsal kavramların artık bitmesi gerektiğini. Neden toplumun içindeki insanlar, gerçekten toplumsal bir bütün içinde yaşamaya ihtiyaçları olduklarını düşünüyorlar? Her kesin hayatı kendisinin hayatıdır. Bir ülke huzurlu olamaz, hiçbir şey huzurlu olamaz. O şey sadece bir insana huzurlu gelebilir. Herkes kendi isteklerine göre yaşayabilse herkes huzurlu olabilir. Kimsenin bir toplummuş gibi yaşamaya ihtiyacı yok. Bir toplumsal bütünün parçasıymış gibi yaşarsanız, kendi hayatınızı değil, başkalarının hayatlarını yaşarsınız. İnsanlar hayatlarının değerini anlayamıyorlar hala. Boşa giden zamanlarının farkına varamıyorlar, en çokta bu itiyor zaten onları dine. İnsanlar hayatlarını boşa harcadıkça dinler asla son bulmayacak.

Imza. karakedi

Sitelerde Paylaş

Her taraf, bütün köse baslari beyinleri uckurlarinda olan imamlar tarafindan tutulmus.Korkuyorlar cocuklara saldiririz tecavüz ederiz diye.

E haklilar tabi ki...

Bence kiz cocuklarina coban kepenekleri giydirsinler, ne olur ne olmaz.

Sitelerde Paylaş

Ben küçükken okuduğum katı laik kurumlar da bu yasağa önem verirdi. Eteğin diz altı olması eskiden beri vardır (Okul üniformaları için). Laik kesim de çok açık değil bu konularda yani.. :)

Şeriatçılığı laik birisi yaptığında da ses çıkarmak lazım. Asker-milli disiplin dolayısıyla muhafazakar giyinmeye "tamam" ama dinciler yaptı mı "hayır" dememek lazım.

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sapık herifler.

Konudan alakasız olarak bir yorumda bulunmak istiyorum bir erkek olarak. 14 yaşında bir kız pek ala seksi olabilir. Erkek doğası bu. Ancak "sapık" yaftasından çekindikleri için bir çok erkek "haa evet sapıkça tabii canım yaa" der. Halbuki öyle değil. Ben o yaştaki kızların seksi giyimlerine karşı değilim, kimseye de tecavüz etmeyeceğim. Ama özellikle kadınların kafasında bir illüzyonun var olduğunu düşünüyorum. "O yaştaki kızları seksi bulmak sapıklıktır" illüzyonu. Erkek milletinin içinden biri olarak sizi uyandırmak istiyorum: O zaman bütün erkekler sapık! :)

Sadece toplum baskısı yüzünden gizlenir, "sapıkça canııım, tabii..." denir :)

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu valinin gözü başbakana yaranmakta.

Malum.

Atamalar var ilerde.

Akan suya şöyle ak denmez.

Oraya gelecek kızlar bu ülkenin çocukları.

Herhalde Afrika kabileleri gibi sadece külotla gelmezler.

Bu ülkede özellikle Giresun'da adap neyse öyle giyinirler.

Buna söylenecek söz bulamıyorum.

Bir de gelmiş ateist geçinenler yerinde vs saçmalamışlar.

Aptallık.

tarihinde Ateist Bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konudan alakasız olarak bir yorumda bulunmak istiyorum bir erkek olarak. 14 yaşında bir kız pek ala seksi olabilir. Erkek doğası bu. Ancak "sapık" yaftasından çekindikleri için bir çok erkek "haa evet sapıkça tabii canım yaa" der. Halbuki öyle değil. Ben o yaştaki kızların seksi giyimlerine karşı değilim, kimseye de tecavüz etmeyeceğim. Ama özellikle kadınların kafasında bir illüzyonun var olduğunu düşünüyorum. "O yaştaki kızları seksi bulmak sapıklıktır" illüzyonu. Erkek milletinin içinden biri olarak sizi uyandırmak istiyorum: O zaman bütün erkekler sapık! :)

Bahsettiğin düşünce suçuna giriyor. Zaten nesi sapıkçaki? muhammed bile kaç yaşında kızı koynuna almış ondan dahamı iyi bilecekler?

Bu uygulamanın kökeninde kapaklakladıkları genç beyinleri başka erkeklere kaptırmama düşüncesi var işte tipik haremci erkek anlayışına hizmet "eğleneceksende edepli eğleneceksin!" zihniyeti...

Sitelerde Paylaş

Evet, alakasız olmuş.

O yaşta kızlar mankenlik filan yapıyor, son derece seksi giysi ve makyajlarla podyuma modyuma çıkıyorlar onları. Ben tüm dünyada yasaklanması, o yaştaki çocukların bu gibi işlerde kullanılmaması taraftarıyım.

Evet, o yaştaki kızları da seksi bulabilirsiniz ama uzaktan bakar geçersiniz. Yetişkin bir erkeğin o yaştaki kızları seksi bulması bana hakikaten garip ve itici geliyor.

Gençler için hiçbir şey demem. Çok doğal. Ama yetişkininki kötü görünüyor. En azından dillendirmesinler istiyorum. Muhtemelen kadın olmakla da ilgisi vardır, yani pekçok kadın bu durumda benim gibi düşünür ve hisseder herhalde.

14 yaşındaki kızlar bugün ortaokul son sınıfta okuyor oluyor. Bir de böyle düşün..

Valla baskı maskı. Toplum böyle bir baskı yapıyorsa erkeklere, yapmaya devam etsin.

Her aklımıza geleni, içimizden geçeni yapsaydık yanmıştık..

Hem biz seksi giyinmekten bahsetmiyoruz ki. O yaştaki kızların seksi giyinmeleri zaten doğru değil ki. Kadın olmak ve seksapellerini kullanabilmek için önlerinde koca bir ömür var zaten. Vakti gelince, mental olarak da hazır olduklarında seksi giyinsinler gereketiğinde veya istediklerinde.

O çocukları da doğru düzgün eğitmek, doğru yönlendirmek lazım. Ortası var yani bu işin.

Ben bu konuda yaralıyım zaten. Öyle garip davranan, daha şimdiden bana ders verecek kadar tecrübe sahibi olmuş teenage görüyorum ki etrafta, içim acımıyor değil.

Hiçbir şeyin farkında değiller. Ne yaşadıklarını bile bilmiyor o çocuklar. Sadece birilerini taklit ediyorlar ama kendilerine ne büyük zararlar verdiklerini göremiyorlar.

İnsan yürümeden koşamaz. Yenidoğanı direkt katı besinle beslmeyiz.

Onun gibi biraz bu iş..

Dinci sapıklar sizin bu söylediklerinizi kullanıyor ve çocuklarımızı koruduklarını söylüyorlar işte.

Bir düşün, göreceksin.

Sen onlara bizim konuştuğumuz şeyin, senin anlatmaya çalıştığın şeyin aslında ne olduğunu anlatamazsın bile. Öyle pisliktir onlar.

Onlar sapık ama. Burası kesin.

Sitelerde Paylaş

İştee böyleee

Konu her zaman ki ateistforum klasiklerinde olduğu gibi,şimdi de etek boyundan pedofiliye doğru evrilmekte..

Hayırlara vesile olur inşaallah..

Sitelerde Paylaş

Bahsettiğin düşünce suçuna giriyor. Zaten nesi sapıkçaki? muhammed bile kaç yaşında kızı koynuna almış ondan dahamı iyi bilecekler?

Bu uygulamanın kökeninde kapaklakladıkları genç beyinleri başka erkeklere kaptırmama düşüncesi var işte tipik haremci erkek anlayışına hizmet "eğleneceksende edepli eğleneceksin!" zihniyeti...

Orası evet, zavallıca. Kapatma, baskı, tecavüzden bağımsız bir yorum benimki, insan doğası hakkında. Bazı kız 28 yaşındadır dönüp bakmazsın, bazısı 14 yaşındadır fashion TV'deki gibidir. "14 diye seksi bulmak sapıklıktır" görüşü ile ilgiliydi benim yorumum. Diyorum ki madem sapıkça, o zaman hiç bir erkeğe güvenmeyin çünkü eğer ben sapıklar diyarında yaşamıyorsam bütün erkekler o yaş kızları seksi bulabilir... Kadınlara çaktırılmaz, veya toplum içinde itiraf edilmez bu olay.

Sitelerde Paylaş

Gercekten seriat gelse en cok CHP'liler sevinecek sanki. "baaak biz demistik oh canimiza degsin" dicekler :)

Sen konuyu okumadin herhal. "Etek boyuna genelge" diyor. Bunun olacagi zaten soylenmisti, soylendigi gibide oldu. Daha ne seriat tantanasi yapiyorsun? Soylenmis ve olmamis daha ne kaldi?

Sitelerde Paylaş

Ben yazmak istedim aynısını ama muhattap olmak istemedim cidden ya güldüm şimdi senin yazdığını görünce :lol:

Bu iyice gemi azıya aldı, istediği gibi zırvalayacağına kanaat getirdi. Nereye girse bir CHP, bir Kemalizm tutturuyo, ortalığın delisi olma yolunda hızla ilerliyor. Hiç bu kadar saçmalayanı olmamıştı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...