Jump to content

Etek Boyu Genelgesi

Recommended Posts

Baksana, eskiden hic degilse okulun hocasiymis karisan, hocayi begenmeyen baska okula gonderirmis cocugunu. Simdi ilin valisi, butun ilin sinirlari icin fetva veriyor. Bunda neye sasirdiniz ben onu anlamadim. Bu memleketin basbakani cikip "Esinin basi kapali olmayan muteahit bizden ihale beklemesin" dedi mi? Dedi. E simdi budala ordek gibi neyin hesabini kimden soruyorsun.

Simdi devam ederbilirsin "e ama Kemalistler, e ama statuko, e ama AKP, e ama demokrasi...", kolay gelsin.

Turkiye'de ben kendimi bildim bileli hukumetler kendi yandaslarina ihale verirler. Bu hep boyleydi

Akp Ab ile ipleri koratip, yabanci yatirimlari kacirtip, uluslararasi anlasmalardan cekilip ulkeyi ice kapamadikca yapilanlarin hepsi bos yaygara olarak kalicak.

Eskiden Tukiye devamli surette insan haklari ihlalleri yaptigi icin tazminata mahkum olur, ama yinede rutin sekilde bu ihlallere devam ederdi. Bir nevi kac paraysa bastirir, ihlalimizi de yapariz mantalitesi :) Akp ayni yola giderse fena :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 102
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Turkiye'de ben kendimi bildim bileli hukumetler kendi yandaslarina ihale verirler. Bu hep boyleydi

Akp Ab ile ipleri koratip, yabanci yatirimlari kacirtip, uluslararasi anlasmalardan cekilip ulkeyi ice kapamadikca yapilanlarin hepsi bos yaygara olarak kalicak.

Eskiden Tukiye devamli surette insan haklari ihlalleri yaptigi icin tazminata mahkum olur, ama yinede rutin sekilde bu ihlallere devam ederdi. Bir nevi kac paraysa bastirir, ihlalimizi de yapariz mantalitesi :) Akp ayni yola giderse fena :)

Ingiltere'de yasiyordun dimi, yanlis hatirlamiyorum. E peki sen o memleketin dergisini gazetesinide mi hic okumadin? Madem boyle yabanci yatirimci diye bilmedigin zeminde hoplayip zipliyorsun, bunun bir tabani vardir diye tahmin ettigim icin soruyorum. Ama okumadigin belli, merkez bankasi uzunca bir zamandir yabanci sermaye girisini kismak icin atmadik takla birakmadi, The Economist diyorki "Turkiye ekonomisi cok isindi, merkez bankasi ne yapsa nafile, yabanci sermaye ulkeye akmaya ve cari acigi dahada buyutmeye devam ediyor, bunun sonu iyi degil"

Konuyu cok dagitiyorsun, bilip bilmeden atip tutuyorsun. Daha kac kez uyarmak lazim bilmiyorum. Bir insan haklari ve demokrasi masalidir tutturmussun. Sokaktaki adamin bogazina yapisti alkisladiniz, heykel yikti alkisladiniz, meydana cikip kufur etti alkisladiniz, kitap toplatti alkisladiniz, yazani hapse tikti alkisladiniz, yandasa kiyak cekti alkisladiniz, tehdit etti alkisladiniz, tahrik etti alkisladiniz, sansurledi alkisladiniz, istismar etti yine alkisladiniz. Ayi oynadi, sizde alkis tuttunuz. Simdi bu ayiliginiz ile birde AB ye gireceksiniz hemi? Peh peh peh. Sizin ayiliginizi dunya gormuyor mu saniyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Hatirliyor musunuz? Yillar once iffetsizliginden suphelenilen kiz ogrencilere bekaret testi uygulatma hakki gibi bir mevzu getirmislerdi. Ayni seyi Akp doneminde yapsalar koparilacak kiyameti dusunmek dahi istemiyorum

Turkiyede oldum olasi yasanmis olan seyleri her seferinde "ah gordunuz mu, seriati getirecekler iste" noktasina getirip secmen kitlesine hakaretler yagdirdiginiz surece Tayyip oylarini her secim %15 arttirir

Gercekten ciddi ciddi seriat endisen varsa hukuksal haklarini arastirir, hangi degisikliklerin gercekten ciidi tehlike oldugunu belirleyip hukusal mucadeleni yaparsin. Ama yapmaya calistiginiz sadece kiskirticilik ve hakaret yagdirmak. Akillanacaga hic benzemiyorsunuz ustelik, kininiz gozunuzu kor etmis

Sitelerde Paylaş

Hatirliyor musunuz? Yillar once iffetsizliginden suphelenilen kiz ogrencilere bekaret testi uygulatma hakki gibi bir mevzu getirmislerdi. Ayni seyi Akp doneminde yapsalar koparilacak kiyameti dusunmek dahi istemiyorum

Turkiyede oldum olasi yasanmis olan seyleri her seferinde "ah gordunuz mu, seriati getirecekler iste" noktasina getirip secmen kitlesine hakaretler yagdirdiginiz surece Tayyip oylarini her secim %15 arttirir

Gercekten ciddi ciddi seriat endisen varsa hukuksal haklarini arastirir, hangi degisikliklerin gercekten ciidi tehlike oldugunu belirleyip hukusal mucadeleni yaparsin. Ama yapmaya calistiginiz sadece kiskirticilik ve hakaret yagdirmak. Akillanacaga hic benzemiyorsunuz ustelik, kininiz gozunuzu kor etmis

O bekaret kontrolu genelgesinide Kemalistler getirdi dimi? MHP'nin Saglik Bakani Osman Durmus'unun eseridir o bahsini ettigin genelge. MHP'nin patlama yapip beklenenden yuksek oy aldigi zamana denk geliyor yani. Peki simdi nereye gitti o oylar? MHP baraji zor gecerken nereye gitti MHP'ye patlama yaptiran o oylar. O dag ayisina alkis tutan o ayilar simdi hangi ayiya alkis tutuyorlar?

Tayyip oylarini %15 artiracakmis, cokda tin. Isterse %100 alsin. Bu onun alkislarla oynayan bir ayi oldugu gercegini degistirmeyecek. Ayiya alkis tutaninda ayi kadar akli yoktur, bunuda eklemek lazim.

Sitelerde Paylaş

Tayyip oylarini %15 artiracakmis, cokda tin. Isterse %100 alsin. Bu onun alkislarla oynayan bir ayi oldugu gercegini degistirmeyecek. Ayiya alkis tutaninda ayi kadar akli yoktur, bunuda eklemek lazim.

Aynen boyle devam iste, aferin

Sitelerde Paylaş

Ne olcaktı jadı? tayyip oylarını arttırmasın diye aman efendim öyle değil böyle bik bik diye karı gibi kıvırtcakmıydık? hukuki olarak hangi haklarımızın alındığı ortada en son olarak BTK'nın internet sansürü mesela? Topluca AİHMye başvurduk biz, eylemlerede katıldık. Burda da söyleyeceğiz tabi ne sandın? bu çenenizi kapatın oturun mantığı senin gibi iktidar yalakalarına yakışır. Bize değil uzaktan davulun sesi hoş gelir tabi...

Yok sen hakikatten boş bir insansın kanaat getirdim buna...

Sitelerde Paylaş

Ne olcaktı jadı? tayyip oylarını arttırmasın diye aman efendim öyle değil böyle bik bik diye karı gibi kıvırtcakmıydık? hukuki olarak hangi haklarımızın alındığı ortada en son olarak BTK'nın internet sansürü mesela? Topluca AİHMye başvurduk biz, eylemlerede katıldık. Burda da söyleyeceğiz tabi ne sandın? bu çenenizi kapatın oturun mantığı senin gibi iktidar yalakalarına yakışır. Bize değil uzaktan davulun sesi hoş gelir tabi...

Yok sen hakikatten boş bir insansın kanaat getirdim buna...

Demokratik haklariniz icin mucadele etme hususunda dincilerin sahip oldugu bilincin yarisina dahi sahip degilsiniz ama boyle bagrinip tepinmek size haklarinizi getirmeyecek. Askerler hukumeti indirip bizi kurtarsin istiyorsaniz cok bekleyeceksizniz. Askerin ne boyle bir gucu nede istegi yok artik. Demokrasi isteyen kisi elini tasin altina sokar

Bu tip ihlallerde ucretsiz danismanlik saglayan organizasyonlar olmali, bulursam bildiririm

tarihinde jadi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yasal birsey mi bu? Yani valiligin yasal olarak kiyafet belirleme yetkisi var mi?

Evet var valiliklerin böyle yetkisi.Sivil elbiselerle yapılan okul gezileri ve bir çok şeye belli disiplin getirme hakları var genelgeler çerçevesinde.Ve bu eskiden beri olan bişe.

Bu tarz durumları sürekli şeriat şeriat diye yorumlamak mallığın daniskası.Ve dediğin gibi bu yorumlama tarzı AKP'yi sürekli tepede tutacak.

Sitelerde Paylaş

Evet var valiliklerin böyle yetkisi.Sivil elbiselerle yapılan okul gezileri ve bir çok şeye belli disiplin getirme hakları var genelgeler çerçevesinde.Ve bu eskiden beri olan bişe.

Bu tarz durumları sürekli şeriat şeriat diye yorumlamak mallığın daniskası.Ve dediğin gibi bu yorumlama tarzı AKP'yi sürekli tepede tutacak.

Iye de boyle bir yetki, varsa bile, okuzce kullanilmamalidir. Sana ne kizlarin ne giydiginden!

Ozgurluk adina biz onlarun turban takmalarina destek verdik. Ne isterlerse giyerler, haklaridir dedik. Ne oldu? Orgutlendiler, buyuduler, gelistiler ama gucu ellerine gecirir gecirmez basladilar digerlerinin ozgurluklerini kisitlamaya.

Illa "iste seriat" diye bayrak acip ilan etmeleri gerekmiyor. Yukaridaki tur uygulamalar ulkenin kulturunu yavas yavas arap / islam kulturune ceviriyor. Bu da bana yetiyor. Istemiyorum bu kultur degisimini.

Evet AKP artik hep tepede kalacak ve ulke daha da islami daha da arabesk hale gelecek. Bunu tahmin etmek zor degil. Cunku islam'in kanser gibi yayilma ozelligi var (bkz.. Afganistan, Iran, Misir, vs.. ve Turkiye).

Ve siz.. ateist bile olsaniz, o gulsuyu kokusunu uzerinizden atamadiginiz surece gercek dusunce ve duygulariniz bir yerede kendini ele verecektir. Iste bu etek boyu konusunda oldugu gibi.

Sitelerde Paylaş

Iye de boyle bir yetki, varsa bile, okuzce kullanilmamalidir. Sana ne kizlarin ne giydiginden!

Ozgurluk adina biz onlarun turban takmalarina destek verdik. Ne isterlerse giyerler, haklaridir dedik. Ne oldu? Orgutlendiler, buyuduler, gelistiler ama gucu ellerine gecirir gecirmez basladilar digerlerinin ozgurluklerini kisitlamaya.

Illa "iste seriat" diye bayrak acip ilan etmeleri gerekmiyor. Yukaridaki tur uygulamalar ulkenin kulturunu yavas yavas arap / islam kulturune ceviriyor. Bu da bana yetiyor. Istemiyorum bu kultur degisimini.

Evet AKP artik hep tepede kalacak ve ulke daha da islami daha da arabesk hale gelecek. Bunu tahmin etmek zor degil. Cunku islam'in kanser gibi yayilma ozelligi var (bkz.. Afganistan, Iran, Misir, vs.. ve Turkiye).

Ve siz.. ateist bile olsaniz, o gulsuyu kokusunu uzerinizden atamadiginiz surece gercek dusunce ve duygulariniz bir yerede kendini ele verecektir. Iste bu etek boyu konusunda oldugu gibi.

Öğrencilerin etek diz boyu yeni yapılan genelgeler ve yeni düzenlemeler değil.Bu sadece AKP iktidarında olunca algıda seçicilik ve şeriat gelecek saçmalığına yorumlanıyor.

Konuyu şeriat ve AKP ekseninden çıkarıp daha adam akıllı yorumlasa idiniz keşke ama yok beceremezsiniz.Bu konuda beceriniz yok.

Sitelerde Paylaş

Demokratik haklariniz icin mucadele etme hususunda dincilerin sahip oldugu bilincin yarisina dahi sahip degilsiniz ama boyle bagrinip tepinmek size haklarinizi getirmeyecek. Askerler hukumeti indirip bizi kurtarsin istiyorsaniz cok bekleyeceksizniz. Askerin ne boyle bir gucu nede istegi yok artik. Demokrasi isteyen kisi elini tasin altina sokar

Bu tip ihlallerde ucretsiz danismanlik saglayan organizasyonlar olmali, bulursam bildiririm

Protesto etmek bağrınıp tepinmek, aihmye gitmek bilinçsizlik. Doğru dinciler gibi gençlerin 5 yaşında beynini yıkamaya başlamadığımız için biz kabahatliyiz. Jadıdan hayat dersleri... Sana sormayacağım nasıl tepki vereceğimi, sen yalamalığa devam et...

Sitelerde Paylaş

Herkes olanı değil olması gerekeni yazmış. 12-14 yaşında bir velet soyunsa bile bana cazip gelmez silah zoruyla bile baktıramazlar bilgisini verdikten sonra gelelim başka bir mevzuya ister istemez kadınlardan tahrik oluruz ve hoşlanırız. bu durumdada kadınlarında duruma ve koşula göre giyinmede dikkat etmeleri gerektiğini düşünüyorum. (mümkünse bazı çirkin kadınlar çarşafa girsinler). çıplaklıkla değil ama aradığım beğendiğim bazı kriterleri sağladığında çuvalda giydirsen ben zaten beğeniyorum o kadını ister istemez. Kadınların sahip olduğu bu çıplaklık durumunuda heryerde kullanıp adeta sakız yapmayı savunmuyorum. Bazı büyük şirketlerde ( yabancı ve tanınmış şirket, muhtemelen ingiliz olması gerekiyor ve linkide vardı sanırım) bayan çalışanlara bu konuda bi ayarmı verilmişti, anket mi yapılmıştı hatırlıyorum

bana ister müslüman ister yobaz diyin ama ben farklı düşündüğüm içim müslümanlıktan çıktım. ateistlikten çıkaracaksanızda buyurun çıkarın.

Sitelerde Paylaş

Saçma olmuş etek boyu kuralı. Tamam sokakta çok fazla abazan varda okulda herkes birbirini tanıyor. Bir sorun olacağını zannetmiyorum. En azından bizim lisede böyle bir sorun olmadı. Burdaki sorun kızların eteğinin kısa olması değil. Milletimizin abazan olması. Kız olan bir arkadaşımla kol kola yürüyoruz(kız arkadaşım değil). Mini etek vardı. Abartısız 10 insandan 7'si ona baktı. Saadet partinin gösterisi de vardı. Ordan geçerken başı bağlıların hepsi tepki olarak baktı. Erkeklerinin hepsi bayağı yiyecek gibi bakıyordu. Ben alıştığımdan veya bunları hiç önemsemediğimden normal geliyor. Size öyle gelmiyor mu? Bizim milletin yüzde 80i abazandır(erkek kısmının). Oranda abartılı gelmedi bana.

Analiz burda dikkat etmesi gereken kadınlar değil biziz. Sorun onlar değil biziz. Sorun bizim kafalarımız. Benden yaşça büyük adamsın. Bunun farkında olduğunu düşünebileceğim insanlardan birisin. Ama böyle düşünmekte serbestsin tabiki.

Sitelerde Paylaş

Liselerden 17 yaşında mezun oluyorlar.Liseler orta dereceli okullar kapsamında.Ve genç bayan onlar benim gözümde hiçte çocuk demem.Hatta birer hanımefendi adayılar.

Ben genelgeyi makul buluyorum kısacası.Bu da benim düşüncem.

Kısa kollu diz hizasında elbiseler giysinler.En iyisi en güzeli.

Gali :)

O imajı sil artık aklından :)

onlar daha çocuk, istisnalar kaideyi bozmaz...

tarihinde Afrodit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu arada mini not:

Konu MEZUNİYET TÖRENİ, hani şu okul aile birliklerinin falan düzenlediği yemekli geceler v.s. değil...

Bildiğin Valinin falan gelip plaket v.s. verdiği mezuniyet töreni...

Ama gene de 2011 yılında böyle bir genelgeye ihtiyaç duyulması dahi komiktir...

tarihinde Afrodit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu arada mini not:

Konu MEZUNİYET TÖRENİ, hani şu okul aile birliklerinin falan düzenlediği yemekli geceler v.s. değil...

Bildiğin Valinin falan gelip plaket v.s. verdiği mezuniyet töreni...

Ama gene de 2011 yılında böyle bir genelgeye ihtiyaç duyulması dahi komiktir...

Demek ki valinin azma ihtimali varmış :D. Adam tahrik oluyor demek ki. Devletimiz hep kendi çalışanlarını düşünmüş.

Sitelerde Paylaş

Saçma olmuş etek boyu kuralı. Tamam sokakta çok fazla abazan varda okulda herkes birbirini tanıyor. Bir sorun olacağını zannetmiyorum. En azından bizim lisede böyle bir sorun olmadı. Burdaki sorun kızların eteğinin kısa olması değil. Milletimizin abazan olması. Kız olan bir arkadaşımla kol kola yürüyoruz(kız arkadaşım değil). Mini etek vardı. Abartısız 10 insandan 7'si ona baktı. Saadet partinin gösterisi de vardı. Ordan geçerken başı bağlıların hepsi tepki olarak baktı. Erkeklerinin hepsi bayağı yiyecek gibi bakıyordu. Ben alıştığımdan veya bunları hiç önemsemediğimden normal geliyor. Size öyle gelmiyor mu? Bizim milletin yüzde 80i abazandır(erkek kısmının). Oranda abartılı gelmedi bana.

Analiz burda dikkat etmesi gereken kadınlar değil biziz. Sorun onlar değil biziz. Sorun bizim kafalarımız. Benden yaşça büyük adamsın. Bunun farkında olduğunu düşünebileceğim insanlardan birisin. Ama böyle düşünmekte serbestsin tabiki.

Saçmalık.

Eğer bakmıyorsan erkekliğinden şüphe et. Sanki bu olay sadece Türkiye'de varmış gibi konuşmuşsun. Avrupa'da veya Amerika'da kimse jön modunda dolaşmıyor.

Ama bize nazaran daha az.

Nedeni bizim toplumumuzda cinselliğin yaşanmaması. Adam 20 yaşına gelmiş hala skoru yok. Abazan olmamasını bekleyemezsin ki.

Cinsellikle ilgili tabular yıkılsa, insanlar bu konuda daha özgür davransalar abazanlığın seviyesi de azalacaktır.

Sitelerde Paylaş

http://haber.mynet.com/detay/yasam/ilkogretim-okulunda-tecavuz-soku/425844

http://www.haberlink.com/haber.php?query=52170

http://www.habervitrini.com/arkadasina_tecavuz_eden_16lik_gence_14_yil_hapis-452676.html

http://www.webhatti.com/genel-sohbet/316612-okul-sirasinda-tecavuz-soku.html

daha niceleri,midem almıyor..

bu demek değil ki diz üstü giyenler buna mahal veriyor haşa! içsel dürtülerine hakim olamayan ergenleri kuzuların içinde kurtun nekadar sakin duracağı örneği ile bağdaştırın,bi çoğunuzun evlatları var kimse istemez bize düşen böyle ortamlar oluşturmamak 14 yaşındaki bir kız elbette küçük ama bize göre kendi yaşıtına göre değil maalesef..ana sınıfında sevgili olmaya başlıyorlar Allah muhafaza..karma eğitim tehlikeli,demişsiniz ki ayrı eğitimlerde kendi hem cinslerine yöneliyorlar bunun kanıtı nerde? tüm eşcinsel sapıklar kuran kursu yada ayrı eğitimden mi mezun? bu sapıklıktır bunu dine yaftalamak okadar çok çirkin ki bunu söyleyen arkadaşın aklından şüphe ederim! bunun ayırımını yapamayacak kadar cahilse söylenecek söz kalmamıştır ona .

Mevlam tüm evlatları koru..ecmain .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...