Jump to content

Putperest bir din olarak islam..

Recommended Posts

zaten savaslar sirasinda muhammede kimse gitmemis..tezgah oturduktan sonra kari kiz ayagina yatmistir..

ayrica uhud savasinda bas baya muslumanlar yenilmistir..ayrica berabere kaldiklarini farzedersek, neden allah "evreni onun yuzu suyu hurmetine yarattigi insani" orada kazandirtmadi?

imtihan :P

Sitelerde Paylaş
  • İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

zaten savaslar sirasinda muhammede kimse gitmemis..tezgah oturduktan sonra kari kiz ayagina yatmistir..

Tezgah yok ortada ayrıca sizin gibi düşünürsek olsa bile tezgahı kadın için oturmadığı açık ortada yine yanlışsın yani. Ya bir insan gelecekte bana kadın gelecek hehuhe diye savaş mı yapar, kendisine ölüm tehditleri mi aldırtır ve tehlikelerini mi yaşattırır hem bir de evliyken...düşün...

obs

ayrica uhud savasinda bas baya muslumanlar yenilmistir..ayrica berabere kaldiklarini farzedersek, neden allah "evreni onun yuzu suyu hurmetine yarattigi insani" orada kazandirtmadi?

Berabere kaldılar eski tarihçilerin kitaplarına boşver sen.

Neden kazandırtmadı?

''Geleceği Allah' tan başkası bilemez'' düşüncesine uygun değil mi.

İstese şunlar şunlar olacak ayeti iner müslümanlar savaş için hazırlık yapardı ve böylece de tedirgin bekleyiş de ortadan kalkardı.

Ama Allah, kafir de olsalar savaş için emek harcadıkları için müslümanlara torpil geçmemiş adaletsizlik getirmemiş peygamberi bile olsa O' na ipucu vermemiştir.

Musa (hz.) kıssasını bilirsin. Bir olay üzerine Musa, Allah' a sitemkardır :

-Yarabbi benim değil O' nun duasını -Firavun- neden kabul ettin Yarabbi?

-Musa sen gece uyurken O bana -Musa' nın Tanrısı eğer varsan diye- dua etti.

Her şeyi peygamberlere indirse Musa' ya da, İsa' ya da, Muhammed'e de ve diğerlerine de aynı muameleyi yapacaktı.

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bazen bu forumda hepimizin deli olduğunu düşünüyorum.bizi akıl hastanesine kapatmalılar.

Okudugum en dogru yorumlardan biri !!! :D Haklisin!

Bence biz kafadan kontagiz, bir cok insan dusunmuyor bile bu isleri, biz saplantili sekilde her gun evren, zaman, varolus gibi seyleri dusunuyoruz..

tarihinde C3PO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
Ya bir insan gelecekte bana kadın gelecek hehuhe diye savaş mı yapar, kendisine ölüm tehditleri mi aldırtır ve tehlikelerini mi yaşattırır hem bir de evliyken...düşün...

savaslar ne icin yapilir peki?

kadin,toprak ve para icin yapilmaz mi? peki savaslardan sonra muhammed bu 3'unude ele gecirmedi mi ?

muhammed de savaslari bunlar icin yapmisti..

ve buyuk oranda amacina ulasti..

Sitelerde Paylaş
savaslar ne icin yapilir peki?

kadin,toprak ve para icin yapilmaz mi? peki savaslardan sonra muhammed bu 3'unude ele gecirmedi mi ?

muhammed de savaslari bunlar icin yapmisti..

ve buyuk oranda amacina ulasti..

Sav. Muhammed kadın-toprak-para için savaş yapmadı?

Bir zaten karısı vardı ve en iyi insanlardan biriydi.

İki zaten zengindi o bölgenin neredeyse tümü Muhammed' le Hatice' ye aitti.

Daha neyi almak için savaşacaktı alınacak yer mi vardı?

Sitelerde Paylaş
Sav. Muhammed kadın-toprak-para için savaş yapmadı?

Evet ticari kervana ilk saldıran o değildi sanki.Bedir savaşı neden çıkmış git oku..

Bir zaten karısı vardı ve en iyi insanlardan biriydi.

Evet savaşlar zamanında Hatice zaten yoktu.Hatice'den sonra karıları oldu...Savaşlardan ganimet elde ettikçe karılarını sayısı arttı..

İki zaten zengindi o bölgenin neredeyse tümü Muhammed' le Hatice' ye aitti.

Hatice'ye ait Medine'de hiçbirşey yoktur..Hicret'te de tüm mallarını Mekke'de bıraktı..Tarih bilgin yanlış..SZaten savaşlar döneminde hatice çoktan ölmüştü..

Daha neyi almak için savaşacaktı alınacak yer mi vardı?

Aldıkları yerlere bakarsan baya gözü aç olduğu belli Arap emperyalizmini körüklemiş..

tarihinde sokrates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Evet ticari kervana ilk saldıran o değildi sanki.Bedir savaşı neden çıkmış git oku..

Evet savaşlar zamanında Hatice zaten yoktu.Hatice'den sonra karıları oldu...Savaşlardan ganimet elde ettikçe karılarını sayısı arttı..

Hatice'ye ait Medine'de hiçbirşey yoktur..Hicret'te de tüm mallarını Mekke'de bıraktı..Tarih bilgin yanlış..SZaten savaşlar döneminde hatice çoktan ölmüştü..

Aldıkları yerlere bakarsan baya gözü aç olduğu belli Arap emperyalizmini körüklemiş..

Hatice Bedir Savaş' ı olduğunda ölmüştü doğru ancak Muhammed (hz.)' nin, Hatice (hz.)' nin ölümü ardından salt kadın için savaş yaptığını ifade etmek ne kadar doğru/yanlıştır size bırakıyorum.

Hatice 619' da ölürken Bedir 624' te oldu ve savaşın çıkış nedeni sizin açınızdan Medine'ye yerleşen Müslümanların, Müşriklerin kervanlarına saldırmaları savaşın en önemli nedeni sayılırken müslümanlar açısından savaşın en önemli nedeni, Kureyşli Müşriklerin kendilerine işkence yapıp hicrete zorlamalarıydı. Ayrıca Mekkeli Müşrikler, hicretten sonra Müslümanların geride bıraktıkları mallarını yağmalamışlardı.[

Sitelerde Paylaş
Muhammed'in saldırdığı tek yer Mekke olmadığı için senin senaryon inancının ürünü..Muhammed malı olan olmayan heryere saldırmıştır...Kılıç zoruyla İslam yaymaya başlamıştır..

Ya zaten peygamber kaç sene yaşadı ki hep savaşlar yapmış gibi yazıyorsun.

Muhammed dönemi İslam

Muhammed' in peygamberlik görevini alışından ölümüne kadar ki döneme Asr-ı Saadet denir.

Asr-ı Saadet kendi içinde 2 ana bölümde incelenir bunlar: Mekke dönemi ve Medine dönemidir.

Mekke dönemi daha çok dinin doğuşu, ilk Müslüman topluluk, ahlâki ve dini değerlerin Müslüman topluluk tarafından benimsenişi, var olan dini inanç ile İslam'ın çatışması ve direnişleri içerir. Bu dönem Hicret le beraber sona erer.

Medine döneminde ise, İslam devletin ve toplumun kuruluşu ile daha siyasi ve toplumsal bir dönem olup, çeşitli savaşlara ve hem siyasal otorite hem de toplumsal refah anlamında yükseliş arz eden bir zaman dilimidir. Bu dönemde bütün Arap Yarımadası Müslümanların idaresine girmiştir.

Sitelerde Paylaş
Muhammed' in peygamberlik görevini alışından ölümüne kadar ki döneme Asr-ı Saadet denir.

Asrı felaket ve sübyancılar saltanatı denebilir..

Asr-ı Saadet kendi içinde 2 ana bölümde incelenir bunlar: Mekke dönemi ve Medine dönemidir.

Mekke'ce cehennemle korkutan ürkek muhammed..Medine de kılıçtan geçiren sapık Muhammed....

Arap yarımadasının durumuda ortadadır..

Gerçekler sizin yazdığınızdan uzak..Öyle ya siz inanıyorsunuz gerçekle işiniz olmaz..

Sitelerde Paylaş

Benim yazdıklarımla senin yazdıkların ne alaka ya.

Lem sokrates, Ata Demirer' in şovuna benzeteceksin burayı.

- Sokrates bana küfür etti.

- Sokağııım onun tezine :rolleyes:

Yalnız Arap yarımadasının durumuna değinmenizi isterim. Dediğiniz geri kalmışlıksa katılıyorum rezalet bir durum.

Sitelerde Paylaş
Alaka kuramadıysan vahim durum senin açından..

Alakasız. Çünkü senin çizdiğin Muhammed portresiyle benim çizdiğim Muhammed portresi arasında bağdaştırabileceğin hiç bir benzerlik yoktur. Vahim olan benim yazdığını alakasız bulmam değil senin benim sunduğum bilgileri kendi yorumunla içine etmendir. Objektif olsaydın böyle olmazdı.

Sitelerde Paylaş
Alakasız. Çünkü senin çizdiğin Muhammed portresiyle benim çizdiğim Muhammed portresi arasında bağdaştırabileceğin hiç bir benzerlik yoktur. Vahim olan benim yazdığını alakasız bulmam değil senin benim sunduğum bilgileri kendi yorumunla içine etmendir. Objektif olsaydın böyle olmazdı.

Bence sen içine ediyorsun alakasız kendince yorumlarla...

Neymiş Savaş zamanı Muhammed'de Hatice'nin bir sürü yeri malı varmış..Atıp atıp duruyorsun işkembeden..

Uçmuşsun hayal aleminde geziyorsun..

Objektiflik sen gibi hayale dalmaksa çok beklersin..

Sitelerde Paylaş
Bence sen içine ediyorsun alakasız kendince yorumlarla...

Neymiş Savaş zamanı Muhammed'de Hatice'nin bir sürü yeri malı varmış..Atıp atıp duruyorsun işkembeden..

Uçmuşsun hayal aleminde geziyorsun..

Objektiflik sen gibi hayale dalmaksa çok beklersin..

Neresi kişisel yorumum yazılanların kör müsün?

Hatice vefat ettiğinde malı kime kaldı göğe mi uçtu?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...