Jump to content

Kutuplarda oruç ve namaz vakitleri sıkıntısı giderildi

Recommended Posts

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi ve Süleymaniye Vakfı Din ve Fıtrat Araştırmaları Merkezi Başkanı Prof. Dr. Abdulaziz Bayındır, Norveç’in Tromso kentinde yapılan çalışmaların, kutuplarda güneş batmasa da gece, güneş doğmasa da gündüzün olduğunu gösterdiğini söyledi.

kaynak

Sitelerde Paylaş

Enbiya Suresinin "Geceyi, gündüzü ve ayı yaratan Odur. Her biri bir yörüngede yüzmektedir" mealindeki 33üncü ayetini hatırlatan Bayındır, gece ve gündüzün güneşe bağlı bir varlık olmadığını, ikisinin de güneşten ayrı bir varlık olarak hareket ettiğini söyledi.

Prof. Dr. Bayındır, şunları kaydetti: "Kuran-ı Kerim şunu da gösteriyor ki Dünyayı, Güneş aydınlatmıyor.

Dünyayı aydınlatan, Güneş ışınlarını aydınlığa çeviren gündüz dediğimiz varlıktır. Gündüz dediğimiz varlık ufkun altında da olsa, bunu aydınlığa çevirmektedir. Karanlığın oluşması, Güneşin batmasından değil, gece denilen varlığın ortaya çıkmasıdır. Resim ve belgeseller üzerinde yaptığımız çalışmalarda da güneşin tepede olmasına rağmen karanlık olduğunu, Güneşin yok olmasına rağmen gündüz denilen varlığın ortaya çıktığını görüyoruz. Güneşten yansıyan ışınları gündüze çeviriyor." "Kutuplarda namaz vaktinin girmemesi gibi bir şey söz konusu değildir.

Malum bu din alimleri!? Yine Allah'ın beceremediği, açıklamasını yapamadığı her şeye el atıp, Allah'ın acziyetini ortadan kaldırmaya çalışıyorlar.

Şimdi de Gece ve Gündüz denilen varlıklar ortaya çıktı. :)

Cinler, melekler, şeytan, Allah gibi olmayan varlıkların yanına bir de bunlar konuldu.

E ne yapsınlar, işin içinden çıkamayınca güneş dünyayı aydınlatmıyor aslında bile diyebiliyorlar.

Acıyorum bu zavallı hallerine.

Allahın müminleri düşürdüğü hale bakın. :D

Sitelerde Paylaş

şte böyleee,

:-))))) ülen gabcıg ağızlı,gızlara ayı denirmi?

Gızlar olsa olsa

Kelebek

Kırlangıç

Gül falan olur.

Ayı biz erkeklerden çıhar.

Gızımız sonra çohda gözel birşey.

Bir padışah veye milyerder olsaydım.

Gadınlara saraylar bahcalar bağlar yaptırırdım.

Giyimi,tahıları serbest yapardım.

Saraylara

Bahcalara

Bağlara

Erkek sinek bile gumazdım

Bekliyüz,bahalım Tanrı bizi ne zaman zengin edecek.

Dünyenin en zengin başkenti Moskuvaymış.

Şu Allahın yaptığına,Allah yoh deyen Gomunustları zengin ediyde ınananlar acından öliy Türkiyede.Bu ne biçim adalat?

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Dünyenin en zengin başkenti Moskuvaymış.

Şu Allahın yaptığına,Allah yoh deyen Gomunustları zengin ediyde ınananlar acından öliy Türkiyede.Bu ne biçim adalat?

Tolonbeg[/size]

En zengin değil, en çok zengin bulunan başkenti.

33 tane dünya çapında dolar milyarderi varmış.

Bu sayı New York'ta 31 imiş...

Bunlar da vurguncu şerefsizler.

Onlar hiç bir zaman komünist değillerdir.

Bazılarının adları İbranice çünkü.

Asıl konuya gelince, güneş batmazsa nasıl oluyor da gece olabiliyor anlamış değilim.

Durmak yok, saçmalamaya devam...

tarihinde Khan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kutup dairesinde yaşayan bu adamlar ne zaman uyuyor ne zaman çalışıyorlar günün dilimlerini nasıl belirliyorlar?Uyudukları mesai harcadıkları bir zaman ayarı algısı mutlaka vardır.

Kendilerini ayarlıyorlar.

Çalışma saatleri herhangi gelişmiş bir Avrupa ülkesi ile aynı.

Sitelerde Paylaş

En zengin değil, en çok zengin bulunan başkenti.

33 tane dünya çapında dolar milyarderi varmış.

Bu sayı New York'ta 31 imiş...

Bunlar da vurguncu şerefsizler.

Onlar hiç bir zaman komünist değillerdir.

Bazılarının adları İbranice çünkü.

Asıl konuya gelince, güneş batmazsa nasıl oluyor da gece olabiliyor anlamış değilim.

Durmak yok, saçmalamaya devam...

Sosyalist dönemdede o toprakları yahudiler sömürdü sonrasında da, koskoca bir rus kültürünü sildiler. İncelense bize ne kadar yakın bir kültürleri olduğu görülecektir ama yahudiler hepsini orospu yaptı.

Sitelerde Paylaş

Yahu bunu başarabilmek için, yani güneşin aydınlatmadığını söylemek için;

Alla'tan başka seyin olmadığını idda etmek gerekir.

Alla'tan başka şey yoksa her şey alla'tır.

O vakit ben o'yum diyen Nesimi'nin suçu neydi de adamın derisini yüzdünüz ey müslümanlar.

Alla'nızı severseniz bi' deyin.

Ya da o prof desin.

Ama en güzeli ne yiyorsanız o'ndan haber verin.

Cümlemiz kurtulalım.

Ayıp yaptığınız.

Sitelerde Paylaş

uyanıklar norveçin en güney kesimine gidip allahın varlığını kanıtlamışlardır! kuzeyine yada antartikaya gidin bakalım

dogrudur norveçde gün gündüz gibi aydınlık gece ise biraz karanlık olur ama dediğim gibi kuzeyinde veya antartikada gece karanlığı neredeyse hiç olmaz

üstelik antartikada güneş ayularca gökte görünür bazende aylarca görünmez ama aydınlık olur.

tarihinde AteistLight tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...