Jump to content

Lütfen sadece ve tüm ateistler cevaplasın.

Recommended Posts

Eğlenmek için başka mekan aramalısın.

90 cevapla başka 90 soru oluştur, takıl.

Tuzağına da düştüğümüzü sanma.

Bilerek öyle cevap verdim.

Eğlenmek için burada olmadığımı, hatta burada olmadığımı anlayabilmek çok zor değil.

"Tuzağına da düştüğümüzü sanma" Hangi tuzaktan bahsediyorsun anlamadım, siz kimsiniz onu da anlamadım, çoğul eki kime işaret ediyor bu cümlenin? Ben 23 yıldır 80 derece şizofren bir babayla yaşıyorum, böyle cümleler kurmuyor, Tübitak'ın Beynin Gizemi adlı bir dergisi var internette araştırırsan bulabilirsin, bir gözatmanı öneririm. Ya da kaç kişiyseniz, gözatmanızı.

Sitelerde Paylaş

jagatai biz ne bilelim ateist olduğunu bu forumda jadı- seksi huri -hacı-- pante vs .... gibi popüler değilsin. Günde kaç tane harun yahya ve cüneyt arkın vb filmlerini izleyip o ateşle ateistliği yok edeceğini zanneden müslüman cengaverler görüyoruz. Müslümanların o uzun uzun kopyala yapıştırlarını okumaya tenezzül bile etmiyoruz. senin sorularında gayet bu tarz sorulara benziyor. daha açık konuşursam senin yazını okuduğum dikkatle araba kullansam tek parçam bile bulunmazdı.

Bundan dolayı başta ateist olduğunu belirtecek birşey yap ta bak bakalım yazılarını nasıl adam yerine koyuyoruz.

Sitelerde Paylaş

Ben mi salağım acaba anlamadım ki?

Başlık yazısı büsbütün bir ateistin elinden çıkmış, tam anlamıyla ateistçe bir yazı. Bakış açısı, soruları vs. de çok sıcak ve zekice.

Rahatsız ediyor, tahrik ediyor bazı sorular, evet ama onları hemen üstümüze alınmamız da istenmiyor ki.

Ben hiçbir şey anlamadım bu başlıkta olanlardan.

Adam bir de üşenmemiş, ne demek istediğini de maddeler halinde açıklamış.

Buna rağmen suçlanıyor..

Yazar kişi tam bir ateist. Bu o kadar açık ki..

Bunu açıklamak zorunda kaldığıma bile inanmıyorum.

Neyse. Bana da inanmak ve ikna olmak zorunda zorunda değilsiniz tabii.

Sitelerde Paylaş

Bu insanlar ne yapıyor? Çayımıza mı tükürüyorlar? Ben cidden anlamıyorum, 2004 yılından beri basbas bağırırım ateist olduğumu hiçbir ortamda saklamadım, gördüğüm en büyük tepki bazı kişilerce sevilmemek oldu, ki bu da umrumda olmadı, bu tip sorunlar yaşıyorsanız bence bunu biraz da kendinize yormalısınız, ya da bilmiyorum nasıl bir çevrede yaşıyorsunuz ama ben Türkiyede çığırtkanlığı yapıldığı kadar ateist düşmanı olduğunu düşünmüyorum, antiateizm hareketlerini antiateist hareketler olarak kabul etmek sanırım yanıltan, muhakkak haklılık payınız var ama dediğim gibi ateistlere karşı tutumun bu denli kötü olduğunu düşünmüyorum. Velhasıl konudan da sapmak istemiyorum, benim derdim müslümanlarla değil, başlığı açış nedenime ters düşüyor, aksine müslümana laf anlatmaya çalışan ateistle, umutsuz bir uğraş içerisinde ömründen yemesinden bahsediyordum sadece ateistin konu nerelere geldi.

Kardesim sen nerde yasiyorsun?

Eger Türkiye'de yasiyorsan kendini kandirmak icin debelenmektesin.!Bu basligida onun icin acip kendine destek aramak istiyorsan cakma sahtekar dindar atesit liboslarin sitesinde rahatlayabilir kendini kandirarak huzur icinde olabilir ve bol bol cayini yudumlarken islamin putlarina selam cakarsin.

Sitelerde Paylaş

Yazar kişi tam bir ateist. Bu o kadar açık ki..

Bunu açıklamak zorunda kaldığıma bile inanmıyorum.

Yazar tam bir ateist degil IFeelGood...

Ateistlik ve dindarlik arasinda gidip gelmekte ve kendini kandirmak icin debelenmekte.

Sitelerde Paylaş

Sevgili IFeelGood sağduyunuz için teşekkür ederim, hayatında olduğunuz kimselerin kendilerini şanslı saymaları gerektiğini düşünüyorum.

Forum ateistinden bahsediyorum sadece neye inanmadıklarını biliyorlar, neye inandıkları hakkında bir fikirleri yok, bu da onları dalga geçtikleri müslümanlardan ayıran tek şeyi "şans"a indirgiyor, hayat sadece biraz daha şevkatli davranıp doğruyu göstermiş, dahası hiçbir şey yok, hala kaba saba esprilerle rant elde etmeye çalışan, ümmetçi, agresifliği ile sadece şahsiyet sorunlarını gözönüne koyduğunun farkına varamayacak kadar kıvrımsız bir beyin ne yazık ki forum ateistininki.

Oğuz ve Hacı Beyler, buna Dr. Ekinci'yi de ekleyebilirim, unuttuklarım için özür dilerim, 8 yıldır çok büyük özverilerle bu siteyi ayakta tutmaya çalıştıklarına inanıyorum, sanırım üye sayısı da 6 yıl öncesine göre bir hayli yüksek, bu emeğe saygısızlık etmek istemem ama şahsi fikrim üye sayısının artışındansa kalifikasyona önem verilmesi gerektiği, ki bunlar zıt şeyler değil, forum ateistinin genel yetersizliği ve antipatik tavrı sadece müslümanı değil ateisti de rahatsız ediyor, kimlerin kendini tenzih etmesi gerektiğini bildiklerini varsayarak söylüyorum: ateizmin olmasa da Türk ateist propagandasının esas düşmanı birtakım altyapısız özgüven sahibi ateistlerdir, ki bunlardan da forumda bolca bulabilirsiniz, kimse allahına peygamberine küfür edilerek inandığınızı düşündüğünüz modern, bilimsel paradigmaya sahip edilmemiştir şimdiye kadar, bazı ateistler var ki ateist bir dünyanın doğuşunu tek başlarına bile beş dakika geciktirebilecek kadar antipatikler.

Benim önerim tüm ateistlerin söz sahibi olmadıkları, fakat tüm müslümanların istedikleri gibi müdahil olduğu bir ateistforum, forumdaki müslümanlar ateizmden önce ateistle tanışmak istiyorlar, ateistler ise agresiflikleri ve yetersizlikleri ile müslümanların artık yerleşmiş olan sapık ateist önyargısını pekiştiriyor. Bu noktada sözlüklerin yazar seçiminde uyguladıkları gibi bir eleme Türkiyede ateizm adına atılmış en güzel adım olur. Ki bu forumda 20 aktif, seçkin ateist konu sıklığına bakarak söylüyorum, her şeyi çekip çevirir. Tabi ki forum serbest bir düşünce platformundan önce propaganda aracı ise. Keza "ateistforum" adı propaganda amacının platform olma amacından önde geldiğini çağrıştırıyor.

Sitelerde Paylaş

Sevgili jagatai,

Bu insanlar ne yapıyor? Çayımıza mı tükürüyorlar?

Alintida olan yaziyi okuyunca basliga müdahil oldum.

Ateist, esit hak ve özgúrlüklerin olmadigi sistemlere karsi mücadele etmelidir.Bizim inanclilar gibi insanlarla isimiz yok.Fakat inanclilarin beyinlerine "ateist" ve "ateizm" hakkinda yalan yanlis mihlanmis civiler bulunmakta.

Girin camilerin, tarikatlarin, cemaatlerin iclerine ateistler hakkinda insanlarin beyinlerine hangi civileri mihliyorlar, gözlerinizle görün kulaklarinizla isitin.(Cemaate sempati duyan müslúman ve bir seyler ögrenmek isteyen birisi gibi)

Türkiye'nin sisteminin bozuk ve adaletsiz oldugunu yillardir yazar cizerim.Laik olmayan bir ülkeyi tartisiyoruz.

Kaldi ki ülkenin basbakani elinde mikrofon meydanda toplanmis insanlara "bunlar ateist ateist" "bunlarin cibiliyetleri bozuk" diyebilmekte ve o sözleri duyan insanlar hep bir agizdan "yuuuuuuh hmnihgimin gdgmnu" karsilik vermekteler.Basbakan acaba ne demek istiyor?Ben biliyorum ne demek istedigini.

Iste benim icin sözün bittigi yer...Köse baslarina, tv lere kurulmus ateist dinsiz aydinlardan bir ses cikiyor mu?

Bizlerde igne ile kuyu kazmaya calisiyoruz.

Dolayisi ile müslüman inancli insanlar ateist sanal platformlara gelmezler gelmelerini de beklemeyin.Birinci nedeni yukarida vurgulamaya calistigim düsünclerden kurtulamadiklari icin, ikincisi ise inandiklari dinin kitabini ateistlerle tartisamazlar.Gelenlerin geneli "akli iste gözü oynasta" olanlardir.Sitenin üyesi kuran meali sahibi E.Yüksel kurani savunabiliyor mu?

Ateist oldugumuz icin neden bedeller ödemek zorunda kaliyoruz kardesim?Bu benim cok agirima gidiyor ve katlanamiyorum katlanmam da...Olayin asli astari budur...

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Eğlenmek için burada olmadığımı, hatta burada olmadığımı anlayabilmek çok zor değil.

"Tuzağına da düştüğümüzü sanma" Hangi tuzaktan bahsediyorsun anlamadım, siz kimsiniz onu da anlamadım, çoğul eki kime işaret ediyor bu cümlenin? Ben 23 yıldır 80 derece şizofren bir babayla yaşıyorum, böyle cümleler kurmuyor, Tübitak'ın Beynin Gizemi adlı bir dergisi var internette araştırırsan bulabilirsin, bir gözatmanı öneririm. Ya da kaç kişiyseniz, gözatmanızı.

Tuzak diye bahsettiğim senin kendi egonu tatmin etme amacın.

İyi ki başta saçma sapan bir ileti yazmışım. Ne olduğun ortaya çıktı.

"Tuzağına da düştüğümüzü sanma" cümlesinde kullandığım "biz" alçakgönüllülük için kullanılan çoğul şahıstır.

Sevgili IFeelGood sağduyunuz için teşekkür ederim, hayatında olduğunuz kimselerin kendilerini şanslı saymaları gerektiğini düşünüyorum.

Forum ateistinden bahsediyorum sadece neye inanmadıklarını biliyorlar, neye inandıkları hakkında bir fikirleri yok, bu da onları dalga geçtikleri müslümanlardan ayıran tek şeyi "şans"a indirgiyor, hayat sadece biraz daha şevkatli davranıp doğruyu göstermiş, dahası hiçbir şey yok, hala kaba saba esprilerle rant elde etmeye çalışan, ümmetçi, agresifliği ile sadece şahsiyet sorunlarını gözönüne koyduğunun farkına varamayacak kadar kıvrımsız bir beyin ne yazık ki forum ateistininki.

Yukarıda buram buram egonu tatmin ettiğin cümleleri kalınlaştırdım.

Foruma gelip, yok işte forumda agresif ateistler, insanlara kibar davranmayan ateisler, empati kuramayan ateistler var ayağına yatıyorsun; kendinin düşünerek, akıl erdirerek ateist olduğunu düşünüp yukarıda yazdığın "şanslılar" arasında olmadığını düşünüyorsun. Kısacası kendini bir b.k sanıyorsun.

Bahsettiğin kişiler ve de sen zekanızı kullanarak ateist olmuşsunuz, kalanlar da şansa bir şeylerle karşılaşmış, yanlışlıkla(şansa) ateist olmuşlar. Normalde akılları yetmez yani...

.............

.............

tarihinde IFeelGood tarafından düzenlendi
Kişiselleştirilmiş yorumlar silindi.
Sitelerde Paylaş

2.040.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000 futbol sahasına bir sinek konmuş, ve bu sinek diğer sineklere bütün bu futbol sahalarının kendisi için yaratıldığını söylemiş, diğer sinekler de buna inanmış.

dikkatsiz okuyunca böyle olmuş şu yazında çıkardım durumu. önceki mesajlarımda belirttiğim gibi müslümanların kopyala yapıştırlarının kurbanı oldu. ama sende durumu bu kadar abartma bence

Sitelerde Paylaş

IFeelGood, iletimin son kısmını neden sildiniz?

Adam bana 80 derece şizofren olan babasından daha deli olduğumu söyledi, bir de üstüne pişkinlik edip kitap önerdi.

Mademki ortada bir kişisel bir hakaret var, en büyük hakareti adam bana etti.

Beni bir deliyle kıyasladı. O ileti de silinsin o zaman.

Sitelerde Paylaş

Adam bana 80 derece şizofren olan babasından daha deli olduğumu söyledi, bir de üstüne pişkinlik edip kitap önerdi.

Bir deliyle kıyaslamıyorum, bir şizofrenle kıyaslıyorum, aldığınız terbiyeyi sergiliyorsunuz sadece.

tarihinde jagatai tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Lütfen ya bu terbiyesiz ajitatörün üyeliğini silin, ya da benim tüm mesaj ve üyeliğimi silin.

Saygılar

tarihinde jagatai tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Lütfen ya bu terbiyesiz ajitatörün üyeliğini silin, ya da benim tüm mesaj ve üyeliğimi silin.

Saygılar

Adamları neden ikili seçimde bırakıyorsun?

Ne olduğun ortaya çıktı.

Zaten bu yazdıklarınla, bahsettiğin adamlarla aranda bir fark kalmadı.

Sen de onların aynısının. Bana laf edip durma.

Not: Gerçekçiliğimin samimiyeti için, ben de şu an senin gibiyim. Ben de antipatiğim ben de egomu tatmin ediyorum.

Mesajları düzenlediğini görüyorum, ne oldu?

Önce küfür edip, sonra gördüğün terbiyeden dolayı mı yazmadın?

tarihinde Khan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Beyefendi babama deli diyorsunuz, ben hala size siz diyorum, en kaba lafım ajitatör oluyor, siz hala neyin peşindesiniz, gerçek yüzünü gösterdim gerçek yüzünü gösterdim diye bir şey tutturdunuz, egomdan sizin alçak gönüllüğünüzden bahsedip duruyorsunuz, "ben alçakgönüllüyüm" diyen biri ne kadar alçak gönüllüdür hiç düşünmeden mi yazıyorsunuz, insanlar anlayabiliyor, bu söylediklerinize gerçekten inanıyor musunuz? Hayır beni yazımla ters düşürüp "kime neyi anlatıyorsun" a getiriyorsunuz, kime neyi anlattığımı unutturacak, cevap vermeyeceğimi söyledikten sonra belaltı vurarak kendinizi muhatap etmeye çalışıyorsunuz, babamı kastederek beni bir deliyle kıyaslıyor diyorsunuz, tek amacı kışkırtmaktır, ben tek bir şey rica ediyorum, ya sizin hesabınız ya benim hesabım silinsin, ben sizin gibi insanların olduğu bir forumda olmaktan utanıyorum, velhasıl forumdan bir yönetici de rahatsız olan gider derse de saygı duyarım bu yüzden sizin silinmediği takdirde benim üyeliğimin silinmesini rica ediyorum, bu forumun sizin gibi insanlarla mı bizim gibi insanlarla mı daha güzel olacağına karar verecek biri varsa bu kararı vermesini istiyorum. Ben çok büyük bir hakaret olarak görüyorum, bu tavrınız bir yöneticinin mesaj silmesiyle editlemesiyle aşılabilecek bir durum olmaktan çıktı artık.

Sitelerde Paylaş

Beyefendi babama deli diyorsunuz, ben hala size siz diyorum, en kaba lafım ajitatör oluyor, siz hala neyin peşindesiniz, gerçek yüzünü gösterdim gerçek yüzünü gösterdim diye bir şey tutturdunuz, egomdan sizin alçak gönüllüğünüzden bahsedip duruyorsunuz, "ben alçakgönüllüyüm" diyen biri ne kadar alçak gönüllüdür hiç düşünmeden mi yazıyorsunuz, insanlar anlayabiliyor, bu söylediklerinize gerçekten inanıyor musunuz? Hayır beni yazımla ters düşürüp "kime neyi anlatıyorsun" a getiriyorsunuz, kime neyi anlattığımı unutturacak, cevap vermeyeceğimi söyledikten sonra belaltı vurarak kendinizi muhatap etmeye çalışıyorsunuz, babamı kastederek beni bir deliyle kıyaslıyor diyorsunuz, tek amacı kışkırtmaktır, ben tek bir şey rica ediyorum, ya sizin hesabınız ya benim hesabım silinsin, ben sizin gibi insanların olduğu bir forumda olmaktan utanıyorum, velhasıl forumdan bir yönetici de rahatsız olan gider derse de saygı duyarım bu yüzden sizin silinmediği takdirde benim üyeliğimin silinmesini rica ediyorum, bu forumun sizin gibi insanlarla mı bizim gibi insanlarla mı daha güzel olacağına karar verecek biri varsa bu kararı vermesini istiyorum. Ben çok büyük bir hakaret olarak görüyorum, bu tavrınız bir yöneticinin mesaj silmesiyle editlemesiyle aşılabilecek bir durum olmaktan çıktı artık.

Farkında değilsiniz ama ilk siz bana babanızdan daha beter olduğumu söylediniz.

Size göre bir hakaret görünmüyor olabilir ama o laf bana göre bir hakaret.

Dediğim gibi; aldığınızı söylediğiniz terbiye küfürlü kelimeler kullanmamaktan öteye gidemiyor.

Söylediklerinizin nereye gittiğini bilmiyorsunuz.

Ama pardon biz şanslılardık, bizim beyin beyin kabuğumuzun kıvrım sayısı az, biz ancak küfürlü kelimeleri hakaret olarak algılayabilenlerdeniz.

Gerisine aklımız yetmez tabi...

Sitelerde Paylaş

Siz neden benim yazdığım her şeyi üzerinize alındınız anlamadım, ben şahıslarla polemiğe girmeyi sevmem, ben size söyleyeceğimi söyledim, iki kere cevap verdim ikisinde de okuduğunuzu anlamamışsınız dedim, siz gerçek yüzünü gösterdim sana cevabını verdim sen egonu tatmin ediyorsun ben alçakgönüllüyüm gibi hiç anlam veremedim şeyler söyleyince ben de şizofren bir babayla yaşadığımı, ki şizofrenler deli değil, kuşkucu ve takıntılılardır, gerçekle hayali dünyalarını ayırtedemezler, sizin babamdan dahi daha paranoyak olduğunuzu ima ettim, gerçek yüzünü gösterdim diyorsunuz, neyin gerçek yüzü, neden bir maskeyle yazayım, hadi yazıyorum diyelim, siz nasıl çıkardınız bunu ortaya " mal mal sorular soruyor" dedikten sonra soruları açıkladım ve "tuzağına düşmedik, bilerek öyle cevapladım yoksa anlamıştım" dediniz, böyle mi gerçek yüzümü gösterdiniz, bence sizin canınızı sıkan, ta babama deli demeye getiren şey sizin yazdıklarımda gördüğünüz haklılık payı, bu yüzden her yazdığımı üzerinize alındınız, bana ukala diyorsunuz, siz bazı insanların salak olduğunu düşünmüyor musunuz? sizinle benim aramdaki tek fark belki de benim daha fazla kişiyi salak görmem.

Benim terbiyeden anladığım şeye takıldınız şimdi de, küfürlü konuşmamaktan fazlası değil sana göre terbiye diyorsunuz, yo böyle bir durum yok, küfürden hakaretten bahsetmiyorum, sizin terbiyesizliğini belaltı vurmanız, ikili diyaloğa sürüklemeniz, kendinizi muhatap kabul etmeyeceğimi söyleyince babama deli diyerek beni kışkırtmanız, ben kelimelerinize bakıp terbiyesiz demedim size yapmaya çalıştığınız şeylere bakarak dedim.

Sitelerde Paylaş

Siz neden benim yazdığım her şeyi üzerinize alındınız anlamadım, ben şahıslarla polemiğe girmeyi sevmem, ben size söyleyeceğimi söyledim, iki kere cevap verdim ikisinde de okuduğunuzu anlamamışsınız dedim, siz gerçek yüzünü gösterdim sana cevabını verdim sen egonu tatmin ediyorsun ben alçakgönüllüyüm gibi hiç anlam veremedim şeyler söyleyince ben de şizofren bir babayla yaşadığımı, ki şizofrenler deli değil, kuşkucu ve takıntılılardır, gerçekle hayali dünyalarını ayırtedemezler, sizin babamdan dahi daha paranoyak olduğunuzu ima ettim, gerçek yüzünü gösterdim diyorsunuz, neyin gerçek yüzü, neden bir maskeyle yazayım, hadi yazıyorum diyelim, siz nasıl çıkardınız bunu ortaya " mal mal sorular soruyor" dedikten sonra soruları açıkladım ve "tuzağına düşmedik, bilerek öyle cevapladım yoksa anlamıştım" dediniz, böyle mi gerçek yüzümü gösterdiniz, bence sizin canınızı sıkan, ta babama deli demeye getiren şey sizin yazdıklarımda gördüğünüz haklılık payı, bu yüzden her yazdığımı üzerinize alındınız, bana ukala diyorsunuz, siz bazı insanların salak olduğunu düşünmüyor musunuz? sizinle benim aramdaki tek fark belki de benim daha fazla kişiyi salak görmem.

Benim terbiyeden anladığım şeye takıldınız şimdi de, küfürlü konuşmamaktan fazlası değil sana göre terbiye diyorsunuz, yo böyle bir durum yok, küfürden hakaretten bahsetmiyorum, sizin terbiyesizliğini belaltı vurmanız, ikili diyaloğa sürüklemeniz, kendinizi muhatap kabul etmeyeceğimi söyleyince babama deli diyerek beni kışkırtmanız, ben kelimelerinize bakıp terbiyesiz demedim size yapmaya çalıştığınız şeylere bakarak dedim.

İşte Müslümanlar da foruma gelip bunların benzerini yapıyorlar.

Ondan sonra da diyorsunuz ki, agresif ateistler.

Sizce benim size davrandığım gibi bize davranıyorlarsa agresif olmamak elde mi?

Sitelerde Paylaş

İşte Müslümanlar da foruma gelip bunların benzerini yapıyorlar.

Ondan sonra da diyorsunuz ki, agresif ateistler.

Sizce benim size davrandığım gibi bize davranıyorlarsa agresif olmamak elde mi?

Değil, ben de kimseye "müslümanlara güzellikle laf anlatın" demedim, "müslümanlara laf anlatmayın, gidin kahve için" dedim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...