Jump to content

Özdemir İnce'yi kaybettik

Recommended Posts

Şu kesin: Kuran, toplumcu, solcu, paylaşımcı ve antikapitalist bir metindir. Kuran, halk için inmiştir, ruhbanın aracılığına, yorumuna ihtiyaç yoktur!

Insanlarimizin genelinin anlama sorunlari oldugunu biliyordum fakat bu kadarini tahmin etmemistim.

Insan iki tiklik zahmet edip Özdemir Ince'nin simdiye kadar yazmis oldugu yazilarini okur cizgisini inceler.

Eski yazılarında ateizmi, dinsizliği filan savunmuş değil, odak noktası laiklik ile sekülerizmdir. Sekülerizmin kökeni elbette dinde reformculuk, protestanlıktır. Kendisinin iç dünyasını bilemeyeceğim ama intibam şudur ki, yazılarının çoğunda dini şiddetle "protesto" etmiştir. Kuran'a inanan birisi bile (bu forumdan tanıdıklarınız üzere) dini, İslam'ın kendisini yerden yere vurabilir(!). Sonra da gelip Kuran'dan bir ayet okuyabilir. Demek istediğim, doğruluk, hakkaniyet, pozitif bilgiyi savunmak yalnızca ateistlerin harcı değil.

Senin bahsettiklerinden ise haberim yok. Ben sadece iyi niyetle okuyorum.

Sitelerde Paylaş

tamam reyiz

forum otoritesi sensin..

Ne reis nede Ateistforumun otoritesiyim...Bütün üyeler gibi "yazar" konumundayim.

Bu konunun altini cizmekten biktim usandim ama son kez tekrarliyorum.

Bu gün is yerime sevgili kardesim "Deli Serdar" geldi ve bana bir seyler anlatti.Cok severim genc deli dolu Deli Serdari...

Asla yalan söylemez, kimsenin hakkini yemez, kimseye hakkini yedirmez, dil din irk ayirmaz, kimseden korkmaz deli dolu özü sözü dogru civanmert bir genctir.

Ara sira yanima ugrar veya lokalde birlikte oturur dertlesiriz...Elli kisinin tv deki haberleri izlerken Ermenilere küfür ettikleri zaman "küfür etmeyin lan densizler benim annem de Ermeni" diyebilecek ve herkesi sus pus edecek kadar da yürek vardir Deli Serdar'da...

Fakat annesi Ermeni degildir.

Baslik konusu ile uyusan basindan gecen bir olayi anlatti abisine...

Sizlerle o hikayeyi paylasmayi düsünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Kuran güçlüler için inmiştir.

Bu aralar islamcı sosyalistler türedi bir de.

Kuran'ın sermaye sınıfını desteklediği açık.

Kuran resmen güçlü-zayıf ayrımı yapan toplumsal bir kurgu yaratıyor.

Kuran inmemistir ama salaklari kullanabilmek icin yazilmistir...

Incil tevrat ve diger dogmatizmler de.

Sitelerde Paylaş

Kuran inmemistir ama salaklari kullanabilmek icin yazilmistir...

Incil tevrat ve diger dogmatizmler de.

Lafın gelişi inmiştir dedim.

Ama sen kuranın salakları bir dine inandırmak için indiğini sanıyorsan en büyük salak sensin.

Kuran resmen hiyerarşik, dengesiz, keskin sınıfları olan bir toplum yaratma girişimidir.

Sitelerde Paylaş

Lafın gelişi inmiştir dedim.

Ama sen kuranın salakları bir dine inandırmak için indiğini sanıyorsan en büyük salak sensin.

Kuran resmen hiyerarşik, dengesiz, keskin sınıfları olan bir toplum yaratma girişimidir.

Inen cikan düsen bir sey yok.!

Bu baslik sana göre degil, din forumunda "allahin maceralari" dizisi basliklari oku ve ordaki aciklamalara yanit vermeye calis...

Bulamazsan yardimci olurum...

Kuranda ne okumak istersin?

Pezevenklik, fuhus, sübyancilik, katliam, adaletsizlik, ilkellik, yobaz cöl kültürü, bilimle ilgisi alakasi olmayan üfürük atmasyonlarla kadinlari kullanma kilavuzu ayetlerinden örnekler istersen gir din forumuna ve allahin maceralari dizisi basliklarini oku...

Hadi simdi ögrenme ve degisim zamani elini cabuk tut.

Sitelerde Paylaş

özdemir inceye link verelim belki gelip derdini burada bizlerle paylaşır. sizlerde burda kavga etmezsiniz boş yere.

ben genede incenin döndüğünü düşünmüyorum. neden derseniz. hükümetin baskısı sonucu taviz vermediği için hürriyette yazdığı gün sayısı azaltıldı. eğer akepeye yaranmak gibi bir düşüncesi olsa hürriyet yönetimi tarafından uyarıldığında. sorun değil paşam deyip başlardı recebi, gülü yağlamaya. yahut akepe politikalarının ne kadar iyi olduğundan dem vururdu.

Sitelerde Paylaş

Sen de iyice öldürdün be cigi..

Adama son nefesinde bile bir şans verirler, kendini anlatması için bir hak verirler.

Dur bakalım neler olacak..

Çok da önemli değil aslında. Sen onu çok fazla seviyor ve takip ediyordun, senin için yeri ayrıydı, yazışıp çizişiyordun. O yüzden bu kadar öfkelendin sanırım.

Sitelerde Paylaş

Çok da önemli değil aslında. Sen onu çok fazla seviyor ve takip ediyordun, senin için yeri ayrıydı, yazışıp çizişiyordun. O yüzden bu kadar öfkelendin sanırım.

Dogru düsünmüsün kardesim...

Keske "Türkiye'de Özdemir Ince gibi 1000 kisi olsa" diye düsünürdüm.Laik bir ülkenin nasil olmasi gerektiginin altini cizer yeri geldigi zaman tarih ve sosyolojik yazilarda yazardi.Cok bilgili birikimli enttellektüel bir insan.Fransizca'sinin mükemmel oldugunu biliyorum.

Halk arasinda bir laf vardir... "Bayram degil seyran degil enistem beni neden öptü"

Sen tut birde Yasar Nuri'nin mincikladigi ayetleri yazina al...Olacak sey degil.

Neden böyle bir sey yaptigini anlamis degilim.

Sitelerde Paylaş

Elbette kuran milyonlarca insanı etkilemiş, milyonlarca molla kuranın ekmeğini yemiş bir kitaptır. Eklektiktir. Her türlü yoruma açıktır. Hoş herkes herşeyi kendi kafasına göre yorumlayabilir ama burada yoruma ihtiyaç duyulmayacak ayetler mevcut. Genellikle paylaşımcı ayetler. İhtiyacınızdan fazlasını ihtiyaç sahiplerine veriniz diyor.

Mesele kuranı insanların işine geldiği gibi yorumlamasındadır. Bir sayfasında eşitsizliğe, diğer sayfalarında eşitliğe ilişkin şeyler söylenmiş ise, bu kitap hiçbir şeye yaramayan, matematikte artıların eksileri götürdüğü gibi sıfır değerinde bir kitaptır.

Son çözümlemede dinden çelişki üretmek, çelişkiler üzerinden yorum yapmak, dini ciddiye almak demektir. Özdemir İncenin dini ciddiye aldığını zannetmiyorum. Ancak böyle bir yazı yazmak ihtiyacını duymuş olabilir. Anlamlı bir yazıdır.

Bir sanatcı, rejimi veya kralı eleştiriyormuş. Baskıya maruz kalmış. O da sıklıkla, rejimi ve kralı eleştirmiyorum. Diyerek konuyu gündemde tutuyormuş. Bu yazı da biraz ona benziyor.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Yargıç Cigi yine iş başında...

Hâlâ aynı yerdesin be Cigi... :lol:

Sana bir şey söyleyeyim bak, Özdemir İnce neden entelektüel biliyor musun?

Adamda ezbere aldığı beş on cümleden fazlası var...

Dedikodu yapıp, kendini keyfine göre anlayan ve buna göre asıp kesen zihniyetlere vakti yok... B)

Sitelerde Paylaş

Yargıç Cigi yine iş başında...

Hâlâ aynı yerdesin be Cigi... :lol:

Tabi ama doğru yerdeyim. :)

Esron kardeşim ben kendimi aldatamam.Sen hala kendini aldatmakla meşgulsun.

Özdemir İnce konusunda ise yalnız değilim.

Sitelerde Paylaş
  • 9 months later...

Özdemir İnce'ye

““Şimdiye kadar yaptığınız katkılardan dolayı çok teşekkür ederiz. Hürriyet sizlerin omuzlarında bu noktalara geldi. İçinde bulunduğumuz koşullardan dolayı yazılarınıza son vermek zorunda kaldık” diye bir yazı verdiler

'Hürriyet gazetesi beni hükümetin baskısıyla ayırdı'

''Yıllardır bu baskı vardı, Özdemir İnce'yi atın diye. Benim yazdığım yazılar yolsuzluklarıyla ilgili değildi. Doğudan onların idelojileri ve eleştirisiyle ilgiydi. O yüzden gazetede benim yazımı istemiyorlardı. 2007'den önce herhangi bir baskı, hükümet baskısı yoktu. 2007'den sonra baskılar başladı.

Hürriyet gazetesine 3 milyon küsürlük cezayla ekonomik baskı başladı. Nedeni de yazan yazarlar ve birinci sayfadan dolayıdır. Yani ayrılmak uzaklaştırmak zorunda kalınmış, bu böyledir.''

http://www.odatv.com/n.php?n=gunumuzun-kosullari--0404121200

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/20249470.asp

Asker kışlaya imam camiye dersen tabiki işine son verirler , imam her yerde her alanda görev alacak ,% 90 ı müslüman olan ülkeyi tabiki imamlar yönetecek .

Sen gibi ateistlerin sesini kısacaklar , çok yakında katletmeye de başlarlar .

Dindar nesil geliyor ,Allahsızları kıtır kıtır keserler ama sen görmezsin ,yaşın olmuş seksen 1-2 yıl daha yazar çizer göçer gidersin bu dünyadan ,kalanlara selam olsun Arap baharı yaşasınlar ,Araplaşsınlar , inşAllah !

tarihinde aydoe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...