Jump to content

beni tanrı mı yarattı?

Recommended Posts

ben doğmadan yaklaşık 9 ay önce, çok yüz bin milyon arkadaşla büyük bi yarışa girdik. kazanan dünyaya gelecekti. farkında olmadan büyük bi gayret göstermişim ve sonuç olarak dünyadayım. ne büyük ödül değil mi?

şimdi de bana derler ki; seni tanrı yarattı. be akıllım, madem tanrı illa beni yaratacaktı neden o kadar farklı potansiyel insanı benimle beraber bu yarışa soktu? tek başıma giripte birinci olaydım,ne için o kadar canlıyla dalga geçti ki bu tanrı. diğer yarışmacılar nereye gitti çok merak ediyorum doğrusu(kesin cennettedirler:)

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

yaratımı çürütme yöntemin yanlış, "madem tanrı illa beni yaratacaktı neden o kadar farklı potansiyel insanı benimle beraber bu yarışa soktu? tek başıma giripte birinci olaydım,ne için o kadar canlıyla dalga geçti ki bu tanrı" bir çok yanlış var bu soruda.

1.si şöyle bir cevap verebilir tanrıya inanan biri: "ne fark eder bu da bir yaratma yöntemidir, ayrıca tanrının sebeplerini bilemezsin" bu veya buna benzer şeyler söylenebilir tanrının "büyük planı" için.

2.si spermler insan değildir, birey değildir. yarışa sen girmedin. "sen" olmandan bahsedeceksek en azından döllenmiş yumurta olmandan yani zigottan başlayarak bahsedebiliriz ki çoğu biliminsanı yaklaşık 2 ay olmamış bir embriyonun sinirlerinin tam oluşmadığını, duyuları düşünceleri olmadığını dolayısıyla bir birey olmadığını kabul eder.

3. olarak da "diğer yarışmacılar nereye gitti çok merak ediyorum doğrusu(kesin cennettedirler:) " sözündeki 'yarışmacılar' cilt derin soyulduğundaki hücreler veya ne bileyim alkol alındığında beyinde ölen hücreler nereye gidiyorsa, spermler de sanırım oraya gidiyordur :)

Sitelerde Paylaş

"Gerci su anda da, Kuran'in Allah'ina inananlarca "ilerleyebilir." "

taş banaysa mazur görün beni, inanan inanmayan her ne olursa olsun ortada bir yanlış varsa belirtilmeli, düzeltilmeli, eleştirilebilmeli. taşın bana olduğunu düşünücek olursam, gereksiz bir taş olduğunu söyleyeceğim, çünkü aslında belki de konunun "ilerlememe" durumunu oluşturan yanlışları belirttiğimi, ayrıca kazanan kaybeden yarışmacıların nereye gittiği gibisinden ilk entryde her ne kadar saçma olsa da sorulan sorulara ofansif olmayan cevaplar verdiğimi düşünüyorum.

bir de taş banaysa lütfen şunun cevabını istiyorum evrensel-insan; Kuran'ın Allah'ına inandığımı nereden çıkardın?

bana değilse sorun değil : ))) fakat forumda bazı konuları "ilerleten"lerin Kuran'ın Allahına inananlar oldğunu düşünüyorum, onlar olmasa nasıl hararetli tartışmalara girerdik :)

Sitelerde Paylaş

ben doğmadan yaklaşık 9 ay önce, çok yüz bin milyon arkadaşla büyük bi yarışa girdik. kazanan dünyaya gelecekti. farkında olmadan büyük bi gayret göstermişim ve sonuç olarak dünyadayım. ne büyük ödül değil mi?

şimdi de bana derler ki; seni tanrı yarattı. be akıllım, madem tanrı illa beni yaratacaktı neden o kadar farklı potansiyel insanı benimle beraber bu yarışa soktu? tek başıma giripte birinci olaydım,ne için o kadar canlıyla dalga geçti ki bu tanrı. diğer yarışmacılar nereye gitti çok merak ediyorum doğrusu(kesin cennettedirler:)

Sen buraya cevaplar bulmaya gelmişsin. İmzanda "İnanamıyorum öyle ise varım" demişsin.

Bu forum senin inanabilmeni sağlayabilecek mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...