Jump to content

Biri Bu CHP Aptallığını Açıklasın

Recommended Posts

Düne kadar biz miletin oylarıyla geldik istediğimizi yaparız söylemini yapan akp'ye burası Muz cumhuriyeti değil Hukuk Cumhuriyeti diyen CHP seçimlerden sonra Milletin iradesini yerine getirin Hukuk neymiş söylemine geçti.

Tarih sahnesindeki en büyük akıl tutulmalarının yaşandığı Türkiyede daha neleri görecek bu memleket. :)

http://www.youtube.com/watch?v=2-6h_vqKHtA

Sitelerde Paylaş

Evet ama burası bir hukuk değil bir guguk cumhuriyetidir...

Hapishanelerinin %60'ı tutuklu (yani halen masum) vatandaşlarla dolu olan bir muz cumhuriyeti dünyada yok.

Yüzlerce gazetecisi hapiste olan, hakim ve savcılarını iktidar elemanlarının atadığı, ne ile yargılandığını bile bilmeden hapiste ölenlerin olduğu bir Afrika ülkesi yok.

Hapishane mahkümlarının çoğunlukla general, amiral, polis şefi, dergici ve yazarlardan oluştuğu bir ada diktatörlüğü var mı? Bilemiyorum.

Düzmece kanun, YSK ve ön seçim kararlarıyla cezası iptal edilerek gelen bir başbakan mesela Kongo'da yok. Olamaz , en azından o ülkelerin diktatörleri hile hurda ve kumpas ile değil, darbe yapıp savaşarak gelmişlerdir.

Muz cumhuriyetlerinin hiç birinde son 40 yılda 4 defa anayasa yapılıp, o anayasaların çoğunluğu değişmemiştir. Belli muz ilkeleri vardır, bunları herkes bilir ve uygular:

Madde 1: Muzu yemeden önce soyacaksın

Madde 2: Muzu yemek dışında başka amaçlarla kullanmaycaksın

Madde 3 : Muzu soyduktan sonra ...

Taraf olmayan medya bertaraf olmuş, en büyük yağmalardan, en büyük zenginleşme ve vurgundan bir iktidar döneminde geçip de sadece muhalefetin suçlandığı bir Kuala Lumpur kabilesi görülmedi hiç.

O yüzden bu davul ve borazanlar itina ile seçilmiş, çıkmadan saçları jölelenmiş, allanıp pullanmış yatakçılarının televizyonlarına dikkat edeceksin.

Çünkü burası hukuk değil guguk cumhuriyetidir.

Kimin düdüğünü öttürdüğüne dikkat edeceksin

Sitelerde Paylaş

Hakimlerin takdir hakki var. Bence "hakimler takdir hakkini hükümetin hosuna gidecek sekilde kullaniyor düsüncesi" var diye böyle söylemis olabilir. Bakin göreceksiniz secim sonrasi bu asamalarda hakimlerin takdir kullanma yetkileri ellerinden alinacak. Yani hakimler takdirini iktidarlarin degil milletin iradesi yönünde kullansin. Mademki kisi secilme haklarina uygunmus ve secime girilmesine izin verilmis ve almis 70-80 bin oyu takdiride haketmistir. Burda sorun secime sokulup sokulmama asamasinda bitirilmeli. Bu asamadaki kanunlarda yasalarda gerekli düzenlemeler yapilmali.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

CHP'nin geçirdiği dönüşüm, Faşistlerin omurgasızlığına ve Pragmatikliğine açık bir örnek. CHP ve MHP bilindiği gibi Kemalist-Faşist diktatörlüğün iki siyasi karakoludur. Baktılar, işler eskisi gibi yürümüyor, Atatürk'ün ideolojisi fostirik kalıyor artık, AKP her seçim kendilerine tur bindiriyor, yavşamaya, ilkelerinden ve prensiplerinden kaypakça kaçınmaya başladılar. CHP'de ki bu dönüşüm aslında AKP projesi gibi geliyor bana, bir taşla iki kuş vurularak Baykal'ın tasfiyesi ile hem AKP'ye ılımlı bir muhalefet oluşturuldu. Hemde, Atatürkçülük denen Faşizan ideolojinin ne mal olduğu meydana çıkınca, onu yumuşatma liberalleştirme fırsatı ortaya çıktı.

Ama dürüst faşistleri görmemek elde değil. Az da olsa Akhenaton (Flavius Aethius, Titus Andronicus) gibi AteistKemalistBirey gibi gelenekçi-faşistler, ilkelerinden dönmemişe benziyorlar.

Sitelerde Paylaş

Durmak Yok Hukuk katliamına Devam ;

90. MADDE

Anayasa’nın “Milletlerarası andlaşmaları uygun bulma” başlıklı 90. Maddesi’nde “Usulüne göre yürürlüğe konulmuş temel hak ve özgürlüklere ilişkin milletlerarası andlaşmalarla kanunların aynı konuda farklı hükümler içermesi nedeniyle çıkabilecek uyuşmazlıklarda milletlerarası andlaşma hükümleri esas alınır” hükmü yer alıyor.

http://haber.gazetevatan.com/chp-hukumete-cozum-yolu-gosterdi/386253/9/Siyaset

Bu madde uygulanırsa Türkiye cumhuriyetinde tutuklu kimse kalmaz. :)

Sitelerde Paylaş

CHP'nin geçirdiği dönüşüm, Faşistlerin omurgasızlığına ve Pragmatikliğine açık bir örnek. CHP ve MHP bilindiği gibi Kemalist-Faşist diktatörlüğün iki siyasi karakoludur. Baktılar, işler eskisi gibi yürümüyor, Atatürk'ün ideolojisi fostirik kalıyor artık, AKP her seçim kendilerine tur bindiriyor, yavşamaya, ilkelerinden ve prensiplerinden kaypakça kaçınmaya başladılar. CHP'de ki bu dönüşüm aslında AKP projesi gibi geliyor bana, bir taşla iki kuş vurularak Baykal'ın tasfiyesi ile hem AKP'ye ılımlı bir muhalefet oluşturuldu. Hemde, Atatürkçülük denen Faşizan ideolojinin ne mal olduğu meydana çıkınca, onu yumuşatma liberalleştirme fırsatı ortaya çıktı.

Ama dürüst faşistleri görmemek elde değil. Az da olsa Akhenaton (Flavius Aethius, Titus Andronicus) gibi AteistKemalistBirey gibi gelenekçi-faşistler, ilkelerinden dönmemişe benziyorlar.

Başka emriniz?

Sitelerde Paylaş

yeni başlık açmak istemedim ve sorumda buradaki üyelere bir ima yoktur.

bu adamlar seçilirken bakın siz daha sonra ceza alacaksınız boşuna uğraşmış olacaksınız dememişler mi? yüksek seçim kurulu ile mahkemeler arasında bir tutarsızlıkmı vardır. nedir bu olay

Sitelerde Paylaş

Bu yavşak liboşlara bayiliyorum. Hele "faşist" kelimesini kullanmazlar mi, resmen yaglarim eriyor...

Ama memlekete yalama da lazim...

Sitelerde Paylaş

yeni başlık açmak istemedim ve sorumda buradaki üyelere bir ima yoktur.

bu adamlar seçilirken bakın siz daha sonra ceza alacaksınız boşuna uğraşmış olacaksınız dememişler mi? yüksek seçim kurulu ile mahkemeler arasında bir tutarsızlıkmı vardır. nedir bu olay

Kanadoğlu aday gösterildikleri zaman seçilseler dahi vekil olamayacaklarını söyledi fakat Chp ısrarla aday yaptı ki, bunlarda birilerinin talimatıyla olup diğerleri görmeze gelindi. Şimdi çıkıp milletin iradesini yerine getirin söylemine geçtiler. Aynı durumu son 10 yıldır bu ülke İrademi yoksa Hukuk'mu diye tartışmaktayken tartışmada taraflar değişti. :)

Silivri olayı ayrı bir olaydır, Hukukun işlemesi ayrı bir olay. İkisini birbirine karıştırdığımız zaman daima güçlünün Hukuku olacaktır ki, bu konuda chp'de akp saflarına katılmıştır. Ortada bir kayıkçı kavgası var ama kimse Hukukun üstünlüğünden bahsetmiyor, insanların önüne koyulan sandıklardan çıkan sonuçlar Hukukun önüne geçtiği vakit Roma düzenine geri döneriz ki daha ilerleyemedik bile.

CHP'nin geçirdiği dönüşüm, Faşistlerin omurgasızlığına ve Pragmatikliğine açık bir örnek. CHP ve MHP bilindiği gibi Kemalist-Faşist diktatörlüğün iki siyasi karakoludur. Baktılar, işler eskisi gibi yürümüyor, Atatürk'ün ideolojisi fostirik kalıyor artık, AKP her seçim kendilerine tur bindiriyor, yavşamaya, ilkelerinden ve prensiplerinden kaypakça kaçınmaya başladılar.

Nikin eleştiri fakat senin bir şeyleri eleştirebilecek kadar entellektüel bilginin bir kaç Sıfatın ötesine geçebileceği görünmüyor.

tarihinde Flavius Aethius tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O zaman biri ona Sosyalizm nedir'i öğretmeli. :)

Mesela Stalin Marxism and The National Question' dan başlasın.

:) Marksizm ve Ulusal sorunu okudum elbette, ama sen muhtemelen diğer google bebeleri gibi internetteki "kurtuluscephesi" sitesinin eriş yayınlarının çarpıtmalı çevirisini (daha doğrusu sol yayınlarının çevirisini bozmaları) okuduğun için stalin'in ulus kavramını mahir çayan izleyicileri gibi sanıyorsun. ben o metinleri orjinal kaynağındanda okudum. Bunu geçelim 30'a yakın Marksist-Leninist Kitap okumuşluğum var. Başlıkla ilişkisi pek olmadığından detaya girmeyeceğim.

Burada seni kastetmiyorum zaten, ya da ideolojisini hiç terk etmeyenleri. kılıçdaroğlu CHP'sini savunanları ya da iki CHP arasında sallananları kastettim. İşler umduğu gibi gitmeyince, nasılda kaypaklık ediyor keratalar.. Yalansa söyle :) bunun konformizmden başka açıklaması var mıdır?

Sitelerde Paylaş

Bu yavşak liboşlara bayiliyorum. Hele "faşist" kelimesini kullanmazlar mi, resmen yaglarim eriyor...

Ama memlekete yalama da lazim...

Liberalleri, kapitalist sistemin ideoloğu olarak gördüğüm ve zenginliğin fikir babaları olarak nitelendirdiğim için hemen her konuda eleştiririm.

Ama Devletçilik ve Milliyetçilik üzerine kurulu, Faşist Diktatörlük olarakta adlandırılmasında "Kendinde-Şey" açıdan bir sorun teşkil etmeyen Kemalist Diktatörlüğün devamını savunmaya çalışmaktan daha ilerici özelliklere sahip görünüyor.

Ha, AKP ne kadar liberaldir onu bilmem. Ama buradan tüm liberalizmin faşizme göre daha ilerici olduğunu söyleyebiliriz.

Bu forumda Jadı nickiyle yazan üyede, muhtemelen başlarda Atatürk'ü Liberal, Batı yanlısı vs. sanan birisiydi. Bu nedenle koyu Kemalistti.

Ama son bir kaç ay içerisinde yazdığı iletilerde görüyoruzki, durumu anlaşmış ve sizin deyiminizle Liboş haline gelmiştir.

Ülkede siyasi özgürlüklerin kazanılması, neden bu kadar bazı kişilere batıyor anlamış değilim. Yani Devletçilik ve Milliyetçilik bana göre iki inançtan ibarettir. İnsanlara zorla bu inancı ve dini benimsetmeye çalışmak ve buna dayalı bir sistem altında yaşamaya zorlamakta Faşistlikten başkası olamaz.

Atatürk'ün kapitalizme karşı geldiğide tamamen bir inançtan ibaret. Her alanda Türkiye'de serbest piyasanın geliştirilmesini savunmuş ve ülkede devlet kapitalizmini, serbest piyasanın tam oturmasına aracılık etmesi amacıyla yaratmıştır. Buna Faşizmde Korporatizm deniliyor, üretim liberal olmaktan çok Korporasyonları amaçlar, ama asla anti-kapitalist ya da sosyalist değildir. Hitlerin "Nasyonal Sosyalizmi" esasen tekelci devlet kapitalizmine dayalı bu korporasyonlardan ibarettir.

Sitelerde Paylaş

:) Marksizm ve Ulusal sorunu okudum elbette, ama sen muhtemelen diğer google bebeleri gibi internetteki "kurtuluscephesi" sitesinin eriş yayınlarının çarpıtmalı çevirisini (daha doğrusu sol yayınlarının çevirisini bozmaları) okuduğun için stalin'in ulus kavramını mahir çayan izleyicileri gibi sanıyorsun. ben o metinleri orjinal kaynağındanda okudum. Bunu geçelim 30'a yakın Marksist-Leninist Kitap okumuşluğum var. Başlıkla ilişkisi pek olmadığından detaya girmeyeceğim.

Biz bu işlerle uğraşırken Tc 'de Net yoktu. :)

Bu defterleri kapatalı epey uzun oldu anlayacağın.

Bu konuda başlık açarsan katılırım. :)

Burada seni kastetmiyorum zaten, ya da ideolojisini hiç terk etmeyenleri. kılıçdaroğlu CHP'sini savunanları ya da iki CHP arasında sallananları kastettim. İşler umduğu gibi gitmeyince, nasılda kaypaklık ediyor keratalar.. Yalansa söyle :) bunun konformizmden başka açıklaması var mıdır?

Başkanlık yapamayacak birisi bir takım medyanın gazıyla başkan yapılırsa sonuç böyle oluyor.

Bu başlıkta konudan uzaklaşmasın , NeoChp'nin akp'den farkı varmıdır. Var diyen iddialarını ortaya koyacak yok diyen ben Kılıçdaroğlunun geldiği günden itibaren parti içinde ve programında yapmış olduğu deşiklikleri tek tek ortaya koyucam.

tarihinde Flavius Aethius tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu forumda Jadı nickiyle yazan üyede, muhtemelen başlarda Atatürk'ü Liberal, Batı yanlısı vs. sanan birisiydi. Bu nedenle koyu Kemalistti.

Ama son bir kaç ay içerisinde yazdığı iletilerde görüyoruzki, durumu anlaşmış ve sizin deyiminizle Liboş haline gelmiştir.

O her hale gelebilir. Biz de onu onceleri Ateist sandiydik, ama sonradan Hiristiyan gibi takilmaya basladi. Yarin Taocu, Kamasutraci veya Vedaci falan gibi takilirsa da sasirmamak lazim...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...