Jump to content

Allah Unuturmu ?

Recommended Posts

‎1993 yılında çekilen Tribe Meets White Man adlı belgeselden derlenen video, ilk kez beyaz ırk gören yerli kabile üyelerinin jest ve mimiklerini bütün doğallıklarıyla bizlere sunuyor.

http://www.youtube.com/watch?v=-Y-iH3phMRk&feature=related

Müslümanlara soru; bu insanlara peygamber göndermeyen allah hepsini cehennememi atacak yoksa onlara kıyakmı geçecek?

Ne allahtan ne islamdan haberi olmayan bu kabileyi allah unutmuşmudur?

Allah onları bilmediklerinden dolayı sınav edemeyeceğine göre nasıl bir hüküm verecek?

Eğer onları sınav etmeden cennete gönderiyorsa bizimde böyle bir hakkımız yokmu?

Cehenneme gönderiyorsa onlar sormazmı bizede peygamber gönderseydin?

Ademe herşey öğretildi diyen müslümanlar, bu kabilenin hiçbirşey bilmemesine ne diyor?

Gördüğünüz gibi hiç birşeyden haberi olmayan bu kabile allah tarafından unutulmuş.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 102
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Her ne kadar izole olmuş olsalar da insan heryerde insan.

Sivillerden önce savaşçılar geliyor modern insanın yanına. :)

Bir de bu videolarda herşey güzel hoş da, bu tür yakınlaşmaları yasakladılar.

Beyaz adamın bağışıklığı çok güçlü. Ve beyaz adam için zararsız basit bir mikrop bile bu yerliler için öldürücü olabiliyor.

Çok salgınlar yaşanıyor ilkel kabilelerde.

Orada adam pirinç yiyor mesela.

Kimbilir sonra nasıl hasta oldu.

tarihinde Ateist Bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

‎1993 yılında çekilen Tribe Meets White Man adlı belgeselden derlenen video, ilk kez beyaz ırk gören yerli kabile üyelerinin jest ve mimiklerini bütün doğallıklarıyla bizlere sunuyor.

http://www.youtube.com/watch?v=-Y-iH3phMRk&feature=related

Müslümanlara soru; bu insanlara peygamber göndermeyen allah hepsini cehennememi atacak yoksa onlara kıyakmı geçecek?

Allah onları bilmediklerinden dolayı sınav edemeyeceğine göre nasıl bir hüküm verecek?

Eğer onları sınav etmeden cennete gönderiyorsa bizimde böyle bir hakkımız yokmu?

Ademe herşey öğretildi diyen müslümanlar, bu kabilenin hiçbirşey bilmemesine ne diyor?

Gördüğünüz gibi hiç birşeyden haberi olmayan bu kabile allah tarafından unutulmuş.

15.

Kim doğru yolu bulmuşsa, ancak kendisi için bulmuştur; kim de sapıtmışsa kendi aleyhine sapıtmıştır. Hiçbir günahkâr, başka bir günahkârın günah yükünü yüklenmez. Biz, bir peygamber göndermedikçe azap edici değiliz. Isra Suresi

tarihinde clopidogrel tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Her ne kadar izole olmuş olsalar da insan heryerde insan.

Sivillerden önce savaşçılar geliyor modern insanın yanına. :)

Bir de bu videolarda herşey güzel hoş da, bu tür yakınlaşmaları yasakladılar.

Beyaz adamın bağışıklığı çok güçlü. Ve beyaz adam için zararsız basit bir mikrop bile bu yerliler için öldürücü olabiliyor.

Çok salgınlar yaşanıyor ilkel kabilelerde.

Orada adam pirinç yiyor mesela.

Kimbilir sonra nasıl hasta oldu.

Videoda benim de dikkatimi çeken, yerlilerin içinde hiç yaşlı yoktur.

Demekki çoğu 40 yaşına gelmeden bir şekilde hastalanıp ölüyor.

tarihinde BOSS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kim doğru yolu bulmuşsa, ancak kendisi için bulmuştur; kim de sapıtmışsa kendi aleyhine sapıtmıştır. Hiçbir günahkâr, başka bir günahkârın günah yükünü yüklenmez. Biz, bir peygamber göndermedikçe azap edici değiliz. Isra Suresi

clopidogrel, hani islam tüm dünyaya gelmişti noldu kıvırdımı bu muhammed? Eee Türklerede gelmedi, hepimiz boşyere müslüman olmuşuz desene.

Hem peygamber göndermedikçe azap olmaz diyorsun ve peygamber gelmediği için bu kabilenin bedavadan cennete gideceğini söylüyorsun, hem de sınav adilce yapılıyor diyorsun. Bu durumda sınav adil değilki, benimde o kabile kadar hakkım var onların benim kadar olduğu gibi.

Allah şu durumda adil değil ki, öbür dünyada sana karşı adil olacağını nerden biliyorsun? Kendinle çelişiyorsun farkında değilsin.

Sitelerde Paylaş

Videoda benim de dikkatimi çeken, yerlilerin içinde hiç yaşlı yoktur.

Demekki çoğu 40 yaşına gelmeden bir şekilde hastalanıp ölüyor.

Evet,

Ortalama ömürleri çok düşük zaten.

Ancak beyaz adam bunları hasta ediyor etkileşime girince.

Farkında olmadan bir sürü mikrop, bakteri, virüs taşıyabiliyor.

O da büyük salgınlara neden olabiliyor bu adamlarda.

Özellikle Brezilya'da korumaya çalışıyorlar ama beyaz adamı pek bir şey durdurmaz.

Süreç yavaş yavaş olsa ben bunların modern yaşam yaşamaları taraftarıyım zaten.

Neden herifi ormanda bırakıp da 50 yıl yaşatalım ki?

Yapalım barakalar, kamplar kuralım, herifler insan gibi 80-90 yıl yaşasınlar.

Başlığın konusuna dönecek olursak.

Bu videoda gizli cevap.

Bu karşılaşma o kabilede kimbilir kaç tabu yıktı (tabuları olduğu prinç yerken kafaya yumruk vurmasından, aynayı elinde tuttuğu halde kapatmaısndan (basit korku olsa atardı aynayı), kendi sesine verdiği tepkiden belli).

Senin sorunun tabusunun bu bizim müslümanlarda yıkılabilmesi süreci yavaş çünkü ortada müthiş bir ürün var: Aklına ne gelirse sonsuz miktarda veriliyor.

3-5 yerlinin durumu, sonsuz miktarda verilen ödüle değişilir mi? :)

Sitelerde Paylaş

Bugün burda birbirimizi asla anlayamayacagimizi ve aslada birlikte tartisamayacagimizi anlamis bulunmaktayim. Öyleki o assagilayici sözleriniz yokmu sizi öncelikle inanin insan olmaktan cikariyor. Kalkipta sizin düsüncelerinize laf ta etmedim. Elestirdim ve böyle bir hakkimda daima var. 3-5 tane yerliyi gösteripte bana 7 milyar insani kiyase etmeye calisiyorsunuz. Bugün tanri inanci olan bir ton bilim adamini zekasiz ilan ediyorsunuz. Allah sizleri islah etsin. Iyi geceler

Sitelerde Paylaş

Bugün burda birbirimizi asla anlayamayacagimizi ve aslada birlikte tartisamayacagimizi anlamis bulunmaktayim. Öyleki o assagilayici sözleriniz yokmu sizi öncelikle inanin insan olmaktan cikariyor. Kalkipta sizin düsüncelerinize laf ta etmedim. Elestirdim ve böyle bir hakkimda daima var. 3-5 tane yerliyi gösteripte bana 7 milyar insani kiyase etmeye calisiyorsunuz. Bugün tanri inanci olan bir ton bilim adamini zekasiz ilan ediyorsunuz. Allah sizleri islah etsin. Iyi geceler

Olaya nasil yaklastigina bagli. Siz bastan belli kaliplari kabul edip var oldugunu ve gercek oldugunu dusundugunuz seylerin uzerinden tartisma yurutmek istiyor olabilirsiniz. Cunku muhtemelen din konusuna bu sekilde yaklasabilen insanlari daha once duymamis olabilirsiniz. Siz islamin sartlarinin o kadar mantikli oldugunu dusunuyorsunuz ki bunlara mantiksiz demek sizin hic dusunmediginiz bir sey belki de?

Sitelerde Paylaş

1- Benim için adamı kıtır kıtır kesmenin doğru olduğuna tam bir inanca sahip bir psikopat ile bir dinin içindeki tüm kavramların doğru olduğuna inanan bir dindar arasında fark yoktur. Sizler birbirinizi ısırmıyorsunuz diye bu yaptığınız eylemleri doğru kılmaz. Yamyamlar da birbirini yemez :)

2- Bizim düşüncelerimiz yok ki laf edesin. Ateizm bir takım tutma değil ki sen Fenerlisin ben Galatasaraylı ve birbirimize saygı duyalım oyunu oynayalım. Ateizm gerçeğin ta kendisidir. Gerçeğin olduğu gibi algılanmasıdır. Ateizmde ayağı yere basmayan tek bir şey yoktur.

3- Bilimde tanrı yoktur. Bir bilim adamında tanrı inancını bırak popo inancı da olsa bunun bilimle uzaktan yakından alakası yoktur.

4- Sana da iyi geceler.

Sitelerde Paylaş

Hikaye bu ya tanri yalniz kalmis, cani yapacak bir sey aramis, ugrasmak icin insanoglunu yaratmis, onlari eksik ve zayif iradeli yaratip sonra da bana tapmazsaniz sizi cehennem yollayip sonsuza kadar iskende edecegim demis, bu arada her nedense bu yerli kabile gibileriyle ugrasmamis gitmis coldeki araplara dinini gondermis, sonra da bu tanriya inanlar dogrulari soyleyenleri dokuz koyden kovmuslar....

Sitelerde Paylaş

Müslüman bazen içi dolu boş bir peynir tenekesi olabilceği gibi müslüman olmayan tenekesiz peynirlerde vardır.

‎Müslümanlara soru; bu insanlara peygamber göndermeyen allah hepsini cehennememi atacak yoksa onlara kıyakmı geçecek?

Sitelerde Paylaş

İslamın evrensel olduğu tamamen palavradır.

Bu gibi birçok durum bunu kanıtlar.

Cübbeliydi galiba Bu gibi peygamber gönderilmeyen toplulukların tamamen yok olacağını söylemişti.

İyi de neden yok oluyorlar. Onların ruhu yok mu?

Madem yok olacaklar neden yaratıldılar? Çeşit olsun diye mi? :lol:

Sitelerde Paylaş

Şimdi müslüman olanlara bir kimlik veriliyor, olmayanlara verilmiyor yada haberi olmayanlarada verilmiyor sonrasında ahirete gidene kimliğini göster denmiyor ki.

Platonun mağara metaforu gibi; Yani cisimlerin gerçeğinin dışında gerçeğin kuralları da vardır. Gölgelerin de kuralları vardır. Biz gölgeler kurallarına göre bu varsayımı yapıyoruz.

Oysa her insanın dünyası farklı. Yargı-yazgısıda.

Ben evrenselden kastım tüm dünyadaki insanlardır.

Herkese hitap etmiyorsa o zaman neden "bana inanmayan cehenneme girer" diyor?

Sitelerde Paylaş

Olaya nasil yaklastigina bagli. Siz bastan belli kaliplari kabul edip var oldugunu ve gercek oldugunu dusundugunuz seylerin uzerinden tartisma yurutmek istiyor olabilirsiniz. Cunku muhtemelen din konusuna bu sekilde yaklasabilen insanlari daha once duymamis olabilirsiniz. Siz islamin sartlarinin o kadar mantikli oldugunu dusunuyorsunuz ki bunlara mantiksiz demek sizin hic dusunmediginiz bir sey belki de?

Ben kimsenin düsüncesine laf etmiyorum. Sadece elestiriyorum. Herkesin birbirini elestirme hakki var. Zaten bu sitede fikirlerin birbirileri ile kaynasmasi üzerine kurulmus. Insanlar tabiki hem fikir olmadiklari konularda tartisacaklar fakat ben diger bir insanin düsüncesine karsi küfre ve hakarete karsiyim. Ben Islam inanci cok güclü bir insanim. Burdaki Allah inanci olmayan arkadaslarinda neden ve neyi savunarak Allah in varligina inanmadiklarini ögrenmek istiyorum.

Siz dedigin kisilerin sayisinin dünyanin %80 i oldugunu biliyorsun öyle degilmi? Bu vermis oldugum derece icinde herkesin müslüman veya baska bir dine bagli olanlari tek degil, icinde bir yaraticinn olduguna inanan insanlarin oldugunuda belirtmek isterim. Bugün hakaret edilince %80 civarinda insanin düsüncesine hakaret edilmis olunur. Bu insanlar kaliplara inaniyor demissin fakat bu kalip dedigin sey bildigimiz binlerce yildir hayatin icinde. Ve bu kaliba inanan insanlar icinde hep cok onemli bir yeri olmustur.

Din konusuna bu sekilde yaklasan insanlari duymamis olabilirsin demissin fakat bir cok arkadasim vardi Ateist olan. Aralarindan hatta bir kaci da müslüman oldular.

Islam in sartlarina gelince. Sart olarak Kur anda gördünmü hic? Allah insanlara ibadet ederek derecelerinin yükselecegini belirtir. Kadinli erkekli ayirt etmeden kimin ibadeti coksa onun o kadar degerli oldugunu söyler hep. Müslüman olmak icin bunlarin yapilmasini sart kosmuyor Allah. Sadece yaparsak eger daha hayirli olacagini söylüyor. Bu, ibadetleri yerine getiren her insanin hayirli insanlar olduklari anlaminada gelmez. Allah kalplerdekini bilir. 1 arkadas 1 digerine icinden kim besliyorsa eger Allah bunu bilir.

Size sunu sormak istiyorum. Allah bu kadar nefret edilecek ne yapti size? Allah neyi kötü emrettide siz ondan nefret ettiniz. Onun gercektende var oldugunu kabul etmeyebilirsiniz fakat bu sizin elinizde yoklugunu kanitlayacak bir ispatiniz oldugu anlaminada gelmez. Yani yaniliyor olabilme ihtimaliniz hic mi yok??? Rica ederim kalkipta yoklugun nasil ispati olsun diye anlamsiz kelimeler etmeyin sakin. Bir seyin yoklugunu ispatlamaniz icin elde kesin yokolduguna dair bir kanit olmasi gerekir. Ki bu %80 insanin inanmis oldugu bir sey olursa bide o zaman %100 bir kanita ihtiyac var bunun icin. Aksi takdirde yaniliyorsaniz zaten bir cok kisininde beraberinizde ahini almis olursunuz.

Benim size tavsiyem, bilim arastirmalarinizda tanriyi düsman edinmeyin. Belki düsman edinmis oldugunuz sey gercektende aramis oldugunuz seydir.

Sitelerde Paylaş

Aralarindan hatta bir kaci da müslüman oldular.

Yalan bu.

Böyle bir şey imkansız.

Size sunu sormak istiyorum. Allah bu kadar nefret edilecek ne yapti size? Allah neyi kötü emrettide siz ondan nefret ettiniz.

Ne nefreti yahu?

Ateizm nedir, Ateist nedir öğren.

Bizim yemeğimizde öyle bir tuz yok.

Sende nasıl bir Çinli'nin sevdiği yemek, Hamam Böceği Kızartması kavramı yoksa, bizde de tanrı yok.

Onun gercektende var oldugunu kabul etmeyebilirsiniz fakat bu sizin elinizde yoklugunu kanitlayacak bir ispatiniz oldugu anlaminada gelmez.

İspat = ispatsızlık.

Yani yaniliyor olabilme ihtimaliniz hic mi yok???

Ateizm ihtimaller üzerine oluşan bir bilinç seviyesi değildir.

İhtimaller üzerine oluşanlar için Agnostiklere, Panteistlere, Deistlere gideceksin.

Rica ederim kalkipta yoklugun nasil ispati olsun diye anlamsiz kelimeler etmeyin sakin. Bir seyin yoklugunu ispatlamaniz icin elde kesin yokolduguna dair bir kanit olmasi gerekir.

Sen bir şeyi VAR diye niteleyebilmen için onun VARLIK özellikleri göstermesi lazım.

Senin tanrın bırak bir kaç varlık özelliğini, bir tanecik, miniminnacı varlık özelliğine bile sahip değil.

Kafalarınızdaki bir hayal o.

Ki bu %80 insanin inanmis oldugu bir sey olursa bide o zaman %100 bir kanita ihtiyac var bunun icin.

İnanç: Herhangi bir şeye karşı eldeki veriler kesin doğruluğunu veya yanlışlığını onaylayacak miktarda olmadığı halde, o şeye karşı KABUL veya RED şeklinde benimsenen zihinsel tutum.

İnanç doğru değil.

Tanımı böyle.

Sen elinde bir elma varken "Bunun bir elma olduğuna inanıyorum" diyemezsin.

Bunun bir elma olduğunu biliyorum dersin.

İnanca böyle kesinlikler atamasını nerden yapıyorsun sen?

Gücü nerden veriyorsun ki bilmenin ötesine geçiriyorsun?

Aksi takdirde yaniliyorsaniz zaten bir cok kisininde beraberinizde ahini almis olursunuz.

Benim size tavsiyem, bilim arastirmalarinizda tanriyi düsman edinmeyin. Belki düsman edinmis oldugunuz sey gercektende aramis oldugunuz seydir.

Sen Ateizmi bilmiyorsun.

Bu nedenle de saçmalıyorsun.

tarihinde Ateist Bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yalan bu.

Böyle bir şey imkansız.

nedir sizin icin imkansizi imkansiz yapan? bir insanin ateist olmasi ne derece imkanli ise bir ateist in ise o derece müslüman olmasi imkanlidir.

Gören göz duyan kulak yalan söylemez. Ateist arkadaslarimdan ˇBir kaci müslüman oldularˇ

Denizbahar isimli arkadas, tarihte peygamberlere hep iskence yapildiklari bilinir herkes tarafindan. Hep inanci olmayanlarin ne derece haksizliklar yapildigi bilinir.

Bazi insanlari neden yokedecek diyenlere gelince bir seyi yoktan vareden neden tekrar yoketmesinki? Yoketmesi icin neden var ederken sormadigi bir kisiye seni yokedecegim diye sorsunki. Böyle bir sacmalik olabilir mi yahu. Bazi seyleri örnek olsun diyede yaratir. Böyle seyleri gönderirki insanlardan bazisi Allah iyice baglanir ve iman eder, bazilari ise iyice sapar. Hersey sinavdan ibaret degilmi. Sinava tabii tutan diledigini diledigi sey ile sinava tabii tutar. Bide söyleyin sizi ona göre sinava tabi tutayim diyecek hali yok dimi.

Ben biliyorum sizin cogunuzu ˇböyle ak parti gibi partiler ve insanlar yüzünden nefret ettiniz bu dinden. Günden güne dahada nefret etmeye devam ediyorsunuz. Koca bir dini yargilarken insanlarin yaptiklari ile degil o dinin neyi emrettikleri ile yargilayin.

Sitelerde Paylaş

nedir sizin icin imkansizi imkansiz yapan? bir insanin ateist olmasi ne derece imkanli ise bir ateist in ise o derece müslüman olmasi imkanlidir.

Gören göz duyan kulak yalan söylemez. Ateist arkadaslarimdan ˇBir kaci müslüman oldularˇ

Denizbahar isimli arkadas, tarihte peygamberlere hep iskence yapildiklari bilinir herkes tarafindan. Hep inanci olmayanlarin ne derece haksizliklar yapildigi bilinir.

Bazi insanlari neden yokedecek diyenlere gelince bir seyi yoktan vareden neden tekrar yoketmesinki? Yoketmesi icin neden var ederken sormadigi bir kisiye seni yokedecegim diye sorsunki. Böyle bir sacmalik olabilir mi yahu. Bazi seyleri örnek olsun diyede yaratir. Böyle seyleri gönderirki insanlardan bazisi Allah iyice baglanir ve iman eder, bazilari ise iyice sapar. Hersey sinavdan ibaret degilmi. Sinava tabii tutan diledigini diledigi sey ile sinava tabii tutar. Bide söyleyin sizi ona göre sinava tabi tutayim diyecek hali yok dimi.

Ben biliyorum sizin cogunuzu ˇböyle ak parti gibi partiler ve insanlar yüzünden nefret ettiniz bu dinden. Günden güne dahada nefret etmeye devam ediyorsunuz. Koca bir dini yargilarken insanlarin yaptiklari ile degil o dinin neyi emrettikleri ile yargilayin.

Arkadaş,

Yanlış yere olta sallıyorsun.

Ateist insanın müslüman olması imkansız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...