Jump to content

Kahramanlar Hapiste Kansızlar Her Yerde

Recommended Posts

ama görünen o ki gittiğimiz sürecin ne sana yararı olacak ne bana...

bizi geçtk yarın öbür gün çocuklarımız torunlarımız bugün yaşananların çilesini çekecek belki bize ve şu ana lanet okuycaklar...

ben sana diyorum ki mazi yi geç...

kusura bakma ama bu yazdığın yazıdan belli oluyor ki ileride vatan haini diye anılacaklardan sadece bir tanesi olacaksın

zihniyetin değişmezse eğer....

1 asır önce yapamadıklarını şimdi yapıyorlar eğer karşı çıkmaz isen ....

denk gelip te ''nutuk'' okuyp gençliğe hitabeyi kavrayamamışsan daha da hiç kavrayamazsın..

sirkelen kendine gel geçmişine bir bak....

tarihini bi gözden geçir neler olmuş?

tekrar olursa zararımı dokunur yararımı?

bunların analizini iyi yap...

ve şu anki duruma bir bak sence türkiye nereye gidiyo?

aloooo git lavaboya da bi yüzünü yıka gelde oku

şu an yaşadığmz ülke bölünmeye vesömürgeye doğru hızla ilerliyo...

hadi ulan paranoyakmısın nesin diyebilirsin?

demezsen zaten şaşırırım

bunu senden beklerim ve senin gibilerden...

ama uyanın be kardeşim yargı onlarda medya onalrda koyun sürüsü dışarıda zaten çantada keklik..

kim kaldı ?

sen kadlın ben kaldım...

ama tarih tekerür edecek

bıçak kemiğe dayandığında ... selocum

eve tekrar dönememek üzere dışarı çıkanların arasında sen olmayacaksın...

Sen paranoyak falan değilsin; sen derin devlet tornasından çıkmış ama ham olduğun için 6 ayda bir işleme tabi tutulması gereken bir ürünsün..

Senden çok var.. Bu ülke yargının sende olduğu günleri de medyanın sende olduğu günleri de gördü.. Götü boklu tiplerin tebaa olarak gördüğü halka nasıl esip gürlediklerini ama Kars ve Ardahan'dan söz edilince göt korkusuyla 40ların sonlarında ABD'nin İMF'nin, Nato'nun kucağına nasıl oturduklarını da gördü..

Sana tavsiyem halka güvenin, adam olun elinizde bir programınız olsun, kendinizi o ruhunuzdaki esaretten kurtarıp öz güven bulun sonra da bu programla halkı ikna edin dinciler muhafazakarlar nasıl hakim oldularsa şimdilerde ülkeye siz de öyle tekrardan iktidara gelin.

Postal yalayıcılıkla üfürükten teyyarelerle kıçtan üfürmelerle bir yere varamazsınız.

Tıpki yobazların cehennem ateşiyle onu bunu korkutup ahirete adam toplama mantığıyla sen burda felaket tellalığı yaparak taraftar bulamazsın anca kendini kandırırsın..

Bir de cevap vereceksen önceden atılan sloganlar olmasın zira hep aynı sloganları okumaktan bıktım kardeş..

tarihinde Selahattin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu adamların darbe yapacaklarına dair bu kadar somut deliller varsa neden hüküm giymiyorlar.

Dönemin genelkurmay başkanı Özkök'e niye kimse dokunmuyor.

Adam yok ben kasaptaki ete soğan doğramam, darbe vardır da demem yoktur da demem diyor.

Böyle saçmalık mı olur? Sen orada ne yapıyordun?

Ama Bu özkök zamanında Kara kuvvetlerinin brövesinden Atatürk'ün resmini çıkartmak istemişti. (Nedense aklıma geldi)

Sonra Büyükanıt muhtırayı ben yazdım diyor, ona kimse gel bakayım buraya demiyor.

Ama AKP milli iradeye darbe yapıyorlar deyip %47 oy almıştı.

12 eylülü yargılayacağız dediler, Evrenle sanki röportaj yaptı savcılar.

Sonra ses seda yok.

Bir de işin tuhafı bu operasyonlar başlayalı yıllar olmasına rağmen tutuklanan kişiler evlerinde, işyerlerinde, bilgisayarlarında

hala delil mahiyetini taşıyacak belgeleri saklıyorlar.

Bu apaçık TSK'nın komuta kademesinin AKP tarafından şekillendirilmesi operasyonudur.

İşin darbeyle alakası yok.

Sitelerde Paylaş
Bu adamların darbe yapacaklarına dair bu kadar somut deliller varsa neden hüküm giymiyorlar.

Kaç cinayete ,kaç faili meçhule ve ne kadar saldırıya sebep olduklarını ve hangilerinin ne derecede olaylara bulaştığı kısa zamanda netleşemeyeceği için olabilir.Boşanma davası bile aylar yıllar alabiliyor bu ülkede.

Hüküm giymemelerine ihtimal var mı?Evet var.Bu da tutukluluk süreleri ile ilgili yargısal bir reform gerektiren bir husus.

Yargının hüküm veremediği bir kişiyi 3-5 yıl içeride tutmasına mani olunmalı.Bu zaman dilimi bir reformla kısaltılmalı.

Ama reform yapmak sadece AKP'nin işi mi.Artık diğerleri de elini taşın altına koysun.

AKP yapacak bu reformu vay efendim onu saldılar bunu saldılar.Hizbullahçıları saldılar diye yaygara basıyorsunuz.

Hizbullahçı diye 10 yıl hüküm vermeden tutarım generalse tutmam diye adam kayırılamaz.

Sitelerde Paylaş

Dönemin genelkurmay başkanı Özkök'e niye kimse dokunmuyor.

Adam yok ben kasaptaki ete soğan doğramam, darbe vardır da demem yoktur da demem diyor.

Böyle saçmalık mı olur? Sen orada ne yapıyordun?

Ama Bu özkök zamanında Kara kuvvetlerinin brövesinden Atatürk'ün resmini çıkartmak istemişti. (Nedense aklıma geldi)

Sonra Büyükanıt muhtırayı ben yazdım diyor, ona kimse gel bakayım buraya demiyor.

Ama AKP milli iradeye darbe yapıyorlar deyip %47 oy almıştı.

12 eylülü yargılayacağız dediler, Evrenle sanki röportaj yaptı savcılar.

Sonra ses seda yok.

Bir de işin tuhafı bu operasyonlar başlayalı yıllar olmasına rağmen tutuklanan kişiler evlerinde, işyerlerinde, bilgisayarlarında

hala delil mahiyetini taşıyacak belgeleri saklıyorlar.

Bu apaçık TSK'nın komuta kademesinin AKP tarafından şekillendirilmesi operasyonudur.

İşin darbeyle alakası yok.

BÖyle başa böyle tarak.

Böyle efendiye böyle uşak.

Kendisini ateist olarak adlandırıp ahkam kesenler bile RTE ve Arınc gibi gırtlağına kadar çirkefe bulanmış beyin yıkayıcıların ağzından konuşabiliyorsa ortada muazzam bir zeka ve ahlak sorunu var demektir.

Hukuk açısından konuşuyorum diyen bu zibidi hukukun ne olduğunu bilir mi acaba?

Masumiyet karinesi diye birşey duymuş mudur bu yavşak?

Bir hukuk ülkesinden delil, kanıt olmaksızın tutuklama emri çıkarmanın hukuka en büyük darbe olduğunu bu gerizekalı şerefsize anlatabilir misin?

Burada yıllardır "yargı siyasallaşıyor" diye bağırmaktan dilimizde tüy bitti.

Yıllardır forum yönetimini bu soysuz ruh hastalarını bu kadar şımartmayın, siz ne yapmaya çalışyorsunuz diye uyarmaktan gına geldi!

Kim duydu sesimi?

Adam çıkıyor, yüzlerce askerin, aydının, gazetecinin, masumun onurlarıyla oynuyor, utanmadan iftira atıyor, delil göster diyoruz lafı kıvırdıkça kıvırıyor, eveliyor geveliyor ve hala utanmadan üstten üstten konuşup adi iftiralarına aynen devam ediyor.

Siz bu forumu bunun için mi kurdunuz bre hamkafalı aymazlar!

Ateistin hali buysa gerisini siz hesap edin...

tarihinde Rochader tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Komutanların darbe girişimleri ve planları yüzünden tutuklu oldukları birer yargı kararı.Ben hukuki durumlarını gözeterek bir tanım yapmaktayım.

Defalarca atılmış olup hala yazabiliyor olmayı diğer üyelere hakaret ederek değerlendirmemek lazım.

İlgili yazıları raporluyorum.Moderasyonun bu iki üyeyi kontrol altında tutması gerektiğini düşünüyorum.

tekrar bir okuyun bakalım doğrudan şahsa bir hakaret görüldümü?

herhangi bir arkadaşın yazısında...

ayrıca yargının bir karar verdiği yok (vereceği de meçhul)biraz takip edelim gündemi...

kanıtlanmış tek bir suç olsa zaten hüküm veririlirdi beyler şu ankilerin balyoz olsun diğeri olsun hala iddaa şeklinde önümüzde duruyor...

neyin peşindesinniz ben anlamış değilim?

Sitelerde Paylaş

Komutanların darbe girişimleri ve planları yüzünden tutuklu oldukları birer yargı kararı.Ben hukuki durumlarını gözeterek bir tanım yapmaktayım.

Defalarca atılmış olup hala yazabiliyor olmayı diğer üyelere hakaret ederek değerlendirmemek lazım.

İlgili yazıları raporluyorum.Moderasyonun bu iki üyeyi kontrol altında tutması gerektiğini düşünüyorum.

ayrıca yargının bir karar verdiği yok (vereceği de meçhul)biraz takip edelim gündemi...

kanıtlanmış tek bir suç olsa zaten hüküm veririlirdi beyler şu ankilerin balyoz olsun diğeri olsun hala iddaa şeklinde önümüzde duruyor...

Sitelerde Paylaş

bu arada başlık açabilitesi olan arkadaşlara sesleniyorum burdan...

şu anki gidişatı değerlendirebileceğimiz genel bir konu açarlarsa çok iyi olur...

Bunu yorumlayabilecek birileri olsa üşenmeyip yazacam fakat başlığı görüyorsun, vatansızlık, milletsizliğin haricinde yeni bir sey yok bu topraklarda.

Meclisten teskerenin geçmemesi sonrası çöken Bop sonrası yeni geliştirilen Yeni Osmanlıcılığın ismini dahi duymayan yurdum insanı bu konuları ancak iş bittiği zaman analiz edebilir.

Sitelerde Paylaş

Sen paranoyak falan değilsin; sen derin devlet tornasından çıkmış ama ham olduğun için 6 ayda bir işleme tabi tutulması gereken bir ürünsün..

Senden çok var.. Bu ülke yargının sende olduğu günleri de medyanın sende olduğu günleri de gördü.. Götü boklu tiplerin tebaa olarak gördüğü halka nasıl esip gürlediklerini ama Kars ve Ardahan'dan söz edilince göt korkusuyla 40ların sonlarında ABD'nin İMF'nin, Nato'nun kucağına nasıl oturduklarını da gördü..

Sana tavsiyem halka güvenin, adam olun elinizde bir programınız olsun, kendinizi o ruhunuzdaki esaretten kurtarıp öz güven bulun sonra da bu programla halkı ikna edin dinciler muhafazakarlar nasıl hakim oldularsa şimdilerde ülkeye siz de öyle tekrardan iktidara gelin.

Postal yalayıcılıkla üfürükten teyyarelerle kıçtan üfürmelerle bir yere varamazsınız.

Tıpki yobazların cehennem ateşiyle onu bunu korkutup ahirete adam toplama mantığıyla sen burda felaket tellalığı yaparak taraftar bulamazsın anca kendini kandırırsın..

Bir de cevap vereceksen önceden atılan sloganlar olmasın zira hep aynı sloganları okumaktan bıktım kardeş..

güzel kardeşim ben senin sandklarından değilim ...

bir siyasi parti yanlısı taraftarı da değilim...

dönemim postal yalayıcılarından hiç değilim...

ben bu vatanın evladıyım kardeşim bunu anlamakta zorluk çektiğin ortada .ben tekrar belirtmek isterim....

ben felaket tellaığımı yaptığımı hiç düşünmüyorum evet biraz abartmış olabilirim kısa bi yaz oldu detayına giremedim.

öle bi duruma gelmişiz ki şu yaptığım taraftar toplamak olarak görülüyor...

tekrardan söliyim senelerdir dönen dolaplara bi bak sonra şu an son hızına ulaşmış siyasi hareketliliği bi gözden geçir...

muhalif gibi gözüken ama beceremeyen dönüşmüş chp ye bi bak...

ne zaman sıkışsa akp yi bok çukurundan kurtaran sahte milliyetçi mhp ye bi bak ...

tayyip-özkök

tayyip-baykal görüşmelerinin ardından olanlara ...

gizli telefonlardan sonra olanlara...

gündeme gelelim

şimdi noldu ? vekillikleri düşerse dtp grubu diyarbakırda özerk meclis kuracaklar sence bu neyin başlangıcı selahattin?

sence nolur galilei hocam? yandaş ''aydınlar'' değilmi genel af tan ev hapsinden bahsetmeye başlayan....

balyoz mahkumu değil mi? aponun da yaralanacağı aftan biz yararlanmak istemeyiz diyen komutan?

kimse kimseye demiyo bizden olun bizim gibi düşünün..

sadece olacakları biraz kestirmeye çalışın

Sitelerde Paylaş

Kim neyin peşinde?

Ne zırvalıyorsun?

Sen o şahısların avukatı mısın?Ne yazdıklarını okuyamadın heralde.

Ben tek soru sordum bu kahraman diye atfedilen şahıslar dışarıda iken ne oldu?Ne oluyordu?

Bu adamların kendisi onca gazeteci ve masumun katili olma konusunda hukuk kurumlarınca suçlanıyorken bunlarla mı terör temizlenecej?

Sitelerde Paylaş

Ben tek soru sordum bu kahraman diye atfedilen şahıslar dışarıda iken ne oldu?Ne oluyordu?

Askerlik yapmadığın işin bilmezsin bu konuları , hayatında İç Hizmet Kanunu diye bir şey duydunmu sen. ?

Asker yolda valilik onayı olmadan terörist olsa dahi kimlik dahi soramadığı bir ortamda senin bu cahil hezeyanlarını kim takar.

tarihinde Flavius Aethius tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Askerlik yapmadığın işin bilmezsin bu konuları , hayatında İç Hizmet Kanunu diye bir şey duydunmu sen. ?

Asker yolda valilik onayı olmadan terörist olsa dahi kimlik dahi soramadığı bir ortamda senin bu cahil hezeyanlarını kim takar.

Benim askerlik durumu forumun ve kimsenin umrumda olmasa gerek.Askerlik hizmeti dışında farklı vatan hizmetleri var.

Bana onu biliyon mu şunu biliyon mu diye gerzekçe sorular sormaktan vazgeç.

O bölgelerde OHAL vardı da ne oldu peki?

Bu şahısları kahraman ilan edip onlar olmadığı için terör oluyor hezeyanını kim takar asıl?

tarihinde Galileo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O bölgelerde OHAL vardı da ne oldu peki?

Terörün Tsk tarafından sıfıra indirildiğini Amerikan yalaması özal tarafından tekrar diriltildiğini nereden bileceksin ki sen, ?

Bugün hangi tarafından kalktığına bağlı yorum yazmıyoruz biz, bilgi ve belgeye dayalı yazılanlar çizilenler.

OHal varmışta ne olmuş ?

Sanki dönemin çıkan yasalarını takip ettin veya bölgede oynanan oyunları takip ettinde maşallah gazeteci ağzıyla bir dolu içi boş sorular yöneltip kendi kendini askerlikten nasıl kaçarımın hesabı yaparken tatmin ediyorsun, aklın sıra.

Kaypak , bak bu insanlar bu toprakları korurken yaşamlarını feda ediyor.

http://haber.gazetevatan.com/sehit-cenazesinde-komutanin-gozyaslari/387273/1/Manset

Bu insanlar senin gibi kaypak değil, adam gibi adam.

Sitelerde Paylaş

Terörün Tsk tarafından sıfıra indirildiğini Amerikan yalaması özal tarafından tekrar diriltildiğini nereden bileceksin ki sen, ?

Bugün hangi tarafından kalktığına bağlı yorum yazmıyoruz biz, bilgi ve belgeye dayalı yazılanlar çizilenler.

OHal varmışta ne olmuş ?

Sanki dönemin çıkan yasalarını takip ettin veya bölgede oynanan oyunları takip ettinde maşallah gazeteci ağzıyla bir dolu içi boş sorular yöneltip kendi kendini askerlikten nasıl kaçarımın hesabı yaparken tatmin ediyorsun, aklın sıra.

Kaypak , bak bu insanlar bu toprakları korurken yaşamlarını feda ediyor.

http://haber.gazetevatan.com/sehit-cenazesinde-komutanin-gozyaslari/387273/1/Manset

Bu insanlar senin gibi kaypak değil, adam gibi adam.

Terör sıfıra indirildi Özal tarafından tekrar diriltildi mi?Kronolojik bir hata yapmıyor musun?

Bilgi ve belgeye dayalı yazdığını söyledinde bir bilgi veya belge koymadın.

Askerlerin şehit edilmesi seni haklı çıkarmaz.Ben o askerlerin şehit olmasından memnuniyetmi duyuyorum sanıyorsunda bana bu şehit haberini gösteriyorsun.Bu haberleri çarşaf çarşaf vermek ancak terör propagandası yapacak hainlere yarar.Malesef medyamızda bu konuda çok laçka.

Bilmiyormu sanıyoruz o evlere ne ateşler düştüğünü.

Benim şerefli komutan ve generallere hiçbir lafım olamaz.Ama suç işleyen ve işlemeye dair planlar yapan TSK personeline de kahraman damgası vurmam.Bu her kurum için geçerlidir.İşini şerefi haysiyetiyle yapan her zaman en üst değerdedir.

Sapla samanı iyice karıştırmış çorba etmişsin gelmişsin zırvalayıp duruyorsun.

Bir çözüm önerisi ve gerçek bir çözüm yöntemi henüz konulmadı.

Bu iş OHAL'li de ohalsizde kan akıtmaya devam ediyor.

Sen terörün çözümünün askere sınırsız yetki verilip önüne gelen esmeri kara kaşlıyı vurmasını mı istiyorsun?Bunun doğru çözüm olacağını ve doğru çözüm olduğunu ispatla o zaman.

İspatla da ikna et.

tarihinde Galileo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bilgi ve belgeye dayalı yazdığını söyledinde bir bilgi veya belge koymadın.

Bölgede bulunmuş Erdal Sarızeybek başta olmak üzere bir çok komutanın anıları var alıp okursun, kitap yazacak halimiz yok.

http://www.angelfire.com/rnb/atadiyar/ata36.html

12 Eylül 1980'den 6 Kasım 1983 seçimlerine kadar 70 kadar TERÖRİST asılmış, bundan gözü yılan örgütler de ya sinmişler, ya da dağılmışlardı. Ama AVRUPA TOPLULUĞU'na girmek için yırtınan Özal, şirin görünmek için, 250 kişinin sırada beklemesine rağmen, İDAMLAR'I durdurduğunu açıklayınca, Ağustos 1984'de TERÖR hortladı!

Çok düşündürücü bir konu da uyuşturucu ticareti ile ilgilidir. PKK büyük gücünü uyuşturucu ticaretine başladıktan sonra kazanmıştır. Özal döneminde PKK uyuşturucu ticaretini tamamen ele geçirince ne tesadüftür ceza kanunlarımızda önemli değişiklikler yapılmıştır. TCK’nın 403 – 408. maddeleri uyuşturucu kaçakçılığı yapanlara verilen cezaları düzenler ve çok ağır cezalar içermektedir. Bu fiillere teşebbüs edenlere (faillere) idam, müebbet cezaları verilirken 1984’den 1992’ye kadar bu cezalarda devamlı indirimler yapılmış ve idam, müebbet cezaları kaldırılmış. Teröristler uyuşturucudan kazandığı paralarla aldıkları modern silah ve mühimmatla Güneydoğu illerimizi kan gölüne çevirmişler, binlerce askerimiz ve sivil vatandaşımız şehit olmuştur.

http://www.ufukotesi.com/yazigoster.asp?yazi_no=20080144

çekiç güç ve pkk

http://www.odatv.com/n.php?n=erdoganin-cekic-guc-yalani-2005111200

Eşref Bitlis'in son mektubu Özal'a

http://www.8sutun.com/E%C5%9Fref-Bitlisin-son-mektubu-%C3%96zala_91081.html

Benim şerefli komutan ve generallere hiçbir lafım olamaz.Ama suç işleyen ve işlemeye dair planlar yapan TSK personeline de kahraman damgası vurmam.

Suç işleyen paşalar varsa bunlar zaten dışarda. Cevik Bir'inden, Audili paşasına kadar. Sapla samanı karıştırma.

Sitelerde Paylaş

balyozun kısa bir özeti

öncelikle bildiğiniz üzerene '' balyoz planı '' denilen olayın 2002 yılında gerçekleştirildiği iddia edilmekte.

1. planda '' ege ordusu komutanlığı '' nın da adı geçiyor. iddianame de ise '' ege ordusu komutanlığı ile doğrudan temas kuracak, ege ordusu komutanlığı karargahına irtibat personeli görevlendirilecek. '' diye bir bölüm geçiyor. fakat 1975 yılında kurulan komutanlığın isminin, 2007 yılına kadar '' ege ordu komutanlığı '' diye geçtiğini biliyoruz. peki nasıl oluyorda 2007'de aldığı yeni ismini, 2002'de yazılan bir planda görüyoruz?

2. planda '' hükümet programı '' diye bir bölüm görüyoruz. fakat ilginçlik burada başlıyor, çünkü yazılan herşeyin 2005 yılında ki bir konuşmadan olduğu kanıtlanmış durumda. 2005'te yazılmış olan bir yazının 2002'de ki bir planda nasıl bulunduğunu açıklayabilir miyiz?

3. iddianameye göre bazı generallerin şu şekilde konuştuğu iddia ediliyor. '' toplumsal muhalefet sindirilmiş, muhalif basın mali denetim tehdidi ile susturulmuş... '' akp hükümeti 2002 yılında gelmiş, ilk aylarında ise recep tayyip erdoğan'ın başbakanlık yapmadığı bir hükümetti. henüz ve bir sindirme operasyonu ne gazetecilerin içeri alınması ne de mali denetimler başlamıştı. akp'nin kendi görüşü dışındakileri sindirmesi son 2-3 yıl içerisinde giderek artmakta. peki 2002'de yapılan planda söylenen bu laflar kime söylenmiş olabilir? henüz yeni gelen bir parti için mi bu iddialar yapılmış? böyle bir mantıksızlığı generaller niye ileri sürsün?

4. plandaki dost kuvvetlerden birinin de tgb( türkiye gençlik birliği ) olduğu iddia ediliyor. en büyük mantık hatasından biri de burada başlıyor. tgb'nin kuruluş tarihi 19 mayıs 2006. nasıl oluyorsa bu planı hazırlayan askerler, generaller 2006'da kurulan bir kuruluştan, 2002'de yazdıkları bir darbe planında bahsediyor.

5. plana göre bazı gazetecilerin tutuklanması söz konusuydu. sabah gazetesi yazarı, emre aköz'ün de diğer 36 gazeteci ile birlikte tutuklanacağının planı yapılmıştı. fakat emre aköz o yıllarda bir magazin yazarıydı.

6. planda generallerin '' ülkenin önemli kuruluşlarını özelleştirdiler, sattılar, ülkeyi paramparça etmenin eşiğine getirdiler. '' dedikleri iddia edilmekte. fakat akp hükümeti 2002 yılında hiçbir özelleştirme yapmamıştır.

7. iddianamede bulunan ses kasetlerini hepiniz duymuşsunuzdur. tüm televizyon kanallarında ve internet ortamında oldukça gösterildi. fakat konuşmaların büyük bir bölümü 5-7 mart 2003 plan semineri'nden alındığını, oraya kasıtlı olarak konulduğunu görüyoruz. 2003'te konuştukları konuların 2002'de olması mümkün mü?

8. iddianame'deki j-ek'inin tamamı şu kaynaklardan kopyala yapıştır yöntemiyle hazırlanmış: 44. hükümet programı (1980), 57. hükümet programı (1999), 55. hükümet programı (1999), milli ekonomi kongresi (2005). bu da resmen sahte delil yaratmaktır, ağır bir suçtur.

9. iddianame'den bir kesit: '' laik türkiye cumhuriyeti'nin bop( büyük ortadoğu projesi)'nin uygulama alanında bir piyon haline dönüştürülmesinin amaçlandığı... ''. fakat burdaki mantık hatasını da görmemek elde değil. büyük ortadoğu projesi'nin resmi ilanı ilk kez 2004 yılında gerçekleştirilen g-8 zirvesinde oluyor. bop'nin ilk bahsedildiği tarih ise ağustos 2003. peki nasıl oluyorda 2002 yılında yaptıkları darbe planında bop'tan bahsedebiliyorlar?

10. yine iddianameden bir kesit: '' el konulacak ve kapatılacak dernekler arasında 27. sırada '' liberal avrupa derneği '' var. fakat planın yapıldığı iddia edilen 2002-2003 yıllarında bu isimde bir dernek yok. 31 ekim 2003'te kurulan hür demokratlar derneği, 8 nisan 2006 yılında gerçekleşen 4. olağan kurulunda aldığı kararla adını '' liberal avrupa derneği '' olarak değiştiriyor ve günümüze kadar bu isimle devam ediyor. peki 2006'da aldığı ismin, 2002'de yılında yapıldığı iddia edilen darbe planlarında işi ne?

olan türk askerinin türk milleti gözünde düşen değerine oldu. zaten amaç da buydu. halkın kafasında "acaba" yaratmak.

bi de buna bi bakın iyi okuyun fikrinizi belirtin

http://www.odatv.com/n.php?n=balyoz-belgelerinde-nasil-komplo-yapildi-1605111200

Oda tv nin belgelerin sahte olduğuna dair kanıtı

Emniyet Hatasını(komployu) kabul etmek zorunda kaldı bakınız

uzun yazı okumakya üşenen arkadaşlar için odatv baskının nedeni izleyin bakalım neymiş ne değilmiş

GÖLCÜK ARAMASIYLA HAREKETE GEÇTİLER

İşte bu soruya yandaş medya Gölcük Donanması’nda yapılan aramalardan sonra bir çözüm buldu. Zaman’ın başlattığı kampanyaya göre; Gölcük’ten çıkan belgeler askerlerin 2003 sonrasında güncelleme yaptığını gösteriyordu.

Gazete iddiasını, 27 Aralık 2010 tarihinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nin hazırladığı rapora dayandırıyordu. Gerçekten de polisin hazırladığı tutanağın 15. sayfasında EK Ğ LAHİKA-4 isimli belgenin CETVEL-A’sı hakkında şöyle yazıyordu: “Teknik özellikleri incelendiğinde, belgenin 05.02.2003 tarihinde Namık Sevinç isimli kullanıcı tarafından oluşturulduğu ve gsalkaya isimli kullanıcı tarafından 19.02.2008 tarihinde son kez kaydedildiği görülmüştür.” Tüm raporda bütün belgeler için 2003 tarihi verilirken yalnızca bir belge için tek bir yerde 2008 tarihi veriliyordu.

ODATV YALANLADI

Odatv o gün, söz konusu “EK Ğ LAHİKA-4 isimli belgenin CETVEL-A” belgesi üzerinde bir inceleme yaptı. (İlgili haberimizi okumak için tıklayınız) İddianamedeki belgenin orjinalinde belgenin son değiştirilme tarihi olarak 19.02.2003 yazıyordu.

(O gün yayınladığımız görseli görmek için tıklayınız)

Odatv bu delil ile de yetinmedi…

30 Aralık 2010 tarihinde, yani ilk rapordan 3 gün sonra aynı belge üzerine yine polisin hazırladığı rapordan şu satırları verdi: “Dosya özelliklerine bakıldığında; ‘Namık Sevinç’ tarafından yazıldığı, içerik oluşturma tarihinin ‘05.02.2003 11:06’ olduğu, son kaydedenin “gsalkaya” ve son kaydetme tarihinin “19.02.2003 15:16” olduğu tespit edilmiştir.”

Kısacası bizzat polisin kendisi bir sonraki raporunda aynı belgenin son kaydedilme tarihi olarak 2003 yılını veriyordu.

EMNİYET HATASINI KABUL ETTİ

Odatv’nin haberinin Ümit Zileli tarafından okunduğu Kanaltürk’teki “Ters Cephe” programında ise Taraf’ın toy yazarı Odatv’yi “yalancılık” ile itham etti. Yandaş medya Odatv’nin yalan söylediğini iddia etti.

Ancak İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün mahkemeye gönderdiği yazıyla tüm gerçek anlaşıldı. Emniyet Müdürlüğü bir kere daha “sehven” 2003 yerine 2008 yazdığını kabul etti. Emniyet Müdürlüğü açıklamasında şöyle söylüyordu: “gsalkaya kullanıcı ismiyle son kez kaydedilen tüm belgelerin son kaydetme tarihinin 19 Şubat 2003 olduğu görülmüş, belgenin teknik özellikleri verilirken de tamamen orijinal özelliklere sadık kalınarak objektif bakış açısı ile incelemeler yapılmışken belgenin yıl kısmında 2003 yerine 2008 tarihi sehven yazılmıştır. Zaman bakımından belgelerin uyumu, aynı içeriğe sahip belgelerin art arda verilmesi ve bu durumun tespite ait netice ve kanaat kısmında ele alınması, belgelerin tarihsel uyumu, kısacası tutanağın kendi içerisindeki bütünlüğü de yanlışlığın sehven yapıldığını göstermektedir”

Kısacası yandaş medyanın bir süre yürüttüğü kampanyada yalan söylediği net olarak ortaya çıktı. Odatv’nin verdiği bilgiler ise bizzat emniyetin geri adım atmasıyla doğrulandı.

Şimdi geriye bir sorunun cevabı kalıyor:

Emniyet neden sürekli davanın kaderini etkileyecek hatalar yapıyor?

tarihinde tezzcan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...