Jump to content

Recommended Posts

Çevreme baktığım zaman kadınların ve erkeklerin geçmiş zamanlara göre daha güzel ve yakışıklı olduklarını görmekteyim. Gerçekten bu böyle.

Hele çok farklı ırkların yaşadıkları ülkelerde genç nesil daha farklı güzeller.

Bundan yüz yıllar önce savaşlar yaşam şartları zorlukları yüzünden kadınlar erkekler birbirlerini zor görürlermiş. Gördükleri anda ise yıldırım çarpması gibi bir hisle karşılıklı tutulmalar arzular ve karma karışık duygular v.s.

Şu anda ise kafanızı nereye döndürseniz binlerce güzel kadınlar ve yakışıklı erkekler salına salına karşınıza çıkmakta...

Hangi birine aşık olabilirsiniz ki?

Hiç birine...

Devir değişeli çok ama çok uzun yıllar oldu fakat bazı evrimleşmede geri kalmış beyinler hala bunu anlayamamakta...

Önemli olan beyin güzelliği...Esas ona aşık olunur...Sevmediğiniz hoşlanmadığınız içinizin almadığı bir insanla cinsel ilişki düşünebilir misiniz?

Eğer düşünebilen ve uygulayabilen varsa evrimleşmede dolayısı ile beyinlerinde sorunları olan insanlardır.

Dangalak Osho'da insan olmayı becerememis esrar içebien duman kullanıp beyni uçkurunda olan hayvan kategorisinde birisidir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 66
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Cigi,

Yazdıkların içinde "düşünce" içeren tek bir cümle yok...

Bilgin, düşüncen ve kültürün yetiyorsa, Osho'nun ifadelerinden bir cümle çekersin, dersin ki, bu adam haksız, bu böyle değil şöyledir, o zaman konuşacak bir şeyimiz olur...

Ama bu halinle, seninle neden konuşayım?

Kadınları uyutma veya evlendirme programı sunanların argümanı kadar bile değil argümanın...

Düşünceye konuş düşünceye... Çek bir cümle bastığım Osho söyleminden, "düşüncenle" karşı çık...

Yapabilir misin?

Yok...

Yapabildiğin ne?

Cek cek cek... Dedikodu... Sonra kalkıp bilimden bahset... Tipik yurdum insanı...

Pffff...

Sıkıcı...

Sitelerde Paylaş

Esron,

Benim mister osho hakkında yazdıklarım ve tahlillerim doğrudur.İstersen araştırabilirsin...Yahu kafası kıyak bir halde olan adamın videosunu asıyorum onu da kabul etmiyorsun.

Amma inatçıymışın...Çevrende tanıdığın uyuşurucu hakkında bilgili bir doktor var mı?Git ona sor benm astığım videoları ona göster, bakalım neler diyecekler?

Ben yazdıklarımın arkasındayım ve çok eminim.30 senedir Hollanda'da yaşamaktayım ve bu konuda neyin ne olduğunu çok iyi bilirim.Asla yanılmam...

Senin öve öve bitiremediğin osho efendi katmerli paparozcu...Senin adamın çekmiş paparozu çekmiş paparozu beyni şalvarının içine düşmüş abuk subuk konuşmakta...

Bu dangalağın ne olduğunu neler karıştırdığını iyi araştır ve bana başka videolarını astırma. B)

Sitelerde Paylaş

Cigi

Diyorum ki sana: Dedikodu sevmem...

Düşünce koy ortaya, koyamıyorsan sus...

Bu videolar beni hiç ilgilendirmiyor...

Harun Yahya takipçilerine döndün iyice...

Bana video koyma, adam şöyleymiş böyleymişi bırak...

Düşüncesini, fikrini, söylemini çürüt adamın!!! Bak bir çok ifadesi var yukarda al birini onunla dalga geç geçebiliyorsan... Hadi... Buyur!!!

Bir düşünce koymadıkça sen ortaya, cevap vermeyeceğim... Otur burda kendi kendine dedikodu yap...

Sitelerde Paylaş

Buyurdum...

Ben de diyorum ki sana, adam dünyaya şalvarının fermuarından bakıyor...Düşüncelerini toptan bir çırpıda çürüttüm.

Ayık doğal olmayan bir kişinin düşüncelerinin nesini tartışacağım? Üstelik adam bir din yaratıcısı.Her tarafından vıcık vıcık doğmatizm akıyor.

Aşk konusunda saçmalamış.Adamın kafası sadece cinsel ilişkiye çalışıyor.Gerçek saf aşkta cinsellik en önde olmaz taaaa gerilerde olur.!

Devir değişeli çok ama çok uzun yıllar oldu fakat bazı evrimleşmede geri kalmış beyinler hala bunu anlayamamakta...

Önemli olan beyin güzelliği...Esas ona aşık olunur...Sevmediğiniz hoşlanmadığınız içinizin almadığı bir insanla cinsel ilişki düşünebilir misiniz?

Eğer düşünebilen ve uygulayabilen varsa evrimleşmede dolayısı ile beyinlerinde sorunları olan insanlardır.

Dangalak Osho'da insan olmayı becerememis esrar içebien duman kullanıp beyni uçkurunda olan hayvan kategorisinde birisidir.

Neden video asmamı istemiyorsun?Neler neler buldum senin paparozcu hakkında. :lol:

Sen en iyisi osho ile ilgili bir başlık aç bende videolarla başlığa katkıda bulunurum.Ayrıca bana ''sus'' gibi emir ifade eden kelimeleri kullanamazsın.Jandarma başçavuşu musun? :)

Sitelerde Paylaş

Esron,

Benim mister osho hakkında yazdıklarım ve tahlillerim doğrudur.İstersen araştırabilirsin...

Aramızdaki farkı anla işte, ben Osho'nun sohbetlerinin basıldığı nerdeyse 30 kitap okudum...

Ordan tanıyorum... Düşüncelerinden tanıyorum Osho'yu... Tuhafına gidecek ama iki yıldır tek bir videosunu bile izleme gereği duymadım, magazinci tarafım yok...

Sen nerden tanıdın?

Adını duydun, video aradın...

Ne bilimsel (!) bir yol... :lol:

Bir isim duyunca, kafana göre google'a basıp, neye göre değerlendirme yaptığı belli olmayan sitelerden öğrenilmez bir insan...

Sitelerde Paylaş

Sen nerden tanıdın?

Adını duydun, video aradın...

Ne bilimsel (!) bir yol... :lol:

Hoplaaa...

Esron iyi misin?

Videolarda konuşan senin paparozcun değil mi?Yoka videolarda konuşmalarını izleyip duyunca şok mu oldun? :lol:

Kitaplarını okuyunca adamı bir halt sandığın için sana görsel yardımda bulunmaktayım.Biliyorsun video benim tutkum.

Esron kendine gel Hindu paparozcu birisi yüzünden seni kaybediyoruz galiba...

Yahu bu herif H.Y. nin Hint keneviri versiyonu nasıl anlamazsın?

Sitelerde Paylaş

Oyle bir niyetim yoktu.

"1. asama cinsel istek, etrafiniza bakmanizi, arayis icinde olmanizi saglar. 2. asama romantizm, cinsel yonden cekici buldugunuz kisiye odaklanmanizi saglar. 3. asama ise baglanma, (sizinde belirttiginiz uzere) odaklandiginiz kisinin hosunuza gitmeyen ozelliklerini gormezden gelmenizi ve iliskinizin uzun sure devam etmesini saglar. En zor asama budur. Bilimin algisi buraya kadar.

Bu yazdıkların erkekler için geçerli..

Dunya uzerinde 175 degisik toplumda yasayan insanlarin ortak algilarina gore ise; ask bazen bir sarki, bazen bir siir, bazen bir roman, bazen bir resim, bazen bir heykel, bazen bir hikaye, bazen bir efsanedir." (Helen Fisher -

)

Yani ask can yakmasaydi, algilar kisir, anlamlar corak olurdu. Sadece bunun son derece kisisel bir deneyim oldugunu anlamak gerekiyor.

Aşk bana göre de;anlam veremediğin karşılıklı yaşanan bir tutkudur..Aşk acı çektirebilir ama bir o kadarda mutlu eden bir duygu..

Sitelerde Paylaş

Yok yok silme erson, bende bugun senden duyup tanidim bu sarlatani, sanki dunyada kimse asik olmamis bir bu yavsak aski yasayip tanimini yapmis, bende bir yavsaklik yapip bir tanim yapayim o zaman.

Ask 99% bir hastaliktir kimyasal bir olaydir, asik olunan obje, nesne, kisiden ne kadar uzak kalinirsa etkisi o kadar cabuk gecer,birlesilememe halinde ömur biyu bu hastaliga muzdarip olma durumu göulse bile, uzak kalindiginda baska bir, obje, nesne, kisi bu etkiyi kendisine yönelndirebilir, heleki asik olunan bir kisi ise ve sonuc evlilik olup bir kac cocuk dogunca bu ask dene hastalik bam,baska hastaliklara dönusebilrir.

Önce sunu kabul etmek gerekir. Asigim=hastayim, uzaklasirsam, kurtulacagim, tek ilaci sabir, cok zor ama milyarlarca öküz üzerinde labaratuvar deneyleri yapilmis ve neredeyse kesinlesmistir.

Sitelerde Paylaş

Gandhi ömrünce Osho ile görüşmek için yanıp tutuşurken, boşuna yasak koymamış etrafındakiler... ^_^

Sankim Gandhi pek matah biriside...Pasif direnişçi açlık grevi yapan bir devlet başkanı. :)

Hindistan bağımsızlığına kavuştuysa neden commonwealth olimpiyatlarına katılıyor?

Gandhi, esrar içilmemesi için mücadele ederken ayık yaşamayan birisiyle komuşup sohbet etmesi şık olmaz.!

Aşkı anlayabilmek için birisinin yemek tarifi kitabına gereksinimimizin olmaması gerekir.İnsan metabolizmaları farklılıklarından dolayı her konuda farklılık gösterirler.Dolayısı ile aşk her beyinde farklıdır.

Sitelerde Paylaş

Aşk fermantasyondur.Üzümün şarap olmasıdır.Selamlar.

Kaç çeşit üzüm, ağaç, su vs. var?

Güzel bir benzetme fakat biraz eksik olmuş diye düşünüyorum...Şarap gazoz değildir.

Sitelerde Paylaş

Aşk üremek için bedenimizin geliştirdiği bir sistem, karşılıklı hormon alışverişine uygun olduğunuzu bildiriyor(çocuk yapmak). Çok önemli bir şey değil. Ama yaşanmalı. Belki de sırf onun için yaşanmalı, tanrı falan geç hayata gelmemizin amacı bu bile diyebilirsin. Önemli değil aslında ama vücudumuzun oluşturduğu ve bize yararlı olan tek uyuşturucu :) Ben aşık olup da çok reddedilmişimdir. Hiç sevgilim olmadı. Açıkçası şikayetim yok. Yaz aşkı olayı ise milletin 3 ay boyunca boş boş gezmiyim, yanımda bir seviglim olsun demesiyle alakalı bir şey :D aşkla alakası yok. Ama felsefeyi seviyorsan Arthur Schopenhauer'ın yazdığı Aşkın Metafiziği Üzerine adlı kitabını oku. Orada çok güzel açıklamalar getiriyor bir çok şeye.

tarihinde MrAtheistPhilosopher tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ask duygusunu el birliğiyle katlettiğiniz için tşkr ederim <_<

Çok kapsamlı bir konu. Her yaşadığımız aşk başkadır. Ne olduğunu boşver. İstediğin gibi yaşamaya bak. Günümüzde çok fazla ne yapılması gerektiğini söyleyen var. Boş ver onları. Nasıl yaşamak istiyorsan öyle yaşa. Benim bildiğim açıklaması yukarıda yazdığım :).

Bölüm III: Aşkın Bilimi

Kısım 9: https://www.facebook.com/video​/video.php?v=131222886963699

Kısım 10: https://www.facebook.com/video​/video.php?v=131237860295535

Kısım 11: https://www.facebook.com/video​/video.php?v=131264756959512

Kısım 12: https://www.facebook.com/video​/video.php?v=131268656959122

BBC belgeseli. Ben daha izleyemedim. Evrim Ağacı yayınlamıştı. İzle eğer yanlış biliyorsam konuya yaz ki doğrusunu öğrenelim :).

tarihinde MrAtheistPhilosopher tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsanlar neden aşık olur..Nedir bu aşkın tanımı..bilen varsa yazabilir mi?

Aşk,bir idealizasyon sürecidir. Aşk, birine yoğun bir anlam yükleme sürecidir ya da birine onun olmadığı anlamları da yükleme sürecidir. Aşkın içinde aşık olunana karşı gözde büyütme, erişilmezlik, yüceltme duyguları ve bu duyguların karşısında hissedilen eksiklik, acizlik duyguları farklı yoğunluklarda bulunur.

Bu bahsettiğim süreçler yani birini gözde büyütme -idealize etme- insanın ruhsal yapılanmasına benzer şekilde ilerler. Küçük çocuğun anne ve babası ile kurduğu özdeşimler gibi. Onları idealize etmesi gibidir. İdealize edilen kişiye yansıtılan bir potansiyel vardır. Bu potansiyel içimizde açığa çıkmayı bekleyen bir potansiyeldir. Ve aşk ile yoğun halde açığa vurur. Bu yoğunluk kişinin potansiyeli ile doğru orantılıdır. Yani aşkı hakkını vererek yaşamak da ve sonrasında elde kalanların bizde ne tür değişimlere dönüştüğünü görebilmek de bir beceridir. Bu haliyle aşk, zamanında yapılamamış ya da yanlış yapılmış bazı içselleştirmelerin tekrarı için bir şanstır.

Sitelerde Paylaş

Aşk,bir idealizasyon sürecidir. Aşk, birine yoğun bir anlam yükleme sürecidir ya da birine onun olmadığı anlamları da yükleme sürecidir. Aşkın içinde aşık olunana karşı gözde büyütme, erişilmezlik, yüceltme duyguları ve bu duyguların karşısında hissedilen eksiklik, acizlik duyguları farklı yoğunluklarda bulunur.

Bu bahsettiğim süreçler yani birini gözde büyütme -idealize etme- insanın ruhsal yapılanmasına benzer şekilde ilerler. Küçük çocuğun anne ve babası ile kurduğu özdeşimler gibi. Onları idealize etmesi gibidir. İdealize edilen kişiye yansıtılan bir potansiyel vardır. Bu potansiyel içimizde açığa çıkmayı bekleyen bir potansiyeldir. Ve aşk ile yoğun halde açığa vurur. Bu yoğunluk kişinin potansiyeli ile doğru orantılıdır. Yani aşkı hakkını vererek yaşamak da ve sonrasında elde kalanların bizde ne tür değişimlere dönüştüğünü görebilmek de bir beceridir. Bu haliyle aşk, zamanında yapılamamış ya da yanlış yapılmış bazı içselleştirmelerin tekrarı için bir şanstır.

okudugum en gercekçi yorumlardan biri...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...